close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více

Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!

Knihy našich blogerů

1. ledna 2012 v 8:00 | Standa |  Úspěchy

V nedávné anketě na tomto blogu - Máte literární ambice? - se ukázalo, že na Blog.cz je velké množství blogerů, kteří by někdy rádi vydali svou knížku. A co ještě zajímavější, celé řadě z nich se tento sen již splnil. Tak se na jejich knihy pojďme podívat.V minulosti jste si na tomto blogu již mohli přečíst několik článků o blogerkách, které jsou literárně aktivní, připomeňme 4 z nich:


Další autoři už jsou vybráni (převážně) z ohlasů, které se nashromáždily pod nedávným článkem Vydali jste někdy knihu?


1) Marcela Zajíčková: Psí historky z divadelních prkenAutorka o knize: "... Knížka o mém pejskovi a jeho divadelní "kariéře" vyšla r. 2006. Jmenuje se PSÍ HISTORKY Z DIVADELNÍCH PRKEN a najdete ji v celém znění na mém blogu ;-) Prodávala jsem ji celé tři roky v naší Dárkovce (www.benesro.cz), kdy jsem 850 výtisků skoupila v roce 2008 od nakladatele (původní náklad byl 1 800 kusů), teď už doprodávám zbytek (asi 100 výtisků). V mém článku PSÁT ČI NEPSAT (Fejetony, a jiné) se můžete dočíst o útrapách, které provázejí vydání knihy. Všem, kteří se nenecháte odradit od počátečních neúspěchů, držím palce, abyste si splnili sen a vydali svoji knížku ;-)".

Více na blogu autorky: marcine.blog.cz2) Hana Hořáková: KnoflíkyAutorka o knize: "Vydala jsem knihu vlastním nákladem. Nevěděla jsem, co vše mám pro to udělat, a tak jsem studovala zákonné povinnosti atd…. Protože kniha je o historii nitěného knoflíku a nikde o postupech šití se nepíše a vydavatele kniha nezajímala a u jednoho vydavatelství mi vyškrtali 1/3 textu, a to jsem nechtěla připustit, tak jsem si ji vydala sama."
Více na blogu autorky: hhankyestrankycz.blog.cz


3) Ján Mihál a Martin Užák: Rock Club očami štamgastovAutor o knize: "... Dielo, ktoré som dokončil s jedným kolegom pred takmer dvoma rokmi. Hlavným motívom celého písania (keď už tu teda možno uviesť odkaz na nejakú formu textu a trošičku sa obaliť do narcizmu) bolo vytvoriť knižku, ktorú nikde inde človek nenájde. Dielo je dostupné vo formáte PDF a má komunitnú povahu - tzn., že na jeho tvorbe sa riadnymi povoleniami podieľalo takmer 130 ďalších ľudí. E-kniha pojednáva o konkrétnom slovenskom rockovom klube. :-)"

Více na blogu autora: detroitredwings.blog.cz4) Misantrop: Plivanec na rozloučenouAnotace knihy z Kosmas.cz: "Jen těžko hledat slova, jež by přiblížila takovou míru asociálnosti, takovou absenci soucitu, takové pohrdání vším lidským, takový krutý výsměch, takové šílené rouhačství, takový černý humor, takový luciferský esprit, takovou osobní filozofii, s nimiž jest statečnému čtenáři setkat se a utkat na stránkách tohoto spisu. Kdo je vlastně autorem? Misantrop? Člověk? Nadčlověk? Zvíře? Anarchista, antisemita, fašista, rasista, sexista, sadista, satanista, terorista? Psychopat? Totální šílenec? Nebo snad reinkarnace Ladislava Klímy, či dokonce samého Friedricha Nietzscheho na prahu 3. tisíciletí? "Kromě toho soudím, že lidstvo by mělo být zničeno," říká ve své knize autor, a ať už je kdokoli, vše nasvědčuje tomu, že to myslí smrtelně vážně."
Více na blogu autora: feuerteufel.blog.cz
5) Rudolf z Falknova: Krev země
Autor o knize: "Jak už její název napovídá, nejedná se rozhodně o příběh pro "slečinky". Ano, je to kniha plná nelítostných a krvavých soubojů. Je to první díl příběhu naplněného černou i bílou magií. Dobrodružství dalekých cest, odvahy, cti a poznání. Nebudu se rozepisovat o ději této knihy. Pokud ovšem chceš, tak jakousi "větší" anotaci nalezneš můj milý čtenáři tady. Rád bych ovšem poděkoval Vám všem známé blogerce Siwě, která mi celou knihu včetně obálky ilustrovala. Siwi děkuji. (Vím bylo to těžký udržet téměř celý rok jazyk za zuby :-D ) Nyní nezbývá než Vám knihu doporučit a popřát příjemnou zábavu i lehounké mravenčení v zádech."

Více informací o dalších autorových knihách najdete na jeho blogu: rudolfzfalknova.blog.cz6) Alue K. Loskotová: Svět za oponou


Autorka o knize: "Moje kniha je v prodeji teprve pár dní a z tisíce výtisků už je přes 100 pryč, mám parádně našlápnuto na bestseller a určitě, kdyby mi pánové redaktoři darovali také nějaký ten prostor v podobě článku či rozhovoru, budu jedině ráda :) Mám obrovskou radost a taky chuť na sebe ukázat prstem :D Moje kniha visí na e-shopu zde: http://shop.osud.cz/osud/eshop/0/0/5/273-Alue-K-Loskotova-Svet-za-oponou/description#anch1

Více na blogu autorky: karolinaloskotova.blog.cz7) Renata Štulcová: Rafaelova školaAutorka o knize: "Vyšlo mi u nakladatelství zatím celkem 7 knih, kdo by si to chtěl ověřit, tak jsou na této adrese http://www.renatastulcova.cz/knihy.htm Protože to byly knihy, kde si hrdinové (i já při psaní) sáhli na dno, píšu nyní naprosto odlišný žánr - romanticko-ekologicko-mytologicko-duchovní příběh Rafaelovu školu. V době, kdy jsem ji nabízela nakladatelstvím, bylo všude přeupírováné a můj nápad nikdo nechtěl. A tak jsem se ji rozhodla publikovat na blogu. Kniha nakonec už knižně vyšla, na blogu je její třetí díl, který stále píšu."
Více informací o autorčiných dalších knihách najdete na jejím blogu: rafaelovaskola.blog.cz


8) Darina Radkovičová: Deník miminkaAutorka o knize: "Musím se pochlubit, že jsem nedávno dokončila svou první knihu a začátkem prosince bude vydaná. Máte-li zájem koukněte sem: http://my-name-is-gabriel.blog.cz/1111/slavnostni-oznameni Jde o knihu pro děti předškolního věku a její druhý díl vyjde asi v létě 2012. Díl první - Deník miminka - je vyprávění mého syna o tom, jak přišel na svět, jak roste, poznává nové věci učí se sedět, lézt, používat ruce... Kniha má celkem 27 kapitol a je moc hezky ilustrovaná."
Více na blogu autorky: my-name-is-gabriel.blog.cz
9) Barbora Jiříčková: LANTUIN Svítání osuduAutorka o knize: "V říjnu mi vyšla první kniha!!! Jmenuje se Lantuin: Svítání osudu, na detail se můžete podívat zde: http://www.likaklub.cz/products/lantuin-svitani-osudu/ Byla to práce a spousta zařizování, v té době jsem navíc vyjednávala tenisové stipendium na americké univerzitě a všechno okolo, ale obojí dopadlo dobře! :D "

Více na blogu autorky: lantuin.blog.cz10) Jolka Tominarová: Transformační probuzení po roce 2012Autorka o knize: "Není to jen tak nějaká kniha. Skrze tuto knihu začal druhý návrat Ježíše Krista. Jasně - už vidím všechny ateisty a materialisty jak si ťukají na čelo. Víte, tato kniha pomůže jak ateistům, tak věřícím i hledajícím lidem, všem, kteří touží znát Pravdu. Touto knihou jsem jistě šlápla na kuří oko nejednomu křesťanovi - ale také nejednomu ezoterikovi! I když jste zrovna vy ateistou, není důvod, proč si tuto knihu nepořídit a přečíst."
Více na blogu autorky: tominarova.blog.cz
11) Jaroslava Kadlasová: Cukr na nitku
Anotace knihy z Kosmas.cz: "Ve své knize se autorka vrací do dětství, dob studií a dospívání. Nechá čtenáře nahlédnout do chodu netuctové domácnosti v době normalizace a barvitě zavzpomíná, co ji přivedlo k vaření, celoživotně největšímu koníčku. S milým nadhledem vypráví, jak ji od kolébky ovlivňovaly nezdolné ženy předchozích generací, které si dovedly poradit v každé situaci, a také prozradí, k čemu je dobrý cukr na nitku. Co, jak a z čeho se vařilo, dokládá na 130 autentických dobových receptech, podle nichž si můžete uvařit například "sacher" z kefíru, bůčkové placky, domácí debrecínku, socialistické špagety po milánsku či tříbarevnou buchtu."

Více na blogu autorky: vilemina.blog.cz12) Monika Petrlová: Hafni! a jiné povídky


Anotace knihy z Kosmas.cz: "V knize najdete dvanáct povídek. Mohlo by se tedy zdát, že kopíruje systém kalendářního roku. Pravdou však je, že kopíruje především život. Možná vám bude připadat, že autorka píše o vás, vaší rodině, známých, jako by nahlížela škvírkou mezi dveřmi nebo skulinkou v žaluziích. Tak opravdově se příběhy tváří. Autorka se umí dívat na svět otevřenýma očima, dokáže naprosto přesně vyhodnotit situaci a dovést čtenáře k nepředvídatelným závěrům. Jestli čekáte dvanáct happyendů, zřejmě budete překvapeni. A nejen vy. Divili by se pravděpodobně i hlavní protagonisté z povídek. Tak schválně: Zapamatuje si kamioňák Luďa drsnou lekci, kterou mu uštědřil vlastní sexuální pud? Dá ještě někdy Viola přednost chlapům před hnojením kytek? A co sto dvacetikilová Naďa - odhodí konečně bůček a přehodnotí svůj dosavadní život? Čtěte, dosazujte do vzorce a uvidíte sami, jestli dospějete ke stejnému závěru jako autorka. Skvěle vypointované povídky jsou prvotinou mladé nadějné novinářky Moniky Petrlové."

Více na blogu autorky: snowgirl.blog.cz


--


Máte blog na Blog.cz a také vám už někdy vyšla vlastní kniha? Chcete, aby se vás také napsalo na tomto blogu? Se svým knižním úspěchem se můžete pochlubit buď v komentářích pod tímto článkem, nebo na e-mailové adrese blog@blog.cz.

Nabídka zviditelnění platí pro všechny uživatele Blog.cz, kterým někdy vyšla kniha, tak neváhejte!
 

34 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Matthias Matthias | E-mail | Web | 1. ledna 2012 v 9:39

wow, tolik knih :)
Jsem rád, že blog.cz podporuje a dělá reklamu takhle začínajícím autorům...
Třeba jednou bude blog.cz i knižní vydavatelství :)

2 rekmar rekmar | Web | 1. ledna 2012 v 10:46

Tolik knih?
Ale jsou moc pěkné (tedy úvodní stránky). 8-)

3 Alexandra Gryffin- Fox Alexandra Gryffin- Fox | Web | 1. ledna 2012 v 10:46

[1]: To knižní vydavatelství není vůbec blbý nápad. ;)

4 mon-cher mon-cher | Web | 1. ledna 2012 v 12:26

[3]:[1]: souhlasím, bylo by to super :D

5 Kája Kája | Web | 1. ledna 2012 v 12:53

Kurnik, mě to snad jednou dokope napsat něco delšího... :D :D

6 Ebolin Ebolin | Web | 1. ledna 2012 v 13:05

:-) Doufám, že příští rok v podobném seznamu budu :-D

7 Chodiaca kreativita Chodiaca kreativita | Web | 1. ledna 2012 v 13:40

Tak si jednu prečítať... 8-)

8 edithhola edithhola | E-mail | Web | 1. ledna 2012 v 13:43

Jsem také překvapená, kolik těch knih. Skvělý článek takhle podpořit blogery i Blog.cz.

9 KSM KSM | Web | 1. ledna 2012 v 14:24

[8]: I já jsem příjemně překvapenej teda...

Jo a ta pátá knížka od Rudolfa z Falknova (Krev země) vypadá docela dobře...to by stálo za přečtení...dobrý no :-)

10 Matthias Matthias | E-mail | Web | 1. ledna 2012 v 14:40

Jinak teď jsem si ty knížky prošel podrobně a koukám, že některé nevyšly "oficiálně knižně" nýbrž pouze v PDF...

Jestli tohle se počítá jako "vydaná knížka", tak to jsem taky "vydal" knížku :D

http://dl.dropbox.com/u/18830285/Rom%C3%A1ny%20%28sd%C3%ADlen%C3%A9%29/PZ.pdf

11 sportceskomoravsky sportceskomoravsky | E-mail | 1. ledna 2012 v 17:40

Mnoho ůspěchu v novém roce,hodně štěstí v životě hodně lásky,a zdraví přeje sportceskomoravský(sport)

12 Bylinka Bylinka | Web | 1. ledna 2012 v 19:40

Téda, nestačím koukat, kolik knih vzešlo z řad blogerů a určitě se neozvali všichni :-) Zmíněným patří můj obrovský obdiv, protože je všeobecně známé, že cesta za vydáním knihy je pořádně trnitá. Jedna z těchto knih mě více zaujala, takže se po ní nejspíš poohlídnu a přečtu si ji, tak díky za tip :-)

13 hhankyestrankycz hhankyestrankycz | E-mail | Web | 1. ledna 2012 v 20:00

děkuji blog.cz za podporu, jsem tu krátce a je to tu moc fajn Všem krásný rok 2012

14 fabulous. fabulous. | Web | 1. ledna 2012 v 20:37

Zaujímavé :) Súhlasím s [1]: :D

15 Renata Štulcová Renata Štulcová | Web | 1. ledna 2012 v 20:41

Díky za podporu. :-) Šťastný rok 2012.

16 Le fille Ash z Numéro-un Le fille Ash z Numéro-un | E-mail | Web | 1. ledna 2012 v 22:27

Tedy, tolik knih? To je hezké! A je opravdu příjemné vidět, že se stále ještě i v dnešní době lidé věnují psaní! :-)

17 Myší královna Myší královna | Web | 2. ledna 2012 v 0:52

Až bude dvojka, chci tam být =) toť můj sen... jen něco napsat... a vydat.

18 Atze Atze | Web | 2. ledna 2012 v 9:23

Všechny vypadají dobře, ale nejvíc mě zaujala Hafni

19 Verča Verča | 2. ledna 2012 v 9:27

musí býť skvelé vydať svoju knihu a splniť si tým sen :)

20 Houp Houp | Web | 2. ledna 2012 v 10:41

Páni takových knížek od blogerů, musím říct, že nějaké mě moc překvapily a budu doufat, že se dostanou do mých rukou. Jinak je pravda, že bych si moc přála vydat knihu a i když zatím čekám na odpověď z nakladatelství, snad se to jednou poštěstí. A i kdyby ne. Píšu zrovna druhou, více ve stylu YA s kapkou fantasy. Ale žádné takové to podivné, kdy jsou dva kmeny s podivnými jmény, dobro a zlo. To ne! :-)

21 KadetJaina KadetJaina | Web | 2. ledna 2012 v 10:55

Páni :-D Tak Siwa už ilustruje :D
Jeden by neřekl, kolik je tu fakt dobrých psavých blogerů 8-)

22 Ver Ver | Web | 2. ledna 2012 v 11:17

1,5,6, a 9 je mi sympatická :) Možná si je někdy seženu až nebudu mít co číst :-D

23 Bloud. Well Bloud. Bloud. Well Bloud. | E-mail | Web | 2. ledna 2012 v 11:36

Už mám delší dobu políčeno na Cukr na nitku, ale po tomhle článku ještě asi mrknu po Hafni :)

24 Tkanička Tkanička | Web | 2. ledna 2012 v 12:21

Křišťály moci od Michaely Burdové jsem četla, fakt moc hezká knížka! Všem doporučuju! :D

25 Myšlady de Pendragon Myšlady de Pendragon | Web | 2. ledna 2012 v 13:51

Začínám líčít na Krev země. To by byla četba pro mě. Takovouhle krvavu četbu já ráda (píšu i čtu :-D ), takže to bude něco.

26 pizlik1 pizlik1 | E-mail | Web | 2. ledna 2012 v 13:51

Nejvíc mě zaujala kniha Transformační probuzení po roce 2012. Poohlénu se po ní a zkusím  přečíst.

27 Myšlady de Pendragon Myšlady de Pendragon | Web | 2. ledna 2012 v 13:53

Jo a ještě mám dotaz, kolik měli tito spisovatelé let, když jim vyšla první knížka?

28 Chloë Noir Chloë Noir | Web | 2. ledna 2012 v 14:39

Hmm...tak okrem knih Temnarky pripisujem na zoznam prianí aj Rudolfovu Krev zeme. :)

29 Tereza Matoušková Tereza Matoušková | E-mail | Web | 2. ledna 2012 v 15:13

Jsem moc ráda, že se blog.cz poslední dobou tolik věnuje literárním blogerům, tento článek mě velmi příjemně překvapil. :-)

[10]: Já myslím, že ono "vydat knihu" začíná být v dnešní době dost nicneříkající pojem.

1. interet a e-booky
2. samizdatová vydavatelství
3. i oficiální nakladatelství mnohdy chtějí finanční spoluúčast.
4. a hlavně vydaná kniha neznamená prodávaná kniha, mnoho zdejších blogerů může mít prakticky více čtenářů než někteří publikující autoři.

Takže bych řekla, že se v dnešní době spíš hraje na:

1."Znáte moje jméno? Čtete mě? Líbí se vám, co píšu? Líbí se vám to natolik, že jste ochotni za moje dílo zaplatit?"

2. "Všimli jste si mého díla? Čím vás zaujalo? Kde (všude) jste ho viděli, kde jste o něm četli? Zaujalo vás natolik, že máte chuť si ho přečíst? Jste ochotni za něj zaplatit?"

Z čehož samozřejmě vyplývá věc zásadní:
Dokážu zaujmout natolik, že mě lidi budou kupovat? (Místo kupovat si klidně můžeme dosadit "chodit ke mně na blog" nebo "číst moje sáhodlouhé povídky", " stahovat můj román z uložto", princip je stejný).

Vydat knihu (či publikovat na internetu) samo o sobě neznamená vůbec nic.

[27]: Na internetu publikuji od 16, první samizdatový román mi vyšel v 18, první oficiálně publikovaná práce v 19 nebo pokud počítáme jenom povídky 20, Hladívá přání v 21.

Ono ale na věku ani moc nezáleží. Já myslím, že od 18 nahoru už je člověk schopen jakžtakž seškrábat něco, co má hlavu a patu. Samozřejmě, existují i výjimky, které v šestnácti vyhrávají soutěže pro dospělé. Taktéž ale jsou tu lidé, které chuť psát popadne až třeba v padesáti. ;-)

30 Matthias Matthias | E-mail | Web | 2. ledna 2012 v 15:18

[29]: Tak potom jsem ---vydal--- už tři romány :)

Já myslel hlavně, že blog.cz a tento článek potažmo slovem "vydat" myslel oficiálně, tedy nakladatelství to vydá, přidělí ISNB, rozpošle do to knihoven a knihkupectví...

:)

31 Tereza Matoušková Tereza Matoušková | E-mail | Web | 2. ledna 2012 v 15:42

[30]: No, já myslím, že člověk se už musí trochu orientovat, aby poznal, co je samizdat a co je vydáno u oficiálního nakladatele. Jelikož u Knihovničky ti ISBN přidělí taky, plus všechny ty další záležitosti... a myslím, že ostatní samizdatová nakladatelství to za příslušný finanční obnos nabízí taky.

Takže pokud neznáš všechna samizdatová nakladatelství (Nová Forma, Knihovnička, Mezera...) a neorientuješ se v těch oficiálních, poznáš to jen těžko.

Co se týče těch e-booků, tam je to ještě horší, v tom se neorientuji ani já, co je vydáno oficiálně a co si autor někde "ušudlil". :-?

(Všechno dávám do uvozovek, aby to nevypadalo, že se snažím někoho urážet. Neurážím.)

32 Babe Babe | Web | 2. ledna 2012 v 15:57

Na co by bylo vydat knihu kdyžby za nic nestála?

33 Matthias Matthias | E-mail | Web | 2. ledna 2012 v 16:01

[31]: Tak jako tak, blog.cz jsem hodil všecko, co jim někdo řekl, že to vydal, když se jim meilem ozval :)

34 Tereza Matoušková Tereza Matoušková | E-mail | Web | 2. ledna 2012 v 16:04

[33]: Pravděpodobně. Já osobně to vidím jako skvělou taktiku proti zhrzeným autorům "jak je možné, že je tu tenhle a nejsem tu já". Hodit sem každého, kdo se ozval, a ať si to čtenář přebere sám. ;-)

35 Matthias Matthias | E-mail | Web | 2. ledna 2012 v 16:13

[34]: no máš pravdu :)

36 Nameless Nameless | E-mail | Web | 2. ledna 2012 v 17:11

[1]: Ten nápad se mi líbí. :)

37 Silence Silence | Web | 2. ledna 2012 v 17:15

Myslím, že si Rock Club očami štamgastov a Plivanec na rozloučenou přečtu. :-)

38 m. m. | Web | 2. ledna 2012 v 18:45

No ne :) Hej hou, blogeři jedou 8-)

39 Martin Martin | Web | 2. ledna 2012 v 20:38

Zdravím,

ďakujem pekne za uverejnenie odkazu. V ponuke kníh ma najviac zaujali tie, ktoré sú určené konkrétnemu okruhu čitateľov a najmä, ktoré korešpondujú s dnes toľko opomínanou realitou. Už len krátka anotácia diel o knoflíkoch a varení (aspoň mne osobne) napovedá, že za tými knihami nestojí len samotné "písanie", ale v prvom rade kus dobre odvedenej tvrdej práce a kus životnej skúsenosti. Tieto a podobné druhy diel (dokumentov, súborov, kníh, publikácií, edícii, zborníkov, vydaní, textov - možno to nazvať hocako - podstatná je tam skôr "životná prax") podľa mňa nikdy nevymiznú a vždy budú mať oproti "vymysleným" príbehom malú výhodu, min. v tom, že ich môžu popri úsmeve a spokojnosti spolu čítať celé rodiny, Vaše deti, najbližší príbuzní. Na toto sa u všeobecného "vydávania kníh" (pretože dnes už ide o všeobecnú možnosť pre kohokoľvek) strašne často zabúda. Úsmev Vašich najbližších je vždy cennejší, nevyrovná sa mu ani tisícka predaných kníh - na to treba myslieť v prvom rade.

Myslím, že i na tomto zozname diel je krásne vidieť, aké trendové je písanie fantasy príbehov, ktoré mnoho ľudí (najmä starších a žijúcich už v pracovnom režime - t.j. mimo štúdia, mladosti, v manželstve a pod. - teda v "reálnom" živote) pokladá za neduhy šíriace sa ako chrípkové vírusy. Na druhú stranu je ale skvelé, že je to žáner, vďaka ktorému sa mladší čitatelia ako-tak dostanú ku knihám, i keď veľa z nich by malo skôr len čítať. Bude zrejme veľmi zaujímavé sledovať, dokedy sa tento trend fantasy literatúry udrží. Odporcovia si možno časom budú musieť len a len zvyknúť.

Osobne ma teší, že na blog.cz možno nájsť mimo tých 95 % "miestnej klasiky" aj užívateľov, ktorých písanie korešponduje so samotným životom, koníčkom alebo prácou, ktorej sa venujú. Kritiky sa samozrejme nájde vždy, i u komentárov pri tomto článku. Osobne by som sa v týchto kontextoch nebránil ani "tvrdším" pátraniam. Veľmi by ma zaujímalo, kto z kritikov týchto a podobne zameraných článkov sa (napr. v rámci tejto témy) písaním aj živí v reálnom živote alebo komu práca prezentovaná na jeho vlastnom blogu pomohla napr. nájsť zamestnanie alebo získať nejaký projekt súvisiaci s tým, čo mu visí na blogu. ;-)

40 Vendy Vendy | Web | 2. ledna 2012 v 21:00

To je slušná sbírka a každá z knih vypadá zajímavě.
Pěkné představení a možná inspirace pro další povídkáře, básníky a psavce vůbec. 8-)

41 katrin katrin | 3. ledna 2012 v 12:33

Knížky vypadají super :-) A jednu mám už doma (Svět za oponou - doporučuju).

42 nel-ly nel-ly | Web | 3. ledna 2012 v 17:59

Osobně znám jen knihy od Temnářky a už jsem narazila i na Rafaelovu školu, ale i ostatní vypadají zajímavě. Hlavně teda Krev země, o tom se musím informovat, protože se to zdá jako něco blízké žánru, který mám ráda.

43 JaňuLa JaňuLa | Web | 3. ledna 2012 v 21:13

Podle obalu bych brala tu poslední, ta je nejoriginálnější. :-)

44 Black~ Nikolaevich Hell ♥ Black~ Nikolaevich Hell ♥ | E-mail | Web | 4. ledna 2012 v 13:40

Lantium jsem četla...
Podle mě zajímavá knížka a i příběh... Ale nebavilo mě to tolik jak jsem čekala...

45 Dendomačiatko Dendomačiatko | Web | 4. ledna 2012 v 20:43

Všetky vyzerajú dobre a autorom gratulujem ;)

46 Žirafka Žirafka | Web | 4. ledna 2012 v 21:48

Chci vydat knížku a proto prostuduji doporučovaný článek - děkuji. Jinak jsem vůbec nečekala, že v našich řadách najdu tolik lidí, co už vydali knížku! Ale přeju vám to, všem!

47 Daysy Daysy | E-mail | Web | 4. ledna 2012 v 22:37

Teda, netušila jsem že už tolik blogerů má knížku. :) Většina z nich vypadá dobře.

48 Gabi Gabi | Web | 5. ledna 2012 v 7:17

Jé, koukám že jste tu zveřejnili můj Deník miminka. Udělali jste mi obrovskou radost, děkuji!

49 Mondula Mondula | Web | 5. ledna 2012 v 15:02

Od pohledu mě nejvíce zaujala pouze kniha Plivanec na rozloučenou, zajímavé mohou být i Hafni! a jiné povídky se Světem za oponou, ty ostatní na mne působí příliš tuctově.

50 Lucie Lucie | Web | 5. ledna 2012 v 18:13

Taky začínám psát svou knihu, tak snad ji jednou dopíšu a vydám. :D

51 komixcici komixcici | E-mail | Web | 5. ledna 2012 v 21:23

Kdybych věděl jak se dělá knížka, hned na to skočím a vyrobím si jí :-)  :-) :D

52 Isabela Isabela | 6. ledna 2012 v 7:24

Knihy pod č. 10 a 8 jsou perfektní, doporučuji!
Při čtení jsem je pomalu četla jedním dechem. :-)
Děkuji jejím autorkám a zárověň i  nakladatelství, které je vydalo

53 Renata Štulcová Renata Štulcová | Web | 6. ledna 2012 v 9:07

[51]: Ono to je tak (a za to mě teď nebudou mít někteří rádi ;-)  ): Pouze Plivanec na rozloučenou, Rafaelova škola, Cukr na nitku a Hafni vyšly jako knihy u velkých nakladatelství, za které jejich spisovatelé dostanou honorář. NAkladatelství usoudila, že za to stojí. Tyto knihy se také dostaly do běžných obchodů.
Ostatní díla si autoři vydali sami. To znamená, že dali nějaký ten desetitisíc a tiskárna jim jejich psaní vytiskla a svázala. To jde. Teď je jen na nich, jak se jim povede knihu prodávat.
Jo a ještě existují maličká nakladatelství, kterým zaplatíš, a oni ti na knihu prskou své logo, jako že je to oficiálně vydaná kniha. To, že bez zaplacení by ti nic nevydali a jen tě vyhnali, to se už veřejnost nedozví. Pak můžeš na podobné slátaniny v obchodě narazit. A doma se divit, že jsi podlehl obálce a teď vidíš, že škoda peněz.
Proto je dneska dobré, pořádně si jako čtenář přečíst několik stran, než knihu zaplatíš. :-)

54 Matthias Matthias | E-mail | Web | 6. ledna 2012 v 9:37

[53]: a když vyjdou u velkých nakladatelství, tak neplatíš vůbec nic? :)

Ani nějakej maličkej poplatek?

55 Renata Štulcová Renata Štulcová | Web | 6. ledna 2012 v 13:31

[54]: Neplatím nikdy nic. Ani maličký poplateček. Opravdu. A navíc ještě od nich dostanu honorář, který je - když porovnám množství práce - stejně malý.
Knihy jsou šílený byznys. O_O

56 Rin Rin | Web | 6. ledna 2012 v 14:15

Som prekvapená koľko blogerov už napísalo knihu. Trochu ma to núti tiež niečo napísať, ale je tam aj s tým veľký risk, že kniha kvalitná byť nemusí, a taktiež sa nemusí predávať.
[53]: A môžem sa spýtať či je omedzená veková hranica, alebo už na tom nezáleží :)?

57 Renata Štulcová Renata Štulcová | Web | 6. ledna 2012 v 18:40

[56]: Žádné věková hranice neexistuje. Když máš hodně peněz a nízký věk, můžou ti domluvit vytištění knihy rodiče.
Pokud máš štěstí a knihu, která se nakladateli líbí a ví, že se mu na trhu prodá (tzn. prodá se několik tisíc kusů), tak ti ji vydá bez ohledu na věk a nebudeš muset platit. Chce to nevzdávat to předem. :-)

58 Ivana Drábová Ivana Drábová | E-mail | Web | 8. ledna 2012 v 2:41

To je krásne! Paráda, veľmi sa teším, že blog.cz takto nepriamo (hoci možno dúfajme zámerne:) podporuje autorov a knižnú obec vôbec. A hoci sú zmieňované tituly prevažne české, verím, že sa k nim nejakým spôsobom dostanem, nejeden ma zaujal!

59 Emm Emm | Web | 8. ledna 2012 v 15:21

Páni, obdivuju všechny, co dokázali vydat svojí vlastní knížku! Jednou tu svojí snad taky vydám, i když je teprve v začátcích.

60 David David | Web | 8. ledna 2012 v 18:09

Na like tlačítku FB je jen prach - sdílím s tímto tlačítkem svůj názor. :-)

61 David David | Web | 8. ledna 2012 v 18:11

[60]: Pardon, tento komentář sem nepatří - spletl jsem si záložku. :-D

62 johny(killer) johny(killer) | Web | 9. ledna 2012 v 13:13

Márišku, toľko kníh? Asi sa budem musieť posnažiť, aby som jednu naozaj vydal :D

63 Kristibistre Admin- webu Kristibistre Admin- webu | Web | 12. ledna 2012 v 18:56

Myslím že věčina z nás blogařů by ráda vydala svou knížku...otázkou zustává kam a ankoho se obrátit?? :-?

64 V.H. V.H. | E-mail | Web | 18. ledna 2012 v 18:54

Já vydal svou knihu v nakladatelství Nová Forma. V dnešní době není těžké knihu vydat ale prodat.

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama