Internetové vyhledávače - spása, či prokletí?

19. září 2011 v 14:59 | Standa |  Úvahy
Podtitul tohoto článku by mohl znít: "Jak po sobě zametat stopy ve vyhledávačích aneb co se starými blogy". Řeč bude o fenoménu, který postupem let zasahuje stále více lidí: výsledky vyhledávání spjaté se jménem uživatele.
Poslední dobou se doslova roztrhl pytel s podobnými dotazy, které chodí na uživatelskou podporu Blog.cz:
1. "Hledala jsem si své jméno na Seznamu a našla svůj starý blog, za který se už stydím, ale nepamatuju si heslo. Jak mám ten blog zrušit?"

(Odpověď: Napiš na blog@blog.cz a připrav se, že budeš prokazovat, že jsi skutečně autorem blogu, který chceš zrušit).
2. "Našel jsem na Googlu blog, kde se o mě píše. Jak se to dá z toho blogu odstranit?"

(Odpověď: Samotná skutečnost, že někdo použil vaše jméno v nějakém článku na svém blogu, vám nezakládá právo chtít takový článek smazat. Pokud se nejedná o prokazatelný případ kyberšikany, pak máte smůlu, platí svoboda slova).
3. "Kdysi jsem pro jeden blog napsal článek, ten blog už je dávno neaktivní, ale vyhledávače ten článek pořád nacházejí jako výsledek hledání mého jména. Co s tím můžu udělat?"

(Odpověď: Ideálně zkontaktovat autora blogu a požádat ho, aby článek smazal, protože vám vadí. Pokud se autor nemůže už do blogu přihlásit, pak ať napíše na blog@blog.cz, viz otázka č. 1).
4. "Někdo se za mě vydával v komentářích u článku na nějakém blogu a teď to nachází Google jako výsledek hledání mého jména. Jak ty komentáře odstranit?"

(Odpověď: Opět je ideální kontaktovat autora blogu a požádat ho o smazání takových komentářů).
5. "Někdo si založil blog pod mým jménem a uráží mě tam. Chci ten blog zrušit."

(Odpověď: Blog bude zrušen, pokud se jedná prokazatelně o případ kyberšikany. V takovém případě ho nahlaste na blog.cz/report. Pokud to není zřejmá kyberšikana, pak napište na blog@blog.cz a připravte se, že budete možná dokazovat, že jste skutečně člověkem, za kterého se někdo vydává).
6. "Známý kdysi založil blog, kde jsem také občas přispíval. Nyní chci blog zrušit, ale ani jeden z nás už si nepamatuje heslo, jak se dá blog zrušit?"

(Odpověď: Napište na blog@blog.cz žádost o změnu registračního e-mailu v blogu a připravte se opět na prokazování autorství).
7. "Někdo mi ukradl moje fotky z Facebooku a dal jsem na svůj blog i s mým jménem. Dá se to odstranit?"
(Odpověď: Připravte se na složité dokazování, že se jedná skutečně o vaše fotky. Pokud je váš profil na FB veřejný, pak je velice složité něco dělat, protože si vaše fotky může zkopírovat kdokoli.)
8. "Kdysi jsme s kamarádkou psaly blog, na blogu jsou naše telefonní čísla i jména, ale do blogu už se neumíme přihlásit. Jak se dá ten blog zrušit?" (Odpověď: stejná jako u otázky č. 6).


--


Podobné dotazy se velmi často opakují a v poslední době jich spíše přibývá, než že by to jevilo klesající tendenci. Co to dokazuje?

Jak Blog.cz "stárne" (letos v létě oslavil 6 let existence), přibývá velmi starých blogů (4-6 blogů), do kterých se jejich autoři dávno nemohou přihlásit a ke kterým se navíc už ani nehlásí (často prostě proto, že na ně časem zapomněli). Typickým scénářem je případ, kdy uživatel změní e-mailovou adresu a na původní registrační e-mail se již nedostane. V takovém případě se dostane do slepé uličky, protože obnova hesla je pro něho znemožněna (e-mail s odkazem na obnovu hesla se posílá na původní registrační e-mailovou adresu uživatele).

Čtěte k tématu:


A co je podstatné: stáří blogu hraje pro vyhledávače významnou roli a platí, že čím starší blog, tím spíše se dostane na čelní místa ve výsledcích vyhledávání. I proto je velmi nerozumné stále střídat adresy svého blogu, protože si tak velmi škodíte a klesá vám návštěvnost vlivem toho, že vyhledávače na váš blog přivádí méně návštěvníků vinou horší pozice ve výsledcích vyhledávání.

Vzhledem k tomu, že jednou založený blog je zde v podstatě navždy (pokud ho nezruší sám autor), je velmi žádoucí si ujasnit, co je dobré na blogu zveřejňovat, a co naopak nikoli. Což se ovšem samozřejmě v teoretické rovině strašně hezky vysvětluje, ale v praxi to funguje zcela jinak. Zkuste jaksi vysvětlit 13 leté dívce, že není dobré na svém blogu o oblíbené kapele či seriálu uvádět své osobní údaje, protože až bude za pár let na střední škole a bude své jméno vyhledávat na Googlu, bude se za starý blog stydět.

Zkuste si například položit následující otázku: Máte 100% přehled o všech blozích, které jste si na službě Blog.cz za 6 let její existence založili? Víte ke všem z nich heslo a uměli byste je zrušit, pokud by to bylo z nějakého důvodu potřeba?

Čtěte k tématu:


Co je nesmírně podstatné si uvědomit: internet je veřejný prostor, na kterým nelze mít kontrolu. V okamžiku, kdy na internet umístíme cokoli, okamžitě nad tím ztrácíme sebemenší přehled. I ty nejlepší způsoby ochrany dat na internetu lze většinou velmi primitivním způsobem (vypnutí JavaScriptu, prosté udělání snímku obrazovky, apod.) obejít, a v tu chvíli nad svými daty ztrácíte kontrolu. Např. cokoli z vašeho zdánlivě bezpečně uzavřeného profilu na Facebooku se může snadno dostat kdykoli "ven" a vy s tím pak už nic neuděláte, o údajích na veřejném blogu nemluvě.

Platí jednoduché pravidlo, trochu zarážející svou přímočarou drsností: považujte vše, co dáte na internet, za veřejné, a nikdy na internet nedávejte nic, za co byste se před byť jedním člověkem styděli či z toho měli nepříjemnosti. A pokud už to děláte, pak počítejte s tím, že se budete muset obrnit lhostejností, nebo si stát za svou internetovou minulostí. Žádné třetí řešení, jak se postavit k tomu, že Google či Seznam o vás našli něco nelichotivého, není. Pokud to na internet neumístil někdo za vás, pochopitelně.

S tím, jak ovlivnit výsledky vyhledávání pro své jméno, je obecně strašná potíž. Teď odhlédněme od menšiny lidí, kteří na svém blogu vystupují pod svým pravým jménem, jejich profil na FB je veřejný a vyhledávače nabízejí pro jejich jména tisíce odkazů na různé stránky, kde zanechali svou stopu, protože jim to tak vyhovuje. Většina blogerů na Blog.cz vystupuje pod přezdívkou a své soukromí si většinou alespoň do určité míry hlídá, tito uživatelé tak často chtějí mít pod kontrolou i to, co o nich nachází Seznam a Google.

Možná oprávněně bychom se zde ale mohli ptát: má vůbec někdo právo rozhodovat, co o něm nacházejí vyhledávače? Není to tak trochu jedno, a není to hlavně až zástupný problém toho, že jsme v minulosti udělali něco špatně, a nyní se za svou chybu stydíme? Či jinak: nedošlo už náhodou k tomu, že na každého z nás se dá něco najít, a tím pádem už na tom nesejde? Nemá už dnes kupříkladu každá druhá dívka na internetu nějaké ty své pokusy o více či méně umělecké akty, tudíž nad tím už jen každý mávne rukou?

Typickým příkladem z praxe na uživatelské podpoře je to, když chce někdo zrušit blog ze svého dětství, za který se stydí. Rada by zde mohla být zdánlivě jednoduchá: buď si žádný blogísek o celebritách nezakládej, nebo si za ním stůj i v 18 letech, až budeš na VŠ (případně ho zruš, až z toho vyrosteš, chtělo by se dodat). Jenže po bitvě je každý generálem a takováto "rada" naší nešťastné dívce pochopitelně není nic platná.

Blog se totiž sám od sebe nezruší, to je jen takový mýtus, kterým se často utěšují blogeři, kteří se už do svého starého blogu nemohou přihlásit a doufají, že časem "to prostě nějak samo od sebe zmizí, ty moje bláboly z puberty". Ne, skutečně nezmizí. Nemluvě o tom, že pokud se jednou něco dostane do výsledků vyhledávání Googlu či Seznamu, pak to tam může klidně být i dlouhou dobou po tom, co blog zrušíte.

Lze zde vůbec dát nějakou radu, či vyvodit poučení z dosavadní praxe? Těžko. Vzhledem k tomu, že se jedná o relativně mladý fenomén, může se to vyvinout ještě všelijak. Ano, možná hrají v současnosti vyhledávače stále významnou úlohu v tom, jak se lidé chovají na internetu a k jakým informacím se dostanou. A někteří z nás, spolu s tím, jak roste důležitost naší internetové prezentace, se i vyhledávají na Seznamu či Googlu, aby měli přehled, co se o nich kde píše.

Co když ale časem váha vyhledávačů klesne a jejich význam převezmou sociální sítě? Pak by se to, co se o nás dá najít, radikálně změnilo, protože bychom to do jisté míry mohli sami ovlivnit. Na tomto místě možná znervózní lidé, kteří vytrvale ignorují Facebook a další sociální sítě (nebo to o sobě alespoň prohlašují). Protože zde zase platí, že je možná lepší na tom Facebooku nakonec přece jenom být, a hlídat si svůj profil a co se o mě dá najít, než aby to někdo dělal za mě (vlastní fotky z bujarého večírku otagované mým jménem bez mého vědomí, apod.).

Takže kdo ví, co bude za pár let, ale trend současnosti je jasný. Internetoví uživatelé si čím dál více hlídají, jakou stopu za sebou na internetu zanechávají, a budou se stále více sami hledat ve vyhledávačích a snažit se tyto výsledky ovlivnit. A kdo ví, možná se časem vyrojí (a možná už i existují) placení profesionálové, kteří za vámi za tučný obnos zametou stopy ve vyhledávačích. Na kolik byste si ocenili třeba to, aby z Googlu zmizela vaše opilá fotka z nedávného večírku, u které umíráte rozpaky?

Hlasujte v anketě a diskutujte v tématu. Hledáte se sami také někdy ve vyhledávačích? Co jste našli? A zkoušeli jste to nějak ovlivnit, protože se vám to nelíbilo? Měl by podle vás Blog.cz vycházet vstříc žádostem lidí, kteří chtějí smazat nějaké blogy a články, kde se o nich píše?
 

29 lidí ohodnotilo tento článek.

Anketa

Proženete alespoň jednou za čas své jméno nějakým vyhledávačem (Seznam, Google...), abyste zjistili, co vám najde?

Ano, dělám to často, velmi mě to zajímá. 14% (41)
Dělám to jednou za čas. 55.5% (162)
Maximálně jsem si to jednou zkusil/a, nijak zvlášť mě to totiž nezajímá. 23.6% (69)
Vůbec ne a nezajímám se to, co o mě nacházejí vyhledávače. 6.8% (20)

Komentáře

1 Fanta Light Fanta Light | Web | 19. září 2011 v 15:20

abych řekla pravdu, tak anonimitu si docela dobře hlídám. Sice sem tam něco v článku prohodím ale nic, co by mě odhalilo.
Pokud jde o tu druhou možnost - zveřejňování všechno, co se mě týká jsem částečně proti. Jak jste vy a i náš učitel na informatiku "Vše co zveřejníte na internetu od první vteřiny žije vlastním životem". Navíc blogery si vybírám podle toho, jak píší, o čem mají blog a možná trochu i věkově, ale rozhodně mě nezajímají jak vypadají ráno když vylezou z postele. A dávání jisté fotky na blog může být něky i hazard, pokud nejsou takové neutrální nebo nicneříkající.
Pokud jde o to vyhledávání, jelikož je můj blog zaměřená na Čtenářský deník, docela velmi často se tam nacházím, a nyní začíná být i přezdívka. Jestli je to dobře nebo ne zatím nevím. Ale tak jako tak, již to nezměním.

2 Dark Knight Dark Knight | E-mail | Web | 19. září 2011 v 15:57

Mě se to asi nestane protože mojí pozornost odvádí velmi známý brankář :-D

3 Skříteček2 Skříteček2 | Web | 19. září 2011 v 16:05

Ano, občas sama sebe ráda vyhledávám. Ale staré blogy by se měly rušit samy, prý po třech mesících 8-O

4 Fanta Light Fanta Light | Web | 19. září 2011 v 16:09

[3]: víš na kolik blogů jsem narazila, kde bylo 5 článků a byly starý tak dva tři roky? :-?  :-?

5 Dark Knight Dark Knight | E-mail | Web | 19. září 2011 v 16:27

[4]: Ono taky záleží na návštěvnosti pokud počítadlo poslední týden před pěti měsíci od přihlášení tak se zruší. Pokud něco napočítá tak je pořád na světě a po pěti letech se na něj dají prostě ty boxy :-)

6 Iratori Iratori | 19. září 2011 v 17:00

Sem tam se zastydím, když najedu na nějaký blog a je tam nějaký starý komentář *ještě pod mojí starší přezdívkou*...kdyby to někdo viděl, tak bych byla červená jak rajče...

7 Kerria Kerria | Web | 19. září 2011 v 17:04

Tak jsem se taky zkusila zadat do vyhledávače. Na prvním místě jsou mé stránky, kde mám své jméno úmyslně. Všechny ostatní odkazy z první strany našly různé jiné lidičky se stejným jménem. Já bych se vyhledávačů až tak nebála.

8 Bonbón Bonbón | E-mail | Web | 19. září 2011 v 17:08

Je to smutné. Ale je prostě třeba si své osobní údaje hlídat.

9 Taychi Taychi | Web | 19. září 2011 v 17:20

Já sama si sama sebe najdu. Je zajímavé, fotek je na googlu dost, text ale už ne, jelikož většinou vyhledává bojové umění. Když zadám své jméno,najde to sice slečnu bydlící v jihomoravském kraji,stejného jména ale já to nejsem.
  Také jsem jednou zkoušela hledat přes vyhledávání blog.cz, kde jsem nalezla kdo mě má v oblíbených, svoje články, články kde komentuje nebo články o mně. Je to zajímavé.... A nelíbí se mi příklad s třináctiletou slečnou :)

10 Daniel Hloušek Daniel Hloušek | E-mail | Web | 19. září 2011 v 17:34

Dneska se člověk moc neuchrání. Buď je anonymní, nebo je prostě střídmě otevřený. Pak jsou tu lidé, kteří neznají hranice, anebo jsou tu Ti, kteří jsou anonymní jen někde. Stačí mail a podle toho hledat. Když opravdu někdo chce někoho najít, jde to. Ostatně google má lepší výsledky, než FB. Takže z Pepa z depa může mít smůlu, i když nemá FB. Je na každém z nás, jak se svým soukromím naložíme a musíme myslet hodně dopředu. ;-)

11 Dark Knight Dark Knight | E-mail | Web | 19. září 2011 v 17:45

[10]: Svatá pravda, ale nevýhodou blog.cz je právě tohle nebudete anonimní. Váš blog bude postupně vy vyhledávačích. Taky je dobré si rozmyslet zda si ho zakládat a zveřejňovat svojí osobnost na internetu :-?

12 LoveShy LoveShy | Web | 19. září 2011 v 18:38

Nojo, já na blogu moc anonymní nejsem a vlastně mi to ani nevadí. Stydím se malinko za své minulé já, když nacházím staré články a komentáře, ale neřeším to, nemá smysl to mazat. A za své nynější já se nestydím, nevkládám na internet fotky, které by mi mohly uškodit a informace co udávám si promýšlím, nepíšu všechno co mě napadne nebo co se mi přihodilo, ale neschovávám každý zmíněný jméno za tajemnou přezdívku, aby žádná indicie neprozradila mou identitu. Když má člověk svý meze, má čistý svědomí a ví kdy je dost, tak si myslím, že se nemusí schovávat za naprostou anonymitu. Někomu je to však nepříjemné, někdo se cítí líp, když ví, že nikdo nezná jeho jméno ani tvář.. U mě mají lidé prý rádi, jak jsem otevřená.. je to hodně osobní a člověku, kterého znáte lépe než jen podle přezdívky možná i víc věříte (i když..). Myslím si, že facebook je mnohem větší zlo, lidi tam píšou co je napadne, vkládaj fotky (s kamarádkou jsme říkaly, že schválně čekáme, kdy se tam začnou vkládat fotky lidí ze sexu, není k tomu mnohdy daleko).. facebook je mnohem horší co se anonymity týče než blog a já se za blog nestydím/nemám ani proč.. a je mi jedno, že se mé jméno dá vygooglovat a jeden z výsledků i je blog..

13 veruce veruce | Web | 19. září 2011 v 21:52

Nechat se najít vyhledávačem je celkem sranda (ostatně jinak bych se nedozvěděla, že tady sídlí někdo se stejnou přezdívkou - což už je samo o sobě unikum, který se mnou absolutně nemá nic společného a občas se děsím, že si někdo bude myslet, že to je moje práce) :-D

14 Mami Mami | Web | 20. září 2011 v 9:37

Od té doby, co mám rodinu své pravé jméno na internetu nezveřejňuji. Ovšem jméno a příjmení není stejně žádný jednoznačný identifikátor osoby, protože mé jmenovkyně, kterých je bohužel několik, jsou na netu velmi čilé a o své googlovské stopy se vůbec nestarají. Pokud jde o přezdívku Mami, zkusila jsem ji zadat do vyhledávače a našlo se přes 150 miliónů výsledků, měl by někdo chuť je procházet? I s přezdívkou se však většinou snažím psát a komentovat tak, abych nemusela žít v hrůze, že něco nevhodného tady někde trvale visí.

Pokud jde o mou dívčí minulost, jsem na ni docela pyšná (je to osvěžující vygooglit se o 10 let zpátky) a mohu potvrdit, že některé věci se na internetu drží hodně, hodně dlouhou dobu, i když jsou lidé třeba mrtví nebo kontakty již dávno neplatí. Správci databází jsou nakonec zase jenom lidi.

15 Mami Mami | Web | 20. září 2011 v 9:43

Ještě bych ráda dodala, že potom, co se stalo v Mexiku si na FB dám velký pozor a žádné bližší údaje či otevřené názory do této sítě nebudu nikdy publikovat.

16 Bloud. Well Bloud. Bloud. Well Bloud. | Web | 20. září 2011 v 10:26

O tom, co všechno se dá dogooglit jsem psala ve svém posledním článku k TT: http://web-load.blog.cz/1109/pravo-na-soukromi-blogo-deti Čas od času se "progoogluju",mimo jiné i proto, abych zjistila, co na mě vyjede rodičům dětí z kroužku, který vedu - protože u nich je to docela běžná praktika :) A jo, dávám si čím dál větší pozor, co o sobě/ze sebe kde vypustím.

17 Mami Mami | 20. září 2011 v 11:05

[16]: Dobrý článek, ale některé názory jsou myslím trochu jednostranné. Co chudáci rodiče, které pubertální mládež vulgárně propírá ze všech stran. V tématech týdne, náhodně, ale dost často, narážím na drsné výlevy, které snad ani nemůžou být pravdou. Oproti tomu jsem se ještě nesetkala s matkou, která by na internetu veřejně zostuďovala své dítě. Píše-li o nějakých problémech, tak většinou anonymně a žádá tím o radu, jak se s podobným problémem vypořádali v jiných rodinách.

18 Rixxe Rixxe | Web | 20. září 2011 v 17:27

Ten jeden dotaz mě celkem překvapil. Ono je už tak dost hloupé někde zveřejnit tel. číslo, nebo své skutečné jméno (pokud ho nemá nějakým způsobem překroucené nebo zkrácené tak, že to nikdo luštit nechce). Nedávno jsem na něco podobného četla článek. :)

19 Miss-Barbora Miss-Barbora | E-mail | Web | 20. září 2011 v 19:34

[18]: To jo já taky... =)

20 Story Story | Web | 20. září 2011 v 20:12

jednou jsme takhle našli akt spolužačky.. bylo by zajímavé, kdyby zrovna byla ve škole a viděla to...možná je lepší, když to neví.. ;-)

21 Rixxe Rixxe | Web | 21. září 2011 v 7:18

[20]: Možná jí to někdo poví. :D

22 Eunice Eunice | E-mail | Web | 21. září 2011 v 9:25

Já mám takové ... ehm... divné jméno. Když zadám do vyhledávače většinou se zobrazí facebook nebo jedno velké nic. Což  beru jako velice positivní nadstandart - nu, komu se takhle může poštěstit? (k obsahu mého jména se pro jistotu vyjadřovat nebudu :-x :-D )
Ale jsem skutečně ráda, že se nejmenuji Ruprt (... myslím, že by toho "rodičové" byli schopní)

23 Myšák Myšák | Web | 21. září 2011 v 11:05

Tak s dvojkou nesouhlasím. Pokud kdokoliv použije jméno jiného či jeho fotky kdekoliv na internetu, byť je to jen ten pitomý facebook, porušuje autorská prává. ON NA TO NEMÁ PRÁVO.
Dotyčný může chtít požadovat o smazání. A tady bych poslala k čertu svobodu slova...

24 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 21. září 2011 v 12:14

Něěěkdo použil moje fotky z faceboookuuu...když tam nahrávám fotky, které nechci sdílet se světem, sám sobě si protiřečím.

[23]: Pokud se o někom v článku či komentáři zmíní, žádná autorská práva nepouršuje. Leda by jeho dílo či jeho jméno vydával za své.

25 agrrr agrrr | Web | 21. září 2011 v 12:41

Tak když googlím nick(agrrr) tak jsem ráda za každý článek, každou související položku, co to najde a skutečně se mnou souvisí.
Pokud jde o občanské jméno, tak toho google na mě ví velký kulový. Osobně nevidím důvod, proč bych svoje jméno měla nějak tutlat nebo tajit. Ne netajím se s ním, jen se s ním neoháním v každém článku a nemám zapotřebí si ho cpát do záhlaví či profilu. ;-)  :-D

26 weiviki weiviki | Web | 21. září 2011 v 13:03

Často vyhledávám svoji přezdívku na googlu, protože nestojím o to, aby si ji někdo zkopíroval.

27 weiviki weiviki | Web | 21. září 2011 v 13:08

[3]: [4]: : Ano, těchto blogů je opravdu hodně a mě to už také štve... v komentářích buď testy, reklamy atd.
( článek na nejblogy:http://nejblogy.blog.cz/1105/neaktivni-blogy-se-znamymi-jmeny )

28 (Alexandra Ď.) (Alexandra Ď.) | Web | 21. září 2011 v 17:59

Ja to nerobím lebo viem, že by ma to nenašlo. :D Nie som známa a viem, že sa mi to neoplatí lebo keby som sa teraz skúšala "nájsť" našlo by to asi veľké nič alebo kopu nesúvisiaceho materiálu. x) Aj ked nevylučujem, že sa po povedzme 2 rokoch nebudem chcieť "nájsť". :-)

29 Phoebe Phoebe | E-mail | Web | 21. září 2011 v 19:41

[5]: Těch blgoů e hodně ale pokud se ti uživatelé na ně stále přihlašují aniž by přidávali nějaké lčánky tak ten blog tma bude nadále se víšm všudy.
CO se anonimity týče snažím se být anonimní protože všude nás varují co se může stát,ovšem na druhou stranu dneska už na lbog svoje fotky)někdy dosti odvážné)nebo videa a různé podobné věci dává na blog téměř každý  a neuvažuje o nějaké anonimitě.Ovšem někdy ot má i své následky

30 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 21. září 2011 v 20:07

Mimochodem ale zírám, kolik lidí je schopno napsat anonimní a to několikrát za sebou.

31 evi evi | Web | 22. září 2011 v 19:06

K tomu článku není co dodat - celou dobu jsem jen souhlasně přikyvovala. Ještě kdyby se vám nějak povedlo přimět zejména začínající blogery k jeho přečtení, aby si uvědomili, jak důležité je zamýšlet se nad tím, co dá člověk na svůj blog - a to ještě předtím, než odklikne "zveřejnit".

32 Drabble-Calistka Drabble-Calistka | Web | 22. září 2011 v 19:44

Ano a to se ještě může říct že když najdete na své vyhledání jména jen starý blog jste na tom docela dobře... Pár krát se mi objevily všechny údaje kam chodím do školy atp. mno hrůza.. Internet je sice pěkná věc, ale taky pěkně hnusná věc :D :-D

33 Smooth Annie Smooth Annie | Web | 23. září 2011 v 11:59

já jsem teda už taky vystřídala pár blogů a myslím,že začínali jsme všichni (nebo alespon většina z té mladší generace) stejně. Tehdy jsem měla ale jinou-daleo dětinštější a stupidnější přezdívku a ten oný blog je už neaktivní nějaký ten rok. Když do Googlu zadám svoje jméno,první,co mi vyjede je asi deset linků na Facebook profily deseti různých lidí (včetně mě)-respektive i těch,co se jmenujou stejně jako já ;D Na blog dávám tak maximálně křestní jméno. A to,že lidi vědí,že jsem z Prahy a ne z Honolulu taky není zrovna intimní údaj ;D

34 S o p h i a =o* S o p h i a =o* | Web | 25. září 2011 v 17:40

Taky není od věci používat pořád jedno víceméně stejné nebo stejné heslo, a třeba si ho dát, případně schovat do pár míst pokoje a pokud možno jej odtamtud nevyhodit (pokud ovšem nezapomenete, že jste si to heslo schovali, případně kam).

35 S o p h i a =o* S o p h i a =o* | Web | 25. září 2011 v 17:43

[32]: Pravda, pořád by nám ve škole radili co si všechno máme nechat pro sebe, ale tím, že si může každý zjistit kde každý všední den jsme, nebo dokonce do kolika hodin, to k bezpečí nijak zvlášť nepomůže.

36 Lennroe Lennroe | 27. září 2011 v 18:55

Vzhledem k tomu, že pod svou přezdívkou vstupuji všude možně a je (alespoň zatím a pokud dobře hledám) jedinežná, nic kromě mých vlastních výtvorů a blogů které na mě odkazují vyhledávače nenajdou, je to docela zajímavé. Nemyslím si ovšem, že by mě někod mohl jen tk odhlalit a to přesto, že nejsem na svou anonymitu zvlášť háklivá

37 Raisel Raisel | Web | 1. října 2011 v 16:01

Já bych se toho nebála, na mě toho totiž google ani seznam tolik nepráskl :-)
A když jsem svou přezdívku "Raisel" zadala do vyhledávače na blog.cz divila jsem se, co to všechno nenajde :D

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama