Ze světa redakčních blogů: naruto-online.blog.cz

10. října 2012 v 8:00 | Standa
Říjnový příspěvek z rubriky Redakční blogy potěší všechny milovníky anime. V článku se dočtete o tom, jak funguje jeden z nejnavštěvovanějších blogů na Blog.cz, co je to vlastně Naruto, nebo třeba kolik lidí na tento blog přispívá.
Čtěte rozhovor o blogu naruto-online.blog.cz, na němž od jeho založení v březnu 2009 vyšlo až do dnešních dní neuvěřitelných 7 100 článků.


Jaké je zaměření blogu na adrese naruto-online.blog.cz a co všechno na něm můžeme najít?

Jak už adresa napovídá, na blogu najdete všechno, co se týká anime Naruto a Naruto Shippuuden. Je zde nepřeberné množství informací, zajímavostí, obrázků (přes 10 tisíc), vlastních fanartů, které nakreslili CNFC členové (přes 2 tisíce), vlastních příběhů a básniček, taktéž od CNFC členů (několik stovek) a videí (kolem 500). Můžete se také zapojit do hromadných diskuzí nebo hlasovat v nejrůznějších anketách. Ale pro běžné návštěvníky nejspíš to nejdůležitější - funkční online odkazy na Naruta a přehledný rozcestník mangy (=japonské komiksy), původních filmů a speciálních epizod.

Existuje podobných blogů víc, nebo je tenhle něčím výjimečný?

V oblasti anime a seriálů jsem se s podobným blogem na portálu blog.cz nepotkal. Když jsem blog před lety zakládal, chtěl jsem udělat něco, co je úplně nové. Nechtěl jsem se opakovat a pouze krást cizí nápady. A tak postupem času vznikl klub CNFC (=Czech Naruto Fan Club), což jsem příliš nedomyslel, protože v klubu se nachází i hromada Slováků. Jak šel čas, tak jsem se snažil vymyslet další novinky, které by blog nad ostatní blogy vyzdvihly o úroveň výš. A podařilo se mi to. CNFC členy jsem začal podle přání rozdělovat do různých vesnic, nebo do Akatsuki. Vesnice - strana dobra, Akatsuki - strana zla. A tak mezi sebou navzájem začali "zápasit". Na blogu probíhají různé boje o body, válečné střety… Zkrátka něco jako malá RPG hra. V posledním půlroce jsem také sehnal sponzora, který každé tři měsíce věnuje tři hodnotné ceny do soutěží probíhajících na blogu.

Pro neznalé - co to vůbec je Naruto, jak ses k tomu dostal, a co se ti na tom líbí?

Na Naruta jsem se začal dívat asi ve 14 letech. Neměl jsem co dělat, koukal jsem se ještě tehdy na Jetix (:D). Jednoho večera tam dávali právě Naruta. Tam ale všechny díly nevysílaly - zbytek dílů jsem našel na internetu v originálním dabingu s CZ titulky. A tak jsem založil svůj vlastní blog. A o čem je Naruto? První část je o tom, jak se Naruto vyrovnává s tím, že má v sobě zapečetěné monstrum. Získává nové přátele, učí se nové techniky, čelí nebezpečným dobrodružstvím… Druhá část - Naruto Shippuuden, je už úplně o něčem jiném. Naruta chce získat nebezpečná organizace Akatsuki a to k tomu, aby jeho sílu (sílu toho monstra) využila ke svým plánům na ovládnutí celého světa. Postavy (a ne jen vedlejší) zde umírají jak na běžícím pásu. Celý příběh směřuje k velké válce, kde se bojuje na život a na smrt. V žádném případě to už není jen pro malé děti, jak si doposud někteří myslí! Na celém příběhu se mi líbí originalita. Autor Kishimoto do celého příběhu vkládá prvky z reálného života, jako jsou city, rodina, přátelství, obětavost, nenávist, smrt… Zkrátka vše, co je v reálném životě důležité, převádí i do svého díla, do Naruta.

Kdybys měl vybrat na ukázku nějaké krátké video s Narutem dostupné na internetu, které by neznalým pomohlo udělat si představu, o co jde, jaké by to bylo?Kdo představuje typické návštěvníky tohoto blogu? Chodí na blog spíše dívky, nebo kluci?

Řekl bych, že je to tak 50:50. Pravdou je, že na blog přispívají spíše dívky. Podle ankety na blog chodí nejvíce lidí ve věku 11-13 let (37 %), 14-15 let (26,8 %) a 20-30 let (9,6 %). Zbytek je něco mezi těmito věkovými kategoriemi.

Za blogem stojí 19 letý Martin Molnár, ale blog přesto není dílem jednoho autora. Jak je to přesně s obsahem na tomto blogu - kdo všechno na blog přispívá?

Na blog může přispívat ten, kdo se přihlásí do CNFC kubu. V tom je momentálně 655 členů od dob svého vzniku. Ale když mi někdo cizí napíše na mail a poprosí, abych na blog něco zveřejnil, nemám s tím žádný problém. Musí to však mít něco společného s anime (nemusí to být přímo Naruto). Členové mi své příspěvky posílají na mail a já je pak zveřejním.

Označil bys svůj blog spíše jako redakční blog (se stálou "redakcí", jejíž členové spolu komunikují a domlouvají se na tom, co na blog dávat), nebo jako blogový klub (s vlastními pravidly a členy, kteří musí pravidla dodržovat)?

Tak stálá redakce tu určitě není, protože každou chvíli mi posílá příspěvky někdo úplně jiný, a pak třeba zase dlouho dobu na blog ničím nepřispěje. Komunikovat s návštěvníky a CNFC členy můžu v komentářích, v chatu, který jsem vytvořil přes jiný portál, na mailu a na FB stránce. Na mailu jsem takřka pořád. Na druhou stranu jsem napsal určitá pravidla, která by měli členové dodržovat. Nyní chodím do maturitního ročníku, a když tato pravidla členi dodrží, ušetří mi tím spoustu času, který v poslední době nemám. Blog je něco mezi redakčním a klubovým blogem. Blog nemá téměř žádné hranice.

Jak je to v současnosti s popularitou blogů o anime? Mají už největší slávu za sebou, nebo naopak před sebou? Nebo tam není vidět žádný rozdíl v čase?

Rozdíl samozřejmě vidět je. Protože v Japonsku běží několik "nekonečných anime" jako je Naruto, One Piece nebo Bleach, vytvořit komplexní blog o těchto anime je náročné. Já mám štěstí, že jsem s tím začal před 4 lety. Naruto měl tehdy asi 300 dílů a zvládnout se to ještě dalo. Zatímco teď jich bude mít asi 500. To samé platí o One Piece nebo o Bleach. Pokud budete chtít vytvořit nový blog s tímto tématem, zabere vám to sakra dlouhou dobu, než si seženete všechny informace a zprovozníte online odkazy na sledování. Blogů o anime je spousta, ale za krátkou dobu zaniknou. Autory blogů to většinou přestane bavit nebo už mají jiné zájmy. A jestli už mají největší slávu za sebou? To záleží na tom, jestli v budoucnu vznikne nějaké nové anime, které bude kvalitní a něčím originální.

Jak je to s původností obsahu tohoto blogu? Je všechno na blogu autorské, nebo tam najdeme i převzatý obsah z jiných stránek?

Ze samého začátku jsem informace přebíral ze zahraničních stránek a překládal je. To jsem o Narutovi nevěděl ještě nic. Nyní jsou všechny informace sepsané mnou (bez předlohy) a nebo CNFC členy, kteří o daném tématu vědí víc. Pokud je tomu jinak, vždy je u článku uveden zdroj. U překladů epizod a filmů je uveden také zdroj, a to konoha.cz.

Jak je na tom tento blog s návštěvností? Mám pocit, že patří k nejnavštěvovanějším blogům na Blog.cz, je to tak?

Dříve mi na návštěvnosti celkem záleželo. Měl jsem dobrý pocit z toho, že to, co dělám, zajímá ostatní lidi a má to nějaký úspěch. Nyní mi na návštěvnosti tolik nezáleží, ale stále mě těší, že na blog chodí takové velké množství nejrůznějších lidí z různých koutů světa. K nejnavštěvovanějším blogům na portálu blog.cz nejspíš patří. Snažil jsem se být originální, tak se to vyplatilo :)

Vše nasvědčuje tomu, že tento blog vyhraje kategorii FANBLOG soutěže Blog roku 2012. Jak moc jsi tomu napomohl propagací blogu a sháněním hlasů do ankety? Myslíš, že máš nejlepší fanblog na Blog.cz?

Blog má několik webových partnerů, navzájem si někdy vypomáháme. Tak jsem několik z nich oslovil a poprosil o zveřejnění odkazu, alespoň na jejich FB stránky. Nikdy jsem nepsal do komentářů k někomu jinému na blog, jestli by mohl hlasovat pro NO. Když jsem si prohlížel některé jiné blogy, potěšilo mě, když jsem viděl výzvu k hlasování právě pro NO blog. Ani jsem ten blog třeba neznal, takže mě to vážně potěšilo :)
--
Obrazová příloha k článku: obrázky z Naruta
 

24 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Katrinka Katrinka | E-mail | Web | 10. října 2012 v 11:10

Naruta nějak zvlášť nemusím, spíše ty kratší série a mahou shoujo. Přesto se na blog chodím koukat, protože autora za jeho trpělivost obdivuji a některé Fanarty jsou vskutku skvostem.

2 Mikki Mikki | Web | 10. října 2012 v 13:00

Tenhle blog sleduji pravidelně, protože jsem věrná fanynka seriálu Naruto a samozřejmě i ostatních anime :-)

3 Katy-chan ^^ Katy-chan ^^ | 10. října 2012 v 13:34

Pamatuji si, jak jsem skoro před dvěma lety najela na tento blog poprvé a strašně se mi líbil. Sledovala jsem Naruta dost dlouho, dostala jsem se k asi k dílu 160 a pak od toho upustila.
Po pravdě, přestalo mne to bavit, Postavičky byly docela dětské...
Přehoupla jsem se do kratších anime, více než 40 - 50 dílů nebylo pro mne. Jsem ráda, že jsem od Naruta upustila, alespoň na nějakou dobu a díky tomu poznala mnoho nových animovaných seriálů a žánrů.
Na blog jsem přestala chodit, páč v CNFC nejsem... ale teď, díky tomuto článku se mi připomněl a asi se na něj znovu podívám. Kamarádka mě totiž dokopala k dalšímu sledování Naruta. Začala jsem se Shippuudenem a vidím v tom strašnou změnu. Postavy konečně dospěly... ^^ Ale myslím, že tu nálepku "anime pro děti" budeme strašně těžko strhávat... i přes to, že tomu už tak není. :)

4 Camellia Camellia | E-mail | Web | 10. října 2012 v 14:08

Já osobně nechápu, co lidi na Narutovi vidí, ale opravdu obdivuju vůli a píli majitele blogu. Je úžasné, vytvořit něco podobného, ať se to týká čehokoli. Taky obdivuju, že autorovi vydržela "mánie" po tomto anime tak dlouho, u mě se vždycky nějaký oblíbenec zdrží maximálně půl roku a pak mě zase zaujme něco jiného.
Klobouk dolů.

5 Standa Standa | E-mail | Web | 10. října 2012 v 14:11

Teprve teď jsem si pustil to video a musím říct, že se mi strašně líbí :-D A ta hudba!

6 kika kika | 10. října 2012 v 14:16

super blog :-D

7 Taychi Taychi | E-mail | Web | 10. října 2012 v 14:35

[4]: První série naruta je spíše pro děti, ale v té druhé, tam to jde o myšlenku. Ačkoliv se to nezdá, naruto dokáže ovlivnit myšlení lidí. Proto mám Naruta ráda já.

Na blog jsem chodila a měla jsem ho ráda. Postupem času už ne, protože se mi nelíbí, že tam stále nacházím povídky, které neznají uvozovky(nebo jsou psané tímto stylem- Naruto: Sedí na střeše a vidí Sakuru. Skočí k ni a řekne Ahoj.) a úroveň fanArtů je nízká, to bych na blogu ještě pochopila, ale pak je stránka hokage.cz a ta mě deptá úplně. Tam se to netřídí a tihle lidé, s IQ tykve lezou na konohu, kde robí bordel. Zdá se mi, že naruto-online ztrácí úroveň, ale to neznamená, že neobdivuju Myzta, protože to všechno zvládá. Já osobně bych to nemohla dělat. :-)

8 Daysy Daysy | E-mail | Web | 10. října 2012 v 16:39

Ten blog je dobrý. x) Navíc se mi strašně líbí, jak vždycky řeší vzhled stránky.

9 Poster212 Poster212 | Web | 10. října 2012 v 18:10

veľmi zaujímavý a dobrý blog - je originálny :-)
plus chválim autora, pretože nie je namyslený, zatiaľ čo napríklad hudebni.blog.cz je hrozne namyslený a je mi z toho už zle !! :-!

10 Hanka Hanka | Web | 10. října 2012 v 18:24

Moc pěkný rozhovor, přečetla jsem ho doslova jedním dechem ;-)
Momentálně bych se mohla zaškatulkovat mezi pravidelné návštěvníky tohoto blogu, protože si mě Naruto neskutečně získal. A je mi vcelku šumák, že to někomu přijde dětinské :-D
I já se přidám k ostatním a zanechám poklonu autorovi blogu, protože je v dnešní době docela umění vydržet u něčeho takovou dobu a věnovat se tomu na 100 % :-) Má můj obdiv a kde jinde ho vyjádřit, než tady, že? ;-) :-)
Tak doufám, že tvé nadšení pro Naruta neopadne a bude tu tento blog mezi námi ještě dlouhou dobu :-) ;-)

11 Haimi Haimi | Web | 10. října 2012 v 18:31

Akatsuki je ve článku popsáno jako nejzlejší postavy ze všech, s čímž nemohu souhlasit. Jinak mě rozhovor překvapil. Ani jako otaku jsem na něj nikdy nenarazila, i když jej mám v podvědomí. Zřejmě se teď vydám zkoumat komplikované struktury tohoto blogu :).

12 Mami Hami Mami Hami | Web | 11. října 2012 v 18:36

Opravdu skvělé fanklubové stránky. Obdiv! :-)

13 Myzt Myzt | E-mail | Web | 11. října 2012 v 21:35

[5]: Taky jsem se snažil, aby to video zaujmulo neznalce Naruta. Tak snad se povedlo :D

[10]: Díky moc, škoda že jsme se "poznali" teď, když si odešla ze školy, na které jsem i já... ;D

Všem vážně moc díky, vážím si vašich komentářů a názorů :-)

14 katt-chan katt-chan | E-mail | Web | 11. října 2012 v 21:51

super článek a fajn videjko ja chodím na NO každý den v roce nějak se tam pořád držím, když jsem CNFC členka :-)Naruta sleduju od začátku a snad vydržím koukat i dál hrozně mě baví toto anime a ráda čtu díla dalších CNFC členů. Myzte je to suprový jen tak dál :) :D

15 Namikaze Sadako Namikaze Sadako | Web | 11. října 2012 v 22:24

[3]: Naruto opravdu není pro děti a charaktery rozhodně dětisnké nejsou. Třeba vem si takového Gaaru, Shikamaru nebo Sakuru. Byli i oni v Narutovi dětinští? Mimochodem, zrovna Naruto právě byl dětinský, ale to je to, co mi na něm v Shippuudenu někdy chybí, byla to totiž sranda :D

[4]: Autor téhle mangy chtěl Narutovým charakterem podpořit ostatní, říct jim, aby si víc věřili v tom, že se dá zvládnout i nemožné. A třeba u mně to pomohlo. Můžu vypadat jako blázen, ale třeba když jsem se učila na maturitu a bála jsem se, že to nezvládnu, tak jsem si řekla, že Naruto si věřil, a začala jsem si věřit taky.
Je to prostě suprové anime a manga a doufám, že jen tak brzo neskončí, jak plánoval Kishimoto. I když bych se mu nedivila, když to kreslí už beztak víc jak 13 let (vemte si, že tahle manga v Shonen Jumpu vychází cca od r. 1999), ale má teda můj obrovský obdiv :)

16 Namikaze Sadako Namikaze Sadako | Web | 11. října 2012 v 22:27

[7]: Podle mně jde o myšlenku už od začátku. Vždyť si vem tohle: kluk, šikanovaný a přehlížený kvůli tomu, že má v sobě démona, sice rošťák, ale nepřejeme mu, aby to těm agresorům jednou nandal nebo aby oni přišli k rozumu? A nemyslíme, že on vlastně ty rošťárny vyvádí proto, aby si ho lidi vůbec všimli?

17 Taychi Taychi | E-mail | Web | 11. října 2012 v 22:34

[16]: Jasně, ale u anime mě štve, že tam pak cpou fillery a to v první sérii dost vidět. Ale jak říkám, podle mě třeba shippuden má myšlenku ještě hlubší. :-)

18 Lady Diabolus Aki Mortem Lady Diabolus Aki Mortem | Web | 12. října 2012 v 13:01

No, nejsem největší fanoušek anime, to spíš konkrétně Japonsko, ale autora obdivuji, já bych s tím asi sekla. Naruta znám do nějakého 160. dílu Shippuudenu, pak už mě přestal bavit - na fillery jsem alergická a navíc pokud se někdo jako já chce učit japonštinu, anime rozhodně není nejlepší volba...

19 Chaoss-dono Chaoss-dono | 14. října 2012 v 11:25

naruto je prostě srdcovka a autor tohoto blogu je borec když s tim ještě neseknul :) a snad dlouho nesekne :)

[18]: Naopak, sleduješ-li anime je to právěže dobrá volba (navic v tom připadě nechapu tvoji ikonku) :) já sam se učím japonsky a to anime mi pomáhá s výslovností, se skládáním vět a podobně :)

20 Alisa Alisa | Web | 14. října 2012 v 15:32

Neviem, čo je na autorovi blogu obdivuhodné . :-D

21 Creatio Creatio | Web | 14. října 2012 v 21:06

Naruta akosi nemusím, ani vlastne neviem, čo to je(prepáčte mi :D) ale autora a jeho blog obdivujem. Úžasné!

22 tajja tajja | Web | 14. října 2012 v 21:22

Anime je skvělé a tenhle blog taky. Najde se tam opravdu spousta věcí o Naruto a jsem vděčná majiteli za zdroj informací, který je vždy při ruce :-D

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama