Editorka Krasna.cz: Čtou nás zvídavé dívky

23. července 2012 v 8:00 | Standa |  Krásná.cz
Zajímá vás, jak funguje náš web pro holky Krásná.cz? Pro koho je určen, kolik lidí ho čte, a jak přesně vypadá spolupráce s blogerkami z Blog.cz?

Nejen na tyto otázky nám odpovídala Michaela Trochová, editorka Krasna.cz. Vítejte u rozhovoru o nejčtenějším webovém magazínu pro holky.


Míšo, na začátek bych měl jednu otázku přímo na tebe. Řada uživatelů vůbec netuší, co obnáší tvoje práce. Mohla bys čtenářům stručně představit svou pozici a říct, jak ses k ní dostala?

Stejně jako má každý časopis svého šéfredaktora, potřebuje i web někoho, kdo ho spravuje. Kdo vymýšlí a plánuje, kam se bude web ubírat, koriguje obsah, komunikuje jménem webu. To a mnoho dalšího mám na starost právě já. Mám už nějaké zkušenosti z dívčích časopisů, čtyři roky jsem pracovala například pro nejčtenější z nich, časopis Dívka. Jistě i tyto zkušenosti se mi hodily, když hledali člověka pro nově vznikající dívčí web.

Krasna.cz oslavila v lednu letošního roku první narozeniny a v souvislosti s tím jsme se pochlubili, že se stala nejčtenějším webovým magazínem pro holky. Máš představu, kolik podobných lifestylových webů na českém internetu existuje? V čem je Krasna.cz jiná než ostatní?

Ve srovnání s různými ženskými časopisy a webovými magazíny dívčí svět tolik vlastních médií nemá. Krasna.cz rozhodně ale není jediný web, existuje jich hned několik, jak na profesionální, tak na amatérštější úrovni. Některé se zaměřují vyloženě jen na kosmetiku a módu, jiné třeba více na vztahy. My se snažíme přinášet zajímavé příspěvky ve všech oblastech, od fyzické krásy, přes mezilidské vztahy, zdraví, celebrity či tajemno. Díky tomu, že se na obsahu podílejí samotné čtenářky, má šanci se na našem webu objevit i méně masové téma, které má ale mezi teenagery svou popularitu. Věnovali jsme se tak třeba žánru fanfiction, gay a lesbické tématice nebo anime a manga stylu.Z 1. narozenin Krasna.cz - sázka Martina Haricha a Dominiky Myslivcové


Můžeš prozradit, jaká je měsíční návštěvnost Krasna.cz?

Průměrně máme 275 000 návštěvníků měsíčně. Těší nás jak pravidelně se vracející čtenáři a čtenářky, tak vcelku vysoké procento nově příchozích návštěvníků.

Jaké dívky tvoří cílovou skupinu Krasna.cz? A počtou si na Krasna.cz i kluci?

Primárně píšeme pro dívky 15+, víme ale, že nás čtou i mladší slečny. Podle mě to ale není ani tolik o věku, jako spíš o zkušenostech, zájmech, očekávání. Čtou nás dívky, které jsou zvídavé - zajímají se jak o módní trendy či kosmetické novinky, tak o rady v lásce a sexu. Ať už tím prakticky žijí, nebo jen sbírají teoretické znalosti. Tato témata jsou samozřejmě zajímavá i pro kluky. Tvoří nemalou část návštěvnosti, což je vidět jak v socio-demografických analýzách, tak i v komentářích pod články. Kluci k nám nechodí "na tajňačku", aktivně projevují své názory a připomínky k probíraným tématům. Komentáře pod články miluji a myslím, že mnoho našich čtenářů také. Jsou jakousi nadstavbou článku, prostorem, kde se o tématu můžete dozvědět víc, poznat reálné zkušenosti ostatních, vyjádřit svůj názor, pohádat se. Ten zápal mě mnohdy až překvapí.

Výrazným tahákem Krasna.cz je zapojení blogerek z Blog.cz, které pro ni píší svoje články. Můžeš ve stručnosti vysvětlit, jak byly vybrány zapojené blogerky, kde berou náměty na svoje články a jakým způsobem je na Krasna.cz zveřejňují?

Když web Krasna.cz před rokem a půl vznikl, vybrala se skupina blogerek z Blog.cz, které byly aktivní a měly blog tematicky podobný tomu, co měla reprezentovat i Krasna.cz. Mnohé z těchto blogerek pro nás píší dodnes. Mezi tím ale přibyly i nové. Hlásit se nám mohou blogeři i blogerky i nadále (zde), tým se vyvíjí a neustále rozrůstá. Baví mě, jak s každou novou blogerkou či blogerem přichází nová témata, nové zájmy, nový pohled na svět. Proto je neovlivňujeme v tom, co a jak mají psát, témata jsou čistě na nich. V tomto jim stejně nejlepší zpětnou vazbu nabídnou čtenářky, které umí dát jasně najevo, co se jim líbí, a co ne.

Co se samotné spolupráce týče, články nevkládají přímo blogerky, ale redakce. Je potřeba provést korekturu, texty zeditovat, dát jim určitý ráz a strukturu. Od webu se samozřejmě očekává více, než "jen" od blogu, čtenářky jsou háklivější na hrubky, nekvalitní fotky, odbyté články... Proto je nutná tato kontrola.S blogerkami během jejich návštěvy v televizi NovaUkazujeme si s blogerkami, jak se editují jejich texty.


Vím o tom, že blogerky zapojené do psaní pro Krasna.cz od nás dostávají různé dárky a mohly se i podívat na nejrůznější akce a natáčení. Můžeš zmínit pár nejzajímavějších příkladů, čím jsme blogerky obdarovali, a kam všude se už mohly podívat?

Lákavá je pro ně samozřejmě už skutečnost, že si jejich článek denně přečte několik tisíc čtenářů. To ale není jediné, co svým psaním pro Krasna.cz získávají. Díky nám se mohou setkat se zajímavými osobnostmi a celebritami, například když chtějí vyrazit na koncert oblíbeného zpěváka, jsme schopni zajistit jim vstup zdarma a možnost udělat s ním rozhovor. Naše blogerky se dostaly například i na slavnostní předávání Českého slavíka, což je jedna z nejprestižnějších událostí u nás. Blogerky díky nám mohly otestovat i různé kosmetické produkty, mnohdy ještě dříve, než vůbec vstoupily na trh. Za články pak získávají různé dárečky, od kosmetiky a módy, přes knihy, elektroniku a vstupy zdarma, až po možnost zúčastnit se modelingového kurzu nebo projít proměnou pod rukama stylistky a vizážistky.Blogerky Krasna.cz se dostaly i na prestižní předávání cen Český Slavík

V sekci "Blogy" jsem napočítal celkem 30 tváří, z toho jsou dva kluci. Spousta z nich ale napsala poslední článek před dlouhou dobou. Dochází v týmu blogerek k nějaké obměně, kdy se vyškrtnou ty neaktivní a nahradí někým novým?

Tým obměňujeme, to je přirozený vývoj. Mění se jejich zájmy, ale i časové možnosti. Někoho přestane bavit blogování, někdo se musí věnovat víc studiu, někomu nedělá dobře kritika, která s nárůstem čtenářů logicky také narůstá. Máme blogerky, které jsou s námi od začátku, ale tým jsme již několikrát doplnili. Právě teď vybíráme nové blogerky, které již brzy poznají i naše čtenářky.

Zmínil jsem i zapojení dvou kluků. Vím, že jich bylo v minulosti víc a jejich články mi přišly čtenářkami relativně slušně hodnocené. Přesto ale všichni odpadli. Dalo by se tedy říct, že se spolupráce s chlapci neosvědčila a do budoucna se zaměříme výhradně na spolupráci s dívkami?

Z naší strany se rozhodně osvědčila, názory kluků jsou na dívčím webu samozřejmě velmi atraktivní. Momentálně pro nás kluci nepíší ani tak samostatné články, více se zaměřili na odpovídání v poradně (zde), která je velmi žádaná. Také pravidelně odpovídají v seriálu Klučičí zpověď, kde se ptáme na jejich názory na nás holky. Neznamená to, že bychom nechtěli kluky-blogery, kteří by psali články. Když se přihlásí a osvědčí, rádi je v našem týmu přivítáme.

Kromě jednotlivých blogerek je na Krasna.cz i rubrika "Ostatní blogeři", do níž může přispět svým článkem kdokoli. Současně je stále na stránkách Krasna.cz zveřejněno, že se mohou přihlásit noví zájemci. Kolik blogerek nás za tu dobu přibližně už kontaktovalo a ozývají se stále další?

Spočítat je všechny snad ani nelze. Denně nám chodí desítky e-mailů od nových zájemců. Největší boom byl samozřejmě po spuštění této výzvy, to chodily denně stovky nabídek, ale zájem stále přetrvává. Za dobu existence Krasna.cz to mohou být určitě tisíce emailů. Pro nás je to samozřejmě způsob, jak najít nové blogerky, které zapojíme do týmu, pro autorky a autory je to zaprvé způsob, jak zviditelnit svůj blog, a také možnost, jak získat potřebnou zpětnou vazbu. V této sekci se objevují články různé úrovně a kvality. Píší nám i hodně mladé dívenky, které ještě nejsou dost vypsané. Jejich texty mohou být pro někoho příliš naivní a stylisticky prosté, ale my jim chceme dát šanci. Vydáme jejich článek a čtenářky samy jim poví, co si o tom myslí. Napsat pod článek, že je to děs, to není k ničemu. Ale kritický komentář, který jasně definuje, proč se čtenářce článek v něčem nelíbí, a jak by se mohla autorka zlepšit, je přínosný. Mnoho blogerek nám v návaznosti na to pošle další text, který je už viditelně lepší. Berou si výtky čtenářek k srdci a takto jim vlastně pomáháme se zlepšit.

Vypozoroval jsem, že většina blogerek své články pro Krásnou zveřejňuje i u sebe na blogu. Vnímáš to jako problém, nebo to ničemu nevadí?

Rozhodně nám to nevadí, blogerky to nemají zakázané. Jsme radši, když článek vyjde nejdříve u nás, ale nic nebrání tomu, aby ho pak uveřejnily i na svém blogu. To je jejich vlastní svět, do kterého jim nechceme zasahovat.

Podle statistik Google Reader vychází na Krasna.cz týdně kolem 40 nových článků, tzn. přibližně 5-7 denně. Kolik z nich je redakčních a kolik napíšou blogerky?

Redakčních materiálů je trochu víc, kolem pěti článků denně. K tomu každý den jeden až dva články od blogerek, denně navíc článek v rubrice "Ostatní blogeři". Snažíme se naplňovat pravidelně všechny rubriky, ale reagujeme i na čtenost. Nejvíce žádané jsou samozřejmě články o hubnutí, sexu a líčení, proto se objevují častěji. Jsme komerční web, musíme tedy brát zřetel na čísla a statistiky.

Častým terčem kritiky jsou na Krasna.cz články o sexu. Vybavuji si například kontroverzi, kterou vzbudil článek Polykat či nepolykat, pod nímž jsme museli kvůli vulgárním komentářům vypnout diskusi...

Sex je téma, které život dospívajících provází, ať už prakticky, tím, že "to" dělají, nebo teoreticky, že si o tom zatím jen čtou. Proto má i na našem webu téma sexu a partnerských vztahů své místo. Dlouhodobě patří tyto články mezi nejčtenější. Jenže samozřejmě čím více čtenářů, tím více názorů. Dá se očekávat, že pod takovými články se rozhoří žhavá diskuze, zejména pod takovými, které si o diskusi přímo říkají, jako byl například ten o polykání. Ostrá výměna názorů či nesouhlasné reakce v komentářích nám nevadí, oplzlé vulgarity ano. To byl důvod, proč jsme diskusi museli vypnout, množství vulgarit bylo již neudržitelné a přehlušovalo konstruktivní kritiku. Za celou historii Krasna.cz se tak ale stalo asi u třech článků a jen jeden z nich byl sexuální.

Jaký je tvůj názor na to, že na Krásná.cz údajně vychází články, které by nějak mohly ohrozit mladší čtenářky?

Nemyslím si, že by takové články někoho ohrožovaly nebo nebyly na našem webu oprávněně. Když se podívám na dotazy dívek v našich poradnách, ptají se na mnoho otázek kolem sexu. Koho jiného se mají ptát? Maminky? Učitelky? Stejně staré a stejně nezkušené kamarádky? Nebo pátrat na internetu, kde mohou narazit na naprosto scestné nesmysly? My se jim snažíme odpovědět otevřeně na všechno. Samozřejmě s citem a adekvátně jejich věku a (ne)zkušenostem. I když, jak jsem již zmínila, cílíme spíše na dívky nad patnáct let, právě v otázce sexu a vztahů píšeme i pro mladší. Pokud už naše čtenářky ovšem sexuálně aktivně žijí, jsou pro ně články o líbání a prvním milování trochu nuda. Myslíme tedy i na ně. Pokud máme pocit, že článek je zaměřený spíše na starší a sexuálně zkušenější čtenářky, je takto viditelně označený a je v něm napsáno doporučení, že by ho pouze takové čtenářky měly číst.
 

26 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Matthias Matthias | E-mail | Web | 23. července 2012 v 8:08

Inu, zajímavé

Každopádně já myslím, že určitě polykat

2 Nikolas Nikolas | Web | 23. července 2012 v 8:41

Je zvláštní, že se tu mluví o korektuře, kontrole, dávání textům "rázu" a podobně, ale přitom články blogerek vypadají, že žádnou editací neprošly. Znamená to tedy, že se redakce skládá z lidí, kteří neumí pořádně česky, nebo jsou ty články od blogerek tak špatné, že i po korektuře vypadají tak, jak vypadají?

3 Kája Kája | Web | 23. července 2012 v 8:44

Jednou jsme si chtěly udělat s kamarádkou srandu a napsat někaký článek. Nějaký, kteýr bude konečně pravdivý... :D Přešlo nás to, než jsme vymyslely, o čem by měl být... :D

No. Stejně si o webu myslím své a nikdo mě nepřesvědčí o opaku.

4 Kája Kája | Web | 23. července 2012 v 8:45

[2]: Zřejmě mají originály ještě více chyb. Anebo se v editaci stane opak - do správně napsaných článků se udělají chyby.

5 Eloush Prdloush I. Eloush Prdloush I. | E-mail | Web | 23. července 2012 v 9:12

[2]: Zrovna mě napadla stejná myšlenka :D

6 Daysy Daysy | E-mail | Web | 23. července 2012 v 10:14

[2]: Taky se mi zdá, že dost článků a má hodně chyb. Některé články z příběhů jsou dokonce psané tak, že se to skoro nedá přečíst tím, na jaké úrovni to napsané je. Měli by asi pečlivěji vybírat, od koho článek vemou.

7 Lola-J Lola-J | Web | 23. července 2012 v 10:40

Né, lepší fotka tu být nemohla... :D ...:/
Já myslím, že je to dobře, že je zde tento rozhovor. Některým čtenářům to otevře oči, více poznají a uvědomí si, o co tu jde. :-)

Z pohledu mě: souhlasím s Míšou - toto je způsob, jak některým z těch, z blogerského týmu na Krásné, kteří psaní vnímají trošku vážněji, může tato příležitost pomoct v tom, aby se postupně zlepšovali. Mně to pomohlo už spoustukrát - když jsem vložila k článku nekvalitní fotky nebo je upravila podivným způsobem nebo jsem něco napsala trochu nejasně... hned mi o tom čtenářky daly vědět a snažím se zlepšit.
A na blogu? Předtím jsem narážela jen na náhodné čtenáře, kteří mi k takřka stejnému "výkonu" napsali samé pochvaly - za účelem, abych jim oplatila návštěvu blogu. A kčemu je pak TOHLE?

Některé to motivuje a nabízí spoustu možností v dalším studiu i zaměstnání...

8 Arvari Arvari | E-mail | Web | 23. července 2012 v 10:42

[2]: Jo, taky jsem se nad tím pozastavila. Schopnosti korektorů jsou zřejmě značně omezené, jelikož to, co za základní pravopisný chyby jim někdy proklouzne, je až k neuvěření... :-D Jestli je tohle to, co máme očekávat od 'webu', nechci vědět, co se očekává od 'jen' blogů... :-D

9 Taria Taria | E-mail | Web | 23. července 2012 v 11:51

Víte jak je složité něco opravit? Člověk když čučí do textu a pracuje na něm, tak je nejlepší si tak na den dát pokoj a znovu překontrolovat, jestli jsou tam každý den aktuální články. Nejsou bohové, aby jim chybička neutekla.

Představte si, že se píšete s článkem, připadá vám skvělí a už se těšíte až si ho přečtete. Když koukáte na váš článek, jste hluboce zklamaní, jelikož je celý článek překopaný. Kdyby všechny články přepisovali a upravovali k ideálu ostatních, asi by to moc nebyl web, který zveřejňuje články "obyčejných" blogerek, spíš by to byl web, který veme nápad z již napsaného článku a napíše si článek svůj...
Toto je můj názor

10 Arvari Arvari | E-mail | Web | 23. července 2012 v 14:07

[9]: Jo, a s odpuštěním prasácký chyby typu 'skvělí článek' jsou něco, čeho by si měl každej, co umí pravopis natolik, aby si lajsknul něco kontrolovat, všimnout i když ho kvůli kontrole vzbuděj ve tři ráno a odepřou mu kafe. Teda, on by si toho ideálně měl všimnout KAŽDEJ, ale to už bych chtěla moc. Každopádně, na to, abych to viděla i po dvaceti článcích denně, fakt bejt bůh nemusím. Jo, kdyby nebyly na Krásný aspoň takový pitomý chyby z prvního stupně základky, úplně by mi to stačilo. (A to, že ti někdo prohodí i za y, ti význam článku fakt nezmění.) Čert vem stylistiku, to rve oči jen magorům jako jsem já, ale aspoň ty základy mít správně...
A to je zas můj názor. ;-)

11 A. A. | Web | 23. července 2012 v 14:12

Chtěla bych jen dodat, že pokud má některá ze slečen aspoň trochu chuť to u Krásné zkusit, měla by do toho jít. Jsem jednou z těch, které jsou tam od začátku, a za tu dobu jsme dostaly mnoho příležitostí, o kterých se člověku běžně ani nesní. Mně osobně to například přihrálo v mých očích dost prestižní spolupráci s kosmetickou firmou Bioderma.

Nakonec je to vždy jen o tom, jestli chcete práci pro Krásnou brát jako konečnou stanici a zviditelnění blogu či sebe samotné, nebo jako odrazový můstek. Mě to posunulo dál.=)

12 Daniel Hloušek Daniel Hloušek | E-mail | Web | 23. července 2012 v 14:15

Chápu negativní odezvu na tuto stránku (prostě se lidem ze začátku tady na blogu cpala pod nos), ale jako jeden z týmu vím, že je to dobrou příležitostí. Opravdu nám často chodí nabídky na nějaké akce, které někdy osloví i kluky. ;-)

13 David David | Web | 23. července 2012 v 15:12

Tak tohle číst nebudu. :-D

14 Taria Taria | E-mail | Web | 23. července 2012 v 15:25

[10]: Taky jsem si toho všimla, promiň jestli ti to hodně vadí....
Mohla by jsem ti vytknout "zbuděj", ale proč? To, že někdo "przní" spisovnou češtinu není chyba? Každý může udělat chybu. Nikdo není neom_i_lný. Každý kdokoliv bude chtít, najde i v článku dospělého člověka či neomylného chybu ;)

15 m. m. | Web | 23. července 2012 v 15:38

[2]: Napadlo mě úplně totéž.

Myslím, že ke korektuře dochází, ale jen tak aby se neřeklo, tu a tam opravíme měkké tvrdé i a tím to hasne. Korektor by ale měl opravě textu rozhodně věnovat víc času a pozornosti a buď by měl být schopný zasáhnout do textu dostatečně na to, aby se to dalo číst, nebo by se měl text poslat autorce zpátky na přepsání, pokud jí do toho nechceme zasahovat my. Aby si lidi nemysleli, že se jim tu zveřejní každý blábol. Což je ovšem bohužel pravda.

Úroveň. Laťka. Krásná.cz by měla nějakou mít a měla by se jí při výběru toho, co zveřejní a co ne, držet, a pak by to bylo o něčem jiném.

[9]: Představ si, že víme. A nikdo tu přece po nikom nechce, aby to dělal rychlostí metelesku blesku, ať si na to nechají třeba týden, když to potřebují. Jenže tady není řeč o překlepech a "chybičkách", nýbrž o celé větné stavbě, zásadních prohřešcích proti stylistice a dalších věcech, které dělají z jinak i použitelného nápadu na článek paskvil, který se prostě opravdu nedá přečíst. Čtenáři, kteří od takového webu něco očekávají, jsou pak právem rozhořčen, a to i kdyby pod tím nánosem nesmyslných konstrukcí byla skrytá nějaká hodnotná informace, což bohužel většinou není.

[10]: Amen. Stručně řečeno, když není kompetentní autor, má být kompetentní korektor a editor. V opačném případě si mohou pochvalovat tak maximálně návštěvnost, ale rozhodně se nedočkají respektu a uznání. Někomu to třeba stačí, já bych se něčím takovým nechlubila. Stejně jako flamewary v komentářích.

[11]:, [12]: Určitě věřím, že je to příležitost někam se posunout, najdou se tam i schopnější přispěvatelé. Bohužel se podle mě trochu ztrácejí v kvantu těch méně schopných, které by Krásná měla eliminovat, aby se dalo mluvit o kvalitním týmu blogerů. Přístup "u nás může publikovat kdo chce co chce" je sice fajn lákadlo na davy, ale jasně determinuje, jak to pak bude vypadat.

Já osobně mám s Krásnou především ten problém, že si hraje na něco úžasného a kdovíjak objevného, a přitom je to jen velmi ubohá kopie doma.nova.cz, úroveň článků je velice nevyvážená, spíš mizerná, a nepřináší nic nového. Kdyby to byl nějaký klubík blogerek, co si jen tak pro sebe píšou články o módě, tak neřeknu slovo. Ale tím, jak nám to je ze všech stran cpáno a vnucováno... musela bych se propadnout, kdyby mnou vedený a takhle silně propagovaný web měl takhle mizernou odezvu.

16 m. m. | Web | 23. července 2012 v 15:40

[14]: Je rozdíl mezi hovorovou češtinou a neznalostí gramatiky a základních stylistických pravidel. Na slově "vzbuděj" není nic špatně. Na slově "skvelí" ano. Ale to je detail a off topic, s jádrem pudla to nesouvisí. Viz můj komentář. Nejde tu o překlepy a hrubky.

17 Kája Kája | Web | 23. července 2012 v 17:06

[13]:Dobře děláš.

18 Yuuna Yuuna | Web | 23. července 2012 v 18:38

Na krásnu.cz chodím už len aby som sa pobavila čo za článok dokážu napísať...

19 Miloš Miloš | Web | 23. července 2012 v 18:43

Nedávno se tu psalo, že přispěvatelky Krásná.cz se (téměř) automaticky stávají členkami Autorského klubu. Podle mě se tím jeho úroveň úplně degraduje, pokud ji vůbec někdy měl.
Ale třeba to někomu stačí.

20 Cervenej_cudlik Cervenej_cudlik | E-mail | Web | 23. července 2012 v 19:46

[1]: Amen :-D  :-D  :-D

21 Taychi Taychi | Web | 23. července 2012 v 20:11

Chodím se zasmát, popřípadě si ověřit to, co znám. Jen mě občas zabolí oči nad korekturou a stavbou vět.

22 yuripovidky yuripovidky | Web | 23. července 2012 v 20:53

Napište někdo na Hnusnou slušnou recenzi na Silent Hill! Ne film, ten je.. no, jak to říct.. docela trapný, oproti hře. Yuri zvlášť doporučuje 2. a 3. díl na PS2 (pro ty trochu inteligentnější) :D

23 kika kika | 23. července 2012 v 21:26

[22]: zalez :-D

24 David David | Web | 23. července 2012 v 21:51

[17]: Si myslím. :-D Mě baví číst tady ty komentáře - je to sranda. :D

25 Nikolas Nikolas | Web | 24. července 2012 v 8:20

[22]: Teda, ty umíš napsat i nějakej jinej komentář, než ten tvůj spamerskej? :D

26 Adelaine Adelaine | Web | 24. července 2012 v 11:14

Asi jako všichini jsem se pozastavila nad opravováním pravopisu a podobnýma kecama. Ha-ha, to bych chtěla vidět, opravdu.

[25]: Co se to děje.. Svět nějak není v pořádku.

27 Salline Salline | Web | 24. července 2012 v 11:50

Krásná jako taková není špatný projekt. Je to šance pro holky, které zajímá žurnalistika, nebo alespoň kosmetika :) Chybami se člověk učí a někde se začít musí ne?
Co tohle snažení podkopává je ta úroveň...tedy pošli článek a my ho vyvěsíme a je jedno o čem to je a že to nesplňuje ani minimální požadavky na článek. A potom taky ty už stokrát zmiňované chyby. Upsat se může každý, ale když si to teda po sobě nezkontrolují samy pisatelky (mě by hanba třískala, poslat tam článek s hrubkami, které dokáže spravit i word), tak by to měl udělat někdo povolanější a k tomu určený. Je to vizitka nejen autorek samotných, ale hlavně tvůrců a správců toho webu.

28 MAKY.OREL MAKY.OREL | E-mail | Web | 24. července 2012 v 15:45

[27]: Souhlas. Víc netřeba...

Jinak souhlasím s editorkou: Komentáře pod články na krásné taky miluji...

29 Zlatka Zlatka | Web | 25. července 2012 v 1:33

Že prý jejich tvorbu neovlivňují :D Hlavně že mně vymazali část článků, protože to prý "není podstatné".... a samozřejmě... hned všichni začali mít kecy a já musela upřesňovat, co se stalo ;)

30 Zlatka Zlatka | Web | 25. července 2012 v 1:33

*članku... napsala jsem pro ně jen jeden :D

31 Matthias Matthias | E-mail | Web | 25. července 2012 v 9:23

[25]: do not feed the trolls

32 Forever Alone Forever Alone | 25. července 2012 v 14:16

Si fakt nedokážu představit, co dělají na té 3. fotce, ale pochybuji, že píšou článek. Spíš se smějou že to 50% čtenářek berou vážně...

33 Lennroe Lennroe | Web | 25. července 2012 v 22:42

[1]: Souhlasím.

Já nevím jestli jsem jediná, kdo má tenhle problém, ale Krásná.cz mi prakticky pokaždé sekne počítač, zobrazuje se mi občas "rozházená" a enormně dlouho se načítá (někdy i pět minut). Nejde o to, že bych měla nějaký starý nebo špatný počítač, všechny ostatní, sebenáročnější stránky i ty komplatně dělané ve flashi mi běží relativně bez problémů, ale krásná se pořád kouše. Zkusmo jsem nahlídla do kódu, je to teda docela bordel, ale dejme tomu.
Ovšem u komerčníhowebu by člověk čekal, že pěkně poběží, aby toho na něm návštěvník, co nejvíc proklikal a narazil na co nejvíc reklam, já se většinou nedostanu ani k dočtení toho prvního článku.

Jinak se mi zdá, že články od blogerek asi moc vybírané nejsou. Nemluvím o dávání šance novým blogerkám, tam je to omluvitelné, ale často i od stálé blogerky vyjde nějaký paskvil. Stále mě ale nejvíc překvapuje, že články od blogerek jsou často leúší než ty od redaktorek (předpokládám placených). Ty bývají často povrchní, opomíjejí důležitá fakta, nebo se zaplétají do jedné myšlenky a k další se nedostanou.

34 Lennroe Lennroe | Web | 26. července 2012 v 12:41

[32]: Taky tam není, že by ho psaly, editorka jim ukazuje, co se s jejich články děje, když je pošlou do redakce (editace = opravení a úprava před zveřejněním)

35 Myší královna Myší královna | E-mail | Web | 27. července 2012 v 17:57

Některé blogerky, co píší na Krásnou, mají krásné články, ale u některých se mi zdá diskuze dole naprosto zbytečná. Páč nejsou nijak zajímavé a nedá se na ně diskutovat. Žádný samostatný názor, žádná svéhlavost. Pak se ale nemůže nikdo divit, že na Krásné píší komentáře hlavně prasata.

36 Bonitka ◡‿◡✿ Bonitka ◡‿◡✿ | E-mail | Web | 29. července 2012 v 17:13

Krásne fotky ! :) Na Krásna.cz taktiež občas zájdem :)

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama