20% blogů generuje 80% návštěvnosti Blog.cz

12. září 2010 v 8:00 | Standa |  Úvahy
Přemýšleli jste někdy, co přesně znamenají čísla v žebříčku "Nejnavštěvovanější blogy"? A slyšeli jste už někdy o Paretovu pravidlu, které lze do jisté míry aplikovat i na návštěvnost Blog.cz?


Jednou z nejzajímavějších funkcí Blog.cz jsou žebříčky, které odlišují tuto službu od podobných blogovacích projektů. Pro uživatele představují zajímavou možnost propagace jejich blogů, pro ostatní pak poskytují dobrou představu o tom, co dlouhodobě přitahuje pozornost uživatelů.

Žebříčkem možná vůbec nejdůležitějším je ten nazvaný Nejnavštěvovanější blogy. Najdeme tam 5 časových období, ve kterých je sledována návštěvnost:

Den - nejnavštěvovanější blogy za předchozí den
Týden - nejnavštěvovanější blogy za posledních 7 dní
Měsíc - nejnavštěvovanější blogy za posledních 30 dní
Za čtvrtletí - nejnavštěvovanější blogy za posledních 91 dní
Za celou dobu - nejnavštěvovanější blogy od spuštění měření (první data máme z 1.září 2008)

Všechny naše žebříčky, tedy nejenom tento, se generují denně, aby zobrazovaly platná čísla. Výše popsaná vysvětlení mají rozptýlit případná nedorozumění, pokud se někdo například domníval, že týdnem je myšlen poslední kalendářní týden od pondělí do neděle, apod. - nikoli, vždy je myšleno časové období 1-91 dnů zpětně ode dne, kdy si uživatel prohlíží žebříček.

Podíváme-li se na žebříček detailněji a známe-li celkovou návštěvnost Blog.cz, nabízí se aplikace tzv. Paretova pravidla. Tento princip, pojmenovaný po italském ekonomovi, sociologovi a politologovi, zjednodušeně říká, že 80 % důsledků pramení z 20 % příčin.

Ukázky aplikace tohoto principu: ve škole nebo firmě pochází 80% výsledků od 20% ze všech jednotlivců, 20% klientů firmy tvoří 80% obratu, 20 % vynaloženého času přinese 80 % výsledků.

Na Blog.cz je potom vysoce pravděpodobné, že 80% celkové návštěvnosti serveru pochází od 20% ze všech blogů. Zkusme si tuto domněnku doložit.

V době psaní tohoto článku (10.září 2010) má Blog.cz 862 928 aktivovaných a veřejných blogů. Návštěvnost za předchozí den byla dle veřejných dat NetMonitoru 164 111 RUest (reální uživatelé - odhad; reálný uživatel je skutečný člověk, který danou stránku ve sledovaném období navštívil) a 310 206 visits (návštěvy, kam jsou započítány i opakované návštěvy stejných reálných uživatelů).

Nás bude zajímat druhé číslo - návštěvy - s kterým pracuje i náš žebříček. Jak jsme si již uvedli, jedná se o všechny návštěvy blogů, jsou mezi nimi tedy započítány i opakované návštěvy stejných reálných uživatelů. To znamená, že pokud například přijdu na blog ráno v 8:00 a pak třeba v 10:00, budu započítán dvakrát, protože jedna návštěva se počítá v nějakém časovém limitu.

Pojďme si nyní trochu započítat s hrubými čísly. 20% blogů z celkového počtu blogů na Blog.cz dělá 170 tisíc blogů. 80% z celkové denní návštěvnosti Blog.cz je 250 tisíc návštěv. Je možné, aby 170 tisíc blogů generovalo denně 250 tisíc návštěv? Na první pohled naprosto bez pochybností - pokud by každý z těchto blogů vygeneroval pouhé dvě návštěvy za den, jejich celková návštěvnost by byla o 90 tisíc návštěv více než je potřeba, aby nám ta čísla seděla!

Protože je evidentní, že v praxi je nemožné, aby měl každý blog denně jen dvě návštěvy, jistě vás již napadá, že to bude trochu jinak. Na jednom konci škály budou blogy s extrémně vysokou návštěvností (denní rekord pro jeden blog na Blog.cz se pohybuje kolem 5 tisíc návštěv) a na druhém konci budou blogy, které neměly návštěvnost žádnou.

Vezměme si k ruce náš žebříček. Sečteme-li návštěvnost prvních 40 nejnavštěvovanějších blogů za předchozí den (9.září), dostaneme se k číslo 52 880 návštěv, což je 17% z celkové návštěvnosti celého serveru za daný den. Vidíme-li, že stačí vzít návštěvnost cca. 50 nejnavštěvovanějších blogů, abychom se dostali téměř na čtvrtinu celkové návštěvnosti Blog.cz, domněnka o Paretovu pravidlo už se vůbec nejeví jako nepravděpodobná.

Co z toho plyne? Celkové číslo o počtu založených blogů je jen hezký údaj na efekt, který nemá žádnou vypovídací hodnotu. Jsou v něm zahrnuty stovky tisíc neaktivních blogů, které negenerují žádnou, nebo jen zcela minimální návštěvnost. A naopak je zde pár tisíc nejnavštěvovanějších blogů, které generují v podstatě většinu návštěvnosti Blog.cz. Stačilo by, aby si pár desítek nejúspěšnějších blogerů zrušilo nebo přestěhovalo svůj blog, a Blog.cz se propadne na dno všech statistik.

Tito autoři nejnavštěvovanějších blogů jsou tím nejcennějším, co Blog.cz má. Budeme na to myslet při dalším vylepšování Blog.cz.
 

27 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 12. září 2010 v 8:18

Hezký článek plný počítání, trochy odbornosti a spousty statistik, ale stále se mi zdá, že víceméně k ničemu :D

2 wissie wissie | Web | 12. září 2010 v 8:23

Skvělý článek. Vcelku souhlasím s koncem - tedy že bez nejnavštěvovanějších blogů by blog.cz opravdu znatelně klesl (v žebříčku statistik nejnavštěvovanějších stránek).
Také by se hodilo říct, že někteří (docela velká část) bloggeři si návštěvnost... jak to napsat... "nahrabávají"?
Myslela jsem tím to, že od rána do večera sedí na blogu a píší do komentářů všech alespoň trochu navštěvovaných blogů reklamy na svůj blog - tito lidé navštíví ty stejné stránky třeba 5x za den a navštíví jich určitě spoustu. Neříkám, že číslo těchto bloggerů by mělo nějak moc ovlivnit celkové číslo návštěv všech blogů (310 206 - tedy i opakovaných návštěv) ale hodilo by se brát to na vědomí.
Vlastně ani nevím proč to píšu. Trochu se v tom ztrácím. Stejně to nic neovlivní. No nic, chci říct snad jen to, že se mi článek moc líbil ;)

3 Iris Roux Iris Roux | Web | 12. září 2010 v 8:50

Dobrá, článek jistě zaujme a překvapí nejrůznější statistiky, vědce, hloubaly a podobné, ale co my, prostí uživatelé? Jaký máme přínos z tohoto článku? Mně je třeba jen čtrnáct a za sebe můžu říct, že mne toto nijak neobohatilo.
Zdá se mi, že se snažíte psát o profesionalnějších tématech, ovšem mám pocit, že články jako tento nebo například jaký je na Blog.cz nejrozšířenější internetový prohlížeč, jsou  určeny spíše užšímu okruhu znalců a ne "obyčejným" blogerům.
Já vím, musí to být asi těžké to tady zvládat a zavděčit se každému není možné, avšak musela jsem vyslovit pocit, který ve mně přetrvává už nějakou tu dobu.

4 Divergent Girl Divergent Girl | Web | 12. září 2010 v 9:00

Mám jednu otázku. Zajímalo by mě, jaký obor máš, Stando, vystudovaný. Hodně často se tu objevují různé sociologické články apod, což mě taky baví.
Díky za odpověď.

5 Nicky Nicky | 12. září 2010 v 10:17

Výborný článek,nad tímto by se měla většina zastavit a pročíst si to do konce,jelikož tu jsou i jedinci,kteří nic nepochopí.Sice jsem o ,Paretovu pravidlu' neslyšela,ale pochopila jsem to z tohohle článku plného počítání,statistik apod. Jak říkám velice dobře napsaný článek.

6 Peťka;) Peťka;) | Web | 12. září 2010 v 10:24

pekně statistický článek, který zase osvětlil něco víc... můj sice mezi ty s pěti tisíci návštěv asi nikdy patřit nebude, ale je fajn vědět, že na tom nejsem tam špatně, díky průměrům... ;)

7 Bezejmenná* Bezejmenná* | Web | 12. září 2010 v 10:54

Wow, tolik počítání nemáme ani v matice :D. Ale na druhou stranu - že by taková Natalia Sadness a spol. byli to nejcennější, co Blog.cz má? Pch.

8 Krasivija Krasivija | Web | 12. září 2010 v 11:07

Snad to neznamená, že ty blogy, které mají méně než 10 návštěv denně, jsou bezcené?

9 Dendomačiatko Dendomačiatko | Web | 12. září 2010 v 13:40

[1]: Aj ja mám taký pocit :D
     Ale článok je zas bohatý na informácie. Takéto články nájdem len na blog.blog.cz ;-)

10 T(h)om T(h)om | Web | 12. září 2010 v 16:17

Asi je to tak, to ano. Když se ale podíváme na obsah blogů na špici těchto žebříčků vyvstává nutně otázka, co za jejich vysokou návštěvností stojí. Kvalita to u většiny z nich pravděpodobně nebude.

11 Mystann Mystann | Web | 12. září 2010 v 16:24

[10]: Souhlas, souhlas, souhlas. U některých blogů je skutečně kvalita obsahu mizivá...

12 Gumeedek Gumeedek | Web | 12. září 2010 v 17:04

Procenta je jedna z mých nejneoblíbenějších součástí matematiky. Ale jak je vidět, stačí, aby se to převedlo do něčeho, co člověka baví, a hned se tomu dá i trochu porozumět. :D Bohužel musím souhlasit s názory některých, že mi to stejně k ničemu nebylo... Je zajímavé si to přečíst, ale to je asi tak vše.

13 appelez-moi eL appelez-moi eL | Web | 12. září 2010 v 17:21

"Asi ano, ale mám o tom stále pochybnosti."

14 Matt Matt | E-mail | Web | 12. září 2010 v 17:39

Jak tu někteří vzpomínají, tak ona kvalita těch nejnavštěvovanějších blogů je fakt pochybná - ale takovej je život, i ty největší hudební kýče poslouchá největší řada lidí, i ty největší slátaniny v tv sleduje největší počet lidí, ty největší braky se nejvíce čtou... a lidi co za tím stojí ví, jak upoutat masy lidí... ale většinou je to něco velmi neosobního, co postráhá ducha :-)

15 Dendomačiatko Dendomačiatko | Web | 12. září 2010 v 18:02

[14]: Úplne súhlasím...

16 Petra Petra | Web | 12. září 2010 v 20:23

Sem asi trošku nechápavá :D
Ale jinak by to asi mphlo sedět, no :D

17 exactus-leo exactus-leo | 12. září 2010 v 20:58

Podle mě tohle nemá logiku, myslím, že je to blbost.

Kdyby se místo přemýšlení této hlouposti rozvíjela funkce, díky které by šlo na blog vložit php skript, bylo by to lepší.

Ale je to Vaše věc, jen jsem chtěl napsat svůj názor. ;)

18 Storyteller Storyteller | Web | 12. září 2010 v 21:00

Je dost nechutné, když si uvědomím, že po absolvování těch následujících přibližně padesáti hodinách statistiky bych měl články podobné tomuto zvládat levou zadní, brrr.

Jak už z vlastní zkušenosti píšu v mém posledním článku:

Statistika nuda je - můžu potvrdit.
Má však cenné údaje - jak pro koho.
Neklesejme na mysli - to bude těžké.
Ona nám to vyčíslí - blábol. Vyčíslovat budeme my, ubozí studenti.

19 Storyteller Storyteller | Web | 12. září 2010 v 21:02

HH, myslím, že tohle pravidlo bych mohl aplikovat i na návštěvnosti svého blogu:

20% - já a moji oblíbenci
80% - lidi, kteří se už nikdy nevrátí, ale někdy ještě stihnou zanechat spam

20 Myzt Myzt | Web | 12. září 2010 v 21:14

něco na tom bude.. ;-)

21 Babe Babe | Web | 13. září 2010 v 5:56

Oni možná jsou to nejcenější co máte, ale že já sem to druhé nejcenější :-D ;-)

22 Babe Babe | Web | 13. září 2010 v 6:20

A Stando, můžu se zeptat, proč když dám na komentář zablokovat návštěvníka, může si tam psát dál?

23 Standa Standa | Web | 13. září 2010 v 10:01

[4]: Promiň, tohle tady nechci psát veřejně.

[22]: Blokování IP adres v komentářích je podle mě nefunkční, a vždy bylo. Jediné smysluplné tlačítko v administraci komentářů je "Smazat", zbylé 3 jsou zcela nesmyslné a k ničemu, ale kdysi to tak někdo prostě udělal a je to tam dodneška.

24 Sussanah de Silva Sussanah de Silva | Web | 13. září 2010 v 10:10

5000 návštěv za den? O_o to se můžu jít se svou stovkou bodnout :-D
ale je to fakt dobrej článek, něco takovýho by mě nikdy nenapadlo =) nebo spíš nemám proč na to myslet, ale i tak je to hodně zajmavý =)
jo, vlastně jsem se chtěla zeptat, nedávno jsem koukala na statistiky nejnavštěvovanějších blogů, podle celkového počtu návštěv a překvapilo mě, že nejsem tam, kde bych podle TopListu, co mám na blogu, být měla...
pak jsem to teda nechala být, ale vzpomněla jsem si, tak se ptám, jestli ta statistika pracuje s jinejma číslama a najdu se jinde, nebo jestli se ttam blog dostane až po nějakym čase blogování
děkuju =)

25 Sussanah de Silva Sussanah de Silva | Web | 13. září 2010 v 10:11

[23]: takže nefunguje ani to hlášení spamů?

26 Alue Alue | E-mail | Web | 13. září 2010 v 10:27

Mě se tento druh článků líbí. Rozhodně je mi milejší, než přetřásání růžových barbínek, co si myslí, že ,,ovládly blog.cz" :D. Sledovat různé statistické výsledky totiž není zbytečnost, jak to tady hodně lidí nastínilo, ale způsob, jak zapřemýšlet nad sebou a vylepšit to, kde statistiky napovídají, že by to bylo potřeba. Například si nemůžu vynachválit google analytics, tam člověk najde v přehledu návštěv všechno do posledního puntíku a vždycky má další námět, jak co kde udělat lépe.

27 Standa Standa | Web | 13. září 2010 v 10:30

[24]: TOPlist používá jinou metodiku měření, osobně jeho čísla beru dost s rezervou, a pracuju hlavně s čísly od služeb Google Analytics (pro Srdce blogu) a NetMonitor a Gemius (pro celý Blog.cz). Čili to, že se naše čísla o návštěvnosti liší od TOPlistu, je zcela v pořádku - každý měříme návštěvnost troch jinak.

[25]: Jsem si skoro jistý, že to nic nedělá. Je to tam prostě navíc, k ničemu, a je zbytečné na to klikat.

28 Sussanah de Silva Sussanah de Silva | Web | 13. září 2010 v 10:34

[27]: díky za odpověď =) je fakt, že jsem si už kolikrát všimla, že mi to ukazuje jinak, ale nestavim na návštěvnosti, tak je mi to vlastně celkem jedno 8-)

29 Alue Alue | E-mail | Web | 13. září 2010 v 10:35

[27]: Můžu se tedy zeptat, proč máme v adminu nefunkční tlačítka? Pro náš  dobrý pocit, že toho máme víc, nebo blog.cz zamýšlel něco pro vylepšení do budoucna a tohle tam prostě plácnul, ,,když už tak už a spustíme to někdy jindy"? Nefunkční tlačítka navíc člověka dost mystifikují a docela nerad zjišťuje, že kliká zbytečně.

30 Ducii Ducii | Web | 13. září 2010 v 10:39

Opravdu jsou autoři nejnavštěvovanějších blogů tím nejcennějším? Chci říci, že každý snad ěnkdy slyšel o takových těch projektech, kde zaregistrujete svou stránku a sbíráte kredity, čím víc, tím víc se lidí stejným způsobem zhruba na 5 sekund (možná víc, co já vím) dostane na vaši stránku...
Osobně si více cením komentářů než oveček, které na blog denně přijdou;-)

31 Standa Standa | Web | 13. září 2010 v 10:41

[29]: To by bylo nadýl :-) Nedělal bych z toho vědu, je to prostě takový pozůstatek po starých časech, který třeba časem zmizí. Aktuálně to ale nevidím jako prioritní.

"Člověk", který na něco kliká zbytečně, to projednou jistě přežije.

32 E L - D Ý E L - D Ý | Web | 13. září 2010 v 11:00

Co z toho plyne? Že mám z těch čísel tak zamotanou hlavu, že se radši půjdu zase zahrabat do peřin. :D

33 Mami Mami | Web | 13. září 2010 v 12:33

[32]: Neboj, neplyne z toho nic špatného, v žebříčku nejnavštěvovanějších jsou především blogy nejmladších uživatelů, a mládí má oči otevřené a požadavky nedozírné. Takže vývoj půjde jen dopředu. Žádná suchařina, jako jinde. :-)

34 P. Bloody P. Bloody | Web | 13. září 2010 v 13:44

Ááá! Paretovo pravidlo! Též nám je zmiňoval pan profesor statisktiky.. ach, ta nostalgie :D Návštěvnost těch TOPblogů je napováženou, protože jaksi postrádají jakékoli smysluplné články, kvalitu a myšlenku vůbec. Ale někdo výše už to tu psal - těch průměrných, co podobné hovadiny zajímají, bude vždycky jako sr... jako smetí. :-P
Ale závěr mě pobavil.. opravdu jsou blogy ve stylu Natalia Sadness to nejcennější, co se na blog.cz vyskytuje? O_O to snad ne... Já si naopak myslím, že kdyby si podobní blogeři své růžové splašky odstěhovali nebo zrušili, Blog. cz by to jedině posunulo výš - ne sice ve statistikách návštěvnosti, ale co do kvality určitě ano. Každý máme jiné priority...

35 Sayuri Sayuri | Web | 13. září 2010 v 14:33

Hned jak jsem si přečetla nadpis tiše jsem si pro sebe zasténala "Neeeeee, sociologie" :-D
Je sice fajn, že na některé blogy vlezou tisíce lidí za týden, většinou však tyhle blogy nemají žádnou úroveň. Jedna věc se jim opravdu nedá upřít - jsou důležité.
Osobně mám ráda blogy na které nikdo moc nechodí a o to tam jsou kvalitnější články. Lidé píšou kvůli sobě a ne proto, aby vytáhly návštěvnost.

36 Malkiel Malkiel | Web | 13. září 2010 v 14:50

Absolutní návštěvnost je k ničemu, když spousta lidí na ten blog přijde v podstatě omylem. Vysoká návštěvnost nejnavštěvovanějšího blogu je postavena na jednoduchém fíglu. Název blogu tokio-hotel-de totiž svojí koncovkou imituje německou internetovou doménu, tudíž na sebe upoutává pozornost příznivců této německé skupiny, kteří se mylně domnívají, že se jedná o její domovskou stránku. Jenom finta s adresou, nic víc. Ty více než 4 miliony návštěvníků se na tom blogu ani pořádně nezastavily. Jen to otevřou, zjistí, že to není domovská stránka Tokio Hotel a zase odejdou. ;-)

37 Malkiel Malkiel | Web | 13. září 2010 v 15:08

[34]: P. Bloody: Kouzlo je ovšem v tom, že provozovatel serveru dostává peníze za reklamy podle absolutní návštěvnosti a ne podle kvality jednotlivých blogů. Proto je absolutní návštěvnost pro provozovatele svatým grálem. Jako vždy tu jde především o peníze a ne o nějakou kvalitu. Nebudeme si namlouvat, že Jyxo provozuje blog.cz z lásky k lidem, aby jim dal prostor pro nějaké umělecké tvoření. ;-)

38 Martina Martina | 13. září 2010 v 15:09

Mě mrzí že když jsem si chtěla založit blog s adresou muffin že už to bylo zabraný.Vím že si můžu o ten blog zažádat,ale to potom dlouho trvá lepší by to bylo kdybyste to mazali.Stejně když někdo zruší blog to stejně nepomůže,protože zůstane ten jeho účet.

39 Martina Martina | 13. září 2010 v 15:10

A když nějaký nováček příjde poprvé na blog to ani neví že si o to tn blog může zažádat.

40 Janys* Janys* | Web | 13. září 2010 v 15:17

Takže znova...Stando..prosím můžu se zeptat, proč nejde nastavování designů?..:) (Pozoor jsem slušná..:D)

41 yellow-dog yellow-dog | Web | 13. září 2010 v 15:21

souhlasím s krasivija a T(h)om a slidmi kteří mají podobné názory...
Na co jim je veliká návštěvnost, když nemají lidi který by jejich články přímo hltaly?
To je podle mě cennější, mít pár věrných. Nedávno jsem třeba narazila na jeden blog, hned jak jsem si přečetla jeho první článek, věděla jsem, že jsem našla poklad. Prohlídla  a zhltala jsem všechny články, a pravidelně tam chodím.
Jsem jedna z těch nejvěrnějších, a myslím si že si mě majitelka blogu cení víc než těch kdo jí tam přijdou ani si nepřečtou článek a odejdou.
A tak budu dál s mým blogem, a 8 lidma za den spokojená, protože hlavní je kvalita :-).

42 *Emmgirl* *Emmgirl* | Web | 13. září 2010 v 15:34

Já osobně blog beru hlavně jako svůj deníček, svůj vlastní svět, kam se vypisuji. Obsahuje mé názory, zamyšlení a mou literární tvorbu.

Co se návštěvnosti týče, každý je potěšen, když vidí nějaký komentář a více lidí za den na svém blogu, ale pro mě to není nijak důležité. Já osobně dávám přednost méně lidem a opravdovým, stálým čtenářům. Nevadí mi soukromější rozsah lidí, jelikož nepatřím mezi ty, kterým na návštěvnosti hodně záleží.

43 Babe Babe | Web | 13. září 2010 v 16:03

[23]: Tak to je doopravdy divné, jelikož mi to u jednoho blogu napsalo, že autor mi zakázal vkládat komentáře.

44 Standa Standa | Web | 13. září 2010 v 17:17

[40]: Popis chyby (jak postupuješ, kdy dojde k chybě, jak se chyba projeví, jaká chybová hláška se případně zobrazí) + adresu blogu pošli na blog@blog.cz

45 Michal Illich Michal Illich | 13. září 2010 v 17:43

Stando, návštěvy nemůžeš sčítat :)

Však si zkus sečíst návštěvy všech těch několika set tisíc blogů a dostaneš o řády větší číslo, než kolik je celková návštěvnost blog.cz. Proč? Protože jeden uživatel navštíví více blogů.

46 Marťule Marťule | Web | 13. září 2010 v 18:13

Asi první článek na Srdci blogu,kterej jsem nedočetla :D Dneska holt nemám náladu na matematiku :D

Já nevím,přijde mi to dost "odborný",samý čísla,výpočty atd... Nic pro mě :D

47 majovy.honzik majovy.honzik | E-mail | Web | 13. září 2010 v 18:57

jen aby to nebylo 20% ze sta udělá 80% naštěvnosti. A zbývající 80% ze sta udělá jen 20% náštěvnosti ... logika je záludná, :-P stačí jsi vzít příklad ze Spoka toho vulkance ze star treku.  Tahle by to mohlo být uživatel blogu je na blogu víc než ten neuživatel.

A  počitadlo je záludné, kolikrát za den je schopno započítat toho co ten blog píše jako náštěvníka z venku?

tak někdy mužem jsi říct jéé dnes tu bylo lidí a přitom tam moh být sám.
    zlaté pichašky z tovarny tam je aspoň vše jasné!!! ;-)

48 Karoll Karoll | Web | 13. září 2010 v 19:14

Ta čísla mi připadají nějaká podezřelá. Moc tomu nevěřím...

49 Standa Standa | Web | 14. září 2010 v 14:01

[45]: Jasně, neuvědomil jsem si to :-)

50 Radka Radka | Web | 14. září 2010 v 14:54

Haha, přečetla jsem si jen titulek a hned mi naskočilo - můžu zamachrovat s Parretovým pravidlem...:-D

51 Iswida Iswida | Web | 14. září 2010 v 19:56

Ovšem nesmíme zapomínat na velký rozpor mezi "navštěvovaný" a "kvalitní". Myslím, že blog.cz by si měl víc vážit toho druhého, přestože právě ty kvalitní blogy většinou žádnou závratnou návštěvnost nemají...

52 MAKY.OREL MAKY.OREL | Web | 14. září 2010 v 21:49

[51]: To je halt zákon schválnosti... Nebo spíš jeden velký zažitý paradox rozlezlý po celém světě. :-D

53 ethnea ethnea | Web | 15. září 2010 v 17:19

Tak neni to zase az tak presne (zalezi na navstevach nebo navstevnicich, rozlisujeme unikatni navstevniky?), ale s pointou souhlasim. =)

54 Ready Angel* Ready Angel* | Web | 15. září 2010 v 19:25

Takovýhle statistiky, třikrát tfuj, kdo by se v tom vyznal, dnešní večer nemám na dumání nad článkem náladu. Možná příště :-D

55 yaraki-taicho yaraki-taicho | Web | 16. září 2010 v 15:01

Hezký článek, rozhodně souhlasím.

56 Lukáš Lukáš | 18. září 2010 v 17:17

u mě je to zvláštní, třeba jeden den mám 15 a druhý třeba 140 není to podivný?

57 Petr Petr | E-mail | Web | 27. září 2010 v 16:05

Rád bych věděl, jak na tom je můj blog z pohledu návštěvnosti. V žebříčku je limit, bylo by pěkné mít nějakou statistiku ve správě blogu, která by mi řekla, kolikátý jsem v žebříčku návštěvnosti za určitá období. Můj blog nebyl zrovna často navštěvován, ale v posledních dvou týdnech mám na své poměry abnormálně rekordí návštěvnost...Je možné vytvořit tuto funkci?

58 novakosmetika novakosmetika | E-mail | Web | 29. září 2010 v 14:25

Myslíme si, že návštěvnost jednotlivých blogů by mohla docela dobře zvyšovat funkce typu - Spřátelené blogy, která by umožňovala návštěvníkům jednoho úspěšného blogu shlédnout i ty ostatní. Potom by se možná oněch 20% zvýšilo. :-D

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama