Rozhovor: im.

28. prosince 2011 v 14:00 | Standa |  Rozhovory

Jednou nám přistál v poště blog@blog.cz e-mail následujícího ražení: "Zdravím. Jsem, řekněme, mírně šílená, bisexuálně orientovaná japonofilní osoba, říkám si im., miluju módu a vše s ní spojené, Glee, muzikály a hudbu jako takovou, žiju svým životem a svými sny, mám blog, a docela bych si přála, aby se mnou vyšel rozhovor na Srdci blogu. Je to možné?". Slovo dalo slovo a na světě je článek, který si nyní můžete přečíst - s im. jsme si povídali na Facebooku.


im., autorka blogu hide-me.blog.czTobě je 14 let, pokud se nepletu...?

Nepleteš, čtrnáctiny jsem slavila koncem listopadu. Shodou náhod jsme se zrovna v den mých narozenin stěhovali, tak jsem dostala docela zajímavý dáreček :))

Stěhování odkud kam? Na svém profilu na DA mimochodem píšeš, že ses narodila v Londýně, ale žiješ v ČR - znamená tom, že máš cizí národní příslušnost, nebo jak je to?

Stěhování z Jižních Čech do Zdic (to je u Berouna, mimochodem :DD). Co se toho Londýna týče, můj biologický otec je Angličan a mamka pochází ze Slovenska. Já mám národní příslušnosti obě dvě, jak českou, tak britskou, protože jsem nějaký čas žila i v Anglii. Teď bydlím s mamkou a jejím manželem tady ve Středních Čechách a za tátou jezdím na prázdniny :))

A do budoucna už jsi přemýšlela, kde bys chtěla žít trvale?

Já mám hodně ráda Japonsko a miluju cestování a poznávání cizích zemí obecně, takže pro mě připadá v úvahu hodně míst, kde bych chtěla žít, kdybych mohla - Paříž, Tokio, New York, Londýn, Řím... je hrozně moc míst, kde bych se ráda usadila natrvalo, ale že bych už měla vybraný jedno konkrétní... to ne :))

Ano, Japonsko... sama sebe označuješ za japanofilku. Co tě na Japonsku nejvíce baví?

Mám hrozně ráda Japonskou hudbu, dokonce na koncertech některých skupin jsem už i byla. Pak určitě jazyk, na kterém se mi strašně líbí - už jen ta rozmanitost, že jedno slovo použité v určitém kontextu může znamenat třeba deset různých věcí... a kulturu obecně - popravdě tu japanofilii, jestli se to tak dá říct, u mě spustila jednak právě hudba, a pak životopisný (a pravdivý) román Memoirs of a Geisha od Arthura Goldena.

Když ještě zůstanu u toho, co o sobě sama píšeš - ve svém e-mailu se žádostí o rozhovor jsi napsala: "Jsem, řekněme, mírně šílená, bisexuálně orientovaná japonofilní osoba..." atd. To mě dost pobavilo - kde se prosím tě vzal ten trend, že se dnes většina tvých vrstevnic označuje za bisexuálky?

Tohle se obávám, že nevysvětlím. U většiny mých vrstevnic, se kterými mám společný ten zájem o japonskou hudbu, se to dá odůvodnit většinou tím, že většina japonských hudebníků... zkrátka na nich moc nejde dobře poznat, jestli jde o chlapa nebo o ženskou (příklad: Mana z Moi Dix Mois). Tak možná tím to je. Nebo tím, že v našem věku jsme tak nějak nejistí, co se týče sexuální orientace, a tak radši bereme tu "zlatou střední cestu", jak se tak říká :))

Áá, takže takhle to je :)

Nejspíš jo - obávám se, že lepší vysvětlení asi nenajdu :))

Blog máš založený relativně krátce, ani ne rok. Koukal jsem, že nejsi v Autorském klubu - chtěla bys být, nebo tě to nezajímá?

Rozhodně bych chtěla, dokonce mám od srpna podanou i přihlášku. Přes dobu, kdy pro mě Autorský Klub byli jen nafoukaní snobové, co kecají ostatním blogerům do práce, jsem se přenesla, když jsem zrušila svůj poslední "kusovkový blogísek", což je nějaký... rok a půl zpátky? :))

Vida, ted jsem našel tvou přihlášku z 16. srpna 2011 v 16:13, tak si ještě chvíli počkáš :) Tzn., že jsi už nějaký blog před tím současným měla?

Měla, a kdyby jeden! :)) První jsem založila za dost velké pomoci Carol, které poslední dobou čím dál častěji děkuju za to, že mě na to blogování přivedla - byl tuším o Stmívání, nebo tak o něčem. Pak přišel hudební blog, po něm asi dalších šest... a po všech těch bložínkách jsem teď tam, kde jsem :))

Kromě blogu jsi mj. na Deviant Artu a na Twitteru. V čem jsou tyto sociální sítě oproti blogu jiné? Doporučila bys někomu, kdo Twitter nepoužívá, aby si na něm založil účet?

DA je prakticky jiný jen systémem užívání a mnohem větší světovou popularitou a možností zviditelnit svou tvorbu, než Blog.cz, ale na druhou stranu mám blog mnohem radši v tom, že je tam mnohem míň uživatelů, než na tom DA, a tak si člověk mnohem rychleji najde někoho, kdo opravdu za něco stojí. A Twitter? Ten se s Blog.cz nedá ani porovnávat, mnohem líp se srovnává s Facebookem. Pro mě je lepší, protože si můžu číst příspěvky lidí, jejichž názory mě zajímají, aniž bych musela čekat, až mi potvrdí žádost o přátelství :))

Proč se mimochodem tvůj profil na Facebooku nachází na, řekněme, poněkud neobvyklé adrese https://www.facebook.com/radimuv.pupik? Nebojíš se, že bys toho časem mohla litovat, až budeš odkaz na svůj profil na FB psát například do svého životopisu při hledání práce? :)

Jen mezi námi, když se tak podívám na adresu Facebooku mojé nejlepší kamarádky, tak si myslím, že Radimův Pupík je ještě docela normální :) Ale abych to odůvodnila, šlo tak trochu o hec ze strany oné nejlepší kámošky, která se nějak dostala k Radimově fotce, kde je převlečenej za jednoho člena naší oblíbené skupiny - za člena, který má podezřelou zálibu v odhalování vlastního břicha. Tak proto asi :)

Celá řada uživatelů FB prý zapne ráno FB ještě před tím, než vstanou z postele, je to i tvůj případ?

To záleží na tom, co je zrovna za den v týdnu - když chodím do školy, tak to nestíhám a zapínám ho až u snídaně (směje se), ale když jsou prázdniny jako teď, tak se mi to stává docela často :)

Koukal jsem, že máš v přátelích na FB spoustu známých blogerů z Blog.cz. Je to myslíš nějaký nový trend, že se lidé, kteří se dříve znali jen z blogu, spřátelují i na FB? A řešíte někdy spolu na FB svoje blogy a blogová témata, nebo se jen "stanete přáteli" a dál se o sebe nezajímáte?

Já myslím, že s některými řešíme i nejen blogová témata - například když se Sikarem řešíme jedenáctýho Doktora Who, nebo s Taychi skloňování podstatných jmen :)) Jestli to je trend, nevím, ale pravda je, že s některými z těch blogerů jsem si přes Facebook napsala tak jednou nebo dvakrát a pak ta komunikace tak nějak utichla, zatímco se spoustou lidí si píšu hrozně moc bez ohledu na to, jestli blog mají nebo ne. :))

A viděla ses už někdy naživo s někým z blogu? Pokud ne, chtěla bys?

Naživo jsem se viděla jen s Miu, se kterou už jsem si předtím nějakou dobu psala. Z těch zástupů blogerů, které bych někdy rozhodně chtěla potkat, jsou to určitě Sikar, Taychi, Kristen Axe, Bubblegum, Handle a Karel Jech, kterého - dá-li štěstěna - uvidím v lednu na jeho vystoupení v klubu Friends :))

Psala jsi, že máš ráda japonskou hudbu. Dala bys lidem, pro které je japonská hudební scéna španělskou vesnicí, nějaký tip - japonskou kapelu, zpěváka... - co stojí za to?

Určitě Miyavi - má hodně koncertů i v Evropě, hraje jak tvrdší hudbu, tak i takový skoro ploužáky a právě přes něj (a tu Gejšu) jsem se dostala k Japonské kultuře. Dál určitě Gackta a skupinu X JAPAN, letos jsem byla na koncertu všech tří, a jestli budu mít možnost, pojedu zase :))

Mohla bys závěrem říct pár vět o sobě a svém blogu, abys tak na něj mohla pozvat naše čtenáře?

Pár vět o sobě neřeknu, ale spíš uvedu jedno z mnoha mott, kterými se řídím: "Nejsem zvláštní - to se vám jen zdá, protože vy jste všichni stejní. A já už se nechci schovávat - chci žít svůj sen, ať je jakýkoliv."--


O zpovídané blogerce se více dozvíte na jejím blogu hide-me.blog.cz
 

27 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Taychi Taychi | Web | 28. prosince 2011 v 14:07

Ono mě to zmínilo, iiii :3...*reakce malého dítěte* a teď vážně: Umíš skloňovat na jedničku a tvůj blog je taky úžasné místo. Nezmínit skloňování, tak ani nevím že jsi to ty :)

2 Sikar Sikar | Web | 28. prosince 2011 v 14:17

Ha! Tak TOHLE je ta tajemná osoba, co mě nedávno zkontaktovala a já dlouze přemýšlel, kdo to u všech plchů je.

3 Tereza Matoušková Tereza Matoušková | E-mail | Web | 28. prosince 2011 v 14:35

Tuto blogerku jsem neznala a bylo to seznámení vpravdě příjemné. Musím se ještě podívat na samotný blog, copak kutí. :-)

4 Skříteček2 Skříteček2 | Web | 28. prosince 2011 v 15:05

Moc hezký rozhovor, jsem ráda, že jsem im. poznala. Jeden z rozhovorů, které jsem přečetla jedním dechem; to bude tím, že se jedná o mou vrstevnici. :-D

5 Matthias Matthias | E-mail | Web | 28. prosince 2011 v 15:19

Miyavi je cool, stejně jako D=out, Hyde nebo buck tick :)

6 KadetJaina KadetJaina | Web | 28. prosince 2011 v 16:04

Zaujala, otázka je, zda zaujme blog :-D

7 Gitaristky <3 Gitaristky <3 | Web | 28. prosince 2011 v 17:08

Veľmi smpatická baba :)

8 Darkness Darkness | Web | 28. prosince 2011 v 18:17

Ach jo. Přijde mi, že ta poznámka o bisexualitě je tam jenom proto, aby na sebe holka přitáhla pozornost a aby byla zajímavá. Ve čtrnácti je na to ještě trochu brzo, nemyslíš? :-x

9 LovelySims Team | Gipsík LovelySims Team | Gipsík | E-mail | 28. prosince 2011 v 18:37

[8]: Též mi to tak připadá. Já ybch řekla, že ve čtrnácti není dost dobře možné určit svou vlastní orientaci, že všichni tka trošku tápou a přemýšlí, jestli náhodou nejsou "trošku jiní", než si mysleli... To mě trošku nadzvedlo ze židle ;-) A další, co mě úplně nenadchlo, byla ta japanofilnost... Fajn, každý může mít něco rád (já taky třeba mám moc ráda Španělsko), ale nemusí to přeci ovlivňovat celý jeho život? Popravdě, já tyhle zarputilé zeměmilovníky moc nemusím... Posedlost zemí mi připadá mírně šílená... Toť můj názor ;-)

10 Dubious cat Dubious cat | Web | 28. prosince 2011 v 18:41

[5]: joo Buck tick jsou fajn, já ráda i On/Off, i když jsou to popeři:)

[8]: být bisexuální je in, skoro mě přešla chuť být na oboje...:D

11 Kimberly B. Kimberly B. | E-mail | Web | 28. prosince 2011 v 19:09

Vypadá to na zajímavou slečnu. Určitě plánuju prostudovat její blog křížem krážem! :D

[8]: Zprvu mi připadalo, že na sebe chce upozornit. Ale nemyslím si, že by ve čtrnácti bylo brzo...
Světu by mohlo dojít, že ve čtrnácti někdo může být vyspělý zhruba jako mimino, ale třeba i mnohem víc! Stejnětak, jako někdo může mít IQ čtrnáctiletého ve dvaceti! JE TO INDIVIDUÁLNÍ.

12 Ebolin Ebolin | Web | 28. prosince 2011 v 19:10

Jé, tak na její blog se určitě mrknu...
Sice to není moc můj styl (třeba to Japonsko), ale stejně mě autorka rozhovorem zaujala....

PS: to děláte rozhovory takto na přání?

13 Sikar Sikar | Web | 28. prosince 2011 v 19:18

[11]: IQ jakožto vrozená inteligence se s věkem příliš nemění, spíš jde o vyvíjející se názory a naspírané zkušenosti. Třeba mně se podle testů od deseti let prý asi o pět bodů srazilo.
(no jo, rejpu)

14 Misa San Misa San | Web | 28. prosince 2011 v 19:53

[8]:[9]: Brzo? Myslíte? No, když se zamiluješ do holky, tak asi těžko budeš o sobě tvrdit, že si hetero a je jedno jestli je ti 14 nebo 20.
A co se týče toho Japonska, zájem jako jiný, máme se snad za naše zájmy stydět? Plus, když se podíváš na její blog, tak zjistíš, že se nezajímá jen o to, má ráda třeba Glee (jak navíc sama psala tady)

15 im. im. | Web | 28. prosince 2011 v 20:02

Děkuji za všechny komentáře, ať už milé, nebo míň milé. Jak řekla Misa, to, že mi je čtrnáct neznamená, že nemůžu poznat svou sexuální orientaci. A ta japanofilnost... to není o tom, že bych byla japonskem posedlá, prostě mě japonská kultura, jazyk, hudba a umění atd. baví stejně, jako jiné třeba florbal. Na tom není nic špatného.

16 Peter Cross Peter Cross | Web | 28. prosince 2011 v 21:03

Eh, divím se že jsem se přinutil k rozliknutí celého článku, protože japonsko ze srdce nenávidím, ale nakonec to teda nebylo tak špatné. A její blog vypadá zajímavě.

17 Babe Babe | Web | 28. prosince 2011 v 21:14

[15]: A proti finofilum nikdo nic nemá :D.

18 Lyra Lyra | Web | 28. prosince 2011 v 21:25

Zaujímavé zoznámenie, zaujímavá osoba. O jej blogu som zatiaľ nepočula, tak to idem rýchlo napraviť. Japonské skupiny absolútne nemusím, ale ich kultúra... úžasná :)

19 Darela Darela | Web | 28. prosince 2011 v 21:40

Ten Londýn jí závidím !!

20 Monica Otmili Monica Otmili | Web | 28. prosince 2011 v 22:08

Slečna zaujala. :-)

21 Matthias Matthias | E-mail | Web | 28. prosince 2011 v 22:53

[16]: proč nenávidíš Japonsko?

22 LovelySims Team | Gipsík LovelySims Team | Gipsík | E-mail | 28. prosince 2011 v 23:33

[14]: Ve čtrnácti je ještě trošku těžké posoudit, jestli už jsme zamilovaní, nebo je to jenom obdiv ;-) A neřekla jsem, že se máme za své zájmy stydět, to ne, ale nic se nemá přehánět.

23 JaňuLa JaňuLa | Web | 29. prosince 2011 v 9:14

Jedno slovo použité v jiném kontextu ? 8-O Snad jedno slovo použité s jiným přízvukem ne ?

24 JaňuLa JaňuLa | Web | 29. prosince 2011 v 9:16

[9]: Taky si říkám .. :D S tou zemí a s bi to přehání, jen chce na sebe upoutat pozornost.

25 im. im. | Web | 29. prosince 2011 v 10:34

[23]: ne, jedno slovo použitý v jiným kontextu nebo na jiným místě ve větě. Ale to máš i v angličtině. Avěř mi, že já to nepřeháním. Japonskou kulturu miluju víc, než cokoliv na světě (teda hned po mé drahé ženě) a jestli po něčem netoužím, tak je to pozornost, pf. Pár lidí by si možná mělo srovnat, jestli mají vůbec právo soudit někoho, koho vůbec neznají, než něco plácnou.

[21]: To by mě taky zajímalo. ..

26 Misa San Misa San | Web | 29. prosince 2011 v 10:42

[22]: Ani ne, když se člověk zamiluje tak to prostě pozná. Věř mi, zažila jsem to.

Lidi, když máte nějaké hobby a máte o něj zájem, tak se do něj úplně ponoříte, ne? Tak to je i s tím Japonskem
aspoň u mě).
A stále mě udivuje, jak někteří lidi dokáží soudit člověka, bez toho aniž by ho znaly.

[21]: Taky bych ráda věděla. Neřeknu, když něco někdo nemá rád, ale nenávidět je přece jen trochu silné slovo.

27 Metteorwa Metteorwa | Web | 29. prosince 2011 v 13:14

A sežerte se tady. Znám moc dobře z vlastní zkušenosti, když někomu váš koníček nesedne, tak si rýpne, je to normální. Lepší je se do toho moc neangažovat. Im., kašli na to a do diskuze se moc nežeň, nepomůžeš si (ovšem, pokud tě to baví, tak proč ne :-D).
A pozor na argumenty, když napíšeš, že jestli po něčem netoužíš, tak je to pozornost, může to vyznít trochu blbě, když každý ví, že sis o rozhovor sama napsala - tak trošku se to vzájemně vylučuje.

28 KSM KSM | Web | 29. prosince 2011 v 15:05

[27]: Máte dobrý smysl pro humor ... prej cituji "a sežerte se tady"...

[21]: Také by mě zajímalo, proč někdo nemá rád tak krásnou zemi jako je Japonsko... :-)

29 im. im. | Web | 29. prosince 2011 v 16:17

[27]: Poupravím se, netoužím po pozornosti od dalších zástupů lidí, kteří cítí potřebu se do mě a do toho, co mám ráda, ustavičně navážet a nadávat mi. Lepší?

30 Metteorwa Metteorwa | Web | 29. prosince 2011 v 18:51

[29]: Jo, teď už tomu rozumím :)

31 Žirafka Žirafka | Web | 29. prosince 2011 v 19:36

Já si nemůžu pomoct. Prostě všem lidem, co mají anglické / americké občanství závidím! Já ho chci taky a chci moct žít v anglicky mluvící zemi a umět anglicky dobře. Prostě závidíím. PS: doufám správně, že anglicky umíš od mala a máš to něco jako rodný jazyk? Oh, jezdit do Anglie na prázdiny - co víc si přát. Já budu jen tiše závidět :-)

32 Dendomačiatko Dendomačiatko | Web | 29. prosince 2011 v 21:04

Im. nepoznám, som však rada, že teraz už áno :) Na štrnásť je pomerne vyspelá a zaujímavá. Dobrý rozhovor.

33 Adelaine Pierce Adelaine Pierce | Web | 30. prosince 2011 v 0:28

Vypadá celkem zajímavě, ale mě osobně nezaujala, protože v době, kdy jsem se i já pohybovala v té otaku a japanofilní kultuře jsem viděla desítky holek skoro na chlup jí podobných - posedlých Japonskem, hudbou, vším, "jiných". Ale nemíním jí to vytýkat. Buď z toho vyroste anebo ne a prostě to tak je, no co. Jestli mi přijde, že na sebe bisexualitou upozorňuje tu řešit nebudu. Možná mi to tak přijde, možná ne. Ale není to jedno?
Ah, ale ten Londýn závidím, fakt dost.

34 Daysy Daysy | E-mail | Web | 30. prosince 2011 v 10:55

Zajímavý rozhovor, krásný citát nakonec. :)

35 natali-e natali-e | Web | 30. prosince 2011 v 13:13

Dobrý rozhovor, ale prostě někteří musí mít zase problém jak koukám, když je někdo lepší než oni :/ :)

36 m. m. | Web | 30. prosince 2011 v 14:16

Uvádět svůj fb profil v životopise? Kdo by proboha něco takovýho dělal? O.o

Zvláštní, ten paradox mezi poslední větou rozhovoru  - "nechci se schovávat" - a samotnou adresou blogu - hide me.

Jinak fajn rozhovor, nicméně souhlasím dost s Adelaine. Ani mě tohle zase tolik nezaujalo, "japanofilů" a "bisexuálů" jsou všude kopy, nic nového pod sluncem.

37 zelcko zelcko | 30. prosince 2011 v 16:12

[9]:  no, říkala že je mírně šílená, takže je jasné že je posedlá Japonskem

Jo, jenom nevím jak tě může bavit nějaká národní kultura. Moje jediná kultura je METAL FANTASY ROCK BLOG.

38 Atze Atze | Web | 30. prosince 2011 v 18:08

První rozhovor, který jsem přečetla celý. Až mi bylo líto, že jsem u konce. Slečna vypadá zajímavě a jsem ráda, že alespoň někdo se nebojí dát najevo svou sexuální orientaci.
Jen mě mrzí komentáře některých jedinců. To, že je jí 14 ještě nic nedokazuje. Věk je jen číslo ;)

39 Blanch Blanch | Web | 31. prosince 2011 v 2:23

Safra a já si říkám, tu holčinu znám... plesk sem fb profil a je to :D

Jsme upřímně velmi překvapená tvým věkem, nějak jsem se nekoukala, jeslti ho na fb máš, ale máš velmi vyspělé a mně sympatické názory, udělala si na mě dojem nejen jimi, ale celkově vyjadřováním a skladbou vět. Skláním svůj širák k nohám a vzdávám hold.
Super.

40 Ell-e Ell-e | Web | 31. prosince 2011 v 16:29

[25]: Měla jsem tu čest před půl rokem přijít do kontaktu s "opravdickou" Japonkou a JaňuLa ([23]:) má (taky) pravdu, protože záleží na tom, jak zaintonuješ a potom to slovo dostává svůj význam. Takže tu nejde jen o kontext, ale i o tu intonaci ;))

41 Christina Christina | Web | 1. ledna 2012 v 18:06

Působí velice sympaticky, blog jdu právě teď prošmejdit a běda jestli najdu nějaký prach :-D

42 Jeffa Jeffa | Web | 1. ledna 2012 v 19:02

Im. keď pôjdeš do japonska, vezmi ma sebou, strašne sa tam chcem ísť pozrieť :D :D
Nemyslím si, že keď sa označila za bisexuálku, znamená že chcela na seba upútať pozornosť! Ja sa osobne tiež označujem za bi a už nejakú tu dobu... takže nezáleží na veku, čili súhlasím s jedným komentárom, ktorý som čítala vyššie, ale nepämetám si ktorý to bol.. :) :)
Kuknem na blog, vyzerá byť sympatická na to, že je jej 14 - a to ju nechcem uraziť, ale asi mám skreslený názor na 14cky... :)))

43 Skullka Nika "Sealand" Elricová Skullka Nika "Sealand" Elricová | E-mail | Web | 2. ledna 2012 v 0:04

Pobavila mě ta diskuze ohledně té "japanofilnosti" - není to jen zaujatí určitou zemí, je to koníček, je to skupina lidí, kteří mají rádi japonskou kinematografii, komiksy, hudbu, styly oblékání... Často i jídlo nebo způsob života. Věřte nebo ne, Japonsko je v tomhle opravdu specifická země a všechno se to prolíná. Slečna mohla taky použít pojem "otaku", což ale označuje "pouze" fanouška anime a mangy a není tudíž tolik přesný.
Jinak působí sympaticky, určitě se na jej blog podívám. :)
A taky mě pobavilo to posílání odkazu na facebook do životopisu... xD Jestli se tohle někdy v budoucnu začne dít (co si budem nalhávat, facebook nás pomalu válcuje :D), tak to snad dobrovolně vyhodím počítač z okna. :D

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama