Přijímání nováčků do AK - jak dál?

30. listopadu 2011 v 8:00 | Standa |  Autorský klub

Před branami Autorského klubu Blog.cz se dychtivě tísní v době psaní tohoto článku 1 105 zájemců o vstup do řad klubových členů. Co s tím?


Na začátek nejprve nastiňme situaci, ve které se aktuálně nacházíme. Do Autorského klubu Blog.cz se dříve přijímalo hromadně, většinou po dvaceti přihláškách. Tímto způsobem se odbavily stovky žádostí a posledním hromadný přijímací článek vychází 15. ledna 2011 v 0:31 (85. příchozí), aby se přijímání následně na téměř dva měsíce zcela zastavilo.

Posledním přijatým blogem byl noquestions.blog.cz, který můžete najít ve starých přihláškách pod číslem 130. Zde byla předána štafeta novému vedení klubu, které začalo nováčky přijímat po jednom (jeden představený nováček týdně). Abyste si udělali představu, co se od té doby do dnešních dnů udělalo, zde je pár zajímavých čísel:
  • Mezi 11.březnem až 25.listopadem bylo přijato celkem 38 nových členů, tzn. za déle než osm měsíců se AK rozrostl o 38 nováčků.
  • Celkem bylo vyřízeno 321 přihlášek.
  • 283 žádostí o vstup do AK bylo zamítnuto, tzn., že byl přijatý přibližně každý osmý uchazeč.

Součástí tohoto procesu přijímání bylo oslovování nováčků e-mailem, ve kterém byli uvítáni v klubu a požádáni, aby si o sobě a svém blogu vždy napsali krátký medailonek, ve kterém by se představili.

Posledním přijatým nováčkem ze starých přihlášek, který bude takto představen na blogu AK s klasickým medailonkem v rubrice Vítáme nováčky, bude jedna zajímavá blogerka, jejíž blog se dozvíte až v pátek. Až se tak stane, staré přihlášky budou vyřízeny a budeme se moci vrhnout na přihlášky nové.

Tam to vypadá jak?

Najdete je zde. Přihlášky v komentářích pod tímto článkem budou vyřizovány od komentáře číslo 1 357 (starší přihlášky již byly vyřízeny za minulého vedení klubu). Nejnovější přihláška má aktuálně číslo 2 462 - tím se dostáváme k onomu počtu 1 105 zájemců o vstup, který byl zmíněn v úvodu článku.

Považuji za dobré se u tohoto přechodu od starých přihlášek k novým zastavit a položit si otázku, zda by nešlo přijímání nováčků nějak zlepšit. Zopakujme stručně dva principy, které jsme si vyzkoušeli:

1. Hromadné přijímání.

Na blogu AK vyjde článek se seznamem 20 blogů. U každého z nich je napsáno zdůvodnění, proč je přijat či nepřijat. Přijaté i nepřijaté o výsledku přijímání nikdo neinformuje, sami tedy musí sledovat blog AK, aby se dozvěděli, jak dopadli. Občas se hlasuje anketou o ne/přijetí nějakého blogu, u kterého má správce pochybnosti. Přijatí nováčci nemají žádný prostor se představit a odkazy na jejich blogy se ztrácí mezi hromadou odkazů na další blogy ve stejném článku.

2. Individuální přijímání.

Na blogu AK vyjde článek s náhledem přijatého blogu, medailonkem, případně i fotkou jednoho přijatého nováčka. Ten má prostor, aby se představil ostatním členům. Nováček je o přijetí informován e-mailem, nepřijaté nikdo neinformuje ani není jejich seznam nikde zveřejněn. Čtenáři a členové mohou blog nováčka zhodnotit a komentovat.

--

Obecně považuji druhý způsob za lepší. Jeho určitou nevýhodou ale je, že je nesmírně pomalý. Nevýhoda je to ale opět jen částečná - z jistého úhlu pohledu je tato pomalost naopak výhodou, protože jednak činí z přijímání vzácný rituál, který tak rychle nezevšední jako rutinní oznamování typu "padesátí devátí příchozí". Druhou výhodou je rovněž to, že tato pomalost dává prostor přihlášeným zájemcům o vstup, aby na svých blozích zatím pracovali a zlepšovali se.

Tím jim rostou šance, že jejich blogy budou v době, až na ně dojde řada při přijímání, lepší než v době podání přihlášky. A pokud svůj blog mezitím zruší, pak si zřejmě stejně členství nezasloužili, protože kvalitní blog zraje s časem a jeho existence se počítá minimálně na tři roky a déle, po kterých klesá šance, že autor impulzivně blog jen tak zruší nebo přestěhuje na jinou adresu.

Takže co vy na to? Který způsob se vám líbí více a považujete ho za vhodnější? Upozorňuji, že nejsem příznivcem hledání nějaké tzv. "zlaté střední cesty" - ta zde podle mě totiž ani neexistuje. Je jednoduše lepší jeden z popsaných systémů přijímání zvolit a tím akceptovat jeho výhody i nevýhody. Pokoušet se nají nějaké třetí řešení, aby se vlk nažral a koza zůstala celá (přijímat po dvou nováčcích týdně apod.), nepovažuji za dobrý nápad.

Hlasujte v anketě, jaký způsob přijímání se vám líbí víc. Ten,který dostane více hlasů, začne být od příštího týdne uplatňován. Týdenní frekvence zveřejňování přijatých nováčků v pátek ráno zůstane zachována. V komentářích můžete i k tomuto tématu diskutovat. Obzláště by mě zajímal názor těchto dvou skupin blogerů:

  • členové AK přijatí v minulosti hromadně
  • a oněch 38 členů, kteří byli přijati individuálně a mohli si napsat medailonek

Vyhovoval vám způsob, jakým jste byli přijati do AK? Vadilo vám, že se vám nikdo neozval, nebo že jste naopak o sobě museli něco napsat? Vidíte někde něco, co by se dalo zlepšit, aby se zvedl dobrý pocit přijatých nováčků (protože ti jsou pro nás na prvním místě)?

Díky všem za jejich názory i hlasy v anketě.
 

30 lidí ohodnotilo tento článek.

Anketa

Jaký způsob přijímání nových členů AK vám přijde lepší?

Individuální (po jednom) 40.1% (196)
Hromadný (více současně) 59.9% (293)

Komentáře

1 A.S. A.S. | Web | 30. listopadu 2011 v 8:16

Můj názor je, že hromadné přijímání s ohledem na vysoký počet zájemců by bylo lepší. Ti nejlepší z řad členů AK se stejně nakonec vyprofilují, ať už měli samostatný přijímací článek nebo ne :-)

2 otavinka otavinka | Web | 30. listopadu 2011 v 8:34

Domnívám se, že až budete mít tzv. čistý stůl" a vybavené veškeré starší přihlášky, tak můžete uvažovat o změně a o přechodu k individuální metodě. Ale dřív ne. Nebylo by to fér. :-(

3 Cervenej_cudlik Cervenej_cudlik | E-mail | Web | 30. listopadu 2011 v 9:49

Jsem pro hromadné příjmání, sama jsem byla přijata hromadně ještě Krutomluvem. Nijak mi nevadilo, že se nikdo neozval, protože jsem blog AK sledovala denně a dychtivě očekávala verdikt.

4 Adelaine Pierce Adelaine Pierce | Web | 30. listopadu 2011 v 9:50

Já bych přijímala hromadně, ale rozhodovala bych se pečlivěji. Přijde mi oproti členům, kteří byli přijatí hromadně dost nefér, že neměli možnost se představit a noví členové ano. A kdybych byla zájemce o členství, asi by mě dost štvala ta "rychlost", zřejmě bych ztratila po půl roce čekání na přijetí chuť. Takže já volím rozhodně hromadný, ale jak říkám, MNOHEM pozorněji se rozhodovat.

5 Susannah Susannah | Web | 30. listopadu 2011 v 9:53

Mně každopádně přijde lepší po jednom, protože potom to budou opravdu dobré blogy a ne záplava. Postupně jich bude víc, ale vybírání je pečlivější a při nepřijetí to ví jen bloger sám, nebude to přímo vystavený pro všechny ostatní a to mi přijde poměrně příjemnější.

6 Arvari Arvari | E-mail | Web | 30. listopadu 2011 v 10:00

Za podmínek, jaké jsou teď, můžete vesele zrušit tu lhůtu tří měsíců pro podání přihlášky, blogy by se klidně mohly hlásit hned po založení - než se k nim někdo dostane, stejně budou mít půl roku...
Plus, odmítnuté v současnosti nikdo neinformuje? Takže v překladu jsou lidi, co se považují za odmítnuté, i když se k nim ještě nikdo nedostal, a jsou lidi, co jsou odmítnutí, ale doufají, že se k nim ještě nikdo nedostal? To je vážně fajn způsob... :-?
A že zlatá střední cesta ne? Co takhle článek, kde bude dejme tomu pět přijatých blogů, místo medailonku bude popis blogu, co se beztak uvádí do přihlášky, a pod tím bude seznam NEpřijatých blogů z těch okolních komentářů, plus zdůvodnění nepřijetí? To by nefungovalo?
Jestli nefungovalo, jsem pro hromadné přijímání. Těch starých přihlášek je vážně moc, a budou přibývat nové a nové. Vážně mají v budoucnu čekat lidi na přijetí rok, dva?
'Elitní klub' není míň elitní tím, že je tam víc lidí. Ono když tam bude dost lidí, je to přece znamení, že na to dost lidí MÁ. Ale v tom případě budete muset začít přijímat vážně jen ty DOBRÉ, a ne každého, kdo jen všechno na blog píše sám...

7 Kimberly B. Kimberly B. | E-mail | Web | 30. listopadu 2011 v 10:09

Když se zaváděla nová tradice s přijímáním po jednom, připadalo mi to nespravedlivé vůči členům, kteří již členy jsou.
A zrušit to teď by byla ještě větší hloupost, protože by zde nastala několikačlenná elita, která měla vlastní medailonek a mnohem víc pozornoti čtenářů.

Přestože jste proti, já bych šla střední cestou. Buď bych v článku přijímala po více autorech (přesto max. po pěti), ale s medailonkem. Nebo bych každému novému členovi dala článek na uvítanou, ale mohlo by jich být více týdně.

8 sibelinne sibelinne | Web | 30. listopadu 2011 v 10:12

Na jednu stranu je fajn, když je přijatý blog vidět, ale přijde mi to opravdu příliš pomalé. Možná, že to přispívá ke kvalitě, ale je také spousta kvalitních blogů, které tak musí na přijetí čekat třeba rok.

9 Janinka Janinka | Web | 30. listopadu 2011 v 10:16

Patřím k těm, kteří byli přijati individuálně s medailonkem. Mně osobně dlouhé čekání a přijímání po jednom nevadí, mail s oznámením, že jsem byla přijata, byl velmi milý.
Vzhledem k počtu přihlášek bych ale asi volila zlatý střed, kupříkladu přijímání po třech až pěti a taktéž s krátkým medailonkem blogera.
Nevím, jak to funguje teď, ale rozhodně by mi přišlo fér odmítnutým blogerům dát vědět, že jejich blog nebyl přijat... ;-)

10 Ebolin Ebolin | Web | 30. listopadu 2011 v 10:23

Myslím si, že tímto způsobem je to tak pomalé a tak nudné - jedna moje kamarádka na přijetí čekala půl roku, na to já bych asi trpělivost neměla ;-)

11 Sikar Sikar | Web | 30. listopadu 2011 v 10:31

Když se člověk podívá na poptávku (přihlášky) a nabídku (rychlost vyřizování), je hromadná výroba nejlogičtějším řešením.

12 Taychi Taychi | Web | 30. listopadu 2011 v 10:32

Já bych brala po vícero, třeba po těch třech a s medailonkem. Jinak, krásně jsem si díky vám zavzpomínala :)...Taková nostalgie. :)

13 Margueritte Weinlich Margueritte Weinlich | Web | 30. listopadu 2011 v 10:43

Podle mě je "hromadný" způsob v pořádku - rychlejší, spravedlnější. Dobří autoři a blogeři se stejně  brzy sami prosadí a vyprofilují. Jejich blogy budou lide navštěvovat pro jejich tvorbu, ne pro to, že jsou či nejsou přijati v AK.

To, že AK si neumí od vzniku přesně určit pravidla je trošku smutné. Neměli by na to uživatelé a členi doplácet - leč situace je taková jaká je.

Klub se rozrůstá a většina doufá, že se vstup již nějakým způsobem vyřeší. Bohužel je tu spoustu blogů, které jste do AK pustili a zrovna valné kvality nedosaují  - jak je všeobecně známo.

14 Pérák Pérák | Web | 30. listopadu 2011 v 10:46

[5]: Přijímání po jednom nezaručuje jistotu dobrého blogu. Tím nemyslím, že by musel být špatný, ale takový bloger sic´ občas něco napíše, ale už nemusí být jeho příspěvky pro kolektiv nijak zajímavé. Uvedl bych i příklad, avšak nemám zájem nikoho blogersky kompromitovat (a že tady snahy byly!). To jak, kdo přispívá je každého věc, ale ať si sám přebere, zda jeho příspěvky po přijetí do AK jsou z jeho strany nadále kvalitní. Myslím že, hromadné přijímání poskytne ostatním široký výběr konkrétních zajímavých blogů, a pak toto řešení vyjde na stejno. Rozdíl je v množství, ze kterého lze vybírat. Otázkou je kolik členů z AK aktivně a kvalitně přispívají do svých blogů? Ovšem na toto nelze odpovědět, ale jistojistě mohu konstatovat, že stoprocent to nebude. Díky Bohu aspoň za ty, kteří svými příspěvky obohacují nejen AK, ale i nás ostatní.

15 Abyss Abyss | Web | 30. listopadu 2011 v 10:51

Mě se více zamlouvá to "po jednom", sama bych byla mnohem raději, kdybych něco takového mohla absolvovat v době, kdy jsem byla do AK přijata... takhle byl člověk jedním z mnoha, ale i tak byla radost samosebou veliká :))
Přesně jak bylo výše, je to takový pěkný rituál. Nevýhodou je ale holt ta pomalost.

16 Rowan Rowan | Web | 30. listopadu 2011 v 11:02

[9]: Bylo by fér dávat vědět, že člověk není přijatý a proč To proč by mě zajímalo asi nejvíc. Jsem mezi nepřijatými, nepopírám, že to celkem zamrzelo, ale poněkud víc mě zamrzelo, že jsem si to musela ještě takhle zjišťovat, jestli jsem mezi starými přihláškami, novými přihláškami a co tedy se mnou je.
Ale jinak jsem pro hromadné přijímání. Jak napsal někdo výš, kdo za něco stojí se stejně vykrystalizuje a to že se bude brát hromadně neznamená, že se bude brát všechno, takže záplavy nekvality bychom se snad obávat nemuseli.

17 uajiii uajiii | Web | 30. listopadu 2011 v 11:21

Já bych raději zvolil zlatou střední cestu, protože si naopak myslím, že existuje.

18 Chloë Noir Chloë Noir | Web | 30. listopadu 2011 v 11:25

Ja by som volila nejakú zlatú strednú cestu.
Individuálne je to samozrejme dobré, lenže týmto spôsobom, tí, ktorí čakajú sa načakajú skutočne dlho..sama som už v AK bola a viem, že byť prijatá dokáže vbyť veľkou motiváciou...zatiaľ čo čakanie mi práve motivačné nepríde :D Človeka často omrzí, keď musí čakať aj pol roka :D
A čo takto podobné prijímanie ako teraz, len namiesto jedného by sa predsavili napríklad traja blogeri? Myslím, že stále by sa tak dala šanca predstaviť svoj blog a predsa by to bolo trochu rýchlejšie :D

19 Chloë Noir Chloë Noir | Web | 30. listopadu 2011 v 11:26

A okrem toho si myslím, že by sa neprijatým mohol aspoň nejaký ten mail napísať...asi by toho bolo veľa, no možno by sa našiel nejaký dobrovoľník, ktorý by takú neradostnú úlohu prevzal...predsalen...nevedieť na čom som je asi to najhoršie...:)

20 Tereza Matoušková Tereza Matoušková | E-mail | Web | 30. listopadu 2011 v 11:30

Já osobně jsem pro zachování individuálního přijímání. Hromadné přijímání povede opět jen k tomu, že počet členů AK vzroste geometrickou řadou a bude se pravděpodobně opět vylučovat, což vzbudí další vlnu protestů a budeme tam, kde jsme byli.

Já byla přijata hromadně a medailonek jsem měla až v Kartáči, což je taky možnost, jak situaci řešit.

21 Arvari Arvari | E-mail | Web | 30. listopadu 2011 v 11:39

[20]: Ale proč by se muselo vylučovat? Ať se nabírá hromadně, ale berou se jen ti kvalitní blogeři. Nedává mi smysl, že by měli jedni dobří v klubu být a další třeba ne, protože je členů už moc. Když je hodně lidí, co jsou natolik kvalitní, aby v AK být mohli, tím líp, ne? Je to vizitka, že tu nejsou jen navzájem se kopírující blikající blogísky náctiletých děvčátek... Osobně mi přijde, že klub ustrnul na poměrně zpátečnickém názoru, že když bude členů hodně, už to nebude elita. Jenže podle počítadla je vytvořených blogů momentálně 834 426, a třeba i tisícovka členů klubu by podle mě pořád byla dostatečně elitní. A aspoň by se články na hlavní stránce o něco rychleji střídaly. Ne jako teď, když se v deset dopoledne podívám a vidím články, v jedenáct vidím pořád to samé a ve dvanáct přibyl jeden nebo dva...

22 Pérák Pérák | Web | 30. listopadu 2011 v 11:57

[20]: Individuální přijímání má v  pravdě jisté výhody, ovšem jeho značnou nevýhodou je dloudobá čekací lhůta.
V takovém případě dozajista dochází u adeptů k mylnému přesvědčení, že o ně AK nemá zájem, ovšem větší hrozbou je ztráta zájmu ze strany čekatele, který svou přihlášku nestáhne a tím prodlužuje ostatním dobu přijetí. AK potřebuje novou krev, která ji oživí, ale tempo přijímání je příliš pomalé na povzbuzení krevního oběhu klubu.

23 Bylinka Bylinka | Web | 30. listopadu 2011 v 12:33

Myslím, že je celkem jasné, že v anketě vyhraje fruhá možnost, protože zájemců o vstup do klubu je víc a chtějí se do něj dostat co nejdříve... Myslím si, že přijímání po jednom je lepší nápad... Přesně, jak říkáš - spousta blogů skončí, než se na ně dostane řada a o tom to je - kdo vydrží a má kvalitní blog, nechť vstoupí - pak si svého členství více váží. Hromadné přijímání se mi nelíbí, pak AK nabývá dojmu, že do něj není zas až tak těžké se dostat... a navíc, nebyla očista AK myšlena tak, aby se do AK právě takové masy hromadně nepřijímaly? Mezi zájemci o členství je určitě spousta kvalitních blogů, ale nechala bych vše v zajetých kolejích... Málokdo si projde všechny blogy mezi dvacítkou přijatých, individuální představování je mi daleko sympatičtější :-)
Nejlepší možnost by podle mě byl právě ten zlatý střed, o kterém nechceš ani slyšet - myslím, že představení 3 až 5 blogů najednou by šlo :) Odbavování by bylo rychlejší a blogy by zároveň mohly mít alespoň stručnou pozvánku na jejich blogy :-) Deset nebo dvacet najednou už by bylo moc...

24 Tereza Matoušková Tereza Matoušková | E-mail | Web | 30. listopadu 2011 v 12:35

[21]:[22]:  Tak soudím z předchozích zkušeností, už jsem v klubu taky nějaké dva roky a vím, kam hromadné nabírání vedlo minule, proto jsem skeptická.

Nejde o nějakou elitnost (kde to pořád všichni berou?!), spíš o to, co potom s takovým kolosem? Skutečně zbude znamenat více blogerů i více aktivit v klubu?

Samozřejmě, nepochybuji o tom, že to hromadné nabírání tentokrát vyhraje. Asi je to nutno v určitém smyslu střídat.

25 Arvari Arvari | E-mail | Web | 30. listopadu 2011 v 12:53

[24]: Podle mě ano, víc členů bude znamenat víc aktivity. A současně taky (podle mého) větší atraktivitu z hlediska obyčejného čtenáře. Dám krk na to, že spousta lidí teď na hlavní stránce přehlíží rámeček s autorským klubem prostě proto, že má pocit, že tam nikdy není nic nového. Nejnovější článek momentálně je přímo tvůj, publikovaný v 11:12. To je víc než hodina a půl, kdy se z hlediska AK na hlavní stránce neděje pro čtenáře vůbec nic, a když se nic neděje, znamená to ignoraci...
A jinak mám pocit, že hromadné přijímání byl dřív průšvih hlavně kvůli tomu, že se bral každý, kdo splňoval podmínky, nehledě na to, jestli blog je nebo není zajímavý. Kdyby se nabíraly jen ty zajímavé blogy, nikomu nemůže vadit, že se přijímá hromadně. Ne po dvaceti, ale třeba po těch pěti.
On člověk poté, co půl roku čeká na přijetí, pak asi nemá moc chuť zapojovat se do dění v klubu...

26 Zdenina Zdenina | Web | 30. listopadu 2011 v 13:03

Já jsem pro individuální přijímání, a že je to pomalé, to přece nevadí, pokud máte autorský blog, tak ho můžete jedině zdokonalit a pokud blog zrušíte a přestěhujete, to je vaše věc, že nedokážete být stálí. Jistě chápu, že někdy nastanou situace, kdy k tomu máte své důvody, ale holt si budete muset vypracovat další blog.
U toho individuálního způsobu mi jen vadí, že ti kteří nejsou přijati, tak se to nedozví, ani důvody proč. Za to u toho hromadného to hned vědí - přijati/nepřijati a hotovo.
Jinak mi na nynějším způsobu přijímaní nic nevadí, jen to, že se nedozvím, zda byla moje přihláška již zpracována a třeba jsem byla nepřijata.

27 Pérák Pérák | Web | 30. listopadu 2011 v 13:05

Možná by se přijímání dalo o trochu urychlit nějakou soutěží na určité téma, kde by dejme tomu prvních deset jenž mají podanou přihlášku minimálně 3. měsíce, nebo půl roku měli jako výhru členství v AK? Upozorňuji, že je to pouze myšlenka, která by se musela ještě probrat, tak aby vyhovovala pravidlům AK.

28 Dragell Dragell | Web | 30. listopadu 2011 v 13:09

Myslím si, že by bylo vhodné přijímat po jednom - nový člen má tak více prostoru na představení se, ostatní vědí, kdo mezi ně přichází a je to dle mého názoru přijatelnější. Pokud dotyčný stojí o to být v AK, pak jistě mít trpělivost bude. V případě, že je to jen chvilková záležitost nebo myšlenka, jak si nahonem zvýšit návštěvnost, tak díky čekání od tohoto upustí a bude místo na přihlášky těch, co to myslí opravdu vážně a kterým ten blog opravdu nějakou dobu vydrží.

29 Arvari Arvari | E-mail | Web | 30. listopadu 2011 v 13:12

Já mám ještě jednu otázku, na kterou bych ocenila oficiální odpověď. Když si teď podám přihlášku s měsíc starým povídkovým blogem (s tím, že svůj normální 'deníkový' blog vedu, i přes menší krize a období jen nepatrné aktivity, už skoro pět let, a ani s ním, ani tím povídkovým seknout nemíním), bude mít za toho půl roku a víc, až by na něj došla řada, šanci na přijetí, nebo by byl automaticky vyřazen s tím, že v době podání přihlášky ještě nebyl tři měsíce starý? Protože čekat dva měsíce na podání přihlášky PLUS potom půl roku a víc na případné přijetí, to se mi vážně nechce.

30 Pérák Pérák | Web | 30. listopadu 2011 v 13:15

[28]: Ovšem díky tomuto čekání mohou odejít i opravdu kvalitní blogy, které mohou být užitečné.
"U lékaře musí člověk čekat, anebo se objedná takže ví na čem je. Ale co ví adept do AK? Odpovím si sám, nic! Ani to zda byl přijat."

31 Mary-Ane Mary-Ane | Web | 30. listopadu 2011 v 13:15

Podle mého by bylo fajn zůstat u individuálního přijímání a zároveň dát už "starým" členům prostor představit se - takže každý týden by bylo představení nově přijatého a jednoho starého...

32 Pérák Pérák | Web | 30. listopadu 2011 v 13:17

[29]: Půl roku roku čekání by ještě šlo ale ono je to daleko, daleko víc. :-(

33 Standa Standa | Web | 30. listopadu 2011 v 14:18

[29]: Vzhledem k dlouhým čekacím dobám skutečně není nutné čekat tři měsíce od založení blogu. Tzn. ihned po založení blogu ho můžete přihlásit do AK, pokud chcete. Rozhodující je, zda je blog starý alespoň tři měsíce v okamžiku, kdy se vyřizuje jeho přihláška (nikoli zda tomu tak bylo v době, kdy se do AK hlásil). A takto tomu bylo ostatně myslím vždy, i za starého vedení.

Ještě poznámku k některým názorům, které kritizují, že odmítnuté zájemce nikdo neinformuje. Uvědomte si prosím, že nepřijatých zájemců je strašně moc - na jednoho přijatého připadá přibližně  7 nepřijatých. Každého z nich informovat by obnášelo rozesílat hromadu e-mailů, nemluvě o tom, že:

1) někteří uživatelé mají v blogu vyplněn starý e-mail, který již nepoužívají, e-mail ode mě se k nim tedy stejně nedostane

2) řada lidí by se nepochybně ptala, proč byli odmítnuti (pokud by to již nebylo zdůvodněno v e-mailu, který by jim oznamoval odmítnutí). Následovalo by únavné dohadování a vysvětlování, proč byl zájemce odmítnut.

Tzn. odmítnutí zájemci nejsou informováni ne proto, že si jich nikdo neváží nebo že by si nezasloužili odpověď, ale protože by to bylo příliš pracné a složité. Mnohem jednodušší je, když si prostě najdou, že jejich přihláška byla zamítnuta - pokud AK skutečně sledují, pak to snad není takový problém. A pokud by i chtěli, mohou se na adrese klub@blog.cz zeptat, proč nebyli přijati.

34 zdravotnickasoutez zdravotnickasoutez | 30. listopadu 2011 v 14:31

Jsem pro hromadný způsob. Zajímalo by mě co na blogu ostatních je špatně a tak se poučit :-)

35 Destinaetus Destinaetus | E-mail | Web | 30. listopadu 2011 v 14:43

Jakožto žadatel o vstup bych hlavně uvítal možnost, abych se nějak dozvěděl o tom, kolikátý jsem na řadě :D Úplně by stačilo mazat z článku staré přihlášky, pokud s tím tedy někdo nemá problém.
Já bych nechal individuální přijímání. Né proto, že tak má člověk větší publicitu, ale protože už to je zajeté a funguje to.

36 Rekmar Rekmar | Web | 30. listopadu 2011 v 15:06

No, já by jsem chtěl někdy do AK, ale je v tom problém:¨

1) Na vašem webu AK je tolik přihlášek, že mě asi nezjistíte...

2) Já taky někdy kopíruji s jiných webů
3) Já chci mít prostě svůj blog bez ničeho (až na návštěvnost - kdo by ji asi nechtěl, že?), ale prostě svobodnej blog o mě a o mé inspiraci. :-?  8-)  8-)  8-)

37 Ell-e Ell-e | Web | 30. listopadu 2011 v 15:12

No, byla jsem přijata ještě za "hromadného režimu" - to jen tak na úvod. A vlastně proto mě mrzí (no jo, možná trošku závidím :D), že jsem si taky nemohla udělat svůj medailonek, jako to je dneska.. :) Nicméně i přes to, že jsi tu Stando psal, že tě střední cesta nezajímá, mně se právě ta (ne)možnost, brát to po dvou blogerech, asi líbí nejvíc :)
Jinak to, že se nepřijatí neinformují je asi škoda, ale chápu, že všechny mouchy se vychytat nedaj a tohle by bylo fakt sousto, psát každýmu..

38 anazuz04 anazuz04 | Web | 30. listopadu 2011 v 15:36

To já bych volila tu střední, jak tu byla několikrát zmiňovaná. Jako žadatelka jsem docela překvapená, že v případě odmítnutí se to nemusím dozvědět. To bych pak taky mohla čekat věčně.

39 Brabikate Brabikate | Web | 30. listopadu 2011 v 15:43

Mně osobně je také sympatičtější přijímání po jednom než hromadně -souhlasím třeba s Terezou Matouškovou,  že by to zase vedlo ke stejnému stavu, jaký byl dřív a kvůli kterému byly všechny ty problémy. Poučme se ze svých chyb! :-) A právě i ta trpělivost při čekání ukáže, který blog za to opravdu stojí. Vždyť přece blog má být schopný fungovat sám o sobě a až pak se má hlásit do AK, nikoliv to dělat úplně opačně a říkat si, že důvodem toho, že můj blog není úspěšný, je ten, že ještě nejsem v nějakém AK a na titulce blog.cz.

Hromadné přijímání se mi nikdy nezamlouvalo, možná za to částečně může i forma, jakou to bylo prováděno. Současný průběh mi přijde mnohem... ehm... civilizovanější a přínosnější. ;-) V komentářích navrhovaná podoba "zlaté střední cesty", o které mluví třeba Bylinka a další, se mi ale také líbí. Alespoň částečně by se tím vyřešil celý problém.

40 Kerria Kerria | Web | 30. listopadu 2011 v 17:20

Taky mám ráda statistiku :-D

Takže si to shrneme:
1105 blogů čeká na přijetí
přijat je zhruba každý 8.
Co z toho plyne: 1105/8 = 138 týdnů = 2,5 roku. Tak dlouho bude na verdikt čekat momentálně poslední přihlášený.

Pokud se budou přihlášky vyřizovat hromadně po 20: 1105/20 = 55 týdnů = něco málo přes rok. Ovšem s tím, že každý týden vyjde "přijímací článek", který naštve zhruba 18 blogerů a jen 2 potěší (vycházím z toho průměru, že je přijat asi každý osmý blog).

Když už jsem v tom počítání, tak vezmu i tu zavrhovanou "zlatou střední", tedy přijímání po třech: ((1105/8)/3) = 46 týdnů by trvalo vyřízení všech současných přihlášek. A klidně by mohli mít společný článek s medailonky.

Osobně se mi líbí přijímání po jednom, ale čekací lhůta 2,5 roku je poněkud přehnaná.

41 Kája Kája | Web | 30. listopadu 2011 v 17:39

Předtím to bylo lepší. Opravdu čekat rok, dva, tři na přijetí mi příjde opravdu šáhlé. Ještě že jsem byla příjmaná hned na samém začátku :D Čekala jsem cca dvanáct hodin :D

42 Sever-rat Sever-rat | E-mail | Web | 30. listopadu 2011 v 17:45

Jsem jedním z těch 38 nově přijatých a moc se mi líbí inviduální přístup.Líbí se mi, jak autor popisuje sebe a svůj blog, píše, co se mu líbí a co ho zajímá. Na druhou stranu to trvá velice dlouho.

Je to jiného než číst nic neříkající článek "kdo a kdo" byl či nebyl přijat, co splňuje a co nesplňuje..

43 Hesteth Azees Hesteth Azees | Web | 30. listopadu 2011 v 17:47

Chápu, že pro přijaté je příjemnější mít svůj medailonek, ale logičtější se mi zdá přijímání hromadně. Jak už tu několik lidí psalo, časem se přijatí vyprofilují i bez medailonku.
A nemyslím si, že by to nešlo tou střední cestou (necestou), místo jednoho by stejně tak dobře mohly každý pátek být dva nebo tři medailonky.

44 David David | Web | 30. listopadu 2011 v 17:53

Tak tak vyrovnanou anketu jsem teda nečekal. Já bych to viděl ve střední cestě (ideálně např. 3 blogy za týden), ale když ne, tak ne... :-D

Takže asi bude lepší přijímat hromadně, protože hodně lidí má kvalitní blogy a do AK se třeba nepřihlásí, protože třeba se jim nechce čekat tak dlouho a pak si třeba ani nejsou jisti, jestli tam vůbec patří, ztrácí motivaci, ...
A tak bohužel AK přichází o kvalitní blogy. To si myslím, neříkám, že to je 100 % pravda, ale něco na tom určitě bude...
Šel bych tedy do rizika s hromadnějším přijímáním. A kdyby byl jasný důvod to zrušit, tak bych to zrušil...

45 Arvari Arvari | E-mail | Web | 30. listopadu 2011 v 18:09

[40]: Ty v... (jisté zvířátko) 8-O Tak tohle jsem se teda dozvědět nechtěla. :-D Zrovna před chvílí jsem napsala přihlášku, a koukám, poslat ji při založení povídkového blogu před měsícem, taky by se kulový stalo... :-D

46 Eloush Prdloush Eloush Prdloush | E-mail | Web | 30. listopadu 2011 v 18:10

Já jsem to měla tak nějak prapodivně.
Byla jsem přijata v hromadném přijímání, ovšem to zde vládl Tiskař, který přijaté blogy nezařadil do databáze.
Konečně jsem se oficiálně dostala do AK, až po AK reformě.
Individuální přijímání mi přijde spolehlivější a pečlivější, ale hrozně pomalé.
Proto se mi více líbí hromadné přijímání, ale našla bych i tu "zlatou střední cestu". Proč by se nemohly přijmout třeba tři blogy týdně a každý by se představil? Jeden v pondělí, druhý v úterý a třetí by měl medailonek zveřejněn v pátek... třeba. Nevidím v tom nic špatného. Možná, že tomu tak nerozumím, ale takový je prostě můj názor.
Opravdu nechápu, proč se zavrhuje něco mezi tím. Bylo by to rychlejší, každý by měl svůj prostor pro představení se, ale přesto by to mělo stále svůj řád a smysl...

47 Goldík Goldík | Web | 30. listopadu 2011 v 18:17

Já jsem pro tu druhou možnost. Když jsem já byla přijímána, tak to bylo tou hromadnou cestou (nyní už nejsem v AK a už se tam nechystám hlásit). V tom hromadném si každý najde nějaký blog, který ho osloví a bude se na něj dále vracet ;-)

48 TlusŤjoch TlusŤjoch | Web | 30. listopadu 2011 v 18:21

Jsem pro individuální způsob. Ten medailonek je prima věc.
Možná si, Stando, vezmi k ruce nějakého pomocníka a přijímejte ve dvou.

49 Matthias Matthias | E-mail | Web | 30. listopadu 2011 v 19:20

Individuálně, však nikam nespěcháme.

Stejně ty počty jednou dojdou, kvalitních blogů přece není nekonečný množství. :)

50 Cappuccino Cappuccino | Web | 30. listopadu 2011 v 19:33

[48]: Tak nejak :-) Ve dvou se to lépe táhne ako vravia češi :-P

51 Ivet Ivet | Web | 30. listopadu 2011 v 19:38

Jsem jednou z těch 38 členů, kteří byli přijati sólo a od kterých by jsi chtěl také slyšet jejich názor.
Tedy - můj názor -  bylo to príma.! Vůbec mi nevadilo, že jsem čekala od podání mé přihlášky do AK šest měsíců na tu pro mne moc hezkou událost. Byla to pro mne pocta.
Nevím jak si kdo cení členství v AK, jen jsem dost často překvapena, že mají logo člena AK na svém blogu i tací blogeři, kteří dovedou jen urážet a znevažovat blogy ostatních snaživých blogerů.
Takže, kdo se komu líbí či nelíbí, ať jednotlivě nebo hromadně - je asi otázkou vkusu každého z nás. ;-)

52 Kačka Kačka | 30. listopadu 2011 v 19:56

Podle mě jsou špatné obě cesty stejne jako vas nazor.
Mozna by to chtelo nový system popripadne rozumejsi vedeni ;)

53 Verloren Verloren | Web | 30. listopadu 2011 v 20:48

[52]: "Nový systém, popř. rozumnější vedení." No, jedna taková změna už nastala, a kam to vedlo...?
Problémy s AK byly a budou vždycky, dokud ho vedli staří správci, bylo všechno špatně, když pak byli v rámci změny v lednu (?) mnozí členové vyloučeni, taky to bylo špatně, a teď je špatně to, že se přijímá pomalu.
Upřímně, to tedy ano; aby člověk u blogu vydržel, má tendenci snažit se někam posunout, a čekat bůhvíkolik měsíců na přijetí mnoho blogerů omrzí. Takže by nebylo od věci místo jednoho člověka týdně přijmout třeba tři/čtyři, což není ani moc, ani málo, a aspoň by se něco dělo.
Jiná věc je ta, že pro velkou spoustu lidí znamená členství odkaz na titulní straně - a nebýt toho, možná by do AK ani nechtěli.

54 Verloren Verloren | Web | 30. listopadu 2011 v 20:48

[53]: Poznámka - členem AK nejsem.

55 Renata Štulcová Renata Štulcová | Web | 30. listopadu 2011 v 21:00

Podle mě by se mohla přijímat malá skupinka s malými medailonky. Ale zároveň by bylo prima, kdyby stávající členové dostali šanci se také představit. Na Srdci blogu by to pořádně ožilo.
Myslím, že nebude vadit, když se bude přijímat pomaleji. Každý si bude členství vážit. A třeba se přestanou na titulní stránce blogu objevovat články typu Den 152, Den 153, Den 154... a vždy s jedinou tuctovou fotkou. Já si pak počítám, kolik dní ještě blogerovi nebo blogerce zbývá, kolik hodin ještě musím čekat s uveřejněním svého článku. :-)

56 myanmar myanmar | Web | 30. listopadu 2011 v 21:03

Já bych byla pro zlatou střední cestu - přesně pro to, co nechceš :D Přijímala bych blogy třeba po 5-ti a pod přijaté bych uvedla i seznam nepřijatých s důvody nepřijetí. Už jenom proto, aby měly ty nepřijaté blogy možnost se poučit co dělají špatně a případně si podat přihlášku znovu.
Prostě jak uvedla Kerria ([40]:) 2,5 roku je trochu moc i na kvalitní blog :D

57 Ronnie&Vinnie Ronnie&Vinnie | Web | 30. listopadu 2011 v 21:08

mě je to po pravdě jedno,jelikož tam nikdy patřit nebudu když moje obory jsou "fansite" ;-)  :-D  :D

58 Daniel Hloušek Daniel Hloušek | E-mail | Web | 30. listopadu 2011 v 21:30

Já vybočím z řady. Zdá se mi celkem nerozumné přijímat hromadně. To tu za chvíli bude v AK, kde kdo. Nevýhodou, ale individuálního systému je to čekání a proto by se na tento problém měla zaměřit veškerá energie a vyřešit to. Jaký mám návrh? Momentálně mě nic nenapadá, aby to bylo výhodné pro obě strany. Náhodný výběr by byl asi zamítnut, výběr podle data přihlášky je zase moc neergonomický na čas. Asi by to chtělo vždy vybrat jeden podle data a zbývající čtyři náhodně a takhle jednou měsíčně. ;-) Podle mě, by bylo veliké přijímání členů do AK velkou zátěží a AK by se nestačilo aklimatizovat. Takhle jednou týdně alespoň máme představu o jednom novém z nás AK blogerů. Proč Stando měnit názor? Při stanovení nových pravidel jste jasně řekl, že bude fungovat režim jednoho člena za týden. ;-)

59 Janah Janah | Web | 30. listopadu 2011 v 22:05

Jsem pro zachování dosavadního individuálního přijímání. Pokud v klubu bude každý druhý, ztratí svůj smysl. A myslím, že čekáním na vstup se alespoň ukáže vytrvalost autora blogu.

Maximálně bych jednou za rok navrhla dát 10,max. 20 blogům např. vánoční dárek  členství v AK. ;-)

60 Mar Mar | Web | 30. listopadu 2011 v 22:29

Já jsem někde na samotném konci listu a stejně bych to udělala individuálně... protože mi přijde, že na dobré věci se musí čekat... a tak když někdo opravdu CHCE, tak si prostě počká - a co, pokud si nehodlá blog zrušit, tak by mu to v podstatě mělo být jedno...

61 Fantaghira Fantaghira | Web | 30. listopadu 2011 v 23:12

Osobně bych neviděla problém v tom přijímat dva lidi týdně, ať už by byli představeni společně v jednom článku, nebo by každému vyšel článek zvlášť. Ovšem není-li tohle jedna z nabízených variant, pak jsem pro stávající systém. Sice to trvá dlouho, ale je to takové mnohem osobnější a přátelštější, než seznam blogů s ano/ne plus nějakou větou o tom proč právě ano/ne.

62 Arvari Arvari | E-mail | Web | 30. listopadu 2011 v 23:53

Já fakt nevím, proč se všichni bojí, že když se bude přibírat rychleji, bude v AK lidí MOC. Hele, když budou kvalitní, stejně je PŘIJMOU. Ale přijmou je třeba za půl, třičtvrtě roku, ne ZA DVA A PŮL, proboha... A to je situace TEĎ, s tím, že každý den přibude NĚKOLIK přihlášek, že rostou další generace blogerů, co budou blogovat kvalitně... Teď je vyhlídka přijetí za dva a půl roku, za půl roku to bude kolik? Tři, čtyři roky? A za rok? Kolik blogerů má šanci to čekání vydržet? A i když jim vydrží blog, to si vážně myslíte, že je potěší, když jim přijde oznámení o přijetí, když oni už dávno zapomněli, že si nějakou přihlášku dávali?
Otázka je, co chtějí současní členové AK z klubu mít. Protože odmítání většího počtu členů zavání JEN a POUZE tím, že chtějí, aby se jejich příspěvky co možná nejdéle udržely na hlavní stránce. A co na tom, že klub ustrne na místě a NEHNE SE, protože s ním nebude mít kdo hnout, že... :-?

63 Mami Mami | 1. prosince 2011 v 5:21

Obávám se, že přijetím do klubu končí u většiny přijatých zájem o klub :D

64 Lomeril Lomeril | Web | 1. prosince 2011 v 8:46

Jsem pro přijímání malých skupinek najednou, dva, max. tři lidi. Alespoň trochu by se to urychlilo a myslím, že nikoho neubyde, když se u svůj "článek slávy" podělí s někým jiným. Já osobně jsem se dělila s nějakým dvaceti dalšími a o mém blogu tam prakticky nic nebylo a taky žiju...

65 hablina hablina | Web | 1. prosince 2011 v 12:39

Co je to ten Autorský klub?

66 Jiand Jiand | E-mail | Web | 1. prosince 2011 v 13:05

Čekat dva roky se mi opravdu nechce, tudíž hlasuji pro hromadné :-)

67 agrrr agrrr | Web | 1. prosince 2011 v 13:40

A co přijímání po třech? Medajlonky by se vešli a stále by bylo zachováno pravidlo, že uchazeč se musí aspoň trochu snažit.

68 Metteorwa Metteorwa | Web | 1. prosince 2011 v 15:31

Já teda upřímně fakt nevím, i když už jsem o tom párkrát přemýšlela po prvním navštívení článku. Je fakt, že na jednoho člověka je to asi velké sousto a chtělo by to jednu-dvě pomocné ruce. Osobně jsem stejně jako mnoho ostatních pro střední cestu, ať se v článku uvádělo cokoliv. Nevidím nic špatného na přijmutí tří členů během jednoho týdne, ať formou jednoho článku hromadného, nebo tří v průběhu týdne. Tak, jak se přijímá teď, to je asi nejlepší, ale ten čas prostě moc drhne...nejsem moc dobrá v počtech, ale jestli přihlášky budou přibývat stejným tempem, tak to bude horší a horší, až nakonec ze zmíněných 2,5 roku bude deset.

69 Fée Fée | Web | 1. prosince 2011 v 16:03

[16]: Ano ano, souhlasím, taky by mě jakožto nepřijatou zajímaly důvody :)

70 Kája Kája | Web | 1. prosince 2011 v 17:09

[6]: Souhlasím.

71 •Pet!nka• •Pet!nka• | E-mail | Web | 1. prosince 2011 v 19:05

Nemůžu tvrdit, že bych v AK někdy viděla nějakou výhodu.

72 JaňuLa JaňuLa | Web | 1. prosince 2011 v 21:04

Chtěla bych být také členem AK, už jsem kdysi dávno vyplnila přihlášku, ale asi není můj blog pro AK dělaný .. ;-) Co nadělám .. :-)

73 Lennroe Lennroe | 1. prosince 2011 v 22:56

No když nechceš nechat vlka nažrat...
Mě se nový způsob moc líbí a je to mnohem příjemnější pro přijatého blogera, protože dřív to vypadalo tak, že si někteří příjímající dali záležet a napsali každému pěkný verdikt, který navnadil ostatní aby se podívali. Někdy se ale stalo, že uvítal nováčka třeba jen jednou nicneříkající větou a to bylo po těch měsících čekání docela zklamání.
Proto bych ráda, aby to zůstalo, tak jak to je teď a každý se mohl představit sám. Jenže 2.5 roku je strašně moc. Na blog.cz není zase tolik starých blogů a některý blog může být senzační i třeba po pár měsících a po třech letech na něj autor psát přestane třeba z nedostatku času, nebo už nemá co říct, ale všichni ostatní mezitím dva roky přicházeli o kvalitní čtení, protože blog nebylo možné v té záplavě najít a to mi přijde trochu smutné.
proto bych byla pro živou veselou kozu a dobře nakrmeného vlka a vzala tři poctivě představované nováčky týdně, ale když ne, tak tedy ne...

74 muj-vlkodlak muj-vlkodlak | Web | 2. prosince 2011 v 10:19

až se rozjedu, tak určitě požadam o přistup ak :-)

75 Bonnie Melone Bonnie Melone | Web | 2. prosince 2011 v 11:20
76 Moniska Moniska | Web | 2. prosince 2011 v 17:16

Mě se líbil druhý způsob. Takhle nevím, proč jsem nebyla přijata nebo jestli můj blog vůbec přišel na řadu, protože se mi ho nechce hledat mezi miliony přihlášek.

77 Ducii Ducii | Web | 2. prosince 2011 v 17:57

Těžko říct, obojí má své pro a proti. Je dobré mít aspoň nějak v kostce představené členy, na druhou stranu by bylo dobré přibírat zájemce rychleji.

Asi bych byla pro způsob po více v jednom článku a zároveň představovat náhodně dál členy - i z těch starých, kteří ještě byli přijati za minulého vedení... Prostě k čemu je AK, když ani pořádně nikde nejsou představeni všichni členové. Holý seznam blogů není zajímavý.

78 Wrathomilka Nass Wrathomilka Nass | E-mail | Web | 2. prosince 2011 v 18:44

Podle mně je individuální přijímání lepší. Ale možná by to chtělo, aby v pátek byli přijímáni dva ludé místo jednoho. Nic nezrutinní, ale celý proces se dvojnásobně zrychlí. :-)

79 Wrathomilka Nass Wrathomilka Nass | E-mail | Web | 2. prosince 2011 v 18:44

[78]: *lidé

80 Natali Natali | Web | 3. prosince 2011 v 10:15

Myslím si, že individuální přijímání je rozhodně lepší. Jenom, bych ještě udělala to, že by se informovali i ti, kteří do AK nebudou přijati, aby věděli jestli stále mají čekat až na ně přijde řada nebo jestli už na ně rada přišla, ale bohužel neobstáli a třeba ještě připsat proč nebyli přijati, aby na svém blogu mohli zapracovat.

81 Myšák Myšák | Web | 3. prosince 2011 v 10:15

Jsem za hromadné, jelikož tam se i ti nepřijetí dozví, že nejsou a proč... Díky toho zastávám tento názor.

82 Pérák Pérák | Web | 3. prosince 2011 v 10:52

[80]: Standa již výše poznamenal, že rozesílat každému maily, proč nebyl přijat je v podstatě neúnosné, přičemž někteří své mailové adresy již třeba nepoužívají. S tím nelze, než souhlasit.
Já si myslím, že by bylo daleko snesitelnější postupně vypisovat tato jména do samostatné rubriky s orientačním nadpisem odůvodněných příčin, proč nelze přijmout tyto blogy na dobu řekněme 3.-6. měsíců, kde by si každý zjistil jak na tom je, a měl tak přehled o situaci s jeho přihláškou.

83 Žirafka Žirafka | Web | 3. prosince 2011 v 12:51

Proč ustupovat většině? Sice je hodně blogů, kterým vadí čekací doba přijetí, to naprosto chápu. Ale AK není o tom, aby tam bylo členů hodně a všichni ihned, ale aby to byly nějaké lepší blogy. Proto jsem pro přijímání po jednom, člověk dostane prostor a aspoň se ví, kdo další přibyl. Přijímání po 20 nikoho nebavilo, jen rozpoutalo hádky a to přeci není cílem ak. Jistě vyhraje přijímání po víc, protože je prostě problém, že čekají tisíce blogů.

Určitě vyhraje přijímání po vícero, protože blogů mimo AK je víc, než v něm. ZAse v hromadném přijímání bude z 20 přijat 1-2 blogy a to se taky líbit nebude, jen nás to zahltí a ani si přijmutého blogu nevšimneme. Ptát se na přijímání nemá cenu, když je většina mimo ak a chce být přijata co nejdříve. Ale aby rychlost přijímání nebyla na úkor kvality.

84 pizlik1 pizlik1 | E-mail | Web | 3. prosince 2011 v 13:32

Nejlepší by bylo tak po dvou, maximálně po třech. Čekací doby by se tím trochu urychlily a byl by prostor i na představování nových členů. Myslím si, že  několik měsíců čekání určitě   neomrzí opravdové zájemce, kteří to myslí vážně. Někteří by se měli naučit troše trpělivosti a ne dostat za každou cenu hned, co si umanou ;-)  ;-)  ;-)

85 Arekkusu-san Arekkusu-san | Web | 3. prosince 2011 v 15:53

já jsme pro hromadné přijetí, bude to podle mě mnohem lepší :)

86 Hotaru Hotaru | Web | 3. prosince 2011 v 17:53

ja som za prijímanie 2 - 5, každý dostane dostatočný priestor na predstavenie svojho blogu (nikto tam predsa nepíše romány), pôjde to rýchlejšie ako pri prijímaní jednej osoby ale blogy "nezaniknú" ako pri hromadnom prijímaní.

ozaj, neuvažovala vrchnosť o tom, že by zaviedla možnosť, ktorú by si autor mohol dať na blog (ale nemusel, tak ako napr. na blogspote je to dobrovoľné) a to overovací kód z obrázku pri komentároch? moderované komentáre sú fajn, ale myslím, že to troška ľudí odradí, keď musia na schválenie čakať akoby boli nejakí spam a captcha by datarťákov a podobné indivídua aspoň troška odradila od spamovania. jednoducho čiste len návrh.

87 Kerria Kerria | Web | 3. prosince 2011 v 18:21

[80]: A co zkusit použít klávesy CTRL+F k vyhledání své přihlášky v příslušném článku a porovnat datum s datem přihlášky posledního přijatého?
Protože se přihlášky vyřizují postupně jak došly, tak hned víš jestli jsi už byla odmítnuta, nebo jsi stále ještě čekatelka.
Jednoduché!

88 Arvari Arvari | E-mail | Web | 3. prosince 2011 v 20:43

[87]: No jo, ale k přihlášce staré půl roku se zrovna snadno proklikat nedá (jednou jsem byla zvědavá, kdy dal přihlášku právě poslední přijatý, nakonec po minimálně deseti kliknutích jsem se vzdala) a majitelé pomalejších internetových připojení (jako já) neotevřou příslušným tlačítkem všechny komentáře najednou, aspoň mně se to nepodařilo. ;-)

89 Kerria Kerria | Web | 3. prosince 2011 v 22:03

[88]: Poslední přijatý to má vždycky napsaný v přijímacím článku. ;-)

90 Meis. Meis. | Web | 4. prosince 2011 v 9:54

Jsem pro hromadné přijímání, protože jsem jednou z těch, kdo se v minulém týdnu přihlásil. Ráda bych věděla co nejdříve, jak na tom jsem. A taky si myslím, že pokud se bude představovat každý bloger zvlášť, čtenáře zachvíli přejde chuť číst o každém blogu. Je to práce navíc.  Ale je mi to jedno, každopádně o přijetí stojím.

Vím, že to k článku nepatří, ale můžu se zeptat (a byla bych vděčná za odpověď)? Proč v nejnovějších článcích pořád vychází akorát blogy pod nesrozumitelným názvem, s inzercemi? Chtěla bych čas od času najít nějaké spřízněné blogy právě tam, ale vidím jenom ty, co každou minutu přidávají nějaký spam..

91 Hotaru Hotaru | Web | 4. prosince 2011 v 11:00

[90]: Snáď nevadí, keď odpoviem ja - je to čisto len spam a blog.cz proti tomu bojuje, ale tie články a blogy vznikajú tak rýchlo, že ich nemôžu klepnúť všetkých a tak je tabuľka s novými článkami zaspamovaná. Ale tou tabuľkou by som sa rozhodne neriadila, spriaznené blogy by som skôr hľadala cez profily a vyhľadávanie na blog.cz.

92 Samara Peroxid Samara Peroxid | Web | 4. prosince 2011 v 13:47

Nuž, vyjadrím sa i ja: Sama čakám na zozname prihlášok (1738. :D) a pokiaľ by to ostalo tak, že sa bude príjmať po jednom, ešte sa načakám. "Kto si počká, ten sa dočká", vraví sa. A ako bolo uvedené tu [40]: , osobne si myslím, že 2,5 roka je fakt veľa..A jediné, čo som vlastne chcela povedať: súhlasím s hromadným prijatím. Stále by tam mohlo byť uvedené to základné, čo sa i teraz píše pri uvítaní nového člena, screenshot blogu a namiesto medailónika by tam mohol byť ten popis blogu, čo sa udáva pri prihláške :)

93 akita-sama akita-sama | Web | 4. prosince 2011 v 16:07

Myslím si, že by bylo dobré současně dávat do článku i nepřijaté blogy, klidně by stačilo jen adresy. Aby si blogeři neuchovávali marnou naději, že se k nim ještě někdo vrátí a příjme je. Aby si mohli být definitivně jisti přijat/nepřijat.

94 Alfa vlčica Alfa vlčica | Web | 4. prosince 2011 v 19:23

[83]: s tým súhlasím. Ja som v ak, bola som prijímaná za monorežimu a nebola by som ani za jedno. Zastávam názor 1 prijímanie max. 5 blogov prijatých a zoznam neprijatých po komentár posledného prijatého. Dôvod neprijatia by bolo asi dosť práce, vlastne i tak je to na jednoho dosť práce...

95 King Rucola King Rucola | Web | 5. prosince 2011 v 0:07

A ako by to bolo v ramci husitskej tradicie s "prijimanim pod obojim"? ;-)

96 m. m. | Web | 5. prosince 2011 v 18:56

Tady se klasicky rozhodujeme mezi kvalitou a kvantitou. Pro mě je jednoznačně favoritem kvalita, tedy přijímání po jednom jediném člověku. Jednom unikátním člověku, o němž máme šanci se dozvědět, vidět ho na fotografii, zapamatovat si jeho jméno (nebo přezdívku) a udělat si na něj názor. Jakmile se bude přijímat víc lidí, tenhle systém to naprosto položí. Nebude šance stíhat nováčky, dívat se na jejich blogy, číst jejich články. Aspoň teda pokud jste jen trochu jako já - že nemáte čas sedět u netu od rána do večera. A já mám pocit, že takových lidí je v AK dost a dost.

Navíc mám obecně hrůzu z jakýchkoli masových klubů. Dvě stovky členů je šíleně moc. Je to důvod, proč si člověk postupně přestane vážit toho, že v nějakém klubu vůbec je. Ztratí to exkluzivitu. Ztratí to význam. Co teprve kdyby se začalo hromadně přijímat jako kdysi dávno? Nebyla by šance, všechno by se to rozpadlo, nikdo by nebyl vidět, všechno by to splynulo do jednoho velkého šedého davu a bylo by po unikátních lidech. Byly by to jenom šedé šmouhy bez tváří a beze jmen a bylo by po komunitě. Bylo by po šanci znát se a vědět o sobě. Už by tu nebyla žádná známá jména, známé firmy a podobně. Všechno by to zapadlo.

A přišli bychom i o možnost kontroly. Jak chcete uhlídat dva tisíce blogerů v klubu, jestli do něj skutečně patří? Jestli jsou skutečně tak zajímaví a dobří? A k čemu pak bude takový klub, když v něm bude prakticky každý?

Klub, v němž je sto lidí z několika tisíc, to je nářez. Tam se dostat, o tom se může zdát jen někomu. Ale kdyby tam brali každého třetího? K čemu by pak vůbec takový klub byl?

97 Arvari Arvari | E-mail | Web | 5. prosince 2011 v 22:18

[96]: Ty lidi se tam ale dostanou tak i tak. Jen to bude trvat buď třičtvrtě roku, nebo dva a třičtvrtě. Nebudou brát každého třetího, KVALITA blogu bude muset být stejná jako teď, poměr přijatých/nepřijatých nejspíš zůstane. Jde jen o to, že se budou brát o něco RYCHLEJI.

98 Claire Claire | E-mail | Web | 6. prosince 2011 v 11:54

členem AK nejsem, ale myslím, že hromadné přijímání má své výhody (když člověk nebude vědět jestli je přijatý nebo ne, přijde mi to trošku blbé.. ano rozesílat každému email je složité, ale mazání starých přihlášek by nebylo na škodu ne? :) pak by se to každý mohl dozvědět...
a ten nápad, aby se každý představil se mi líbí :))

99 Gabriel Decay Gabriel Decay | Web | 6. prosince 2011 v 11:57

jsem pro hromadný způsob...hodně blogerů takto bylo přijato a někteří z nich jsou aktivními a kvalitními blogery...

100 Myší královna Myší královna | E-mail | Web | 6. prosince 2011 v 15:29

Individuální. Je to pomalé, ale autorský blog přestává být něčím výjimečným, co si člověk musí zasloužit.

101 Pérák Pérák | Web | 6. prosince 2011 v 16:52

Aby se AK udrželo na hladině netu dřív, nebo později bude muset přikročit k masovému přijímání, neboť ti kteří se honosí titulem AK se budou, byť nadále stálými členy vytrácet z tohoto klubu. Je to logické, protože s věkem nabudou jiných daleko vyšších zájmů , které zatlačí zájem o AK do pozadí. Již teď je znát, že v AK je jen hrstka věrných, kteří se věnují tomuto klubu, a mnoho těch, co sice mají odznak AK, ale ti se jím spíše honosí.

102 Old Boy Old Boy | E-mail | 7. prosince 2011 v 16:37

Jsem členem Klubu jen krátkou dobu a čekal jsem trpělivě pár měsíců. Když jsem se přihlásil bylo to proto, že jsem považoval Klub za skupinu blogerů, kteří jsou "nej..." a při posuzování těch, kteří už přes klub publikovali, to z větší části bylo potvrzeno. Hromadné přijímání do Klubu by znamenala prudkou devalvaci úrovně a po určité době by neexistovalo nic jiného, než Klub. A proto se přimlouvám za to, aby konečné rozhodnutí nevycházelo z názoru čtenářů,ale byla dodržena logika, proč vlastně klub vznikl. Chci nadále psát Klub s velkým písmenem na začátku.

103 natuzka natuzka | Web | 9. prosince 2011 v 14:27

jej,já jsem pro hromadné příjmání,jednotlivě to trvá strašně dlouho :)

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama