Anketa: Jak často publikujete nové články?

4. července 2011 v 12:00 | Standa |  Ptáme se vás
Frekvence zveřejňování nových článků souvisí nejen s návštěvností blogu, ale i s dalšími věcmi. Porovnání nejaktivnějších blogů na Blog.cz s některými členy Autorského klubu ukazuje zajímavá zjištění.Řada z vás si při pohledu na anketní otázku jistě pomyslí něco na tento způsob:

"Žádný systém ani plán na zveřejňování článků nemám a nové články vydávám prostě tehdy, když je chuť, nebo čas o něčem psát. Publikování článků si do souvislosti s návštěvností moc nedávám, navíc mi ani tak nejde o návštěvnost, ale o kvalitní komentáře pod mými články."

Jistě ale většina z vás uzná, že bude existovat nějaký interval v počtu nových článků za měsíc, o kterém se dá říct, že jeho krajní póly nejsou pro čtenáře příliš žádoucí. Extrémně málo nebo naopak příliš zveřejněných článků za měsíc má na návštěvnost zcela jistě negativní vliv. Na rozdíl od nějaké zlaté střední cesty, kdy bloger uměřeně obšťastňuje své čtenáře novými články tak, aby to nebylo ani moc často, ani příliš vzácně.

Chceme-li si své čtenáře udržet (nezapomeňme, že konkurence je velká a blogů je už dávno nejspíše více než jejich čtenářů), musíme v nich dlouhodobě pěstovat pocit, že je na nás spolehnutí, že to s blogem myslíme vážně a že měsíčně zveřejníme své minimum článků, i kdyby se dělo nevím co.

Kupříkladu takový Ondřej Neff uvádí v tiráži svého internetového deníku Neviditelný pes s nadsázkou toto upozornění, které vychází přesně z toho, o čem píšu výše: "Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy."

Vezměme si k ruce pár vybraných blogů a pojďme počítat, abychom se dostali k ideálnímu číslu, kolik nových článků zveřejnit za měsíc. Jistě všichni znáte žebříček Nejaktivnější blogy. Tři nejaktivnější blogy za celou dobu na Blog.cz jsou tyto:

chemickamcr.blog.cz - založen: 30.4.2008, počet článků: 40 409
kaulitz-twins-4ever.blog.cz - založen 23.8.2006, počet článků: 39 754
starhay.blog.cz - založen 26.7.2007, počet článků: 39 630

Tyto blogy jsou extrémním příkladem, ukažme si to na číslech. První z nich zveřejnil měsíčně průměrně 1 063 článků (tj. přes 34 článků denně), druhý měsíčně 685 článků (denně 22) a třetí z nich vydal měsíčně v průměru 843 článků (denně přes 27 článků). Vzhledem k tomu, že nikdo jistě nezveřejňuje články bez přestávky 365 dní v roce, bude denní průměr zveřejněných článků ještě o něco vyšší.

Porovnejme to s 16 nováčky, které až dosud nabral Autorský klub. Opět budeme počítat se stářím blogu v měsících a celkovým počtem zveřejněných článků. Nejmladší blog z dosud přijatých 16 nováčků byl starý 7 měsíců, nejstarší z nich měl za sebou 28 měsíců. Nováček s nejnižším počtem zveřejněných článků jich měl v době přijetí do AK 36, rekord z druhého pólu drží jiný blog s 222 články vydanými za celou existenci blogu.

U každého nováčka jsem si spočítal průměrný počet nově zveřejněných článků za měsíc a dostal jsem se k číslu, které se zřejmě bude blížit onomu zlatému středu. Nejaktivnější bloger z mého vzorku 16 autorských blogů vydal měsíčně v průměru 16 článků, nejméně aktivní bloger vydal měsíčně pouze 2,6 článku (vždy dělíme počet článků stářím blogu v měsících). Po zprůměrování všech 16 blogerů do jednoho čísla mi vyšla tato hodnota:

8,6


Toto číslo udává, kolik nových článků průměrně zveřejnil každý ze 16 nováčků přijatých až dosud do Autorského klubu měsíčně. Týdně to dělá něco přes 2 články. Srovnejte tato čísla s třemi blogy uvedenými výše, které dokázaly měsíčně zveřejňovat stovky nových článků.

Hlasujte v anketě k tématu a v komentářích i můžete odpovídat na níže položené otázky:

  • Jsou podle vás dva nové články týdně onen ideální zlatý střed?
  • Jak často publikujete nové články vy?
  • Jaký by vám vyšel měsíční průměr nových článků, pokud byste vydělili celkový počet svých článků stářím svého blogu v měsících?
  • Od jaké hranice myslíte, že nové články už čtenáře obtěžují, a kdy je naopak počet nových článků za měsíc už příliš nízký?
  • Co si myslíte o tzv. pozastavování, kdy bloger oznámí na svém blogu, že dočasně nebude tzv. přidávat?
 

27 lidí ohodnotilo tento článek.

Anketa

Kolik nových článků průměrně zveřejníte za měsíc?

0-5 24% (284)
6-10 17.9% (212)
11-20 20.5% (242)
21-50 22.5% (266)
51 a více 11.2% (132)
Nevím 3.9% (46)

Komentáře

Zobrazit vše (157)
Zobrazit starší komentáře

101 m. m. | Web | 6. července 2011 v 19:27

Já to moc nepočítám. Co mám novou práci, nemám na psaní článků čas, natožpak aby byly hlubokomyslné (nemám čas ani na TT, ale vůbec :P) takže jsem ráda, když tu a tam vyplivnu nějakou informační slátaninu a třeba za červen to bylo pouhých šest článků. Naproti tomu někdy zas má člověk čas a energii a chrlí jeden článek za druhým, protože prostě má o čem psát a cítí se na to. Myslím, že tak je to správně, aspoň pro mě. Takové je prostě moje tempo. Jednou tak, jednou jinak, podle nálady. Kdybych se měla nutit k nějaké pravidelnosti, dopadlo by to strašně, nebo by to spíš nedopadlo vůbec, protože bych toho prostě nebyla schopná.

Já mám průměr 18 článků měsíčně. Ale nejsem si jistá, jestli to číslo o něčem vypovídá :) Právě proto, jak nepravidelně zveřejňuji.

Myslím, že díky výpisu článků oblíbených blogerů celá tahle věc s počtem článků tak nějak přestala být problémem nebo vůbec otázkou k řešení. Jelikož svoje oblíbené nemusím proklikávat a kontrolovat, je mi celkem jedno, kdy a kolik toho napíšou. Až napíšou, tak se mi to zobrazí na hlavní stránce. A mám jich tak akorát na to, abych měla pořád co číst, i kdyby někteří z nich třeba dva měsíce nic nenapsali.

Jinak obecně vzato mi na počtu článků u druhých lidí nesejde. Pokud mají smysl, pokud jsou o něčem a člověk z každého z nich něco získá, ať si jich je třeba padesát v měsíci. Na druhou stranu, když budou jenom dva a oba smysluplné, taky fajn.

Pozastavování mě netrápí, ostatně já sama jsem teď taky taková pozastavená, jak nemám na blog čas a sílu. Říkám si prostě, až to přijde, tak to přijde. A dobrá věc je, že návštěvnost mi nijak zvlášť neklesá. Sama se tomu divím, ale za poslední měsíc je stále vysoká, ačkoli skoro nepřidávám. Takže jak vidno, mým čtenářům to taky nevadí :)

102 anahi-world anahi-world | E-mail | Web | 6. července 2011 v 19:43

keďže môj blog by sa dal zaradiť do skupiny "fansite", návštevníci očakávajú čo najviac článkov o danej osobnosti, teda blogu a aj samotným článkom musím venovať trochu viac času. Odzrkadľuje to potom aj počet článkov, ktoré mesačne zverejním - keď mám viac osobných vecí, je ich cca 20 až 40, pokiaľ mám viac času, číslo sa vyšplhá aj na 80-90. Za také pravé články však nemôžem považovať všetko čo zverejním, keďže niektoré články obsahujú viac menej len fotografie (ktoré sú od návštevníkov často žiadané) či videá, avšak snažím sa písať čo najviac informácií v kvalitnom spracovaní, pretože blog bez článkov nie je predsa blog. Čo sa týka tzv. pozastavovania blogov, automaticky keď na blog napíšete, že "tu dlhšie nebudete," vaša návštevnosť a aj záujem o blog sa podstatne zníži. Moju neprítomnosť zväčša riešim buď nejakými prednastavenými článkami, alebo sa jednoducho ozvem čo najskôr, ako to bude možné.

103 twilightgirl twilightgirl | Web | 6. července 2011 v 20:41

xD měly ste do ankety zařadit 100 a víc xD

104 Vilemína Vilemína | Web | 6. července 2011 v 21:26

Dva články (ale články - ne jedna dvě věty) za týden mi připadají ideální, sama to tak úplně nestíhám, tak se snažím dávat nový nejpozději pátý den. S vařením to tak rychle nejde...
A když vím, že nebude čas, podmínky ap., připravím si nějaké články do zásoby, vždyť jdou přednastavit. Ostatně rozepsaných či v rezervě jich mám pořád aspoň 5.
Při pauze delší než 10 dnů návštěvnost klesá, a to hlavně v počátcích, pak si už návštěvníci hledají i ve starších článcích (tedy receptech), které si třeba vygůglovali...

105 Yashiro Teishi Yashiro Teishi | E-mail | Web | 6. července 2011 v 22:26

-----------------
* Ideálne je podla mňa tak 2, 3 až 4 články za týždeň. Hlavne nech nie sú tie články o 1 obrázku alebo 2 vetách. -.-"

• Približne 3 za týždeň.

•  Priemer mi vyšiel 30,06. Taký vysoký priemer mám len kvôli tomu, že pred 15 mesiacmi som pridávala 40+ článkov mesačne (nechápe ._. ) Teraz pridávam mesačne cca 12-13 článkov. Pridávam len keď mám nejaký zmysluplný článok, čo pred  tými mesiacmi tak nebolo. Pridávala som obrázky po jednom, diplomy za bLeSkOvEčQy a pod. -.-" Išlo mi skôr kvantitu než o kvalitu. Myslela som si, že čím som aktívnejšia, tým lepšie. Bohužiaľ, mýlila som sa.

• Keď niekto zverejní denne viac než 3 články, tak mi to príde trochu obťažujúce. A nízky počet článkov mesačne je pre mňa pod 6 článkov.

• Príde mi správne oznámiť na svojom blogu neaktivitu. Čitateľov by mohlo zaujímať z akého dôvodu autor blogu celý mesiac nebol aktívny.

106 simka simka | Web | 6. července 2011 v 23:08

Abych něco napsala, potřebuji dostat nějaký nápad. Občas stačí jen malinko nakopnout a už píšu. Jindy mě nic nenakopne a píšu sama od sebe. Každopádně si nedokážu představit, že bych seděla celý den u počítače a zveřejňovala články. Moje hlava i záda by trpěli.
Nepíšu tedy z donucení, ale podle toho, co bych chtěla lidem ukázat, a určitým způsobem jim třeba pomoci.
Blog kontroluju pravidelně, ale každý den prostě není posvícení. ;-)

107 belenizubu belenizubu | Web | 7. července 2011 v 8:57

3-4 články měsíčně, jde mi hlavně o přínos těch článků a ne jejich kvantitu:-)

108 Kubabula Kubabula | Web | 7. července 2011 v 10:50

články jsou nepřesný pojem.. Polovna blogerů přidává na blog třeba 4 "články" za den a přitom jsou to jenom pár obrázků zkopírovaných odjinud...

109 Infantility* Infantility* | Web | 7. července 2011 v 10:53

Přesně, 8, to jsem já, i když teď tak nějak moc nepíšu, ale myslím, že 2 články za týden jsou tak akorát, rozhodně ne každý den jeden.

110 Hankaso Hankaso | Web | 7. července 2011 v 12:29

Jak kdy, podle toho jak je čas a chuť jit na blog...no a jestli je co psát. Nebo jesli je venku teplo nebo zima.

Asi takto to u mně na blogu s články vypadá tento rok:

    * Červenec (34)
    * Červen (34)
    * Květen (37)
    * Duben (142)
    * Březen (173)
    * Únor (85)
    * Leden (39)

111 Hankaso Hankaso | Web | 7. července 2011 v 12:30

[110]: samozdřejmě i s přednastavenými na tento měsíc

112 Alessandra Alessandra | Web | 7. července 2011 v 14:05

Ehm... Poslední dobou jsem ráda za jeden do měsíce :-D

113 Shayley Shayley | Web | 7. července 2011 v 14:56

V době kdy jsem aktivně blogovala jsem přidávala článek skoro denně. Později 1-4 týdně. A momentálně žádný. Není o čem psát.
Popravdě řečeno, přijde mi docela zvláštní publikovat každý měsíc víc jak 50 článků. 8-O Ale na druhou stranu, když se teď dívám na náš třídní blog s bývalou třídou, tak vlastně tam bývalo 20-50 článků měsíčně. :-D Teď 3-6......

114 janula janula | Web | 7. července 2011 v 15:10
115 EwuSh ♥ EwuSh ♥ | Web | 7. července 2011 v 16:14

tak 17

116 Shiroi^^ Shiroi^^ | Web | 7. července 2011 v 16:23

Takže na tom tak špatně nejsem :) Je to i tím, že už nejsem na blog.cz nováček. Na dřívějších blozích jsem měla měsíčně přes 100 článků i víc...jednou jsem přesáhla i několik set. A teď? Po těch cca 3 letech nepřesáhnu 30 článků za měsíc. Teď o prázdninách se to možná zvýší ale myslím, že je to akorát. Takže bych řekla, že až se lidi trochu "vyřádí" zpomalí. Ale neexistuje žádný ideál...každému to vyhovuje jinak.

117 Luci-e Luci-e | Web | 7. července 2011 v 16:40

Myslím, že když kvantita převažuje nad kvalitou, není vyhráno. Na opak. Blogování nejsou závody o tom, kdo toho stihne za danou dobu víc. Psát články by se měli pro radost a ze své vlastní vůle. Já osobně mám co se týče článků za měsíc vetšinou do 15 někdy i něco málo přes, ale vůbec se za to nestydím. Zajímá mě obsah, ne počet :)

118 hellgirlll hellgirlll | E-mail | Web | 7. července 2011 v 17:58

No ja osobne viac článkov denne pridávam, 1-2-3 keď sa mi moc nechce, niekedy 5, a niekedy až 10, niekedy som pridávala viac, ale teraz až tak nie, niečo sa so mnou deje, a iba 2-3 články týženne neviem, mne sa to zdá málo, ale možno pre nejaký blog, ktorý iba niekedy, no ja som väčšinou každý deň na blogu, myslím že to súvisí z návštevnosťou. Pozastavenia chápem, niekedy si človek musí oddýchnuť, ale maximálne mesiac. Nejaký extrém, že iba 1 článok za mesiac to ne, ale ani napr. tie najaktívnejšie blogy na blogu to je extrém.

119 to-co-vas-zajima-i-nezajima to-co-vas-zajima-i-nezajima | 7. července 2011 v 20:03

Já denně píšu průměrně 4 články. s pauzou je to podle mě fajn, někdy prostě potřebujete vypnout. 8-)

120 Yuki  Tenshi Yuki Tenshi | Web | 7. července 2011 v 20:48

Všetko záleží od nálady. Blog je pre mňa zabava a odpočinok a okrem leta naň nemám mocčasu alebo naladu. V tedy pribúda menej článkov zato v tomto obdobý mám čas zverejniť vśetko to čo cez rok netíham

121 Hudební blog Hudební blog | Web | 8. července 2011 v 10:06

Tak vzhledem k tomu, že mám Hudební blog, tak celkem hodně - články na mém blogu jsou ale spíš informativní (např. informace o skupinách atd.). Přijde mi ale zbytečné a divné, když někteří blogeři schválně publikují co nejvíc článků - důležitá je spíš kvalita, než kvantita...

122 Jiand Jiand | E-mail | Web | 8. července 2011 v 11:22

Na mém blogu se snažím neustále pracovat a vylepšovat ho. Dříve jsem dával tak jeden článek do týdne, když byl ještě v začátcích. Nyní zveřejňuji nejméně jeden denně. Většonou se má čísla na počet článků v měsíci točí kolem 30-50. Není to nejvíce, ale ani nejméně... ;-)

Nejde ale jen o počet. Jde i o kvalitu článků, chytlavé názvy a taky i o čas. Třeba já jsem zjistil, že je pro mě ideální, aby mé články vycházeli mezi 16.-20. hodinou. 8-)

123 JK JK | Web | 8. července 2011 v 12:26

Když nejsou prázdniny a jsem na blogu tak většinou alspon jeden denně.

124 Zdeňka Zdeňka | Web | 8. července 2011 v 14:42

Já zveřejňuji 2 články týdně,ale většinou jsou to fotky mých nových rukodělných výrobků.Málokdy k nim více píšu,pokud nejde třeba o návod.Mě se to zdá ideální počet,aby to mé návštěvnice vůbec stíhaly,oběhnout všechny své oblíbené blogy.
Pozastavení by asi znamenalo ztrátu návštěvnosti.

125 Monica Otmili Monica Otmili | Web | 8. července 2011 v 19:22

Průměr se mi počítat nechce, ale většinou publikuju nový článek 3-4 dny od sebe (samozřejmě někdy i později. Za den jsem jen jednou publikovala více jak jeden článek. Dva články týdně mi přijde tak akorát. :-)

Přijde mi, že tak 1-3 články měsíčně je málo, ale když je článků měsíčně třeba třicet, tak už je to celkem dost, to vychází na každý den článek, jakmile jsou to nějaké ty extrémní blogy, které kopírujou co se dá, je to k ničemu. Kvantita nerovná se kkvbaliota, pochubuju, že by byly články kvalitní, kdyby jich vycházelo za den 10.

Pozastavování chápu, ale mrzí mě, když zjistím, že autor pak sice blogovat opět začne, ale už na jiné adrese. A nebo už se vůbec nevrátí...

126 Áď!q Áď!q | Web | 8. července 2011 v 20:01

Já jich mám většinou okolo 30ti.

127 Sabča Sabča | Web | 8. července 2011 v 21:39

já mám asi tak 8 :D

128 Slave + Slave + | Web | 8. července 2011 v 21:50

Ne moc často. Stáva se i to, že jich mám jen 2-3 za mesíc. Ale to jen když nejsem "net- aktivní". :-) Kvalita na ukor kvantity.

129 Kýtuš - vaše blogařka Kýtuš - vaše blogařka | Web | 9. července 2011 v 12:41

průměr ?? můj ?? 160 :-D

130 Žirafka Žirafka | Web | 9. července 2011 v 16:14

1) Jsou podle vás dva nové články týdně onen ideální zlatý střed? Záleží jestli je zima, nebo léto. V zimě je to akorát, lidé více sedí za počítačem a tak se to stíhá číst, ale v létě je to na můj vkus moc. Pokud se to zprůměruje, tak na léto i zimu je to dejme tomu akorát.
2) Jak často publikujete nové články vy? Průměrně mi vychází 15 článků měsíčně, ale zase záleží na zimě či létu. V zimě mám i 25 článků měsíčně, v létě je to kolem 10. Ale celkově je víc jak 10-15 měsíčně v průměru až příliž.
3) Jaký by vám vyšel měsíční průměr nových článků, pokud byste vydělili celkový počet svých článků stářím svého blogu v měsících? 15 článků na měsíc.
4) Od jaké hranice myslíte, že nové články už čtenáře obtěžují, a kdy je naopak počet nových článků za měsíc už příliš nízký? Obtěžují? Řekla bych, že maximum je v zimě mít články obden a v létě víc jak dva týdně je taky až moc. Ale to je můj názor...
5) Co si myslíte o tzv. pozastavování, kdy bloger oznámí na svém blogu, že dočasně nebude tzv. Přidávat? Nevím, proč to oznamuje, blog není povinnost, tak proč ho pozastavovat? Stačí napsat, že jede pryč a že nic nepřidá, ale to slovo pozastavuju, na to jsem alergická, z toho totiž sálá povinnost blogování a o tom to přeci není.

131 AndyPatik AndyPatik | Web | 9. července 2011 v 20:37

Já teď začala. :-)
A dneska už to bude pár článků. Takže asi dost často.

[129]: Páni!!

132 Terra Terra | Web | 9. července 2011 v 21:00

20-30,nejvíc jsem měla v asi únoru a to bylo kolem 66.To jsem si řekla DOST! A útahla jsem to na 20 měsíčně.(Alespoň mám čas se trochu učit-když je školní rok,ne o prázdninách-v únoru jsem totiž to učení trochu zanedbala).

133 Adam Dilda Adam Dilda | Web | 10. července 2011 v 21:24

Dodržuji to už 3 měsíce. 46 článků přesně. :D Ale už mě to také nebaví. Ale ono když je co dávat tak se to i přidá. Horší jsou ty letní prázdniny, kde na to skoro nikdo nemá čas.

134 Kajda Kajda | Web | 11. července 2011 v 6:32

Tak teď mám za poslední měsíc jen dva nebo tři články.. Já souhlasím s Žirafkou, hodně záleží na tom, jestli je léto nebo zima..

135 Catherine. Catherine. | Web | 11. července 2011 v 8:38

1. Já bych klidně dala i tři nebo čtyři :-) Když se mi blog líbí a ráda na něj chodím, tak jsem šťastná, když si můžu přečíst něco nového.
2. Já publikuju tak, kdy mám náladu. Někdy se mi třeba vůbec nechce psát, tak počet článků za týden zůstane na nule. Někdy však mám toho na psaní hodně, to můžu mít i dva články denně.
3. Asi 10,5. To jsem ale taky měla půl roku přestávku. Kdybych počítala jen ty měsíce, ve kterých je nejméně jeden článek, byl by průměr 15,5.
4. Já to vezmu z mého pohledu. Mně docela vadí, no, ne přesně vadí, ale spíš, že články nestíhám číst, když je jich víc, než 2 za den. A zase málo, když musím na článek čekat tři a více týdnů.
5. Podle toho, z jakého důvodu bloger blog zastaví. Jestli jede na dovolenou a oznamuje, že nebude přidávat, protože je bez internetu, tak je to samozřejmě v pořádku, ale když prostě napíše pozastavuji~ tak to u mě znamená, že končí s blogem. Přece když nemá chuť psát, těžko se k tomu vrátí. Ale je to individuální, to ano, jak jsem již výše psala, také jsem měla půlroční přestávku, ale to jsem (ne)čtenáře mého blogu na nic neupozorňovala.

136 Duash. Duash. | Web | 11. července 2011 v 10:52

Asi tak mezi jedním až šesti...

137 Christina Christina | Web | 11. července 2011 v 10:59

0-5 za den (obvykle)

138 Christina Christina | Web | 11. července 2011 v 11:00

[137]: A za měsíc 51 a více

139 vztahy vztahy | Web | 11. července 2011 v 15:16

Jako u všeho i u psaní blogu, je důležitá kvalita. U publikování na internetu by však měla být i také jakási aktuálnost - návštěvník by měl ze stránek poznat, že obsah je stále aktualizován. Musí být také motivován k návštěvě blogu příslibem nových a zajímavých článků. Takže nezáleží jen na blogerovi, jak často psát, ale také na jeho čtenářích, jak moc jsou lační po nových článcích. Dle mého názoru by se však blog měl rozrůstat minimálně o 2 články měsíčně.

140 eldorano eldorano | Web | 11. července 2011 v 15:27

každý za měsíc má kolem 48 článcích ne :-)

141 monci114 monci114 | Web | 11. července 2011 v 22:24

Asi tak 100

142 Anc.Goddess Anc.Goddess | Web | 12. července 2011 v 20:55

spíš bych řekla že většina těc blogů, který vyprodukujou okolo 20 clanku denne - jsou bleskovky a rychlovky atp. - obycejnych clanku ktere jsou o necem uz neka ubyva :-(

143 •Pet!nka• •Pet!nka• | Web | 13. července 2011 v 13:47

No, já beru název "článek" trochu s nadhledem. Opravdový článek pro mě zmamená jen ten, který začíná "Na téma:..." což zmaená, že je to nějaké moje zamyšlení, či fejeton. Tkové mám asi tři týdně. Jinak dávám na blog dva až tři články za den, většinou nějaké videa, či něco o módě.

144 Zdebra Zdebra | Web | 13. července 2011 v 23:04

Celkově za dobu mého blogu by to bylo průměrně 32 článů za měsíc (to jsem ještě většinu starých "článků" ze začátku ještě časem smazala), ale postupem času, kdy jsem přestala kopírovat, to postupně kleslo zhruba na průměrně 13 článků měsíčně.
Většinou na blog píšu, když mám co psát a když jsou u posledního článku nějaké komentáře (přiznejme si, že to vypadá líp). Pak je mi hned líp, když vím, že někdo ty bláboly čte.

145 Dakota Dakota | E-mail | Web | 14. července 2011 v 10:10

No tedy tých článků je hodně... přispívam aktualníma konfliktama medzi SZ, přispívam svojima kresbama, příběhama a tak podobně...a potom je s toho spousta článků :-D  :-P

146 Ackar Ackar | Web | 14. července 2011 v 18:09

Asi tak 1-2 články za den

147 Mar Mar | Web | 14. července 2011 v 18:25

já myslím, že 2 články na týden jsou opravdu zlatý střed... mě se to ale zase tak skvěle nedaří..

Já jich zveřejním měsíčně 5-11... záleží na náladě a na inspiraci.. radši nenapíšu nic, než zatěžovat svůj milovaný blog nesmysly, které za nic nestojí...

Na měsíc mi vychází 7,1 článků... takže jsem asi celkem ideál..

Já si myslím, že čtenář ocení klidně 4 články týdně, pokud mají ale patřičnou kvalitu, což samozřejmě nejde zvládnout...

Myslím si, že by se mohl zmínit, že tu zrovna nebude (jede pryč), ale není nutné oznamovat každou víkendovou pauzu... Já si myslím, že vlastně záleží na blogerovi a těžko se soudí.. ale já jsem nikdy svůj blog nezastavila. I když jsem se donutila napsat alespoň ty 2 články za měsíc... ale nepřestala bych ...

148 janethebee janethebee | E-mail | Web | 15. července 2011 v 0:32

Blog mám chvíli, a zatím přidávám něco každý den, ale nenazývala bych to všechno články, většinou jsou to fotky - ale mé vlastní, ne žádné zkopírované, blog mám vlastně v podstatě jako takovou menší galerii ;-)

149 Lady Nataly Lady Nataly | E-mail | Web | 15. července 2011 v 17:35

• Jsou podle vás dva nové články týdně onen ideální zlatý střed ?
Myslím si ,že nezáleží na tom ,kolik článků za týden zveřejníme. Jde o to aby články byly pěkné a propracované. Proto se řídím heslem : ,, Méně je někdy lépe. " Raději zveřejním za týden jen jeden či dva články ,ale za to propracovaná a doufám že i zajímavé a pěkné než-li čtyřicet článků s kusowkama a fotečkama Miley Cyrus. Je to zkrátka o kvalitě článku ,také musíte zaujmout čtenáře a to není vždy snadné.

• Jak často publikujete nové články vy ?
Snažím se vydat alespoň dva články týdně. Ne vždy se to vydaří. Častokrát nestíhám nebo se někam jede. Alespoň se pokusím přednastavit pár článků. Takový ideál jsou pro mě propracované dva ,tři až čtyři články týdně.

• Jaký by vám vyšel měsíční průměr nových článků, pokud byste vydělili celkový počet svých článků stářím svého blogu v měsících ?
Vyšlo mi : 10 ,16 článků za měsíc. To sedí a myslím ,že je to pro mě tak akorát.

• Od jaké hranice myslíte, že nové články už čtenáře obtěžují, a kdy je naopak počet nových článků za měsíc už příliš nízký ?
Nevedu Sbéčka ,je to zbytečné. To chci říci na začátek. Pokud se lidem můj blog líbí ,budou ho navštěvovat i když nebudou naše blogy spřátelené. Já mám také pár svých oblíbených blogů. Takže ,když někdo vede sbé a pokaždé když navštíví jeho/její blog nebo blog kohokoliv jiného a každých pět minut vidí nový článek ,který musí komentovat ,uff. Je to otravné. Děs a hrůza. Většinou to jsou stejně jen pixelky a kusovky nebo fotky celebrit. A co se k tomu dá asi tak napsat za komentář ? Maximálně tak ,, Hezký. Pěkná pixelka a krásná KUsoWečQa atd. " Naopak ,když někdo napíše jeden článek za měsíc ,za nějakou dobu už se na jeho nebo na její blog nikdo ani nepodívá. Buď si všichni budou myslet ,že blog už není v provozu nebo na něj zapomenou ,když po třech týdnch neuvidí nový článek. Všeho s mírou.

Co si myslíte o tzv. pozastavování, kdy bloger oznámí na svém blogu, že dočasně nebude tzv. přidávat ?
Měla jsem hodně blogů a přidávala každý den nový článěk. Na nějakou dobu jsem si znechutila blogování. Neustále jsem pozastavovala ,ale už to nepomohlo. Blogy jsem nakonec stejně zrušila. Proto od té doby píšu články jen tehdy ,když mám chuť ,inspiraci a náladu. Tyto tři prvky musí být pohromadě. A pozastavování je potom k ničemu. Když budete psát kdy se vám chce nikdy si blog nezošklivíte ,ba co víc ,budete blogovat s chutí a rádi. Musíte pstá o něčem co vás baví ,pak to jde samo a pozastavování není potřeba. Důležité je vědět a pamatovat na to ,že blog není povinost ,ale zábava.

150 Cornelia Cornelia | Web | 15. července 2011 v 18:32

[114]: Přesně tak, taky by mě to zajímalo.

151 Pajik Pajik | Web | 15. července 2011 v 19:11

Já přidávám jen pár článků, hlavně proto že přidávám kresby a to taky nějakou dobu trvá je nakreslit :-)

152 ynne ynne | Web | 17. července 2011 v 15:24

- ideální počet za měsíc? podle délky článků... řekla bych, že když jsou krátké články, může jich být klidně 5+ za den, ale takových těch POŘÁDNÝCH článků max. 1-2 za týden, no. x)

- já publikuju naprosto náhodně. :D nálada, prostor, témata. má to spoustu aspektů.

- vzhledem k tomu, že jsem měla měsíce s 1-5 články, a v červnu jich bylo 50 :'D, průměr dělat nebudu. XD

- příliš nízký? za měsíc? myslím, že pod 10 článků za měsíc je to bída. a kdy obtěžují... 10+ (za den)? xD nevím. jak koho a podle toho jaké články.

- je lepší než jentak vymizet. ale chce to stanovit datum návratu.

153 VendyW VendyW | E-mail | Web | 18. července 2011 v 17:45

[103]: Pokud máš takový provopis i u svých článků, tak potěš bůh...to musí být opravdu výživné články :-!, O_O

154 VendyW VendyW | E-mail | Web | 18. července 2011 v 17:49

Mám blog jako určitou terapii, abych se nutně doma nezbláznila, takže počty článků se odvíjí dle hloubky právě probíhající deprese:-). Ale pokud počítám plnohodnotné články tak cca 10 do měsíce.Mezitím jseou samozřejmě nějaká kratší povídání s fotkami, anebo fotky bez povídání :-)

155 JiHei in Natura - Fotografie JiHei in Natura - Fotografie | Web | 19. července 2011 v 10:22

0-5 je pro mě vyhovující..Většinou jsou to 4 fotočlánky měsíčně :-) Samotné fotografování i příprava fotek pro publikaci do blogu zabere dost času. A nejen zábavou je člověk živ... ;-)  :-) :-|

156 kirstenaxe kirstenaxe | E-mail | Web | 19. července 2011 v 13:53

Ještě za dob, kdy mi bylo devět a začínala jsem blogovat, tak jsem dosahovala i 100 článků za měsíc, myslela jsem si, že si tím získám větší návštěvnost a i oblíbenost, ale rozhodně to není v tom :)

Když chce člověk kvalitní blog, který je bez SONB, bleskovek a podobných blogerských vynálezů, tak se časem musí spokojit s 10-15 články na měsíc, protože múza je fakt velká mrcha a po sovjí odvedené práci si žádá veliké volno :D

157 AndyOnbekend AndyOnbekend | Web | 21. července 2011 v 15:51

V roce 2010 po promazání zbytečných článků z celého blogu jsem měla měsíčně kolem dvacítky.
Teď, to nešlo nad 15. 8-)

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama