Rozhovory s blogery

11. ledna 2012 v 14:10 | Standa |  Rozhovory

Shrnutí a dosavadní zkušenosti ze 4 leté praxe rozhovorů s blogery.Rubrika Rozhovory je nedílnou součástí tohoto blogu od samého začátku. Historicky první článek, ve kterém vybraní blogeři odpovídají na otázky, zde vychází 28. března 2008 (Rozhovor s Nepenthes a Infinity). Následovalo 19 rozhovorů v průběhu 19 měsíců a přišlo první bilancování: Rozhovory s blogery - ohlížíme se zpět

18. března 2010 končí zaběhlá praxe rozhovorů s dvěma blogery současně a vychází první článek, ve kterém na otázky odpovídá pouze jeden bloger či blogerka: Rozhovor s Peet. Následovala dlouhá série pravidelných měsíčních rozhovorů, ve kterých se představila celá řada zajímavých blogerů z Blog.cz. Objevily se i výjimečné rozhovory, které nějak vybočovaly z řady: LadyVanilka a Teres Xeina: Nenávidí nás, protože jsme úspěšné a Jiří Vaněk: Na blogu se nikdy nezavděčíš všem.

11. července 2011 vychází na tomto blogu výzva, pod kterou se mohou hlásit zájemci o rozhovor: S jakým blogerem chcete rozhovor? Pod tímto článkem se tehdy sešlo neuvěřitelných 270 komentářů, v nichž uživatelé navrhovali buď sami sebe, nebo někoho jiného, s kým by si rádi na tomto blogu přečetli rozhovor.

Tou dobou již však existoval blog, který si klade za cíl těmto rozhovorům konkurovat - ptamese.blog.cz. Založila ho v březnu 2011 Bylinka a jako první rozhovor publikuje článek Rozhovor s LADY VANILKOU (který však již není přístupný).

Další zajímavou konkurenci představuje rubrika Rozhovory se členy AK, kterou nedávno oživila Kerria. Štafetovým způsobem se v ní navzájem zpovídají členové Autorského klubu a podle prvních dvou rozhovorů to zatím vypadá, že se rubrika setkala s úspěchem: Rozhovor s Hanneton a Rozhovor s TlusŤjochem.

V čem spočívají specifika blogových rozhovorů?

1. Nejsou to rozhovory v pravém slova smyslu - tj. není to ani živé interview s diktafonem či kamerou, ani odpovídání na otázky po telefonu. Autor rozhovoru ani zpovídaný bloger se nevidí naživo a komunikují spolu nějak elektronicky na dálku. V minulosti dostával zpovídaný bloger otázky e-mailem, v poslední době se spíš ujalo psát si v reálném čase prostřednictvím chatu na Facebooku. Je proto otázkou, zda je termín "rozhovory" vůbec oprávněný - nota bene ve světě, kde blogy setřely rozdíl mezi novináři a amatéry (kteří se za novináře pouze prohlásí).

2. Rozhovory patří k nejlépe hodnoceným a současně nejméně komentovaným článkům. Je to zajímavý paradox, kterého si všimněte u jakéhokoli rozhovoru, na který někde na blogu narazíte (na Srdci Blogu to platí obzvlášť). Pokud se pod rozhovorem sejde alespoň 20 komentářů, lze už mluvit o úspěchu (srovnejte se stovkami komentářů u článků oznamujících změny v administraci nebo u soutěží). A s hodnocením článků je spjata ještě jedna zajímavost: počty hvězdiček, kterými čtenáři rozhovory hodnotí, výrazně souvisí s dojmem, který na čtenáře zpovídaný bloger udělal. Pokud přijde bloger z rozhovoru většině čtenářů nesympatický, článek dostane od většiny z nich nízké hodnocení.

3. Skoro každý by chtěl, aby s ním vyšel na Srdci Blogu rozhovor, skoro nikdo ale nechce dodat vlastní fotku. Opět zajímavý paradox, který jde proti tradici rozhovorů na tomto blogu, ke kterým fotka zpovídaných blogerů vždy neodmyslitelně patřila. Přesto lze pozorovat trend nárůstu uživatelů, kteří postupně rezignují na anonymitu a zveřejňují na svém blogu fotky sebe. Především mezi členy Autorského klubu lze tento jev pozorovat velmi dobře, a lze se domnívat, že časem bude považováno za určitou samozřejmost, že na nás z každého blogu ihned "vykoukne" fotografie jeho autora.

S tím souvisí ještě jeden paradox: skoro každý by chtěl, aby s ním vyšel na nějakém blogu rozhovor, ale rozhovory čte jenom menšina blogerů, a to ještě tehdy, pokud je bloger hned na začátku nějak zaujme, nebo pokud ho již znají z dřívějška.

4. Rozhovory musí vycházet jednou za čas, aby nezevšedněly. Tento bod je jasný - co by to bylo za "prestiž", objevit se v rozhovoru na nějakém blogu, jestliže by tam už obden vycházel v minulosti rozhovor s každým druhým? Proto je frekvence nových rozhovorů od začátku nastavena na jeden rozhovor měsíčně, a až na malé výjimky je dodržována.

--

Pojďme nyní ale od těchto úvah k diskusi nad dalším vývojem. Vše nasvědčuje tomu, že Blog.cz se od časů, kdy na tomto blogu vyšel zmiňovaný první rozhovor, zásadně změnil. Zatímco tehdy bylo Srdce Blogu zřejmě prvním blogem, kde se objevil rozhovor s nějakým blogerem, v současnosti se s rozhovory roztrhl pytel. Kromě výše zmiňovaných rozhovorů na speciálním blogu a na blogu AK dnes platí, že téměř nejde najít blogera, který by se nějak "neotřel" o fenomén blogových rozhovorů.

Ať už se jedná o nejmladší uživatele, kteří si dělají kratičké rozhovory po ICQ mezi sebou, které pak zveřejňují u sebe na blogu, až po ty starší a pokročilejší, kteří neváhají leckdy ani zapojit do rozhovorů blogery i mimo Blog.cz, jedno je jisté. Nové rozhovory vznikají jako houby po dešti a časy, kdy objevit se v rozhovoru na tomto blogu bylo jedinou příležitostí, jak se někomu odpovídat na otázky, jsou dávno minulostí.

A tak je možná nejlepší čas se ptát, zda je zde ještě vůbec poptávka po článcích tohoto typu, ve kterých vybraní blogeři odpovídají na otázky. Hlasujte v anketě a diskutujte v komentářích, jaký na to máte názor. Má ještě smysl dělat na Srdci Blogu rozhovory, když se s nimi dnes setkáváme na každém druhém blogu? Není už náhodou zájemců o rozhovor víc než čtenářů těchto rozhovorů?
 

29 lidí ohodnotilo tento článek.

Anketa

Co s rubrikou "Rozhovory"?

Zachovat, baví mě. 88.8% (277)
Zrušit, nudí mě. 11.2% (35)

Komentáře

1 Lady Rovena Lady Rovena | E-mail | Web | 11. ledna 2012 v 14:22

Zachovejte :o) třeba se jednoho krásného dne k rozhovoru s Blog.cz dostanu i já ;-)

2 Gabrielle Beatorice Bone Michaelis van Dorcell Gabrielle Beatorice Bone Michaelis van Dorcell | E-mail | Web | 11. ledna 2012 v 14:26

Nikdy som sa na tento blog nedostavila práve vtedy,keď tu bol nejaký rozhovor,no pamätám sa,že až na jeden ;D Myslím,že to bol rozhovor s Taychi,má pekný blog a pekné odpovede :) Nikdy by som ale nepovedala,že tieto rozhovory budú najmenej komentované ??? Každopádne ak by ste si zobrali na mušku nejakého známejšieho blogera,čo má za deň pomaly cez 300 ľudí,určite by sa tu niekto stavil :)

3 Siwa Siwa | Web | 11. ledna 2012 v 14:27

Já jsem jeden z těch mála blogerů, který se zatím do žádných rozhovorů neangažoval, nikdo je po mě nechtěl a já nemám chuť dělat rozhovory s někým jiným. Pro mě nejsou rozhovory s blogery nijak všední, jelikož je jinde nečtu (obzvláště ne u menších blogerek). Napadl mě blog spisovatele.blog.cz, kde čtu rozhovory s lidmi, co se o psaní zajímají. Většinou jde vlastně o různé spisovatele apod. Ale tady si klidně přečtu od kohokoliv. To, že se nekomentuje, nemusí znamenat, že to zde nechceme. :-) Hlasuji pro pokračování rozhovorů! :-D

4 Matthias Matthias | E-mail | Web | 11. ledna 2012 v 14:29

Jo, rozhovory jsou fajn. Ale nekomentuji je, protože mi "Fajn holka!" nebo "Supééér" přijde krapet jako klišé. Prostě si řeknu "zajímavé" pro sebe.

Chtělo by to taky širší výběr. Většinou jsou to holky (což není tak divný, je jich tu hodně na blog.cz že...) a většinou jsou si na první pohled dost podobné... Když je člověk líp zná, tak ví, že to tak není... Ale většinou prostě ten první dojem je podobnej :) Prostě ňáká holka, co dělá většinou to, co ostatní holky :)

Rozhovory jsou pro mě ale zajímavou reklamou. Většinou mě blog moc nezaujme, ale když mi ho v rozhovoru dostatečně autor představí, tak tam pak třeba i lezu... Nebo si tam aspoň něco pročtu! Případně na blozích někdy chybí přímo vysvětlení o co na tom blogu jde... Čtu článek a nechápu o čem je řeč a co autor vlastně valí... Sem tam je poznat, že odkazuje na svoje starší články a kdo je četl, tak je v obraze... No a právě rozhovor mi někdy pomůže být v obraze...

5 ~ Avantis ~ Avantis | Web | 11. ledna 2012 v 14:30

[1]: přesne v to doufám i já xD a taky- podle mne je supr podkat nový lidi, já takhle stretla kamarády :-D

6 Matthias Matthias | E-mail | Web | 11. ledna 2012 v 14:30

Jinak fotka? Bez problémů...

7 Bylinka Bylinka | Web | 11. ledna 2012 v 14:31

Já bych je určitě zachovala, Stando :-) Myslím, že ať už rozhovorům na Srdci blogu lezu s ptamese.blog.cz jakkoli do zelí, tady je to přeci jen jakási prestiž, od které by se dle mého nemělo upouštět :-)

8 Sussanah de Silva Sussanah de Silva | Web | 11. ledna 2012 v 14:33

[1]: zrovna to byla i moje myšlenka, když jsem klikla na "zachovat" :-D

9 Dubious cat Dubious cat | Web | 11. ledna 2012 v 14:38

Já bych to zachovala. Samozřejmě je teď spousta možností, jak být "blogovou celebritou", ale rozhovory na Srdci blogu pořád mají jistou prestiž, i když nejsou jediné:)

10 střelená šárka střelená šárka | E-mail | Web | 11. ledna 2012 v 14:42

Určitě zachovat! Velmi mě baví si jen tak pročítat rozhovory s různými tipy blogerů :-)

11 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 11. ledna 2012 v 14:46

Je-li řečeno, že jsou rozhovory nedílná součást tohoto blogu, není o čem diskutovat, nedílnou součást nelze oddělit :-P

12 Mami Mami | 11. ledna 2012 v 14:47

Zapomněl jste na rozhovory s milovníky komiksů :-)

Já zastávám názor, že rozhovorů není nikdy dost. Přesvědčila jsem se o tom nedávno, kdy vyšel rozhovor s TlusŤjochem. Každý zná jeho tvorbu, jeho komentáře mají nenapodobitelný rukopis, ale vlastně o tomto autorovi nevíme téměř nic. Rozhovory s autory, kteří mají světu co říct, uvítám i nadále.

13 Sušenka Sušenka | E-mail | Web | 11. ledna 2012 v 15:03

Zachovat! .... ráda čtu ... a možná to budu i já ... :D

14 Adelaine Pierce Adelaine Pierce | Web | 11. ledna 2012 v 15:08

Samozřejmě. Nepřijde mi, že by byly rozhovory na blozích zase tak časté a i kdyby, není to důvod k rušení tady na srdci. Občas tu najdu zajímavý lidi a je zábavný je číst.

15 Ebolin Ebolin | Web | 11. ledna 2012 v 15:15

Nejprve k anketě: Hlasuji pro první možnost, rubrika je zajímavá, rozjetá a já rozhovory čtu moc ráda! Pokládáte zajímavé otázky, na které se dá zajímavě odpovědět!

Co se týče článku, ano, za svou "kariéru" tří měsíců jsem dělala dva rozhovory (http://eumenidas.blog.cz/1112/predstavuji-vam-blog-ebolin http://elzovni.blog.cz/1201/rozhovor-s-ebolin) a to jsou to jen dva blogy.
Na srdci blogu bych taky chtěla rozhovor, i když nejsem nijak výjimečná osobnost, jsem jen snílek a jedenáctiletá osoba :-P Fotku sebe bych poslala, ostatně jich mám dost i na blogu ;-)

Pokud zrovna nevíte, s kým rozhovor udělat, máte mě k dispozici ;-) Kdykoliv!

16 Myší královna Myší královna | Web | 11. ledna 2012 v 15:18

Je to rozhodně oživení a zjištění, kdo dotyčný blogger ve skutečnosti je. Reklama, která je na úrovní blogování. Podle mě nechat. Vaše rozhovory mají alespoň úroveň.

17 Myší královna Myší královna | Web | 11. ledna 2012 v 15:18

[15]:  Kdo by nechtěl ;)

18 Ebolin Ebolin | Web | 11. ledna 2012 v 15:26

[17]: No, jistě každý chce, ale jen málokdo se dostane do "finále" výběru :-D A navíc - rozhovory jsou s zajímavými, což já nejspíš nejsem...

19 Skříteček2 Skříteček2 | Web | 11. ledna 2012 v 15:47

Rozhovory nerušte, jsou jedna z nejzáživnějších (pro mne) náplní Srdce. ;-)

20 Kerria Kerria | Web | 11. ledna 2012 v 15:58

Děkuji za zmínku mé rubriky v AK. Ale na  nějaké nadšené jásání je, myslím, po dvou rozhovorech brzy.

K rozhovorům. Myslím, že většina lidí má ráda rozhovory. Ale je těžké k nim napsat smysluplný komentář. Takže tu asi platí: "Když nemám co říct, nekomentuji."

Rozhovory zde na srdci mají určitou prestiž. Je to skoro jako by vyšel ve skutečných novinách. A mě jako řadového blogera těší, že vám "nahoře" nejsme tak úplně lhostejní. Krom toho, pokud je zpovídaný bloger v něčem úspěšný, je rozhovor s ním i motivací pro ostatní.

Na soukromých blozích ty rozhovory čte podstatně méně lidí.

21 KadetJaina KadetJaina | Web | 11. ledna 2012 v 16:10

Rozhovory tu čtu ráda, člověk aspoň narazí na nové zajímavé blogy. Co se týče komentářů, dokud se nezvrhnou v plamenou diskuzi, pravděpodobně jich bude vždycky méně, protože, jak už řekl Matt, psát jen "Bezva holčina" je k ničemu.
Jsem pro zachování

22 m. m. | Web | 11. ledna 2012 v 16:12

Rozhodně zachovat, je to ta nejzajímavější věc na Srdci. A co, že se rozhovoruje všude možně. Tam to nevidíme, tady jo, a jak jsi správně podotkl, je to prestižní záležitost.

23 Kája Kája | Web | 11. ledna 2012 v 16:21

Pokud uděláte rozhovor se mnou, tak to určitě smysl má :D :D Ne... Myslím, že by bylo pěkné, kdyby se rozhovorová tradice udržela i dál. Už to není takové ,,och" jako to bývalo, ale proč s tím končit, že. Myslím že stále se najdou čtenáři.

24 Dendomačiatko Dendomačiatko | Web | 11. ledna 2012 v 16:56

Určite túto rubriku nechajte. Spoznala som tak množstvo zaujímavých blogerov a rozhovory na Srdci blogu patria k jedným z tých kvalitnejších.

25 KatyRZ KatyRZ | Web | 11. ledna 2012 v 16:59

Já si rozhovory ráda přečtu.

26 Daniel Hloušek Daniel Hloušek | E-mail | Web | 11. ledna 2012 v 17:17

Rozhodně zachovat. Je to nejlepší rubrika vůbec a představuje blogery trochu ve větším, než jen pokec na Facebooku, nebo na ICQ.
Za ten dlouhý čas, co rozhovory na Srdci blogu vycházejí, by se hodilo menší oprášení - nové rozhovory v netradičním pojetí z již zpovídanými blogery. Možná by bylo dobré se snažit o osobní setkání. No, přeji hodně štěstí, já bych do osobního setkání - rozhovor, šel, ale již jsem tu byl jednou zpovídán. :D

27 Ivet Ivet | Web | 11. ledna 2012 v 17:25

Také se přikláním k zachování rubriky. Je hezké čtení si číst o mladičkých členech AK, poslední Kerria má prý 13 let? Pamatuji si, že pravidla byly, že členy se mohou stát blogeři až od 15 ti let, ale zřejmě se změnila během dvou let pravidla a mně to uniklo! :-) Proč se o tom zmiňuji Stando?
Ptala se mi začínající blogerka, které je 11 let a je to rozená spisovatelka, zda může doufat, že bude přijata do AK a já jí odepsala, že musí ještě 4 roky čekat. Tak jsem to četla před dvěma lety v pravidlech AK. Tak mi odepsala o blogu Kerrie - že i ve 13 se stala členkou AK. Je to úžasný úspěch - také jsem jí blahopřála.-:)
Rozhovory s členy AK, tedy samými juniory jsou bezva a nám seniorům omladí nejen vzpomínky na naše mládí, ale máme všichni radost, že se nám i  na jejich blozích líbí! :-)

28 Cappuccino Cappuccino | Web | 11. ledna 2012 v 17:40

Určite zachovať, ale ak mám pravdu povedať, rozhovory málokedy dočítam dokonca. Problém však bude vo mne (jednoducho ma nebaví čítať rozhovory s ľudmi, ktorých vôbec nepoznám.. nejak ma to holt netankuje), nie v kvalite rozhovorov. Takže.. ako vravím, zachovať :-)

[27]: A niesu v AK viaceré mladé členky v rozmedzí 13-14?

29 Ivet Ivet | Web | 11. ledna 2012 v 17:43

[27]: OMLOUVÁM SE - ta blogerka 13ti letá, která byla přijata je prý Taychi !
Tak se Kerrii ještě jednou omlouvám za použití jejího jména.-:))

[28]: Doufám že jsou! Je to príma čtení!-:)

30 Alisa Alisa | Web | 11. ledna 2012 v 17:51

[27]: Myslím, že tých mladých je tam viac . :-D A pokiaľ viem, tak niektorí sú tak už pekne dlho . Taychi je len jednou z nich . Aj Smyle napríklad ešte nemá pätnásť .

Čo sa rozhovorov týka . Mne prídu na prvý pohľad všetky tie bloggerky rovnaké a to mi trochu prekáža . Jediné dva rozhovory, ktoré ma zaujali boli s Metteorwaou a Ivanou Drábovou .

31 Daysy Daysy | E-mail | Web | 11. ledna 2012 v 18:01

Rozhovory jsou fajn. Něco se dozvědět o ostatních, co blogují.

32 Tril Tril | Web | 11. ledna 2012 v 18:08

Já to asi jako jedinou rubriku srdce blogu čtu. Rušit by to byo škoda.

33 Kerria Kerria | Web | 11. ledna 2012 v 18:11

Ivet, pleteš si mě s někým jiným. K těm 13 připočti ještě 25. ;-)

34 Shariony Shariony | Web | 11. ledna 2012 v 18:26

Rozhovory čtu moc ráda. Lidi, které znám přes blog jen anonymně, mohu právě díky nim poznat blížeji. Navíc se v nich odráží různé pohledy na svět, názory atd.
Naopak bych uvítala, kdyby vycházely častěji. Jednou za měsíc je podle mě málo.

35 Ivet Ivet | Web | 11. ledna 2012 v 19:00

[33]: Promiň, už jsem to napravila v komentáři č. 29  -:)

36 Monica Otmili Monica Otmili | Web | 11. ledna 2012 v 19:01

Rozhovory mě baví, přece jen tady je lehké je dohledat, než na blogu někoho jiného a otázky jsou zde v takové té dobré souvislosti s představením blogera, otázky např. od čtenáře jsou mnohdy víc na tělo, čtenář se chce dozvědět co nejvíc, pořádně si onu osobu prohlédnout.
Takže u mě je to jasné, zachovat! 8-)

37 Kerria Kerria | Web | 11. ledna 2012 v 19:38

[35]: Omluva přijata, nic se neděje. Já jen, aby tu nevypuknul spor o můj věk.

Komentáře jsem měla chvilku rozepsaný a pak už jsem na nový komentáře nekoukala.

38 iveta iveta | Web | 11. ledna 2012 v 20:50

semnou???? :-D  :-D  :-D  :-D  :-D  :-D

39 Handle Handle | Web | 11. ledna 2012 v 21:12

Zachovat. To, že je méně komentářů nemusí nutně znamenat, že je článek méně zajímavý... :)

40 Kája Kája | Web | 11. ledna 2012 v 21:21

[27]: Počkat, věk nikdy upravován nebyl...

41 Eloush Prdloush I. Eloush Prdloush I. | E-mail | Web | 11. ledna 2012 v 21:21

Tuto rubriku bych nechala, protože rozhovory zde mají úroveň - hlavu i patu. Může to nakopávat i ostatní zpovědníky, inspirovat je, jak dělat své rozhovory.
A pokud jde o málo komentářů. Myslím si, že je to tak, protože pokud chce něco o odpovídajícímu někdo něco napsat, napíše mu to přímo na blog :).

42 agrrr agrrr | Web | 11. ledna 2012 v 23:11

Rozhopádně zachovat. Například pro mně osobně je to dobrý způsob, jak narazit na další zajímavé čtení. Takový rozhovor naláká víc, než náhodně kliknout na článek, který jako zrovna jediný nemusí v celé tvorbě zaujmout a já pak nemám důvod se vrátit. Naopak rozhovor vypoví víc o autorovi a tak je jeho tvorba i lákavější. A nebo přesně naopak, může ukázat autorovu nadutost a ušetřit mi pár znechucených chvil.

Myslím, že rozhovory tady na srdci blogu by měly zůstat. Už jen proto, že tady sed to stává aspoň trochu vzorem (malinkou normičkou) pro to jak by se asi rozhovory měli dělat. Ne si to tam frkat lážo-plážo jak to někteří rádoby autoři dělají.

43 Bloud. Well Bloud. Bloud. Well Bloud. | E-mail | Web | 12. ledna 2012 v 12:52

Zachovat, baví mě! A když by jednou za delší čas proběhlo zpestření rozhovorem typu Jiří Vaněk, tak bych se taky vůbec nezlobila :)

A mimochodem, prolítla jsem některé starší rozhovory a ve srovnání s těmi nejnovějšími je znát mega posun od otázek "kolik ti je?", "odkud jsi?" k otázkám, který vycházejí ze samotného obsahu blogu a jsou pro čtenáře a určitě i dotazovaného mnohem zajímavější. Což určitě vyžaduje daleko větší přípravu a proto díky za ni.

44 Faira Faira | Web | 12. ledna 2012 v 17:54

Já jsem rozhodně za zachování, vždycky mě to bavilo číst. Ráda poznám nový lidi a zajímavý blogy :-)

45 Nobody Nobody | Web | 12. ledna 2012 v 18:10

Rozhovory bych určitě zachovala, baví mě. :) Kdo by mohl odmítat nahlédnutí do cizího "soukromí"? :-D

46 JaňuLa JaňuLa | Web | 12. ledna 2012 v 18:18

Já chci taky rozhovor ! :D

47 Mar Mar | Web | 12. ledna 2012 v 18:37

Mě opravdu baví číst rozhovory a zjišťovat zajímavosti o jednotlivích blozích a hlavně jejich autorech, protože to je často zajímavé... :-) Takže ano, rozhovory jsou něco málo, co opravdu čtu ráda... :-)

48 Kristibistre Admin- webu Kristibistre Admin- webu | Web | 12. ledna 2012 v 18:41

Jsem rozhodně pro zacchování rozhovoru s blogaři.Jistě i já bych si ráda promluvila o svím blogu,kdyby byli otázly konkrétní typu, jak vznikl nápad,co mě k tomu vedlo,co je jeho cílem,jaké změny bych na něm uvítala v oblasti administrativi,co je mím snem ohledně mého blogu atd..

49 Katie Katie | Web | 12. ledna 2012 v 19:01

Některé rozhovory jsou opravdu zajímavé. Ráda si je čtu. :) Rozhodně jsem pro zachování. :)

50 Fantaghira Fantaghira | Web | 12. ledna 2012 v 19:33

Taky jsem pro zachování, baví mě rozhovory číst. Sama zřejmě patřím mezi tu menšinu, která se ještě o rozhovor ani neotřela. Pravdou je, že se do toho nijak nehrnu, ale kdyby mě někdo požádal, neodmítla bych.
Druhá věc je, že fotce na blogu se zatím úspěšně vyhýbám. Nemám problém jít na sraz s jinými blogery, ale dát si svojí fotku na blog... Nevím, něco mi na tom vadí.

51 KSM KSM | Web | 13. ledna 2012 v 10:35

[1]: To věřím...to nepochybně... ve Vašem případě ;-)

[46]: škoda že se realizují rozhovory pouze s blogery blog.cz :-)

[44]: i já se někdy zasměju (v dobrém myšleno)... :-)

52 Vysmátá Vysmátá | Web | 13. ledna 2012 v 11:30

[27]: Však já se do AK poprvé dostala také ve 13-ti letech :)) Mám pocit že mladičkých autorů je tam mnohem víc :)

53 Nikolas Nikolas | E-mail | Web | 13. ledna 2012 v 12:45

Rozhovory pravidelně sleduju jen na ptamese.blog.cz, protože Bylinka se umí skvěle ptát a i rozhovor s člověkem, který není můj šálek kávy, se mi většinou moc líbí.
Obecně je to ale fajn nápad zpovídat blogery a rozhodně bych tuto rubriku zachovala i tady na Srdci. Jen bys je mohl dělat trochu delší a nepokládat pořád ty hrozně obecný otázky, Stando :D

54 Nikolas Nikolas | E-mail | Web | 13. ledna 2012 v 12:50

A ještě jsem chtěla projevit dík, že jsem taky mohla odpovídat na otázky tady na Srdci. Jak tady už bylo několikrát zmíněno, je to určitá prestiž, hlavně to udělá nesmírnou radost, když člověk zjistí, že se o něj někdo zajímá.

55 Myší královna Myší královna | Web | 14. ledna 2012 v 15:08

[18]: No právě... já taky zrovna zajímavostí neoplývám, tak by rozhovor se mnou byl jedna velká koprovka.

56 Lucie Lucie | Web | 14. ledna 2012 v 17:47

zachovejte. já si to všechno ráda počtu, když nemám co dělat. :D :) :D Ale Je pravda, že skoro každý by chtěl rozhovor, ale když si to nikdo nečte, tak k čemu by to bylo že. :D

57 Jackeline K. Taylor Jackeline K. Taylor | Web | 14. ledna 2012 v 21:06

[1]: Tak nějak :)

58 Lauriiis :)) Lauriiis :)) | Web | 15. ledna 2012 v 10:18

[1]: možná i já ;D

59 petii-chan petii-chan | 15. ledna 2012 v 11:23

ja moc tie rozhovory nemusím

60 Týnka Ch. Týnka Ch. | Web | 15. ledna 2012 v 13:10

Super rozhovory.. >> Snad někdy budu i já :D

61 rekmar rekmar | Web | 15. ledna 2012 v 16:52

Nehchte tu rubriku, tyto rozhovory hlavně zvětšují nášvětěvku lidí, se kterýma rozhovor uděláte. A navíc mě a doufám, že i ostastní lidi to zajíá také :-)

62 Monishka Monishka | Web | 15. ledna 2012 v 19:02

Zachovat, baví mě!!!!! ;) :-)  :-)  :-)  :-)  :-)  ;-)  :-P

63 Alue Alue | E-mail | Web | 16. ledna 2012 v 14:03

Pánové, proč byste osekávali program srdce blogu o něco tak základního, jako jsou rozhovory? To už byste tu ani neměli co psát :)

64 Iccawe Iccawe | Web | 16. ledna 2012 v 22:18

Já na Rozhovory mám názor jako většina ostatních, ale v některých věcech vrtím hlavou; nedivte se, že je málo komentují, když vybíráte lidi, kteří jsou známí a to i "z dřívějška". Řekněme, že většina lidí, s nimiž vyšli rozhovory, jsou tak často vidět, že jsou zkrátka " [:tired:] ". Chci říct, nudní, nezajímavý, člověk už je prostě pozná a má je podstrčené na každém kroku na Blog.cz.

Další mou perličkou u Rozhovorů je i ten, že KAŽDÝ člověk má jakýsi svůj vlastní zájem, vlastní "okruh", jenž ho zaujímá. Některé "tyto okruhy", spíše témata nebo zaměření, jsou prostě vidět víc, než jiné a ty "jiné" mají pak problém, protože lidi se stejným zájmem, se o jejich blogu častokrát nedozvědí, pokud autoři blogů nezačnou masivně spamovat jiné blogy... :D

Já jsem tu třeba neviděla skoro nikdy blog o něčem, co zajímá mě. "Vlastní tvorba" je tu taky všude, a tak už člověk z toho věčného "to je krásné, to se mi líbí", ačkoliv to samé říkají u dalších a dalších blogů, aby nevypadali jako škarohlídi a "rampepurdy rampepurďácké", prostě usíná. :)

65 Vendy Vendy | Web | 16. ledna 2012 v 23:52

Rozhovory zachovejte!
Přece jen, je to prestižní. Rozhovor kdesi na neznámém blogu může zachytit jen minimální skupinka lidí (to není mířeno proti Bylince a jejímu nápadu, ale spíš obecně). Kdežto každá novinka na úvodní stránce je vidět hned pro všechny.
Nechte rozhovory zde, je to príma nápad. :-)

66 Lennie Heroin Lennie Heroin | Web | 22. ledna 2012 v 23:12

rozhovory jsou v pohodě, ale někdy to zabíjí pan dotazovatel stejnýma klišé otázkama o ničem, častěji je ale klišé samotný blogger a to pak přetsávám číst. víc zajímavých osobností a rozhovory budu číst víc.

67 Žirafka Žirafka | Web | 26. ledna 2012 v 18:13

Já jen vím, že jsou to většinou články na stejné brdo... Ale tady na blogu jsem si rozhovor jednou do toho měsíce přečetla ráda, jen jsem nevěděla, co komentovat, spíš jsem, pokud mě blog zaujal, prozkoumala autora :-). Takže proč ne, ale klidně bych protáhla interval častosti :-)

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama