Ohlédnutí za letní návštěvností

8. září 2012 v 8:00 | Standa |  Novinky
Nahlédněte v tomto článku do běžně neveřejných dat Google Analytics o návštěvnosti Srdce Blogu. Řeč bude o celkové návštěvnosti během léta a porovnání s létem loňským.

Jak moc se návštěvnost změnila a jaké jsou hlavní trendy?


Nejprve obrázek s daty za loňské léto.

A nyní data za léto letošní:Jak můžete vidět, lze tam vysledovat určité drobné změny. Počet jedinečných návštěvníků zůstal téměř beze změny a dosáhl v obou rocích po sobě během léta počtu kolem 4200-4500. Tito návštěvníci vygenerovali v letošním roce téměř o 8000 méně návštěv než loni, k poklesu došlo i v počtu zobrazených stránek (přes 98 000 v roce 2011 a téměř 75 000 letos). K zlepšení naopak došlo u ukazatelů času stráveného na stránce (nárůst téměř o minutu) a míry nových návštěvníků, kterých přibylo více než 2%. Vrcholem návštěvnosti letošního léta byl 24.srpen, kdy na tomto blogu vyšel článek O měření návštěvnosti.

Dejme si to do souvislosti s počtem nových článků. V létě 2011 jich na Srdci Blogu vyšlo 16, letos pak 26. Je tedy zajímavé, že ačkoli letos vyšlo během léta výrazně více nových článků než loni, a na Srdce Blogu zavítal v podstatě shodný počet návštěvníků, počet zobrazených stránek šel poměrně hodně dolů. To by se dalo interpretovat i tak, že obsah tohoto blogu již nepřijde návštěvníkům tak zajímavý jako v minulosti - na blog sice stále chodí, ale méně si zde čtou články, a tím pádem jde dolů počet zobrazených stránek.

I takové věci se dají vyčíst ze strohé řeči čísel a grafů.

Je zajímavé dát si tato fakta do souvislosti s trendy, kterými prochází návštěvnost celého serveru Blog.cz. Dle našich měření jsou totiž do značné míry přesně opačné, než na Srdci Blogu. U celého serveru Blog.cz vzrostl v porovnání s minulostí počet zobrazených stránek a zvýšil se i čas strávený na stránce jedním návštěvníkem.

Dáváme si to mimo jiné do souvislosti s naší soutěží Blog roku, která dle našeho názoru pomohla zviditelnit celou řadu zajímavých blogů, a pomohla podnítit u návštěvníků chuť číst si nové články na blozích a hledat nové zajímavé blogy.

K vrcholu letní návštěvnosti na celém Blog.cz došlo v pondělí 16.července, kdy Blog.cz zaznamenal 375 331 návštěv (a kdy byla mimochodem vyhlášena kategorie Deníček).

Zásadní událostí českého internetu pak bylo k 30.červnu 2012 ukončení činnosti Bloguje.cz, které posílilo dominantní pozici Blog.cz na poli českých publikačních platforem.

Čtěte k tématu:

 

24 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Bonitka ◡‿◡✿ Bonitka ◡‿◡✿ | E-mail | Web | 9. září 2012 v 15:57

V lete sa blogy či iné weby navštevujú viac,ako po celý rok,keďže viac ľúdí ma viac času,by som povedala :) Každopádne sú to pekné čísla :) Taktiež som spokojná so svojím blogom,že mám návštevku takú,ako mám a nemusí byť ani leto ;)

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama