Stydíte se za své blogové začátky?

29. září 2010 v 12:50 | Standa |  Ptáme se vás
K blogování na Blog.cz někdy patří jeden zvláštní pocit - stud. Proč se blogeři stydí a jak se jejich stud projevuje?


Psaní blogu by se dalo označit za dovednost, ke které se člověk musí časem teprve dopracovat. Největší móda blogování je už zřejmě za námi - v té době si řada lidí založila blog prostě proto, že to bylo "in". Po založení blogu se ale často dostavila bezradnost - co si s blogem počít, proč ho vlastně mít, jak zaujmout nějaké čtenáře a vyniknout mezi tisíci jiných blogů?

Na Blog.cz existuje neuvěřitelně velké množství blogů. Vzhledem k jednoduchosti Blog.cz si zde většinou zakládali blog začínající internetoví uživatelé - nejčastěji děti ve věku 10-14 let, ale je tu i velké množství blogů tvořených seniory a dalšími uživateli, kteří prostřednictvím blogu dělali své první nesmělé krůčky na internetu. K těmto začátkům patří i známé chyby, kterých se začátečníci nejčastěji dopouštějí.

Tyto chyby jsou dvojího druhu, nazvěme je formální a obsahové. První skupina chyb pramení z neznalosti samotného systému a psalo se o nich nedávno v tomto článku: Chybami se člověk učí. Druhá skupina vyplývá z nedostatku zkušeností, které se dostavují až v průběhu času. O těchto chybách byl kdysi seriál Blogeři radí.

Velice častý je na Blog.cz tento vývoj: začínající uživatel si založí blog a v prvních měsících vlastně ani netuší, co si s blogem počít. Veze se tedy na vlně toho, co odpozoruje od vrstevníků a jiných podobných blogů. Hlavním smyslem takového blogu je bavit se. Většina publikovaných článků na takovém blogu se nějak týká populárních celebrit, filmů, hudby, vtipů, soutěží, apod. S autorským právem si tito uživatelé hlavu nelámou, protože ho častokrát ani neznají (nebo si ho zjednodušují do vlastních pravidel typu "kopíruj se zdrojem").

Jak ale čas letí, bloger postupně zjišťuje, že mu takový blog přestává stačit. Tento proces je často spjat se vstupem na střední školu, dospíváním a změnou zájmů. Kusovky a SONB se náhle jeví jako "trapná hra dětí" a bloger začne mít se svým blogem vyšší ambice. Často začne fotit nebo psát vlastní literární tvorbu, recenze, deník, apod. Pokud mezitím nezměnil adresu blogu, nastává problém: co se starými články?

Před tento problém je často postavena řada zájemců o vstup do Autorského klubu. Pravidla jsou zde nekompromisní: z blogu musí pryč vše, co porušuje podmínky. Někteří blogeři se s tímto odmítají smířit a raději na vstup do AK rezignují. Jiným typem blogera jsou uživatelé, kteří své staré články mažou sami od sebe dobrovolně, protože se za ně stydí. Ještě častější je jednoduše začít od nuly, na nové adrese a s novým blogem. Stud za starý blog je někdy tak silný, že tito uživatelé píšou zoufalé e-maily na uživatelskou podporu, když se jim nedaří starý blog zrušit.

Blog.cz je zde již 5 let, což je v životě blogera relativně dlouhé období. Řada uživatelů, kteří zde blogují od samého začátku, si stihla projít výše popsaným vývojem. Začínali na kusovkách a celebritách a postupně se propracovali až ke členství v Autorském klubu a vlastnímu blogu, který je svérázným vyjádřením jejich osobnosti na internetu.

Zatímco fanouškovské blogy zaměřené na populární témata působí jako filtr, který kryje osobnost autora schovaného za anonymní povahu takového blogu, blogy deníčkového typu mají přesně opačný smysl: jejich autoři se prostřednictvím blogu sami hledají a prostřednictvím svých čtenářů a jejich komentářů si "nanečisto" testují různé tváře, které si nasazují jako masku. Každý takový blog je svým způsobem a do jisté míry hra se čtenářem, póza či přímo pokus o vytvoření druhého já na internetu.

Známé klišé praví, že z nesmělých jedinců se na internetu stávají průrazné osobnosti hýřící výřečností a ostrovtipem, nebo že se dokonce lidé často na internetu vydávají za opačné pohlaví (v takovém případě se jedná v drtivé většině o situace, kdy se muž vydává za ženu. Na Blog.cz jsem se zatím setkal pouze s jediným případem, kdy se bloger - muž vydával na svém blogu za blogerku - dívku. Soudím proto, že je to na Blog.cz extrémně vzácné).

Bylo by zajímavé zjistit, kolik stávajících členů Autorského klubu začínalo kdysi s nějakým tím blogískem, ke kterému se dnes již nehlásí. Každý nějak začínal a je přirozené, že po několika letech má o smyslu blogu úplně jinou představu než na začátku. Je dobré toto připomínat v situacích, kdy se pokročilí uživatelé negativně vymezují vůči těm mladším, méně zkušeným.

S tím souvisí ještě jeden stud trochu zvláštní povahy. Je to stud za blog na Blog.cz. Lze se s ním setkat hlavně u blogerů ve věku 18-21 let, kteří se skutečně často stydí nejen za svůj blog, ale dokonce i za to, že blogují na Blog.cz. Svůj stud vysvětlují tím, že Blog.cz je údajně proslulý růžovými blogy malých holek, tím pádem vnímají jako "trapné", že zde také mají svůj blog. Pokud svůj blog na Blog.cz zruší a založí si blog jinde, kde je to podle nich "více seriózní" (typicky Blogger.com), nikdo jim už nevysvětlí, že Blog.cz je otevřený všem bez rozdílu věku a je pouze na nich, jakou podobu jejich blog na Blog.cz bude mít.

Podskupinou těchto případů jsou uživatelé, kteří říkají něco v tomto smyslu: "Když jsem byl malý/á, založil/a jsem si blog na Blog.cz, ale dneska mi už vadí moje přezdívka i adresa blogu, a kdybych si uměl/a vytvořit vlastní webovou stránku, tak mě na Blog.cz už nic nedrží a založím si vlastní web". Viz Blog, nebo www stránka?

A jak to máte vy? Stydíte se za své blogové začátky? Nebo se dokonce stydíte za to, že blogujete na Blog.cz? Co by se muselo na Blog.cz změnit, aby se někteří uživatelé zbavili dojmu, že je to služba pro "založení blogísku pro náctileté dívky"?
 

49 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

Zobrazit vše (176)
Zobrazit starší komentáře

101 Bublinka Bublinka | Web | 29. září 2010 v 20:41

Úplnej začátek jsem měla na libimseti.cz Blog mi zrusili i s profilem, kvuli poruseni pravidel diskuzi. Nejdriv jsem nechtela obnovovat ani jedno. Nakonec jsem obnovila profil, casem blog a pak jsem sla sem. Ted dodavam clanky stejne do obou, abych mela zalohu. Bavi me psat sem, je tu vic zivo, tam jsem psala obcas. Tady mam nekolik stalych ctenaru a komentatoru, tam mam jednoho. Mam blog rada i kdyz ze skutecneho zivota neznam zadneho blogera a moje nektere kamaradky si myslej ze je to pekne "trapny".

102 Vlaďka Vlaďka | Web | 29. září 2010 v 21:04

Chtěla jsem své stránky k vyjádření a Blog.cz mi nabídl jednoduché řešení. Teprve potom jsem začala mít pocit, že mezi všechny ty náctileté nepatřím, že jsem jak na jiné planetě. Po půl roce fungování se mi ale podařilo najít i blogy stejně starých i starších blogerů a na nich mnoho zajímavých článků i inspirace pro vlastní tvorbu. Po počátečním váhání, jestli nejít jinam, jsem najednou na Blogu.cz spokojená a za své začátky se rozhodně nestydím. Chybami se člověk učí a vždycky se dají napravit.

103 ethnea ethnea | Web | 29. září 2010 v 21:07

[96]: Dekuju. Na tvuj blog jsem prave nakoukla a moc se mi libi. Urcite se jeste zastavim. =)

104 david-r92 david-r92 | Web | 29. září 2010 v 21:08

Ale jo stydím trochu. Proč? Kdysi jsem měl blog jen s minisoutěžemi (něco jako bleskovky). Pak jsem přišel na to, že je to blbost, a tak jsem blog zrušil. Pak (08.08.08) jsem založil nový blog a začal normálně psát až dodnes :-)

105 Lirael Lirael | Web | 29. září 2010 v 21:13

Já se svým současným blogem nad mazáním článků nikdy nepřemýšlela a to už ho mám skoro tři roky. Jasně, že některý články jsem psala třeba v amoku a některý si čtu i nerada. Mám u sebe pár povídek, které bych nejradši přepsala od základu nebo smazala, ale zatím jsem se k tomu nedostala... Blogovat jsem začala na jiném blogu, zaměřeném na něco úplně jiného a s jinou přezdívkou. Pak mi došlo, že na blog chodí moc lidí z okolí, ta záliba mě přešla a vytvořila jsem nový blog, původně jen s povídkami... Postupně jsem první blog přestala i navštěvovat a nakonec jsem ho z důvodu otrávení starou prací smazala. Současný blog mám radši a každopádně jsem víc sama za sebe, než dřív... Ale jsem pyšná na fakt, že jsem nikdy nekopírovala články o celebritách a ani nepořádala bleskovky. Je mi 18 a nemám potřebu měnit server, protože mi blog.cz vyhovuje. Nechápu lidi s názorem, že blogování je jenom o růžových blozích, a že blog.cz není dostatečně hodný jejich přítomnosti.

106 Exosited (Dark Angel) Exosited (Dark Angel) | Web | 29. září 2010 v 22:21

Přesně jste popsal mou cestu na blog.cz :D... Když si přečtu své pár let staré články, tak se vždycky můžu hanbou propadnout. Asi do smrti nepochopím, jak jsem mohl psát takové koniny a zajímat se o věci, o které jsem se zajímal... Jsem rád, že už takový nejsem :D. Co se týče studu za to, že někdo bloguje na blog.cz, tak s tím jsem se popravdě ještě nesetkal... Spíš jen s tím, jak každého štvalo/štve, že sem nejdou dát věci od blueboard a podobně. I já patřil mezi lidi, kteří na blog.cz uměli jen nadávat. Ale teprve až když jsem se naučil kódovat (HTML/CSS), tak jsem si uvědomil, jak je blog od blog.cz fajn a "skysnul" jsem u vás, i přesto že mám sou doménu s hostingem... Cítím závan ironie :D...
Takže ano, za své začátky se NEHORÁZNĚ stydím :D... A co by se měo změnit? No, každopádně PŘESTAT o nich neustále mluvit... To byla Sadness, pak rozhovory.. prostě je kolem nich velkej rozruch a podle mě celkem zbytečně...

Jak na to asi koukám, tak té nálepky "Růžovov" se asi nezbavíte moc lehce... Ono je to logické... Mnoho z nás teenagerů v tom věku 10-14 let se zajímají o ty věci jako Hannah Montana atd atd... Není to jen o růžové barvě, ale o celebritách obecně a to že ve zmíněném věku máte nejvíc registrovaných uživatelů (odhad) a že to jsou převážně holky vám asi moc, řekl bych, nenahrává...

107 Kittanya Kittanya | Web | 30. září 2010 v 1:02

Já píšu svůj blog tak, abych se za něj nemusela stydět. Články, které byly zkopírované by se nevešly do celého počtu prstů na rukách. Teď tam žádné takové nejsou.
Myslím si, že každý, kdo něco zveřejňuje na blogu, by se za to neměl stydět. A osobně si myslím, že dneska už se žádný bloger z AK nemusí stydět za svůj blog. Od toho tam jsou.
Na druhou stranu, zpřísněná pravidla přinutila některé blogery se zamyselt a ten nový blog si založit a začít psát třeba i jinak.
Blogeři stárnú. A stárnú i jejich blogy. Časem i blog.cz celý ze stárne a už si o něm nikdo nedovolí říct, že je to stránka pro 10-15 leté holčičky s růžovými pokojíky (i když i ty k blogerské komunitě určitě patří).
Jak Standa zestárne, zestárne i jeho projev coby redaktora.
Tak to prostě je. Jenom jediný ze sedmí divů světa se vrací.
(Pozn. Niagarské vodopády).

108 Pan Unáhlený Pan Unáhlený | Web | 30. září 2010 v 6:24

I když jsou moje starší článku trochu...míň kvalitní, nestydím se za ně, protože bez nich bych nebyl tam, kde jsem dneska.

109 Standa Standa | Web | 30. září 2010 v 10:16

[16]: K tomuto problému s řádky v článku dochází pouze v prohlížeči Opera, doporučuji proto raději přejít na Firefox.

[72]: Do blogu na Blog.cz lze ale také uploadovat více obrázků najednou - k tomuto účelu je možné využít službu Galerie.cz (přihlásíte se stejným jménem a heslem jako do blogu, následně získáte přístup ke svým obrázkům z blogu včetně rozšířené funkční nabídky, kterou Blog.cz zatím neumí; obrázky nahrané do Galerie.cz se automaticky přidají i do blogu)

[91]: Ano, tak to bylo myšleno. Případy, kdy se muži na internetu vydávají za ženy, jsou například velice časté ve hře Second Life. Na Blog.cz je to naopak velice velice vzácné.

[97]: Bylo in tak před 5 lety :-)

110 Zdeněk Kmoch Zdeněk Kmoch | E-mail | Web | 30. září 2010 v 10:40

Já si myslím,že každý z nás blogerů nějak začínal a učil se takže není zač se stydět nikdo nemůže vše umět hned.

111 Michaela Vančurová Michaela Vančurová | Web | 30. září 2010 v 11:50

Já se za své začátky stydím hodně! byly hodně těžké! tvořila jsem si design sama a vůbec nevěděla jak na to. Neměla jsem zdání co a jak dělat, ale na všechno jsem nakonec nějak přišla pomocí zkoumání a proto se mi 1000 krát skoro nedopatřením zrušil blog :D:D:D ale tak každý někdy začíná :)
a když si vzpomenu před rokem, tak blog.cz se hodně vymoženostmi zlepšil =)

112 Yashiro Yashiro | Web | 30. září 2010 v 12:51

[15]:Niečo podobné pociťujem aj ja :D . Ale nejako mi to už nevadí :D . Keď sa pozriem už len tých pár mesiacov dozadu si spomeniem, že som poriadne nevedela sformulovať jeden článok :D . Ale stačilo pár mesiacov a vyjadrujem sa podľa mňa už lepšie :D .
Blog som si založila preto lebo som už proste nechcela patriť medzi Facebookových maniakov :D . strašne ma začal blog baviť a vtedy som ešte ani nemyslela, že začnem s grafikou :D . Ale nejako sa to zvrtlo a teraz mám grafický anime blog. Raz mám náladu na to raz na to. A nebudem si kvôli tomu zakladať nový blog aby som to mala oddelene :D .
Inak ja sa ani nehanbím za svoje staré články... no ako ktoré. Veľa starých článkov som využila a zmenila som ho na rozcestník :D Ale stále mám čo robiť :-?

113 Čerf Čerf | Web | 30. září 2010 v 13:36

Začal jem blog psát již ve zralém až mírně nahnilém věku, takže se za své staré články nestydím a nemám ani problém publikovat pod svým jménem (to, že bych ze sebe na blogu mohl dělat mladou dívku je dobrá inspirace, ještě si to rozmyslím :-)). Jasně, že s odstupem vidím, že řada článků nemá takovou kvalitu, jakou bych si přál, ale jsou moje a neškodí je mít na očích.

Pokud jde o blog.cz, není to sice adresa s nejlepší pověstí a několikrát mi bylo řečeno, že bych se měl radši "přestěhovat", ale co si mám o takové "dobré radě" myslet? Že když budu na "lepší" adrese, že budu psát líp? Bojím se, že v adrese to není :-)

114 haf haf | Web | 30. září 2010 v 15:00

Já jsem se nestyděla. I když mi přišlo blbé, že nevím, jak se zobrazují rubriky:D A trvalo mi dlouho než jsem na to přišla:D Ale nevadilo mi to, protože na můj blog stejně ze začátku nidko nechodil.

115 haf haf | Web | 30. září 2010 v 15:01

Ale číst ty články, to je zábava:D

116 Sugumi-san Sugumi-san | Web | 30. září 2010 v 15:43

[113]: no bohužel je to pravda,ale nestydím se za to že tady bloguji,už jsem si zvykla i na ty"přívětivé"komentíky mých kamarádek typu: "Ty máš blog?Zase ty číňani,co?"(koukám totiž na anime mám ráda japonsko,tak mě s tim hodně lidí spojuje), na vzpomínku,kdy jsem nevěděla jak se dělá odkaz,je pro mě spíše úsměvná :-D

117 Papri Papri | Web | 30. září 2010 v 15:46

Já se za své záčátky nestydím.Měla jsem celkem asi 4 blogy a dokonce se i na ty co jeste nebyli zruseny podivam.Prectu si treba clanky co jsem psala,podivam se na svou tvorbu a jen pozoruju jak se pomaličku ale jiste zlepsuju.
Blog.cz se sice tvari jako server pro ruzove blogisky,ale mnohda tomu tak neni.Ale ted pracuju na jednom fan webu a kdyby byl na blog.cz...no nevypadal by jak to rict?Profesionalne?Asi tak.
Ale nemam vyhrady.Ocenuju tu jednoduchost.Pro zacinajici blogare je to velke plus. :))

118 Alue Alue | E-mail | Web | 30. září 2010 v 17:20

No, nějak  nezapadám do teorie. Já měla blog od začátku o tom, co mě zajímá a psala jsem prostě to své. Zůstala jsem u toho dodnes, akorát se hodně změnilo moje chování. Z trhlé vulgární holky je slušná slečna a přibyla spousta nových témat a rubrik, momentálně letí otázky a odpovědi esoterického rázu. Za své začátky se určitě nestydím. Bylo mi 13 a i když to jde z nejstarších článků poznat i tak jsou pěkné. Problém blogu je ale znevýhodnění v návštěvnosti vyhledávači, mnohá omezení a prodloužení adresy o ,,blog". Navíc když jsem to zakládala, nenapadlo mě, že u toho budu 4 roky a že adresa blogu bude stejná jako nick při přihlašování. Tím mě blog dost zarazil a pak už mi bylo líto zakládat nový účet, abych měla jinou adresu, tu kterou jsem chtěla. Dneska se za to biju do hlavy, protože moje jméno použili jiní, nejmenovaní. Mnoho lidí odkaz ani neotevře z důvodu, že je v něm ,,blog.cz". Jakoby blogový uživatel neměl co nabídnout. Bohužel ve většině případů to tak skutečně je, kvalita se hledá těžko, ale je tu.

119 inward inward | Web | 30. září 2010 v 17:49

ano stydím :) A to dost...začínala jsem jako typický pixelkový maniak přidávající články každých deset minut...

120 Babe Babe | Web | 30. září 2010 v 18:05

[103]: Aby ses nezastavila :D

121 lllleon lllleon | Web | 30. září 2010 v 18:19

Já se nestydím, i když by si někteří mysleli, že bych měla. Na blog.cz jsem půl druhého roku, dávám tam, co mě baví, a pokud se to někomu nelíbí, tak tam nemusí lézt. Blog.cz je super, líbí se mi tu a vyhovuje mi to tu, ale teď mi tak trochu mizí staré ankety, jinak je blog.cz bez chyby. ;-)

122 Fringinka Fringinka | Web | 30. září 2010 v 18:30

Za svoje blogové začiatky sa nehanbím, nikdy si nevymažem ani jednu kusovku, pretože to je dôkazom toho ako každý začínal(česť výnimkám). Nikdy nekopírujem so zdrojom, pokiaľ si to stiahnem z iného blogu a nie je tam odkaz na pravého autora(inak sa samozrejme vždy snažím dávať presný link-ale v poslednom čase kopírujem málokedy) A ja za ním pátrať nebudem. Má proste smolu. Začínala som pri anime, potom prešla na pixelky a kusovky a nakoniec som pri denníčkovom blogu:)

123 Lily Way Black Lily Way Black | Web | 30. září 2010 v 18:52

no..na své začátky s blogováním si pamatuji úplně přesně..nevěděla jsem vůbec jak nastavit design atp. a psala jsem na blog tak dvouřádkové články..povětšinou jsme tam dávala kopírované obrázky a bohužel i texty..ale z toho už jsem (snad) odrostla..na mém nynějším blogu se sice vyskytne občas takový kratší článek, ale ty jsou povětšinou tak půl roku i víc staré..občas, když si pročítám starší zápisy, tak se strašně směju, že jsem něco takového vůbec napsala..ale začátky jsou vždycky těžké, takže se za svoje články nestydím..sice je mi to občas trošku trapné, ale nikdy bych je nesmazala..:)..

124 Nikolas Nikolas | E-mail | Web | 30. září 2010 v 19:07

Píšete mi z duše. Přesně tímto vývojem jsem si prošla. A i když je hrozně namáhavá práce všechno smazat, pokouším se o to. Tehdy (před čtyřmi lety) jsem napsala i sto článků za měsíc. Teď jich mám tak šest. Když se zadaří. Ale aspoň se (snad) dají číst =)
K tomu by se ale hodila jedna výtka - články se po jednom mažou dost blbě, chtělo by to možnost jich označit víc, protože pak už člověk ztrácí nervy.
Určitě ale nemažu všechno. Jen to, co se mi opravdu příčí. Někdy dokonce přemýšlím, jestli jsem to vůbec psala já.

125 Kleopatra Kleopatra | Web | 30. září 2010 v 19:10

Nestydím se, dokonce ani za ty úplně první designy... Dneska spíš lituji, že jsem si je někde neuložila, hezky bych se pobavila.
Patřím do zmíněné kategorie 18-25 let a nemám pocit, že mít blog na Blog.cz je něco, za co bych se měla stydět. Netvrdím, že se s tím chlubím každému na potkání, ale to je spíš kvůli specifickému obsahu blogu, než že bych se styděla... Jednou jsem přemýšlela, že si vyrobím tričko, kde bude logo Blog.cz a název mého blogu, ale nakonec z toho sešlo. Teď možná tu myšlenku znovu oživím a popřemýšlím, třeba by to stálo za to ;-)

126 Nikolas Nikolas | E-mail | Web | 30. září 2010 v 19:11

[109]: Nejen v Opeře, Stando. Používám jen Firefox a děje se mi to taky.

127 Dragowlin Dragowlin | Web | 30. září 2010 v 19:23

Na blogu.cz jsem již 4 rokem? A s 2. blogem. Ale jsem asi vyjímka, protože jsem si neprošla růžovým obdobím(ale to bude i díky mé nátuře že panenky, fanoušskovské šílení a plákáty nebyly nikdy pro mě). Za blog na této doméně se nestydím, taky nemám důvod. Články jsou vesměs normální sem tam vybočí nějaký povedený :)Takže nic sebeztrapňujícího, za co bych se styděla. :)

128 >Dein-Schmerz< >Dein-Schmerz< | Web | 30. září 2010 v 20:22

Stydět se za to, že mám blog na blog.cz? Ne, to určitě není můj případ. Ale za ty starší články se stydím... Už jsem je několikrát chtěla vymazat, ale jsem líná a nikdy se mi to mazat nechce. Snad se k tomu někdy dostanu. :-D

129 Zdebra Zdebra | Web | 30. září 2010 v 21:39

Ne, že bych se za moje staré "články" styděla, ale když si procházím historii, tak se musím zasmát. Někdy si říkám, proč jsem si tehdy nepsala nějakej ten deníček, abych si mohla občas něco připomenout. A některé ty "články" jsem radši smazala. :-D
A za existenci blog.cz jsem ráda.

130 Zdebra Zdebra | Web | 30. září 2010 v 21:40

a růžové blogísky stačí ignorovat

131 Květůnie Květůnie | Web | 30. září 2010 v 22:50

Za ta leta jsem vystřídala mnoho blogů, takže moje začátky už jsou asi nedohledatelné. Nicméně nikdy bych se za ně nestyděla. Už od začátku jsem psala jako racionální bytost, nikdy jsem neměla neautorský blogísek. Co se týče blogování na blog.cz - jsem ve věku 18-21, přesto jsem i nyní svůj blog založila zde, protože mám dojem, že zde funguje komunita, do které je snadné se dostat, rychle si zde člověk najde "blogové kamarády". I když, pokud se člověk přes statistiky a žebříčky chce proklikat mezi nějaké blogy například podobně starých bloggerů nebo blogy s podobným zaměřením, je to přes kvanta blogísků prakticky nemožné... :-( V těch chvílích možná trochu lituju, že tu taková situace je...

132 Malé Chlupaté Stvoření z Alfa Centauri Malé Chlupaté Stvoření z Alfa Centauri | Web | 30. září 2010 v 23:01

Vzhledem k tomu, že jsem začínalo před dvěma měsíci - ano, stydím.
Já se stydím i za svoje pokračování a závěry.

133 Dark Princess Dark Princess | Web | 1. října 2010 v 7:35

ja som mala uz viac blogov, moj prvy bol jedna z tych fanusikovskych blogov proste CTRL + C, CTRL + V (cest vynimkam)  mala som dost mizernu navstevnost kedze som nic nehladala sama a vsetko som len kopirovala, vecsinou z jedneho zdroja, tak za to sa dost hanbim, vtedy ma to bavilo a teraz si hovorim ze uz nikdy viac... ten blog co mam teraz mam par mesiacov a myslim ze je to najlepsi blog aky som kedy mala, nehanbim sa ani za jediny clanok, proste blog je miesto kde sa mozem vykricat, chodia tam moji kamarati oni mi tam obcas nechaju koment a nezaujima ma navstevnost, robim to preto ze ma to bavi a vdaka blogu som spoznala zopar super ludi takze.. za nic by som ho nevymenila :)

134 Yashiro Yashiro | E-mail | Web | 1. října 2010 v 11:27

[133]:Aj ja som spoznala vďaka blogu super ľudí :-D . A myslím, že sú to aj lepší ľudia než tý čo poznám reálne. :-(

135 shariz3044 shariz3044 | Web | 1. října 2010 v 12:43

Když tak nad tím přemýšlím, zda se za "své" dřívější články stydím, tak popravdě vůbec netuším. Těm článkům se nedá říct, že by byly moje. Všechny byly zkopírované z osobnosti.cz. Nikdy jsem na svůj bývalý blog nepsala něco o sobě. Teď jsem si však založila nový blog, kde píšu jak věci o sobě (moje myšlenky, či nějaké věci do školy), tak i o mých oblíbených zpěvácích či seriálech. Ale nikdy to teď nekopíruji. Ted si většinou ten článek, ze kterého čerpám, nejdřív přečtu, a pak jej napíšu podle sebe. Místo toho, abych tam teď psala, že nějaká knížka je úžasná a to proto, že to říkají ostatní, tak si jí přečtu a ten obsah tam napíšu podle sebe. Přijde mi to důstojnější. :) Víc moje. :-) Mějte se pěkně a užívejte tohoto krásného článku. :-)

136 Lúmenn Lúmenn | Web | 1. října 2010 v 13:48

"v takovém případě se jedná v drtivé většině o situace, kdy se muž vydává za ženu. Na Blog.cz jsem se zatím setkal pouze s jediným případem, kdy se bloger - muž vydával na svém blogu za blogerku - dívku"
Takže snad žena za muže ne?:)

137 Lúmenn Lúmenn | Web | 1. října 2010 v 13:52

A k diskuzi - vyloženě se nestydím, ačkoli pár článků z blogových začátků (více než před čtyřmi lety, sakra, to letí...) jsem smazala - byly to jen nicneříkající galerie pěkných obrázků apod., bez komentáře, bez ničeho. Myslela jsem tehdy, že se to prostě tak dělá a nijak nad tím nepřemýšlela. Vzhledem k tomu, že ale takových článků bylo jen pár, nemyslím si, že by moje blogové začátky byly moc hrozné. Prošla jsem si ale samozřejmě určitým vývojem, od takového toho "dárk kůl in" blogísku až po to, co mám teď, co velmi neskromně nazývám uměleckým dílem. Dnes můžu říct, že jsem na svůj blog pyšná, kam až se dostal a jakou práci jsem na něm odvedla:) A začátky k tomu patří, nic není hned, vývoj je důležitý:)

138 darima99 darima99 | E-mail | Web | 1. října 2010 v 14:14

já jsem moc ráda že vůbec je tenhle blog.cz tu si mužu vybít starosti ale ano moc jsem se styděla za své články :-D  ;-)  :-)  :-D  :-D  :-D  :-D  :-D  :-D  :-D

139 Miss.shine-smile Miss.shine-smile | 1. října 2010 v 14:44

Já se za svoje blogové začátky nestidím,každý musí někdy začít ne?A nemusí přece začít jako profesionál :-) pravda,taky už mám svůj asi 4. blog a vždycky chci začít líp a líp,jenže moje představy jsou jaksi moc velké a někdy se něco nepovede,třeba že se mi do mé pečlivě vymyšlené soutěže přihlásí málo lidí ;-) dřív jsem měla blog o Sims,pak o celebritách,potom jsem měla nebo ještě mám Bradaivce a i nový blog o všem.Ten mi zatím nejvíce vyhovuje.Blog.cz mi prostě přirostl k srdci a neviměnila bych ho za jiný web...má prostě své vlastní kouzlo :-)

140 LadyOfDarkness LadyOfDarkness | Web | 1. října 2010 v 15:29

Blog mám viac než tri roky a v posledných dňoch mažem staré prebytočné články, ktoré nikomu nič nedávajú - ani mne. Stále ich mám dosť, niektoré upravujem do prijateľnejšej podoby, iné jednoducho vymažem. Dúfam, že sa mi čoskoro podarí dostať blog do takej podoby, ako by som si želala... pretože sa zaň rozhodne nehanbím, ale... no, niektoré články naň už vôbec nepatria :-?.

141 Luci LoveRock Luci LoveRock | Web | 1. října 2010 v 15:36

áá...tak tenhle článek je stvořenej pro mě... Já začínala jako ten klasickej kopíráckej blog :D teď už se to naštěstí změnilo :) :)

142 Tabitha ren Moore Tabitha ren Moore | Web | 1. října 2010 v 16:23

Já začala s blogem právě někdy v začátcích blogu.cz .obrázky,články,ale nic světoborného .svůj aktuální blog mám 4 roky takže pár čistkami už prošel a taky se dost "vyšvihl" co se obsahu týče od mých začátků :D

143 Iswida Iswida | Web | 1. října 2010 v 17:53

Samozřejmě jsem si vědoma toho, že na svém prvním a ostatně i druhém (tohle je čtvrtý) blogu jsem měla články dost slabé, ale každý si musí časem sám najít svůj způsob vyjádření. Nestydím se za ně, naopak, nedávno jsem si pročítala svou starou tvorbu a potěšilo mě, že jsou v ní zajímavé myšlenky, a současně jsem měla radost z toho, jakým vývojem jsem od té doby prošla...

144 csfdkofein csfdkofein | Web | 1. října 2010 v 18:27

Môj blog je založený len pre filmovú verbež (čít. fanúšikov). Nemienim ho nikde propagovať, pretože mi nejde o návštevnosť, ale o kritiku/pochvalu konkrétnych článkov. A kto napíše objektívnejšie názor na filmové recenzie než filmový fanúšik? ;-)  ha

145 Swip Swip | Web | 1. října 2010 v 18:40

Máte naprostou pravdu. Taky jsem začínala s blogem tak, že jsem kopírovala vše, co bylo tehdy "in". Ale k čemu takový blog je? Po roce mě tohle přestalo bavit. Začala jsem kopírování a omezovat, změnila jsem si jméno, jsem nyní v anonymitě a píši. Píšu, kreslím, fotím... A "publikuju sebe", svou vlastní tvorbu, své názory. A myslím, že nyní už mám právo někde napsat "pokud chceš kopírovat, tak jen se zdrojem", ale připadá mi to absurdní, protože kdo by chtěl moje články kopírovat...? :-D :D
Hodně jsem se tady naučila. A své články se ani moc nestydím. Vím tak matně, jací lidé si na mém blogu občas počtou. A vím, že jim se to líbí. A je to důvod, proč stále ráda blguju. A nejen to.
Samozřejmě ale nerada ukazuju své články třeba mým kamarádům ze školy. Je mi celkem jedno, co si o tom myslí, ale nerada otevírám své bližší soukromí jen známým lidem z okolí. Ty drby a všechno. Nestojí to za to...

146 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 1. října 2010 v 20:42

[134]: Přesné, taky jsem poznala díky tomu pár lidí, s kterými si úžasně rozumím, jsou sice z jiných koutů republik, ale už dávno to není jen přes blog, známe se už i osobně, telefony a tak..a to díky blogu.

147 Linny Linny | Web | 1. října 2010 v 20:43

Já začínala v sedmé třídě typickým deníčkem, do kterého jsem psala opravdu všechno. Tyhle články jsem později radši promazala, přece jenom když mi už začali na blog chodit jiní lidé, tak jsem chtěla nějak ukrýt identitu svou i svých přátel. Ono se to nějak vyvinulo, že se snažím mít blog skutečně autorský (naštěstí jsem neprošla obdobím SONB apod., čili jsem ani v minulosti neměla kopírované články). Fotky, deník-nedeník, pokusy o básně, a v současné době čekám, jestli se dočkám pocty v podobě AK. :-)
Ve škole jej samozřejmě nerada prezentuji (podle některých je něco takového "OUT"), ovšem už adresu z dřívějška znají, takže kdo by se chtěl podívat, najde si mne.
A co se týče www stránek, jedny mám - nějakou dobu jsem se na ně přesunula. Kvůli malému množství času jsem nakonec dala přednost blogu. Je mnohem jednodušší na ovládání a na vkládání obrázků a tak. Zbožňuji ho :D

148 Barbara von Gattermayer Barbara von Gattermayer | Web | 1. října 2010 v 21:23

Přesto se stále stydím :D když si čtu co jsem psala za s'''y, ale to si budu myslet za rok o článcích co píšu teď. Já i můj blog se vyvíjí a aspoň je znát, že jsem nezůstala tak hloupá a pořád nepíšu jen s!!!y :D

149 Tajemná Temnota Tajemná Temnota | Web | 1. října 2010 v 23:10

Než něco napíšu, tak si to rozmyslím a když se mi to pak nelíbí, tak to rači hned smažu :D. Co se týká článků, které jsem napsala když jsem byla "malá", tak jsem je všechny prošla, pár smazala a opravila spoostu gramatických chyb z neporoznosti. A tak závěr, ne, nestydím se, za to co píšu na blog a po té velké spoustě blogů co jsem viděla si ani nemyslím, že blog.cz je jen pro "malé růžové" holčičky.

150 Helena Lišková Helena Lišková | E-mail | Web | 2. října 2010 v 0:18

Mám dva blogy kralicek-julinka.blog.cz a helena-liskova.blog.cz .Oba fungují od března 2010 a vše, co jsem kdy napsala, tak za vším si stojím. Ani si nemyslím, že blog.cz je místo náctiletých. Jsem prostě jen ráda, že se můžu podělit s ostatníma o příhodách s Jůůůlinkou, ukázat světu její fotky, aby každý viděl, jak je krásná :-) a na druhém blogu se chci tak trochu pochlubit, co dovedu...
Nejsem spisovatel, ale i tak se snažím, aby články dávaly smysl a nebylo tam moc chyb :-)
Jediné co moc neprožívám, blogery, kterým záleží jen a jen na návštěvnosti. Já se nevnucuji a věřím, že si moje dva blogy najdou pravidelné čtenáře.

151 The.Quitush The.Quitush | Web | 2. října 2010 v 12:06

Staré články mazat nebudu, protože v nich mám spoustu vzpomínek.

152 mrs-denny mrs-denny | 2. října 2010 v 13:24

Bloguju chvíli a za svoje články se nestydim...Naopak....Divim se oproti tomu co píšu teď jak se byla dobrá a něco takovýho mě napadlo:D:D...A mazat je ???...To ne...Dala sem si práci s jejich psaním a kdybych je měla vymazat asi bych to nepřežila :D...A nechápu proč se za to někdo stydí..Blogování je úplně normální...A nemyslim si že je to jenom pro ty 10-14letý holky (ačkoliv mě je 13:D)...Kdyby někdo víc hledat našel by i takoví blogy kde píšou normální dospělý osoby... :-)  :-)  ;-)

153 Vendy Vendy | Web | 2. října 2010 v 22:25

[53]: Rozumný názor! Blog se může jmenovat pětkrát jinak, ale vždy je za ním jen jedna osoba...

154 Yashiro Yashiro | Web | 2. října 2010 v 22:53

[53]: Tiež si myslím :-)

155 ruža z Moravy ruža z Moravy | E-mail | 3. října 2010 v 0:03

Za své články na bývalém (nyní) blogu se nestydím, přestože mi chvíli trvalo, než jsem vychytala všechny mouchy. Jak psaní do odstavců pro přehlednost, tak přenášení, úpravu a vkládání obrázků. Trochu se stydím za to, že jsem si i taky v počátečním nadšení přihlásila blog a pak jsem do něj nepsala články. Překvapilo mne, že blog.cz zajímalo, jestli chci odhlásit nebo budu psát. Tento zájem byl důvodem, že po skončení psaní na jiném blogu, jsem se přesunula sem a mám pocit, že se mi tu začalo opravdu líbit, protože mohu ovlivnit i vzhled, celého svého blogu nejen záhlaví a sloupek autora. Asi sem věkem nezapadám, ale jsem vděčná za zájem čtenářů, kteří sem za mnou přišli a nevadí jim, že jsem z té, téměř odepsané, starší  generace.

156 GiBi GiBi | Web | 3. října 2010 v 11:16

Na svoje začiatky si už nepamätám :D Začínala som na eStránkach, ale postupne som začala zdieľať názor že eStránky iba bránia rozvoju. Preto som pred pár mesiacmi prešla na blog.cz. To bolo to najlepšie čo som mohla urobiť!
Je pravda že tie články boli zo začiatku hrôza, ale zlepšili sa (aspoň dúfam).

157 An(N)dy An(N)dy | Web | 3. října 2010 v 11:18

Dřív se mi to n blogu hemžilo kopíráckejma článkama.. Pak jsem chtěla do AK.. Blog jsem naprosto celý promazala (všechny články ne) a do ak jsem se dostala :-)

158 Sciurine Sciurine | Web | 3. října 2010 v 11:44

Mala som starý blog, no ten som skôr opustila kvôli tomu že som tam o sebe priveľa prezradila, než preto, lebo som sa hanbila za svoje začiatky. Bola som v AK, mala niekoľko slušných, skvelých a parádnych čitateľov. Bolo to ako stáť v poli, podobne ako strom, a čakať kým si ma niekto nezastrelí. Mohli si ma nájsť spolužiaci - ako aj teraz, Sciurine je dosť neobvyklé.. ale tu nedávam tak veľa informácií - a bála som sa ich poznámok. Rodinu by som dokázala uniesť, ale školu nie, to by bolo na mňa priveľa.
A moje blogové začiatky? Moje začiatky boli s blogom ktorý som mala len zopár dní. Nie, nedávala som tam články s obrázkami, dokonca som spísala jeden príbeh o H1N1, aneb, prasacia chrípka. No nemôžem posúdiť ako by sa to vyvinulo, no som rada že som nikdy nemala blog s obrázkami celebrít, nikdy sa nezúčastnila SONniečo.. síce som bola v jednej súťaži za bleskovku na blogu Krba, to je asi tak všetko. Skôr som sa starala o svoj blog než o blogy iných.. :D
No bože..! Teraz som si spomenula na jeden svoj starý blog.. myslím že to bolo aj na začiatkoch blog.cz, bola som vtedy strašne malá.. už si ani nespomeniem čo som tam dala, ale od blogovania ma odradil jeden článok ktorý mi oznámil že do piatich dňoch zomriem. :D

159 Kamishiro Kamishiro | E-mail | Web | 3. října 2010 v 12:17

ja sa vobec nehambim kazdy zacinal a pomaly sa ucil no a co ze som najprv ani nevedela jaq davat clanky pod perex to k tomu patri :D ved ani babo sa nenauci chodit cez noc :D

160 Sciurine Sciurine | Web | 3. října 2010 v 14:21

A poviem prečo si myslia že blog.cz je preslávené dievčenskými blogmy - myslím že to spôsobilo hlavne nedávny rozruch s Natáliou Sadness, ale už sa nechcem touto témou stretávať. Toto je naposledy čo píšem jej meno.
Ale myslím že ani nie to.. keď si už dávnejšie myslia že to tu je zaplnené "blogííískami". Asi preto práve takéto "stránky" sú najnavštevovanejšie, ktokoľvek sa pozrie na rebríček, asi omdlie. A aj tak sme nedávno priliali olej do ohňa, takže by sme sa ani nemali čudovať.
Ospravedlňujem sa, ak niekto už predo mnou spísal túto myšlienky - som lenivá prekúsať sa cez viac ako stopäťdesiat komentárov.

161 Sciurine Sciurine | 3. října 2010 v 14:23

Hergot, to je teda preklep!
*túto myšlienku

túto myšlienky.. učiteľka by ma prebodla nožíkom na maslo keby to videla!

162 *Emmgirl* *Emmgirl* | Web | 3. října 2010 v 15:36

Každý nějak začíná. :-) Já jsem živým důkazem, že blog neopustím ani poté, co se mi název blogu zprotiví. :-)
Zakládala jsem ho jako téměř o hodně menší holčina bez fantazie, proto ten hloupý název a první přezdívka. Teď je to již jiné a já do blogování dávám kus sebe (tak tomu bylo sice vždy, ale teď je to na jiné úrovni) a navíc se rozvíjím po všech možných stránkách. :-) Snažím se přidávat nějaké fotografie z cest, svou literární tvorbu.. Zkrátka za svůj začátek se nestydím, ať už byl jakýkoliv. :) patřil ke mně, nemohla bych se jen tak přestěhovat na jiný blog. Svůj mám ráda, je to můj svět. :)

163 Neriah Neriah | Web | 3. října 2010 v 17:58

Dá se říct, že jsem ještě pořád blogový začátečník, blog jsem si založila někdy v srpnu. Bylo to v době, kdy jsem si potřebovala dokázat, že nejsem tak úplně k ničemu, že moje články budou za něco stát. Ale rozhodně na něj nemám potřebu dávat hromadu pixelek a zkopírovaných článků o celebritách. Navíc jsem před založením blogu asi půl roku různé blogy pročítala, takže jsem už zhruba věděla, jakým směrem se můj blog bude ubírat. Několik článků jsem ale ze začátku mazala, a to úplně bezdůvodně. Pak jsem si řekla, že takhle to dál nejde, jestliže jsem si ten blog založila, tak se za své články nebudu stydět, ať už budou mít kvalitu jakoukoliv. A snažím se tím řídit, vždycky si po sobě několikrát články čtu, než je zveřejním, abych je pak nemusela zbytečně mazat. A komu se ty články nelíbí, ať je nečte. :-)
Blog.cz mi vyhovuje svou jednoduchostí, proto bych neměnila. Z mého reálného života adresu znají jen dvě osoby, z nichž jedna taky měla blog, takže se mi rozhodně nevysmála - spíš mi ještě pomáhala s jeho založením. :-) Myslím, že by se mi přátelé nevysmáli kvůli tomu, že mám účet na blog.cz, spíš by se vysmívali obsahu blogu, proto nemám potřebu dávat jim adresu, většina mých přátel totiž ani netuší, že nějaký blog.cz existuje. :-)

164 who7 who7 | Web | 3. října 2010 v 18:46

Možná bych se měla za svůj blog. stydět - jsem tu asi skutečně NEJstarší. Nu což, komu se nelíbí - nemusí ho přece číst. Píšu ho pro sebe a pro ty, kdo jsou romanticky založeni. :-)

165 Innocent* Innocent* | Web | 3. října 2010 v 20:43

Naprosto přesné!!!
Taky jsem si tím prošla. Ale radši jsem změnila blog než abych musela s bolestí u srdce mazat část mého života :)

166 Bob! Bob! | Web | 3. října 2010 v 22:22

Když jsem začínala...
Byla jsem malá holčička.
Jeden blog jsem smazala. Druhý založila, psala trapný články a zanedlouho začala odznova tím, že jsem vše smazala a začla znovu. Však nestydím se za nic. Jen jsem měla potřebu smazat svůj dosavadní život.

167 Vendy Vendy | Web | 4. října 2010 v 12:31

[106]: Mně by třeba nevadily ani články o celebritách nebo o módě, kdyby byly trochu okořeněné něčím svým. Spíš mi vadí vypatlátorové texty (prohazování velkých a malých písmen) a ještě zaměňování Q za k nebo w za v. O pravopisných chybách ani nemluvě... navíc přihlouplé šišlání, nesmyslné zdrobňování a slovo kwááásňoučký nebo klááásňoučký mě rozsvítí červenou žárovku před očima. :-|  :-?

168 Vendy Vendy | Web | 4. října 2010 v 13:45

[155]: Škoda že jsi nedala adresu svého blogu... a viděla jsem blogy,kde jsou lidi v různých věkových kategoriích, od 9.letých dětí po blogující babičky (viz blog Babi Maňasové, ta dáma píše, fotí, vaří, má spoustu koníčků, je úžasná.)

169 singy singy | E-mail | 5. října 2010 v 17:53

ano :-(

170 Radush Radush | E-mail | Web | 5. října 2010 v 18:20

Za články jsem se nikdy nestyděla :) Ať už v nich bylo cokoliv , napsala jsem je a tečka a nějaké mazání ? :) Stojím si za tím co jsem napsala teď , stejně jako v době kdy jsem to psala :)

171 deamosh deamosh | Web | 9. října 2010 v 18:29

že bych se styděl za to že mam blog na blog.cz to se říct nedá. spíš mě uráží že blog.cz nemaže ty "růžové blogísky"..

172 Terez Terez | Web | 9. října 2010 v 19:40

Jasně, že když se vrátím do doby, kdy mi bylo 14, tak se stydím, jaké kecy jsem mohla na blog psát. Ale každý nějak začíná a všichni si tím musí projít, proto dnešní růžové blogísky s bleskovkama a pixelkama neodsuzuju ani mi nevadí, ty holky na to časem přijdou samy. :) Bloguju vlastně od samého začátku, bude to cca těch 5 let, nějakou dobu jsem měla i blog na seznamu, ale tam mi moc nevyhovovaly podmínky, tak jsem přešla sem. Na blogu.cz jsem byla zhruba ty 3-4 roky, mezi tím následovaly různé pauzy a teď jsem přesídlila na blogspot. Ale ne proto, že by mi to tady nevyhovovalo, jen jsem prostě chtěla zkusit něco nového... a není vyloučeno, že bych se sem někdy vrátila, proč ne? :) A na závěr bych chtěla jen říct, že v těch 14ti by mě nikdy nenapadlo, že mě blogování chytne a vydržím - a vydrželo mi to dodnes. Takže díky a do budoucna vám přeji co nejvíc dalších nových bloggerů. :)

173 Ai Ai | Web | 9. října 2010 v 20:14

Já u ničeho moc dlouho nevydržím, ale když už mám blog skoro 5 měsíců... Tak to je co říct. Snažím se každý den přidat článek  a i když to třeba není smysluplné, zveřejním to. Ne vždy mám svůj den, a tak si myslím, že není třeba, stydět se za své články ;-)  :-D

174 kotajda kotajda | Web | 14. října 2010 v 21:53

každý s tím blogováním nějak začal, někdo hůře, někdo lépe

175 Khate-Chan Khate-Chan | E-mail | Web | 18. října 2010 v 22:04

Tak já sem to vyřešila před pár roky jednoduše celý blog jsem zrušila a udělal ajsi ho znova se stejným designem a stejnou adresou ale malinký problém...Psala jsem stejně stupidní články které mi už zase vadí ale nechci si vymazat vzpomínky ale zase bych chtěla do autorského klubu..tak fakt teď nevim :D

176 Tess Tess | E-mail | Web | 29. října 2010 v 16:18

Tak, já se za své blogové začátky nestydím, když jsem začínala, psal se začátek roku 2007 a mně bylo 8 let. Návštěvnost mého blogu nebyla vysoká, ale dělala jsem to kvůli tomu, že mě to bavila. Teď je mi 12 a doufám, že mě blog bude bavit i nadále...Nyní je pro mě blog ideální alternativa pro sdílení informací s okolním světem a nikdy bych blog s sblog.cz, estranky.cz nebo bloger.cz neměnila...Blog je prostě NeJ..Díky blogu

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama