Rozhovor: Sticky Bubblegum

16. března 2011 v 8:00 | Standa |  Rozhovory
Je jí 17, na blogu si prošla 4 letým vývojem, a patří mezi několik málo dívek, jejichž blogy se objevily v kontroverzní reklamě "Nejlepší blogy na Blog.cz". Jaká je, co si myslí o světě a o stereotypech? Seznamte se s blonďatou bohémkou Sticky Bubblegum.


Sticky Bubblegum, autorka blogu x-bubblegum-x.blog.cz

Sticky Bubblegum

  • Na Blog.cz nejsi žádný nováček, měla jsi zde už více blogů a nejstarší z nich byly založeny v roce 2007. Jak bys ve zkratce popsala svůj vývoj za tu dobu až do současnosti, kdy se z tebe stala "blonďatá bohémka Bubblegum"?
Je pravda, že blogů jsem měla spousty, každý zaměřený na jiné téma. Mé první blogy byly zaměřené na upíry, různé styly, anorexii, hubnutí, tzv. "přeplácaná blogy" o všem - včetně nenáviděných bleskovek. Potom jsem začala zakládat blogy, které byly z větší části autorské a také hodně oblíbené. Pamatuji na jeden svůj blog, který jsem měla tak před 2-3 lety, kde jsem měla dobrou návštěvnost, spousty čtenářů, ale pak jsem ze dne na den blog zrušila. Až minulý rok v dubnu mě napadlo, že bych se mohla k autorskému blogu vrátit a tak nějak vznikl blog Bubblegum.
  • Jak vlastně máme rozumět té "blonďaté bohémce"? Osobně to chápu jako protikladné spojení, ve kterém odkazuješ na stereotypy o bohémech a blondýnkách, aniž by to vlastně dávalo nějaký smysl :)
Pro většinu lidí jsem "růžovka", ale myslím, že můžu mít také svůj názor na věc a sama nejlépe vím, jaká jsem. Ano, jsem blonďatá, ale to neznamená, že bych nemohla být bohémkou. Dříve se za bohémy označovali lidé, kteří si uměli život užívat a neohlíželi se na opovržlivé pohledy společnosti. Byli to mnohdy umělci, kteří si libovali v popíjení zelené víly a nápoje umělců - absintu, oddávali se předmanželskému sexu a večírkům. K takovému životu měli blízko i prokletí básníci, mezi kterými je můj nejoblíbenější básník Paul Verlaine, z části proto jsem "blonďatá bohémka" a tu další část si nechám raději pro sebe :-)
  • Tvoje první blogy se věnovaly problematice sebepoškozování a anorexie. Máš s tím osobní zkušenosti?
Když budu upřímná, tak s tím zkušeností mám až příliš. Co se týká anorexie a hubnoucích blogů, několik let jsem je skutečně měla a znám pár dívek, co anorexii nebo bulimii opravdu měly, ale uzdravily se. Osobně jsem anorexii nikdy neměla. Blogů o sebepoškozování si tak zcela nejsem vědoma, ale ze začátku jsem měla blogy, kde jsem o tomhle tématu měla pár článků a spousty fotek. Se sebepoškozováním mám osobní zkušenosti, k tomu se nebudu nějak více vyjadřovat a bohužel mám zkušenost i se sebevraždou. Právě proto jsem si vybrala na svůj seminární projekt, který se prezentoval před školou, téma "Sebevražda jako fenomén současnosti" kde jsem se na tenhle problém hodně zaměřila.
  • Dejme tomu, že jsem v životě neviděl žádný blog - pojď mě nalákat, abych si jeden taky založil. Jak bys na to šla a čím by ses mě zkusila přesvědčit?

Blog je dobré místo nejen pro lidi, co něco umí a chtějí se pochlubit ostatním svými obrázky, fotografiemi nebo povídkami. Je to také místo, které ti nahradí tvůj deníček, protože jestli tě v osobním životě nikdo neposlouchá a nemáš příliš přátel, na blogu si jich můžeš najít spousty, tím ale neříkám, ať na blog píšeš všechny informace ze svého života, to rozhodně ne. Ano, můžeš narazit na negativní komentáře a postoj, ale já si našla díky blogu spousty nových kamarádek a s některými jsem se už viděla i osobně, takže internetové přátelství z blogu přerostlo ve skutečné. Blog ti také pomáhá splnit si své sny, protože nikdy nevíš, kdo si čte tvou povídku nebo chválí tvůj výkres, třeba to je někdo, kdo ti v budoucnu nabídne spolupráci :-)
  • Co aktuálně můžeme najít na tvém blogu x-bubblegum-x.blog.cz? Počte si tam každý, nebo se zaměřuješ jen na určitý okruh čtenářů?
Já osobně si myslím, že si tam to své může najít každý. Pro čtenáře, které baví právě autorská tvorba, mám na blogu povídky a básně, pro ty více kritické své fotografie, ale to prý není tvorba, ale "předvádění obličeje", každý to bere jinak. Většinu mých článků tvoří ty na témata týdne, různé problémy a kritiku všeho možného, tyto články bývají také nejdiskutovanější. Protože mám zkušenosti s různými věcmi, jako je zmiňované sebepoškozování, ale i tetování, piercing, tak mám pár rubrik, kde o těchto zkušenostech píši nebo se snažím ostatním poradit, jak přežít ve škole nebo jak se přiblížit svému vysněnému povolání, proto nově také nabízím možnost všem čtenářům mého blogu, že pokud se mají o co podělit, může se o nich na mém blogu nebo webech, pro které píši, objevit článek. Pro holky, které baví kosmetika a typické holčičí věci, je rubrika líčení, kde jsou fotonávody, rady na různou kosmetiku a produkty, se kterými mám zkušenost.


Sticky Bubblegum

  • Jsi přírodní blondýnka? Narážíš ve svém okolí na stereotyp "hloupé blondýnky"? Mám takový matný pocit, že se dokonce proti těmto stereotypům snažíš bojovat - je to tak?
V létě jsem přírodní blondýnka, ale díky mému pět let starému úletu - barvení na růžovou, hnědou a černou, už mé vlasy nejsou, co bývaly, takže přes zbývající roční období té blond trochu pomáhám melírem. Na stereotyp "hloupé blondýnky" narážím téměř každý den, nejen na blogu, ale právě i ve svém okolí. Těch názorů si většinou nevšímám, ale mám spousty kamarádů, co všechno svádějí na to, že jsem blond, přezdívají mě "blondýnou z muller mixu" a tak podobně. U těch ale vím, že to nemyslí vážně. Ano, snažím se proti tomu bojovat, ale že by to bylo úspěšné, to bych neřekla.
  • Napočítal jsem na Blog.cz přes 20 tvých blogů, přičemž tvůj poslední blog, který bude brzy slavit rok existence, obsahuje aktuálně 445 článků. Píšeš i pro Krásná.cz, kde patříš k nejaktivnějším autorům (aktuálně 22 vypublikovaných článků). Řekla bys sama o sobě, že jsi grafomanka, která chrlí texty jako na běžícím pásu? O jakých tématech nejraději píšeš?
Vzhledem k tomu, že nepíši jenom pro Krásnou, ale i pro cca 5 dalších webových magazínů, pak mám práci copywriterky, kdy denně musím napsat spousty článků a občas mi přibudou jednorázové nabídky, kdy po mě chce někdo otextovat web a tak podobně, tak mám opravdu co dělat. Já nejraději píši články na blog, povídky a básně, které většinou nikde nepublikuji, a právě na tohle mi zbývá nejméně času. Když mám zadané nějaké téma, tak článek napíši většinou rychle, ale jakmile píši na blog a téma si vybírám sama, trvá mi to déle, protože si na tom chci nechat záležet. Nejraději píši o tématech, kterými pobuřuji, takže takové sebevraždy, anorexie, kritika určitých způsobů života, médií a filmů, to je moje.
  • Když jsem už zmínil tu Krásnou - koukám, že jsi jí vlastně založila konkurenci - stránku www.fajnslecny.cz :) Prozradíš, jak tato stránka vznikla, kdo ti s ní pomáhá a co si od toho slibuješ?
Ano, je pravda, že ani ne před měsícem vznikl můj magazín fajnslecny.cz. Stránka vznikla jako reakce na všechny ty internetové magazíny, které jsou většinou na jedno brdo - kluci, šminky, sex, celebrity a články píší dívky okolo 16-19 let. Vím, že když mi bylo 13, chtěla jsem strašně psát do takových magazínů, ale nikdo mě nevzal, vždyť mi bylo jen 13! Fajnslecny.cz jsou magazínem, pro který můžou psát všechny náctileté dívky, takže je mi jedno, jestli je někomu 11 nebo 19, šanci má každý. Navíc web je zaměřený na literaturu, filmy, hudbu a rozhovory, takže jsem se snažila vyhnout právě těm zažitým rubrikám z magazínů. Neříkám, že tahle má stránka změní svět, ale může spoustě holkám pomoci a dát jim tu jejich šanci. Web jsem nezaložila sama od sebe, ale dostala jsem nabídku na jeho založení od jednoho milého pána, kterému říkám "Milošák" a který vlastní web www.mzstudio.cz.
  • Poslední dobou zažívají rozhovory s blogery velký rozmach. Myslíš, že má ještě cenu, aby na tomto blogu dál vycházely rozhovory s blogery, když podobné články dnes najdeme na každém druhém blogu?
V tomhle máš pravdu, protože mi každý den přijde na e-mail alespoň jedna žádost o rozhovor, jenže z mého pohledu - já jsem za to ráda. Je více druhů rozhovorů, takové, které vycházejí právě na Srdci blogu, rozhovory, které mají hlavu a patu a mohou být přínosné, ale pak jsou i rozhovory, kde se blogeři ptají všech na to samé, jako "Kdy jsi založila blog? Kolik ti je?" apod. Ráda jim odpovím i na takové otázky, ale co z toho ostatní mají, že. Na druhou stranu jsou i blogeři, které mají opravdu dobré a trefné otázky a za ty jsem ráda. V budoucnu by z nich byli dobří reportéři.
  • V poslední otázce ti dám několik slov, která se stala nedávno tématem týdne, a ty se můžeš ke každému vyjádřit jednou větou, co tě k němu napadá:
Vegetariánství - Byla jsem přes rok vegetariánkou, protože jako ochránkyně zvířat, jsem nesouhlasila s jejich zabíjením, ale teď bych den bez masa asi nevydržela.

Ztráta iluzí - Důvod založení fajnslecny.cz a možnost pomáhat ostatním plnit jejich sny, protože každý den po kousku ztrácím své iluze, díky lidem, kteří mi říkají a píší, že na své sny zkrátka nemám.

Sex - Stoprocentní sblížení dvou lidí, kteří se milují, příjemné zpestření a v současné době dost hrozné chování puberťáků, kteří se sexem začínají z nesprávných důvodů.

Rasismus - Každý z nás je svým způsobem rasista a kdo říká, že není, tak je lhář a ano, i já jsem rasistka, mám ráda černochy, vietnamce, ale jsou i jistí lidé, které nemohu vystát, za to, co mi, ale i mým přátelům, bezdůvodně provedli.

Smysl života - "Jsou lidé, po kterých nezbude nic, než plné latríny," a já s tím souhlasím, a proto se snažím něco dělat, abych nepatřila mezi zmiňované lidi.

Sebevražda - Z části zbabělý čin - který vyžaduje dávku jisté odvahy sáhnout si na život - který bych já nikdy nevykonala.

Yaoi - Abych řekla pravdu, vím jen to, že se slůvko týká japonského anime, ale jeho přesný význam mi není znám.

--

Chcete se o zpovídané blogerce a jejím blogu dozvědět více? Navštivte její blog na adrese x-bubblegum-x.blog.cz
 

41 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Nikolas Nikolas | E-mail | Web | 16. března 2011 v 8:12

Rozhovor je dobrý - je vidět, že si dala Bubblegum záležet. Ale na její blog jsem zavítala jen párkrát a nemám potřebu tam chodit pravidelně.
Konkrétně ale ty fotky, které má na blogu, se mi ale vůbec nelíbí, vážně mi to připadá spíš jako "předvádění obličeje".
V ničem jiném ji hodnotit nemůžu, protože je to úplně jiný typ holky s úplně jinými zájmy než já.

2 Marta Woitek Marta Woitek | Web | 16. března 2011 v 8:13

U rozhovoru s Michalindou píšete,že se v rozhovorech snažíte ukázat zajímavé členy AK. Proč nevidím Sticky Bubblegum vve výpisu? Asi jsem fakt slepá [:tired:]

3 Matt Matt | E-mail | Web | 16. března 2011 v 8:38

cool fotka, ale lehnout si v lese na zem, nelezli po tobě pak mravenci nebo něco? :))))

4 Skříteček2 Skříteček2 | Web | 16. března 2011 v 10:01

[3]: Tak teď jsi mne dostal *padá ze židle s neuvěřitelným záchvatem smíchu*

Její blog mne docela zaujal, až dopíšu tento komentář, určitě tam znovu zajdu a důkladně ho projedu. Je pravda, že rozhovory jsou teď na každém rohu, ale jak říká Sticky v rozhovoru, dobří "reportéři" se vždy najdou a rozhovory na tomto blogu určitě mají smysl.

Jinak bych chtěla zažádat o neaktivní blog, poslední článek je tam ze dne 31.7.2009. Bylo by možné mi blog nějak "předat" nebo ho zrušit, abych si ho mohla založit? Jedná se o nasezazitky.blog.cz

5 Winnona Winnona | Web | 16. března 2011 v 11:11

[4]: S žádostí o přenechání blogu by bylo lepší obrátit se na e-mail blog@blog.cz,tohle není podpora a tvůj dotaz by mohl zůstat nevyslyšen...

Jinak rozhovor není špatný,ale blogerky z krásná.cz mi přijdou už z principu namyšlené.....a nic proti nikomu,můj názor...

6 Bylinka Bylinka | Web | 16. března 2011 v 11:21

Podobné blogy nenavštěvuju, ale ze zvědavosti jsem na blog Bubblegum zavítala. Mám jiný okruh oblíbených blogů, možná to bude tím, že už mi rok není -náct a hledám ke čtení něco úplně jiného, ale i tak slečně přeju hodně štěstí v blogování :-)

7 Skříteček2 Skříteček2 | Web | 16. března 2011 v 11:33

[5]: Díky za radu, pošlu to na ten mail =)

8 Maruška Maruška | Web | 16. března 2011 v 15:16

Ji zrovna jako takovou tu hloupou blondýnku neberu :D Většina jejich článků je ke čtení a má hlavu a patu.
Jinak ji přeji co nejvíc úspěchů :-)

9 Cappuccino Cappuccino | Web | 16. března 2011 v 15:48

Ach, vymazal som svoj komentár! No v skratke. Keď už dievča na blog.cz, ktoré fotí, tak Metteorwa. Príde mi omnoho sympatickejšia, milšia a sebavedomejšia (v TOM DOBROM slova zmysle) - sebavedomá v tom čo chce, nie v libování si vo svojom pelechu ala "Pokud se mnou také budete chtít udělat rozhovor" (ha?) atď. Jednoducho bublegum nie je dle mého gusta :-) A píšucich blogov (čisto len píšucich), ktoré sú kvalitnejšie jest nespočetné množstvo.

10 maybe-strange maybe-strange | Web | 16. března 2011 v 16:03

no..

11 lady-dariel lady-dariel | Web | 16. března 2011 v 16:25

[9]: jojo máš pravdu metteorova ví za čem jde, a je jasný že ta to někam v životě dotáhne, at už jako fotografka, návrhářka či ěnco jiného :))

12 Amestea Amestea | E-mail | Web | 16. března 2011 v 17:54

Nebudu říkat, že jsem nějak nadšená...

13 Lily Way Black Lily Way Black | Web | 16. března 2011 v 18:06

koukala jsem a jediné, proč bych se vrátila na její blog by byly ty básničky a povídky..jinak takový celkem tuctový blog..samozřejmě nic proti autorce :)

14 Michalinda Michalinda | Web | 16. března 2011 v 18:21

Rozhovor jsem přečetla celý. Blogerku neznám. Blog má docela zajímavý. :-) Na stránku fajnslecny jsem narazila nedávno, ale dlouho jsem se tam nezdržela. Přeji jen hodně úspěchů do dalších let ;-)

[2]: A jo, máš pravdu, že u mě píší, že se zajímají o členy AK, ale rozhovory dělají i s nečleny. Pokud jsou nějak výrazně zajímavý a proslavili blog.cz. Vzpomeň na Natálii Sadness.

15 Tanqej Tanqej | E-mail | 16. března 2011 v 19:14

Obzvlášť mě jako chlapa tyto rozhovory na jedno brdo začínají štvát. Sám jsem psal návrh na rozhovor dvou slečen, které dělají nádherné digitální kresby a jsou také v Ak. Myslím si, že by to rozhodně bylo zajímavější než tyto rozhovory, v kterých se opakují stejné typy holek. Co takhle zase jednou udělat rozhovor s někým opravdu šikovným, kdo se zabývá focením, kreslením a není růžovej a blonďatej?

16 Cassidy * Cassidy * | Web | 16. března 2011 v 19:30

Dobrej rozhovor :)

17 Metteorwa Metteorwa | Web | 16. března 2011 v 20:28

I když je růžová a blonďatá, podle projevu to žádná hlupačka není, ale místní toho jsou asi už přesycení. A myslím, že právem...byl tu třeba rozhovor např. se slakinglizardem? Takovej borec s talentem by to tady osvěžil. A Vám dvěma výše děkuju za podporu ;-)

18 hajdance hajdance | E-mail | Web | 16. března 2011 v 20:39

[16]: súhlasím zajímavá holka :-D

19 Barča Barča | Web | 16. března 2011 v 21:52

Přijde mi jako sympatická slečna:) řekla bych, že není "hloupá" blondýna, její odpovědi mají hlavu a patu:)

20 Tereza Matoušková Tereza Matoušková | E-mail | Web | 17. března 2011 v 1:12

Souhlasím s Metteorwou, místní jsou přesyceni "růžovkami". Nic proti bohémce samotné, (i když mi onehdy neodpověděla na mail), rozhovor není špatný, fotky se mi třeba samy o sobě líbí a tak dále... :-)

Možná by nebylo špatné hodit sem anketu, s kým by tady čtenáři Blog.cz rádi viděli rozhovor a nabídnout jim třeba pět-šet diametrálně odlišných členů AK.
Jednoho povídkáře, jednoho malíře, jednu růžovku, jednoho kutila a jednoho glosátora. Ať si lidi vyberou, co chtějí číst. :-)

Z patra mě napadá třeba Edith Holá za pisálky, Sherridon za kutily, Ajinak nebo Teris za malíře, (k růžovkám nechodím, ale někdo by se našel) a Citovou prostituka za nějaké ty deníčky nebo glosy. :-)

Všechno jsou to osobnosti a nadaní tvůrci a jejich názory by tu vynikly. :-)

21 Chloë Noir Chloë Noir | Web | 17. března 2011 v 8:49

No, musím povedať, že slečna ma dosť príjemne prekvapila, rozhodne to je celkom rozumné a sympatické dievča a to je fajn.
A mimochodom...veľi sa mi páči ten netopier, počuj odkiaľ ho máš? :D

A súhlasim s Terezou...dať možnosť výberu z niekoľkých blogerov by určite bol fajn nápad. Aj keď potom trochu menšie prekvapenie :D

22 Louise Duck. Louise Duck. | Web | 17. března 2011 v 8:52

Sticky Bubblegum je chytrá :)

23 Standa Standa | Web | 17. března 2011 v 9:35

[2]: Nikol v Autorském klubu zatím není. Výjimka tedy potvrzuje pravidlo :-)

24 Taychi Taychi | Web | 17. března 2011 v 12:53

Když už tu tak debatujete někteří že by měli být v AK, já jsem se na rozhovor též hlásila a pokud máš opravdu kvalitní blog popřípadě nějak zajímavý tak v AK být nemusíš...aspoň to mi bylo řečeno
    Je opravdu že autorka je chytrá dost,určitě převyšuje některé bloQísky ovšem taky mě nějak nezaujala, ale určitě má svých čtenářů dost ;).

25 Babe Babe | E-mail | Web | 17. března 2011 v 13:28

ó Xeno..

26 Sticky Bubblegum Sticky Bubblegum | Web | 17. března 2011 v 14:45

[21]: Ha, díky :D Netopýráka mám cca dva roky.

27 erich hirsch erich hirsch | E-mail | Web | 17. března 2011 v 14:46

Já tidocela fandim,ale:jáuž mám blog přes 2 roky ,ale na celím Tn.cz není o něm ani zmínka a to přes to že mám jednu znejvyších návštěvností.200 i víc,to asi kvůli tomu že je mi už 70let tak mě Tn.cz ignoruje.ale co ani se moc nedivím.erich O_O

28 Orlageddon Orlageddon | Web | 17. března 2011 v 15:58

[20]: Hlasuju pro nápad s anketou. :)

29 Mystann Mystann | Web | 17. března 2011 v 16:48

[17]: Souhlasím. Chtělo by to oživit něčím, co není ANI TROCHU růžové.. :-)

30 Nikolas Nikolas | E-mail | Web | 17. března 2011 v 18:59

[23]: Už začínám být opravdu alergická na větu "výjimka potvrzuje pravidlo", protože v poslední době se používá snad u každého omylu, selhání a bůhví čeho. :D
Myslím si, že vůči jiným dobrým blogerům, kteří v AK nejsou, to není fér. Když členy, tak členy.

31 cyrusmileyhope cyrusmileyhope | Web | 17. března 2011 v 21:03

Zajimavy rozhovor. Pusobi sympaticky:) ;-)

32 Babe Babe | E-mail | Web | 17. března 2011 v 22:33

[30]: nereaguje na to tvůj imunitní systém doře? :D

33 Lenič Lenič | Web | 17. března 2011 v 22:39

Ajajaj, taky chci dávat rozhovor :D

34 Nikolas Nikolas | E-mail | Web | 18. března 2011 v 8:38

[32]: nereaguje, ale asi si bude muset zvykat :-D

35 Sussanah de Silva Sussanah de Silva | Web | 18. března 2011 v 11:52

[27]: myslim, že věkem to nebude...

a ač proti Bubblegum nic nemám (netopýrek je fakt pěknej :-D ), tak si jako ostatní myslím, že by to chtělo nějakou změnu =)

36 sherridon sherridon | Web | 18. března 2011 v 12:10

[20]: páni, díky =)

slečna se zdá docela v pohodě, ale její blog není v okruhu mých zájmů...

37 Bonitka Bonitka | 19. března 2011 v 9:12

Jsem též pro nápad s hlasováním, s kým by zde měl být rozhovor =)
Myslím, že ty rozhovory jsou hlavně pro čtenáře blog.blog.cz a tudíž by bylo asi dobré se jim lehce .. podřídit v tom, co oni chtějí .. =) Takhe pak dáte nějakou slečnu a všichni jsou z toho zklamani, že očekávali něco víc .. (třeba) ..

38 pani-zofie pani-zofie | Web | 19. března 2011 v 10:39

Na blogu Bubblegum jsem díky tomuto rozhovoru byla poprvé (ze zvědavosti). Ale nemyslím ssi, že se stanu jejím trvalým návštěvníkem...

39 shariz3044 shariz3044 | Web | 23. března 2011 v 16:59

Osobně s hlasováním nesouhlasím. Člověk by se měl na něco těšit a ne všechno vědět a všechno dhlasovat a nad vším mít kontrolu. Hlasování je podle mého zbytečný. Někteří by si to mohli špatné vyložit a mohly by vznikat spory a to přece nikdo nechce. Do těď to nikomu nevadilo, když se nehlasovalo, s kým bude další rozhovor. Myslím si, že Nikol je výraznou blogerkou s pěkným slohem a jsem ráda, že byl rozhovor s ní, protože mě inspirovala. :-)

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama