Změny Autorského klubu Blog.cz - II.část

30. března 2011 v 9:23 | Standa |  Autorský klub
Před časem jsme si slíbili, že se v budoucnu vrátíme k dění kolem Autorského klubu Blog.cz a ohlédneme se za změnami, ke kterým v posledních týdnech došlo. Ta chvíle je tu: přečtěte si, co všechno se událo kolem Autorského klubu během posledních dvou měsíců.


Události se daly do pohybu počátkem února 2011, kdy se množily stížnosti na Autorský klub. Po delší úvaze a rozmýšlení, co s tím, vyšel 4. února 2011 v 13:13 na tomto blogu článek Autorský klub Blog.cz - Jak dál? (Ještě krátce před tím dostali stávající správci e-mail, upozorňující na to, že tento článek vyjde a že je možné, že v brzké době dojde ke změnám v AK). Článek si kladl za cíl dostat mě do obrazu a zjistit, co s klubem podniknout, aby opět fungoval jako dříve.

Z článku vyšly najevo dvě věci: členové AK dali najevo svou nespokojenost s tehdejšími správci, a současně vyjádřili zájem o to, abych se AK ujal já.

snímek obrazovky

Následující vývoj již nešel zastavit - bylo nutné rychle jednat, protože se na mě upínaly oči více než 500 tehdejších členů AK, kteří na mě spoléhali a kteří nebyli spokojeni s tehdejším AK, což mimochodem vedlo mj. i ke vzniku Snílků (blog založen 28.12.2010 v 18:12 a v době psaní tohoto článku na něm již bylo zveřejněno 213 článků; pro srovnání - blog AK byl založen 2. března 2008 v 18:48 a do dnešního dne na něm vyšlo 375 článků).

14.2.2011 v 10:31 obdrželi dosavadní správci AK e-mail oznamující, že se s nimi AK bohužel loučí a děkuje jim za jejich práci, kterou AK věnovali.

16. února 2011 v 19:21 vyšel na Srdci Blogu druhý článek věnující se tématu AK s titulkem Změny Autorského klubu Blog.cz - I.část. Článek představoval mou vizi, jak dál naložit s AK, který byl tou dobou u konce s dechem.

Hlavní oznámené změny byly tyto: za minulostí (dřívější správci i projekty) se udělala tlustá čára, AK se začal soustředit na seskupování kvalitních blogů, noví členové se budou přijímat po jednom 4 krát do měsíce a budu to mít na starosti výhradně já, vyloučí se nekvalitní blogy přijaté v minulosti, jednou přijatý člen již nebude nikdy vyloučen, členové dostanou ikonky a správci budou plně dobrovolní a odvolatelní.

21.2.2011 v 12:00 byl zřízen nový klubový e-mail klub@blog.cz, který je oficiálním kontaktem AK, na který se může kdokoli obracet. Na všechny došlé e-maily odpovídám já. Spolu s e-mailem vzniká i ikonka pro členy AK, kteří se jejím prostřednictvím mohou vkusně "pochlubit" tím, že jejich blog je členem AK:

ikonka

22. února 2011 v 15:43 vychází na blogu AK článek Přihlášky opět otevřeny. V něm byla oznámena spousta změn, které by se daly shrnout jako návrat k původní jednoduchosti podmínek, ujasnění zmatku kolem přihlášek a vyloučení nekvalitních blogů. Poslední bod byl velice náročný, protože obnášel prohlédnout a seznámit se s více než 500 blogy, které byly v té době členy AK.

Vylučování se podařilo dotáhnout do konce 1. března 2011 v 20:17, kdy na blogu AK vychází článek Když se kácí les... Jak se dalo samozřejmě čekat, neobešlo se to bez vydatných emocí, které rozehrály novou bouři ve sklenici vody, po předchozí kauze s oblíbeným magazínem Krásná.cz. Vyloučeno bylo více než 300 blogů a proběhlo to částečně jako hra, kdy se Klub snažil ověřit, jaký význam má členství v AK pro jeho členy. S přibližně 50 blogery jsme si následně vyměnili pár e-mailů a domluvili se ve většině případů na tom, že je AK vezme zpět.

Tehdy zapracovala lidová tvořivost a bylo velmi zajímavé sledovat, jak se s vyloučením z AK vyrovnávali mnozí blogeři, kteří často o AK do té doby nejevili žádný zájem.

ikonkaObr.: Parodie na oficiální ikonku AK od uživatelů Blog.cz.


Tehdy vznikl dokonce i blog stale-kvalitni.blog.cz, kladoucí si za cíl sloučit vyhozené blogy - blog však v době psaní tohoto článku autorka ukončila. Platilo-li kdy v minulosti heslo "Hlavně když se něco děje a cokoli je lepší než mrtvolná stagnace", platilo to o dění kolem vylučování v AK v míře více než vrchovaté. Klub na sebe přitáhl pozornost, což mě naplnilo nesmírným optimismem, neboť pokud se o něj stále uživatelé zajímají, pak je ještě šance, že to je životaschopný projekt.

Po zeštíhlovací kúře čekal AK poslední krok: najít nové blogery, kteří budou mít chuť si zkusit něco rozjet na blogu AK. Pojmem něco rozumějme to, co rád nazývám obratem "radost ze sdílení vlastní tvorby". 4. března 2011 v 17:56 vychází na blogu AK článek Konkurz: Autorský klub Blog.cz hledá nové správce

Členové si odhlasovali, že se správci musí rekrutovat výhradně z vlastních řad. S touto podmínkou se nakonec ozvalo neuvěřitelných 17 zájemců (z nichž někteří však na poslední chvíli odstoupili).

Paralelně v té době vrcholily přípravy na restart v přijímání nových členů a výběr nových správců - 11. března 2011 v 8:00 vychází na blogu AK článek Nový člen: Vysmátá vítající prvního člena po dlouhé pauze od posledního přijímání (které proběhlo pod taktovkou minulých správců naposledy 15. ledna 2011 v 0:31).

Vzniká nová tradice, podle které jsou pátky pravidelně vyhrazeny vítání nováčků, jejichž blogy jsou rovnou zhodnoceny stávajícími členy. Ukazuje se, že někteří nováčci jsou náhlým přívalem pozornosti a případné kritiky zaskočeni :)

Následující den - 12. března 2011 v 8:00 - vychází článek 15 zájemců o správcovství AK a jejich vize, který je posledním krokem na cestě příprav k znovuobnovení chodu AK. V pondělí 14.března dostává všech 12 správců AK heslo od klub.blog.cz a 14. března 2011 v 16:41 publikuje blogerka C_c svůj první článek Básnění s legendární první větou "Tak já si prostě drze dovolím začít:P".

Stalo se tak přesně po 38 dnech od chvíle, kdy vyšel první článek Autorský klub Blog.cz - Jak dál?, tzn. trvalo zhruba 5 týdnů, než se Autorský klub podařilo znovu přetvarovat do nové fungující podoby.

Já se v té chvíli stahuji do pozadí a na starosti si beru dotazy na klubovém e-mailu klub@blog.cz, přijímání nováčků každý pátek, a příležitostnou výpomoc jednotlivým správcům, pokud je třeba. Ohlédnu-li se zpět, cítím příjemný pocit z dobře odvedené práce, a jistě nejsem sám, kdo je přesvědčen, že budoucnost AK nyní vypadá o poznání růžověji než před dvěma měsíci, kdy byl Klub v hluboké krizi.

Samozřejmě, je dobré nalít si čistého vína a konstatovat dva základní problémy, na které budeme narážet:

1) Nelze se zavděčit všem a pokaždé se najde někdo nespokojený, jehož vize byla, je a bude jiná, ale to je normální a patří to k věci. Není ale možné, aby nejrůznější škarohlídi roznášeli nenávistné nesmysly typu "AK je elitářský kroužek samozvaných vyvolených", jež autory těchto výroků usvědčují ze závisti, nepřejícnosti a elementárního nepochopení podstaty AK.

Autorský klub není a nikdy nebyl určen pro všechny uživatele Blog.cz, to ale neznamená, že je nějak elitářský - členství v něm je zcela dobrovolné, a hlásit se mohou všichni, kteří mají chuť zapojit se do dění v komorní společnosti cca. 250 blogerů, kteří navštěvují své blogy a vzájemně se inspirují. Což přirozeně neznamená, že by přestali číst jiné blogy, které v AK nejsou a které jsou stejně kvalitní, s tím rozdílem, že jejich autoři o AK nemají zájem, což je zcela v pořádku.

Ještě je dobré vědět, že není možné chtít po AK zázraky - upíná-li k němu někdo přehnaná očekávání, bude logicky zklamán. Zdají se vám výhody členství málo zajímavé? Pak AK asi ani nebude váš cup of tea a vřele doporučuji napnout pozornost jiným směrem.

2) Autorský klub Blog.cz vznikal v úplně jiné době než je dnes. Za ty dva roky se mnohé změnilo a Autorský klub mj. nastartoval fenomén, který zde dříve nebyl: jako houby po dešti začaly vznikat další podobné blogy, jako např. spisovatele.blog.cz, libere.blog.cz, ptamese.blog.cz, ad.

To považuji za nejzásadnější a největší úspěch, který Autorský klub způsobil. Nebál bych se nazvat to malou revolucí - pokud bylo do té doby blogování v podstatě solitérní činností, Autorský klub v lidech podnítil touhu někam patřit a sdílet s ostatními svou tvorbu. Největším úspěchem Autorského klubu je to, že vznikli Snílci. Zdá se vám to paradoxní?

Omyl. Dnes již platí, že kdo nemá v menu svého blogu alespoň několik ikonek, kam všude patří, ten jako by nebyl. Což je o to více vzrušující, že to nikdo před dvěma lety ani vzdáleně nemohl předvídat, analogicky lze z toho proto odvodit, že i nejbližší budoucnost pro nás chystá možná další zajímavá překvapení.

Doufejme, že se v této budoucnosti Autorský klub neztratí, a že si najde pevné místo v uživatelském sdružování a vytváření blogových klubů, které vedle sebe budou v poklidu koexistovat, za vzájemné inspirace všech zúčastněných.

V tuto chvíli má Autorský klub 12 blogerů a blogerek, kteří se dříve nazývali správci, a kteří už rozjeli a stále rozjíždí na blogu AK své rubriky a nápady. Nové články vychází na blogu AK téměř každý den, většina členů by si tam tak mohla najít to, co zrovna je osloví (nelze se zavděčit všem, vzpomínáte?). Mně se to líbí a já jsem nyní spokojen, ale já samozřejmě nejsem ten, pro koho je AK určen. Já i správci jsme již udělali maximum, aby našel Autorský klub svůj nový smysl.

Že to nebude hned a že si ten smysl mnozí vyloží po svém, je přirozené, teď je však především řada na samotných členech, aby se zapojili. Bude-li členství každého blogu v AK stát a padat pouze na tom, že se jeho články budou zobrazovat na titulce, pak se může AK rovnou zavřít. Což už jaksi není v mým silách ovlivnit, nyní tedy záleží především na samotných blogerech, jak moc se budou o AK zajímat a jak s ním naloží.

Dobrým začátkem by mohl být třeba výběr maskota - už jste se zapojili? :)
 

15 lidí ohodnotilo tento článek.

Anketa


Komentáře

1 Chloë Noir Chloë Noir | Web | 30. března 2011 v 9:46

Myslím, že zmeny sú rozhodne fajn. Uvidíme ako to celé bude pokračovať, ale verím, že by to mohlo byť dobré :)

2 Babe Babe | E-mail | Web | 30. března 2011 v 10:00

Babe má stejně nejraději tlupu.

3 lady-dariel lady-dariel | Web | 30. března 2011 v 10:05

No já čumim... :D :))

4 GraphicShocks //Ronnie GraphicShocks //Ronnie | Web | 30. března 2011 v 10:44

joj myslím že změny dou k lepšímu;)

5 Bylinka Bylinka | Web | 30. března 2011 v 10:58

Taky si myslím, že to jsou změny k lepšímu. Jak jsem dříve Autorský klub nějak více nesledovala, teď jsem každodenním návštěvníkem a začínám si čím dál více uvědomovat jeho smysl. Jsem ráda, že jsem jeho součástí! :-)

6 Nikolas Nikolas | E-mail | Web | 30. března 2011 v 10:59

Mě se to líbí moc :) Uvidíme, jak to bude vypadat za pár týdnů/měsíců.

7 gemik gemik | E-mail | Web | 30. března 2011 v 11:08

Mě restartovaný AK velmi potěšil a doufám, že bude dál pokračovat v současném pozitivním trendu :-)

8 Berenika Berenika | E-mail | Web | 30. března 2011 v 11:47

Krásné změny a rozhodně k lepšímu :-D

9 Dori Dori | 30. března 2011 v 11:56

Nechci být hnidopich, ale.. členové AK DALI najevo svou nespokojenost :)
Jinak já jsem za změny ráda, konečně to dostalo nějaký řád a snad to půjde jen a jen vzhůru :)

10 Venom, Havránka Venom, Havránka | E-mail | Web | 30. března 2011 v 12:04

Změny k lepšímu :) rozhodně. Sice mi ne všechno sedí, ale stačí mi, když je většina členů spokojených a já vidím, že to žije.

11 Terka Terka | Web | 30. března 2011 v 12:19

Já osobně jsem s AK teď spokojená, noví správci tam přinesli spoustu nových/starých rubrik a projektů, ačkoliv je fakt, že mnozí z nich byli zřejmě inspirováni klubem snílků, jsem ráda, že to takhle je a doufám, že tentokrát to s AK dopadne lépe. :-)

12 Janah Janah | Web | 30. března 2011 v 12:23

Klub rozhodně prokoukl, jen asi ještě trochu prořídnou řady "správců" (mimochodem, kde je slibovaný nový jednoslovný název této funkce? :-) ), protože i když jsou jejich projekty zajímavé, je jich dle mého názoru příliš mnoho.

13 Cervenej_cudlik Cervenej_cudlik | E-mail | Web | 30. března 2011 v 12:26

Mě nenapadlo, že můj přiblblej začátek se stane legendární větou:D

14 Taychi Taychi | E-mail | Web | 30. března 2011 v 14:59

Možná změny k lepšímu, ale stejně jsem odhlasovala že se o AK nezajímám. :)

15 stale-kvalitni stale-kvalitni | E-mail | Web | 30. března 2011 v 15:00

Chtěla bych jenom říct, že klub rozhodně není u konce. Jenom já jsem se rozhodla předat žezlo dalším. Protože člověk, který je nejspíš na něčem jako "Blacklist" prostě na Blog.cz blogovat nemůže... ;-)

Zajímalo by mě,kde jsi došel na to,že AKB končí... 8-O Na blogu o tom není ani zmínka

16 stale-kvalitni stale-kvalitni | E-mail | Web | 30. března 2011 v 15:01

Oprava: [15]: ....,že SKB končí

17 Aleee Aleee | Web | 30. března 2011 v 15:09

[9]: Předběhla jsi mě, zrovna jsem taky chtěla na "členové AK daly najevo" upozornit :-D.

Ale jinak jsem se změnami v AK spokojená, ráda se tam vracím, komentuju a snažím se zapojovat...

18 Lastovička Lastovička | E-mail | Web | 30. března 2011 v 15:17

Vážne netuším, čím sa blog spisovatele.blog.cz podobá na autorský klub. :-D
A tamtú "krásnu" upravenú ikonku som ešte nevidela. :-D

19 Mami Mami | Web | 30. března 2011 v 15:32

Závan čerstvého vzduchu rozhodně zlepšil mikroklima AK :-)

Chválím rychlost a citlivé provedení restartu.

Odstavec o sdílení tvorby a sdružování blogerů do zájmových skupin je přesný. Také jsem k tomu postupně dospěla a od pátku rozjíždím nový blog, který už nebude pouhým deníčkem. Jsem zvědavá, jak se vyvine, rozvine, navine. Mám sice spousty nápadů, ale nakonec vždy záleží na čtenářích, kterým směrem se má smysl ubírat.

20 Mami Mami | Web | 30. března 2011 v 15:36

[13]: Suprovej začátek.

21 Cirrat Cirrat | E-mail | Web | 30. března 2011 v 15:37

Já jsem pořád neutrální. Mně osobně současný styl AK nesedí, prostě to není něco, s čím bych mohla operovat. Ale tak nějak to neřeším - funguje to, tak ať to funguje dál...

22 Tereza Matoušková Tereza Matoušková | E-mail | Web | 30. března 2011 v 15:48

Taktéž zaujímám neutrální postoj. Spousta nápadů, spousta nových rubrik, všechno supr, ale s chválou si počkám, až počáteční nadšení opadne a klub vydrží za současného tempa tak půl roku bez dalších kiksů. ;-)

23 Michalinda Michalinda | Web | 30. března 2011 v 15:48

Mně se změny moc líbí. Je to fajn a aspoň se opravdu něco děje. Mám to teď stejné jako [5]:  :-) Také více sleduji chod. Jen tak dál...!

24 yellow-dog yellow-dog | Web | 30. března 2011 v 16:00

Docela klubu fandím :). Rozhodně změny k lepšímu :).
Jinak s těma snílkama máte asi pravdu, já sama sebe díky AK vlastně našla :).
Takže doufám že to AK přežije ve zdraví :).

25 Matt Matt | E-mail | Web | 30. března 2011 v 17:26

Taky mě zvednutí návštěvnosti zaskočilo :)

ale spíše pozitivně

26 uajiii uajiii | Web | 30. března 2011 v 17:36

[21]: Třeba se to zaběhne, vždyť se tam ještě nic pořádnýho neděje...

27 TlusŤjoch TlusŤjoch | Web | 30. března 2011 v 18:35

Po přečtení smaž:

oprav v článku: "členové AK daly" [:tired:]

28 Žirafka Žirafka | Web | 30. března 2011 v 19:30

No :D. Trošku delší článek. Abych řekla pravdu, přijímání nováčků je pomalé, co to trošku urychlit? ;-). Docela totiž lituju ty, co pořád čekají na přijetí a nemohou se zůčastnovat dění v AK. Není to nefér? ;-)

[26]: Tjn, většina se ještě rozbíhá :D

29 Žirafka Žirafka | Web | 30. března 2011 v 19:31

[20]: Náhodou je super. Škoda, že jsem první větu nemohla vymyslet já :D. Jistě by byla ještě přihloupější... Né teď vážně, začala jsi dobře. Vtipně, originálně, ... proč ne? ;-)

30 Monica Otmili Monica Otmili | Web | 30. března 2011 v 19:33

Je vidět, že AK je v pohybu a své minulosti se dávno vzdal, rubriky jsou nové, spousta je nová atd.
Každopádně už si znova do fronty čekatelů (s tím rozdílem, že nyní činí cca 1600 blogerů) nestoupnu. Nicméně děj Ak budu sledovat nadále. Líbí se mi některé nové rubriky a mrzí mě, že do nich nemůžu přispíat. Nu což...

Napadá mě, že vznik Snílků (jež má podle mě budoucnost) v nejisté situaci jaksi nakopl Ak ve vidině konkurence, že by se mělo začít něco dělat. A dopracovalo se to zatím do této podoby, která vypadá slibně. Snílci byli (a snad i jsou) jakýsi odboj proti tehdejší situaci a jsou zároveň koníčkem správců. Takže přece jenom to má svá pozitiva na obě strany. :-)

31 Monica Otmili Monica Otmili | Web | 30. března 2011 v 19:34

Jo a je asi neslušné to říct, ale musí se uznat, že autor nálepky s plínkou dokázal někoho rozesmát.

32 m. m. | Web | 30. března 2011 v 20:51

I fuj, členové snad dalI a před "a současně" nemá čárka co dělat :)

Jinak změny v klubu byly potřebné a dobře dopadly, i když jako správný rejpal mám k lesčemu svoje výhrady, ale co, to je normálka, hlavně to bedlivým svým zrakem sleduji a jsem zvědavá, co se z toho vyvine dál :)

33 Brita Brita | E-mail | Web | 30. března 2011 v 22:10

Moje ego se pořád ještě nevzpamatovalo z vyhazovu, ale už jsem se stačila nafouknout, když se mi podařilo dopsat povídku. Já nevím, pomalu, ale jistě pro mě AK odplouvá do vod zapomenutých a stalo se pro mě minulostí. Více mi vyhovovalo dřívější vedení a, tak nějak, jsem se za členství začínala stydět.
No a nyní jsem...svobodná?
PS: nejdřív jsem nepochopila tu narážku na konec SKB. Je to napsané trochu krkolomně, ale s trochou zamyšlení mi došlo, ke kterému článku a o jakou blogerku se jedná.

34 Avis Avis | Web | 30. března 2011 v 22:16

O autorský klub se nezajímám.
  Už.

35 signoraa signoraa | Web | 30. března 2011 v 23:11

Po restartu to vše vypadá nadějně. Byla jsem překvapená, že to vše proběhlo tak rychle.
A jak se říká, každá změna by měla vést k lepšímu. Věřím, že tomu tak bude. :-)

36 Dragell Dragell | Web | 31. března 2011 v 9:01

hlasovala jsem pro změny k lepšímu. Teď to vypadá dobře, rozjetě a správci zatím mají elán, ale jak to bude vypadat za půl roku?
Držím palce, ať to zvládnou :)

37 Michaela Vančurová Michaela Vančurová | 31. března 2011 v 12:11

O AK se nezajímám :-D  :-D

38 Dyamirity Dyamirity | Web | 31. března 2011 v 12:56

Jen mě tak napadlo, že o zařazení do klubu teď žádá přes 500 lidí, pokud vím. Se svými základními znalostmi matematiky jsem si zhruba počítala, že pokud by se chtěli přijmout všichni, ten úplně poslední by musela čekat asi devět let. Takže doufám, že se třeba já dočkám alespoň shlédnutí blogu ještě než budu mít řidičák...
(Tohle není výčitka, já chápu jeden blog týdně, ale stejně mě to trochu mrzí.)

39 Vysmátá Vysmátá | Web | 31. března 2011 v 13:52

tenhle článek si pozorně přečetlo 74 lidí :D lze poznat podle počtu kliknutí na odkazy, viz má včerejší návštěvnost linknutého článku :D
a ano zaskočená jsem byla, vzhledem k mé obvyklé působnosti jakožto šedé eminence :D
AK se dalo do pohybu a funguje. Ovšem chybí mi tam kolektiv, který třeba nechybí u Snílků. Tzn, je to dobrá příležitost zviditelnit se, ale pochybuji že na klubu komu doopravdy záleží.

40 Standa Standa | Web | 31. března 2011 v 15:47

[9]: + [17]: + [27]: + [32]: Děkuju, nějak mi to ulítlo. To je tím, jak pořád v textu přepínám mezi neživotnými "blogy" a životnými "členy".

[15]: Zmínce o blacklistu nerozumím, nic takového na Blog.cz není.

[28]: + [38]: Aktuálně čeká na vyřízení kolem 500 přihlášek, tzn., že pokud by byli teoreticky přijati všichni přihlášení, pak se těchto 500 přihlášených bude přijímat přes deset let :-) (samozřejmě za teoretického předpokladu, že se během těch deseti let nikdo další nepřihlásí, což je nemožné - jedině že by se přihlášky nyní zakázaly).

Ve skutečnosti je to samozřejmě trochu jinak. Přihlášky si podali i blogeři, jejichž blogy do Klubu nepatří, jsou proto odmítáni (ačkoli se nikde seznam odmítnutých nikde nezveřejňuje), a do AK přijímám jen kvalitní blogy, vychází to tak 1 dobrý blog na 10 špatných blogů, tzn. rázem jsme na desetině původního počtu, a těch 50 kvalitních blogů, které čekají v přihláškách, bude do roka přijato. Mezitím se budou hlásit další a další, což je dobře, protože když je někam nával, tak o to roste zájem a prestiž. Zásadně odmítám přijímat častěji než jednou týdně a více než po jednom blogu, takže toto se měnit určitě nebude.

Připouštím, že na to doplácí autoři nových blogů, kteří AK objevili nedávno a rádi by se stali jeho členy, ale to je vina předchozích správců, kteří měli možnost přijímat hromadně, ale flákali to, a především kvůli nim je zde takový přetlak v zájemcích - většina z těch 500 přihlášek byla podána ještě za původních správců, kteří to ale nezvládali. Což není moje vina a nebudu kvůli tomu ustupovat z mé vize: jeden spokojený přijatý nováček je pro mě důležitější než 100 netrpělivých nespokojenců.

41 Storyteller Storyteller | Web | 31. března 2011 v 15:50

Je to jasné. Dám si do menu ikonku blog.cz a ikonku facebookové skupiny Tři mušketýři a Somálská princezna ze Zbýšova, abych byl cool.

42 cyrusmileyhope cyrusmileyhope | Web | 31. března 2011 v 16:53

uz sem psala z jinneho uctu ale to je.fuk. Vypada to dobre.... Premejslim o zalozeni blogu o mejch pribezich.... S mojema postavama.... Si este rozmyslim..... :-?

43 Luciaaas Luciaaas | Web | 31. března 2011 v 19:04

[42]: To by bylo pro všechny jistě velice literárně přínosné ;-)  Nejdříve si zopakuj češtinu a psaní na klávesnici... Pro dobro všech ;D

44 R0XY R0XY | Web | 31. března 2011 v 19:35

Mne sa väčšina zmien zapáčila a myslím, že sa to zatiaľ uberá dobrým smerom. Pritom nové rubriky AK určite oživili.

45 Vendy Vendy | Web | 31. března 2011 v 20:17

Tak vám přeju dobré pokračování v AK! (Bez ironie...)
Dlouhý článek. Pěkná ikonka. Druhá ikonka drsná. Trošku mě zarazila zmínka o "oblíbeném!" magazínu Krásná. Myslím tím ono slovíčko "oblíbeném", to se mi zdá trochu nadsazené a v tomto článku vlastně zbytečné.
Všem v AK přeji klidnější časy, platí to jak pro správce, tak pro členy.

46 GraphicShocks //Ronnie GraphicShocks //Ronnie | Web | 31. března 2011 v 21:13

[43]: ale na mobilu ti nejdou psát háčky a čárky!

47 Monii Monii | Web | 1. dubna 2011 v 14:38

[46]: Tady se ani tak nejedná o psaní háčků, ale spíš o používání výrazů (mojema, mejch, postavama apod..).

48 Luciaaas Luciaaas | Web | 1. dubna 2011 v 15:13

[46]: 1. To má snad nějaký starý samsung, či co? ;-) Na normálním mobilu snad jdou psát, pokud vím :-)

[47]: ;-)

49 MileynQa&SmileynQa MileynQa&SmileynQa | Web | 1. dubna 2011 v 16:48

[48]: Mám samsung galaxy 550:P ale než posuneš tu klávesnici [:tired:]

50 Ducii Ducii | Web | 1. dubna 2011 v 18:49

Zatím to vypadá jako změny k lepšímu, ale je opravdu velká škoda těch kvalitních blogů, které byly vyházeny. Ne každý je vlezdoprdelka, která se bude doprošovat o znovupřijetí. Prostě máme svou hrdost...A takových blogů je škoda, protože když už nejsou v klubu, těžko na ně jen tak narazíme ve změti všech blogů na blog.cz.

51 Sasanka Sasanka | 1. dubna 2011 v 20:34

Trošku mě zamrzelo, že jsem dostala "padáka", ale je fakt, že můj blog poslední dobou stál (s prominutím) za hovno :) Chvilinku jsem si dokonce připadala ublíženě, ale když jsem si teď přečetla, kolik blogů bylo vyřazených, byl by zázrak, kdybych se mezi nimi neobjevila. Každopádně to všechno vypadá jako hodně velký krok dopředu, změna k lepšímu. A vážně přemýšlím o tom, že si na svůj blog dám tu ikonku "klub vyhozených plev" ;-)

52 nellolita nellolita | Web | 2. dubna 2011 v 9:08

No škoda

53 Ziky Ziky | E-mail | Web | 2. dubna 2011 v 11:15

Mě se to nelíbí. Ale nestěžuju si. Ty lidi co to dělaj to dělaj protože je to baví. Ať si to užijou a ať se Klubu daří víc než s Tiskařem :-D

54 denniksialenejholky denniksialenejholky | 2. dubna 2011 v 13:52

:D A ja som skončila... :D Ani nemám poňatia čo je to to AK :-) Do teraz mi to nedošlo... čo robia taký AK :-?

55 cats-and-angels cats-and-angels | Web | 2. dubna 2011 v 14:57

[54]: Někde bylo psáné že orý to jsou blogy co opravdu co oprvadu za něci stojí ...
ale každý máme jiná vkus ... mě se teda blogy v AK vůbec nelíbí

56 tvorim tvorim | Web | 3. dubna 2011 v 18:24

[40]: Je pravda, že to není tvoje chyba, to přijímání je podělané nějak celé. To po jednom se mi sice moc zamlouvá, ale holt si musí členi počkat.

57 zajimavosti-ze-sveta-zvirat zajimavosti-ze-sveta-zvirat | 3. dubna 2011 v 18:50

celkem dobrý změny

58 Helena Lišková Helena Lišková | E-mail | Web | 5. dubna 2011 v 20:10

huráááá, můj blog www.helena-liskova.blog.cz a www.kralicek-julinka.blog.cz zůstávají členem autorského klubu. DÍÍÍÍKY :-)
Za změny jsem ráda, konečně někdo bude dohlížet nad tím,aby AK k něčemu byl :-)

59 tom-791 tom-791 | 7. dubna 2011 v 16:13

K lepšímu? Zahráli si na hromadné propouštění a skládá se z blogů..no raději nic. Od jisté doby se o něj nezajímám. :-! [:tired:]

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama