Blog, nebo www stránka?

25. června 2010 v 8:00 | Standa |  Úvahy
Naše dlouhodobé zkušenosti ukazují, že nemalé množství uživatelů Blog.cz si ne zcela uvědomuje to, co to vlastně je blog. Jejich vlastní blog se potom snaží více či méně přiblížit podobě klasické webové stránky.


Náhodou jsem se dostal k textu, který kdysi napsal jeden kolega na základě dotazníku, který jsme před časem nechali vyplnit uživatelům (vyplnilo cca. 2000 uživatelů Blog.cz). Ocitujme si z něj to nejdůležitější:

"Průměrný bloger je cca 14 let stará dívka, studentka gymnázia, která se o blogu dověděla od svých přátel (většina uživatelů má blog proto, že ho mají jejich přátelé), a jejím cílem je mít co největší návštěvnost blogu, ať už z toho něco má, nebo ne.

Blog.cz je pro většinu blogerů pochopitelný, ale nezvládají efektivně používat pokročilé funkce, neumí například nadefinovat vlastní menu, nebo mají potíže přesně doladit vzhled blogu.

Většině blogerů je lhostejný obsah, důležitější je pro ně možnost psát (o čemkoli) a komentovat ostatní. Zdá se ale, že je tu nezanedbatelná skupina, která touží po kvalitních blozích. Blogeři se obvykle o Blog.cz dovídají od svých přátel, ale mnoho z nich ve skutečnosti chce mít hlavně vlastní webové stránky. Hodně takových sem dorazilo z vyhledávače.

Mnoho blogerů zkoušelo nebo používá i podobné služby, a Blog.cz pro ně vyšel jako vítěz. Mnoho z nich je členem nějaké sociální sítě, kde propaguje sebe a/nebo svůj blog. Pokud od nás bloger odchází, je to obvykle proto, že ho nebaví blogovat (to pravděpodobně přichází s věkem). Někteří odcházejí proto, že jim chybí některé funkce, nebo kvůli výpadkům.

Málo používané funkce jsou: videa, galerie, žebříčky, zpráva autorovi, uživatelská podpora (většinu problémů blogeři řeší sami), šablony vzhledu (radši dělají vlastní design) a profil (blogeři se znají hlavně osobně a nemají potřebu hledat lidi se společnými zájmy)."

_____


Takže jak je to s tím rozdílem blogu a www stránky?

Podstatou blogu je umožnit (v drtivé většině případů) jednomu autorovi publikovat vlastní obsah na internetu (nejčastěji texty, fotografie a videa). Základem blogu je tedy archiv chronologicky řazených článků řazených od nejnovějších po nejstarší. Časovou a tematickou provázanost článků zajišťuje jejich rozdělení do rubrik. Čtenáři k těmto článkům píšou komentáře a i dalšími způsoby komunikují nejen s autorem blogu, ale i s dalšími čtenáři.

Klasická www stránka je naproti tomu komunikace jedním směrem. Čtenáři konzumují nějaký obsah a na stránku se musejí vracet, pokud chtějí zaregistrovat změny a novinky. Blog naproti tomu nabízí odběr RSS (Blog.cz má 3 RSS kanály) a jeho články jsou označeny datem zveřejnění a jménem autora, na rozdíl od www stránek s permanentní úvodní stránkou a strukturou vnořených rubrik, jejichž obsah je často "anonymní".

Kromě toho pro založení blogu nepotřebujete žádné speciální znalosti, na rozdíl od tvorby www stránek, kde si bez pokročilých znalostí neškrtnete. Důležitou vlastností blogu je to, že každý článek má vlastní trvalou URL, na kterou lze odkázat.

Z některých funkcí, které postrádají uživatelé Blog.cz, vyplývá, že vlastně chtějí mít spíše svou www stránku, než klasický blog: vnořené rubriky, permanentní hlavní stránka blogu, provoz blogu na vlastní doméně a především editace CSS a HTML.

Začínající uživatelé se velmi často na uživatelské podpoře dotazují, jak to mají udělat, aby se jim na úvodní stránce jejich blogu nezobrazovaly nejnovější články, ale nějaký úvod. Zde je právě prostor pro zklamání na straně uživatele, pokud si neuvědomí, že blog neumí to, co www stránka. A z toho vyplývají nejrůznější improvizace, s kterými se můžeme setkat, jako jsou např. tzv. "enter stránky", návštěvní knihy v podobě jednoho článku, vytváření rozcestníků, nebo už jenom samotné názvy blogů ve stylu "Stránky Jana Nováka" či "Official website XY".

Skutečnost je taková, že postupným vývojem internetu došlo k částečnému smazání rozdílu mezi www stránkami a blogy, a v současnosti se setkáte se stránkami, které kombinují vlastnosti obojího a přidávají k tomu i něco dalšího. Jednoznačným trendem je např. důraz na komunitní prvky a sdílení obsahu napříč různými internetovými projekty.

Vynalézavost uživatelů Blog.cz často vede k tomu, že se jejich blogy přibližují podobě klasických webových stránek. Charakteristické vlastnosti blogu zde ale zůstávají, a základním typem blogu tak je a nadále zůstává internetový deníček. Za kterým stojí jeden výrazný autor - bloger.

Takový "deníček" nemusí být pouze záznam toho, co jste zažili v předchozím týdnu, jak se přesvědčujeme u těch nejúspěšnějších blogů, které trhají rekordy v návštěvnosti a slaví úspěchy i v nejrůznějších anketách. Mj. proto, že jejich autoři pochopili, o čem blog je, a hrdě se označují jako blogeři (místo názvu typu admin apod., který odkazuje na "nudné" správcovství nějaké www stránky).

Myslete na to, až zase budete zápasit s vytvářením rozcestníků ;)

P.S. Jediným blogem na Blog.cz, kterému se kdy povedlo "zakrýt" svůj původ a který vypadá jako nefalšovaná www stránka, je dle mého názoru tento blog.
 

46 lidí ohodnotilo tento článek.

Anketa

Přijde vám slogan na titulní stránce Blog.cz ("Vytvoř si vlastní webovou stránku!") jako zavádějící?

Ano, blog není webová stránka
Ne, nevidím v tom rozdíl

Komentáře

1 halfdann halfdann | Web | 25. června 2010 v 8:19

Tak ja si myslim ze blog.cz poskytuje moznost vytvorit www stranky :).A jak bylo uz receno v clanku,mezery mezi blogem a normalnim webem se ztenčují.
Osobne mam blog.cz moc rad, prisel sem na nej sam asi 6 let zpatky. A dodnes sem nenasel lepsi sluzbu ktera umoznuje vytvoreni stranek/blogu a "vymazlit" ji do individualni podoby. To neumoznuje zadna sluzba v CR.(krome kostrbateho chaotickeho sblogu)A dokonce podobne zahranicni sluzby se tezko vyrovnaji blog.cz.
Dnes jiz nehledam a nesnazim se objevit nove sluzby na blogy pac sem tu nejlepsi objevil a to - blog.cz
Pritom jakš takš programovani html atd umim sem autorem par osobnich stranek na internet centrum a delam stranky pro jednu malou firmu.
A presto mam blog (a autorske blogy v nem) nejradsi.

Jen tak dal blogu.cz :)

PS: slogan mi nepride zavadejci

2 TlusŤjoch TlusŤjoch | Web | 25. června 2010 v 8:47

Zvolil jsem si BLOG pro jeho jednoduchost a universálnost.

3 Chloë Noir Chloë Noir | Web | 25. června 2010 v 8:50

V podstate, keď som začínala, chcela som si vytvoriť webovú stránku o gothic...mala som dóménu a pomocou FrontPage aj vytvorenú takmer celú stránku, zatiaľ však len v počítači...lenže môj milý brat mi to raz všetko zmazal a ja som už nemala nervy ani chuť začínať odznova...
Tak som sa rozhodla pre nejaký blog..blog.cz bol až druhou voľbou, ale myslím, že keby som sem zavítala skôr, mohla som si ušetriť kopec sklamaní s predchádzajúcou službou (no čo už..ste najlepší :D )
Síce som mala pred sebou stále vidinu niečoho ako stránky, napokon som sa to zvrtlo, a teraz sa zameriavam skôr na vlastnú tvorbu :D

4 Marky Marky | E-mail | Web | 25. června 2010 v 9:08

No když napíštete např. kajunyblogis.blog.cz tak je tam ten blog, ale když napíšete kajunyblogis.cz ... na blogu můžete připisovat komenty ale na ....cz tam to nejde xD XD Xd xd 8-)  8-)  8-)  8-)  8-)  8-)  8-)  8-)  8-)  8-)  8-)  8-)  8-)  8-)  8-)  8-)  8-)  8-)  8-)  8-)  8-)  8-)  8-)  8-)  8-)  8-)  8-)  8-)  8-)  8-)  8-)  8-)  8-)  8-) no cháppete  ne ??

5 eL eL | Web | 25. června 2010 v 9:11

Ha! :-D Průměrný bloger v tom případě asi nejsem :-D Nejsem na gymplu, a moji přátelé ani neví co je to blog ( Teda aspoň spolužáci ne. ale kdo ví že?)

Osobně jsem vždycky chtěla mít webové stránky. Chtěla jsem umět HTML a ty další blbůstky... Ale jak mi to pořád nešlo spokojila jsem se s blogem. I když mi nikdy dlouho blog nevydržel (myslím že to bylo věkem...) tak teď bych byla ráda kdyby mi vydržel aspoň rok.

Blog má své kouzlo a i když nemá hlavní úvodní stranu, tak mi to nevadí.. Má archív a v něm na každém blogu aspoň pár článků.

Blog je pro mě super možost se vypsat.. i když to někdy nejde.. a před několika lety jesme poznala skvělé lidi, se kterými se scházíme :-)

6 Mami Mami | Web | 25. června 2010 v 10:19

[1]: Souhlasím. Sice asi patřím do té malinké skupinky lidí, kterým není 14 a nechodí na gympl, ale blog.cz a jeho funkce mám velmi ráda (raději než jiné webhostingové služby, které současně využívám). Jediné co mi zde chybí, a co souvisí s prázdinovým odjezdem do míst, kde jediné spojení s blogerským světem visí na internetu v mobilu, je možnost přihlásit se na svůj účet přes mobil nebo alespoň možnost přidávat komentáře k přečteným článkům přímo z mobilu. Nebo to již jde a nevím pouze jak? ??? Ne, nejsem závislák, klidně se bez toho obejdu, ale bude mi smutněji bez virtuálních přátel.

7 david-r92 david-r92 | Web | 25. června 2010 v 10:35

Takových, co dobře zakrývají svůj blog je mnohem víc a takové blogy se mi líbí mnohem víc než klasické ;-)

8 Lady Rovena Lady Rovena | E-mail | Web | 25. června 2010 v 10:58

Asi taky budu trošku mimo lavor (tedy mísu) podle vašeho průzkumu, protože je mi 36 a jsem na mateřské :D

Ani nevím jak jsem se o Blog.cz dozvěděla, ale zřejmě z vyhledávače. Přemlouvali mě, ať si založím blog a tak jsem hledala jak na to a u koho je to zadara atd. Blog.cz zvítězil proto, že je nejjednodušší a také je jednodušší napsat v url blog.cz a ne wz.cz, estranky atd... teda aspoň pro mě.

Editace CSS to bohužel není nic pro mě, protože těmhle PC vymoženostem moc nerozumím 8-O. Spíš bych uvítala více typů písma a velikostí a více předdefinovaných barev, ale to asi bez toho CSS asi nepůjde co?  :D  

I když občas se svým blogem "bojuju", tak se vždycky nějak domluvíme :-)  ;-)

9 Ivy Ivy | E-mail | Web | 25. června 2010 v 10:59

Tedy, stavět rozdílnost blogů a stránek na údajné absenci RSS kanálů je holý nesmysl. Téměř každá stránka fungující i na tom nejjednoduším redakčním systému takovou možnost nabízí a je většinou využívána.

Stejně tak i u firemních stránek jsou novinky řazeny chronologicky (jinak to snad ani nejde) - jediný rozdíl je v archivaci. Není-li již předmět článku platný, není důvod nechávat jej zveřejněný, protože to často vede k matení nepozorného uživatele.

To, co píšete o nepotřebnosti znalostí při zakládání blogu jste zřejmě vztáhli na tuto službu, protože světe div se, blogy existují i "tam venku", kde už jsou obstojné znalosti html/css/php naprostou nutností.

Takhle bych mohla pokračovat do nekonečna, protože snad ani jeden z rozdílů není v realitě celého internetu pravdivý ;)

Pokud bych měla srovnat blog (blog.cz) a webovou stránku (vše okolo), pak jediným rozdílem jest nemožnost absolutní kontroly při tvorbě blogu.

Blog.cz je zkrátka nastaven na "deníčky" a snažit se tu zbudovat například seriózní firemní stránku je holý nesmysl.

10 Rézi Rézi | Web | 25. června 2010 v 11:53

Jsem už také starší než věčina slečen na blogu a moji přátelé vědí, že mám blog, ale neznají jeho adresu. Sice nemám blog jako svůj "deníček", protože mě o sobě moc psát nebaví. Je zaměřen na filmy, což vlastně mě i vystihuje. Mým velkým koníčkem jsou filmy a ráda o nich píši a vyhledávám na různých stránkách informace, půčuji si různé knížky o filmech, "sem-tam" dám na blog i nějakou recenzi. HTML kódy umím "celkem" slušně. Ale na blogu jsem téměř tři roky a moc jsem si ho oblíbila.

11 Halfdann Halfdann | Web | 25. června 2010 v 12:11

[6]: Jj je tu moznost se pripojit a blogovat z mobilu. Mam iPhone 3G a vse faka v pohode. Sice je to pomalejsi ale na prazdniny u more treba..to staci. Na naky ten clanek atd.

12 ♥♥SinulQa♥♥ ♥♥SinulQa♥♥ | E-mail | Web | 25. června 2010 v 12:15

ja osobne by som radsej na blog proste tam pisem o sebe svpich zaujmoch ...atd. Velmi rada si zhodnocujem dni pisem o nich proste ma blogovanie bavi :-) A ten dizajn...si a ja rada robim vlastny :-)

13 Taychi Taychi | Web | 25. června 2010 v 12:25

Blog beru jako deníček někde vyvěšenej :D..vkládám obrázky které se mi líbí, píšu svoje zážitky, pouštím písničky nebo deám video...nejsem vlastníkem tip top autorského blogu ale zase nejsem namyšlená fiflena která všechno kopíruj. když už všechno kopíruju, rovnou můžu jít někam kde mám možnost vkládat jen obrázky...třeba na normálních www stránkách..třeba jako je animefox....nepíší že se maj super a že se dělo tamto a to..takže webové stránky ani moc nejsou o tom psát své názory, než-li spíše nepsat k tomu můj názor...

Asi jste to nepochopily..ale to je jedno xD

14 Annie Hoffman Annie Hoffman | Web | 25. června 2010 v 12:35

Souhlasím vesměs se vším, až na to, že označovat se za 'admina' může být stejně 'nudné', jako označovat se za 'blogera' :D Jde spíše o to, jaký je člověk bloger/admin.

Blog.cz je dokonale zamořený právě těmi 14ti letými blogerkami, které si tvoří svůj blogííís o Majlí Sájrus etc.; co se týče článků, jde jim o kvantitu, nikoli o kvalitu... A podle toho ty blogy taky vypadají. Smutné je, že mne mnoho takových blogerek, vědouc, že mám vlastní web, požádali o návod, jak ho vytvořit. Čas je mi drahý, takže jsem odpověděla stručně: V jejich případě nemá vytvářet si web smysl.

Takže díky bohu, že je tu Blog.cz. Na blogy si lidé už zvykli a my alespoň nemáme internet zamořený WebÍsQy o Majlí Sájrus.

15 Jasmína Jasmína | Web | 25. června 2010 v 12:35

Já se k blogování dostala proto, že jsem viděla spousty jiných blogů a chtěla jsem to taky zkusit. Ne proto, že by mí známí měli blog :-)
Z mých známých mají blog jenom mé ségry, které se po mě musely "opičit".
:-)

16 Sarah Sarah | 25. června 2010 v 12:51

založit si stránku na blog.cz je jednoduché, tak proč toho nevyužít i jako www stránky. navíc to každý návštěvník zná, a nikomu řazení článků obráceně nepřijde divné

17 Maruška Maruška | E-mail | Web | 25. června 2010 v 12:57

Nevidím v tom rozdíl. Blog je prostě blog, i přes to, že to jsou vlastní stránky.

18 Maruška Maruška | E-mail | Web | 25. června 2010 v 12:59

[14]: Já jsem téš čtrnástileté blogerka a o jde mi spíše o kvalit. Mám autorský blog, ale je jasný, že jsem třeba výjimka, že toto je průměr :)

19 myKay myKay | Web | 25. června 2010 v 13:09

Přesně tak. Nenávidím to. Grrr...

Člověk chodí na BLOGY počíst si jako do novin, namísto toho tady nachází pixelky, řetězáky a podobné koniny..

20 Ziky O. Ziky O. | E-mail | Web | 25. června 2010 v 13:35

Musím přiznat že když sem cca před rokem začínala na blog.cz tak bych podrubriky uvítala. Ale teď uznávám že rozcestníky jsou lepším řešením - u odkazů na "podrubriky" můžete napsat cokoliv chcete, kdežto na www máte většinou jenom odrážku bez vysvětlení..
Já sem tady spokojená x)

21 Hanča Hanča | Web | 25. června 2010 v 13:51

Můj blog mám opravdu jako blog, ale kdyby bylo možné mít na blogu nějakou úvodní stránku a články až pod ní, tak bych to uvítala. Někdo si sice dělá takový úvod např. ze záhlaví, ale potom to tam zase je pořád, i když kliknete na nějaký jiný článek.

22 Matt (Sprosté povídky) Matt (Sprosté povídky) | E-mail | Web | 25. června 2010 v 14:31

Myslím, že blog je druh www stránky.

23 Ookami Misa-chan Ookami Misa-chan | E-mail | Web | 25. června 2010 v 15:32

[14]: Přesně! Nesnáším ty blogy o pixelkách a kusovkách a navíc musí tak prznit češtinu TíM sVýM StYloVoUsHkÝm PísMeM, pane jashine, co jsem to zas napsala xD, nechápu jakt to moužou lidé přečíst :-D

Jinak já mám blog na půl autorský a na půl tak nějak zkopírovaný ^^;, halvně obrázky a řetězáky-ale ty mám jen o anime a ten přidám jednou za uherský rok xD

24 Lištička Lištička | Web | 25. června 2010 v 16:09

Skvělý článek, který shrnuje vše podstatné :-) Co se týče sloganu, mně skutečně zavádějící připadá.

25 Mrs. Koki Mrs. Koki | Web | 25. června 2010 v 16:23

To je pravda. Většina uživatelů si myslí, že blog.cz je webová stránka. Ale je to jen archív zápisků, tedy byl. Než se zpřístupnili podobné věci, jako máme teď.

Webová stránka už je shromáždění informací. Není to jen blog, deník, nebo fotogalerie.

26 CA CA | Web | 25. června 2010 v 16:46

Rozdíly mezi blogem a webovou stránkou rozhodně jsou, nějdřív bych ale chtěla podotknout k anketě - Slogan je pro většinu lidí srozumitelnější a lákavější než se slovíčkem "blog". Stále ještě existují lidé, kteří blogy neznají, nevědí co slovíčko "blog" znamená (alespoň v omezeném slova smyslu).
K rozdílům mezi blogem a web stránkou moc dodávat nebudu, každé bývají vytvořené pro nějaký jiný účel. Také znám weby, vypadající a fungující jako blogy.
A koneckonců, jsem ráda že nejsem průměrný "uživatel Blog.cz". Když vezmu fakt, že bezmála polovina (možná i víc) blogů tvoří Blogísky, ani se nedivím že průmerným "blogerem" je 14-letá holka z gymplu co "bloguje" jen proto, aby jí brali její spolužáci, rádoby kámoši.

27 Caprien Caprien | Web | 25. června 2010 v 16:56

To je dobrý, 14 mi je, chodím na gympl, o blogu mi před třemi lety řekla kamarádka :-), akorát blog nemám proto že ho mají ostatní. Osobně znám cca 4 lidi, co kdy měli blog. A nemyslím si, že mám "deníčkový" blog. Snažím se, aby byl zajímavý :-?

A k anketě - ten slogan funguje přesně tak jako by měli fungovat reklamy - je šťavnatý a upoutá ;-)

28 Annie Hoffman Annie Hoffman | Web | 25. června 2010 v 17:15

[18]: Já jsem taky 14ti letá blogerka....A vedu si snad 'BlOg!!SEq :*'? :d
[23]: bLOGÍSqAŘqY = ZKÁZA SVĚTA. T.T

29 Annie Hoffman Annie Hoffman | Web | 25. června 2010 v 17:16

[27]: áno, souhlas, je 'šťavnatý'.. :D.. Až na to, že není zcela pravdivý :D Takže já osobně v anketě hlasovala pro první možnost..

30 Drgy Drgy | Web | 25. června 2010 v 17:25

To je opravdu zajímavý a poučný článek. Já jsem začínal na webgarden.cz, potom jsem objevil Blog.cz a zalíbil se mi v jednoduchosti a hlavně v tom, že si můžete nastavit vše podle svého gusta. Ale přecejenom této úžasné službě něco chybí - prvky normálních webových stránek. Ano, alespoň tedy mně. Začal jsem hledat tedy někoho, kdo by chtěl se mnou provozovat webový portál s webovými projekty. A podařilo, našel jsem ho - on už měl svůj web na www.free-life.cz, na kterém si mohl zakládat "subdomény". A tak jsme ten projekt rozjeli. Kdo chce, může se podívat. :-)

P.S. Blog.cz mi ale bude vždy chybět.

31 Terry Talent Terry Talent | E-mail | Web | 25. června 2010 v 18:18

krááásnej článek...vystihuje opravdu všechno. I já jsem měla spoustu blogů na blog.cz (nikde jinde) ale (jak přesně říkáte je mi 14 a s věkem to přestává bavit) ty mě přestaly bavit a potom zase jo a takhle se to opakovalo. Ted mám další a doufám, že mi vydrží co nejdélé!!

děkuju :-D

32 tsitsuskha tsitsuskha | Web | 25. června 2010 v 19:17

no dobre. priemerný blog je o zakovi efronkovi, džastinovi bíberovi a majli sajrus? bože, ľudia, čo sa to s blogovaním deje? pre mňa bol blog vždy možnosť bezplatne a slobodne vyjadriť svoj názor na svet... možnosť písať žvásty, komunikovať s ostatnými... nie krásne ružové záhlavie a v menu päťdesiat "pixeliek". nepotešili ste ma, priznávam na rovinu.

33 eL eL | Web | 25. června 2010 v 19:31

Jen jsem se chtěla zeptat.. Plánujete něco na prázdniny na tomto serveru? :-) Nějaké změny, překvapení? :-) ;-)

34 Žirafka Žirafka | Web | 25. června 2010 v 19:32

Mě přijde blog taková přesdtavba na WWW stránky. Jinak na mě přesně sedí toto: "Průměrný bloger je cca 14 let stará dívka, studentka gymnázia, která se o blogu dověděla od svých přátel." A dál to už neplatí :D. Jinak nechápu větší záměr tohoto článku. Blog.cz je něco jako obdova Webstránek, vše se dá obejít, jen prostě koncovka blog.cz v adrese navždy zůstane, té se zbavit nedá :D. PS: ty funkce co jste psali, že se nevyužívají také nevyužívám, přijdou mi trošku zbytečné :D

35 K K | Web | 25. června 2010 v 19:37

Neviem no... ja vnímam rozdiel medzi blogom a webovkou hlavne v tom, že blog ako taký zdieľa kus svojho blogera a má dušu - webovky naproti tomu sú skôr akýmsi propagačným materiálom určitých vecí. Blog je proste osobnejšia vec v ktorej sa môžete vyjadriť o hocičom - od toho čo vás zaujíma, po svoje pocity a myšlienky. Ja ako grafik sa často stretávam práve s tým, aby boli designy blogov čo najwebovejšie a to presne čo sa týka fan stránok, ktoré sú robené s akýmsi komerčným zámerom. Ale každý má svoj názor, svoj pohľad na vec a hlavne - každý je vedený trocha iným inštinktom, ako by mal blog či web vyzerať.

36 Bezejmenná* Bezejmenná* | Web | 25. června 2010 v 19:46

Já jsem kromě blog.cz vyzkoušela spousta dalších stránek (blogspot.com, webnode.cz, bloger.cz atd.), ale Blog.cz u mě zvítězil právě pro jeho jednoduché pochopení a spousty a spousty možností, které se stále rozšiřují. Jednou jsem se naštvala a začala se učit HTML, abych byla něco "víc", ale pak jsem stejně zjistila, že se mi blog jako takový zamlouvá mnohem víc - a upřímně, se současnými funkcemi se blog od webu už podle mě moc neliší.

37 Janah Janah | Web | 25. června 2010 v 20:31

Jak vyplývá z komentářů, průměrné blogerky tu zjevně nediskutují ;-)  :-D

38 lllleon lllleon | Web | 25. června 2010 v 21:44

[34]: Naprosto souhlasím. :-D

39 lllleon lllleon | Web | 25. června 2010 v 21:53

Pro mě to není rozdíl. Ani tomu nerozumím a nezajímá mě to. Možná jsem jedna z těch "průměrných čtrnáctiletých dívek", ale mě to nevadí. A komu jo? Chtěla jsem mít blog, byl to můj sen, a na co ten blog je jsem nevěděla. Všude jsem viděla jen blogy, jako mám já, a tak jsem to tak prostě dělala. pro tsitsuskhu: Co to je, schazování lidských koníčků? "Blog je na psaní zážitků, psaní o sobě..." Tak někoho to prostě baví, no, to je nezákoný? 8-O

40 Petra Petra | Web | 25. června 2010 v 22:01

[7]: Taky mě většinou hned zaujmou. Blog má své kouzlo, ale neuškodí ho trochu promíchat s kouzlem webových stránek.

41 Kerria Kerria | Web | 25. června 2010 v 22:01

Mám klasický blog a zároveň si postupně vytvářím i webovou stránku na doméně blog.cz. Je to jednodušší než se učit nějaký html. Vtip je v tom, že úvodní stránka se musí zveřejnit jako poslední a do nastavení se zadá počet zobrazených článků = 1

42 Terka Terka | Web | 25. června 2010 v 22:58

přešla jsem z webu zdarma na blog, protože mě už nebavilo pořád psát si před každou koňovinu < a >. Zezačátku mi trvalá úvodní stránka hodně chyběla, ale pak jsem si uvědomila jaká je to výhoda, nemít jí. takhle čtenář ví o všech nových článcích, než aby musel prolejzat každou rubriku zvláš%t a hledat novinky tam. Blog jezkrátka etapa mýho života, ráda publikuju svoje články aspoň někde, protože nemám odvahu je někdy veřejně publikovat pod svým jménem. Navíc blog je z určité části komunita umožňující mí kontakt s vážně nadanými lidmi, o kterých by jinak přišla :)
P.S. je mi 14 a chodím na gympl:D

43 Terka Terka | Web | 25. června 2010 v 22:59

[42]: omj, takových překlepů:D se omlouvám za nemožnost čtení:D

44 Vlaďka Vlaďka | Web | 25. června 2010 v 23:48

Chtěla jsem webové stránky, ale mám blog. Po třech měsících zjišťuji, že mi to vyhovuje čím dál tím více. Díky blogu jsem poznala spoustu tvořivých lidí různých věkových kategorií, kteří, podobně jako já, mají 14 už za sebou (nic proti náctiletým, užívejte života ;-) ).

45 Venom Venom | E-mail | Web | 26. června 2010 v 8:20

Všechno se dá obejít, takže i blog najednou vypadá jako webové stránky. Ale k čemu by mi byl web když s blogem už umím. Nemá podle mě takové funkce abych měnila. Však i hudba se dá na blog vložit, žel bohu i autoplay.... A hlavně na netu těžko najdu komunitu adminů, pohybující se na stejné vlně.

46 Pinky Claire Pinky Claire | Web | 26. června 2010 v 9:55

Wow, kdybych na tu stránku přišla, tak bych asi nepoznala, že jde o blog.
Jinak mě se naopak líbí, že se mi na úvodní straně zobrazují nejnovější články :).

47 Krejdom Krejdom | Web | 26. června 2010 v 10:11

Já jsem se o blogu dozvěděla z Abíčka.
Zkoušela jsem i jené stránky, ale blog.cz je opravdu nejlepší.
Zpočátku mi trochu vadilo, že se na hlavní stránce zobrazuje výpis článků, ale teď jsem spokojená a neměnila bych to. :-)

48 Šárka Šárka | Web | 26. června 2010 v 10:17

Jsem tu na Blog.cz strašně ráda. Vyhovuje mi tu všechno,líbí se mi komunikace s ostatníma blogerama a myslím, že na Blog.cz jdou dělat taková kouzla, že člověk jen žasne. Že to není web, mi nevadí ani trochu.

49 Annie-chan Annie-chan | Web | 26. června 2010 v 10:40

Vždycky se mi (upřímně) víc líbily weby, protože jsem to ale neuměla s redakčními systémy a byla líná na nějaké to vkládání ve Frontpage (A když už jsem to zmákla, byla jsem líná tu stránku aktualizovat), takže u mě jasně zvítězily blogy. Nejdřív to byl sblog.cz, kde byla nějaká ta znalost HTML a CSS nutná, ale pak jsem přešla na blog.cz a uchvátila mě jeho... jednoduchost.
Až se za to stydím, že ve svých deseti jsem se díky sblog.cz v kódování orientovala lépe než teď :D
Jinak, je mi 14 a taky bych neřekla, že jsem ten "průměrný bloger". Miley "Chrochtánu" Cyrus nemám zrovna v oblibě a ostatní Disney a podobné hvězdičky taky ne. Můj šálek kávy jsou japonské mangy a anime (což většina mých známých zase považuje za hloupé pohádky) :D

50 Tatarkaz =) Tatarkaz =) | Web | 26. června 2010 v 12:20

zajímavý článek...
Ale určitě nesouhlasím že blog.cz má většina proto, jen aby měli co nej návštěvnost... Blbost.. Teda alspoň pro mě... Jako lidi kteří chtěj docílit pouze tohohle bych do svého okruhu přátel v blogu.cz nikdy nepřijala.... Já mám blog proto že mě to baví, baví mě si s ostatními povídat a psát mé názory,přidávat obrázky.. Mám radost z toho že ke mně lidi chodí to ani a své návštěvnosti si fakt vážím (je okolo 100 cca každej den).... Ale není to ani náhodou to hlavní proč má blog blog jen kvůli vysoký návštěvce?!! Fakt ANI NÁHODOU....! Jako jo, kdyby ke mně přišli každej den 4 lidi, tak blog asi taky zruším... No snad chápete co tím chci říct... K hezké návštěvce se člověk musí dobojovat.... Musí být originální a mít něco co třeba ostatní ne... Já osobně si myslím že kdo má návštěvku nad 50, tak si může gratulovat a bejt MOC rád že sek tomu číslu dostal...=)) A pak se třeba dobojujete ještě dál a dál... :)

Ale nezapomínejte že návštěvnost vážně není to hlavní! =) Hlavně vás to musí bavit... :-)

51 Tatarkaz =) Tatarkaz =) | Web | 26. června 2010 v 12:21

[49]: :D .... Já mám náhodou taky strašně ráda Japonsko.. :D Mě prostě okouzluje.. :D

52 Maruška Maruška | Web | 26. června 2010 v 12:21

[28]: Naštěstí ne! :-)

53 Ambar Ambar | Web | 26. června 2010 v 12:46

Blog jsem si vybrala pro jeho zpětnou vazbu.

54 Martin Martin | E-mail | Web | 26. června 2010 v 12:55

Som rád, že ste takýto článok uverejnili :-D Diskusii, ktorá sa tu vedie ohľadom hlavnej stránky (nejakého úvodu), celkom nerozumiem - ako je už spomínané vyššie, i na blog.cz sa dá písať tak, aby ste mali hlavnú stránku neustále rovnakú... Vzťah medzi blogom a webovou stránkou na tomto blogu určuje jedna jediná služba - a to je voliteľný menu box... je to to naj, čo tu možno nájsť, vďaka nej si človek na blog.cz bez najmenších problémov zriadi webovú stránku a človeku, ktorý nevie, čo je blog, ani nenapadne, že je tento ťah premyslený... Blog.cz je bezkonkurenčný v celej strednej Európe a pre neobmedzovanie užívateľov je i preto populárny. Sám patrím do kategórie ľudí, ktorí majú na ňom zriadenú webovú stránku - o vzťahu blog vs. web na nej i píšem a čitatelia o ňom vedia :-D Rozdiel je i v tom, odkiaľ prichádzajú a prečo prichádzajú... ak je 99 % návštevníkov mimo serveru blog.cz, je to o niečom úplne inom :-D Na internete možno nájsť priemerné webové stránky, ktoré sa stránkam premyslene zriadeným na adrese blog.cz v niektorých prípadoch ani nevyrovnajú - písal som o tom už pri článku, kde ste rozoberali možnosť zaplatiť si nadštandardné služby v budúcnosti - sú tu tony právnikov, lekárov a pod., ktorí nepíšu pre širokú verejnosť, ale píšu presne jedným smerom - ľudia si ich nájdu a ani ich nenapadne, že ide v podstate o blog - často tomu nasvedčuje len adresa... záverom by som sa teda vyjadril ešte k príkladu, ktorý uvádzate ako blog, ktorý sa od webovej stránky takmer nelíši - nič v zlom, čakal som ale niečo lepšie, i keď aj tento príklad je ukážkový... Blog.cz je naozaj unikátna služba a podľa mňa poskytuje oveľa viac výhod ako nevýhod... tie nevýhody sa dajú zakryť, vždy :-D Dúfam, že neplánujete robiť rozdiely medzi tými 14-ročnými deťmi a ľuďmi, ktorí blog využívajú na celý život a stavajú sa k nemu maximálne profesionálne v každom jednom smere - teda neplánujete tak, že deti dostanú akúsi prednosť a blogy, ktoré sú na prvý pohľad webovými stránkami, budú nejako znevýhodnené a pod... A že tá systematickosť pôsobí nudne? to je snáď internet - klik, ak sa nepáči, klik späť. Je fajn písať niečo, čo budí poprask u celej verejnosti, no ešte lepšie je písať špecializovane a cielene, pre určenú skupinu ľudí, ktorá si svoje veci nájde, aj keď pre drvivú väčšinu môžu pôsobiť nudne :-D S pozdravom... ste najlepší - i pre možnosť vyrobiť si tu web :-D

55 kerria kerria | E-mail | Web | 26. června 2010 v 15:12

čistě laicky a pro laiky:
Blog se podobá spíš novinám nebo časopisu.
Web se podobá víc reklamní brožuře.

I na doméně blog.cz se dá udělat webová stránka. Stejně jako každá "normální" webová stránka se dá udělat jako blog. Vpodstatě je to jen otázka financí.

56 Luciaaas Luciaaas | Web | 26. června 2010 v 15:48

Ono je to pravda: Blog má být blog a web web... Ovšem v dnešní době je to tak namíchané že se nejdříve musím podívat na koncovku :D Sama vlastním i "amatérskou" webovku s koncovkou cz a dotazy typu:Jakto že tam nemáš blog? od nějaké blogískářky co si myslí že si to jen někde založí... na to nemám nervy a vypínám ty konverzace...

57 Krasivija Krasivija | Web | 26. června 2010 v 16:12

Pro mě je snažší založit si blog, než www stránku, protože nevím, jak se www stránka dělá. Ale já na to jednou pijdu.

58 everything-cyrus everything-cyrus | Web | 26. června 2010 v 20:54

s webem to neumím...Takže určitě blog <3

59 Kerria Kerria | Web | 26. června 2010 v 21:11

[57]: To je úplně jednoduché, buď se naučíš programovat, nebo si zaplatíš programátora, který ti to udělá podle tvých představ.
Taky můžeš použít nějaký program na tvorbu www-stránek, ale v tom případě ti to nebude správně fungovat ve všech prohlížečích. Moje zkušenost: stránky vytvořené pomocí MSfront-pager fungují jen v MSexploreru, pro ostatní prohlížeče nepoužitelné.

A jak jsem psala, dobrý programátor ti může udělat webové stránky stejné jako blog. Bude tam všechno na co jsi na blogu zvyklá a budeš to moci i stejně doplňovat. Jen tě to bude stát nějakých pár tisíc, ale zase tam můžeš pronajmout prostor reklamě a když budeš mít štěstí, tak se ti investice vrátí

60 Annie Hoffman Annie Hoffman | Web | 26. června 2010 v 23:18

[59]: Stránky, které fungují jen v jednom prohlížeči, jsou absolutně nepoužitelné :D Např. já. IE nepoužívala nikdy.. :D
Pár tisíc? Spíše pár desetitisíc, abychom byli přesní.. :)

61 Nathaly Nathaly | Web | 27. června 2010 v 8:54

blog je najlepší
nikdy by som nechcela mať www stránku

dúfam, že blog.cz bude ešte veľa rokov  existovať :-)

62 kaja kaja | E-mail | Web | 27. června 2010 v 10:13

Ja som mala web, ja neviem, pol roka? A potom som s tým sekla, aj napriek tomu, že kódovanie ma bavilo. Proste ma zabíjalo, že len zmena designu mi zabila niekoľko hodín. A tak som sa ocitla tu :) Je to rýchlejšie, bezprostrednejšie a keď ste šikovný, tak dokážete mať blog na vyššej úrovni ;) (netvrdím, že ho mám ja, ale videla som zopár takých čo sú naozaj úžasné. Napr layfor)

63 Yadnee Taikuutta Yadnee Taikuutta | Web | 27. června 2010 v 10:41

Nechápu důvod, proč blog předělávat do designu webové stránky. Blog je prostě blog, na výlevy puberťáků každodenního života, nebo na různá propagování, například portfolia. Dle mýho názoru je vážně výhoda, že blog je mnohem jednodušší, myslím že všechno podstatný tu bylo řečeno.

64 Yadnee Taikuutta Yadnee Taikuutta | Web | 27. června 2010 v 10:46

a musím souhlasit i s Ambar. Odpověď od čtenářů mi dává hodně kritiky, podpory, i inspirace, což mi hodně pomáhá. Nevím, asi bych si nezvykla, kdybych neměla od čtenářů zpětnou vazbu. Připadá mi to, jako psát blog jen pro sebe, a neslyšet okolí.

65 net-friend-s net-friend-s | 27. června 2010 v 12:49

Dobrý den,máme blog,kde je hodně adminů,a potřebovali by jsme uzamknout rubriku na heslo.Jde to?

66 Avilan Avilan | Web | 27. června 2010 v 12:49

Já jsem se dostala k blogu z jednoho důvodu... Jednoho dne byla nuda, narazila jsem na nějaký blog a založila si svůj taky...
Podle mě je blog jednoduchý, opravdu nemusím mít žádné znalosti, abych ho mohla mít, tak jako u webové stránky.
Když lidi komentují mé články, aspoň vidím, jestli to někoho zajímá, vidím, že někdo má podobné zájmy jako já.

67 Ivy Ivy | E-mail | Web | 27. června 2010 v 13:04

[59]: Pár tisíc? To přeháníš ;) A programátor nemá s tímhle nic společného, tedy pokud nechce vyrobit svůj vlastní systém. ;)

68 Lady*Citrus Lady*Citrus | Web | 27. června 2010 v 14:45

Je pravda, že tohle hodně blogerů dělá... Já např. ani nvm jak se RSS používá, nebo jak funguje ta zpráva autorovi atd... Ale rozhodně bych svůj blog nikdy nesmázla jen kvůli tomu, že mi tu něco chybí... :-D

69 Aquíci Aquíci | Web | 27. června 2010 v 16:19

S blog.cz jsem spokojená :)

70 Dark princess Dark princess | E-mail | Web | 27. června 2010 v 16:46

kym som sa dostala k blog.cz mala som zopar stranok na webovastranka.sk a estranky.sk ale nikdy to nebolo ono. blogujem uz skoro 3 roky, netusim ako som sa k tomu dostala ale som rada. vdaka blogu som spoznala vela super ludi a teraz mam uz 5. blog, vsetky ma prestali bavit ale tento mam ako dennicek, okrem ineho tam davam crazy fotky a videa napr. zo skoly a veci co ma bavia. zo zaciatku to bolo s designom dost slabe, snazila som sa ako som vedela a postupne som vsetko zlepsovala, teraz si bez problemov robim rozcestniky, pekne menu aj design, dokonca robim designy na objednavku. stale to ale neni dokonale, stale hladam na inych lepsich blogoch napady, navody a inspiraciu na vylepsenie aj ked viem, ze to nikdy nebude dokonale, ale mam moj blog rada taky aky je. takze ked to vsetko zhrniem - blog.cz je to najlepsie co som kedy na nete nasla, je to rychle, jednoduche, zadarmo a hlavne - nikdy som ani na sekundu nelutovala ze som tu a ze sa mozem podelit o svoje nazory :-)

71 Lana Lana | 27. června 2010 v 20:21

[65]: Ne to nejde. Mopžná časem, kdo ví. Už se otom tady debatovalo a byli ankety. Není to tak dlouho, zkus si to najít.

72 Alue Alue | E-mail | Web | 28. června 2010 v 9:56

Já si původně blog založila, protože jsem potřebovala vyprázdnit hlavu. Měla jsem tolik nevyřčených myšlenek, že jsem měla asi dva roky neustálé bolesti hlavy. - V podstatě jsem nepřemýšlela, kde si to založím, blog.cz byla pro mě intuitivní volba a dodnes si to pochvaluji, nikam jinam bych se stěhovat nechtěla, protože když člověk ví jak na to, může postupně blog přetvořit v originální místo, kam se lidé rádi vracejí.
Úprava vzhledu do webové stránky nebo blogu, či oslovování admin/bloger je podle mě otázka vkusu autora.
Ten rád vdolky, jiný holky, podle mě je to vlastně jedno, alespoň je tu rozmanitost a já osobně velmi ráda navštěvuji všemožné blogy a dívám se, kdo co jak vymyslel. Líbí se mi to :)

73 Kittanya Kittanya | Web | 28. června 2010 v 12:07

Opovažte se sdílet blog přes "fejsbúk", to byste mě zklamali.

74 Marky Marky | E-mail | Web | 28. června 2010 v 12:34

[73]: blá blá :-D  :-D  :-D

75 Iswida Iswida | Web | 28. června 2010 v 14:56

Já jsem blog smázla několikrát, a to hlavně proto, že jsem neměla čas na kvalitní tvorbu a nechtěla jsem, aby skončil jako "deníček". Blog beru jako možnost publikovat na internetu i bez znalosti programovacích jazyků. Teď v podstatě znovu začínám (a některé možnosti nastavení mě příjemně překvapily).

76 Aný Aný | Web | 28. června 2010 v 16:33

Článek se mi líbí, i když s většinou nesouhlasím... Jsou jen dvě věci, ve kterých je blog.cz lepší než standardní webová stránka - jednoduchost a uživatelská podpora. Všechno ostatní už je zcela individuální. Vím to, protože mám jak vlastní web, tak blog u vás na blog.cz...

Dle mého, to, čím byste se měli ohánět oproti ostatním webovým stránkám, je blogerská komunita, která se na tomto serveru nechala za ty roky vybudovat. Konec.

77 Janys* Janys* | Web | 28. června 2010 v 18:21

Podle mě je blog mnohem lepší jak nějké "webovky". Je tu i lehčí ovládání (nevím, co bych dělala, kdyby se na blogu objevili HTML a CSS na nastavování). I když už jsem párkrát přála, abych za svým blogem neměla blog.cz ale jen .cz ...:D A to už teď nehraje roli...každý z nás tu blog má..:D

78 moi moi | Web | 28. června 2010 v 18:33

jsem patnáctiletá studentka gymnázia a na můj blog nikdo nechodí

79 Ellisa Ellisa | Web | 29. června 2010 v 11:59

Po webu už nějaký čas netoužím, blog má své výhody a díky Vaši práci se dostává stále na lepší úroveň. Možna mi i obecně víc vyhovuje.

80 Yoshiko Himnisho Yoshiko Himnisho | Web | 29. června 2010 v 13:49

Pro mě je to jak blog tak i www a nevidim v tom rozdíl. Pro mě je na blog.cz i mnohem snažší nastavení a psaní článků. Rozhodně bych nic neměnila a nechala vše tak jak je.

81 ♥♥SinulQa♥♥ ♥♥SinulQa♥♥ | E-mail | Web | 29. června 2010 v 19:37

Blog je podla mňa najlepší a najjednoduhší :-D

82 Keiko Keiko | 30. června 2010 v 23:33

Chtla bych mt svůj blog, ale i web, protože si myslím, že některé věci na blogu jaksi "zapadnou" a taky se obávam názoru, že ke mě nebudou chtít chodit lidi z prostého zaškatulkování (nesprávného) blogu jako nějaké zásadně růžovoučké stránečky s obrázky Majlinky Sairusové co vede čtrnáctiletá holka, co spamuje na slušné blogu hláškami typu "Hlasuj pro mě v SONB *MUCK*" nebo "Máš hezkej blog, hlasuj pro mího pejska v soutěži PLS, MTR!" 8-O A ě jich je dost (u mě letí do koše a blokuju je, doporučuju všem ať dělají to samé).

83 Keiko Keiko | 30. června 2010 v 23:34

Omlouvám se za chyby, dodělává mi klávesnice... :-?

84 Ella016 Ella016 | Web | 1. července 2010 v 16:43

taky jsem byla studentkou Gymnázia a rozhodně jsem si nezakládala blog pro to, abych zapadla mezi kamarády, popravdě o mém blogu vědí všeho všudy tři mí kamarádi a to je všechno. Jestli se na mém blogu objeví nějaká pixelka nebo statistika návštěvnosti,tak to bude leda nějaký error a úžasné blogísky bych nejraději nahlásila za zamořování internetu. Nikdy jsem nezkopírovala jediný článek, všechno je vlastní tvorba, akorát obrázky k článkům hledám na internetu, ale najde se i nějaká má vlastní fotka. Myslím, že blog.cz má něco do sebe a jsem ráda, že jsem si blog kdysi založila :-)
jinak na Gymnázium (čtyřleté) nastupují většinou 15 - 16 letí, ve 14 chodí leda tak na základku...

85 cLuSy cLuSy | Web | 1. července 2010 v 19:53

urcite blog.cz :-D

86 Ally Ally | Web | 2. července 2010 v 0:42

Je to zajímavě napsané :D
své nározy radsi sdilet nebudu :D

87 Tajemná Temnota Tajemná Temnota | Web | 3. července 2010 v 13:18

Já třeba jsem si svůj blog založila, protože jsme chtěla informovat lidi se stejnými zájmy a informovat je co nejpravdivěji a nejpřesněji a taky s nimi sdílet názory. Nevím, jestli se mi to povědlo, poněvač mi tam lidi pořád cpou jenom náké reklamy :D. Ale snad se mi časem podaří to co jsem chtěla :-).

88 kaja-chan kaja-chan | Web | 4. července 2010 v 17:16

enter využívám, i když k ničemu není, jen to zdržuje :DDD

89 Kvakva Kvakva | Web | 5. července 2010 v 18:05

ja osobne mám rada blogy ktoré sa podobajú webom. podla mňa je to len taká móda v designoch, každé obdobie vládnu iné motívy. robím designy a sledujem to. ked sa to bloggerom, alebo adminom páči, neh.
ja osobne ak by som chcela web stránku, už ju mám. no neviem, ja mám blog radšej :)

90 Helena Lišková Helena Lišková | Web | 6. července 2010 v 9:50

Blog je blog, takže se ho nesnažím předělat na něco co nemá být...
Blog www.kralicek-julinka.blog.cz mám kvůli své králičí slečně. Pravidelně tam dávám fotky, informuji co je u "nás" nového a sem tam je tam i video.

Na www.helena-liskova.blog.cz se trošííííčku chlubím tím,co umím. Miluji ruční práce a protože je nemíním prodávat (vždy jen někomu věnuji, nebo dělají radost mně), tak je chci jen vystavovat.

Občas mám na blogu (obou) nějakou anketu, ale to je vše.
Celkem mně mrzí, že na obou mám "zpráva autorovi" a to dá se říci nikdo nevyužívá.
Co mě ale točí - nedávno jsem napsala článek, kde jsem vzpomínala na moji psí slečnu, která před rokem umřela. Chvílu po zveřejnění naskočil komentář "hlasuj pro mě v soutěži" - na tohle prostě nereaguji!

Je škoda, když jediným cílem blogerů je jen "jakou mám návštěvnost" :-( o tom to přece není..

91 Anča Anča | E-mail | Web | 6. července 2010 v 10:35

Často se mě různí blogeři ptají, jak se dá udělat to a to a pošlou odkaz na nějakou www stránku (ne blog). Pravdou je, že blogy (konkrétně Blog.cz) se pomalu, ale jistě přibližují klasickým www stránkám. Podle mě by měl blog být použitelný jak pro nováčka, začátečníka či neználka programovacích jazyků, tak i pro trochu nárčnějšího uživatele. Pokud si s blogem (na Blog.cz) umíte pohrát a svým způsobem ho trochu "ochcat", můžete vytvořit velmi dobrou napodobeninu www stránek. Samozřejmě to zabere více času, než jen naklikat základní vzhledy (kterých podle mě moc v nabídce není, což je také asi důvod nevyužívanosti) nebo jen napozicovat menu. ;)

92 Mell Mell | Web | 8. července 2010 v 20:51

[91]:souhlasím, v dnešní době jde na blogu mnoho věcí, jen je využít =)

93 nestico nestico | 24. července 2010 v 16:36

Tak ja si myslim ze blog.cz poskytuje moznost vytvorit www stranky :).A jak bylo uz receno v clanku,mezery mezi blogem a normalnim webem se ztenčují.
Osobne mam blog.cz moc rad, prisel sem na nej sam asi 6 let zpatky. A dodnes sem nenasel lepsi sluzbu ktera umoznuje vytvoreni stranek/blogu a "vymazlit" ji do individualni podoby. To neumoznuje zadna sluzba v CR.(krome kostrbateho chaotickeho sblogu)A dokonce podobne zahranicni sluzby se tezko vyrovnaji blog.cz.
Dnes jiz nehledam a nesnazim se objevit nove sluzby na blogy pac sem tu nejlepsi objevil a to - blog.cz
Pritom jakš takš programovani html atd umim sem autorem par osobnich stranek na internet centrum a delam stranky pro jednu malou firmu.
A presto mam blog (a autorske blogy v nem) nejradsi.

Jen tak dal blogu.cz :)

PS: slogan mi nepride zavadejci
Rozbalit

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama