Rozhovor s Dragowlin

21. dubna 2010 v 8:00 | Standa |  Rozhovory
Představuje se autorka blogu geoart.blog.cz, vystupující pod přezdívkou Dragowlin.


Dragowlin, autorka blogu geoart.blog.cz

  • Svůj blog geoart.blog.cz sis založila 11.7.2009 v 17:23. Pamatuješ si ještě, co tě k tomu vedlo, a proč jsi tehdy zvolila zrovna název "geoart"?

Docela jste mě překvapil, nevěděla jsem, že mám blog už skoro rok. Ležela jsem onehdy v posteli - pozorovat znuděně televizi už mě nebavilo. Tak jsem brouzdala po internetu a vzpomněla si na sestru (podotýkám mladší, ale přesto ve světě počítačů úspěšnější). Ta měla blog už nějaký ten týden, a tak jsem si řekla, že nejsem zas takový nekňuba, který to nedokáže. A ? Dokázala :)

Název geoart jsem vymýšlela dlouho, aby byl dobře zapamatovatelný a aby něco říkal o blogu. Protože mám ráda složeniny (má přezdívka), vybrala jsem GEOcaching a ART - pro mě v životě velmi důležité věci. A lépe mi znělo geoart než artgeo.

  • Z jednoho našeho dotazníku, který vyplňují bývalí uživatelé, vyplývá, že hodně nováčků v blogování odpadne na samotném začátku po založení blogu, protože jsou zklamáni z malé návštěvnosti. Neměla jsi taky někdy chuť už přestat, a nakolik je pro tebe vlastně návštěvnost důležitá?

Toto mě netrápilo nikdy. První blog jsem měla dva roky. Chodilo tam málo lidí, ale já spíš psala pro sebe, než pro okolí. Poté jsem chtěla začít úplně odznovu - s novou přezdívkou, novou adresou. A to je tato :)

Chuť přestat jsem nikdy neměla, blog je důležitý pro vylévání mých pocitů a nálad :) A když sem ty dva týdnu kvůli času nenapíšu, svět se nezboří.

Návštěvnost. Toť téma na celý blog, ne jen na dvě věty! :) Já nějakou skvělou návštěvnost nemám, ale doufám, že to není kvůli tomu, že bych byla tak strašně nudná, ale z důvodu úzkého zaměření.

A člověka nepotěší, když přijde na blog mnoho lidí (toplist vidí vše :), ale jsou tam jen dvě sekundy, neokomentují a jdou pryč. Proto využívám google statistiky, díky nim mám lepší přehled.

Taky jsem vždy moc ráda, když někdo zanechá vzkaz, než kdyby přišlo 100 lidí a nenechalo po sobě stopu.

  • Jsi členem Autorského klubu. Naplnil Klub tvá očekávání, nebo jsi například zklamaná, protože jsi od něj čekala více?

Ne, nesplnil to co říkal. Splnil toho mnohonásobně více, než jsem čekala!:)

Díky němu mohu číst skvělé články, dívat se na skvělé výtvory jiných - stejně barvami, fotografiemi a geocachingem poblázněných - lidí, a prožívat zážitky jiných. Moc za to děkuji.

  • Přiznám se, že se mi tvůj blog velmi líbí. Ostatně i proto jsem tě před časem vybral jako autorku ilustračních obrázků k článkům na našem blogu. Mám z něj celkově velmi pozitivní pocit a myslím, že musíš být v reálu sympatický člověk s uměleckými sklony. Jak moc se u tebe rozchází tvůj blogový obraz s tím, jaká skutečně jsi? Má návštěvník tvého blogu možnost z tvých článků poznat, jaká jsi ve skutečnosti?

Kdysi mi má profesorka řekla, že nejvíce o člověku prozradí dopisy. Je to pravda. Dnešní moderní dopisy světu jsou - jak jinak než blogy. Člověk se sice může přetvařovat mezi lidmi, ale ve větách napsaných... to ne :) Snažím se, aby z mých obrazů šla dobrá nálada :)

Doufám, že na okolí působím jako usměvavý sangvinický člověk s věčně zapatlanými rukami od barev. A stejně jak se chovám na blogu se chovám i v reálu :) Jen při kritice jsem asi trochu moc přísná :)

  • Je něco, by sis na Blog.cz přála změnit, něco, co ti vadí, něco, co ti chybí, štve, apod.?

Jelikož jsem antitalent na počítače a vše okolo blogu mi musela vysvětlovat mladší ségra (což je pro mě jako pubertálního cvoka vážně potupný stav), tak nic. Nebo ji zase budu muset jak nedávno otravovat :) Ne vážně, všechno je skvělé :)

  • Líbí se mi tvůj výtvor do naší poslední soutěže. Jaké si dáváš šance na umístění ve finále? Sledovala jsi v průběhu konkurenční výtvory, nebo je ignoruješ?

Děkuji za kompliment. Snažila jsem se trochu se pozměnit, aby mě lidi náhodou nepoznali (spíš aby se nezděsili), ale když tady v článku bude má fotka, tak je to už fuk :)

Výtvory ostatních jsem neviděla, jen fotku od Geishy, když jsem byla u ní (ta je moc pěkná). Jinak jsem to nevyhledávala.

V umístění ani nedoufám, zúčastní se mnoho blogů, protože je to poslední soutěž. A fotek obrázků a malůvek bude víc než dost :)

  • Máš na svém blogu nějaký svůj oblíbený článek, na který jsi pyšná, a který bys zde chtěla našim čtenářům doporučit?

Přímo články mám o Geocachingu, které jsou někdy dost dobrodružné. Nejlepší je asi o Drásalovi a o kešce z Francie. No když člověk chodí po památkách o půlnoci a svítí baterkou do obličeje hlídačům, na poznávacím zájezdu leze do tekutých písků a škrábe se o víkendech do kopců a leze do jeskyní, zážitky nasbírá :)


  • Setkala ses někdy s tím, že by někdo okopíroval část obsahu z tvého blogu, a neoprávněně to zveřejnil na svém blogu? Patříš k těm benevolentním jedincům, kteří na problematiku copyrightu pohlíží velkoryse, nebo jsi naopak zastáncem tvrdé ruky zákona a přísných postihů po porušitele autorských práv?

Setkala jsem se s mými obrázky, ale jen s odkazem. To mi nevadí, alespoň vidím, že někomu se obrázky líbí :) Ale kdyby mi někdo zkopíroval půlku blogu, rozsápala bych ho svými drápy :)

  • Máš na Blog.cz nějaké oblíbence (blogy), které bys ráda zmínila?

Oblíbenců mám mnoho. Hlavně tlustjocha, který mi pravidelně komentuje u každého článku :) Geishu, Jeanette, Leni, Zazulin, Ladydog a spoustu dalších, které navštěvuji pravidelně, ale je jich tak moc, že bych tu spamovala :)

  • V poslední otázce máš tradičně možnost našim čtenářům doporučit svůj blog, vyzdvihnout třeba to, v čem je podle tebe zajímavý a proč stojí za navštívení.

Jesli byste rádi navštívili blog o trochu bláznivé holce, která dělá prazvláštní fotky prazvláštním foťákem, obrázky odevšad, a která děsně ráda cestuje po světě a okolí, a u toho hledá kdesi ukryté krabičky, máte rádi britský humor, irské písničky, Francii, moře a nějaké to barvopatlání, tak se stavte. Budete vítáni :)

Díky za rozhovor.

--

Závěrem pár slov stranou. Když jsem dal nedávno čtenářům našeho blogu možnost projevit zájem o účast v rozhovoru na tomto blogu, čekal jsem velký zájem, ale výsledek nakonec předčil má očekávání.

Ozvalo se celkem 53 uživatelů, kteří by byli rádi, kdyby s nimi na tomto blogu vyšel rozhovor. A je zde dobrý předpoklad, že by se jich ozvalo ještě více, kdyby tato výzva nebyla přilepena jenom jako P.S. k relativně "zapadlému" článku o tématu týdne :)

Je dobré zdůraznit, že se jednalo pouze o sondu po poptáce, tedy nic závazného. Pokud bych udělal rozhovor se všemi 53 zájemci a zveřejňoval je v tempu 1 měsíc = 1 rozhovor s 1 uživatelem, pak by poslední rozhovor vyšel někdy kolem září 2014 :)

Takže tudy cesta nevede. Zkoušel jsem se vás ptát na Facebooku, kde mi jedna uživatelka navrhla vrátit se k modelu 1 měsíc = 1 rozhovor s 2 uživateli, což ale nechci. Rozhodl jsem se proto, že ze všech 53 zájemců vyberu pouze autory blogů, které mě nějak osloví (a které splní samozřejmě podmínku, že budou členy AK).

Cílem je ještě více než dříve poskytnout prostor pro představení zajímavým osobnostem z řad našich uživatelů. Pokud jste se přihlásili o rozhovor, pak můžete doufat, že vám někdy přistane ve chránce e-mail s nabídkou rozhovoru, ale dostane se odhadem na každého pátého zájemce.

Bohužel (nebo bohudík - záleží na úhlu pohledu :) lze zajímavé autory originálních blogů na Blog.cz počítat minimálně na desítky, spíše však na stovky, proto je jasné, že na všechny se dostat nemůže. Takže je dobré to vědět, a akceptovat to. Dragowlin je první ze seznamu zmiňovaných 53 zájemců a příští měsíc bude někdo další. Pokud jste se tehdy nestihli přihlásit, pak máte v nejbližších měsících smůlu.
 

18 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 An!tta An!tta | Web | 21. dubna 2010 v 11:37

Dragowlin má velmi zajímavý blog, určitě se tam někdy, až budu mít více času, pořádně podívám ;)
Mimochodem dívala jsem se na její autoportrét... no co říct... prostě krása :-)

2 Chloë Chloë | Web | 21. dubna 2010 v 13:07

Dragowlin je skutočne talentovaná dievčina so zaujímavým blogom ;) Síce priznávam, že tam nechodím až tak často, ale keď sa tam zastavím, tak to stále stojí za to :-P

3 Peet B. Shelley Peet B. Shelley | Web | 21. dubna 2010 v 13:41

pěkné..
když jsem ale poprvé viděla název "geoart", čekala jsem, že blog bude o malování kamenů :D

4 Taychi Taychi | Web | 21. dubna 2010 v 13:45

zdá se jako fajn hola :D
Na její blog  sjem taky koukala aale bohužel to není moje kafe.ale i taak je to krásné..
P.S. škoda že nejsem v AK.

5 Michaela Vančurová Michaela Vančurová | Web | 21. dubna 2010 v 14:35

má hezký blog :)

6 Dragowlin Dragowlin | Web | 21. dubna 2010 v 16:07

Mé psací "veledílo" se již uveřejnilo...:D Děkuji za pěkné komentáře:) Mi to trvalo vyplnit snad hodinu :D

7 Žirafka Žirafka | Web | 21. dubna 2010 v 16:14

Autorka je velmi sympatická. Vypadá i docela že ví, co chce a stojí si za tím. A je i originální ;-). DEsign má taky moc hezký a rozhovor je dobrý, vybrali jste dobře ;-).

Jen tak dál a přeju hodně úspěchů

8 VERiza VERiza | Web | 21. dubna 2010 v 16:15

Škoda, chtěla jsem se zůčastnit. Zrovna nedavno jsem si vzpomněla, kdeže byla ta možnost přihlásit se do rozhovoru. Ale nevadí...

9 Matt (Sprosté povídky) Matt (Sprosté povídky) | E-mail | Web | 21. dubna 2010 v 16:17

Ty jo, kvalita rozhovorů prudce stoupá a od strojových nudných dotazů konečně upustilo a nyní cítím to osobno :)
To člověk úplně taky touží mít takovej rozhovor. :-)

10 misahad misahad | Web | 21. dubna 2010 v 16:38

Na blogu geoart jsem už párkrát byla a jelikož mám ráda, jak geocaching, tak, jak říká autorka: barvopatlání, moc se mi na jejím blogu líbilo. Přeju hodně dalších úspěchů nejen vrámci nalezených keší ;)

11 Maruška Maruška | Web | 21. dubna 2010 v 16:49

pekny rozhovor a jeste peknejsi jeji blog

12 Luci LoveRock Luci LoveRock | Web | 21. dubna 2010 v 17:39

Ano...geoart blog mám hodně ráda :)

13 Jeanette Jeanette | E-mail | Web | 21. dubna 2010 v 21:11

Dragowlin fandím, má opravdu talent a skvělý blog ♥ :-) :-D

14 ethnea ethnea | Web | 22. dubna 2010 v 2:53

Tenhle blog znam uz delsi dobu a navstevuji casto.

15 Gumeedek Gumeedek | Web | 22. dubna 2010 v 9:38

Blog Dragowlin znám už delší dobu. Musím se ale přiznat, že na něj moc nechodím, protože jsem líná... Ale když jsem tam teď po delší době opět byla, zjistila jsem, o kolik jsem přišla. Takže to jistě s návštěvami napravím... ;-)

16 Dullsinea Dullsinea | Web | 22. dubna 2010 v 10:21

Moc talentované děvče, jsem ráda, že právě s ní jste udělali rozhovor. A abych pravdu řekla, ten její autoportrét je..uhrančivý. Moc povedený...hrozně se mi líbí, prostě člověk, který umí a ví jak zaujmout.

17 HanisShka HanisShka | Web | 22. dubna 2010 v 13:59

Konečně jsem měla čas, si to přečíst - kde jinde, než ve škole.
Dragowlin je hodně talentovaná dívka a její blog jsem si tedy fakt zamilovala. Sice tam nechodím často a pravidelně, ale párkrát jsem na ni narazila. Teď tam pravidelně chodit začnu, protože tenhle blog je jeden z autorsky nejlepších, co tu jsou - a to teprve rok!!
Zajímavé a její odpovědi velice čtivé a pozitivně naladěné :)

18 TlusŤjoch TlusŤjoch | Web | 22. dubna 2010 v 15:02

Tenhle blog má ohromný potenciál a své čtenáře si už našel.

19 David Makovec David Makovec | E-mail | Web | 22. dubna 2010 v 15:16

Prostě má talent.. to je proště cítit !

20 nihil-sub-sole-novi nihil-sub-sole-novi | Web | 22. dubna 2010 v 16:05

dragowlin má jednoducho perfektný blog, to sa nemôže uprieť :)
no som zvedavá, či sa mi niečo objaví v schránke :D každopádne, asi nemám veľkú šancu :D

21 monyka monyka | Web | 22. dubna 2010 v 16:39

zajímavý blog,občas navštěvuju

22 Sen Sen | Web | 22. dubna 2010 v 21:02

Heh, celkom by som mala záujem o rozhovor, ibaže nie som v AK n_n" No čož :3
Zaujímavé odpovede^^ Z rozhovoru vyznie Dragowlin naozaj veľmi sympaticky :)

23 Lady Dog Lady Dog | Web | 23. dubna 2010 v 8:08

ó,jaké ódy se na mě pějí v rozhovoru,jakožto na sestru dragowlin .. :D prý že jí pomáhám se vzhledama? cc.. :D

24 i-eighty-nine-ten i-eighty-nine-ten | Web | 25. dubna 2010 v 13:24

je nějaká možnost se přihlásit do rozhovoru nebo si lidi na rozhovor vybíráte sami? :)

25 i-eighty-nine-ten i-eighty-nine-ten | Web | 25. dubna 2010 v 13:26

[24]:aha teď jsem si přečetla ten poslední odstavec-škoda no :)

26 Anča Anča | E-mail | Web | 8. května 2010 v 12:32

Dragowlin se jeví jako moc milá slečna :) Díky rozhovorům s autory blogů jsem našla další zajímavý blog ;) Kromě toho mě Geocaching taky celkem pohltil :D

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama