Blog.cz versus Blogger.com

19. listopadu 2012 v 15:00 | Standa |  Ptáme se vás
Jedním ze zajímavých témat, o kterém se na tomto blogu nikdy nepsalo, je srovnání dvou služeb, které mají k sobě velmi blízko: Blog.cz a Blogger.com. K vyhýbání se tomuto tématu přitom vlastně nikdy nebyl důvod, protože naši uživatelé jsou schopni se otevřeně vyjadřovat k čemukoli. V tomto případě by se navíc mohly ukázat zajímavé věci, které nám dosud unikaly.

Jak se vy sami díváte na srovnání dvou nejznámějších služeb, které nabízejí bezplatné založení a provozování blogu?


Pozor, cílem tohoto článku samozřejmě nebude žádné laciné vynášení Blog.cz do nebes. Při objektivním srovnání obou služeb se dají zcela racionálně zhodnotit výhody i nevýhody obou služeb. Každý uživatel si tak sám může udělat představu, která služba jeho potřebám vyhovuje více - což mimochodem neříká nic o tom, že by byla jedna lepší než druhá. Prostě jsou obě jiné a každá nabízí něco jiného.

Nejprve k tomu, co asi většina z vás zná lépe: Blog.cz. Jaké jsou hlavní charakteristiky této služby?

Jedná se o ryze český projekt spuštěný se skromnými ambicemi v srpnu 2005 malou IT firmou Jyxo. Služba byla od začátku cílena na běžné uživatele upřednostňující jednoduché ovládání, kteří touží po vlastní webové stránce zdarma. Popularita webových deníčků brzy raketově roste, přibývají nové funkce, a v květnu 2008 Jyxo kupuje skupina Nova, která Blog.cz začleňuje do svého internetového portfolia. Blog.cz se svou měsíční návštěvností (více než 2 miliony reálných návštěvníků) stabilně patří mezi nejnavštěvovanější servery českého internetu, a třikrát po sobě se dostal do finále známé ankety Křišťálová lupa (v letech 2008, 2009 a 2010).

Blog.cz má dva hlavní rysy: jednoduché ovládání a komunitní přesah. Zřejmě nejpopulárnější funkcí vůbec je snadná možnost naklikat si vlastní design, bez jakékoli znalosti HTML nebo CSS. Velmi jednoduché je i publikování článků a práce s obrázky (každý blog má kapacitu 5 GB na obrázky), anketami, videy a desítkami dalších pokročilých funkcí, které Blog.cz uživatelům nabízí. Samotní uživatelé měli v minulosti opakovaně možnost bezprostředně ovlivnit vývoj služby, kdy si v různých anketách a dotaznících řekli, o jaké funkce mají zájem. Celkový počet blogů na Blog.cz se blíží k jednomu milionu. Nákladný provoz služby je hrazen z diplay reklamy, která je zobrazována na uživatelských blozích ve formátu Rectangle 300 x 250.

Blog.cz umožňuje bezplatné založení a provozování blogu na doméně třetího řádu. Není možné změnit adresu blogu ani favicon, exportovat obsah blogu, zasahovat do kódu blogu nebo importovat vlastní designovou šablonu. Všechny blogy jsou veřejné a není možné jejich obsah nějak zaheslovat. Rovněž není podporované psaní blogu ve více lidech, provozování blogu na vlastní doméně, ani mobilní verze blogu.

Uživatelská komunita je velmi aktivní. Na úvodní stránce Blog.cz lze najít mj. výstupy z různých žebříčků, kterými se propagují zajímavé blogy. Uživatelské blogy lze na úvodní stránce i prohledávat. Zajímavé blogery sdružuje Autorský klub Blog.cz; kromě něj existuje celá řada dalších neoficiálních redakčních blogů a blogových klubů, které si zakládají samotní uživatelé. Ti velmi aktivně sledují ostatní blogy, navazují mezi sebou kontakty, komentují svoje články, a dokonce se scházejí naživo na různých srazech.

Blogeři mají k dispozici uživatelskou podporu na e-mailové adrese blog@blog.cz a oficiální blog o všem, co se týká Blog.cz, tzv. Srdce Blogu na adrese blog.blog.cz. Na Srdci Blogu si mohou čtenáři mj. přečíst články o nových funkcích, chystaných změnách, rozhovory se zajímavými blogery, tipy jak si zvýšit návštěvnost, apod. Velmi oblíbené jsou soutěže o atraktivní ceny - v té poslední, Blog roku 2012, jsme mezi blogery rozdali celkem 45 výher, a autorka vítězného blogu roku dostala svou výhru z rukou ředitele sekce internetu TV Nova v televizním pořadu Snídaně s Novou.

Vybrané blogerky píší svoje články pro magazín pro holky Krasna.cz a dostávají za to různé dárky nebo nabídky zúčastnit se různých zajímavých eventů (filmové premiéry, stylingové proměny, módní přehlídky, apod.). Zapomenut nelze ani na unikátní knížku "Pohádky pro kulíšky", která vznikla jako sborník příspěvků blogerů z Blog.cz a jejíž vydání financovala TV Nova. Na Blog.cz najdeme desítky osobností, které už vydali nejméně jednu vlastní knížku, nebo na ní pracují. Jsou mezi nimi i zavedené a úspěšné osobnosti české literatury, jejichž knížky můžete běžně objevit v knihkupectvích. Na Blog.cz měla svůj deníček i Dominika Myslivcová, známá česká modelka a internetová celebrita.

Tolik k Blog.cz. Jaké jsou hlavní charakteristiky Blogger.com?

Jedná se o globální službu internetové společnosti Google, která tuto blogovací platformu v Česku provozuje na doméně Blogspot.cz, kvůli níž se mezi našimi uživateli stalo zvykem upřednostňovat pro tuto službu výraz "Blogspot" (případně i "Blogpost"). Dodávání blogů z lokálních domén, k němuž Google přistoupil v lednu letošního roku, mj. Googlu umožňuje provádět lokální cenzuru obsahu - pokud si budete chtít otevřít nějaký blog v zemi, která si u Googlu vydupe jeho zákaz, k blogu se nedostanete.

(Poznámka: pozor, Blogger.com nemá nic společného s doménou Blogger.cz, kterou vlastníme my :) K založení blogu je nutné mít Google účet, tzn. chcete-li pouze provozovat blog a nic jiného ze služeb Googlu vás nezajímá, máte smůlu a bez Google účtu si blog nezaložíte.

Blogger.com na rozdíl od Blog.cz nemá žádnou úvodní stránku a jediný způsob, jak najít nějaké blogy na této službě, který se mi podařilo zjistit, poskytuje stránka blogsofnote.blogspot.cz. Vzhledem k celosvětové působnosti této služby jsou zde ale v podstatě výhradně zahraniční blogy, tzn. není možné tímto způsobem narazit na české blogy. A je otázka, jak najít na Blogger.com blog, který by vás mohl zajímat.

Blogger.com je určen spíše pokročilejším uživatelům, kteří mají dobré technické znalosti. Po funkční stránce nabízí celou řadu možností, které Blog.cz neumí: adresu blogu je možné změnit, obsah blogu je možné zpřístupnit jen vybraným čtenářům pod heslem, podporováno je psaní blogu ve více lidech, uživatel může libovolně upravovat vzhled blogu přepisováním kódu šablony, na blog je možné vložit reklamu AdSense, upravovat lze favicon i layout blogu, blog lze skrýt pro vyhledávače a na internetu lze najít tisíce designových šablon, které lze do blogu snadno importovat. Samozřejmostí je i podpora mobilní verze a dalších způsobů publikování článků (e-mailem, SMS/MMS).

Celkově tato služba nabízí svým uživatelům možnost blog si opravdu maximálně přizpůsobit, plně to ale využijí pouze pokročilí uživatelé, kteří si rozumějí s CSS a HTML. Běžní uživatelé, kterým stačí na internet vystavit svoje fotky a články, většinu pokročilých funkcí stejně nevyužijí, a při prvním seznámení s backendem Blogger.com budou pravděpodobně zmateně hledat, kde se dá naklikat vlastní vzhled a kam se dá vložit ID počítadla TOPlistu - odpověď je jednoduchá, nikde. Pokud chcete změnit vzhled svého blogu na Blogger.com, jsou v podstatě jen dvě možnosti: buď se spokojit s jednou z výchozích šablon (nebo si nějakou šablonu vygooglit) nebo ručně sáhnout do kódu blogu. Nutnost ručně sahat do kódu blogu obnáší i přidání počítadla TOPlistu, pokud jste na něj zvyklí.

Vzhledem ke zmíněnému zapojení Blogger.com pod křídla Googlu je tato blogová služba integrovaná s jejich sociální sítí Google+ a do budoucna lze v tomto ohledu čekat skoro jistě ještě větší integraci. To lze opět vnímat jako omezení pro ty, kteří prostě chtějí mít svůj blog, a o nějakou službu Google+ se vůbec nezajímají. Další integrace je se službou Picasa, která sdílí s Blogger.com stejnou kapacitu na obrázky (1 GB).

Služba je stejně jako Blog.cz zdarma, s tím, že na všech blozích je v horní části zobrazena sjednocující lišta o výšce 30 pixelů, která mj. umožňuje každý blog nahlásit. Do finále Křišťálové lupy se Blogger.com nikdy nedostal a celkově se dá říct, že mezi službami Googlu zůstává spíše ve stínu a Google čím dál víc promuje Google+.

Blogger.com překvapivě nemá žádnou úvodní stránku a nenajdeme zde ani žádnou obdobu Srdce Blogu, Autorského klubu, uživatelské podpory (uživatelé mají k dispozici pouze nápovědu, přičemž její část je v angličtině), nebo soutěží o ceny. Veškerý vývoj služby ovlivňuje Google a uživatelé nemají možnost ho jakkoli ovlivnit. Celkový počet blogů na Blogger.com není znám, a to ani těch českých. Otázkou rovněž je, kolik blogů na Blogger.com není ve skutečnosti tvořeno živými uživateli, ale roboty - podle tohoto článku je možné, že až každý pátý blog na této službě je ve skutečnost spam.

--

Jak se vy sami díváte na srovnání těchto dvou konkurenčních služeb? Jestliže čtete tento článek, pak máte i velmi pravděpodobně blog na Blog.cz. Jak jste s touto službou spokojeni a postrádáte zde případně něco, co nabízí Blogger.com? Máte případně vy sami nějaké zkušenosti s Blogger.com? Co se vám na této službě líbí a nelíbí? Pokud jste tam přemístili svůj blog, prozradíte, co vás k tomu vedlo?
 

35 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Daniel Hloušek Daniel Hloušek | E-mail | Web | 19. listopadu 2012 v 15:19

Největší výhodou blog.cz vidím v komunitě, která tu je. ;-)

2 Molly Heddy Law Molly Heddy Law | E-mail | Web | 19. listopadu 2012 v 15:25

Osobně mám radši Blog.cz ,ale mrzí mě , že se nedá pracovat s již zmíněnými CSS a HTML .

3 Aynarra Tulrgar Aynarra Tulrgar | Web | 19. listopadu 2012 v 15:26

Mám blog na obou dvou servrech. Na blog.cz  již pouze blog, jakožto odkladiště svých nápadů nic víc nic míň.. Velice mi k srdci přirostl blogger, protože si zde můžu v podstatě cokoliv nastavit sama.. dokonce vypnout i nežádané reklamy, které se tak rády na blog.cz ukazují :-?

4 Annie Annie | Web | 19. listopadu 2012 v 15:39

Já bych jen opravila drobnou chybku - mám založený blog na blogspotu pod e-mailovým účtem z jiné služby, takže gmail nebo jiný účet na googlu nutný opravdu není :-) Sice mi google čas od času nabízí, že mi na onu mailovou adresu vytvoří mailovou schránku nebo účet na googlu, ale dá se to jen odkliknout s tím, že nechci.
Já jsem jinak na blogspotu spokojená. Blog.cz nebyl špatný, ale chyběla mi tu ta volnost a možnosti, co má blogger. Tím, že tam není komunita jako AK nebo stránka jako krásná.cz, tam ani neexistují žádní 'extra-bloggeři' a tudíž minimum hádek a rozporů na toto téma, zároveň je tam ale poměrně přátelská atmosféra a jistá komunita mezi bloggery skupiny, do které se řadím i já, tedy mezi knižními blogy. A co se soutěží týče, spousty českých i zahraničních bloggerů tam pořádají giveaways o hodnotné ceny, stačí se umět dívat :-)
To, že jsem byla 'vržena do neznámých vod' a musela jsem se všechno doučit sama, mi hodně dalo a jsem za to ráda, i když prvních pár měsíců bylo dost zlých. Blogger.com kupodivu nekouše :-D Naopak, má spoustu možností, za něž jsem neskutečně ráda, třeba export a import blogu se už párkrát hodil :-)

5 Arvari Arvari | E-mail | Web | 19. listopadu 2012 v 15:39

Už jsem několikrát o přesunutí uvažovala. A možná bych to už i udělala, kdyby mi nebylo líto těch let strávených budováním blogů a kdyby se mi chtělo všechno přesouvat jinam. A kdybych uměla s HTML a měla šanci nastavit si vlastní design, dobře.
Na blog.cz je dobrá možnost propagovat se třeba psaním na TT. Ale nějaké komunity, ty fungují i na blogspotu. Byť neoficiálně...

6 secrets-of-stars secrets-of-stars | 19. listopadu 2012 v 15:41

Mne sa páči tu, na blog.cz. :)

7 poutnik36 poutnik36 | E-mail | Web | 19. listopadu 2012 v 15:42

Se službou blog.cz jsem spokojen, měnit ji nehodlám a ani nechci, jelikož mi poskytuje přesně to, co ke psaní potřebuji.

8 Hatsune Takashima Aimi Hatsune Takashima Aimi | Web | 19. listopadu 2012 v 15:45

Ja vlastním blog len na http://blog.cz/. Dá sa tu pekne orientovať a prístup k funkciám je jednoduchý. Jediná vec ktorá mi vadí sú výpadky blogu a reklamy. Aby som sa priznala strašne ma vytáča, keď myšou zájdem na reklamu, ktorá má stlmený zvuk. Zrazu sa všetko rozozvučí a to mi dosť vadí. ALe inak som spokojná :)

9 Jeffa Jeffa | E-mail | Web | 19. listopadu 2012 v 16:07

Osobne mám založený blog i na blogger.com, ale nei som tam taká aktívna ako na blog.cz.. určite má blogger.com iné prednosti, ktoré mi vyhovujú (napríklad si môžem vybrať ako bude vyzerať stránka - konkrétne by som asi označila to, že môžem mať menu na obidvoch stranách blogu). Ale keďže je to celosvetový projekt (pokiaľ viem) tak je ťakžšie organizovať veci, ktoré na blog.cz je úplne jednoducho. :-)

10 Vaše Angela Vaše Angela | E-mail | Web | 19. listopadu 2012 v 16:13

Já osobně mám radši Blog.cz, o přesunu jsem ještě nikdy nepřemýšlela :D

11 TlusŤjoch TlusŤjoch | 19. listopadu 2012 v 16:25

Jsem konzervativní. Jednou jsem si vybral blog.cz, tož tu trčím.

12 Sába Sába | Web | 19. listopadu 2012 v 16:37

Už pár let mám blog tady a rozhodně to nehodlám měnit. Líbí se mi jak je vše přehledné a jednoduché. Párkrát jsem zkoušela zakládat blog někde jinde, ale vždy jsem se vrátila sem. :-)

13 Anub Anub | Web | 19. listopadu 2012 v 16:43

Ty reklamy uprostřed článku či na blogu jsou fakt na zabití toho, kdo je tam dal :-?

14 Adelaine Adelaine | Web | 19. listopadu 2012 v 16:58

Výhoda blog.cz je svým způsobem komunita a lehčí zviditelnění. O hodně. To mi na bloggeru přijde nulové. Ale na druhuo stranu, pokud se tam nějak profláknete, tak je vaše návštěvnost mnohem větěí než tady. I když to platí asi jen u fashion blogů.
Dále se mi HODNĚ líbí jejich funkce zamknout blog nebo změnit adresu - mít to tady a možná přestanu remcat na to ostatní.
Nelíbí se mi ale, že jsou tam pro mě těžké dizajny - ano, občas je to super to HTML, člověk co to umí si může dělat co chce, ale tady udělám obrázek něco něco a mám dizajn jak chci, kdežto tam ej to pro mě nemožné - a to, že mi přidje že je mají na bloggeru právě kvůli tomuhle všichin skoro stejný. Prostě bílá stránka text, nadpis v záhlaví... Přijde mi to hrozně neoriginální a blogy se mi tam slévají, kdežto tady jsou trochu různorodější.
Pak samozřejmě to má pár dalšíh výhod.. pro každého to není, ale váš blog můžou číst i lidé z celého světa, větší výběr písem, možnost mít jiné písmo a velikost nadpisu článku a obsahu (!! taky velké plus) apod..

15 Terka Terka | E-mail | Web | 19. listopadu 2012 v 17:16

Já mám blog jak tady, tak i na blogger.com, ale nějak extra moc tam nechodím. Maximálně tam napíši sem tam nějaký romantický příběh, které mě v poslední době začaly bavit, ale spíše píši tady. Je to tu daleko přehlednější, můžu hledat jiné blogy s podobným zaměřením jako já a již tady mám své čtenáře :-) a ještě něco, byla bych líná blog přesouvat :-)
A ty reklamy, nenávidím když myší najedu na onu reklamu a ta se náhle rozezvučí.. to bych zabíjela! Když už tam ta reklama musí být, nešlo by tam dát klasickou? Uvítala bych to jak já, tak i ostatní :-)

[12]: Taky jsem to měla tak. Jednu dobu jsem psala na pise.cz, ale vrátila jsem se k blog.cz 8-) to je prostě klasika :)

16 Kája Kája | Web | 19. listopadu 2012 v 17:21

Blog.cz je fajn, ale má jednu velkou chybu: patří nově.

17 Babe Babe | Web | 19. listopadu 2012 v 17:47

[16]: Howgh.

18 Metteorwa Metteorwa | E-mail | Web | 19. listopadu 2012 v 17:50

Jsem na blog.cz něco kolem šesti/sedmi let - narazila jsem na něj už když byl ještě úplně v plenkách, zvykla jsem si a nikam se mi přesouvat nechce z prosté lenosti.

19 Alue Alue | E-mail | Web | 19. listopadu 2012 v 18:04

Blogger.com mě nikdy nezajímal. Jednou jsem přišla na blog.cz, zamilovala se a zůstala... Nekoukám jinam, po víc jak šesti letech, to už je u mne na hranici osobního vztahu k této službě. :-D

20 Luc Luc | Web | 19. listopadu 2012 v 18:14

Na blog.cz je to lepší, než na Bloggeru. Nic proti tomu nemám, ale tady je to lepší, pohodlnější a má to i výhody. :) Jsem na blog.cz taky dlouho, kolem tří až čtyř let, možná i více. A baví mě to tu víc, než na nějakém jiném blogu :)

21 MALY MALY | Web | 19. listopadu 2012 v 18:43

jsme tu cca 3 roky ale nove pravidla me dosti svazala a navic tu neni zadna zaloha takze sem presel na blogger.com a jsme s nim maximalne spokojeny nic mi nechybi nic ve zlem

22 MALY MALY | Web | 19. listopadu 2012 v 18:48

[16]: jo ta nova to zabila

23 Taychi Taychi | Web | 19. listopadu 2012 v 19:01

Mám blog na blog.cz tady aj na blogger.com a musím říct že: Líp by se mi psalo právě na bloggerovi, ale tady je lepší komunita, jen jak už to někdo psal, Nova to zabila a pořád pomaličku zabíjí. ;)

24 ╰ ℬσɴɪᴛkα´s pℓαcℯ ╮ ╰ ℬσɴɪᴛkα´s pℓαcℯ ╮ | Web | 19. listopadu 2012 v 19:20

Ja osobne som už bola na Bloggeri či iných doménach niekoĺkokrát,ale Blog je proste Blog :)

25 Denda Denda | Web | 19. listopadu 2012 v 19:30

na Bloggeru mě láká, že se dá upravovat HTML kód, ale už teď sotva stíhám školu a obsluhovat ještě k tomu i třetí blog by už asi bylo nad moje síly...
a mam takový dojem, že se blogger dá zkombinovat i s gmailem a ne jenom Google+, ale nejspíš jsem to kdesi četla špatně, už je to dost dlouho, co jsem to zkoumala ;-)

26 kika kika | 19. listopadu 2012 v 19:43

Blogger.com nepokúna možnosť vytvoriť si blog podľa vlastného - myslím tým výzor .. Na blog.cz sa naozaj ľahšie robí design a môžete ho mať podľa vlastných predstáv, zatiaľ čo blogger ponúka výzor domény zadarmo, a takýto výzor mne osobne vôbec nevyhovuje.. Preto je lepší blog.cz .. :-)

27 DirtyFoxx DirtyFoxx | Web | 19. listopadu 2012 v 20:34

Blog je lepší než blogger :) skúšala som kade čo ale pri blog.cz som ostala najdlhšie :D

28 David David | E-mail | Web | 19. listopadu 2012 v 21:09

Jsem věrný Blog.cz a v podstatě jsem spokojen. Jak to čtu, u konkurence bych být nemohl. :-D

29 Teirys Teirys | Web | 19. listopadu 2012 v 21:44

Jediné výhody pro mě, které blogger poskytuje, jsou ty, že je celosvětový a možnost zásahu do šablon (CSS/HTML). Dá se přes něj i minimálně vydělávat a také se mi líbí funkce pravidelní čtenáři (nebo tak něco) a jednoduché sdílení článků.

Blog je určitě lepší a souhlasím s tou komunitou, takovou blogger určitě nemá :P

30 Myzt Myzt | E-mail | Web | 19. listopadu 2012 v 21:44

Pravdou je, že bych si klidně i něco zaplatil, aby ty otravné reklamy z blogu zmizely... Jinak je vše OK :-)

31 Terýsek Terýsek | Web | 19. listopadu 2012 v 22:31

Jsem na blog.cz spokojená. Jediné co mi vadí jsou reklamy a pak bych také ráda uvítala možnost změny adresy blogu, to mi opravdu chybí. A pak neustálé vnucování krásná.cz atd.... Ale to je na dlouho. Pro můj typ psaní je blog.cz určitě lepší.

32 Houbička Houbička | E-mail | Web | 19. listopadu 2012 v 22:50

Souhlasím s Danem - lidé jsou tu vážně fajn a to byl vlastně důvod, proč jsem se na blog po třech letech vrátila. Původně jsem chtěla jít na pise.cz, přišlo mi to tam nejpraktičtější, ale pak jsem se rozmyslela.. A "skončila" jsem tady.
Docela spokojená jsem byla i na e-stránkách, ale tam vůbec nešlo o lidi a tak, blog jsem tam měla čistě z praktických důvodů. A pro tohle to posloužilo perfektně. Asi tedy hodně záleží na tom, co člověk hledá.
blog.cz ale rozhodně vede.
Kažodpádně, jak tu už někdo píše, je tu nevýhoda, že blog.cz patří Nově. :D

33 Lux Lux | Web | 19. listopadu 2012 v 23:11

Dlhé roky som blogovala na blog.cz, doteraz tu mám 2 blogy ktoré mi je ľúto zmazať ale už by som sa sem nevrátila. Blog.cz je robený jednoduchým spôsobom aby tomu porozumel hocikto, čo sa odrazilo trošku aj na komunite...

Na blogspote ma nikto neotravuje, žiadne bleskovky reklamy a podobné veci. Nikto nekopíruje moje články, pretože som jednoducho prostredníctvom HTML zakázala ctrl c/ctrl v.

Neviem o tom, že by mal blogspot podporu ako blog.cz - človeka ktorý tam sedí a odpovedá na e - maily ale sú tam fóra, na ktorých ochotne pomôžu iní používatelia, aspoň ja mám s tým len samé dobré skúsenosti.

34 King Rucola King Rucola | E-mail | Web | 20. listopadu 2012 v 4:04

Ani poriadne neviem, o com je tu rec. Mam blogov celu furu, ale z casovych dovodov som najviac tu, na blog.cz. (Mam tu uz aj hromadu virtualnych znamych, s ktorymi sa da dobre komunikovat, citaj, hadat alebo flirtovat. )Co sa reklam tyka, ved je to
jednoduche, preskrtnut reproduktor alebo vypnut zvuk. Budte radi, ze to niekto plati. ;-)

35 MALY MALY | 20. listopadu 2012 v 7:19

[25]: jo dase spojit s gmail muzou se psat prispevky pomoci sms nebo emailu ikdyz na ten email sem jeste neprisel

36 Standa Standa | E-mail | Web | 20. listopadu 2012 v 9:11

[33]: S tím (ne)kopírováním bych si nebyl tak jistý - stačí vypnout v prohlížeči JavaScript a vesele se může začít kopírovat :-D

37 Bareta Bareta | Web | 20. listopadu 2012 v 9:33

Jen bych chtěla podotknout, že vlastní design se na Blogger.com dá nastavit úplně v pohodě i bez použití HTML či CSS, tedy takový ten jednodušší, co jsem si vždycky nastavovala i na Blog.cz, tj. nějaký vlastní obrázek v záhlaví a pozadí okrajů stránky a stránky samotné ;)

Některé blogy na Blog.cz navštěvuju, ale už bych se sem nevrátila. S Bloggerem jsem naprosto spokojená :)

38 Miloš Miloš | Web | 20. listopadu 2012 v 10:54

Jako první jsem blog chtěl založit na Blogger.com a už jsem měl rozepsanou registraci a skončil na tom, že nemám gmail. Následně jsem tedy zkusil Blog.cz. I když ho nepodporuje sw gigant Google, jeho možnosti nastavení celkem vyhovují a na blozích je k vidění pestrá lidová tvořivost v designu.

Trochu mně vadí, že reklama na blogy stejné kategorie se cpe mezi statistiky, myslím, že by bylo příhodnější ji ve zdrojovém kódu posunout úplně dolů.

39 Fée Fée | Web | 20. listopadu 2012 v 12:04

Dřív jsem se blogu na doméně blogger.com dost bránila a tak jsem si vždycky vystačila s blog.cz. Když jsem asi zakládala knižní blog, zvolila jsem si blogger.com, působí na mě serióznějším dojmem, když ho propaguji třeba přes nakladatelství.
S bloggerem jsem hodně spokojená - přijde mi, že psaní článku je na něm o mnoho jednodušší než na blogu, skvělá je možnost štítků a vkládání obrázků. Navíc je v některých ohledech i jednodušší než blog.cz - když si do menu chci přidat proklikávací ikonu, nemusím sahat do HTML kódu jako tady, ale vyberu si prostě nabídku funkce. Nejsem nijak velký znalec HTML, ale blogger.com mě přesto přesvědčil. Líbí se mi možnost sledovat jen mé oblíbené blogy, jednodušše. Svůj osobní blog z této domény mazat nebudu, přesto má pro mě ale menší kouzlo než blogger.com.

40 Fée Fée | Web | 20. listopadu 2012 v 12:07

Jo a ta komunita - na bloggeru se zapojuju do komunity knižních blogerů (jsou tam ale i ti, kteří mají blog.cz) a musím říct, že mi přijde pohodovější. Sice jsou tam taky neshody, ale ne neustále přetahování se a dohadování se o tom, kdo je lepší...

Nemůžu si pomoct, ale komunita blogu.cz se pomalu v mých očích stává ne úplně sympatickou, raději menší zájmový okruh než neustálé hádky o Krásné.cz a AK...

41 Katty Katty | Web | 20. listopadu 2012 v 12:29

Já jsem tady spokojená. Mám blog i na blogspot.cz ,ale nechodím tam. Blogspot.cz mi příjde složitý a nepřehledný. Blog.cz je daleko jednodušší.

42 Derryn Derryn | Web | 20. listopadu 2012 v 13:21

[2]: Tak s tímto souhlasím!

43 Nia Nia | Web | 20. listopadu 2012 v 13:37

Na blog.cz je můj nynější blog už několikátý tady. Mnohokrát už jsem si blog zrušila a založila zase nový. Vždycky to bylo na blog.cz. Je tu fajn komunita, zajímavé blogy, člověk nepotřebuje znát přiliš mnoho z oblasti grafiky, nastavení vzhledu je velmi jednoduché. Jako velké plus blog.cz je samozřejmě Srdce blogu, klub a téma týdne..
Když tu tak pročítám komentáře, bylo by zajímavé, kdyby blog.cz nabízel také možnost dvou menu. Myslím, že někteří by ji využili. Zároveň by bylo také fajn, kdyby šel na název článku (jakožto odkaz) vložit jiný font a barva než na zbytek stránky..

44 Charlie Charlie | Web | 20. listopadu 2012 v 14:02

Asi takhle. Jediný důvod, proč mám blog tady je ten, že když mi bylo těch 13, ředitel na zš nám to ukázala jako "zázrak". Než jsem vůbec zjistila, že existují i jiné služby, tak jsem si tady zvykla a bylo by mi líto odcházet. Přece jenom 6 let je dlouhá doba. (Přesto jsem o tom několikrát uvažovala neboť jsem nebyla spokojená s chováním některých lidí a taky málo možností "udělat si blog po svém" aby i designově a funkčně nějak vypadal.) Nicméně mám blog založený na blogeru, ale je víceméně neaktivní.

Kdybych to mohla vrátit zpět, ale znala bych možnosti, neváhala bych a šla na blogera. :-|

Jinak co se týče komunity na blogeru. Možná tam není založený blog jako tenhle, ale lidi se stejnými zájmy se dají najít všude.

45 Marcela Marcela | Web | 20. listopadu 2012 v 14:17

tak každopádně nejsem nijak technicky zdatná a na blogger.com bloguju už 4 roky protože nemám zájem propagovat tv nova přihříváte si vlastní polívčičku,ale je to pochopitelné každý pes si hlídá svůj dvoreček na založení blogu u blogger.com vám stačí si založit gmail,ale email požaduje i blog.cz ostatní jak píšete integrace jsou dobrovolné,blogger má  i oficialni stránky s názvem buzz bloger,kde jsou k mání různé nápovědy a informace s dobou kdy překladače překladají celé stránky i česky,že k úpravě designu potřebujete znalost html nebo ccs není úplná pravda stačí si pohrát s obrázkem v počítači  a jde to stejně lehce nahrát na pozadí jako u blog.cz,kdo chce jenom psát nebo zveřejňovat svoje fotky zvolí stejně jednoduše pouze barvy na blogger jsou stovky českych tvořilek,psavcu,fotografu a nepotřebuji k tomu žádnou komunitu,díky tomu,že tam vesměs blogují zralí blogeři nenajdete šišlavé komentíky typu hezu blog koukni na můj je pravda že něco jako srdce blogu tam není,ale myslím,že blogujícím  nechybí,nevytváří se tam žádné elitářství,prostě se bloguje a komunikuje,blog na cz blog jsem po bilbordovych a mluvených reklamach zakonzervovala a bloguju na blogger.com v článku ohledně blogger.com trošku mlžíte

46 Lianna Ellusive Lianna Ellusive | 20. listopadu 2012 v 14:46

Mně na blog.cz nejvíc vadí jedna věc: založila jsem si blog jinde a nemůžu komentovat pod svou adresou. Administrace okamžitě všechny komentáře maže. Ne že by byly červené a na boku editoru článků "Nové komentáře ke schválení" - komentář prostě nikde není, zmizí. Stejně tak se všem, co ve článcích použijí název cizího hostingu na blogu zobrazí "V článku jsou nepovolené výrazy, pokud je neodstraníte, blog můžeme smazat". Sráží vám to body.

47 Lux Lux | Web | 20. listopadu 2012 v 15:18

[36]: To je síce pravda ale tá kopírovacia pixelková skupina také veci nezvláda, inteligentnejší jedinci nekopírujú tak trúbky to zastaví, nepovedala by som že je to úplne márne :D

[37]: Presne.

[40]: S týmto môžem len súhlasiť, ono to bude aj možno tým, že sa dajú zakázať anonynmné komentáre a tak si človek rozmyslí aspoň čo chce napísať.

48 Vy-Víte-Kdo Vy-Víte-Kdo | 20. listopadu 2012 v 16:20

Mně se osobně líbí ve všem blog.cz, od toho, že to je česká služba až po tým kolem. Jedinou nevýhodu vidím v tom, že když na blog.cz nahlásím kradený článek nebo fotku, tak se nikomu nechce s tím nic dělat. Kdežto na blogspotu to řeší lépe.

Takhle to vypadá, že se blog.cz veze na tom, že tu je spousta kradených věcí (dělá to více trafficu a pviews).

49 Myšák Myšák | Web | 20. listopadu 2012 v 16:33

Kdysi dávno jsem si zkoušela založit blog na blogger.com, ale nakonec jsem od toho upustila, na chvíli jsem se vrátila k blog.cz, po nějaké době s ním opět sekla a zkoušela to sblog, jenomže tam mě odradila téměr nutná znalost html kodu, tak jsem skončila zase tady. I přes některé ty drobnosti, co mi tu čas od času vadí, je to k navržení vlastní stránce a jejímu tvoření asi nejpohodlnější.

50 MALY MALY | Web | 20. listopadu 2012 v 18:19

[45]: s tim mohu jen souhlasit

51 Schmetti Schmetti | Web | 20. listopadu 2012 v 19:03

Nejdříve bych ráda poděkovala, že jste napsal takový pěkný souhrn toho, co který služba nabízí.

Po přečtení jsem si ještě jistější, že upřednostňuju blog.cz. Je tu větší komunita, mezi kterou se lidé navštěvují atd.
Jen bych uvítala, kdyby měl blog.cz nějakou app na android a popřípadě poslat článek mailem (i když já bych spíš využila tu app).

52 Annie Annie | E-mail | Web | 20. listopadu 2012 v 20:01

Já jsem spokojená s blog.cz. Bylo to tu psané už několikrát... komunita. Mám i blogspot, ale moc se mu nevěnuju, veškerou energii, kterou do toho vkládám, prostě dávám sem.

53 krasna-sluchatka krasna-sluchatka | Web | 20. listopadu 2012 v 20:07

blog.cz je nej, ale ze zvědavosti jsem zkusila blogger.com a oboje se mi líbí- i když blog.cz je lepší, protože je na něm víc možností (i když na blogger.com jsou zase jiné) :-D

54 PaPája PaPája | Web | 20. listopadu 2012 v 20:25

Já jsem s blog.cz moc spokojená. Je to tu jednoduché, každý se naučí, jak na to. Dává se tu přednost jak literární tvorbě v AK, tak i módním a 'radícím' blogům na Krásné.cz.

Když jsem pročítala komentáře, tak musím souhlasit akorát s jedním. Někteří blogeři (stalo se mi to i u nějakých z AK), tady na blog.cz, jsou opravdu někdy nepříjemně nadřazení, machrují, píší opovrhující komentáře a nováčkům to dávají sežrat. To jediné se mi na blogger.com líbí, že jsou si tam všichni rovni ;).

55 thedreamy thedreamy | Web | 21. listopadu 2012 v 10:26

Já osobně mám blog tady i na blogeru. Co se mi na bloggeru líbí víc než tady, je možnost sledování jiných blogů přes GFC, je to praktické.

56 diaboli diaboli | Web | 21. listopadu 2012 v 17:32

vyloženě agresivní reklama hrající i po nechtěném přejetí myši mě vyhnala na blogspot, a odkazy na novácké zpravodajství tomu všemu nasadilo "korunu"

57 MALY MALY | Web | 22. listopadu 2012 v 11:43

[56]:po nechtenem?? me to hralo furt :D jeste k tomu blog o cinskych minibike a reklama na nejaky sampon porad dokolecka 8-O

58 MALY MALY | Web | 22. listopadu 2012 v 11:48

blog.cz mi nejak tak zacina pripominat babinec (nic ve zlym ale ani v dobrym)

59 Annie.Z Annie.Z | E-mail | Web | 22. listopadu 2012 v 21:07

Blog.cz mi už prostě přirostl k srdci. I když je blogger trochu praktičtější. Na blog.cz se mi líbí ta komunita.

60 Trauma Trauma | Web | 22. listopadu 2012 v 21:08

dlouho jsem měla blog zde a moc se mi tu líbilo, díky blog.cz jsem zjistila o čem je internet (proto můj blog není zrušený i když je neaktivní), uživatelská komunita jaká není nikde jinde na internetu a admini, kteří ji naslouchají

s Novou se to změnilo, začly to nepříjemně blikající reklamy, pak následovaly reklamy ve článcích na tomto blogu (superstar, ta turecká telenovela) a teď tady ty reklamy vyřvávají jak v televizi

asi bych to všechno zkousla, ale nenávidím Novu jako takovou, jejich zpravodajstvi je hon na drama, je mi z toho na blití

nemůžu psát články o předsudcích a nekonformním myšlení a způsobu života na blog, který je vlastně majetkem Novy

takže jsem přešla k blogeru, nemám žádné čtenáře ani články, zatím, ale s tím vzhledem jste se sekli, všechno je tam složitější, včetně nastavení vzhledu, ale nakonec se to dá udělat, hezky a originálně i bez html

61 Mami Mami | 22. listopadu 2012 v 21:28

Blogger.com umožňuje blogovat zdarma na vlastní doméně, ovšem nejsem si jistá, zda poté mizí ta sjednocující lišta a reklamy a zda tam nejsou ještě další právní omezení.

62 Lux Lux | Web | 23. listopadu 2012 v 13:39

[61]: Tá zjednocovacia lišta sa dá vypnúť aj keď niekto nemá vlastnú doménu :)

63 MALY MALY | Web | 24. listopadu 2012 v 9:42

[61]: ta lista se da odstranit :-)

co se tyce nastaveni vzhledu dost se mi to libi hned vidim na bloggeru jak se meni muj blog jediny problem bychvidel v necem co je tady bezne a to jsou RUBRIKY tam jsou jen stranky a prispevky ale clovek po hodince na to prijde co jak udelat

64 Beavind Beavind | E-mail | Web | 24. listopadu 2012 v 12:21

Já vlastně ani nevím, co je pro mě lepší... Takhle, chtěla jsem blog.cz nechat bejt, jít pryč. Jenže to není tak jednoduché, blogspot má všechno, co od blogu očekávám, ale blog.cz je prostě moje zázemí, místo, kde se můžu ze všeho vypsat a hledat pomoc u "blogových kamarádů".
Přirostl mi k srdci a život bez něj si těžko dokážu představit (říkejte si tomu třeba závislost, je mi to nakonec jedno). Sice mě tolikrát naštval, tolikrát jsem kvůli jemu měla špatný spaní, a jednoho svatého okamžiku se zapřísáhla, že na blog.cz nikdy v životě už nepáchnu, pořád je to moje zlatíčko a k životě ho potřebuji stejně tak, jako třeba vodu...

Své mouchy jistě blog.cz má, například... Určitě bych chtěla možnost psát články na mobilu. Jsem jediná, které se nedaří přes mobil přihlášení?
Rozšířené možnosti HTML by také k zahození nebyly ;) Třeba bych si chtěla změnit kurzory, a hlavně zamknout kopírování obsahu atd.

Musím se přiznat, že mě deptá nejen ta Krásná.cz (já chápu, že je to výhodná spolupráce atd., ale proboha, dyť je to celý jedno velký lejno - s prominutím) a samozřejmě to icq, díky kterému skáčou designy, a celá nova... Už od začátku se mi to nelíbí. Ale rozumím tomu, proč tomu tak je, takže nemá cenu to tady vytahovat.

(za mé nedostatečné počítačové vlastnosti se omlouvám, pokud mám v komentáři nepřesnosti, pak je to jen a jen má chyba, s internetem toho zas tolik neumím a mám v mozku mezery :D)

65 kE kE | 25. listopadu 2012 v 0:58

blogger je ve všem o několik tříd mnohem výše. Blog.cz má výhodou pouze a jedině v komunitě a jedodušší možnosti zviditelní se

66 Lux Lux | Web | 25. listopadu 2012 v 16:06

[63]: Na bloggeri máš štítky, to nastavíš ešte ľahšie ako rubriky a dá sa tam dať aj také rozbalovacie menu aké bolo sľubované na blog.cz, ja ho mám :)

67 Natas Natas | Web | 26. listopadu 2012 v 11:48

Mám obojí. Jako výhodu vidím, že si mohu nastavit zda chci či nechci, aby se mi ukazovaly reklamy. Blog.cz je co do ovládání jednodušší.

68 Lucy Lillianne Lucy Lillianne | E-mail | Web | 5. prosince 2012 v 10:58

zkousela jsem si i blogger, a musim rict, ze kdyby slo presunout obsah z blogu, tak bych asi presla, ale nechce se mi vsechno predelavat a delat znovu... na bloggeru se mi strasne libi ty moznosti a zalohovani... skoda ze to neni i na blogu pokrocilejsi... proc se omezovat kvuli tem co neumi html a css? proc nemit blog v obou moznostech? pro zacatecniky i pokrocile?

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama