Jak si zvýšit návštěvnost

27. června 2012 v 8:00 | Lúmenn |  Blogeři radí

Je tu další článek od jednoho blogera z vašich řad. Svým příspěvkem do rubriky Blogeři radí tentokrát přispěla Lúmenn z blogu lumenn.blog.cz.Často od vás slyším otázku "Lúmenn, jak to děláš, že máš tak vysokou návštěvnost?", popřípadě nejrůznější narážky na ono čísílko na počitadle (třeba moje přijímací věta v autorském klubu:)). A protože internet a zejména blogová komunita se jen hemží návody na zvýšení návštěvnosti, rozhodla jsem se vytvořit svůj vlastní zaručený návod, jak přilákat na své stránky co nejvíce lidí.

Podle kterých rad se rozhodně nemáte řídit

Na některých blogíscích se dočtete, že máte co nejvíce rozdávat reklamy na svůj web - pak se pod články množí komentáře typu "ahojenky, máš mocky hezů blogís, mrkni plsky na můj". Většina lidí pak na odkaz webu neklikne, a pokud ano, pak jen proto, aby vynadali onomu spamerovi. Reklamami si tedy krátkodobě návštěvnost zvednete, ale většinou na úkor oblíbenosti vašich stránek.

Mezi další zaručené návody patří tzv. článek na zvyšování návštěvnosti. Je to článek obsahující desítky nejčastěji vyhledávaných hesel, a tím pádem zvyšuje pravděpodobnost, že někdo váš blog najde ve vyhledávači (jak takový článek vypadá se podívejte třeba tady). Jenomže když hledáte informace třeba o Harry Potterovi a vyjede vám dementní článek plný pouhých hesel, asi ihned stránku zavřete a pídíte se dál. Takže tudy cesta nevede. Ale kudy vede?

Důležité je si uvědomit, že zvýšení ranku pro vyhledávače neznamená zvýšení návštěvnosti!

Takže zapomeňte rovnou na všechny více či méně komerční nabídky, že vám zdarma zvýší návštěvnost, nikde nespamujte s odkazem na váš blog, aby byla na netu hodněkrát zmíněná vaše adresa a vyhledávače si vás všimly. NE!

Většinu návštěvníků blogů totiž netvoří lidé, co si jej našli na vyhledávači - dlouhodobě sleduju své statistiky a vyhledávače mají na návštěvnosti podíl asi 5-10%. Celých 70 - 80% tvoří lidé, co si přímo otevřou adresu mého blogu, tedy ti, kteří se na něj opakovaně vrací, mají ho v záložkách nebo si jeho adresu pamatují.

Co z toho vyplývá?

Klíčem k vysoké návštěvnosti jsou spokojení čtenáři

Pokud někdo najde váš blog a dozví se na něm to, co chce vědět nebo ho váš styl psaní zaujme, rád se k vám zase vrátí. Vést si kvalitní blog je tedy prvním klíčem k úspěchu. Jenomže mnoho lidí si vede dobré stránky, mají skvělé články plné zajímavostí, informací a nebo tvůrčího zápalu, a přesto k nim nikdo nechodí. Pokud je to i váš případ, asi napjatě čekáte, co vám poradím. Následující rady se mi osvědčily naprosto stoprocentně, a moje návštěvnost díky nim vypadá tak, jak vypadá.

1) Komentujte. Navštěvujte blogy, které s tím vaším mají společné téma nebo je majitel "spřízněná duše". U tematicky podobného blogu jako je ten váš není nic jednoduššího než si otevřít daný blog a okomentovat několik článků. Žádné napsat "hezkej článek" a šupem na další blog, a takhle jich oběhnout stopadesát! Zdržte se chvíli, projeďte rubriky, přečtěte co vás zajímá a vyjádřete svůj názor. Autor takového blogu vidí váš zájem a většinou se podívá, kdo mu to psal komentáře a sám pak nějaké zanechá. Pozor si dávejte jen na to, aby blog byl aktivní (poslední zveřejněný článek by neměl být víc než dva tři měsíce starý), protože pokud člověk nezveřejňuje už léta články, asi těžko si bude číst komentáře a opětovávat je.

2) Spřátelujte. Zkratku SB nebo úchylný výraz "esbéčka" vážně nemusím, ale spřátelování je skvělá věc. Kromě výměny odkazů je to jakýsi příslib do budoucna, že se budete na svoje blogy vracet a komentovat články. Já to neberu jako nic závazného, kolikrát mě moji blogoví kamarádi navštěvují jen občas, stejně jako já je, ale za ty roky co bloguju se vytvořila docela stabilní skupinka lidí, s nimiž se navzájem navštěvujeme a podporujeme. Skupina "SB" se vám bude rozrůstat, pokud mrknete do "SB" vašeho blogového kamaráda a zařídíte se podle rady číslo 1. Okruh podobně zaměřených lidí se rozroste a komunita stálých návštěvníků také. Nevytvářejte ale žádná infantilní pravidla pro "esbénka" nebo podobné krávoviny, berte to, jako když máte kamarády, kteří můžou kdykoli zajít k vám domů. Nemůžete k tomu nikoho nutit a vyžadovat po něm, aby chodil na návštěvy pravidelně - jste virtuální přátelé a ne otroci.

Mimoto se mi osvědčilo to, že moji spřátelenci mají na své stránce můj odkaz - takové návštěvy (kliknutí na odkaz z jiné stránky) mého blogu tvoří 10-20%. A s tím souvisí i třetí rada:

3) Diskutujte. Pište své názory na všemožné stránky, u blog.cz je velmi dobré psát obsáhlé a neotřelé názory na Srdce blogu nebo na Autorský klub. Diskutujte hodně a často, objevíte-li blog/web o něčem, čemu rozumíte a (ne)souhlasíte s autorem, napište svůj názor. Diskutujte na fórech a podepisujte se adresou vašeho blogu. Účastněte se klidně i rozepří a hádek, máte-li k nim co říci. Čím více vašich názorů bude na internetu, tím více lidí si všimne vaší adresy a podívá se na vaše stránky. A pokud na nich najde inteligentní a fajné články (viz jedna z předchozích rad), možná se zdrží a nebo se začne vracet. Tím, že budete diskutovat, rozšíříte odkaz na své stránky po netu, ale zároveň nebudete za trapného spamera, nýbrž za zajímavého člověka, co má své názory.

A jsme na konci, přátelé. Teď už víte všechno, co mě osobně přineslo návštěvnost, která překračuje dvě stě lidí za den. Tajemství není v tom, aby si vás všimli vyhledávače, ale lidi. Návštěvnost je totiž o lidech. O lidech, kteří vás mají rádi (a nebo naopak nesnáší, i takoví blogeři jsou, kteří si postavili slávu na negativním pohledu na sebe samé) a kteří se na vaše stránky opakovaně vrací.

Ještě musím dodat, že moje vysoká návštěvnost mi nespadla z nebe, ale díky výše uvedeným mechanismům jsem si ji získala postupně během cca roku intenzivní práce na blogu. Loni touto dobou jsem měla čtvrtinovou až pětinovou návštěvnost - tolik lidí, kolik mám teď za jediný týden ke mě přišlo za měsíc nebo pět týdnů. Dneska těm číslům na počitadle pomalu ani nevěřím, ale je to tak.

A proč? Protože píšu, komentuji, spřáteluji a diskutuji. Nic víc a nic míň k velké návštěvnosti nepotřebujete. Ať se daří:)


(Pozn.: Tento článek původně vyšel na blogu autorky 18. října 2009 v 10:37)

--

Jak se vám článek blogerky líbil? Využijte prosím hvězdičkové hodnocení pod článkem pro vyjádření své spokojenosti. S články blogerů, kteří obdrží nejlepší hodnocení od nejvíce čtenářů, se zde budete moci v budoucnu setkávat pravidelně.
 

210 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 otavinka otavinka | Web | 27. června 2012 v 8:54

Článek této blogerky se mi moc líbí a dávám jí za pravdu. Je to opravdu o lidech a komunikaci. :-)

2 Goldík Goldík | Web | 27. června 2012 v 9:58

Má pravdu. Já taky nesnášim lidi, co přijdou ke mě na blog a píšou "AhojQy, přijď se podívat ke mě na blog a zanech prosím komentíq." Za to bych střílela. Jinak ty body, co jsou zde napsané, tak nějak podobně to dělam, ale zatim nic. Musím vydržet :-)

3 Arvari Arvari | E-mail | Web | 27. června 2012 v 10:24

Ano, ano, spamy, pokud možnos začínající slovy 'ahoj, promiň, nenašla jsem rubriku na reklamy' letí tak rychle, jak se k nim jen dokážu dostat. Jsem na ně vyloženě alergická...
Ehm, za mě, já vždycky zaznamenám největší zvýšení návštěvnosti, když si někde otevřu hubu, chci říct, diskutuju. :-D Asi diskutuju málo, z dlouhodobého hlediska to pořád nějak nefunguje. :-D
V současnosti bych mohla ještě doporučit psát smysluplné články na téma týdne. S nadpisy, co upoutají pozornost. Nedávno jsem zírala na stovku na počítadle, a to jen díky jednomu článku na TT... :-D

4 TlusŤjoch TlusŤjoch | Web | 27. června 2012 v 10:28

Komentuji, tudíž jsem.

5 Filipskh Filipskh | Web | 27. června 2012 v 10:35

Určitě děkuji za článek! Pokusím se o tom, abych se podle těchto tvých rad řídil. Konečně jsem našel nějaký smysluplný a zajímavý článek o zvýšení návštěvnosti ;) :)

6 zorka zorka | Web | 27. června 2012 v 10:45

Je to trapné, sama to nemám ráda na svém blogu (napsat jedno slovo), ale nezvládám nic víc, než říct: Děkuju za poučení, bylo to užitečné. :-)

7 Gabriel Decay Gabriel Decay | Web | 27. června 2012 v 11:06

Dobrej článek, kterej může pomoci hlavně začínajícím blogerům.

8 Miloš Miloš | Web | 27. června 2012 v 11:08

Tento článek je docela dobrý, myslím ale, že daleko obsažnější je starší text na stejné téma od Chiquitky Návštěvnost je až na prvním místě.
Jinak mně ani není moc jasné, proč na stránky Lúmenn tolik lidí chodí - Pán prstenů, ..., asi má dost spolužáků a známých na základní škole.

9 zamyslise zamyslise | 27. června 2012 v 11:21

mě se tento článek líbí..díky za informace..

10 Taya Atsu Taya Atsu | Web | 27. června 2012 v 11:49

Schválně jsem si projela ten článek s nejhledanějšími hesly... játra na cibulce? Fakt?? :D :D . Článek je rozhodně přínos, teď jen najít čas k realizaci 8-)

11 Daysy Daysy | E-mail | Web | 27. června 2012 v 12:03

Jednoduchá pravidla, která pro lidi s trochou myšlení vůbec nemusí být psaná. x)

12 Fl@sher Fl@sher | E-mail | Web | 27. června 2012 v 12:04

Keď doplním svoj blog, o čo chcem, tak začnem využívať tieto krotky :D momentálne ešte nejakú návševnosť nemám...ale neskôr určite.Inak to, že z googlu na blog nechodia(alebo takmer vôbec) to som už zisitl, väčšinou tu prídu ľudia ktorý už svoj blog majú...
Inak presne to som chcel napísať na svoj blog, myslím ten článok, niečo také, ale už ako vidím netreba :)

13 Knihomil(ka) Knihomil(ka) | E-mail | Web | 27. června 2012 v 12:52

Tento článek mě velice zaujal. S radami této blogerky naprosto souhlasím. Sama se jich snažím držet ;)

14 Terka Terka | Web | 27. června 2012 v 13:21

Dobré je také psát články s návody na zvyšování návštěvnosti. To čte hodně lidí. :-D Bohužel jsou to většinou jen takové ty zkopírované bláboly, které člověku moc nepomůžou.
Je dobře, že se našel někdo, kdo to napsal tak, jak by to mělo být.
Pokud jde o to hvězdičkové ohodnocení, tak samozřejmě za 5. :-D

15 Daniel Hloušek Daniel Hloušek | E-mail | Web | 27. června 2012 v 13:21

Třeba článek o lobotomii mi na blog přitáhne denně skrze Google alespoň 20% návštěvníků, zbytek se vrací sám a malá část je skrze komentáře, protože moc nekomentuji a spíše tiše sleduji. Člověk najednou zjistí, že už mu za den nechodí na blog jenom 20 návštěvníků, ale najednou 50, posléze 80 a poslední dobou přestávám být spokojený někdy i se stovkou za den i přes neaktivitu.. :-D

16 Sakura Minamino / Tweedledee Sakura Minamino / Tweedledee | E-mail | Web | 27. června 2012 v 13:22

Skvělej článek ;-) Za reklamy a spamy bych vraždila ... dřív jsem jim občas odepsala nějakou tu "milou" odpověď, teď už je jenom blokuju

17 Dark Knight Dark Knight | E-mail | Web | 27. června 2012 v 13:26

Docela dobrý článek, ale moc nepodporuji SB. Většinou to dělají novější blogy, který prostě chtějí hned velkou návštěvnost. Záměrně hledají blogy s vysokou návštěvnosti a píšou nechceš se spřátelit? Připadá mi to jako, kdyby chtěli cizopastit na jiném blog. Nejspíš to takhle autorka nemyslela, bohužel tohle většina blogerů dělá ;-)

18 Kykyňa Kykyňa | Web | 27. června 2012 v 14:15

Ja si SB nevediem, ja mám len blogy, ktoré rada navštevujem a s autorkami si dobre rozumiem. Komentáre typu "spriatelíš?" prehliadam.

S článkom súhlasím.

19 Houp Houp | Web | 27. června 2012 v 14:16

Myslím, že dobrý článek.
Jinak mě upřímně sice vysoká návštěvnost potěší, ale nejvíce mě naplňují komentáře. Když vidím, že člověk přišel, pozastavil se na blogu a dal si tu práci s komentářem. :-) Ale myslím ty kvalitní komentáře ne ve stylu spamu... :/ Za ty bych vraždila!
Také doporučuji psát na TT ale opravdu kvalitní články a nejlepší, když se Vám povede vymyslet originální a svižný nadpis, který kdyby se objevil na titulku novin, hned by vás donutil si noviny koupit! Vše je o nápadu! :D A to je právě dost těžké :-?  :-D  :-D

20 Sever-rat Sever-rat | E-mail | Web | 27. června 2012 v 14:22

Pěkný a promyšlený článek.

Ne nadarmo se říká: "Komentuj a bude ti komentováno".

21 Missi Missi | Web | 27. června 2012 v 14:29

Pěkný článek. Už jsem to někde četla. Komentuj a pak si tě lidi všimnou.. xD

22 Vaše Angela Vaše Angela | E-mail | Web | 27. června 2012 v 14:33

Hezký článek, už jsem taky přišla na to, že kyž budu všude dávat reklamy, moc dobrého ohlasu mít nebudu. Komentování je prostě nejúčinnější způsob, jak si zvýšit návštěvnost :-)

23 Martin Martin | Web | 27. června 2012 v 14:35

Do rubriky "Blogeři rádi" jsem psal taky. Ale musím říct, že o proti tomuto článku nemá cenu ani bojovat, je skvělý. Perfektní styl psaní, je to "příjemné" a něco Vám to přinese. Paráda, zaslouží si 5* :-)

24 Lady Rovena Lady Rovena | E-mail | Web | 27. června 2012 v 14:57

Článek je samozřejmě skvělý :o) Jen bych možná dodala, že mě třeba odrazují moderované komentáře ... ano, chápu, že někdo už nemá nervy na to jak ho lidé urážejí a podobné věci, ale tím odrazují druhé...aspoň já to tak vnímám...potom se špatně diskutuje a reaguje... ano, také mám jednoho stálého prudila, ale marné, to se občas stává :o) už to beru jako takový folkor svého blogu... tak jen doufám, že takových prudičů a prudilů bude co nejméně :o)

25 David David | Web | 27. června 2012 v 15:16

No zatím určitě nejlepší článek z této rubriky. Jak se dívám na hvězdičkové hodnocení, tak to celkem sedí. Dávám 5*. ;-)

Jinak chtěl jsem se autorky zeptat, odkud pochází, a to kvůli jednomu ostravskému slovíčku v článku. Nakonec jsem však z jejího blogového profilu zjistil, že je z Olomoucka, tak jsem nebyl zas tak daleko. :-)

26 Namenlos/Unkreatur Namenlos/Unkreatur | Web | 27. června 2012 v 15:32

Lúmenniny články mám  moc ráda. Píše opravdu krásné a i užitečné věci. Tohle si zaslouží víc, ale dávám 5*!

27 Mami Mami | Web | 27. června 2012 v 15:46

Je to tak...ještě bych dodala, že není dobré často střídat adresy blogu, čím starší blog a více plnohodnotných článků, tím větší návštěvnost....

Pokud byste si chtěli návštěvnost naopak zmenšit a vykrystalizovat pouze užší okruh věrných čtenářů, tak logicky stačí změnit adresu.

28 Arvari Arvari | E-mail | Web | 27. června 2012 v 15:56

[24]: Jo, pod to bych se klidně podepsala. Nějak na mě moderovaný komentáře působí tak, jako by autor o komentáře snad ani nestál, a navíc mám pocit, že když se mu můj komentář nějak nezalíbí, prostě se tam neobjeví. A vůbec, to je vážně jednodušší každej komentář schvalovat, než čas od času smazat spam?

29 Katsuki Katsuki | Web | 27. června 2012 v 16:00

Som veľmi rada tomuto článku a konečne sa mi potvrdilo to o čo som sa párkrát už pokúšala,no pre nedostatok času som to vždy vzdala,ale mám pocit,že ak by som sa začala plnohodnotne venovať obom blogom,ktoré mám a pritom dodržiavala v texte spomenuté body, časom by sa možno usmialo šťastie aj na mňa a návštevnosť by začala rásť x)

30 Lúmenn Lúmenn | Web | 27. června 2012 v 16:53

[8]: Pán prstenů má nějakou souvislot ze základní školou? A jakou prosím tě (nehledě na to, že o této skvělé knižní sáze tam mám jen pár zmínek)?

31 Lúmenn Lúmenn | Web | 27. června 2012 v 16:54

Jinak všem děkuji za pochvalné komentáře, jak ale čtu ten článek, je vidět, že je velmi starý, škoda, že mi jej blog.cz nenechal trošku poupravit, než ho sem šoupli, čísla o návštěvnosti jsou již neaktuální a radu s TT, kterou vidím v komentářích, bych dnes již přidala také:)

32 Ivya Ivya | Web | 27. června 2012 v 16:57

Pod to se lze jen podepsat ;)

33 Charlie Charlie | Web | 27. června 2012 v 16:59

Ano, nebudu jinak než chválit. :-D
Blogeři by si měli uvědomit, že LIDI chodí na blogy nikoli VYHLEDÁVAČE. Ale pak jsou tu případy, kdy číslo na počítadle je sice vyšší, ale komentáře nikde. Nebo jenom jeden dva. Takže číslo na počítadle taky není všechno.;-)
Co se týče spamů a reklam - mě pomohlo napsat pod záhlaví krátký text a bylo. Od té doby žádná reklama. ;-)
Od té doby, co bylo TT sex a já napsala jeden článek, tak je pořád mezi těmi, co lidi (podle titulní stránky blog.cz) pořád čtou. Nechápu, ale jsem ráda. :-D

34 Katie Katie | Web | 27. června 2012 v 17:03

Já na svém blogu reklamu neměla už nějakou dobu... Ale stejně mi je rubrika REKLAMY na dvě věci.
Článek je to pěkný. Mně osobně se to taky osvědčilo. Jenomže v poslední době nemám na články tolik času a na diskuze už vůbec ne. Proto asi čísla rychle klesají. Další problém je, že na blogách často najdu několik témat (jako je ten můj). Všimla jsem si, že dokud se věnujete určitému tématu, zaujme to více lidí. Když potom přejdete npř. od knížek k povídkám, spoustu čtenářů ztratíte. Takže u mě jsou ty čísla pěkně  jako na houpačce. Ale kvůli nim to nedělám.

35 DolceVita DolceVita | Web | 27. června 2012 v 17:56

Můj tip je, že nemá smysl sledovat návštěvnost, ale soustředit se na svou práci na blogu :-) Kdo píše blog pro radost, čtenáři si k němu cestu určitě najdou. Psát blog kvůli návštěvnosti je špatná cesta.

36 Miloš Miloš | Web | 27. června 2012 v 18:54

[30]: ;-)Omlouvám se za ironický podtext, jen jsem zkusil doporučení z bodu 3.

37 Lisi Lisi | Web | 27. června 2012 v 19:03

Tento článek rozhodně odpovídá tomu, co si sama myslím. Lepší je napsat komentář ke článku, ke kterému mám sama co říct, pak je naděje, že autor navštíví můj blog.
Když je to obráceně, taky se na blog takového autora jdu sama podívat.

38 Rebecca Rebecca | Web | 27. června 2012 v 19:08

Ďakujem za radu :-D

39 Kosma Kosma | Web | 27. června 2012 v 19:19

Věřím tomu, že to takhle funguje a že je za tím tvrdá práce, nic nespadne z nebe! Jen si říkám, že to chce takovýho času kolem, v podstatě na PR, že už pak jeden pomalu nemá kdy psát ty kvalitní a smysluplné články! :-) Moc tě obdivuju, že ses do toho tak zažrala a dokázala to!

40 Pouli Pouli | Web | 27. června 2012 v 19:39

Dobré rady. Ale těžko se komentují články na jiných blozích, když je člověk nemá ani čas číst. :-D

41 D@ve D@ve | Web | 27. června 2012 v 19:43

Pěkný článek, opravdu praktický a pravdivý! Tleskám!

42 edithhola edithhola | E-mail | Web | 27. června 2012 v 19:56

škoda že je článek tak starý. Ale obsahem pořád aktuální.

43 Daysy Daysy | E-mail | Web | 27. června 2012 v 21:12

[16]: Já už to taky jenom mažu. Nevím, čeho lidi dosáhnou komentem "máš krásný bloček, přijď ke mě", když si můj blog ani neprojdou.

44 Sariklen Sariklen | Web | 27. června 2012 v 21:35

Velice pravdivý a poučný článek. Kéž by se Tvými radami řídili všichni.;) Vždyť na blogy ostatních chodíme (měli bychom chodit) proto, abychom se dozvěděli něco nového, rozšířili si obzory. Hon za číslicemi na počítadle je na nic.

45 Maggie Maggie | Web | 27. června 2012 v 21:56

Článok je skvelý,ani ja nemám rada, keď mi niekto napíše spam komentár, a fakt tieto komentáre s tým že "nenašiel som rubriku na reklamy" sú dosť hlúpe ( asi tam tie reklamy nechcem mať, no nie? :D) super ;)

46 Teplý holoubek Teplý holoubek | E-mail | Web | 28. června 2012 v 6:39

Já moc nekomentuji, nýbrž jsem na to líný a nebo nemám co říct. :-D
(Proto vypadá moje návštěvnost, jak vypadá - ale já kvůli tomu nevěším. :-D)

47 light7 light7 | Web | 28. června 2012 v 11:14

Jojo, to je pravda musíte dát nějakým způsobem o sobě vědět :-)

48 Geniální Vlk Geniální Vlk | E-mail | Web | 28. června 2012 v 12:55

Hloupé spamování a články narvané klíčovými slovy, které nesouvisí s opravdovým obsahem blogu, jsou samozřejmě k ničemu.

Nelze ale souhlasit se závěrem, že vyhledávače jsou při propagaci blogu k ničemu. Jen se to (SEO, tedy optimalizace pro vyhledávače) musí umět.

To, že na tvůj blog z vyhledávačů moc lidí nechodí, neznamená, že tomu tak nemůže být u jiných blogů. Různé blogy samozřejmě mají různý "potenciál být nacházeny". Například můj blog http://screamuj.blog.cz/ ho má mnohem vyšší než jiný můj, http://genialnivlk.blog.cz/ . První jmenovaný lidi pořád nachází na prvních místech na výrazy jako "hlasová hygiena", "growling" a tak dál, zatímco u toho druhého, kam píšu hlavně povídky a úvahy, se moc nestává, že by na něj někdo přišel po zadání názvu povídky...

49 Betty Betty | Web | 28. června 2012 v 13:52

Hvězdiček jsem dala pět, takže opravdu souhlasím. Jak tady někteří psali, že SB lidi dávají jen na zvíšení návštěvnosti atd... je to pravda, ale taky nezapomínejme, že můžou být i jiné důvody.
Pak psaní článků. Nemám ráda pokud někdo píše nespisovně se spoustou zkratek, smajlíků a vším možným. To se čte špatně. Takže např. děcka co chcou mít fakt "super články" mají smůlu, protože si myslím, že kdo neumí psát, jako by nebyl. No to je ode mě asi všechno.

50 Rainpaw Rainpaw | 28. června 2012 v 14:16

Úžasný článek máš pravdu. Taky nesnáším spamery. Je pravda,že ten kdo spamuje jen poštvává lidi proti sobě.

ps. Začnu se řídit některými radami. :))

51 Christine Christine | Web | 28. června 2012 v 14:22

Na blogu.cz (a celkově ve "světě blogerů") je mnoho článků s radami, jak si zvýšit návštěvnost, ale tento je pro mě zatím nejlepší. Totální pravda, ve všem souhlasím. I spřátelování je o tom, aby si lidé udělali jakýsi blogerský vztah, ne o těch odkazech, i když to tak bere.

[49]: To je pravda. Když narazím na blog s články plnými pravopisných chyb (každý dělá chyby, ale mělo by jich být co nejméně), okamžitě zavírám. Na takovém blogu si nemám co číst.

52 Sedmikráska Sedmikráska | E-mail | Web | 28. června 2012 v 18:01

Napsala bych to úplně stejně.
I když má návštěvnost není nijak velká, tohle je ten správný postup, jak o sobě dát vědět.
Také mám něco jako "SB", ale jsou to prostě přátelé, které bych nevyměnila :-)

53 Rekmar Rekmar | Web | 28. června 2012 v 19:04

Já si myslím, že jsem pochopil pointu tohoto návodu. Já se těmito pravidly řídím jen tak na půl...

54 Biký Horan. Biký Horan. | Web | 28. června 2012 v 20:18

[51]: Musím souhlasit.
Četla jsem už desítky článků o zvýšení návštěvnosti, a tento můžu s jistotou označit za nejlepší z těch všech. Jde vidět, že autorka ví, o čem píše, článek má hlavu i patu, a její blog se mi opravdu líbí. Lúmenn, jen tak dál! :)

55 skautky-kojetin skautky-kojetin | Web | 28. června 2012 v 20:51

Mě se článek líbí a souhlasím! je to dobře napsané, takže čtenář si z toho odnese hned po prvním přečtení. Zaujalo mě to. :-)

56 Anne Anne | E-mail | Web | 28. června 2012 v 22:36

Naprosto super článek. Já jsem ke svojí návštěvnosti přišla podobně. Hodně komentuji zajímavé články a okolo mého blogu se teprve od května letošního roku stihla udělat už malinká skupinka (mám tam několik slečen, které chodí a pravidelně komentují) a moje návštěvnost, ač nepřžekračuje 100 lidí dennně, se mi také moc líbí :-) A doufám, že to bude stále lepší a lepší, vždyť jsem tepre na začátku :-)

57 Chodiaca kreativita Chodiaca kreativita | Web | 29. června 2012 v 12:35

Ten nápad s radením pre blogerov je super vec :) Veľmi pekný článok a dobrý výber ;-)

58 ~ Bonitka ◡‿◡✿ ~ Bonitka ◡‿◡✿ | E-mail | Web | 29. června 2012 v 19:16

Tak toto je celkom dobrý článok ! :)

59 Rainpaw Rainpaw | 29. června 2012 v 20:03

Třeba mě se nelíbí když má někdo SB které k němu jednou za týden přijde a napíše
" Hezký článek
ps.obíhám :)"

co je tohle za SB ?? :-x

60 Lucík Lucík | Web | 29. června 2012 v 22:30

Moc pekny clanek, mam blog na samem zacatku a budu se timto inspirovat :-)

61 Alena Čechová Alena Čechová | Web | 30. června 2012 v 8:42

Moc pěkný článek, který mi potvrdil, že moje cesta je správná. Založila jsem si blog 8.6. a už teď mám návštěvnost 50-60 lidí denně. A to ne proto, že by se na něj dívali všichni mí přátelé a známí. Říkám si, že jsem své návštěvníky snad zaujala obsahem, snažím se občas, co čas dovolí, někam přispět diskusním příspěvkem a přišla jsem ještě na jeden fígl: člověk se musí něčím odlišovat, aby zaujal. A nemusí to být nutně něco negativního, životem jsem dospěla spíš k tomu, že je zapotřebí hýčkat si pozitivní, milé a krásné věci. Proto jsem si u tebe ráda přečetla, že se člověk nemá vnucovat, ale poctivě pracovat ;-)

62 Sinead Sinead | E-mail | Web | 30. června 2012 v 13:02

dobrý článok a páči sa mi odsudzovanie reklám! Ja veľa komentujem a vždy zmysluplne a potom dúfam že ten človek ku mne príde a možno aj zanechá milý komentár čo sa vo väčšine prípadoch aj stane. :-)

63 Mechanique Mechanique | Web | 30. června 2012 v 14:52

já osobně málem padla z blogu, co mi do komentářů napsal odkaz na sebe v naprosto off-topic smyslu, a když se tam zajdu podívat, abych je sprdla, že si reklamu mají nechat pro sebe, tak se sami durdí, že jsou na reklamy alergičtí a kdo je nenapíše do návštěvní knihy, tomu běda... no, vážně na zasmání :D

64 Denny Denny | E-mail | Web | 30. června 2012 v 16:26

Myslím že když někdo hodně spamuje, tak tím stejně nic nezíská, možná získá jen pár naštvaných lidí, kteří si to vylijou zrovna na spamerova blogu.
Ale když někdo napíše opravdu pěkný komentář, z kterého je vidět že ten člověk má o to opravdu zájem vždycky se kouknu na jeho blog a i něco okomentuju a když je to hezký, aktivní blog, tak ho i častonavštěvuji. ;)
Ale to už se takhle psalo v článku..

65 Lady Ellysen Lady Ellysen | Web | 30. června 2012 v 16:30

Je to fajnový článek :) Já nikdy nerozesílala reklamu na svůj blog a ani to nepotřebuji :)

66 Lady D Lady D | Web | 30. června 2012 v 21:08

úžasný článek .... já osobně, komentuji jak jen můžu... tedy jenom pokud mne článek zaujme, třeba jako tento ... setkala jsem se už se spoustou spamařů, někdy mě už opravdu vytáčí... vlastně se ani nijak nesnažím zvýšit návštěvnost, až to přijde samo, tak to přijde :-)

67 Lovely Queen Lovely Queen | 1. července 2012 v 3:30

Slečna,
musím uznať, že máš zrejme pravdu :)

68 Deny Deny | E-mail | Web | 1. července 2012 v 10:48

Tohle je asi jeden z nejlepších návodů na zvýšení návštěvnosti, jaký jsem viděla.
Určitě je to všechno čistá pravda.

69 tenisahudba tenisahudba | E-mail | 1. července 2012 v 12:13

CClanok sa mo velmi pavilion a mas pravdu je to o komunikaci

70 Kiki Kiki | Web | 1. července 2012 v 13:43

Článek je moc pěkný určitě se budu takovímihle radami řídit. :-D

71 Morgi Wallder Morgi Wallder | Web | 1. července 2012 v 15:58

Pěkný článek, zkusím se těmi radami řídit a doufám, že mi to nějak pomůže. :-P    Možná bych ještě dodala, že je dobrý komentovat hodně navštěvovaný blogy, protože je větší pravděpodobnost, že si někdo přečte váš komentář a pokud ho komentář zaujme, tak se pravděpodobně koukne na váš blog. Potom druhá rada: komentovat blogy lidem z cizí země. Pokud nerozumíte článků, a ten člověk tam má fotky, které vás zaujali, tak mu do komentáře napište anglicky, že tomu sice nerozumíte, ale že vás zaujali ty fotky nebo něco takovýho a potom napsat, že jste z ČR. většinou bloggery potěší, že se na jejich blogy koukají i lidé ze zahraničí a podívají se na váš blog (mám osvědčené :-D )

72 Raja Luthriela Raja Luthriela | Web | 1. července 2012 v 18:57

To já mám na blogu pravidelných pět návštěvníků, kteří mě každý den navštíví. Není to legrace? Těmito radami já e už dávno intuitivně řídím. Ale zatím mi to nikdy něpřineslo velkou návštěvnost. Maximálně tak 25 lidí denně. Měla jsem už za svůj život několik blogů. Ten, co mám nyní, mám jen krátce. Jen měsíc. Tak třeba časem se vyšplhám na pěknou dvacítku. Mě to stačí. Mě ani nejde o návštěvnost. Mě jde o komentáře. A těch se mi poněkud nedostává. A taky mě mrzí, že mi málokdo na můj komentář odpoví. Asi dělám někde chybu.  Ale já na to někdy přijdu.

73 Rainpaw Rainpaw | 1. července 2012 v 20:29

[72]: Ano to se mi taky stává. Občas ji říkám,když se dívám na svou úvodní stranu blogu a je tam dnes váš blog navštívilo 50 lidí. Říkám si kde ? Když mám jen 2 komentáře...

74 Sad Gothic Sad Gothic | E-mail | Web | 1. července 2012 v 21:09

S tímto článkem mohu jen souhlasit.
Já sama jsem zkusila komentovat rozsáhle a názorově a velmi se mi to vyplatilo :)
Tento článek má úroveň jeho tvůrce je inteligentní člověk, který ví o čem mluví :))

75 valleria valleria | Web | 2. července 2012 v 12:15

Tohle je rozumné! Komentáře typu, které autorka uvedla v článku jsou opravdu hrozně otravné! Ale člověk se jich asi nezbaví :D

76 Jackeline K. Taylor Jackeline K. Taylor | Web | 2. července 2012 v 16:48

Článek se  mi moc líbí! Už jen pro to že hned na začátku autorka píše že je naprosto zbytečné psát na každý blog " krásný blogísek, jukni na můj", vím z vlastní zkušenosti že tohle nefunguje, né že bych to psala, ale když vidím takový komentář u sebe ignoruju, často to neni kvalitní blog, ale spíše jen stejného tipu jako byl komentář.
A k těm SB, taky je mám, ale mám je nadepsané " Favourite" a dala jsem si tam jen blogy autorské, které ráda navštěvuju nebo kamarády :) Nějaká pravidla jsou na nic.

77 *Hanna* *Hanna* | Web | 2. července 2012 v 21:00

Je dobrý! Úplne s ním súhlasím... Nenávidím komenty, ktoré sú písané iba kvoli oplateniu komentáru.
Vždy som rada, keď vidím nejaký komentár k článku, ten potom aj rada oplatím :)

78 Terka Terka | Web | 2. července 2012 v 21:27

Abych řekla pravdu, při pohledu na nadpis jsem začala pomalu šilhat, ale po přečetní článku s tebou musím souhlasit a děkuji za radu o diskutování na jiných stránkách a dohadování o názorech :D
A komentování, jednu blogerku zasypávám hodně dlouhými komentáři a tak obecně jsem si oblíbila když se vypíšu jak cosi.:)
SBéčka mám, ale chodím jen k těm, které mě doopravdy zajímají, tzn. ty které mám dlouho, dobře zkritizují příběh a a vůbec alespoň něco napíšou. :-D
Každopádně děkuji za rady.:))

79 Lucie Lucie | E-mail | Web | 3. července 2012 v 14:56

dost dobrý článek, hodně dobré rady zařídím se podle nich.. :-) a třeba za rok budu v polovině jako jsi teďka ty.. 8-) velice děkuji za tenhle článek :-P

80 nevinne-navzdy nevinne-navzdy | 3. července 2012 v 21:50

Pravda :)))))

81 sarik-and-lusik sarik-and-lusik | 3. července 2012 v 23:21

Kromě SB děláme vše a nic moc se nedaří...
Chce to čas.
Jinak výbornej článek

82 all-is-magic all-is-magic | E-mail | Web | 4. července 2012 v 17:11

Tohle mám odzkoušené taky. Ale teď už si nevedu spřátelené blogy. No, asi začnu :)

83 Vendy Vendy | Web | 7. července 2012 v 11:28

[81]: To chce opravdu čas. A škoda, že tu nevidím odkaz na tvůj web. Takže nevím, kde tě najít, chtěla jsem nakouknout.

84 Kristýna Ch. Kristýna Ch. | Web | 7. července 2012 v 18:31

Chce to prostě čas a trpělivost :)

85 itamithechihuahua itamithechihuahua | 11. července 2012 v 11:40

Já si blog založila před několika dny  ale tohle my moc nepomohlo:-?Jedinej kdo navštěvuje můj blog je kamarádka :-(

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama