Změny Autorského klubu Blog.cz - I.část

16. února 2011 v 19:21 | Standa |  Autorský klub
Rozsáhlá diskuse u nedávného článku Autorský klub Blog.cz - Jak dál? nastartovala změny v Autorském klubu Blog.cz. Co se dnešním dnem mění?


Zmíněný článek obsahoval anketu, jejíž výsledek je dosti jednoznačný:

snímek obrazovky

Otázkou však je, jak tento jednoznačný výsledek interpretovat. Jedním z možných výkladů je teorie, že se blogeři ve vedení klubu neosvědčili a členové jsou přesvědčeni, že AK má být v rukou redaktora Blog.cz. Minimálně v nejbližší době tomu tak tedy bude :)

Co se mění?

 • Stávající správci se loučí.

Počínaje dnešním dnem skončili ve vedení AK všichni 4 uživatelé, kteří se na jeho chodu podíleli. Za svou práci si zaslouží poděkování a uznání, protože AK se pod jejich vedením posunul výrazně dál. Abychom však tento vývoj nezastavili, dejme příležitost novým blogerům a blogerkám, kteří mají zájem se na chodu AK podílet. Dosud se nezávazně ozvalo 8 uživatelů, kteří by měli zájem, a jistě se najdou ještě další.

 • Dosavadní projekty na blogu AK končí.

Restart AK je ideální příležitostí, jak vlít do upadajícího klubu nové nápady a elán nových správců, kteří se mohou zcela oprostit od všeho, co se dosud na blogu AK dělo. Teoreticky je samozřejmě možné navázat na některé úspěšné projekty z minula, ale velmi bych preferoval začít zela jinak, od nuly a nezávisle na minulosti.

 • Konec "osvěty", start kvality.

Počátek AK byl spjat s určitou ideou, která se nyní opouští. Cílem bylo nenásilnou cestou vést mladé lidi k osvětě v oblasti autorského zákona a pomocí AK jim vysvětlit záležitosti kolem citací a práce s převzatým internetovým obsahem. Bylo to dáno určitou "profesní deformací" Krutomluva, který denně řešil případy blogerů, kteří kopírovali cizí obsah bez znalosti autorského zákona, a řešil otázku, jak tyto počty "kopírek" nějak ztenčit.

Do AK proto jako "starý dobrák" a "v dobré víře" zpočátku přijímal i blogy nejmladších uživatelů s přimhouřením obou očí co se týká kvality publikovaných článků i dodržování citací. V pozadí tohoto masového přijímání doslova každého zájemce stála vize, že se tito přijatí nejmladší blogeři budou cítit zavázáni a bude je to motivovat na sobě pracovat. To se však nepotvrdilo a většina přijatých nekvalitních blogů zůstávala nadále na stejné úrovni bez známky zlepšení.

Autorský klub proto nyní rezignuje na původní snahu po osvětě, kterou by ostatně měli šířit spíše rodiče nebo škola, a jeho hlavním smyslem nyní je sdružovat kvalitní blogy, jejichž autoři publikují originální autorský obsah, který nějak obohacuje jejich čtenáře a který nese stopy výrazného autorského rukopisu. Nehledě na to, že pro vyzrálé blogery je dodržování citací většinou tak jako tak samozřejmostí.

 • Konec masového přijímání nových členů.

Na začátku AK se nepočítalo s tím, že o něj bude takový zájem, a enormní počty stovek přihlášených zájemců nikdo nečekal. AK tedy nikdy nebyl koncipován jako olbřímí projekt zastřešující stovky až tisíce blogerů, a jak správně poznamenal TlusŤjoch, "s rostoucím počtem členské základny upadá kvalita".

 • 15 minut slávy pro každého.

Přijímat se nyní bude jednotlivě - každý nový člen si zaslouží svých "15 minut slávy". Nový člen na začátku ode mě obdrží hezký e-mail, který ho přivítá v klubu, a vysvětlí mu, jak vše funguje. Dřívější praxe, kdy se jak na běžícím pásu zveřejňovaly desítky přijatých blogů, byla poměrně nešťastná. Noví členové se často ani nedozvěděli, že se stali členy, a stávající členové neměli chuť ani čas proklikávat desítky odkazů na blogy nových členů. Chybělo tomu kouzlo iniciačního okamžiku, pro které se řada zájemců o vstup do AK hlásila.

Současně vždy na blogu AK vyjde článek - malý medailonek přijatého blogu - který představí nového člena, kterého budou moci stávající členové v komentářích přivítat a napsat názor na jeho blog. Tedy jakási obdoba dosavadního "Kartáče". Krom toho budou na Srdci Blogu i nadále vycházet s vybranými členy AK rozhovory, ve kterých se vybraní blogeři budou moci více zviditelnit.

 • Autorský versus autorský.

Nesměšujme autorský blog ve smyslu blog dodržující autorský zákon a autorský blog ve smyslu kvalitní blog talentovaného autora. Pouhé dodržování autorského zákona nyní pro členství v AK nebude stačit, naopak - podmínky pro vstup do AK se vrací na svůj počátek, kdy byly nastaveny velmi benevolentně. Současně ale budou obohaceny o podmínku, která bude vyžadovat, aby byl blog v první řadě nějak zajímavý, jedinečný, či - chcete-li použít slovo, které na některé blogery působí jako červený šátek na býka - kvalitní.

 • Bude se vylučovat.

V současnosti má AK více než 500 členů a další zájemci se dají počítat na stovky. Cílem AK ale není pojmout všechny blogy na Blog.cz, bude se proto vylučovat a současně se síto přijímání velmi zpřísní. Řady AK se velmi ztenčí - budou vyloučeny blogy, které se do klubu nikdy dostat neměly. Současně se bude u zájemců o členství upřednostňovat obsahová stránka nad formální. K čemu je mít každý obrázek ozdrojovaný, jestliže blog jako celek není ničím zajímavý a obohacující?

 • Zůstanou kvalitní blogy.

Jak se pozná kvalitní blog? Kvalitní blog je přehledný a dělaný s ohledem na čtenáře, který se na blogu snadno orientuje. Autor takového blogu ví, co chce sdělit světu a jak to chce sdělit, a blogu často věnuje každou volnou chvilku. Pod články na takovém blogu vidíme komentáře spokojených čtenářů, kteří jsou těmi zásadními arbitry kvality. A pak je to cosi mezi nebem a zemí, co vás chytí a už nepustí, a co pozná i člověk, kterého blog tematicky neoslovil - na kvalitním blogu je vidět, že je dělán s láskou a pro čtenáře. (Nikoli tak, že dodržuje nějaká nesmyslná pravidla, byť odsouhlasená komunitou, ale ve výsledku pouze buzerující mnohé kvalitní autory, kteří si to nenechali v minulosti líbit a po právu ukázali klubu záda - bohužel pro AK, který tak ztratil zajímavé autory kvůli často byrokratické malichernosti).

Kvalitní blog je současně nějak unikátní a jeho návštěvník nemá pocit, že to samé viděl nebo četl už stokrát jinde. Autorem takového kvalitního blogu může být kdokoli, nezávisle na věku a pohlaví. Co bude hrát zcela minimální nebo dokonce nulovou roli při přijímání nového zájemce, bude design blogu, který je zcela irelevantní. Nezáleží na obalu, ale na tom, co je uvnitř. Přihlížet se nebude ani na malichernosti typu používání vulgarismů nebo volba jazyka pro psaní. Blog je možné mít kompletně v angličtině, zájemce tedy klidně může psát blog anglicky. To samé u slovenštiny - AK je maximálně otevřen i slovenským blogerům ;)

 • Přijímání nových členů v rukou redaktora.

Výběr i vylučování členů budu mít na starosti odteď pouze já. V první fázi projdu stávající členy a vyloučím ty, kteří do AK dle mého soudu nepatří. To bude historicky poslední vylučování v AK - žádné další se konat již nikdy nebude, a blog, který se jednou stane členem, se již nikdy nebude moci bát, že bude vyloučen. V té druhé se vrhnu do přijímání stávajících zájemců, vždy po jednom, viz výše. Nepřijatí zájemci nebudou nikde zveřejněni, zdůvodnění opět najdete výše. Cílem je vnést nadhled a kontinuitu do procesu, který dříve probíhal dosti chaoticky v závislosti na tom, kdo zrovna přijímal.

 • Konec vyhazování členů z klubu.

Proč? Dva důvody:

1) U blogu, který v okamžiku přijetí do AK splňuje podmínky pro vstup, je více než dobrý předpoklad, že je bude splňovat i do budoucna. Zásadní je, aby splňoval podmínky v okamžiku, kdy se k němu dostanu. Odteď po vás nikdo nebude chtít mazat staré články a podobné nesmysly - je normální, že se každý vyvíjí, a máte právo mít na svém blogu staré články, které podmínky AK nesplňují.

2) Za druhé se mi nelíbila předchozí praxe, kdy se dělaly "čistky" a vznikaly zbytečné konflikty mezi členy AK. Vylučovat se nově budou pouze zrušené blogy a blogy, jejichž autoři o vystoupení z AK sami požádají. A co je rovněž důležité: vyloučení nějakého blogu z AK se nebude na blogu AK nijak zveřejňovat. Proč? Opět dva důvody:

1) Pro ostatní členy to nemá žádný informační přínos. Zajímavá je pouze ta informace, ve které se členové dovídají o novém blogu, který vstoupil mezi jejich řady, a nikoli o tom, který je opustil. Facebook vám taky nikde nepíše, kdo si vás smazal z přátel :)

2) Autoři zrušených blogů si v drtivé většině případů v minulosti sami většinou nedali tu práci, aby správcům AK oznámili, že zrušili svůj blog - proč by si tedy měl AK dávat tu práci, aby to dělal za ně a oznamoval to zbylým členům?

Autorský klub bude trochu jako studium psychologie. Bude skoro nemožné se do něj dostat, ale jednou přijatý člen se již nebude muset bát, že ho někdo vyhodí :)

 • Konec Facebooku, nový e-mail, ikonka pro členy.

Byla zrušena původní fan page AK na Facebooku, protože se pro ni nenašlo opodstatnění. Současně končí původní e-mail, na kterém bylo možné AK kontaktovat. Nově vznikne hezký e-mail klub@blog.cz, na který budou moci blogeři a blogerky posílat své dotazy, přání, a připomínky. Tyto e-maily budu číst já, stejně tak s odpovídáním. Současně vznikne hezká ikonka AK, kterou si budou moci členové AK umístit na svůj blog. Bude to něco podobného jako ikonky dívek a chlapců píšících pro Krásná.cz.

ikonka
ikonka

 • Větší propagace členů.

V současnosti jsou články členů AK propagovány třemi způsoby: na titulní stránce Blog.cz, v žebříčku Autorský klub, a v RSS kanálu AK. Do budoucna si dovedu představit, že členové AK dostanou mnohem více prostoru pro to, aby zviditelnili sebe a svůj blog. Vím o tom, že řada členů byla po přijetí AK zklamána, protože si od klubu slibovali mnohem více. To je bod, na který by se měl AK do budoucna více zaměřit.

Maximální prostor pro propagaci tvorby členů AK by měl být nově dán na blogu AK. Oznamování nových členů bude jen taková třešnička na dortu :)

 • Správci: dobrovolnost a odvolatelnost.

Správci AK budou mít na starosti blog AK, na kterém si budou moci dělat co budou chtít. Soutěže, psaní článků na vyhlášené téma, rozhovory, ankety, diskuse... Volnost správců bude omezena pouze třemi body:

1) Design blogu AK se nebude měnit, to samé platí pro pravidla pro přijetí do AK.
2) AK nebude pořádat srazy blogerů.
3) Žádný správce nesmí mazat komentáře u článků na blogu AK, ani blokovat IP adresy čtenářů.

Ve všem ostatním budou mít zcela volnou ruku a bude záležet pouze na nich, jak se domluví a co s AK podniknou. Vrchní autoritou budu já, kdy budu mít na starosti přijímání zájemců o členství a vyřizování dotazů na e-mailu klub@blog.cz. Správcům tak odpadnou nejotravnější povinnosti, a budou se moci plně soustředit na to, co je podstatné: využití blogu AK pro zveřejňování tvorby jeho členů.

Správcem se bude moci stát každý člen AK, který o to požádá na e-mailu klub@blog.cz. Současně se bude moci správcovství kdykoli vzdát, aniž by měl povinnost za sebe hledat náhradu. Každý správce bude moci být odvolán, pokud na něj přijde stížnost na klub@blog.cz - pokud stížnost uznám za oprávněnou, zveřejní se anketa, a pokud se nadpoloviční většina hlasujících vyjádří pro odvolání správce, pak jako správce končí.

_____


Tolik představení změn, které dosud z větší části leží pouze "na papíře". V následujících dnech se začnou tyto změny zavádět do praxe. V nejbližších dnech čekejte na blogu AK vyhlášení konkurzu na nové správce AK. Pokud už netrpělivě čekáte, až se budete moci přihlásit, pak to ještě chvíli vydržte :)

Cílem všech změn by mělo být AK více zlidštit, aby nás všechny zase bavil a těšil. Žádní roboti, žádná buzerace, žádné čistky, žádné konflikty, elitářství, masové přijímání, chaos a výtky, kdo co neposlal a nedodržel. AK by měl zůstat menší komunitou výrazných osobností, kteří spolu mohou sdílet radost ze své tvorby a obohacovat se vlastními nápady. Nikoli plýtvat energií na hádky v komentářích na blogu AK, na který už řada jeho členů dokonce ani nechodí.

Pokud jste se v poslední době hlásili o dobrovolné vystoupení z klubu, zkuste to ještě chvíli odložit. Remcat umí každý, zapojit se je však něco jiného. Není přece dál možné, aby pro AK vznikaly přezdívky typu AK 47 :)

Až se podaří AK chytit druhý dech, pak zde vyjde pokračování tohoto článku, kde si shrneme, co se podařilo a co zatím vázne. Velmi uvítám, pokud se do tohoto procesu zapojíte a budete průběžně vyjadřovat svůj názor na směřování AK, pro které jsem se rozhodl. Můžete začít pod tímto článkem - těším se na každý komentář.
 

73 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

Zobrazit vše (166)
Zobrazit starší komentáře

101 idees idees | Web | 17. února 2011 v 19:13

třikrát hurá! myslím že je vyslyšeno vše co jsme chtěli, tleskám:)

102 Halfdann Halfdann | Web | 17. února 2011 v 19:18

I presto ze sem ohledne veci neskutecne nastvany, tak chapu ze to asi jinak nejde, a tak vlastne cekam co z toho bude.

Teoreticky to situaci jenom pomuze, protoze doposavad si Ak vzalo strasne velky sousto ktery nezvladalo a nebylo schopny s tim neco delat a byt spolehlive.

Takze i presto zas a o5 po nekolikate drzim palce odzacatku, at se to vyvede a konecne je z toho plnohodnotny spolehlivy projekt se vsim vsady.

103 Barčaッ Barčaッ | Web | 17. února 2011 v 19:43

Jsem zvědavá na ty změny :) Až ty změny budou hotové, tak si myslím, že AK bude zase hodně oblíbený a členové nebudou odcházet jako tomu bylo do ted :)

104 Brita Brita | E-mail | Web | 17. února 2011 v 19:43

generální úklid, super. Tak já půjdu vynést koš. :-D
Přemýšlím, přemýšlím, zajímalo by mě, kolik blogů se vyhodí. Bude mezi nimi i ten můj? No jo, jsem děsně sobecká.
Ale jinak se změnami souhlasím všemi deseti. A teď se jdu starat o svůj blog. Hýčkat si čtenáře apod...

105 Ambar Ambar | Web | 17. února 2011 v 20:10

Po přečtení prvních pár vět jsem se zhrozila - némam zrovna dvakrát v lásce velké změny. Jak jsem se ale článkem prokousávala dál a dál, zjistila jsem, že de facto s žádnou z novinek nemůžu nesouhlasit - jedná se, alespoň dle mého názoru, o změny k lepšímu (k radikálně lepšímu). Snad klub zase začne vzkvétat, teď se jen třesu, abych prošla ostrým sítem vylučování. Pokud ano, možná se i zase začnu podílet na chodu klubu. Možná.

106 Tenny Tenny | Web | 17. února 2011 v 20:11

Tak aby všichni nejásali, dovolím si vnést do diskuze trochu své skepse a pesimismu.
Teorie zní nepochybně dobře, to nemůžu popřít. Jenomže teorie se od praxe dost liší a mám pocit, že většina lidí už potom tolik skákat nadšením nebude. (no, přinejmenším ti, co budou vyloučeni při "velké čistce")
On jeden člověk může být jen těžko objektivní, navíc mám obavy, že Standova představa kvalitního blogu se liší od představ některých jiných blogařů.

No, co se dá dělat. Prostě mám jenom pocit, že z Autorského klubu se nám stal Standův klub. Ale vzhledem k tomu, že jsme si to sami odhlasovali...

Nevím, třeba se pletu. Třeba to bude ideální. Ale ze své skušenosti vím, že věci ideální nebývají, snad jenom ve fázi plánů.
Tak aspoň doufám, že při historicky posledním vylučování vyletí oni věční rejpalové, kterým se pořád něco nelíbilo a pořád nebyli se starým komandem spokojení. Byla by v tom dávka ironie, nemyslíte? ;-)

Tak jsem tedy zvědavá, jak se to vyvrbí... I přes svou skepsi odufám, že se dobře.

107 TlusŤjoch TlusŤjoch | Web | 17. února 2011 v 20:13

Nu! Vzhůru ku světlým zítřkům!

108 Elöwayn-Fon Elöwayn-Fon | Web | 17. února 2011 v 21:05

Nejsem členem,a jak jsem to četla tak asi nemám moc velké naděje na přijetí,ale to nevadí..Jsem ráda že se konečně něco začlo dělat,tím nechci říct že bývalí správci byli neschopní,ale vážně to chtělo někoho kdo to vezme pevně do rukou..Se všema změnama souhlasím,jen snad..Nerušila bych Projekt 52,je to dobrý nápad a byla by ho škoda..

109 sayury sayury | Web | 17. února 2011 v 21:28

Tak teď nevím, jestli se mám smát, nebo brečet. V prosinci jsem žádala o členství a možná tu byla nějaká pravděpodobnost, že se vůbec dostanu na seznam lidí, o kterých se bude rozhodovat, co se týče přijetí / nepřijetí. Na druhou stranu jsem ráda, že se to konečně trochu pohnulo, ačkoliv mě Jungův odchod mrzí, myslím, že byl zatraceně dobrým správcem.
Trochu se snad jen obávám toho, že místo 5000 blogů tam bude třikrát víc, avšak pokud bude originální/autorský, pak nemám žádné námitky :)
Také by mě zajímalo post správce AK - co všechno tahle osoba dělá? Díky

110 Vysmátá Vysmátá | Web | 17. února 2011 v 21:30

nu, vypadá to, že se dějí velké změny. předem se omlouvám pokud se zeptám na něco co v článku bylo, ale nemám dneska nejlepší den :D Chci se zeptat, to bude s těmi, co jsou nyní přihlášení v přihlašovacím článku. Protože pokud bude o každém zvlášt vycházet článek, a je jich tam kolem 300, optimisticky budem pčedpokládat že jich 100 projde, bude titulka AK zahlcena jen přijímacími články. Nebo se plánuje z 300 přijmout 20? Nu, jsem zvědavá jak to dopadne.
Pokud jde o správcování, asi bych se toho ujala. Ale předpokládám že se vám nahlásili už jiní, prověřenější blogeři(hlavně z AK), takže je má nabídka nejspíš zbytečná :D:D I když členem jsem také bývala....

111 Aailyyn Aailyyn | Web | 17. února 2011 v 21:32

Buzerace se zdroji, nějakým zpětným vymáháním čehokoli a hádat se s někým, odkud má anebo nemá design je pitomina. Sice ozdrojované podle pravidel, ale obsahově k ničemu, přesně. V tomhle polevit asi ano. Akorát už to tu někdo psal, aby se to nezvrhlo v elitaření úzké skupiny vyvolených, která bude neprodyšně uzavřená a hodně rychle se okouká. Jinak to vypadá hodně dobře a ač původní myšlenka dát vše ryze do rukou "lidu" byla fajn, evidentně je to neproveditelné a musí nad tím dozírat nějaká jedna nejvyšší autorita. Nakolik potom ona autorita bude vybírat pár blogů dle svého vkusu, které se zbytku hodně rychle omrzí, těžko soudit dopředu. Dnad to dopadne nějak rozumně, zbytek plánovaných změn špatně nevypadá.

112 Rýža Rýža | Web | 17. února 2011 v 21:53

První reakce, která mě napadla byla - NO HURÁ (hehe, jsem zvědavá jak budu "huráovat" až vylítnu:) A děkuji za pasáž autorský vs. autorský, to je totiž přesně to, o čem to všechno je!

113 Dubious cat Dubious cat | E-mail | Web | 17. února 2011 v 21:55

Doufám, že jednou budu mít tu čest nacházet se v Autorském klubu, tento způsob organizace zdá se mi velice slibný a prospěšný! Držím palce! :)

114 Albert Pes Albert Pes | Web | 17. února 2011 v 21:55

Amen

115 signoraa signoraa | E-mail | Web | 17. února 2011 v 23:07

Říká se, že každá změna by měla vést k lepšímu. Pevně tomu věřím a držím AK palce. :-)

116 Kittanya Kittanya | Web | 18. února 2011 v 1:57

Jsem ráda, že se můj převzatý Projekt52 líbí. Snad proto by bylo nemoudré ho zlikvidovat.

117 zuskajanis zuskajanis | 18. února 2011 v 7:35

NIKDY NIKDO NEBUDE VYHOZEN - z teto vety mam docela hruzu, protoze se najdou spekulanti, kteri muzou nabidnout odkup vysoce navstevovaneho blogu v AK a uzit ke svym ucelum, ktere uz vubec nebudou s AK a jeho kvalitou souviset, ale vsechny vyhody AK si bude uzivat - vazne to chce nechat nejaka zadni dvirka pro vyhozeni kdyby nahodou bylo opravdu nutno

118 zuskajanis zuskajanis | 18. února 2011 v 7:39

[106]:
souhlas, take doufam, ze se to dobre vyvrbi, ale vzdy je tam megariziko, kdyz je to jen na jednom cloveku bez moznosti do toho zasahnout (ted mysleno vyhazovani a prijimani).
a jeste by mne zajimalo, jestli kdyz bude nekdo vyhozen ma vubec alespon malou sanci, ze v budoucnu bude prijaty nebou budou dvere zavrene "nafurt"

119 Adelaine Georgia Screams Adelaine Georgia Screams | Web | 18. února 2011 v 8:07

[110]: Naprosto souhlasím.
Jestliže chcete každému členovi věnovat článek, což je sice hezké a pěkně mu to zvýší návštěvnost, tak úplně zahltíte titulku.
A Projekt 52 bych rozhodně nerušila! Spoustu lidí se na něm snažilo a spoustu se jich na něm bude ještě podílet, je to předem domluvené a takhle přijdou o šanci podělit se s ostatními o svoje fotky.

120 Venom Paparazzi Venom Paparazzi | E-mail | Web | 18. února 2011 v 8:44

Já řeknu jen - top.blog.cz

A my co tam nejsme, doufejme v zázrak. A jděme hýčkat bložínky :-?

121 Standa Standa | Web | 18. února 2011 v 9:54

[65]: Co nejdříve, každým dnem to bude hotovo. Vyřazené blogy nijak informované nebudou.

[69]: Již v článku jsem se pokusil vysvětlit, že vývoj blogu je normální, a a za staré články vám nikdo hlavu neutrhne :-) Před časem zde k tomuto tématu vyšel i článek, který lze nyní pro naši potřebu oprášit:

http://blog.blog.cz/1009/stydite-se-za-sve-blogove-zacatky

[71]: Pokud někdo najde v seznamu členů zrušený blog, bude ho moci nahlásit na e-mailu klub@blog.cz. Takový blog bude z AK vyřazen. Pokud si na stejné adrese založí blog někdo jiný nebo pokud jen bloger smaže všechny články, pak bude opět z AK vyřazen -tedy pokud se na to přijde :-)

[80]: S tím samozřejmě počítám a nikdo se nemusí bát, že nebude přijat jen proto, že má pod články "málo komentářů". Ono by to pak mohlo svádět některé k tomu, aby podváděli a psali si pod články hezké komentáře pod cizími jmény, aby vzbudili dojem oblíbeného blogu :-D

[81]: Vulgarismy mě nezajímají, každý ať píše, jak uzná za vhodné, je to jeho vizitka, a na členství v AK to nemá vliv. Podstatný je obsah sdělení blogu, ne forma.

[84]: Systém přihlášek zůstane stejný jako doposud, na blogu AK bude přihlašovací článek, pod který se budou moci zájemci hlásit do komentářů.

[85]: Všechny dosavadní přihlášky platí a zájemci budou kontrolováni od posledního přijatého a postupně přijímáni.

[93]: Obecně zde nelze odpovědět, přijímat se bude vždy individuálně. Ohledně dívčích blogů chci, abychom je nestrkali do jednoho pytle, takže opět - pokud se dívčí blog přihlásí, bude na něj pohlíženo jako na jakýkoli jiný blog. Obecně se ale určitě nebráním tomu, aby do AK také patřily.

[98]: Těžko zatím říct, tipuju maximálně dvakrát týdně.

[117]: Ty myšlenka spekulantů nabízejících k odkupu svůj blog v AK mě rozesmála :-D Podle mě je to čirá teorie, pokud by se takový případ ale vyskytl, tak by to byl historicky druhý případ, kdy jsem zaznamenal, že se někdo pokusil prodat bezplatný blog :-) Takový blog by byl samozřejmě ihned z klubu vyhozen.

[118]: Každý se vyvíjí, bylo by proto nefér zavírat vyhozeným členům dveře AK navždy. Tzn. ihned po vyloučení z AK je možné si podat přihlášku o nový vstup.

122 Zuzana Zuzana | 18. února 2011 v 11:15

Hodně štěstí Stando. ;-)  Předpokládám, že vás na  blogu.cz už moc není, a Vy vedete tento blog,podporu a teď už i AK sám. Přestože k Vám žádné sympatie z předchozích let nechovám, tak si zasloužíte alespoň uznání... :-)

123 Malé Chlupaté Stvoření z Alfa Centauri Malé Chlupaté Stvoření z Alfa Centauri | Web | 18. února 2011 v 12:33

Nápad je první věc, která se u všeho musí vyloupnout a podařit se. Tady se podařil záměr i nápad naprosto výtečně a dle představ a kompromisů. Takže já jen zasněně hledím do budoucnosti a nevidím tam zatím nic - jsem samo zvědavo a držím tlapky aby se všechno zvládlo :-)

124 KadetJaina KadetJaina | Web | 18. února 2011 v 14:20

Yep, to je rozumný. Z AK už nebyla elita, ale prostě něco, kam se s trochou štěstí mohl dostat každý. Je fajn, že se s tím něco dělá. Hlavně aby to nezajelo do starých kolejí ;)

125 Bels Bels | Web | 18. února 2011 v 15:53

Jsem skoro dojatá :-) Ne fat, mám radost, že se dění v AK konečně dalo do pohybu. Hodně se mi líbí tvá představa a doufám, že ji snadno zrealizuješ :-) Možná se přihlásím se svým blogem, až nastane vhodná příležitost :-) Otázka je, jestli budu považována za originální, se svým světem za foťákem či s tužkou v ruce :-D

126 Gamesis [6@M3$!$] Gamesis [6@M3$!$] | Web | 18. února 2011 v 17:05

Sláva! Konečně se něco děje ;-)

127 m. m. | Web | 18. února 2011 v 17:46

Hernajs, tak to jsem asi úplně slepá, ten odstavec o projektech jsem přehlídla jako krajinu 8-O Souhlasím s tím, že by se mělo začít nanovo, nicméně alespoň Projekt 52, který si spousta lidí přeje zachovat, by se měl dokončit - už právě proto, že taková je obecná vůle :)

128 K K | Web | 18. února 2011 v 18:13

Uaou! Ráta sa mi, že ste si s tým dali toľko práce - s tým plánovaním budúcnosti Ak ako aj to, že na to nekašlete a stáva sa to tak jedným z vašich prioritných projektov.

Som rada. Predsalen sú slová polovica úspechu, tou druhou sú činy. Uvidíme.

129 Petra Petra | Web | 18. února 2011 v 18:48

Mně se to líbí :) Kvalita článků v AK se tím zlepší a i kdybych neprošla tím přísným hodnocením pro přijímání a přestala bych být členkou, aspoň budou mít příležitost ukázat se světu ti nejlepší z nás :)

130 Baty Baty | Web | 18. února 2011 v 21:02

No, měla bych jen jednu připomínku...je sice fajn, že si každý nový člen zaslouží 15 minut slávy, ale co ti staří členové? ti by si také zasloužili být jednotlivě zveřejňováni... Ale je to jen návrh a asi je těžko realizovatelný, ale i tak...bylo by to spravedlivější. Jinak si myslím, že změny povedou k lepšímu.

131 Suns Suns | Web | 18. února 2011 v 22:13

Teď abych se jen bála, jestli zůstanu v AK zachována nebo při čistce prostě zmizím.

132 Natalie Vyvyen Simonon Natalie Vyvyen Simonon | Web | 18. února 2011 v 22:36

Vyzerá to fajn a prajem vela štastia,bolo by fajn,keby sa z toho opat nestala zlomyselná orwellovka! :-D Ale mám ten pocit,že zoznam kvalitných blogov bude maličký :-D nie,žeby som spochybnovala bloggerov na blog.cz,niektorí majú neskutočne kvalitný blog,ale sú menej prehladný a podobne. Nič nie je dokonalé,ale podla mna kvalita závisí na príspevkoch :-P

133 Chodiaca kreativita Chodiaca kreativita | Web | 18. února 2011 v 23:03

No tak dúfam, že sa tak stane, ako píšete :)

134 Avis Avis | Web | 18. února 2011 v 23:25

To je snad nejlepší zpráva, která se ke mně za tenhle týden dostala... Už mě z té situace přestávalo bavit psát, bylo mi z toho nanic. A ještě ke všemui jsem nebyla v obraze - nevím, čím to bylo, asi mi utekl nějaký ten článek, ale jsem moc ráda, že už je to období chaosu (snad) pryč. :-D

135 Lennroe Lennroe | Web | 18. února 2011 v 23:33

Většina věcí se mi opravdu líbí. Pouze si myslím, že Standa rozhodnutí, o přijímání a vylučování učinil ve velmi optimistické náladě a neví, jaký bič si na sebe plete.
Zásahy jsko takové se mi líbí, ovšem zásah do fungování rubriky členstvo se mi zdá dost drastický.
Poslední dobou se hlásily blogy, které podmínky splňovaly a byly i zajímavé a kvalitní (můj názor, a jak si stále myslím, i kámen úrazu) Tím, že to bude mít na starost bez pomoci jeden člověk se všechno ještě více zpomalí.
Opravdu obdivuju, jestli jsi schpen tohle zvládnout, Stando, ale já přijímala jen jednou jedinkrát a projití blogu, abych zjistila, je-li dobrý a nemá-li nějaké významější resty mi trvalo dvě hodiny. Dvě hodiny na dvacet blogů a to jsem ani nebyla nijak velká puntičkářka.
Opravdu se musíš nudit, když chceš projít (a spravedlivě zhodnotit) přes 500 blogů a nadále se tomu věnovat během přijímání.
Souhlasím s medailonkem ke každému blogu, to bylo zapotřebí.
Líbí se mi myšlenka, že jednou přijaté blogy nepoletí a doufám, že se vztahuje i na neaktivní blogy. několik jich bylo z AK smazáno a přitom nezabíraly titulku a byly plné zajímavých článků.
Srazy, tuším snad správně, jsou teď když jsme tvá kuřátka, příliš velké riziko.
Jinak, tak jako jedna ze správkyň bych se přimlouvala za zachování projektu 52. Nebylo by fér ho utnout, zvlášť, když bezproblémově funguje.

136 Markus Markus | Web | 19. února 2011 v 1:21

Já se do původního klubu hlásil, ale ani nevím, zda jsem byl přijatý. Budu se tedy hlásit opět a přeji si být členem.

137 Smyle Smyle | Web | 19. února 2011 v 9:28

Zní to zajímavé, mohl by z toho vzniknout velmi dobrý Autorský klub. Zajímavé novinky, třeba ten medailonek pro každý, nově přijatý blog.

P.S. Hlásila je jsem se do AK, někdy na konci října. Bylo tam něco jako "Všechno kromě pár textů Karla Kryla je moje práce." Teď už tam ty texty nejsou...

138 Hubert Hubert | Web | 19. února 2011 v 11:06

Dost dobrý!

139 Mary-Ane Mary-Ane | Web | 19. února 2011 v 12:13

Na chvíli odjedu a hned se dějí takové změny. Docela se těším, protože je pravda, že 500 je prostě moc a přijímání taky není tak "speciální" když se o vás napíše článek spolu s 10 dalšími... Takže vzhůru do toho!:) A hodně štěstí!!

140 Mikča Mikča | Web | 19. února 2011 v 14:39

Pro AK svítá na lepší časy... tak ať se to všechno podaří...

141 Fée Fée | Web | 19. února 2011 v 17:29

Obávám se, že v přijímání neobstojím, ale přesto si myslím, že pokud všechny tyhle cíle vyjdou, bude Autorský klub tím, čím by skutečně měl být :)

142 Dragilia Dragilia | Web | 19. února 2011 v 19:48

Tedy... Cilindr dolů. Pokud se tyto změny povede uvést i do praxe, možná zvážím, jestli se do AK přeci jen nepokusit přihlásit.

K článku mám jedinou připomínku - stejně jako už několik lidí komentujících dříve se obávám "Nemožného vyhazovu". Už jednou se mi totiž stalo, že jsem po nějaké době zavítala na zajímavý blog a poslední aktivitu tvořilo jen žehrání na malou návštěvnost...

143 Janah Janah | Web | 19. února 2011 v 20:53

[121]: ad 93 Myslela jsem, že dívčí a "růžové" blogy mají teď krásná.cz, tam jsou snad dostatečně propagovány, ne?

144 hajdance hajdance | E-mail | Web | 19. února 2011 v 22:17

niektoré zmeny sú fakt dobré ale nechápem prečo už nebude žiadny zraz blogerov tak som sa s vami raz chcel stretnúť teda ak by to bolo v Zlíne aaa neviem prečo keď som vám poslal mail tak mi prišiel ďališí naspäť že vám neprišiel

ten mail ešte nefungije?? ???

145 hajdance hajdance | E-mail | Web | 19. února 2011 v 22:18

ups asi teda ešte nefunguje :-D:-D

146 Bezejmenná* Bezejmenná* | Web | 19. února 2011 v 23:11

ó ano :D

147 Joanne K. Joanne K. | Web | 20. února 2011 v 7:48

Páni, to jsou změny :). Pozitivní, samozřejmě.V AK čelnem sice nejsem, ale stejně mi neuniklo co se děje :).
Škoda, že jsem si smazala svůj starý blog kvůli své lenosti mazat naivní, podivuhodné texty, která jsem psala před dvěma lety; teď budu muset čekat, abych splnila lhůtu tří měsíců, abych si mohla podat žádost. :D

148 mell mell | Web | 20. února 2011 v 11:40

super !!! :D

149 Corniana Corniana | E-mail | Web | 20. února 2011 v 11:42

Uf.Dočetla jsem.Asi je nejlepší začít úplně od znova.

150 Moniska Moniska | Web | 20. února 2011 v 14:49

A kdy se se změnami začne?

151 Veki Veki | Web | 20. února 2011 v 17:43

Zní to krásně, tak jsem zvědavá a těším se.

152 Žirafka Žirafka | Web | 20. února 2011 v 18:54

Těším se. Zní to hezky, hezky se to čte. Kéž mě tam necháte, protože pokud projdu teď, nebudu se už muset bát, věta: "blog, který se jednou stane členem, se již nikdy nebude moci bát, že bude vyloučen" - se mi moc líbí :D. Řekla bych, že když získá klub někoho z vedení blog.cz, jen to prospěje (zatím to tak vypadá).

Vypadá to, že přihlásit se mezi Správce vypadá skvěle, protože přijímání bude na Standovi a jen zábava zůstane na Správcích. Zatím se ale nehlásím, řekla bych, že nemám moc času :-(

Taky bych dala jako pravidlo, CO NESMÍ SPRÁVCI, že nesmí MĚNIT HESLO. Myslím si totiž, že kdyby ho někdo změnil, tak by se stal problém, nemyslíte? :D

153 Mish@ Mish@ | Web | 20. února 2011 v 20:01

Myslím, že bylo na čase, aby někdo postavil AK do latě. Musím úřiznat, že mám trochu strach o to, jestli můj blog je nebo není "kvalitní" ale s tím už nic nenadělám. Píšu od srdce a jinak už to asi nepůjde..

154 Tajemná M* Tajemná M* | Web | 21. února 2011 v 12:07

Jestli to bude tak dobré jako tady "na papíře" tak smekám klobouk i s vlasama.

155 neti neti | Web | 21. února 2011 v 17:47

no musím povedať, že teraz to konečne znie, tak ako som si to predstavovala :) ... ešte sa tam dostať :D

156 who7 who7 | Web | 21. února 2011 v 18:06

Je to pravda, snažila jsem se dostat do AK přesto že zcela vybočuji z věkové hranice zdejších blogerů, nebo právě proto ( ? ). Přesto se mi to samozřejmě nepodařilo, takže přeji tomu kdo se tam dostane - mnoho spokojených čtenářů.  - : ))

157 Marcel L. Jung, bývalý správce AK Marcel L. Jung, bývalý správce AK | E-mail | Web | 21. února 2011 v 22:53

Přečetl jsem si celý článek a řeknu asi toto.
Jak už jsem napsal dříve (v e-mailu), s některými změnami nesouhlasím, mimoto provedení ,,změny správců" považuji za nešťastné a uspěchané, ne snad proto, že by mi vadilo, že jím už nejsem já.
Jsou zde změny k lepšímu, ale za nás by to nešlo - blogeři úpěnlivě lpěli na tom, abychom přijímali autorské blogy, nikoliv kvalitní a že autorský není kvalitní. Kdybychom se byť jen pokusili nepřijmout nekvalitní, ale autorský blog, byli bychom ,,virtuálně ukamenováni," to mohu s jistotou potvrdit.
Jsem přesvědčen, že alespoň nějaká doba (pár dní, týden nejvýše) se měla věnovat diskuzi mezi zástupcem Jyxa a správci, ty změny by byly citlivější a myslím si, že naše názory a zkušenosti by tomu mohly nějak přispět. Rozhodně nesouhlasím s tím nám (jak se to stalo) z ničeho nic poslat hromadnou výpověď.
Považuji to tak trochu za pohrdání tím, co jsme my správci pro AK ty téměř 4 měsíce dělali.
Pár změn vypadá na změny k lepšímu a moc se mi líbí nápad přijímat po jednom s krátkou vizitkou.
I já jsem stávající způsob považoval za nešťastný, horší bylo, že když jsem příchozí během týdne nevydal (ano, myslím ten článek s 20 ne/přijatými), už mne členové AK div neroztrhali na kousky.
Souhlasím i s ikonkou pro členy a větší propagací členů.
Méně se mi líbí to, že členové budou ,,nesmrtelní," na druhou stranu i já jsem (ano, slyšíte dobře) prosazoval odvolatelnost správců.
Nelíbí se mi však zrušení skupiny AK na FB, protože komunikaci přes FB a prezentaci prakticky čehokoliv na FB považuji v současnosti za prakticky nezbytnou a standardní.
Pominu-li to, jestli je to krok správný nebo ne, jsem přesvědčen, že to měli rozhodnout noví správci, ale nemyslím si, že by ta skupina neplnila svůj účel, nebo byla kontraproduktivní či něčemu vadila a ,,překážela."
Minimálně fan-page na FB by být mohla (tohle jsem chápal ne jako fan-page, ale spíše komunikační stránku, neboť jsme jí spravovali my, správci, ne ,,lidé z davu").
A, jak už jsem napsal výše, nesouhlasím s tím, jak bylo provedeno odvolání správců a že se s námi nikdo prakticky nebavil.
P. S. Malá připomínka k jedné zmínce v článku. FB INFORMUJE své uživatele o tom, kdo si je vymazal z přátel, pokud to tito chtějí (je to volitelné). Pravda, ta možnost je nová, ale je.
Já jí využívám a jsem s ní spokojen.
Kdo nechce, ten informován není.
Jinak bych chtěl říci, že i kdyby tomu tak nebylo, tak to neznamená, že ten stav by byl správný.
Ale ano, souhlasím s tím neinformovat o vyloučení člena z AK, na druhou stranu si myslím, že pokud bude aktivní, ale přesto bude vyloučen (tedy nebude jen ,,odstraněn neaktivní /či už neexistující/ blog"), tak by o tom měl být autor blogu informován krátkým e-mailem.
Závěrem ještě dodám, že se mi docela nelíbí, že víc než kdy jindy bude mít AK pod palcem redaktor Jyxa, bez ohledu na to kdo jím je (to zde neřeším).
Myslím si, že AK by měl mít pod palcem hlavní správce AK, který navíc nyní bude svobodně zvolen a tak bude legitimnější, než Tiskař a všichni správci před ním.
Asi by mne nebavilo pracovat pod ,,dvojitou nadvládou" a i proto se do tohoto konkurzu hlásit nebudu a budu držet palce těm, kteří se do něj přihlásí.
A pokud, jakože mám informace, že se tak stane (nebo už stalo?), se do něj přihlásí členka AK Taychi, pak bych jí rád tímto vyslovil z mé pozice člena a bývalého správce veřejnou podporu na pozici správkyně AK.
Věřím, že by tuto pozici zvládla a přistupovala by k ní svědomitě a zodpovědně.
Novým správcům přeji pevné nervy a mnoho štěstí v práci.
Oboje budou potřebovat víc, než si nyní mohou myslet.

158 Taychi Taychi | Web | 22. února 2011 v 6:27

Tak jsem zvědavá, kdy se změny projeví. Zatím nic moc..na hlavní stránce klubu je jen několik teček...

159 Lada Lada | Web | 22. února 2011 v 21:38

Aha. Už vidím, jak mě vyhodí... :(

160 Labanda © Labanda © | Web | 23. února 2011 v 16:04

jupí to se mi líbí :-) to je skvělé, musím usoudit, že to je opravdu super hlavně to s tím designem, tak já umím sama, ale Dincie je moje královna a proto chci její laye :-) a já neštěstí ty moje ani nepodepisuju, protože tam dávám jen adresu majitele je to hezčí pro blogery a stejně mám moc objednávek podpisy jsou pro mě zbytečné a to je úplně super, že se bere v úvahu, že majitel blogu se rozvíjel ;-) :-)

161 Ovca Ovca | Web | 23. února 2011 v 20:28

No tak toto sa mi páči! Rozhodne veľmi výrazný pohyb vpred, dúfam že to pomôže.

162 puppup puppup | Web | 24. února 2011 v 17:44

S timhle rozhodnutim jsem spokojena, ale jsem zvedava, jestli muj blog projde tim sitem :) AK by mel byt kvalitni, myslim si, ze timto krokem bude kvalitnejsi.

163 ninisisinka-mew zakuro ninisisinka-mew zakuro | 24. února 2011 v 18:34

tam vám přeju at to pomůže ;-)

164 Angi Angi | Web | 25. února 2011 v 16:57

no konečně se to dostalo na přijatelnou úroveň. Kdysi jsem toužila být členem, ale pak, když jsem vyděla, co je to za neoriginální zmatek téměř bez dodržování původních pravidel, řekla jsem si, že můj blog bude více originální a autorský právě, když v klubu nebudu. Teď to konečně nastoupila tu úroveň, kterou bych já sama považovala za přijatelnou.

Mám tedy jen jednu otázku. Píšete, že nevadí mít na blogu staré články které nesplňují podmínky... pár jich mám, tak to snad vadit nebude...
ALE(!) otázkou je, jestli mohu na blog zveřejňovat videa z youtube, vkládat obrázky jiných lidí atd, pokud mě to jakkoliv zaujalo, mám povolení autorů jejich práci zveřejnit s úmyslem říct na to vlastní názor, důvod, proč mě to zaujalo atd... je to možné a nevadí to při přijetí do klubu?

165 Peťka :) Peťka :) | Web | 27. února 2011 v 9:10

všechny tyto změny zní dobře. vypadá to, že se klubu konečně ujal někdo rozumný, kdo v něm nehledá osobní zviditelnění a možnost, jak viditelněji podat své názory. Teď ještě, aby to všechno tak bylo i v reálu a možná začne ak konečně plnit svůj pravý účel. Asi ale ještě chvíli potrvá, než bude reputace napravena a lidé začnou zase klubu věřit natolik, aby v něm chtěli znovu být. Já dobrovolně vystoupila... uvidíme, třeba to časem zkusím znovu.
Každopádně přeju hodně zdaru při "rekonstrukci" ;)

166 Rose Rose | Web | 27. února 2011 v 13:40

Zajimavé, vypadá to, že se AK znovu rozjíždí. :)

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama