Rozhovor: Daniel Hloušek

15. prosince 2010 v 8:00 | Standa |  Rozhovory
V prosincovém rozhovoru se představuje další člen Autorského klubu Blog.cz, a po dlouhé době je to konečně kluk :)


Daniel Hloušek, autor blogu itthmi.blog.cz


 • Když jsem připravoval otázky pro tento rozhovor, udělal jsem si rychlou statistiku rozhovorů předešlých. Do dnešního dne se v rozhovorech na Srdci blogu ocitlo 59 blogerů - jsi tedy 60.zpovídaným blogerem - kteří představili 34 blogů. Velká část z těchto blogerů svůj blog do dnešního dne zrušila (11 smazaných blogů) nebo se mu již nevěnuje (13 neaktivních blogů). V momentě, kdy s tebou na tomto blogu vychází rozhovor, tak máš 40% šanci, že se vydáš brzy jejich cestou a buď svůj blog zrušíš, nebo se mu přestaneš věnovat. Nebojíš se, že skončíš jako skoro polovina tvých předchůdců? :)
Když si projíždím staré rozhovory, zjišťuji krutou realitu, jak je výše popsáno. Děsí mne to, jelikož se bojím, že to se mnou dopadne stejně, nebo najdu jinou službu, než je blog, a tento upadne v zapomnění, což nechci. Na druhou stranu, nic nemůže trvat věčně a i já zřejmě jednou přestanu blogovat, ať to bude mít jakýkoliv důvod, prozatím mě blogování baví.
 • Co přesně znamená adresa tvého blogu - itthmi.blog.cz? Je to nějaká zkratka?
Ano, jedná se o zkratku. O významu této zkratky ví jenom několik lidí, a jak uvádím k popisu tohoto blogu, mé články mají objasnit nějaké nejasnosti a tajemna, ale zkratka ITTHMI by měla zůstat vždy skryta, aby nějaké to tajemno zůstalo.
 • Na svém blogu vystupuješ pod svým plným jménem - jakou to má podle tebe výhodu v porovnání s dosud převažujícím modelem, kdy se uživatelé schovávají za přezdívky?
Mám rád, když mě lidé osloví jménem, a je určitě lepší, když píši seriózní články, aby mne oslovili pravým jménem, než-li mojí přezdívkou. Ve jméně se skrývá krása, každé jméno s kombinací příjmení dává čtenáři již nějakou představu o autorovi článku. Je i někdy jednoduší oslovovat jménem, než přezdívkou.
 • Absence anonymity není jedinou věcí, která tě do jisté míry odlišuje od typického uživatele Blog.cz. Jsi muž a je ti 16 let, což je na Blog.cz skoro ohrožený druh :) Proč myslíš, že tvé vrstevníky blogování nikdy nechytlo a věnují se mu ve výrazně větší míře spíše dívky?
Když řeknu nějakému klukovi, že píši na blog, tak na mne zírá. Je to začarovaný kruh. Je tu velká ženská komunita, a to odrazuje kluky k tomu, aby zde blogovali. Přijde jim, že tu prostě nepatří, nebo že je to jen pro holky. Kdybych pominul tento fakt, tak si myslím, že mí vrstevníci neví o čem psát, i já jsem to nevěděl. Chce to trpělivost a najít správnou frekvenci čtenářů a pisatele.
 • Kdesi jsem dokonce nedávno četl, že blogování je zábava jen pro pubertální dívky a pokud už bloguje nějaký muž, pak je to většinou homosexuál. Co si myslíš o tomto odsuzujícím názoru?
Jak jsem psal výše, právě toto odrazuje kluky v mém věku k blogování. Najde se tu mnoho růžových blogů o ničem, ale přes tu záplavu jsou zde i skvosty. To se bohužel už neroznáší dál. Píši tu své články a nejsem homosexuál. Spíše je chyba v rychlých návštěvnících, kteří projdou právě jen ty blogy o ničem. Dle mého názoru je to jen zbytečná fáma, která snad jednou vymizí.
 • Patříš k pravidelným autorům článků na téma týdne, které vždy patří mezi nejlepší. Jsi spokojen se současnou podobou tématu týdne, a co bys na něm případně změnil?
Jelikož jsem v dřívějších dobách nepsal a ani nesledoval Téma týdne, tak nevím, zda upadá jeho kvalita v možnostech či nikoli. Jedno je jisté, vždy se najdou nejméně dvě témata v jednom hlasování, která mě zaujala. Tím chci říci, že je mnoho témat na výběr. Myslím, že by postačilo vždy tak pět možností.
 • Kromě blogu jistě trávíš na internetu čas i na jiných stránkách. Můžeš prozradit, jaké internetové stránky nejčastěji přitahují pozornost 16 letého studenta, jako jsi ty? Čteš třeba rád jiné blogy, a pokud ano, jaké?
Když pominu Lide.cz, kde chodím nejčastěji a to kvůli diskuzím, tak nejvíce času strávím na všelijakých stránkách, kde jsou nějaké úvahy, psychologické vysvětlení různých problémů či filosofie. Jsem velice vášnivý posluchač hudby, takže na Blog.cz hlavně vyhledávám blogy zaměřené na hudbu. Ale i já mám své oblíbence jako například zrcadla.blog.cz, karaipuku.blog.cz, ale i mnoho dalších.
 • Vědí lidí z tvého okolí, že si píšeš blog, a znají adresu? Co si myslíš o lidech, kteří svůj blog zrušili, protože ho objevili jejich známí a příbuzní?
Hodně lidí z mého okolí to ví. Nemám důvod to tajit, jsem hrdý na svůj blog, i když zatím jsem toho moc na blog nenapsal. Navíc je to možnost, jak ukázat svým přátelům, co si myslím a jaký mám náhled na různé otázky, což by si normálně možná ani nepřečetli, kdybych jim to vytiskl. Tady je právě ta krása blogu, člověk si přečte článek, až má náladu a čas.

Tyto blogery částečně chápu. Zda-li píší něco, co by jejich blízké okolí nemělo vidět, tak je pochopitelné, že se k tomu nechtějí hlásit. Ale jestliže si dotyčný zruší blog jen kvůli svému studu, tak je to pro mne nepochopitelné, stejně již ten člověk o tom blogu ví, proč ho kvůli tomu rušit?
 • Řada uživatelů objevila výrazný propagační potenciál Facebooku a využívají ho k získávání nových čtenářů na svůj blog. Jak se díváš na využití Facebooku k propagaci svého blogu a využíváš ho k tomuto účelu ty osobně?
Moc výrazných změn jsem si nevšiml v návštěvnosti ani v komentářích. Využívám Facebook k diskuzi nad tématem, o kterém jsem psal a na které odkazuji. Navíc já si můžu dovolit odkazovat na každý článek, jelikož jich napíši pomálu, ale představte si růžové blogy, které mají za den aspoň na kontě 40 prapodivných článků, kdyby ještě na to odkazovaly na Facebooku, tak by se z Facebooku stala nová titulní strana Blogu. Mnozí chtějí změnit svět pomocí svých myšlenek v článcích, ale Facebook pro to není pravým místem, lidé by se měli k tomu dostat důstojněji.
 • V poslední otázce máš tradičně možnost napsat o sobě něco, co se do předchozích otázek nevešlo, či cokoli vzkázat čtenářům tohoto rozhovoru, a pozvat je na svůj blog. Tak jen do toho :)
Milý čtenáři, nelekejte se prosím mé podobizny na fotce, jsem totiž abnormálně nefotogenický, ani Photoshop si s mou tváří nedokáže plně poradit. Tento rozhovor je pro mne velkým přínosem, jelikož jsem nikdy neuvažoval nad některými věcmi. Jestliže Vás neodradil můj projev v rozhovoru, tak navštivte můj blog, kde můžete zapřemýšlet - leč i poprvé - nad daným tématem jako já při rozhovoru. A nezapomeňte, nejde o kvantitu, ale kvalitu článků.
 • Díky za rozhovor.
--
Chcete se o zpovídaném Danovi dozvědět více? Navštivte jeho blog na adrese itthmi.blog.cz
 

80 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Cervenej_cudlik Cervenej_cudlik | Web | 15. prosince 2010 v 9:56

Tak mi přijde, že jsem si po dlouhé době přečetla kvalitní rozhovor:) Tenhle blog jsem vždycky otevřela a zavřela, neboť mě přiznám se, z lenosti odpuzují příliš dlouhé články bez obrázku a bez perexu:) Ale v nebližší době si dám tu "práci" a zajdu prozkoumat autora blíže:)
PS: s tou fotkou bych si hlavu nedělala takovejch je nás víc, co si s náma neví rady ani sebelepší program:D

2 Sikar Sikar | 15. prosince 2010 v 10:08

Přiznám, že tenhle blog jsem neznal, ale po přečtení rozhovoru a krátkém nahlédnutí musím říct, že to je zas jednou něco zajímavého!

3 Miška Miška | E-mail | Web | 15. prosince 2010 v 10:33

Fakt dobrý....a kdy sem dáte zase anketu na téma týdne? :-D

4 Call Call | Web | 15. prosince 2010 v 11:25

Je pravda, že mužů je na blog.cz méně. Vidím to v tom, že oni si radši sednou u televize s pivem :)) A navíc se jim strašně ničí sebevědomí, když si ostatní myslí něco o orientaci na stejné pohlaví dohromady s ním. Vždycky takhle naschvál týrám bratra. Mně osobně by to bylo teda jedno, Ted´už jsem teda hodně upadla od tématu. Je pravda, že nevystupovat pod přezdívkou má svoje kouzlo, ovšem jedině pokud se nejedná o osobní blog. Na mém blogu se hodně zasahuje do mého soukromí a jako docela by mi vadilo, kdyby si někdo napsal moje jméno do Googlu a vyjel blog. Z toho stejnýho důvodu bych nedávala ani na facebook odkaz na článek. Čekám, kdy si ostatní blogeři ujasní, že nejde o vysokou návštěvnost ani o hodně komentářů, ale o to, jak jsou ty komentáře cenné. Jakože: "Máš hezký blog, příjd´ke mně" mě dokáže tak maximálně naštvat.Blog vypadá celkem fajn a co se Článku týdne týče, tak ten můj je děsný, naproti tomuhle :))

5 Halfdann Halfdann | Web | 15. prosince 2010 v 11:38

Muj prvni rozhovor co sem cely precet. Moc se mi libil. Kvalitni souhlasim s [1]:

6 Sussanah de Silva Sussanah de Silva | Web | 15. prosince 2010 v 11:57

náhodou ta podobizna je super =) a rozhovor mě k blogu přilákal, takže jdu na něj =)

7 cyrusmileyhope cyrusmileyhope | Web | 15. prosince 2010 v 12:22

hezu rozhovorv :)

8 cyrusmileyhope cyrusmileyhope | Web | 15. prosince 2010 v 12:22

[7]: *rozhovor

9 Žirafka Žirafka | Web | 15. prosince 2010 v 13:08

Okay, beru na vědomí fakt s fotkou ;-). Jinak na tvůj blog jistě zajdu, protože mě zajímá, co takový kluk píše. Jsem moc zvědavá, takže se tam jistě objevím a zanechám komentář. Tvůj blog je totiž vyjímečný. Kluk a 16 ;-). Odkud jsi? :D

10 Taychi Taychi | Web | 15. prosince 2010 v 13:35

Zdáš se být super chlapík ;). Mám dojem že jsem na tebe už někdy narazila, aspon znám o dalšího blogujícího kluka navíc :D...

11 Vít Kilián Vít Kilián | 15. prosince 2010 v 13:39

Dobrý rozhovor.Dane já jsem taky kluk.Kdyžtak mi okomentuj blog.A já nevim přoč to vůbec píšu semhle přoč to nepíšu na tvůj blog ale to je jedno.Ahoj

12 Dancek Dancek | E-mail | Web | 15. prosince 2010 v 14:38

[5]: Děkuji, to mě vždy zahřeje u srdce :-)
[9]: Z Olomouce.
[10]: Ano, už jsme na sebe na blogu několikrát narazily. :-)
[1]: Perex nepoužívám, chci dosáhnout dojmu, že článek o něčem je, a aby si jej čtenář hned na úvodní stránce rychle proběhl, a usoudil, zda-li si ho má přečíst. Proto také jen dva články na titulní stránce blogu. Obrázky nepoužívám již kvůli pravidlům, které tu byli, že u každého obrázku musí být odkaz.

13 ethnea ethnea | Web | 15. prosince 2010 v 15:03

Autor vypada jako velky sympatak, inteligentni clovek s velmi prijemnym projevem. =) Hned mirim na dotycny blog a uz se tesim, jak si poctu.

14 Matt Matt | E-mail | Web | 15. prosince 2010 v 15:31

No a o čem ten blog vlastně je - pokud jsem to přehlédl :)

15 Dancek Dancek | E-mail | Web | 15. prosince 2010 v 15:36

[14]: Převážně úvahy, pojímání věcí jiným pohledem, aby to lidi nabudilo k myšlení :-)

16 Nika Caesaris Nika Caesaris | Web | 15. prosince 2010 v 15:50

Sympaťák, jaký se jen tak nevidí.  Články jsou zajímavé, projev inteligentní a příjemný. Daniel si získal novou čtenářku ;-)

17 Papague Papague | Web | 15. prosince 2010 v 15:54

Konečně někdo, kdo patří mezi nás, muže... už jsem začínal nabívat názoru, že jsem jediný muž na blog.cz :D

18 Jennie Jennie | Web | 15. prosince 2010 v 16:30

že by někdo inteligentní na Blog.cz? Já skoro myslela, že vymřeli... A že zde vymřeli i chlapi... :) A že nefotogenický? Náhodou ;) znám horší zjevy :D

19 Jennie Jennie | Web | 15. prosince 2010 v 16:31

[18]::
poznámka: "to bylo možná trochu odvážné... :D"

20 Annet Annet | E-mail | Web | 15. prosince 2010 v 16:41

Konečně chlap! :D Každopádně jdu zkouknout jeho blog, v rozhovoru vypadá velice rozumně. :-)

21 Yashiro Teishi Yashiro Teishi | E-mail | Web | 15. prosince 2010 v 17:09

Páči sa mi, že je tu konečne aj nejaký muž... priznávam, za celú dobu som na blog.cz stretla len troch mužov a dvaja z nich (vrátane Daniela Hlouška) boli
inteligentný ľudia na úrovni. :D

22 Taychi Taychi | Web | 15. prosince 2010 v 18:16

[12]: Ano :D už vím, už si vzpomínám no to víš asi mi něja blb internet a tvůj blog se mi zobrazil bez designu tak jsem se lekla co to je a nakonc když vidím ten starý design, tak se mi ulevilo :)..

23 Atyiya Atyiya | Web | 15. prosince 2010 v 18:18

Ano, ano, dalo by se říci, že Dan patří do vymírajícího druhu...
Musím souhlasit s ostatními, konečně pořádný rozhovor s "někým" o "něčem"
Jinak, mě autor asi nezná, jelikož jsem tichý návštěvník, který přespříliš nekomentuje... :D

24 TlusŤjoch TlusŤjoch | Web | 15. prosince 2010 v 18:20

Prima blog, zdá se ...

25 monyka monyka | Web | 15. prosince 2010 v 18:29

daniel na mě působí hodně inteligentně...myslím si, že asi to bude ten, jeden z mála, 16ti letých chlapců,kteří to mají v hlavě v pořádku....
ale abych řekla pravdu ,blog mě nějak extra nezaujal...nemůžu říct,že by byl obsahově špatný, to naopak, obsah je výborný....ale prostě to nepřijde jako blog 16ti letýho kluka,který má právě před sebou spoustu nejúžasnějších let v životě a měl by si je začít pořádně užívat,ale jako blog nějakýho zahořklýho čtyřicátníka....nee neber si to nějak osobně,to není nic proti tobě...ale prostě mi ten blog přijde strašně depresivní a vážný....... jak se tak říká: "trochu života do toho umírání" ;-)
ale abych i něco pochválila,tak se musím zmínit o rubrice seznamka...u té jsem se upřímně pousmála:)

26 Jessica Smith Jessica Smith | Web | 15. prosince 2010 v 18:42

No teda. Naštvalo mě, že blogování je pro holky a kluk že je tedy homosexuál. :E Znám několik kluků-normálních kluků, kteří píší blog. Nevím, kdo takový blábol vymyslel...

27 Metteorwa Metteorwa | Web | 15. prosince 2010 v 18:59

Jeden z mála, možná i prvních rozhovorů, které jsem přečetla od začátku do konce...po dlouhé době jsem si taky na jeho blogu přečetla celý dlouhý článek, na což jsem obvykle moc líná, nebo unavená. Prostě a jednoduše, konečně rozhovor s "klukochlapem" který právě neutekl z jeskyně...

28 Jennie Jennie | Web | 15. prosince 2010 v 20:23

[25]:
Myslím, že to záleží spíše na vkusu každého z nás a je to pro Dana možná trošku "ostré" hodnocení (zvláště na vymírající druh)... :)

29 Raven Raven | 15. prosince 2010 v 20:30

Bóže, to je tenhle chytrák.. :-?

30 T(h)om T(h)om | Web | 15. prosince 2010 v 20:47

I když jsem o tomto blogu nikdy dříve neslyšel ani nečetl, příjemně překvapil. Pochopitelně už tím, že jde o chlapa - věc o to vzácnější. Styl autorova psaní a to, že o věcech přemýšlí se mi líbí. Ono to mezi všemi blogy není úplně pravidlo. Taky jsem kdysi psal pod plným jménem, ale časem mi přišlo, že se tím otevírám až příliš, takže dnes používám pouze nick a užívám si anonymity. Blogerovi - krajanovi přeji hodně dalších dobrých článků.

PS: Taky nejsem homosexulál. Názor, který Standa někde vyčetl je očividně kravina :-D

31 Matt Matt | E-mail | Web | 15. prosince 2010 v 21:12

[29]: co?

32 Natalie Simonon Natalie Simonon | 16. prosince 2010 v 10:12

Sympatická osoba,ale jeho blog som doteraz nepoznala...to sa MUSI zmenit :)

33 Barčaッ Barčaッ | Web | 16. prosince 2010 v 16:33

Na jeho blogu jsem už jednou byla. Vypadá na sympatického klučinu:). Rozhovor byl zajímavý. Chtělo by aby na blog.cz bylo víc kluků. Znám tři blogy,které vedou kluci a jsou pěkné.

34 Mella Mella | Web | 16. prosince 2010 v 17:56

Moc pěkný článek , zaujal mě :-)
Určitě jeho blog navštívím :-)

35 kappa kappa | Web | 16. prosince 2010 v 19:55

na tento blog som narazila prednedávnom a môžem zodpovedne prehlásiť, že je asi jeden z mála, ktoré človeku majú čo dať. len tak ďalej.

36 Destiny Destiny | Web | 16. prosince 2010 v 21:08

16 let? Páni! Skvěle psané, zajímavé, člověku to něco dá. Velmi, velmi dobrý blog.

37 Žirafka Žirafka | Web | 16. prosince 2010 v 22:13

Mám jen dotaz... nebo spíš takovou nabídku :D. Kdybyste náhodou chtěli udělat s nekým z ak rozhovor a neměli tip, tak já se tomu bránit nebudu :D. Ale nechci se vnucovat ;-)

38 Verča Verča | Web | 17. prosince 2010 v 15:20

on mi pomohl z dessem co mám ted na blogu já udělala obrázek záhlaví a on ostatní je fakt super

39 for-wip for-wip | 17. prosince 2010 v 21:42

ehhh...zajímavý blog :-?  :-?

40 monyka monyka | Web | 17. prosince 2010 v 22:04

[28]: ale já to vážně nemyslím nějak špatně,mě se obsah jeho blogu líbí,články jsou kvalitní,jsou o něčem,je vidět,že to ten kluk má opravdu v pořádku....jenom prostě z pohledu ,až otravně, optimistického člověka ,jako jsem já,je prostě pro mě těžký překousnout to jak je jeho blog na jeho věk tak vážný......
ale možná,kdybych zrovna byla v nějaký blbý náladě a právě mě někdo probudil do reality a sebral mi můj optimismus,tak bych třeba psala úplně něco jiného:D

41 Moniska Moniska | Web | 18. prosince 2010 v 13:38

Zajímavé, na tento blog se určitě kouknu..

42 jak-blogovat jak-blogovat | 18. prosince 2010 v 17:46

zajímaví :-)

43 Dancek Dancek | E-mail | Web | 18. prosince 2010 v 23:09

[40]: Jsem pesimista, a blog je zaměřen nad nevšedními úvahami u kterých se nic jiného než vážnost netoleruje :-) Však sami čtenáři mají možnost mi položit téma o kterém bych měl napsat, a nemusí to být úvaha :-)

44 Bels Bels | Web | 18. prosince 2010 v 23:22

Fotka vypadá dobře ;) Moc pěkný rozhovor, Dan je chytrej kluk :)

45 Pruv Pruv | Web | 19. prosince 2010 v 12:43

hodně lidí  s tím seklo, ale člověk se přeci nemůže jen tak někde držet. Jako lidi máme v povaze utíkat.

46 Šílená Bruneta P =) Šílená Bruneta P =) | Web | 19. prosince 2010 v 21:15

Úžasnej rozhovor =) ten se fakt povedl =)

47 Peťka :) Peťka :) | Web | 20. prosince 2010 v 15:40

kvalitní, duchaplný rozhovor o něčem, co má hlavu i patu. dan vypadá sympaticky a pravděpodobně jde i o inteligentního kluka.
jen mě mrzí, že většina rozhovorů se teď soustředí pouze na stávající, či budoucí členy AK. řekla bych, že i mimo něj je stále dost kvalitních blogů, které mají co nabídnout. jen se musí více hledat... a s nástupem tohoto kolektivu se na ně začalo nějak zapomínat...

48 ještěrka ještěrka | Web | 20. prosince 2010 v 21:04

ten blog má hlavu i patu, rozhodně patří do kolonky "kvalitnější" ;-)

49 Alue Alue | E-mail | Web | 25. prosince 2010 v 16:51

Sympaťák :)

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama