Jak byste změnili Blog.cz?

23. března 2012 v 8:00 | Standa |  Ptáme se vás

Vyzvídáme - co byste si přáli, aby se změnilo na Blog.cz?


Letos v srpnu bude mít za sebou Blog.cz 7 let, během kterých nabízí bezplatné založení a provozování vlastní webové stránky. Za tu dobu prošel nejenom Blog.cz, ale celý internet velkým vývojem. Na Blog.cz jsme se vždy snažili o všech změnách informovat své uživatele - s každou novinkou či změnou jste se mohli seznámit na našem blogu v rubrice Novinky.

U služby jako je Blog.cz platí, že je těžké najít dva lidi se stejným názorem na to, jak by podle nich měla vypadat ideální podoba blogovacího portálu. V minulosti jsme si proto opakovaně vyzkoušeli dotazovat se uživatelů v nejrůznějších anketách a dotaznících na jejich názory, kterými jsme se často řídili a implementovali nové funkce a vlastnosti přímo "na míru" uživatelům.

Čtěte k tématu:

To je jen malý výběr z minulých článků, ve kterých jsme v minulosti zjišťovali názor uživatelů na nejrůznější okruhy témat souvisejících s Blog.cz. Po nějaké době je zde opět příležitost vyjádřit se na stranu služby, u které máte svůj blog. Tentokrát je to bez jakýchkoli doprovodných otázek nebo ankety, tzn. je zcela na vás, co byste rádi na Blog.cz změnili (pokud vůbec něco měnit vlastně chcete :)

Budeme rádi, sejdou-li se nám pod tímto článkem komentáře s vašimi podnětnými názory, které by pro nás mohly posloužit jako zajímavé čtení. Zaměřit se můžete například na svůj osobní dojem z Blog.cz, spokojenost s funkční nabídkou, srovnání s konkurenčními službami, zkušenosti s místní komunitou blogerů, a vlastní představy, jakým směrem byste rádi Blog.cz posunuli a co byste na této službě změnili.

Děkujeme za všechny názory - máte slovo.
 

26 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

Zobrazit vše (341)
Zobrazit starší komentáře

301 endaria endaria | Web | 27. března 2012 v 22:04

[297]: ok ok..ja sa už hádať nechcem...(no neviem či to bola hádka :D)

302 Severka Severka | Web | 27. března 2012 v 22:37

Už taky mizím, jinak nikdy nedodělám ani článek na vlastní blog ^^'
Po pročtení komentářů a vlastním zamyšlení jsem pro
- změnu 'Rozbalit' na 'Zabalit' u rozbaleného komentáře
- podporu html aplikací
- zrušení reklam se zvukem
- historii komentářů a reakcí (všema deseti)
- vyšší počet znaků v mottu
Co se týče té změny kvality obrázků, samozřejmě do toho nevidím, ale byla jsem nějaký čas na blogspotu a tam fungovalo jejich nahrávání beze změn
- takže to určitě není nemožné. Kdyby mi chtěl někdo vysvětlit, jak to funguje a proč to na blog.cz nejde, pište mi na blog, budu neskonale vděčná :)

A ještě si neodpustím komentář k lidem, kteří by chtěli zrušit reklamy - asi jste to nevěděli, právě díky výtěžku z nich blog existuje a je zdarma ;)

303 Erista Erista | Web | 28. března 2012 v 17:02

Já jsem ještě pro přidávání článků do více rubrik, zrovna teď by mi to pomohlo :-D

304 Tereza travestigirl.tereza Tereza travestigirl.tereza | E-mail | Web | 28. března 2012 v 17:39

S audio reklamami naprostou souhlasim, co tu je psane, to je fakt opruz, moc prosim  tohle zrušte. Diky Tereza

305 Crumb ♀ Crumb ♀ | Web | 28. března 2012 v 19:40

[219]: Já na blog přidávám moje vlastní fotografie. Nevím jestli je to rozostřené či co, ale prostě to není v té kvalitě, ve které jsem to přidala. Ale tak to je snad to nejmenší, co mi vadí :-)

Souhlasím s již zmiňovanými reklamami. Ono, když si otevřete o informatice nějaký blog a najednou tam začne vyřvávat nějaká reklama, samozřejmě leknutím zavřu stránku. Takhle se ochuzujeme navzájem o komentáře a spokojené čtenáře, protože nějaká blbá reklama nás donutí stránku zavřít.

[222]: Přesně. Myslíte, že ti, co si ve dvanácti založili nějaký blog, se budou starat o to, aby se zrušil? Už tady o tom článek byl. Když objevujeme své staré blogy a náhodou si i vzpomeneme, že bychom ho mohli smazat, zapomeneme heslo, starý e-mail už nemáme a tak tam ten blog leží dál... Půl roku mi ale zase přiadá málo, protože i já jsem na půl roku pozastavila, třeba přes prázdniny a tak. Ideální by byl 1 rok :)

[244]: Ty fonty bych taky brala a hlavně mě štve, že při vybírání fontu se ani neukáže celý popis. To mazání komentářů má své pro a proti, ale opravdu by toho bylo zneužíváno.

Potom souhlasím s "like-ováním" komentářů, třeba jako je na Youtube.com, potom by se i mohly zobrazit nejlépe hodnocené komentáře.

306 *Wulfric* *Wulfric* | Web | 28. března 2012 v 21:41

[305]: Jak to myslíš?
Na dafont.com se ti ukáže jestli podporuje háčky a čárky, jak vypadá a jestli je free.

307 simpsonoviatd simpsonoviatd | Web | 28. března 2012 v 22:05

Měl bych hodně nápadů protože se zabívám HTML. Možná tu už něco zaznělo. 1. Nabídnutí nahrát si do blogu svůj font.
2. Velikost písma u různých článků. 2. Nabídnutí domén ihned na blogu (jdou tu vůbec domény)třeba místo reklam napsat - Chcete doménu .cz  na váš blog jen za...3. Jsou to jen dataily ale např. Dal bych tam možnost např. GRAFIKA a tam , když na to kliknu tak můžu svůj blog malování upravit. Jsou to jen malý detaily. Jinak jsem s blogem velice spokojen.

308 Severka Severka | Web | 29. března 2012 v 1:52

[305]: Jsem ráda, že to zpozorovali i další lidi. Taky přidávám na blog fotky a ta změna kvality mě prostě štve, ale asi jsem holt moc velký perfekcionista :)

309 Lucka Lucka | 29. března 2012 v 8:56

Z mého pohledu je nejšílenější, když se uprostřed čtení článku rozeřve zvuková reklama! To je fakt hnus fialovej! Jednak se vždycky leknu, div si nepřekousnu jazyk, ale hlavně - celkový dojem a atmosféra (mohu to tak říct?) blogu je v momentě v záchodě. Stačí jen spláchnout! :-!

310 b-t-w b-t-w | Web | 29. března 2012 v 13:05

K současným rubrikám by bylo dobré přidat také možnost přiřazení štítků ke článkům. Kromě možnosti "lajkovat" na Facebook by se hodila také googlovská +1 nebo twítování... Také bych se přiklonila k větší možnosti úpravy HTML kódu přímo uživatelem.
Více v článku na mém blogu: http://b-t-w.blog.cz/1201/cesta-za-lepsim-portalem-blog-cz.

311 *Wulfric* *Wulfric* | 29. března 2012 v 14:48

[310]: Štítky jdou přidávat. Ale musíš to umět.

312 *Wulfric* *Wulfric* | 29. března 2012 v 14:51

[311]: Aha, tak tvoje ""Štítky"" (oni to vlastně ani štítky nejsou) bohužel dávat nejdou. Ostatní Štítky ano.
Mě rubriky zatím stačí, ale v budoucnu by se to mohlo osvědčit.

313 m. m. | Web | 29. března 2012 v 17:12

Podoba blog.cz mi vyhovuje tak, jak je, ale použití má svoje mouchy. Design bych rozhodně neměnila, na tu holčinu nahoře jsem si už zvykla a i když mě někdy dost irituje, hlavní je, že to tady funguje :) Samozřejmě kdyby tam nebyla, bylo by mi používání příjemnější, ale to je asi tak všechno, co bych na designu měnila. Jinak je to tu přehledné, čitelné, a má to i barvy, co víc si přát - i když modrá není moje nejoblíbenější. Možná by bylo fajn, kdyby si tyhle dvě barvy mohl každý zvolit sám podle svého vkusu. Ale to jsou detaily. Důležitější je funkčnost:

1) Změna velikosti obrázku

Ve Firefoxu bývalo možné po vložení obrázku měnit jeho velikost tažením za roh (stejně jako třeba ve Wordu). Nevím, jestli to ještě ve FF funguje, nemám ho, ale každopádně to nefunguje v Chrome, který používám, a dost mi to komplikuje život. Kvůli tomu jsem přestala doplňovat text o obrázky. Velice bych uvítala, kdyby to bylo možné. Momentálně tu velikost musím složitě měnit změnou pixelů, když to chci na třetinovou velikost, musím šířku i výšku dělit třema, aby se nezměnily proporce, no prostě je to zbytečně komplikované :-D

2)Obtékání textu

Dřív bylo možné obrázek klasicky obtékat textem ze strany jedním tlačítkem. Teď se to musí dělat složitěji pomocí "Odsazení", které má tu pitomou vlastnost, že odsazuje obrázek ze dvou protilehlých stran najednou, tudíž chci-li odsadit vlevo uložený obrázek od textu, musím ho zároveň odsadit od okraje článku z protilehlé strany. Obrázek pak není souběžný s textem, co je pod ním, a nevypadá to dobře.

Suma sumárum, byla bych všemi deseti za vrácení nějakého jednoduchého tlačítka "Obtékání obrázku textem zleva/zprava" :)

3) Oblíbené odkazy

Je strašně pitomé, že musím vždycky v nastavení měnit zobrazení menu (které mám jinak skryté), když si chci přidat nějaký odkaz do Oblíbených (aby se mi zobrazoval na titulce). Pak musím zase jít do nastavení a menu schovat. Proč nemohou být oblíbené odkazy v administraci pořád, nezávisle na tom, jestli si menu zobrazujete nebo ne?

314 Severka Severka | Web | 29. března 2012 v 17:33

[313]: Ve Firefoxu to funguje stále bez problému. A nějaké jednodušší nastavení obrázku v článku bych taky uvítala, v současném systému se příliš nevyznám :(

315 jakub-lukes jakub-lukes | E-mail | Web | 29. března 2012 v 19:07

chtěl bych změnit styl písma ve vašich textových editorech

316 Iksí Iksí | Web | 29. března 2012 v 19:14

[312]: A co myslíš štítkem? Štítek neboli tag má umožnit najít článek pomocí podstatných slov. Konečně ne vždy jde každý článek jednoznačně zařadit do jedné rubriky, protože svým obsahem může spojovat dvě nebo i více rubrik.

317 Iksí Iksí | Web | 29. března 2012 v 19:32

Ještě přidám něco, co mi vadí. Je to zdejší "WYSIWYG" (What you see is what you get) editor. WYSIWYG jsem dala zcela záměrně do uvozovek, protože je docela běžné, že připravovaný článek v něm vidíte jinak, než jak ho následně uvidíte přímo v blogu. Docela mě štve, když nějakou vlastnost nastavím přes kaskádové styly (CSS) úpravu HTML kódu, připravovaný článek se zobrazí v editoru správně, ale jen do chvíle, než se článek uloží a přeformátuje se (vymaže si část dopsaného HTML/CSS kódu), protože blog.cz danou CSS vlastnost nepodporuje.

318 Terýsek Terýsek | Web | 29. března 2012 v 19:58

Reklamy mne také štvou,ale díky nim je blog.cz zadarmo,ty zvukové bych ale dala pryč úplně.Možnost vlastní domény by určitě nebyla špatná,zvláště pak,když se blogování věnujete nějak víc a máte blog na nějaké úrovni.Občas mě trápí jen obrázky,např.když chcete vložit nějaký obrázek z netu a nechcete ho ukládat,ale překopírovat.Tohle mne štve třeba když píšu recenzi na film a potřebuji k ní vložit nějaké obrázky.Takhle je to hrozně složité,zvláště,když pak ještě dohledáváte zdroj,který považuji za samozřejmost.

319 *Wulfric* *Wulfric* | Web | 29. března 2012 v 20:21

[316]: Slovo štítek v "IT" slangu má mnoho výrazů. Jednou je to definováno jako Slovo, které pomocí odkazu přesměrovává do vyhledávače článků, které obsahují ono označené slovo např. zde http://kampanzaspravnychod.blog.cz/

Jednou je to zase Popisný štítek, který odkazuje do rubriky, potom zase Tag…

320 *Wulfric* *Wulfric* | Web | 29. března 2012 v 20:24

[317]: Zde bych onen WYSIWYG přejmenoval WYSIWYNG (What you see is what you never get) :)

321 Puff Puff | Web | 29. března 2012 v 22:19

[313]: Já přímo kvůli obrázkům na blogu přešla z chromu na firefox... :D

322 Severka Severka | Web | 30. března 2012 v 0:01

[317]: Doporučuju nesnažit se o něco, co na blogu prostě nefunguje, a bude po rozčilování. To je nejrychlejší řešení ;)

A věděla jsem, že jsem v seznamu návrhů něco zapomněla! Rozhodně by mě potěšila možnost přesunovat obrázky ve složce myší stejně jako jdou přesunovat samotné složky v Galerii, výrazně by to zlepšilo přehlednost a usnadnilo práci :)

323 *Wulfric* *Wulfric* | Web | 30. března 2012 v 14:25

[322]: Tady ale nejde o to, že to nefunguje. Tady jde o to, že to fungovat má, ale nefunguje to.

324 kerierlet kerierlet | Web | 30. března 2012 v 17:01

měla jsem jeden blog vyhrazený jen na fotky, a musím říct - musela jsem přejít k blogspotu, protože na blog.cz jdou opravdu (tedy mě) špatně nahrávat fotky, zvlášť, když jich je víc. plus, ačkoliv jsem měla obyčejné bílé pozadí, jednoduchý nápis na záhlaví a minimálně textu, fotky se nenačítaly celé, většinu blog úplně vynechával. takže tohle, trochu zlepšit situaci s fotkami.

325 kerierlet kerierlet | Web | 30. března 2012 v 17:04

Jo, a ještě. Dřív šlo normálně vložit odkaz, ale teď se musí složitě obtahovat text a znovu vkládat. vrátila bych to, bylo to pohodlnější a rychlejší.

326 Ell Ell | Web | 30. března 2012 v 20:32

[325]: j, toto mi dost vadí.

[303]: Ano, souhlasím

327 Morell Morell | Web | 31. března 2012 v 11:58

teĎ jsem se podívala na váš starší článek o ohodnocení článků hvězdičkami, to mi taky při editaci článků chybí, že jsou vidět jen na blogu.

328 Skřítek Skřítek | Web | 31. března 2012 v 18:28

Ještě mě napadlo něco, ale možná už to někdo psal.
Co třeba, že když najedu myší na odkaz, tak se mi nejen může změnit barva a podtržení, ale může se dát třeba tučně, kurzívou nebo třeba i změnit text (např., když má někdo rubriku, kde nikdo neví, co to znamená by se zobrazilo, co lze v rubrice najít)? Jsou to maličkosti, ano, ale třeba by pro někoho byl blog příjemnější. :-)

329 himym-fanweb himym-fanweb | E-mail | Web | 1. dubna 2012 v 16:38

Ještě bych si přál, aby sem si mohl zvolit aby se článek, který vydám sice zobrazil na blogu v rubrice jako takový, ale nezobrazil se jako nový článek na "hlavní straně"... To by mi hodně pomohlo:)

330 Raisel Raisel | Web | 1. dubna 2012 v 20:05

Mě by se zamlouvalo, kdyby byla při vkládání obrázku možnost "automatické velikosti". Myslím to, že když například nastavím šířku "500" aby se mi automaticky upravila podle toho i výška. Pak je totiž složité se dát přes PF apod. Zvláště pro nás, co mají třeba galerii.cz i jako svojí "prezentaci" nebo fotky ukazují dále a vkládají je v plné velikosti. :-)

331 Severka Severka | Web | 2. dubna 2012 v 1:52

[323]: Samozřejmě jsem nedoporučovala vzdávat boj, jen se zbytečně nerozčilovat, aspoň dokud nebude nějaká reakce adminů na tenhle článek (tedy doufám, že nějaká bude) - pevné nervy jsou jak známo blogerský základ :D

332 *Wulfric* *Wulfric* | Web | 2. dubna 2012 v 20:01

[331]: Jenže já se nerozčiluju :D Beru to sportovně.

333 Severka Severka | Web | 2. dubna 2012 v 23:52

[332]: Však to taky byla reakce na Iksí, ne na tebe ;)

334 bludickka bludickka | Web | 3. dubna 2012 v 8:36

Ještě bych uvítala, kdyby bylo možné omezit přístup do některých sekcí. Třeba některé články bych měla omezené jen pro konkrétní čtenáře, nebo zablokované pro neregistrované, apod. Zkrátka že by je nemohl číst úplně kdokoliv

335 Iksí Iksí | Web | 3. dubna 2012 v 19:41

[323]: Přesně tak.

[322]:, [331]: Tak ani já se nerozčiluju. To bylo pouhé konstatování faktu. Pokud se mi něco v editoru zobrazí nějak a ve finále to v blogu vypadá jinak, tak je to věc, kterou by se blog.cz měl zabývat. Když už je v editoru možnost úpravy HTML, měla by fungovat. Nejde tady o to, že blog.cz něco neumí. On to právě "WYSIWYG" editor na blog.cz umí, ale při uložení článku dojde k ořezání kódu tak, že se část formátování ztratí. Jde tady v podstatě o nekompatibilitu použitého "WYSIWYG" editoru na blog.cz s  formátováním, které blog.cz ve finále umožňuje používat v článcích.
______
Jen ještě doplním, že současné HTML + CSS umožňuje spoustu efektů, o kterých si uživatel blog.cz může nechat jen zdát.

336 Petusss Petusss | Web | 3. dubna 2012 v 21:31

udělat blog.cz pro mobily. Občas si blogy čtu z mobilu ale když chci napsat článek na svým blogu tak mi to nejde, byla bych ráda kdybyste udělali blog pro mobilní verze nějakou aplikací ;)

337 Puff Puff | Web | 4. dubna 2012 v 16:14

Já teď hlavně doufám, že se zde objeví nějakej článek s tim, co tento článek přinesl... Třeba co z toho rzhodně nebude, co se plánuje a tak :)

338 *Wulfric* *Wulfric* | Web | 4. dubna 2012 v 20:16

[333]: To nebyla reakce na Iksí, ale na mne. Podívej se ještě jednou :)

[335]: Jo, je to na prd. Kdyby to fungovalo, opět by to zvedlo úroveň blogů (bohužel už ne úroveň blogerů :/ ).

[336]: V tomto mají nespornou výhodu mobily s Operačním systémem (Android, Symbian, iOS…)

[337]: Za to se přímo modlím :D

339 Puff Puff | Web | 4. dubna 2012 v 22:03

[338]: Já sem lezu furt a koukám, jetsli už neni o tom článek... :D Modlím se s tebou! :D :D

340 himym-fanweb himym-fanweb | E-mail | Web | 5. dubna 2012 v 19:42

1. Další fonty, velikosti a možnosti písma
2. Podpora ČESKÝCH A SLOVENSKÝCH videostránek, jako VIDEOTUBE.SK a další (prosím, to Vám přece nic nemůže udělat, pár kliků a je hotovo, nebo ne?):D

341 himym-fanweb himym-fanweb | E-mail | Web | 5. dubna 2012 v 19:47

[330]: Zadej jenom jeden údaj (výšku, nebo šířku) a druhý se automaticky zmenší. Příklad mám obrázek 700x300 a chci aby byl poloviční. Nastavím do tabulky 350x(nic) a výška se automaticky zmenší na 150 pixelů.

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama