Téma týdne - zkušenosti po půl roce

18. srpna 2010 v 8:00 | Standa
1. března jsme vyhlásili první téma týdne Ekologie. Za námi tak je skoro půlroční existence této funkce a 25 vyhlášených témat, čili dobrá příležitost ke shrnutí dosavadních zkušeností.


Téma týdne bylo na začátku vymyšleno jako relativně primitivní způsob, jak dostat uživatelské blogy více do výsledků vyhledávání. Idea byla asi taková, že internetový uživatel napíše do libovolného vyhledávače hledaný dotaz, a pokud to bude náhodou některé z našich témat týdne, tak je možné, že mu vyhledávač na čelných místech výsledků vyhledávání nabídne nějaký článek věnovaný tématu týdne na blogu na Blog.cz.

Jak už to tak bývá, téma týdne se podobně jako další funkce na Blog.cz "zvrhlo" v něco docela jiného. A to nejenom proto, že většina uživatelů nezná nebo ignoruje základní pravidla SEO, jejichž aplikace by zřejmě skutečně blogy do výsledků vyhledávání dostat mohly.

Předně je dobré přiznat, že původní záměr se moc nevyvedl. Zkuste si zvolit některé z již vyhlášených témat týdne a napsat ho do některého z vyhledávačů. Šance, že se tímto způsobem dostanete k nějakému článku zaměřenému na téma týdne na blogu na Blog.cz, je v podstatě nulová.

Viz ekologie, Karel Gott, terorismus, drogy, a další témata, ke kterým se můžete vracet v žebříčku Téma týdne. Odkazy na blogy ve výsledcích vyhledávání nikde.

Místo toho se z tématu týdne stal zajímavý fenomén, kolem kterého se vyrojil jev doprovodných jevů: flamewary kolem nových návrhů na příští téma týdne, vyburcování dříve pasivních uživatelů k zájmu o tento blog a dění kolem blog.cz, vznik stovek zajímavých úvah a zamyšlení od originálních blogerů, a v neposlední řadě vzestup zájmu některých uživatelů o zlepšení obsahové kvality uživatelských blogů.

Je nesmírně zajímavé, kolik uživatelů objevilo novou zálibu v podávání reportů na blogy, které zneužívají téma týdne.

Ukázalo se, že je zde velká poptávka po obsahové kvalitě článků, a po tom, aby blog.cz jako provozovatel nějak zasáhl proti uživatelům, kteří publikují obsah - řekněme - velmi nevalné úrovně. Téma týdne se tak ukázalo jako testovací vzorek, na kterém jsme si všichni mohli vyzkoušet, jak by to fungovalo, kdyby Blog.cz přímo zasahoval do toho, jaké články uživatelé publikují.

Zveřejnil jsi kradené fotky celebrit nebo okopírovaný článek z Wikipedie? Ok, ale nedávej to do tématu týdne. To, co běžně projde 99,99% uživatelům v podobných případech, se náhle ukázalo jako nepřípustné pro články v žebříčku Téma týdne.

Jakmile někdo zveřejnil článek, který do tématu nepatřil, uživatelé se ozvali a takový blog nahlásili. A to s nebývalou silou - na jeden článek zneužívající téma týdne často přišlo i několik stejných stížností od různých uživatelů, kteří hledali zajímavé články k tématu a není jim lhostejné, když někdo zamořuje žebříček nesmyslnými články.

Samozřejmě, leckdy je diskutabilní posoudit, co ještě do tématu patří, a co nikoli. Sami jistě ale uznáte, že například článek obsahující jednu jedinou fotku z filmu Twilight, nalezenou někde na internetu a s velkou slávou zveřejněnou jako článek do tématu týdne "Upíři", asi nebude úplně ideální.

Zajímavým jevem je jeden typ stížností, který uživatelé posílají. Jedná se o případy, kdy si nový uživatel založí blog, a zveřejní na něm jediný článek zařazený do tématu týdne, v drtivé většině případů s tématem týdne nesouvisející. U těchto případů se snad ani nedá mluvit o tom, že by bloger téma týdne zneužil. Na blogu většinou nic jiného než jeden článek nemá, a to, že je zařazený do tématu týdne, není ani tak "zneužití" této funkce, jako spíše obyčejné experimentování s možnostmi blogu. Něco jako když si koupíte novou televizi a chcete si vyzkoušet, co všechno umí. Nic to ale nemění na tom, že ani tito nováčci nemají právo svým testováním zanášet žebříček tématu týdne odkazy na zavádějící články, i oni proto musí své články mazat.

Ale zpět k tématu týdne. Dostat blogy do vyhledávačů s pomocí tématu týdne tedy zrovna dvakrát nevyšlo, povedlo se ale něco jiného - téma týdne vydatně rozhýbalo uživatelskou komunitu a dalo vzniknout řadě zajímavých diskusí, článků a úvah nad řadou zajímavých fenoménů, jako je anime, Facebook, homosexualita, atd. Za zmínku stojí i to, že vyhlašování témat týdne zvedlo návštěvnost Srdce Blogu. (Ještě více ji ale zvýšila Natalia Sadness, která ji ostatně zvýšila každému, kdo se o ní jen náznakem zmínil :)

S tím souvisí to, že téma týdne vyloženě svádí k tomu, aby bylo vždy nějak kontroverzní, rozporuplné, emotivní, diskutabilní či podnětné k diskuzi. Když vidíte, jaké emoce dokáže vzbudit něco tak banálního jako to, na jaké téma budou uživatelé psát jeden týden své články, pokušení se svézt na vlně flamewarů je velké. Není nic jednoduššího, než nechat proti sobě poštvat barbie a gothicy, vegetariány a milovníky masa, kuřáky a nekuřáky, levičáky a pravičáky, fanoušky linuxu a windows... a pak jen sledovat, jak návštěvnost utěšeně roste.

Otázka ale je, zda je smysluplné honit se za návštěvností za každou cenu a zda to některé uživatele spíše neodrazuje. Možná by místo plamenných diskusí pod články dali přednost tomu, moci si v poklidu psát své články na témata typu "příroda", "hudba", "život", namísto hádání se o to, kdo to vlastně byl Krutomluv či jak je to s tou tolerancí k homosexuálům (velmi diskutovaná témata týdne v minulosti).

Hlasujte v anketě, čemu dáváte přednost. A samozřejmě pokud se chcete svěřit se svým názorem na cokoli co bylo zmíněno v článku, pak máte k dispozici komentáře - jako vždy všechny komentáře čtu a na dotazy v rámci možností reaguji.
 

39 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 ARIA CAINE ARIA CAINE | 18. srpna 2010 v 8:09

POKUD SE TYHLE PLAMENNÉ DISKUZE TÝKAJÍ NĚČEHO, CO MNE NEZAJÍMÁ, PAK SI SE ZÁJMEM PŘEČTU ROZHOŘČENÉ A URÁŽLIVÉ KOMENTÁŘE A DOCELA SE U TOHO BAVÍM... ALE POKUD NĚKDO URÁŽÍ OSOBU, NEBO VĚC KTERÁ MNE ZAJÍMÁ/NA KTERÉ MI ZÁLEŽÍ PAK SE DO FLAMEWARŮ ZAPOJUJI S CHUTÍ A HORKOU HLAVOU, KTERÁ NE JEDNOU VYPUSTÍ MYŠLENKU KTERÉ SE CHYTNOU OSTATNÍ MÍ "SPOJENCI" A BOMBARDUJÍ "ODPŮRCE" KOMENTÁŘI ÚZCE SPJATÝMI S MOU PŮVODNÍ MYŠLENKOU... JE TO TAKOVÝ ADRENALINOVÝ SPORT... KDO VYMYSLÍ VĚTŠÍ URÁŽKU A UHÁJÍ SI SVŮJ PÍSEČEK... :-P

2 Matt Matt | E-mail | Web | 18. srpna 2010 v 8:34

To není zase taková novinka. V diskuzních forech tohne fungje dlouho.

3 Alexandra Altaïrez Gryffin- Fox, okřídlená liška s jedovatými zuby Alexandra Altaïrez Gryffin- Fox, okřídlená liška s jedovatými zuby | Web | 18. srpna 2010 v 8:45

Dobrý článek :)Nezbývá mi ni jiného než se pod to podepsat.
Témata týdne oceňuji a ráda něco napíšu, když to tedy stihnu. Sama si také ráda přečtu, co vyplodili jiní a bohužel musím konstatovat, že to, co jsem si namátkou vybrala včera, byly většinou splašky, které měly za cíl pouze jediné- zvýšit návštěvnost.
Upřímně, velká návštěvnost je na nic, když nemáte pod články žádné komentáře. Na blog vám sice denně může chodit tisíce lidí, ale pokud není odezva, je to trochu o ničem.

4 A. A. | Web | 18. srpna 2010 v 9:31

Keď som si prezerala články na tému upíri, bola som dosť znechutená. Viacej videí a obrázkov než slov. Ach jaj.

5 Shayley Shayley | Web | 18. srpna 2010 v 9:35

Já se do hádek na blozích většinou nezapojím, protože by ta hádka byla "nekonečná" a navíc bych měla na blogu urážlivé komentáře. :)

6 Divergent Girl Divergent Girl | Web | 18. srpna 2010 v 9:44

Od jisté doby jsem si řekla, že už pro mě nemá cenu psát do tématu týdne. Flamewary na svém blogu nechci. Ale když je vyhlášeno nějaké mírumilovné téma, proč se nezapojit, že?

7 Maruška Maruška | Web | 18. srpna 2010 v 9:44

Můj článek na téma homoseualita jsem smazala, jelikož tolik narážek, nadávek a posměžků kvůli jednomu slušnému článku jsem opravdu nechtěla :) Téma týden se opravdu hodně zneužívá. Dříve jsem nahlásila pár článků z wikipedie, ale teď na to kašlu, protože je to zbytečné. Jednoho nahlásíte a další dva ten samý článek přidají, takže... Co se týče diskuzí, tak mě je baví číct a i se zapojuji. :-P

8 Cervenej_cudlik Cervenej_cudlik | Web | 18. srpna 2010 v 9:55

Internetové hádky jdou většinou mimo mě, hádat se s někým komu nevidím do očí pro mě nemá cenu:) A ne každý článek tohle vyvolá, mě se to na blogu ještě nestalo.

9 kopretinka kopretinka | Web | 18. srpna 2010 v 10:01

Do hádky na blogu jsem se ještě nezapojila,ani se v budoucnu zapojit nehodlám.Pokud mě naštve nějaký komentář u mě na blogu,jednou,či dvakrát odpovím,pak mažu jakékoliv další komentáře od toho uživatele.

10 Kykyňa Kykyňa | Web | 18. srpna 2010 v 10:22

Ja som sa našťastie do hádky v téme týždňa nezaplietla, pretože autori článkov moje názory rešpektujú a ja rešpektujem zas ih názory. Myslím, že by to tak malo byť, nie je dôvod na hádku kvôli nejakému článku na blogu. Rada niečo komentujem, i keď v poslednej dobe nesúhlasím z väčšinou ľudí čo píšu na tému týždňa, hádky nevyhľadávam 8-)
Chcem sa spýtať, či sa môže téma týždňa objaviť viackrát. Nemyslím, že úplne tá istá téma ale ako napríklad keď bola téma Karel Gott a tanec, a za pár týždňov by bola napríklad hudba.. ?? ???

11 MileynQa-HanninQa-MontanaCyrus MileynQa-HanninQa-MontanaCyrus | E-mail | Web | 18. srpna 2010 v 10:51

Já si založila blog první v březnu (14. března) ale když něco newim pomůže mi taťulda (taťka) ...

12 Standa Standa | Web | 18. srpna 2010 v 11:03

[10]: V tom bych neviděl problém, nebuďme zas tak malicherní :-)

13 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 18. srpna 2010 v 11:09

Píšu jenom do těch témat, která mě aktivně zajímají (když vím co to je, ale fakt se o to nezajímám, viz předminulé anime,prostě to nepíšu.) A můj blog nemá takovou návštěvnost, aby to vyvolávalo diskuze, stejně podle statistiky drtivá většina návštěvníků toho článku ani komentář nenechá.

14 Baty (omrzliny.blog.cz) Baty (omrzliny.blog.cz) | Web | 18. srpna 2010 v 11:33

Já jsem za téma týdne ráda. Zatím jsem se na mém blogu s hádkami či diskusemi problémy neměla, protože vždy v článku napíšu, že se jedná pouze o můj názor a ten se může o ostatních lišit. Ale psala jsem článek do AK a tam se velká diskuse rozjela. Naštěstí tam nejsou žádní sprostí hádači, takže se diskutuje v klidu.

15 kerria kerria | Web | 18. srpna 2010 v 11:39

Mě osobně se víc líbí kontroverzní témata. Ne kvůli následným hádkám, ale protože skýtají větší pestrost článků, více různých názorů, pohledů, mnohdy se takové téma během týdne vyvíjí...

Současné téma není tak kontroverzní a články jsou až na vyjímky skoro stejné (já se bojím xxx). I když, kdo chce, může vyvolat flameware z jakéhokoliv tématu, stačí napsat něco ve smyslu "kdo se bojí je blbeček" a je to tu hned. :-D

Co bych zrušila, tak ty diskuze a ankety o příštích tématech. Klidně by se to mohlo brát podle slovníku:
A - antika, abeceda, angličtina...
B - Bible, bouře, brambory, bezpečnost, babička...
C - cvičení, cesty, cíl...
Č - čtyřlístek, čáry, čest...
D - domov, důchodci, déšť, dotek...
E - Eva, elektrika, evoluce...
F - francouzák, film...
atd. :-D  :-D  :-D

16 Bezejmenná* Bezejmenná* | Web | 18. srpna 2010 v 11:40

[13]: Přesně tak.

17 Theresa Theresa | Web | 18. srpna 2010 v 11:47

strašně se mi témata týdne líbí.hodně často, prakticky obtýden se mi trefíte do noty. bohužel se k psaní článku pak dostanu jen jednou za čas, na blog taky tak často nepíšu. Ale nové téma Strach je pro tohle období zase jako dělané, tak doufám, že už se chytnu a ten čas si najdu. Jinak bych chtěla ještě zpětně napsat článek na téma Homosexualita, nějak mi uniklo :/

18 Septima Severa Septima Severa | Web | 18. srpna 2010 v 12:06

Ze začátku jsem se na téma týdne snažila psát. Pak přišla témata, která mi sice říkala mnoho, ale připojovat se do výčtu blogů, které tak propagují například dva či tři řádky stažené odněkud a pak tam narvou miliony stažených fotografií, co ani nijak s ničím nesouvisí, jsem vážně nepotřebovala. Poté, co jsem takhle u jednoho z témat asi tak tři měsíce zpátky narazila na články úplně o něčem jiném (což jsem sice nehlásila, ale štvalo mě to), jsem psala snad už jen ke dvěma tématům.
Zvyšování návštěvnosti je odvěký boj. Když jsem si blog založila, bylo mi svým způsobem líto, že tam nikdo nechodil, ale nedělala jsem pro to všechno. Pak, když jsem si uvědomila, že to tak nechci, jsem se snažila si vést blog čistě autorský. A vyplatilo se to. I když se návštěvnost nijak rapidně nezvýšila, přišla možnost AK. A já jsem za ni vděčná. A mohu říct, že když na téma týdne píše někdo z AK, mám skoro záruku, že si přečtu kvalitní článek.

19 kamishiro1 kamishiro1 | E-mail | Web | 18. srpna 2010 v 12:23

[17]: suhlasim  ja som  pisala 3 x na temu tyzdna a fakt sa mi to paci bo pisem prve co ma napadne a nemusis sa trapit s temou XD

20 Já | Web | 18. srpna 2010 v 12:24

Musím říct, že téma týdne anime pro mě bylo docela přínosné, protože jsem se dozvěděla, co je to yaoi a v tu chvíli se mi změnil život ^^
"Plamenné diskuze" mi připadají zbytečné, stavím se k nim spíše flegmaticky...

21 Taychi Taychi | Web | 18. srpna 2010 v 12:45

[1]: Nápodobně :D..

Mimo to, já se dpo nich NIKDY cíleně nezapojuji xD...a u většiny ani nejsem, jen u posledních tří xD.....heh^^" xD
Jinak, blog.blog.cz hold velkou návštěvnost má as tou NAtalii Sadness..no, podle mě zvedne návštěvnost opět kopírovaným blogm, jelikož se na to zaměřujía nutně potřebují takovou návštěvnost mít..
mmm,  začíná mě lákat a cuká miruka, abych napsala článek na Natalii :D No ale snad ne xD.

22 Tatarkaz =) Tatarkaz =) | Web | 18. srpna 2010 v 13:03

Téma týdne ste prostě vymysleli skvěle to musím prostě hodně pochválit :-)
A je dobře že si můžeme vybírat témata z ankety to ste taky udělali dobře protože je pak i mnohem víc spokojených uživatelů a na dané téma si pak většinou nestěžují :)

23 Tatarkaz =) Tatarkaz =) | Web | 18. srpna 2010 v 13:04
24 Tatarkaz =) Tatarkaz =) | Web | 18. srpna 2010 v 13:05

[15]: tak to bych hluboce nesouhlasila :)

25 An(N)dy An(N)dy | Web | 18. srpna 2010 v 13:42

[1]:  Asi tak, napsalas to skvěle :-D

26 An(N)dy An(N)dy | Web | 18. srpna 2010 v 13:45

[15]: tak to jsem teda proti :-) Anketu an budoucí téma týdne bych nechala..

27 Halfdann Halfdann | Web | 18. srpna 2010 v 13:47

pekny clanek.
A co se tyce flamewaru ak sem mel moznost se zaplest akorat tak do flamewaru metal vs hip hop...:-D.
Byla to spis sranda....ja tohle nevyhledavam ani me to moc nezajma, ale kdyz sem precet par komentu co psali zastupci hip hopu...branice mi malem praskla :-D, to pak clovek msui proste na to neco napsat.

Jinak na blog.cz sem vlastne poradnej flamewar este nevidel, naznaky mozna, ale pak to preslo. Vetsinou sem na to narazil treba zrovna v tom tematu tydne..a zpravidla na "ruzovouckých" blogach.

Peknej den :)
halfdann

28 Kykyňa Kykyňa | Web | 18. srpna 2010 v 14:00

[12]:
Tak to už sa teším, kedy bude téma spojená s hudbou 8-)

29 Abyss Abyss | Web | 18. srpna 2010 v 14:14

Myslím že není nic špatného na diskuzi, pokud je tedy vedená slušně, já mám diskuze ráda, porovnání svých názorů s jinými a jejich obhajování je i takový cvik do života, protože v tom si budeme vždy všechno muset obhájit pokud si nebude chtít nechat, jak se říká, "srát na hlavu" od jiných ;)

30 Lirael Lirael | Web | 18. srpna 2010 v 14:16

No... Já zrovna plamenné diskuze nemusím. Natvrdo jsem si to potvrdila diskuzí pod svým článkem na Téma týdne: víra. Bylo určitě zajímavé číst názory ostatních, ale po pár dnech už mě spíš číslo komentářů děsilo, než těšilo. Což bych do sebe nikdy bývala neřekla. :-D Zjistila jsem, že mi vyhovuje můj malinký rybníček s několika pravidelnými návstěvníky. Boom návštěvnosti opadl, sem tam pár komentářů ještě přibude a já jsem spokojená, že to skončilo. Ačkoli mě chvílemi bavilo číst si komentáře lidí, kterých se můj postoj k víře dotkl, protože jsem je jako věřící zaškatulkovala jako zombíky. Byla jsem hrozně příjemně překvapená když jsem se našla ve vašem článku Zaujalo nás, ale pak prostě nadšení opadlo... Plamenné diskuze jsou zajímavé, ale raději je pozoruji, než abych je četla a zapojovala se do nich pod vlastním článkem.

31 Evelin Evelin | Web | 18. srpna 2010 v 14:16

U mě na blogu se teda ještě "flamewar" neobjevil, a vůbec, na blog.cz jsem narazila jen na pár opravdu zapálených diskuzí. Většinou si spíš jen čtu některé komentáře a směju se... :-D.
Když o tom tak přemýšlím, asi na nějvětší "flamewary" se dá na razit na tzv. antiblogách.

32 Sayuri Sayuri | Web | 18. srpna 2010 v 14:28

Miluju plamenné diskuze, myslím si, že je dobré znát názory ostatních lidí, ať se člověk nezaškatulkuje jenom u toho svého názoru o kterém si myslí, že je správný a všechny ostatní jsou špatné. Nejspíš budu vyznavačka hodnotového pluralismu.
Myslím si, že jako téma týdne by se měli dávat rozporuplné témata. Jistě hudba je sice skvělá, ale už vidím ty články. Nadpis Hudba - "název skupiny, zpěváka apod" a pod tím bude video z youtube a možná dopsané něco jako, "Tohle žeru." Vážně by to potom mělo význam?

33 TlusŤjoch TlusŤjoch | Web | 18. srpna 2010 v 14:38

Je-li téma dostatečně široké, dá se na něj napasovat cokoliv.
Myslím si, že se většina lidí do něj křečovitě pustí, aby dílko, byť šito horkou jehlou přineslo navýšení návštěvnosti. Jen pár výjimek zhostí se ho se ctí. Většinou jsou to ti, kam chodím pravidelně na táčky.
Plamenné diskuse mám pod svým článkem rád, ale stačí mi navštíví-li mne Fredy - noční můra z Blog street (tzv. Fredware).

34 abunai abunai | 18. srpna 2010 v 15:28

...
Jen bych ráda řekla, že i hudba může být značně diskutabilní :)
...

35 Čalamáda June Čalamáda June | Web | 18. srpna 2010 v 16:44

Napíšu jen tohle : Dobře vyyy! :D

36 ♥♥SinulQa♥♥ ♥♥SinulQa♥♥ | Web | 18. srpna 2010 v 16:57

Hm.. to čo bolop napísané na začiatku... bolo dobre vymyslené. Len je tu taký problém, že nie každý napíše zmysluplný a inteligentný článok, no :-(

37 Kittanya Kittanya | Web | 18. srpna 2010 v 17:35

Hlavně už ne Natalia Sadness, Dominika Myslivcová a "dívčí blogy". Toho už bylo opravdu dost na to, aby se srdce blogu věnovalo také jiným tématům.
Já nevím, jak ostatní blogeři, ale já už jsem tímto tématem "překrmená".

38 Miwako Miwako | Web | 18. srpna 2010 v 18:49

Téma týdne je podle mě dobrý nápad. Sice původní cíl nevyšel, ale zase trochu rozšířil/změnil možnosti v blogovém vesmíru. Jak jinak například "přinutit" někoho, jehož zájmy se s těmi mými naprosto liší, aby přišel ke mně na blog a přečetl si mé myšlenky. Díky t.t. jsem také začala číst několik blogů, na které bych jinak nenarazila. V tom je podle mě jeden z největších přínosů témata týdne.
Co se týče "plamenných diskuzí", tak já sama je nevyhledávám, ale když na nějakou narazím, tak si jí alespoň přečtu :D
Bylo by zajímavé, kdyby jste udělali nějakou statistiku napsaných článků na jednotlivé téma a nebo kdybyste vybrali z každého témata několik nejzajímavějších článků (jo, já vím, že byste museli všechny články přečíst, ale třeba by se o to mohl postarat všemi oblíbený autorský klub :) )

39 Michaela Vančurová Michaela Vančurová | 18. srpna 2010 v 19:16

Hádky v komentářích mě unavují a vyhýbám se jim. Témata týdne by jejich vznik podporovat neměla. ;-)

40 Mami Mami | Web | 18. srpna 2010 v 20:04

Zdravim od taboraku, pekny clanek. Tema tydne je nejlepsi pocin hned po AK. Zvysil nejen uroven blogu.cz, ale take posilnil komunitu tohoto projektu, a tim i  budoucnost.

41 Taychi Taychi | Web | 18. srpna 2010 v 20:35

Jinak, články s NS nějak návštěvnost nezvedají xD..člověk napíše článek a nikdo nepřišel :D...Taky proč že? :D

42 Janah Janah | Web | 18. srpna 2010 v 20:36

Nevyhledávám, nezatracuji. ;-) Do ohnivých debat se zapojuji v případě, že jsou na blozích, které pravidelně navštěvuji.

43 Janah Janah | Web | 18. srpna 2010 v 20:43

Výsledkům vyhledávání by zásadním způsobem pomohlo zavedení TAGŮ. Nyní jsem limitována nadpisem a omezuje mě to i při vymýšlení kreativních názvů. Všude, kde tagy fungují, fungují i vyhledávače.

44 TeSSiiii TeSSiiii | Web | 18. srpna 2010 v 20:51

Myslím,že je dobré ty témata třeba Upíři..Jsme si říkala jestli napíši článek nebo ne,je to o názorech lidí,diskuse a diskuse. :)

45 enterona enterona | 18. srpna 2010 v 21:57

chcete názor? je mi to úplně putna
ale oceňuju, že vymýšlíte lidem zábavu :)

46 Pinky Claire Pinky Claire | Web | 18. srpna 2010 v 22:07

[3]: Naprosto souhlasím s tímto názorem :)

47 JaňuLa JaňuLa | Web | 19. srpna 2010 v 17:42

můžu se zeptat? jak zjistím něčí blog, když mám pouze jeho ip adresu?

48 Matt Matt | E-mail | Web | 19. srpna 2010 v 19:48

[47]: nezjistíš

49 nihil-sub-sole-novi nihil-sub-sole-novi | Web | 19. srpna 2010 v 20:07

kontroverzné témt len a len vítam, je to možnosť ako nájsť mnohé pohľady a názory blogerov, navzájom si tie naše názorz vymieňať a diskutovať. myslím, že ak je to v medziach slušnosti, je to len a len prospešné, ale to závisí len a len od nás

50 katsumi-kagakusha katsumi-kagakusha | Web | 19. srpna 2010 v 20:37

Psaní na Téma týdne je do jisté míry vizitka dotyčného blogera. Pokud napíše nesmysl jen kvůli návštěvnosti, na jeho blog už nikdy nezavítám. Ale pokud napíše něco zajímavého... Řekněme to tak, že díky TT jsem objevila spoustu zajímavých autorů.
Co se týče hádek, účastním se jich jenom tehdy, pokud se týkají něčeho, co mě zajímá. A neříkala bych tomu hádky - preferuji pojem diskuze. Protože když jeden slušně argumentuje a neurží autora, není to hádka, že ne? I když je pravda, že někteří blogeři tuto hranici překračují... A když se někdo chová vyloženě hnusně ke mně, občas vypěním. Někdy si prostě nedokážu zachovat nadhled, i když se o to moc snažím.

51 La Prí × Massie × <3 La Prí × Massie × <3 | Web | 19. srpna 2010 v 22:06

A jsou i lepší věci jak vyvolat plamennou diskuzi :D

52 Divergent Girl Divergent Girl | Web | 20. srpna 2010 v 10:28

Tak jsem zjistila, že když člověk do vyhledávače zadá "homosexualita je normální", na pátém místě vyjede můj blog. To jsem zírala.

53 Ella016 Ella016 | Web | 20. srpna 2010 v 19:18

zdravím, nápad Témat Týdne se mi na začátku moc líbil, i  to ,že bloger bude po napsání a označení článku zveřejněn na hlavní stránce blogu, ale samozřejmě se museli najít tací, kteří toho zneužívají :-? nedalo by se to nějak víc postihovat? Vážně mě přestává bavit klikat na "ČLÁNEK NA TÉMA TÝDNE" a tam najít pixelkky a Miley Cyrus nebo Twilight... už to leze na nervy. Stejně tak jako články, které jsou označené jako téma týdne a týkají se úplně něčeho jiného, i když tomu se nejspíš zabránit nedá.
Tak, řekla jsem si svůj názor a těším se na příští téma :-D

54 Alue Alue | E-mail | Web | 20. srpna 2010 v 19:44

Téma týdne mě prakticky neoslovilo ani jednou. Tím pádem ani nečtu články na ně vytvořené, protože - jak už tady bylo jasně řečeno - si z toho uživatelé dělají dobrý den, píší nesmysly, bláboly a aby člověk narazil na něco kvalitního, musí se hodně snažit.

55 Evík Evík | Web | 20. srpna 2010 v 20:38

Ty ostré diskuze v komentářích mě nějak nebaví. Někdy mi to přijde, že si lidé potřebují jen vylít vztek a pohádat se (něco jako že někdo hraje tenis, jiný se hádá) nějak to nemusím, ale někdy se tím člověk dost pobaví, když vydí, jak dva, či tři lidé (snad lidé :D) se hádají ohledně nějaké (z mého pohledu) pitomosti.
Nepamatuji si, že bych se do něčeho takového zapojila, prostě na to nejsem.
A co se téma týdne píše, tak je to zajímavá věc. Člověk se může vykecat třeba o něčem, co ho zajímá, ale na jeho blog by se to nehodilo a nebo pokud nemá o čem psát, tak mu to alespoň zaplní mezírky a případní návštěvníci můžou alespoň narazit na nějaký pěkný blog, pochytit cizí názory a poznat nové věci.
Ohledně téma týdne mám neutrální názor.

56 Krasivija Krasivija | Web | 20. srpna 2010 v 21:44

Článek na téma týdne by měl mít aspoň 10 vět a měl by být k tématu. Aspoň trochu.

57 Mr. Prince Mr. Prince | Web | 21. srpna 2010 v 0:50

Nevěděl jsem, že Témata týdne jsou na to, aby se blogům zvýšila návštěvnost. Mě to baví, takže mně nevadí, když mi návštěvnost nijak dvakrát neroste.^^

58 Schmetti Schmetti | Web | 21. srpna 2010 v 9:33

Baví mě to číst, ale moc často se nezapojuju, poněvadž se zbytečně rozčiluju. Člověk by rád vyjádřil svůj názor inteligentně, ale když se na vás sesype dalších několik lidí, kteří dokážou své názory obhajovat vulgárně jako např. buzíci hnusný, nesnáším je... Tak to opravdu nemá cenu vysvětlovat někomu něco normálně. To si radši přečtu, co si píšou a jen se směju.

Jinak téma týdne je dobrá věc, navíc si od té doby čtu i více ono srdce blogu a podívám se na nějaké jiné blogy, než ty mé oblíbené. Ale zatím jsem psát článek k tématu týdne nezkoušela. Nějak by se mi to k mému povídkovému blogu moc nehodilo. Nevím, no.

59 Anette © Anette © | Web | 21. srpna 2010 v 16:59

Hmmm....na mojom predchádzajúcom blogu sa raz na tému týždňa spustil dobrý flamewar,  začalo to tak. Ja som si v článku vyjadrila môj názor, konkrétne na Twilight a povedala som, že Upírske Denníky ma nebavia. Ale milé dievčinky mi tam začali písať, že som to určite ani poriadne nevidela ani neviem čo. Musím povedať, videla som to dosť dobre nato, aby som zistila, či ma to baví. Proste som to normálne pekne napísala, že ma to nebaví, a oni do vás hneď začnú nakladať. No pochopíte to? :-? Ale inak nemám s flamware problém. Niesom ten typ, čo musí povinne napísať na každú tému týždňa, aj keď o nej nič nevie. Potom tak tie články aj vyzerajú, majú štyri riadky a z toho dva riadky tvoria smajlíci. Nechcem týchto ľudí urážať, ale také články rozhodné nie sú zaujímavé. Ďakujem.
(Teraz ma kľudne vyhrešte, presviedčajte a myslite si o mne čo chcete, lebo ja hovorím len svoj názor) :-D

60 Cirrat Cirrat | E-mail | Web | 21. srpna 2010 v 21:33

Většinou je ignoruju, ale občas mi rupnou nervy a pak chytaj saze :-)

61 ethnea ethnea | Web | 22. srpna 2010 v 21:07

A kdyz jsme u flamewar, urcite znate to perfektni video "We didn't start the flamewar" Doporucuju vyhledat, kdyz vas neco dopali, tohle vas spolehlive uklidni a pobavi.
Na svem blogu flamewar nechci, do temat tydne neprispivam. Casto si plamenne diskuze prectu, ale jen vyjimecne odpovim.

62 Smyle Smyle | Web | 22. srpna 2010 v 22:20

Ahoj, myslim si že by jste měli dát jako téma týdne OKUPACI ČESKOSLOVENSKA. Sice to není bůhvíjak moderní, ale přeci jenom bylo výročí..

63 ANA ANA | Web | 22. srpna 2010 v 23:16

[18]: Jestli tě baví psát články na téma týdne, tak je klidně piš dál, přece se nenecháš odradit nějakými náhodnými blogy, které se do téma týdne nabourají s fotkami a nakonec s jiným článkem. Nepíšeš kvůli nim, proboha. A pak, když každý couvne a nechá téma týdne jen pro tyhle blogy, tak se může téma týdne zabalit.
Sice to bylo myšleno na začátku jinak, ale psát na téma týdne není špatný nápad, pro někoho to může být výzva, pro jiné "procvičení mozkové kůry" :-D

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama