Rozhovor: Metteorwa

31. července 2011 v 8:00 | Standa |  Rozhovory
Je jí 19 let a ačkoli není na Blog.cz žádný nováček, nepatří tak úplně k typickým uživatelům Blog.cz. Rozhovor byl tentorkát trochu netradiční, s Metteorwou jsme si povídali prostřednictvím FB chatu.Autor fotky: Gesait.cz
To je docela zapeklitá otázka... člověk se sám sebe obvykle ptá spíš na to, na co sám nezná odpověď. Možná bych se sama sebe zeptala na to, co od života čekám... bohužel odpovědí na takovou otázku si stále nejsem jistá.
 • A jakou otázku bys naopak dostat nechtěla? :)
Asi nějakou vědomostní, každému se někdy stane, že nezná odpověď na něco, co je obecně považováno za jasné nebo všeobecně známé... a to je pak člověk za blba, i když jím ve skutečnosti být nemusí.
 • Napadá mě, že jsi byla jednu dobu majitelkou jedné z nejznámějších bradavek v Česku :) Lze mluvit o dělicí čáře ve tvém životě mezi "před obálkou Reflexu / po obálce"?
Ze začátku jsem to vnímala jako velký zlom, žádný se ale nekonal. Je to jen jeden z mnoha týdeníků, každý týden je na tisících obálek někdo jiný, ať neznámý nebo nějaká celebrita. Jsem tedy jen další z mnoha. I když jsem chvíli jančila jak pominutá, brzy mě to přešlo.
 • Ale určitě máš doma ten výtisk někde schovaný :) (?)
Samozřejmě, mám jich několik :) Na vernisáží výstavy aktů, které se soutěže zúčastnily, se výtisky rozdávaly, tak jsem si vzala zásobičku.
 • Fotíš akty a tvůj blog i Facebook je plných tvých fotek, kde se velmi odhaluješ. Zkouší to na tebe často kluci v domnění, že tě dostanou z šatů stejně snadno jako před objektivem?
Celou dobu svého focení až doposud jsem byla zadaná, což většinu naštěstí možná odradilo. Občas jsem někde na internetu dostala odporný a slizký vzkaz, ale nemá cenu na to reagovat. Občas mě přátelé od focení upozorňují, že tenhle mě miluje a jak je ze mě hotovej atd. Ale to je jen tak pro pobavení, nejsem pro ně člověk, ale figurka z fotek...
 • Mám trochu zmatek v tom, jak je to svými fotkami. Platí, že když jsi na fotce ty, tak ji vždy fotil někdo jiný, nebo děláš někdy i autoportréty?
Autoportréty dělám běžně, z praktických důvodů, není vždy jednoduché domluvit se s modelkou. Většinou jsou ale dělané anonymně, tedy tak, aby nebylo poznat, že na fotce jsem já.
 • Podle mě je umělecký akt vyčerpaný žánr, který dneska podomácku zkouší v amatérských podmínkách fotit kdekdo. Lze ještě dnes nafotit akty, které budou nějak výjimečné, originální, jedinečné?
To je dost nelehká otázka. I obyčejný akt má mnoho podob. Podle mě nejde pouze o akt, ale hlavně o fotku jako takovou. Dnes si může foťák pořídit každý... podobně jako akt na tom je naprostá většina ostatních žánrů, ať to jsou kytičky, zvířátka, krajinky, portréty.
Fotograf umí krásně pracovat se světlem, i když z některých fotek jsem přímo nadšená nebyla, je tam mnoho krásných kousků. Myslím, že autorovým cílem je zobrazit krásu ženského těla, nic víc. Mnoho jeho fotek jsou spíše portréty. I když nemám zrovna velké znalosti, označila bych jeho fotky za klasické a vcelku nadčasové akty, ve kterých jde především o to, zobrazit přirozenou ženskou krásu. Já se většinou skrz akty snažím o něco jiného, ale ne vždy to vyjde.
 • Nemáš pocit, že jsme svědky šílené inflace nahoty? Ve většině českých filmů se prohání nahaté herečky, které za ty svoje holé zadky následně dostávají České lvy. Z každého časopisu lezou odhalená prsa, o internetu a televizi darmo mluvit. Fotografické galerie přetékají pseudouměleckými fotkami nahotinek a v knihkupectvích se dá pořídit celá řada příruček, jak fotit správně akty, o internetových návodech nemluvě. Nemůže se stát (pokud se to už dávno nestalo), že nám pohled na nahatou holku jednoho dne zevšední?
Je to víc než pravděpodobné. Nevím, jestli se to už přímo stalo, ale pokud jde o focení na veřejnosti, stále existují lidé, co na vás zavolají policii, a to beze srandy. Popravdě, i když focení aktů už není tak neobvyklé, stále existuje mnoho lidí, kteří to odsuzují a považují za něco špatného, a osobně si nemyslím, že vymřou. Týká se to jak fotografů tak i modelek. Fotograf fotící akty bývá stále někdy považován za chlípného prasáka a modelka co fotí akty za blbou slepici, povrchní blbku atd.
 • Zajímalo by mě, jak je to s penězi. Když dostaneš nabídku na focení jako modelka, co za to dostaneš? Zdarma nafocený book, nebo je normální dostat i peníze? Kolik to tak může hodit za jedno focení?
Zrovna u mě je tohle dost složité. Ze spousty fotografů jsem si udělala kamarády a naprostá většina focení probíhala formou TFP, což je termín označující takovou spolupráci mezi fotografem a modelkou, při které není nikdo finančně odměněn. Samozřejmě, jak mi fotky přibývaly, vzrostl zájem a dostávám i honorované nabídky, kterým se samozřejmě nevyhýbám, to bych byla hloupá. Jasné ale je, že za peníze se nenechám vyfotit tak, jak bych nechtěla.
 • Jsi v nějaké castingové databázi/agentuře? Jak tě nejčastěji fotografové hledají?
Nejsem. Teda v jedné, která mě pouze přivedla na nápad začít s focením, ale jsem pouze v databázi a vlastně s ní dlouhou dobu neudržuji žádný kontakt... K focení jako takovému jsem se dostala zaregistrováním se na jeden z mnoha fotografických serverů pro modelky a fotografy, kde jsem později zaregistrovala i jako fotografka.
 • Co ty a klasický spor Canon versus Nikon? :)
Podle ankety na mém blogu je Canon vítěz. Bohužel, ten boj mezi Canonisty a Nikonisty je podle mě naprosto stupidní, stejně jako boj FILM x DIGITÁL. Každá z těchto značek má výhody i nevýhody, já mám zkušenosti s oběma. Můžu k tomu říct jediné - nezáleží na značce, ale konkrétním modelu, protože tam kde jedna značka udělá chybu, ta druhá nemusí a naopak. Navíc, i s vybavením za statisíce mohou vzniknout naprosté braky a bohužel také někdy vznikají.
 • Tvůj článek http://metteorwa.blog.cz/1103/sin-slavy je jedna velká spanilá jízda. Co bude dál? Co třeba teď zkusit vlastní výstavu? Po Praze je fůra malých galerií a kaváren, kde by to nebyl problém.
Najít prostory to problém není, dnes si může výstavu udělat skoro každý. Bohužel to ale stojí velké peníze a ty už každý nemá. Vlastně myslím, že spousta lidí výstavu musela vzdát předem právě kvůli financím. Řešením samozřejmě může být nějaký sponzor, jenže s těmi často bývá kříž. A samotná organizace výstavy atd., o tom ani nemluvím.
 • Pokud se nepletu, bydlíš v centru Prahy, kousek od Karlova mostu, čili v nejbrutálnějším turistickém pekle. Jak se stavíš k turistům? Nemáš třeba pocit, že ničí atmosféru místa, kde žiješ celý život?
Turisty nesnáším. Jsem na ně přímo alergická, i když není turista jako turista. Mnoho z nich se chová naprosto slušně a v ničem mi nevadí. Ovšem ty mladistvé skupinky rozcapených frajírku, ty mi lezou krkem hodně. Neumějí se chovat a nechápou pravidla základní slušnosti při pohybu v pěší zóně a často bývají dost arogantní.
 • A jak se díváš na typ japonského turisty, který svým kompaktem fotí naprosto vše a domů si veze paměťovku plnou stovek snímků? Když si vyrazíš někam ven, taky rád dokumentuješ všechno na foťák, nebo pečlivě vybíráš a komponuješ každý snímek?
Je to profesní deformace. Na fotkách si dávám záležet, pokud jsem na výletě a chci na něj mít památku, chci mít fotky co nejlepší a dávám si přirozeně záležet. Něco jiného je, když jsem někde na zábavě s kamarády a fotíme blbosti jen tak pro srandu.
 • Máš v Praze oblíbenou galerii, kam ráda chodíš na výstavu fotek? A co nějaký vzor - třeba Sára Saudková? To je taky modelka a současně fotografka.
Bohužel, v tomhle ohledu jsem opravdový barbar. Žádnou oblíbenou galerii ani fotografa nemám. Vlastně se v tomhle ohledu nijak moc v ničem nešťourám a jsem nevzdělaná. Na druhou stranu, pokud si člověk najde oblíbeného autora, může se snadno stát, že nevědomky ho vlastně začne napodobovat, což já nechci.

--

O zpovídané blogerce se více dozvíte na jejím blogu metteorwa.blog.cz.
 

24 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Matthias Matthias | E-mail | Web | 31. července 2011 v 9:29

Pěkné, Metteorwa a její fotky mě zaujaly už prvně svoji dekadencí na straně jedné a svojí hloubkou v nich na straně druhé.

Líbilo se mi, jak jste řešili tu inflaci nahoty. Ale nejde jen o nahotu jako takovou, ale je fakt, že dneska každá, co se svlíkne si myslí, že je modelka. Každej, kdo si koupí zrcadlovku si myslí, že je velkej fotograf. Každej, kdo si stáhne photoshop si myslí, že je velkej grafik a každej, kdo splácal nějakou povídku si myslí, že je spisovatel :)

Legrace... Jinak jsem se chtěl zeptat, tento rozhovor vznikl nějak spontánně nebo je to reakce na minulý článek, kde byla anketa "s kým, že to vlastně chceme rozhovor?"... jen mě zajímá, zda to bude častěji, takový rozhovory po facebooku :)

2 LoveShy LoveShy | Web | 31. července 2011 v 10:43

[1]: souhlasim s druhým odstavcem :)
a co dodat k rozhovoru.. jsem ráda, že se na blogu najdou šikovní lidé, kteří to maj v hlavě srovnaný. Stejně jí nepřestanu obdivovat kvůli jejímu postoji a názoru vůči nahotě. Víc takových lidí co se nebojí :)

3 Lady Nataly Lady Nataly | E-mail | Web | 31. července 2011 v 11:23

Naprosto musím souhlasit. Je skvělé ,že se najdou lidé ,kteří se za svojí nahotu nestydí. Protože na nahotě není nic špatného. Dalo by se to považovat i za jakýsi způsob " vyjádření. "

Jinak musím říct ,že Metteorwa  je moc sympatická slečna se zajímavým blogem.

Jinak by mě také zajímalo ,jestli bude více podobných rozhovorů ( ? )

4 Bels Vengeance Bels Vengeance | E-mail | Web | 31. července 2011 v 11:31

Rozhovor s Mett mi tu rozhodně chyběl :-)

5 nnikynka nnikynka | Web | 31. července 2011 v 12:35

Souhlasím se všemi :) :-)

6 Bonbón Bonbón | E-mail | Web | 31. července 2011 v 12:35

Modelky nemám rád :-P

7 Dendomačiatko Dendomačiatko | Web | 31. července 2011 v 12:58

Jé, Metteorwa, skvelé. Má krásne fotky, iné, než ostatní... A veľmi sa mi páči, že sa za seba nehanbí. Nahota nie je nič poburujúce a v spojení s dobrou fotkou s nápadom je to umenie.
Rozhovor sa mi páčil, v mnohom s ňou súhlasím.

8 m. m. | Web | 31. července 2011 v 13:02

Dobrej rozhovor. Líbí se mi ta část s inflací nahoty. Je to fakt, dneska už to ani neni tak vzrušující, svlíknout se před chlapem. Dřív jsem byla celá hotová už jen když mi sundal ramínko nebo se mě dotkl, dneska jsou dva lidi nazí dřív než si to pořádně uvědomí a už v tom zdaleka není tolik potěšení. Aspoň mi to tak přijde. Kor teď, když koukám na Sex ve městě :-D

9 Adla Adla | Web | 31. července 2011 v 13:17

Konečně rozhovor s někým, kdo nepatří mezi tu skupinku pubertálních blogerek, které si vedou blog, aby všem ukázaly, co nového si koupily a jaké mají svoje triky na kluky... To mě fakt nebaví. Tahle talentovaná holčina je o hodně zajímavější. ;) Pěkný rozhovor. :)

10 Nikolas Nikolas | E-mail | Web | 31. července 2011 v 13:43

Jasně, taky souhlasím, že mi tu rozhovor s Metteorwou fakt chyběl :) Na její blog chodím sice jen jako pozorovatel a moc se tam nevyjadřuju, ale její fotky mám hrozně moc ráda! Narozdíl od těch vyumělkovaných bárbín, které prošli dvouhodinovou úpravou v PS, mají tyto fotky totiž duši.
Jinak - na FP už jsem na tebe několikrát narazila :)

11 Polgara Polgara | Web | 31. července 2011 v 13:57

Tuhle dívčinu znám už delší dobu, nejenom proto, co fotí, ale i jak se vyjadřuje. Přesto mě pořád překvapuje její odvaha s jakou zveřejňuje svoje fotografie. A že ji někdo odsuzuje? Vždyť nemá co. Fotky jsou hezké, nikoho neuráží a je to další druh umění. :-) A za tenhle rozhovor ti Stando děkuju.

12 Bylinka Bylinka | Web | 31. července 2011 v 14:22

Skvělý rozhovor! Metteorwu sleduju a obdivuju už dlouho. Je to typický příklad toho, že člověk by neměl být házen do jednoho pytle s jinými jen proto, že dělá to, co dělá. Ne každý umí nahotu tak umělecky prezentovat :-) A z rozhovoru je snadné také rozpoznat, že je Metteorwa inteligentní a rozhodně tady není žádné škatulkování na místě :-)
Asi zatím nejpovedenější rozhovor, nevšední a milý :-)

13 Skříteček2 Skříteček2 | Web | 31. července 2011 v 14:46

Kdopak by neznal Metteorwu? Je to naše šikula :-)

14 Lolalá Lolalá | Web | 31. července 2011 v 16:05

[9]: nezbývá mi než souhlasit, konečně někdo, kdo může ostatní popíchnout k tomu, aby dělali něco konstruktivního a ne psali tipy na kluky na server Krásná.cz...

15 Cenere93 Cenere93 | 31. července 2011 v 17:13

Vypadá jako moje bývala spolužačka ze základky... :D Sympaťanda. :)

16 Cappuccino Cappuccino | Web | 31. července 2011 v 18:24

Metteoru mám rád skôr ako človeka a nie ako nejakú "figurku z fotek". Žije si podľa svojho, tak to má byť. Nahota patrí k voľnomyšlienkárskemu štýlu života, ktorý mi je jaksi dosť vlastný :-) Sympatizujem s ňou.

17 Mami Mami | Web | 31. července 2011 v 23:04

Zajímavý rozhovor o zajímavé blogerce ;-)

Jinak, tváří mi trochu připomíná nedávno zesnulou Amy Winehouse.

18 Brabikate Brabikate | Web | 31. července 2011 v 23:34

Fotkami Metteorwy (a určitě nejen akty) se chodím fascinovat už dlouhou dobu... A tenhle rozhovor mě zaujal hned za dvou důvodů - zajímavá forma, zajímavá osobnost. :-)

19 Tereza Matoušková Tereza Matoušková | E-mail | Web | 1. srpna 2011 v 11:05

Četla jsem už rozhovor na Ptámese a ten zde mi jen rozšířil obzory. Na její blog chodím ráda, i když se ve forcení moc nevyznám.

[1]: Asi tak. :-)

20 Monica Otmili Monica Otmili | Web | 1. srpna 2011 v 12:37

K Metteorwě ráda zajdu, fotky bývají často dechberoucí a mimo jiné mi přijde moc fajn. :)

21 Tatarkaz =) Tatarkaz =) | Web | 1. srpna 2011 v 13:36

Tak tomuhle se říká rozhovor, který málokoho nedokáže zaujmout :)

22 Amy Amy | Web | 1. srpna 2011 v 17:08

Líbí se mi její fotografie, i když fotografování rozumím jen trochu. Je hezké, že se tu konečně začínají dělat rozhovory s lidmi, kteří jsou inteligentní, něco umí (a dobře!) a mají ostatním co říct. Jen tak dál ;-)

23 E V A E V A | 1. srpna 2011 v 17:51

Super rozhovor! :-)

24 Juicy Fruit Juicy Fruit | Web | 2. srpna 2011 v 1:49

[13]: doteraz som ju nepoznala a to blogujem uz vyse troch rokov :D  ale rozhovor celkom fajn, hoci som ho do konca nedocitala, kedze ma fotenie nejako nebavi/nezaujima.. pozerala som si par jej fotiek, su velmi zaujimave, ale osobne si myslim, ze tento rozhovor by sa hodil inde, nie na blog.blog.cz ;-) len moj nazor, nezakillujte ma preto...

25 Chloë Noir Chloë Noir | Web | 2. srpna 2011 v 12:36

Metteorwa je rozhodne jedinečná. Myslím, že kým som neobjavila jej blog, tak ma akty akosi nijak veľmi nelákali. No jej fotky sú vážne...neviem, jednoducho fascinujúce. Majú v sebe niečo.
Okrem toho mi slečna príde ako nanajvýš sympatická a inteligentná osôbka :) 8-)

26 Axe Axe | Web | 2. srpna 2011 v 21:00

Konečně jsem se dočkala rozhovoru s ní :) Matteorwiny fotky jsou úžasný.

27 monyka monyka | Web | 5. srpna 2011 v 20:30

jeden z nejoblíbenějších blogů:)

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama