Literární beseda - report z akce

12. června 2012 v 10:00 | Nel-ly |  Novinky

Autorkou následujícího článku je Nel-ly z blogu nel-ly.blog.cz. Dočtete se v něm o literárání akci, na kerou jsme vás mimo jiné zvali na naší stránce na Facebooku.
V pátek 8. června se konala beseda čtyř psavých elementů... tedy čtyř spisovatelek, které můžete znát nejen z pultů knihkupectví, ale především i díky jejich blogům. Jedna se o mladé slečny s naprosto rozdílnými pohledy na svět fantasy, avšak se společným uskutečněným cílem.

Besedovalo se v pražském klubu na Vinohradech, kde na sebe naše drahé dámy pod moderovaným vedením práskly, co se dalo - přestože se často ošívaly - a vůbec se celá akce nesla v pohodovém duchu, kdy dorazil velký počet lidí a samozřejmě převážně blogerů. Viděli jsme staré známé tváře například z křestu, jenž se udál už před více než půl rokem, nové tváře a známé přezdívky (v tom občas přeci jen bývá zmatek) i ty, které v paměti člověk nemusel pracně recyklovat a přidávat tváře k přezdívkám... Už to dává znát, že se sešla řádná skupina knižních pošků a řekněte, není hned jasné, že to byla výborná zábava? Taková, že jsme mnozí odcházeli až dlouho po večerníčku.

Tereza "Temnářka" Matoušková pečlivě pracuje na své nové knize z Podmoří, s kterým nás již dříve seznámila v Hladových přání, a během besedy přečetla i ukázku (můžete si přečíst na jejím blogu), která ukazuje, že tentokrát nepůjde o dílo vystavené v regálech s dětskými knihami. Stejně, jako se snaží ve svém volném čase psát, zdárně přežívá i zkouškové období... v čemž jí můžeme přát jen hodně štěstí.

Barbora Jiříčková představuje první díl své série s magickým názvem Lantuin, jež vyšla už minulý rok, kdy se však Bára (nebo-li Skye) nacházela na studiích v Americe, kde mimo jiné hraje tenis. Svěřila se, že celou knihu psala ručně do bloku, takže ji jí pak do počítače přepisovala babička. Kniha je doplněna i ilustracemi z pera mladé nadané autorky, která už pracuje na dalších dílech a my se můžeme jen těšit i společně s babičkou, na kterou čekají další hodiny strávené u klávesnice.

Kdo by neznal Erilian? Kouzelná země znovu otevírá své brány již v druhém dílu série - Erilian: Kouzla na obzoru - a my semůžeme těšit na další setkání s čaroději a jejich kouzly v další knize Terezy Janišové. Zajímavostí určitě je, že tento magický svět je inspirován naším 19. stoletím, které má autorka v oblibě a sama říká, že bere inspiraci téměř všude - třeba už jen procházkami po oblíbených Hradčanech. Její postavy mají také své reálné předlohy v lidech z jejího okolí, kteří jim dokáží vdechnout život nejen v psané formě.

Ovšem pro tento večer asi nejdůležitější (v pořadí už třetí) Tereza byla nejspíš tím největším lákadlem, protože především kolem křestu její prvotiny se to všechno točilo. Tereza "Colleen TB" Benešová představuje Gjorky a jejich podmořský svět, který je v recenzích často spojován s podobností k slavnému Harrymu Potterovi. Sama autorka z toho není nijak zvlášť nadšená, na druhou stranu se však nesmí zapomínat, že i to je lákavá reklama a já osobně jsem se nemohla dočkat, až knihu rovnou i s věnováním konečně ukořistím a budu se konečně moci ponořit do hlubin Tajemství minulosti.


--


Fotografie z akce od autorek blogů what-up.blog.cz a edithhola.blog.cz: 

14 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Daysy Daysy | E-mail | Web | 12. června 2012 v 17:04

Velká škoda, že mám Prahu tak z ruky. x)

2 Tereza Matoušková Tereza Matoušková | E-mail | Web | 12. června 2012 v 17:06

[1]: Odkud jsi? Domlouvám teď besedu v Českém Těšíně a asi by šlo zařídit i sezení Hradci Králové. :-)

3 Melanie Melanie | Web | 12. června 2012 v 18:20

Kruci, že jsem o tom nevěděla a že je Praha tak daleko!

4 Lady Diabolus Lady Diabolus | Web | 12. června 2012 v 18:26

[2]: Sugoi! Jestli vyjde ten Hradec, tak jsem tam. :D
Jinak... vím, že jsem se vyjadřovala, ale vyjádřím se znovu. Naprosto nepřekonatelné. Vzhledem k tomu, že to byla moje první beseda... A doufám, že ne poslední. :D

5 Dubious cat Dubious cat | Web | 12. června 2012 v 18:57

[2]: Hele Hradec se tady taky hlásí:)

6 tarpantua tarpantua | E-mail | Web | 12. června 2012 v 19:10

Všechno moc daleko...Jižní čechy trpí :D

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama