Nejzajímavější výsledky anket III.

22. října 2010 v 8:00 | Standa |  Ptáme se vás
Pokračování z minula - dalších 14 komentovaných výsledků anket.


Tato anketní otázka se týkala každodenní praxe, při které rušíme neaktivní blogy, aby si je mohli znovu založit noví uživatelé. Pravidla jsou taková, že si kdokoli může napsat o dlouhodobě neaktivní blog. Pokud blog splňuje všechny podmínky, dojde k jeho zrušení, a nový uživatel si následně na stejné adrese může založit nový blog. Je tedy například nepřípustné, abychom neaktivní blog předali i s původním obsahem novému zájemci, jak by si někteří uživatelé občas přáli ("... dejte mi prosím tento blog, majitelka dlouho nic nepředává a já bych se o něj starala...").

Jak je vidět, ne všichni uživatelé mají na toto stejný názor. S naším postupem souhlasí 42% uživatelů. 26% uživatelů souhlasí s rušením neaktivních blogů, ale odmítají jejich "předávání" někomu dalšímu (proč bychom ale potom měli neaktivní blogy rušit, kdyby si je nemohl založit nikdo další?). A konečně 20% uživatelů se dokonce domnívá, že blogy by se rušit neměly vůbec, a to ani ty neaktivní, protože uživatel se teoreticky může na svůj blog po letech vrátit.


Výsledek této ankety je relativně jednoznačný - uživatelé preferují počeštěnou variantu bloger/blogerka a odmítají tvar blogger, který se použivá v podstatě všude mimo Blog.cz. Jak je dále vidět, řada uživatelů Blog.cz se odmítá vzdát svých nejrůznějších patvarů typu "blogař" nebo "webmiss", které jsou velmi rozšířeny hlavně mezi mladšími autory blogů.


Vánoční anketu suverénně ovládl český Ježíšek. 23 hlasů pro Dědu Mráze zřejmě naklikali vtipálci.


Nyní moje oblíbená anketa :) Ze všech anket, které kdy byly na tomto blogu zveřejněny, má tato zcela určitě nejvíce jednoznačný výsledek. YouTube válcuje ve své popularitě všechny další videoservery, a že jich není málo. Do blogu lze vložit video z většiny známých stránek nabízejících video obsah, včetně archivu TV Nova, ze kterého můžete na blog vkládat své oblíbené seriály a televizní pořady, které znáte z obrazovky. Ale YouTube je YouTube, více jak 800 hlasujících proto rozhodlo bez sebemenšího zaváhání.


Reakce v komentářích jsou na Blog.cz relativně krátce (informovali jsme 9.dubna 2009), ale za tu dobu si na ně již uživatelé zvykli a 86% hlasujících v anketě hlasovalo pro odpověď, že této funkce využívají.


Existence žebříčku Nejdiskutovanější články dala za vznik jednomu z pozoruhodných způsobů, jak na svůj blog přivést nové návštěvníky - řeč je o známém rekordu v komentářích. Původním smyslem tohoto žebříčku bylo ukázat, kde to "žije" a pod kterými články se vedou nejživější diskuse. Místo toho žebříček doplatil na touhu některých uživatelů po zviditelnění a dlouhodobě reprezentuje nanejvýš tak to, komu se podařilo pod svůj článek dostat nejvíc komentářů (povětšinou zcela nesmyslných). Naštěstí se toto týká jen 20% uživatelů, zbylých 80% hlasujících nechává tento žebříček klidnými.


Psát na začátku adresy blogu www je zcela zbytečné, jak bylo na tomto blogu již vysvětlováno. Téměř 30% uživatelů to ale přesto dělá - že by podvědomá touha o vlastní webovou stránku namísto blogu?


V odpovědi na tuto anketní otázku vyjádřili uživatelé sympatickou míru optimismu. Cca. 90% hlasujících si nedovede představit, že by zde Blog.cz za 5 let již nebyl. 7 hlasů pro odpověď "Za 5 let už Blog.cz určitě existovat nebude" lze jako u jiných anket přičítat spíše vtipálkům a jedincům, kteří v každé anketě musí zákonitě kliknout na nejméně očekávatelnou odpověď.


Zajímavá anketa, ve které se uživatelé s mírnou převahou přiklonili k názoru, že dívčí blogy patří do Autorského klubu. Je nyní otázkou, zda se nějaké dívčí blogy vůbec o členství v AK ucházejí, a pokud ano, jak jsou jejich žádosti vyhodnocovány. Skutečně Ak diskriminuje tento typ blogů? Toť otázka, kterou si každý zodpoví sám.


Reflex jak vidno uživatelé Blog.cz příliš nečtou (20% hlasujících ho čte alespoň občas). Téměř 70% hlasujících ho ale nečte nebo nezná, a polovina z nich si dokonce myslí, že je Reflex, prezentovaný jako seriózní týdeník o společenských tématech, ve skutečnosti bulvár.


Anketa, jejíž výsledky nemohou nikoho překvapit. Příznivců růžové je relativně málo, pokud tedy předpokládáme, že hlasující skutečně klikali upřímně, nikoli z nějaké pózy, která dlouhodobě mezi uživateli frčí a kvůli které nemá růžová mezi blogery na růžích ustláno. Alespoň naoko. Kdo ví, co by prozradil takový detailní pohled do šatníku některých uživatelů :)Na nesmyslnosti tzv. blacklistu se shodla většina čtenářů článku, který se tomuto fenoménu věnoval. Přesto se, podobně jako u překladu blogu do cizího jazyka, stále najde dost uživatelů, kteří blacklist na svém blogu mají, zde konkrétně necelých 5%. Opět se nabízí domněnka, zda všichni hlasující klikali na třetí odpověď podle pravdy, nebo proto, že se za blacklist na svém blogu stydí.


Tato anketa víceméně odpovídá zastoupení prohlížečů mezi našimi uživateli. Trochu zarážející je úspěch prohlížeče Chrome, který je zde teprve dva roky, a již se dostal v zastoupení mezi uživateli na třetí místo za Firefox a Internet Explorer (zde v anketě dokonce na místo druhé). Dostane se Chrome za další dva roky na první příčku? Je to více než dobře představitelné.


A konečně poslední anketa. Její výsledky jsou pozoruhodně vyrovnané, každá ze tří odpovědí má v podstatě stejný počet hlasů. Připomeňte si nová pravidla pro psaní komentářů na tomto blogu, kde je i zmíněno, co to ten kodex blogera vlastně je.

 

27 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Amia Amia | Web | 22. října 2010 v 10:26

Tak více jak polovinu anket jsem opět přehlédla, ale výsledky jsou rozhodně zajímavé :-)

Ovšem s tou Vánoční ankteou - jak u nás nosí dárky Ježíšek, Američanům Santa Claus, tak Děda Mráz je Rus :-D

2 ~Kaylie~ ~Kaylie~ | Web | 22. října 2010 v 11:36

Zajímavý :) A ta anketa s prohlížečema : Taky používám Chrome - nejvíce mi vyhovuje a už jsem si na něj zvykla za cca 1 rok co ho používám :)

3 Saiko-chan Saiko-chan | Web | 22. října 2010 v 11:54

Asi jenom ve dvou jsem nehlasovala, takže pohoda :D ta s tou růžovou byla nejlepší... :-D

4 cyrusmileyhope cyrusmileyhope | Web | 22. října 2010 v 12:06

zajímavý! myslíet že někdo má i 200 blogu?

5 Mami Mami | Web | 22. října 2010 v 12:15

Zajímavý seriál. Velmi pozoruhodné jsou ovšem výsledky poslední ankety, týkající se kodexu blogera. Co z toho vyplývá? Bude zde tedy nakonec kodex, který by závazně určoval, jak máme se svým blogem nakládat?

6 Standa Standa | Web | 22. října 2010 v 13:31

[5]: Nebude, nikdy jsme to neměli v plánu, a anketa pouze zjišťovala, zda by o to měli uživatelé zájem.

7 Lirique Lirique | Web | 22. října 2010 v 14:21

Který idiot přitáhl na blog.cz pojmy webmiss a webmaster, to by mě tedy opravdu zajímalo :-D

8 Marta Woitek Marta Woitek | Web | 22. října 2010 v 14:28

Google Chrome tipuju,že první nikdy nebude,vždycky tam bude boj s FF.

Já ho používám. Asi před rokem a půl mi o něm řekla kamarádka a já se do něj "zamilovala". A v podstatě pro mě,jako uživatele netbooku,je to nejrychlejší prohlížeč...a rychlost je pro mě určující..

9 Marta Woitek Marta Woitek | Web | 22. října 2010 v 14:29

[7]: Používá se to občas na stránkách firmy,kde bývá kontakt na webmastera. A někdo se chtěl cítit asi důležitě... :D No a kde se vzal pojem "webmiss" by mě skutečně zajímalo. Že by zdejší výmysl?

10 Mami Mami | 22. října 2010 v 14:47

[6]: Sláva. Viva Demokracie! Máte u mě plusové body.

Vlastní blog je vizitkou každého blogera a jen on sám si ručí za svůj obsah. :-x

11 elcasa elcasa | 22. října 2010 v 15:02

[7]: souhlas

12 Maruška Maruška | Web | 22. října 2010 v 15:07

U anket ani moc překvpane nesjem, obvykle se shoduji s většinovým názorem. Jestli blog bude exitovat za 5 let? To nikdo nevi, ake doufám, že ano :) Teda pokud do té doby nepřijde na jený server :D

13 Angie Angie | Web | 22. října 2010 v 15:09

anketu s Reflexem jsem tady na blogu nějak nepostřehla. Každopádně bych hlasovala pro první možnost, a tak se divím že nás není víc. Třeba odpověď "nečtu bulvár" mě málem zabila :-D Reflex je jedna z nejserióznějších tiskovin... :D dost zajímavé zjistit, že 70 % hlasujících ani neví co Reflex je :-?

14 enigma enigma | Web | 22. října 2010 v 15:14

[7]: tiež si myslím :D i keď...mám dojem že sa na konci jedného môjho článku tak nazvala :D síce len zo srandy...

15 Lirique Lirique | Web | 22. října 2010 v 15:15

[9]: nejspíš :-D
A, no ano, pojem webmiss .. kdysi jsem na blogu jedné "Růžovky" k tomuto slovu měla poznámku... A holčina mě sjela, že webmiss je naprosto normální slovo a že jestli to jako nechápu tak jsem úplně blbá :-D
Tak nevím no :-D

16 Lirique Lirique | Web | 22. října 2010 v 15:16

já už se k tomu preventivně moc nevyjadřuju XD

[14]: tak ze srandy ... to se nepočítá :-D

17 Shayley Shayley | 22. října 2010 v 15:20

[8]: Já jsem dřív používala Firefox, ale teď u mě vede Google Chrome :D

18 Kate Kate | Web | 22. října 2010 v 16:14

já doufám, že za pět let bude existovat jak server blog.cz tak i můj blog :D
Neaktivní blogy, bych rozhodně nemazala ani nepředávala, v tom případě, že mají nějakou historii, přece jenom, některé blogy skončí třeba po roku a to je docela dlouhá doba na shromáždění článků a myšlenek a byla by myslím škoda, je jedním nebo dvěmi kliknutími smazat..
Já ososbně preferuji Mozzilu(Firefox) protože mi zachránila krk, když mi internet explorer vypověděl službu, je mi taková příjemnější, osobnější a útulnější :)

19 m. m. | Web | 22. října 2010 v 16:32

Zajímavé výsledky :)

Reagování používám naprosto běžně a nemůžu si ho vynachválit. Stejně jako číslování komentářů obecně, díky čemuž nemusím v sedmi stech komentářích hledat, kam se ten můj ztratil po dvou týdnech ;)

Chrome mám nově a jsem s ním spokojená, jen mi v něm nejdou vkládat obrázky a fotky do příspěvků, takže vždycky musím přepnout na mozillu a udělat to tam. Taky se mi při úpravách textu vymaže všechno zatučnění a musím to tučnit znova. Možná mám jen něco blbě nastavený, co já vim :-D

20 m. m. | Web | 22. října 2010 v 16:35

[18]: Ta histori je ovšem majetkem daného autora a pokud si ji chce skladovat, může si ji uložit. Když blog opustil, je to jeho smůla a smazání je zcela správný postup - někdo si tak přijde k vysněné adrese, kterou by mu jinak zabíral pět let mrtvý blog.

21 Moon-lustre Moon-lustre | Web | 22. října 2010 v 17:57

Vzhled blogu mi dělala kamarádka, takže nevím jaké označení použila u mých komentářů...já osobně používám slovo "blogerka"...
Na službě blog.cz jsem od začátku, ale já se jednu dobu styděla za svou tvorbu a poté jsem prostě chtěla zapomenout na minulost a začít s "čistým štítem".
Myslím si, že nějaké pravidlo by mělo přijít, aby se neobjevovaly TaQooWééé blogy. Je to totiž urážka inteligence člověka.

22 Bezejmenná* Bezejmenná* | Web | 22. října 2010 v 18:12

Dívčí blogy do Autorského klubu? Brr, děsivá představa.

23 Marta Woitek Marta Woitek | Web | 22. října 2010 v 18:16

[15]: No tak to jsme potom blbé obě ;-) :D A jako moc "normální" mi slovo webmiss nepřijde ;-) Navíc není nikde napsané,v žádném slovníku nebo tak... Prostě patvar ;-)

24 matanov matanov | Web | 22. října 2010 v 18:28

Myslím, že Dědu Mráze naklikali rusofilové a ruská menšina žijící v Česku.

25 TlusŤjoch TlusŤjoch | Web | 22. října 2010 v 19:09

S tím Reflexem mne to překvapilo. Považovat ho za bulvár!!!

26 Liliane Evans Liliane Evans | Web | 22. října 2010 v 19:29

dik, že český Ježiško :-?(:-!) , Ježiško je na celom svete ;-)

27 cyrusmileyhope cyrusmileyhope | Web | 22. října 2010 v 21:49

[4]: páni! já dělám ale hrubky! taková jsem já! v kazzdém slove hrubki!

28 cyrusmileyhope cyrusmileyhope | Web | 22. října 2010 v 21:51

[26]: co že???

29 Atze Atze | Web | 22. října 2010 v 22:28

[2]: Taky mám chrome, nejlepší, co může být.
A ankety vskutku zajímavé, tedy ty výsledky.

30 ANA ANA | Web | 22. října 2010 v 23:13

Potěšilo mě naprosté vítězství Ježíška. Doufám, že to tak zůstane... Děda Mráz mě pobavil, Santa Klaus znechutil...
Kodex blogera je, myslím, zbytečný, kdo je slušný, ten ho nepotřebuje, kdo není slušný, ten ho stejně nebude dodržovat. Slovo bloger, blogerka užívám běžně, dřív se např. užívalo slov horror, dnes je oficiálně horor a nikdo se nad tím nepozastavuje.
A rekordy v komentářích? Viděla jsem jeden takový. Myslím, že šlo o 1500 komentářů. Byly takového typu, že vůbec nemusely být... 8-)

31 Babe Babe | Web | 23. října 2010 v 0:20

Já jsem prostě já, neoznačuji se jinak v celkovém blogovém pojetí. dárky nosí lidé. měli by si je dávat, aby si dokázali že se mají rádi. já vánoce neslavím. slavím jule.

32 ethnea ethnea | Web | 23. října 2010 v 7:05

Rekla bych, ze vysledky byly v drtive vetsine naprosto predvidatelne. =)

33 Skřítek Skřítek | E-mail | Web | 23. října 2010 v 12:52

Zdravíčko,
Myslím, že s úvahou zda blogy mají zůstat nebo se smazat tak docela nesouhlasím.
Ano, mělo by se čistit blogstvo, to že někdo založí blog a dá na něj jen dva články a pak se rok neukáže je podlé, i když často nechtěné.
Můj blog, který jsem založila před lety, tu stále mám, jsem ráda za to že jste jej nesmazali a takové blogy, by se měli mazat jen po domluvě s autorem.
E-mail není nic tak složitého a když se autor neozve šup sním pryč.
Taky se mi moc nezdá zakládání blogů pro design. Když jeden blog má 10 dalších podblogů, jen s designy, tak je to trochu protivné, když 5x kliknete na blog, kde nic není. Jednak autoři by měli mít svůj originální design, aby se mohli pochlubit tím jak se o svůj blog starají a jednak by to druzí neměli rozšiřovat dál. Naopak měli by se také pochlubit tím že to umějí, ale ne to trousit po celém blogu, je to otřepanost.

Komentář=názor
moc lidí stím nic nenadělá, ale myslím, že nejsem jediná kdo sdílí můj názor :-)

34 Admin Admin | Web | 23. října 2010 v 14:15

Super výsledky, zajímavé :-)

35 Hauvínek Hauvínek | Web | 23. října 2010 v 16:29

Zajímavé výsledky :)
aneb
"Když nevíte coby, najdete to tady!" :-D

36 sarah sarah | Web | 23. října 2010 v 17:31

Ta anketa s Reflexem se vám moc nepovedla. Chybí tam možnost "Ne". To se pak nemůžete divit, že lidé z nouze hlasovali pro ty dvě vítězné možnosti

Takže rozčilovat se nad tím, že lidé neznají Reflex, nebo že ho považují za bulvár, je poněkud zbytečné :-?

37 agrrr agrrr | Web | 23. října 2010 v 17:41

Hmmm poloviny anket jsem se nezúčastnila a druhá mi utekla takže to samí co první.... ale Reflex mě ani moc nepřekvapil... proč by ho četli 9-13ti leté holky které tvoří drtivou většinu osazenstva blogu (nemyšleno urážlivě ale jako fakt). Dejte anketu a nějakém dívčím časopise a uvidíte ty výsledky. ;-)

38 Ann~e Ann~e | Web | 23. října 2010 v 18:54

[36]: Jojo. Já Reflex nečtu, ale vím, co je zač, ale co mi zbývalo, než kliknout na možnost: Bulvár nečtu?

39 Ann~e Ann~e | Web | 23. října 2010 v 19:04

[37]: Až bude anketa o těhle typech časopisu, odpovím stejně jako u Reflexu: "Bulvár nečtu", jenže v tomhle případě tím budu myslet OPRAVDU bulvár nečtu a ne jenom ne.

40 sarah sarah | 23. října 2010 v 19:52

[38]: a takhle to jistě udělalo všech 154 lidí.

On taky člověk nemusí klikat na nic, ale pak se nedozví výsledek ankety,že :-D

41 Sussanah de Silva Sussanah de Silva | Web | 24. října 2010 v 15:47

reakce v komentářích, já je používám a bylo by super, kdyby se dala nastavit možnost poslání emailu, když na můj komentář někde někdo reaguje, stejně jako přijde email, když někdo napíše komentář na můj blog, člověk si nemůže pamatovat, kde všude psal, ale přitom by to někdy bylo fajn, rozvést diskuzi :-)

42 wiit wiit | Web | 24. října 2010 v 18:50

skoro v žádné anketě nevyhrála odpověď,co jsem dával já

43 Liliane Evans Liliane Evans | Web | 26. října 2010 v 18:15

[28]: že Ježiška nemajú len češi 8-), ale nechcem začať 3. svetovú kôli tomu :D

44 bublinqa bublinqa | Web | 28. října 2010 v 11:20

Ta s tim Youtube je dobrá.... čekala jsem, že to dopadne vítězstvím youtube, ale že až takhle ostatní rozdrtí, to ne.. :D

45 YumeOokami YumeOokami | E-mail | Web | 29. října 2010 v 13:22

Chtěla jsem se zeptat proč na blog.cz nefungují DA odkazy? DA má takové vychytávky že do článku se Vám hodí náhled obrátku a když si na něj člověk klikne naskočí DA ale blog.cz to nefunguje, hodí se tam jen odkaz na slově ale bez obrátku (např.: http://yumeookami.blog.cz/1010/hair-tutorial) a mělo by to vypadat (http://seriami.ic.cz/tapety.php)

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama