Neaktivní blogy - co s nimi?

19. února 2010 v 11:14 | Standa |  Ptáme se vás
8767a6c2f8_40715533_o2

V anketní otázce na únor zjišťujeme váš názor na téma, které vás poměrně zajímá, a které komunita uživatelů Blog.cz vnímá jako důležité. Řeč je o neaktivních blozích a otázce, co s nimi.


Nejprve výsledky minulé ankety: 43% z vás preferuje pro autora blogu označení bloger/blogerka. Naopak nejméně - 6% hlasujících - si myslí, že nejlepší název je blogař/blogařka.

snímek obrazovky

A nyní už k aktuálnímu tématu. Řada uživatelů Blog.cz si založí nový blog, ale po čase se mu přestane věnovat a blog "opustí". Aktivní blog definujeme dvěma kritérii: autor se do něj přihlašuje a alespoň občas publikuje nové články. Neaktivní blog je tedy takový, do kterého se autor dlouho nepřihlásil ani nezveřejnil nový článek.

Takových blogů není zrovna málo, a je zajímavé, že řada uživatelů Blog.cz pociťuje jako jakousi "nespravedlnost", pokud někdo "zabírá pěknou adresu blogu", a současně se blogu nevěnuje.

Požadavek na rušení neaktivních blogů často figuroval i mezi vašimi návrhy na vylepšení Blog.cz v jedné z našich soutěží, kterou jsme pořádali v červenci 2008 (kde měli soutěžící za úkol vymyslet 10 vylepšení Blog.cz).

Přitom platí, že pokud čtete tento článek, pak na 99% už nějaký svůj blog máte (a dost možná jich máte i více než jeden). Zdálo by se tedy na první pohled logické, že by vám tudíž mělo být jedno, jestli někdo má neaktivní blog na "pěkné adrese".

Ale není tomu tak - na uživatelskou podporu Blog.cz se často obracíte s přáním, abychom mazali neaktivní blogy. Typický uživatel Blog.cz totiž během svého působení vystřídá hned několik blogových adres, proto pociťuje potřebu mít možnost založit si kdykoli blog na nové "pěkné adrese".

Už nějakou dobu proto máme na Blog.cz novou funkci - uživatelé, kteří se do svého blogu nepřihlásí více jak 3 měsíce, obdrží automatický e-mail, který je informuje, že jejich blog může být zrušen, pokud se do něj nepřihlásí. Vycházíme z našich podmínek, které jste všichni odsouhlasili při založení blogu, a ve kterých vás informujeme, že jsme oprávněni smazat blog, do kterého se autor déle jak 3 měsíce nepřihlásil.

Zde se již nabízí řada otázek. Jaká je optimální doba pro prohlášení blogu za neaktivní? Jsou 3 měsíce málo, příliš, nebo akorát? Je správné někomu zrušit blog, když je zde teoretická šance, že by se mu po čase mohl zase začít věnovat? Jedna konkurenční služba neaktivní blogy neruší vůbec a každý založený blog je tam na věčné časy - je to lepší řešení než mazání, nebo naopak horší?

S rušením neaktivních blogů souvisí další velké téma - předávání obsazených neaktivních blogů jiným uživatelům. Snažíme se vám vycházet vstříc, a proto pokud najdete dlouhodobě neaktivní blog, pak si o něj můžete napsat. Pokud se do něj jeho autor nepřihlásil déle jak 3 měsíce, a není registrovaný v jiném z našich projektů (např. Galerie.cz), pak obsah blogu smažeme a předáme vám prázdný blog, abyste mohli začít od začátku.

S tím se pojí jedno velké nedorozumění. Nejčastěji si uživatelé Blog.cz píší o neaktivní blogy, jejichž adresa se váže k fenoménu počítačové hry The Sims, nebo k nějaké celebritě. Řada z nich ale doufá, že dostane neaktivní blog včetně původního obsahu - to by ale nešlo.

Jednak takto předcházíme problémům s pozdějšími tahanicemi kolem autorského práva, pokud by se ozval původní autor. Za druhé není možné někomu předat blog včetně obsahu prostě proto, že si myslíme, že není správné, aby někdo bezpracně přišel k blogu i s články, obrázky a designem jen proto, že se do něj původní autor dlouho nepřihlásil.

Tudíž platí pravidlo - pokud chcete obsazený blog, pak ho dostanete prázdný, abyste mohli začít pěkně od začátku, a mohli do blogu vtělit svou osobnost.

Je mimochodem zajímavé, že z našich zkušeností plyne jeden překvapivý poznatek - většina uživatelů, kterým jsme předali nějaký neaktivní blog, se mu po čase stejně přestali věnovat, a blog na pěkné adrese opět zůstal neaktivní.

Čím to podle vás je? Není tedy tak trochu marné předávat neaktivní blogy jiným uživatelům, když se jim stejně nebudou věnovat? Nebylo by lepší obsazené blogy prostě nikomu nepředávat, a pouze rušit ty neaktivní, aby si je noví uživatelé mohli znovu založit?

Anketní otázka na měsíc únor tedy zní:

Je správné rušit neaktivní blogy, a předávat je smazané novým uživatelům Blog.cz?

Hlasujte v anketě, a určitě budeme i rádi, pokud se k tomuto tématu vyjádříte i obšírněji v komentáři pod článkem.
 

112 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

Zobrazit vše (271)
Zobrazit starší komentáře

201 Es Es | Web | 24. února 2010 v 18:06

Asi takhle. Pokud je blog neaktivní, a je vidět, že si na něm uživatel dal práci, tím myslím, že ho jen nezaložil a nechal jen tak být, nebo to není hromada zkopírovaných článků jsem pro to,a by se nemazaly. Nebo rpostě člověku poslat(jak tomyslím děláte) upozornění, že blog může být smazán. Pokud se ani ted nepřihlásí, obsah bych smazala a nechala to být. Až někdo bude chtít adresu toho blogu, at si ho tam založí

202 Zdenál Zdenál | 24. února 2010 v 18:21

Vytvořené blogy, které mají obsah a tudíž nejsou prázdné, nemazat, ale odsunout někam jinam a jméno tím uvolnit. Některé blogy mohou být čtené a zajímavé i hodně dlouho po tom, co se o ně autor nestará. Koneckonců takový Homér napsal svůj "blog" a čte se už přes 3000 let :)
Jedině, že by snad docházelo místo na serveru (což nepředpokládám), tak by se mohly promazat ty blogy v archivu, které už opravdu dlouho vůbec nikdo nečetl (řádově tak několik let)

203 Papája Papája | E-mail | Web | 25. února 2010 v 17:00

3 měsíce přijde málo, protáhla bych to tak na půl roku až rok

204 Kittanya Kittanya | Web | 25. února 2010 v 18:18

[2]: No je to sice škoda.. Ale na druhou stranu, jak mají naši kluci čichat, jestli dotyčný s ena blog vyprdnul a nebo umřel nebo něco jiného? To je zase z jejich strany nereálné..
Ale myslím, že kdyby uviděli parte na blogu a k tomu komentáře od přátel, kteří si nepřejí smazání blogu, tak si myslím, ž eby ho zachovali jako vzpomínku.

205 lisnice lisnice | Web | 26. února 2010 v 11:45

Nějak mě nenapadá žádný důvod proč by o mazání měl rozhodovat kdokoli jiný než autor blogu. To už by mělo větší smysl umožnit lidem postupem času blog přesunout jinam a na stránky třeba na 3 nebo 6 měsíců umožnit umístění stránky "moved permanently". A pak samozřejmě kompletně zrušit. Ale vždy jen na popud uživatele.

206 Chi-chan Chi-chan | Web | 26. února 2010 v 14:18

[202]: Tak aby byla volna adresa :-D

207 naruto-inuyasha naruto-inuyasha | 26. února 2010 v 14:28

já osobně jsem proti mazání neaktivních blogů. Sama jeden takový vlastním a ikdyž už prostě nemám sílu se k němu vrátit a publikovat tak am občas zaběhnu zavzpomínat..:) Mám ten blog ráda, je v něm kus mě a kdyby měl jednoho dne prostě zmizet,asi by mě to hodně zklamalo..

208 flash-of-pleasure flash-of-pleasure | E-mail | 26. února 2010 v 17:15

Pokud to jeste nikdo nenapsal - funguje to tak na mnoha servrech, na facebooku a dalších: Pokud si uživatel smaze svuj profil, přihlášením ho opet zaktivuje. Ja bych bylo pro mazání neaktivních blogů, který už nebyl pouzívan blogerem třeba déle než půl roku a pokud se po půl roce opět přihlásí, opět se jeho blog zaktivuje..nevím, jestli to nějak vyřeší situaci. Na druhou stranu nemůžu opomenout komentář 205, záleží na situaci.

209 Micu Micu | Web | 26. února 2010 v 20:49

Súhlasím s komentárom č. 2 a mnohými ďalšími. Blogy by sa bez dovolenia autora rušiť nemali. Aj keď bloger dlhšie nepríde, alebo jednoducho ak prestane pracovať na svojom blogu - o 10 rokov a viac sa naň predsa má právo vrátiť, aby si pospomínal, aké to kedysi bolo, čo ho trápilo. Na viacerých článkoch si autori dali hrozne veľa práce, potom dlhšie neprídu a čo - články sa vymažú? Podľa mňa by si mal každý na svojom blogu nastaviť, či súhlasí so zmazaním a po akom dlhom čase. 3 mesiace sú pre veľa blogerov veľmi krátky čas.

210 Monique Monique | Web | 26. února 2010 v 21:07

No, určite je strašne veľa neaktívnych blogov, ktoré ani nemajú žiadny obsah, len zaberajú miesto. Určite by ich bolo treba premazať. Ale zase sú také blogy, ktoré je škoda zmazať, niečo tam aj je... no myslím, že taký prieskum by bol príliš náročný a dosť nereálny... čiže súhlasím s mazaním. V každom prípade, nesúhlasím s tým, aby sa predával aj pôvodný obsah zmazaného blogu. To by bolo naozaj dosť podlé.

211 Kawaii-chan** Kawaii-chan** | Web | 26. února 2010 v 22:11

NEJHORŠÍ je když někdo smaže blog který je dlouhpu dobu pazastaven..

212 Ayame Ayame | 26. února 2010 v 22:43

Mazala bych neaktivní blogy, které jsou prázdné - není na nich žádný článek a zbytečně zabírají adresu, kterou by někdo chtěl použít. Naopak bych třeba nemazala blogy, na kterých jsou zajímavé články a ostatní blogeři se z nich můžou něco dozvědět nebo poučit.
Jenže to asi nejde no :).

213 zRzQa► zRzQa► | Web | 27. února 2010 v 11:34

rozhodně hlasuji pro: Jsem pro rušení neaktivních blogů. Ale jsem proti tomu, aby se neaktivní blogy někomu předávaly, a to i smazané.

214 Maja_N Maja_N | Web | 27. února 2010 v 16:40

Podľa mňa treba neaktívne blogy rušiť a novým majiteľom ich dať bez predchádzajúceho obsahu, ale pôvodný majiteľ blogu by mal byť upozornený na to, že jeho blog bude zmazaný. Niekto môže byť napr. na dlhú dobu odcestovaný a nemá buď čas, alebo  prístup k internetu, alebo môže mať napr. cestovateľský blog a nové články pridáva len v určitom období....

215 Maja_N Maja_N | Web | 27. února 2010 v 16:50

Teraz som si od vás našla mail k aktuálnej téme. Týka sa blogu www.restauracia-salvador.blog.cz
Založila som ho len kvôli projektu z manažmentu, kde som si mala predstaviť, že som majiteľkou reštaurácie a mala som zorganozovať gastronomickú akciu, ktorá by sa dala reálne uskutočniť a súčasťou bola aj propagácia. Už ten blog nepotrebujem, ale je mi ľúto zrušiť ho. Keby som však vedela, že má o túto adresu záujem aj niekto iný, tak by som určite netrvala na tom, aby ostal navždy a prenechala by som adresu novému majiteľovi...

216 Simmie Simmie | 27. února 2010 v 20:05

Já se ejdnou k blogu vrátím ... já tu mam blog o Egyptě měsíc neaktivní ... ale vrátím se tak nepředávat ani nemazat pls ... já přísahám, že se vrítím ... vlastně se chci vrátit.

217 Lenka Lenka | E-mail | Web | 27. února 2010 v 21:08

Tahle otázka je rozhodně zajímavá...osobně si myslím, že by nebylo špatné předávat blogy novým autorům(samozřejmě bez starých článků)...ale možná bych tam zavedla i podmínku, aby s tím původní autor souhlasil a nebo ho na to aspoň upozornili a on se k tomu mohl vyjádřit.

218 Elizabeth Ranovská Elizabeth Ranovská | Web | 28. února 2010 v 12:20

Jsem pro možnost 2. Ten obsah si potom může příští uživatel libovolně upravit nebo přepsat. Víte, kdyby někomu předali prázdný blog, bylo by to jako kdyby mu dali úplně nový blog který si může uživatel založit sám. :-?

219 pure beauty pure beauty | E-mail | Web | 28. února 2010 v 21:23

No, hlavně až mi to budete chtít smazat, tak mi dejte aspoň předem vědět, ať se mohu nějak zařídit, protože bych o blog nerada přišla, i když teď nic nepíšu..

220 net-destroyer net-destroyer | 28. února 2010 v 23:42

to ke přesně ono, někdy autor napíše v počáteční euforii spoustu zajímavých a třeba užitečných článků a přestane ho to bavit nebo nemá čas. Potom by bylo lepší obsah blogu nějak archivovat a adresu uvolnit.[5]:

221 net-destroyer net-destroyer | 28. února 2010 v 23:50

A ještě jedna věc, tři měsíce je velice krátká doba jako dělaná pro nemos, delší cestu, stáž, brigádu, období smutku a depresí a podobně. Není vůči autorovi spravedlivé aby byl už po tak krátké době zbaven něčeho co třeba chce využít, ale nemůže. Viz. já, která jsem po stěhování narychlo byla kvůli neschopnému O2 bez netu skoro 4 měsíce

222 nevim nevim | Web | 1. března 2010 v 15:02

napsal bych mu na e-mail 3 upozornění
(1upozornění za týden) pak bych to smazal ;-)

223 Maruška Maruška | Web | 2. března 2010 v 14:37

Podle mě i přes to,že se blogu nevěnuje,tak se mu věnoval.Dalo mu to práci,tak proc ho mazat????Sice je hodne adres obsazenych,ale neaktivita na blogu nemusi trvat vecne.Mohou se vratit,ale kam pak?

224 Aník Aník | Web | 2. března 2010 v 18:10

no...ja bych byla pro mazani neaktivnich blogu, ale taky zalezi na tom, jestli ma jeste ten blog co rict. pride mi zbytecny mazat blogy, kde je spoustu uzitecnych clanku a chodi na nej lidi, kteri je radi ctou, nebo galerie obrazku, jejichz autor proste treba zrovna nema tvurci obdobi.... na druhou stranu mi ale pride zbytecny nechavat tu na veky blogy, kde je treba 5 clanku a autora to proste prestalo bavit....
melo by se to podle me posuzovat blog od blogu.. :-)

225 psychic-deviation psychic-deviation | Web | 5. března 2010 v 6:48

Jde o ráz blogu. Pokud na něm budou akorát fotky Miley Cyrus a Zaca Efrona, at s prominutim tahne k certu. Nejsem pro predavani, jak jste sami poznamenali, casto ho opusti i "adoptivni rodice", tak to jaksi ztraci smysl. Na blog.cz jsem vlastne od jeho zacatku a bohuzel na blog, kde by obcas padla nejaka myslenka a ne jen statusy ze twitteru a photoshooty, narazim sakra malo

226 Clare J. Clare J. | 5. března 2010 v 10:50

Stala se mi nemilá věc, můj blog byl jednou předán, přežila jsem to, protože už jsem se mu nevěnovala ... stupidita je v tom, že :
Za prvé: jsem na svém e-mailu neobdržela zprávu o tom, že se jako můj blog má někomu předat, takže jsem se proti tomu nemohla nijak bránit, a za druhé: člověk, který si ho přebral už na tom blogu nepůsobí, napsal že jde jinam, a ten co přebral mu bude sloužit na zkoušení designů ....
Takže podle mě by alespoň mohlo chodit "upzornění"
člověk by si také mohl uvědomit, že náhody se dějí a existuje zákon schválnosti, např (je tomu zrovna den co jsem 3 měsíce nenavštívila blog ... no joj byla jsem na dovolené a zrovna toho dne mi ho někdo přebere, bez upozornění, vrátím se dalším dnem a blog už není můj .... co si o tom mám potom myslet) nevím jestli to že mi nepřišla upomínka je jenom blbá chyba ale nic mi nepřišlo ....
Nechtěla jsem být neslušná jestli to tak vyzní, jen jsou něktří tak majetničtí, že chtějí ten blog kvůli dobré adrese jen kvůli návštěvnosti, začínající blogeři a především ti mladí mají jediný cíl , mít co největší návštěvnost a to je ubohé ...

227 kerria kerria | 5. března 2010 v 22:37

Nepoužívané blogy určitě rušit. Otázka po jaké době se mi nezdá tak jednoduchá. 3 měsíce jsou myslím příliš krátká doba. Jsou situace, kdy člověk nemá možnost svůj blog aktivně spravovat a doplňovat (např. vážné zdravotní problémy) a mnohdy to může trvat déle. Jako optimální bych viděla dobu 1 rok.

S předáváním adres blogů souhlasím. Ale administrace blog.cz podle mě nemá právo zároveň převádět i obsah. Pokud někdo chce zavedený blog vč. obsahu, mělo by to být vždy po dohodě s původním vlastníkem. Možná by stálo za úvahu, nabízet službu "zprostředkování převodu" - nějaký formulář, který by zájemce vyplnil, nabídl výši odstupného, automat by to všechno zaslal původnímu vlastníku a v případě jeho kladné odpovědi by se blog mohl převést. Nový vlastník by si změnil heslo...

228 Tina Tina | 5. března 2010 v 22:55

Mnohdy jsem byla svědkem nepříliš pěkné situace- původní majitel zrušil blog, jeho adresu začal používat majitel nový a i přesto, že všechny články zmizely, nový bloger těžil z úspěchů toho starého. A největší drzostí bylo to, že se začal vydávat za původního blogera. V komentářích potom občas byly vidět hádky o to, kdo vlastně je "ten pravý".
Předávat a rušit blogy má podle mě smysl v případě, že to nikomu neuškodí...chápu,že je náročné kontrolovat každý blog, jaký má vlastně obsah, ale mazala bych jen ty blogy o celebritách, nejnovějších módních výstřelcích a podobných věcech,kterých je všude až příliš a "autora" to brzy omrzí. Psát na blog každý den "Achojííík, dneska nějak nevím co psát,tak se mějte, papinky pap" opravdu mnoha lidem nerozjasní den ani je to nijak jinak duševně neobohatí. Někteří lidé na svůj blog píší povídky. A někteří píší vážně nádherné povídky. Což je případ jedné autorky, kterou uštvaly negativní reakce závistivců. Déle než rok blog nefunguje, žádné nové články nepřibývají,ale...v archivu tam zůstaly ty povídky. Jsou i blogy, které obsahují úvahy autora o aktuálním dění, něco, co vám den rozjasní, přinutí vás se zamyslet.Tyhle blogy bych nechala. Nemazala bych je, ani bych je nikomu nepředávala. Několik lidí tu už navrhlo "přesunout blog jinam a uvolnit tím adresu i zachovat obsah". Pokud by to nešlo jinak i tohle by bylo řešení.
3 měsíce, to je krátká doba na smazání blogu. Příliš krátká. Člověk nastoupí do časově náročného zaměstnání, odjede na delší dobu pryč(příklad mojí kamarádky-odjela na půl roku do Anglie a pokud něco, tak jednou za měsíc získám krátký e-mail o tom, jak nic nestíhá), kvůli stěhování nemá delší dobu internet, počítač má v opravě a tak dále a tak dále...a když se konečně dostane na blog zjistí, že je zrušený nebo ještě "lépe" předaný někomu jinému.
No, ano, já vím, že tu mluvím o něčem, čemu sama moc nerozumím a že se to řekne líp, než udělá.
Už je to pár měsíců, co jsem změnila blog, ale s tím původním se mi stále nechce rozloučit. Nevím, prostě jsem si k němu za ta léta vytvořila vztah :D Je pravda, že se k němu asi už nikdy nevrátím, ale někdy přijdu a řeknu si: "Aha, tak tady jsi začínala s tím divným fialovým designem s bublinkama a topila se v moři blogerů a blogerek a snažila se prorazit(Což se ti mimochodem stále nepodařilo. Budeš se, holka, muset víc snažit.)Ti lidé,které jsi tady poznala,..." Asi vám teď připadám jako blázen, ale vážně v tom je spousta vzpomínek(ačkoli to tak nevypadá, protože blog několikrát prošel řádným promazáním :D). Člověk přijde a uvědomí si, jak se za ta léta změnil...

229 XLightning XLightning | E-mail | Web | 6. března 2010 v 9:17

Podle mě smazat a pokud někdo teda chce, předat ho novému uživateli. Když totiž chce pracovat na svém blogu, tak pracuje je? A nenechává ho tak.

230 Purple Purple | Web | 6. března 2010 v 11:23

Je pravda, že jsem pár neaktivních blogů měla, zapomněla jsem na ně totiž heslo a snažila se je smazat. Často se mi to podařilo až po dost dlouhé době.
Myslím, že pokud někdo na ten blog nenapíše, že končí a pak se tam neukáže týden, neměl by se mazat, ale po třech měsících je už dlouhá doba aby se vrátil a s tím e mailem je to docela správné.
S tím: smazat údaje a dát úplně čistý někomu jinému je dobrý nápad, ale zase, co když se majitel blogu vrátí a všechna jeho tvorba je smazána?
S tím smazat a dát dalšímu souhlasím u nově založených blogů, kde je tak jeden článek a pak se na ten blog jeho majitel vykašle.
I mě přišel takovýto e mail a jsem za to ráda, že jsem je konečně mohla zrušit. už jsem dřívě chtěla, ale buď jsem zapomněla adresu nebo heslo.
Myslím si, že váš postup je správný, ale jak říká Tina, 3 měsíce je krátká doba pro někoho a někdo se brzy vrátit nemůže.
Je to samozřejmě na Vás. Mě se samozřejmě nelíbí, když si můžu dát jen adresu, která se mi moc nesedí, protože tu moji oblíbenou, si udělal někdo a nepoužívá ji.
Je to těžké rozhodnout jakou dobu nechat tomu blogu a pak ho zrušit.
Škoda, že je tolik blogerů, kteří založí blog a už nikdy se k němu nevrátí a ani ho nesmažou.

231 NikkyT NikkyT | Web | 6. března 2010 v 12:07

[9]: JJ tohle si napsala dořře  ;-) souhlasim s tebou  :-)

232 knock-knock knock-knock | E-mail | 6. března 2010 v 14:48

ARCHIVOVAT!
Myslím, že když už rušit staré blogy kvůli lukrativní adrese, budiž, ale  připadá mi kruté je zrušit definitivně. Za ideální bych považovala: ty, které vypadají smysluplně (tj. obsahují víc než jen pár fotek nebo nesmyslných výkřiků) přesunout na blogí hřbitůvek, tj. do archivu, kde by mohly být vyhledatelné při zadání původní adresy. Např. by se objevila hláška: "Několik blogů s tímto názvem bylo archivováno. Můžete přejít k aktuálnímu [maturanti.blog.cz] nebo budete přesměrováni na [maturanti_01.archiv.blog.cz] [maturanti_02.blog.cz]"

Sama mám dva další blogy, na které přispívám povídkami, vzniklými na základě hraní MMOPRG. Frekvence psaní je pak závislá na tom, kdy se ve hře událo něco, o čem stojí za to psát a taky kdy mám čas to napsat. Čili se přihlašuji někdy párkrát za měsíc, ale jindy třeba taky až za půl roku. Chodí tam ale návštěvníci, kteří si moje povídky rádi čtou, třeba i pro to, že v nich sami vystupují. A všechny by nás určitě moc mrzelo, kdyby tyhle blogy zmizely bez náhrady. (a ROZHODNĚ bych nechtěla, aby je někdo přebral se stávajícím obsahem a dopisoval podle svého!)
Vidím, že podle hlasování převládá "smazat", pak bych se aspoň přimlouvala za to, aby byl blog PŘED SMAZÁNÍM ZAZIPOVÁN A ODESLÁN NA AUTOROVU ADRESU.

233 Angi Angi | Web | 6. března 2010 v 14:56

já jsem pro předávání prázdných blogu novym autorům. šance že se na to i novej autor vybodne je dost velká xD

Ale je tu jedna věc co mi stále bude vrtat hlavou. Mívala jsem jeden blog a přestěhovala jsem se na jinej. Na starej blog jsem se přihlašovala jednou za týden a najednou byl blog smazanej :( Doted jsem nepochopila proč, podmínky jsem neporušovala, žádné upozornění mi nepřišlo, tak nevim co se stalo... na truc jsem si blog zualožila znovu a druhej den bum  znovu tu nebyl a když jsem se na tu adresu chtěla přihlásit napsalo mi to něco jako "blog již existuje ale autorka blog nemá" a já to vůbec nechápala....

234 Minion Minion | Web | 6. března 2010 v 15:47

Jsem rozhodně pro třetí možnost - nemazat založené blogy!! Sice zabírají "hezčí jméno" ale pokud obsahují aspoň nějaké informace, které by někomu mohly pomoc, tak je dobré tyto blogy nerušit. A navíc - já taky nepíšu články neustále, občas si dám pauzu a rozhodně by mě velmi mrzelo, kdybych zjistila, že mi ho po pouhých 3 měsících neaktivnosti smazali!!
Jsem pouze pro mazání blogů, na kterých nebyl nikdy zveřejněn článek.

235 Míša*** Míša*** | Web | 6. března 2010 v 18:11

[234]: : souhlasím ...připadá mi kruté mazat blogy se zveřejněnými články, vždycky si říkám, že by byla úplná senzace v dospělosti nalézt svůj ztracený deníček a začít číst. Ale pochybuji, že budu schopná se do svého blogu přihlašovat, co tři měsíce... to je hodně krátká doba...dala bych tak půl roku...

236 lovegc lovegc | Web | 6. března 2010 v 22:14

Tak jsem se konečně prokousala všema komentářema. S nějakými souhlasím, s většinou však ne. O svůj blog jsem se starala něco přes dva roky a proseděla jsem u něj neskutečně času. Před rokem se vyskytly nějaké osobní problémy a do toho jsem měla nastoupit do posledního ročníku na střední a věděla jsem, že blog prostě zvládat nebudu. Jak už tady někdo psal, každý blog by se měl posuzovat individuálně. Můj už je neaktivní rok ale po maturitě bych se k němu zase ráda vrátila protože si myslím že to má smysl...

237 Mia Millionaire ^^ Mia Millionaire ^^ | 6. března 2010 v 22:41

Souhlasím s těmi, co píší že 3 měsíce je krátká doba. Podle mě by se měly smazat po 3 měsících hlavně ty blogy které si někdo založil a přitom nepřidal ani jeden článek. O TAKOVÉM blogu bych řekla že je neaktivní. Ale jsou i tací, co si založí blog, starají se o něj třeba 2-3 roky a poté na něj nemají čas třeba kvůly práci apod. a ti jednou třeba budou rádi když narazí na svůj starý blog, podívají se co na něj přidávali, zavzpomínají atd..Podle mě by se neměl psát autorovi blogu e-mail že jeho blog bude zrušen ale e-mail ve kterém by bylo něco jako jestly souhlasí s tím že se jeho blog zruší. Myslím, že někteří se ke svému starému blogu třeba jednou, po delší době budou chtít vrátit a když zjistí že jejich blog byl zrušen, nebo že ho někdo převzal a (v tom horším případě) se o něj ani nestará tak mu to bude líto...Vždyť některé vzpomínky by neměly být zapomenuty..

238 CC CC | Web | 6. března 2010 v 23:46

Řekla bych, že tři měsíce jsou pro neaktivní blogery dost dlouhá doba na to, aby se rozhodli, jestli budou svůj blog ještě navštěvovat a zveřejňovat články a nebo ne. Také jsem měla období, kdy jsem na blogu nebyla, ale asi po třech týdnech mi to začalo chybět. Porovnejte tři týdny a tři měsíce.
Neaktivní blogy bych rozhodně smazala. I kdyby se předávaly smazané blogerům, co by o ně stáli, tak by to podle mě bylo k ničemu, neboť člověk si více cení věcí, které sám vybudoval. Proto se původně neaktivní stanou ze znovuaktivních na opět neaktivními, ačkoli vinou jiného blogera.

239 Myší Královna Myší Královna | Web | 7. března 2010 v 13:19

Já vím, že nesprávně, ale často se na blogu nazývám "admin" - jsem na to prostě zvyklá.

240 Tinka Tinka | 7. března 2010 v 14:07

Znám některé blogy, kde je třeba spousta hezkých povídek, článků apod., ale vlastník už na blog nemá čas a tak napíše, že končí a nechá tu blog jako archiv. Nešlo by teda nějak udělat, že by byla možnost z blogu udělat archiv a dál by existoval, ale adresa by byla volná? Je to takový idealistický, ale co už. :-D

241 Geesy Geesy | 7. března 2010 v 22:35

Podle mě by se blogy určitě předávat neměly.. Smazat ano, ale at si ten, co ten blog chtěl, sám zjištuje, jestli je ta adresa volná nebo ne.. :) a taky je fakt, že ti lidé, co se blogu věnovali a mají tam povídky a básničky, tak by se snad rušit ani neměly.. podle mě je to škoda a některé druhy blogů , jako například s básničkama, by tu do toho archivu měli zůstat :-)

242 lady-jessie lady-jessie | E-mail | Web | 8. března 2010 v 16:43

Osobně si myslím, že autoři neaktivních blogů by se měli kontaktovat e-mailem. Pokud by (třeba) do měsíce začali být opět aktivní, blog by se nerušil. V opačném případě se blog zruší.
Případně, pokud by to byl blog s nekopírovanými články a DOBRÝM obsahem, rušit by se neměl, aby zůstal dál přístupný pro všechny, kteří by si v něm rádi četli.

A předávání? To ne.

243 Zajka Zajka | Web | 8. března 2010 v 17:18

podla mna by ste mali mazat neaktivne blogy a nikomu ich nepredavat. Ked ich nejaky clovek chce, nech jednoducho napise blogerovi, ktremu patri, ked je aktivny , a ked nie je, tak nech si pocka, az ho zmazete, a urobi si tam.

244 Bella Praghese Bella Praghese | Web | 8. března 2010 v 18:41

Jsem pro, aby se blogy rušily a smazaly.Tudíž nepředávaly, ale aby se prodloužila doba do smazání. Mám s tím zkušenost, že jsem v červnu neměla čas ani chuť nic psát a pak byly prázdniny a byla jsem pořád někde v tahu. Někdy to člověku prostě nějak nevyjde a ten blog mu jednoduše smažou. (taky se mi zdá v pohodě návrh Zajky)

245 lucc* lucc* | Web | 8. března 2010 v 19:53

som za, aby a neaktívne blogy rušily, a aby sa celý obsha vymazal - tak ako to je teraz :)

246 VaNiLa // SiSi VaNiLa // SiSi | Web | 8. března 2010 v 20:21

Myslím si že by se ty neaktivní blogy měli nechat ... prootže ... já kdybych nebyla na blogu a pak se na něj chtěla vrátit nebo se naa něj až budu strarší chtít podívat mrzelo by mě kdyby tu už nebyl  ;-) Protože díky blogu sem se to hoto hodně naučila ...  :-)

247 Kvatka Kvatka | Web | 8. března 2010 v 20:52

Myslím, že neaktivní blogy by se měly mazat jen pokud by na nich byl jen malý počet článků. Na blog píšu už hodně dlouho, až jednou nebudu mít možnost se v určitě době připojit k internetu nebo nebudu mít čas se tady objevovat, tak když bych pak po nějaké době přišla zpátky sem, podívala se na svůj blog a zjistila, že už není, že každá vzpomínka, všechny ty úžasné komentáře a to, čím jsem žila je pryč, zešílela bych. Pokud už by to mělo být tak, že se blogy po třech měsících budou mazat, ať to jsou jen ty, na které autor napsal jen pár článků a dál už se tomu nevěnuje. Mě osobně se tři měsíce zdají jako hodně krátká doba, prodloužila bych to tak na šest měsíců..

248 Toky2 Toky2 | Web | 9. března 2010 v 10:40

Mě přijde málo 3 měsíce. Já bych prodloužil ultimátum na půl roku. Po půl roce pak blog smazat a rozhodně nikomu nepředávat. Každý má právo na tu adresu, tak ať si ji registruje ten nerychlejší.

249 Akasha Akasha | 9. března 2010 v 13:20

Podle mě jsou 3 měsíce dobrá doba. Protože jestli se o blog aspoň trošku zajimá a chce se k němu někdy vrátit tak občas koukne na ten email. A kdyby se někdy k němu rozhodl vrátit tak se aspoň přihlásí a když ne tak to nechá tak aby se smazal. Jinak předávání blogů je takové divné...někdo si založí blog s pěknou adresou, pak tam přestane chodit a někdo mu ten název jednoduše vezme. Když už chce mít někdo pěkný blog, měl by si vymyslet svoji pěknou adresu a né brát tu, co vymyslel někdo jiný. Když budou blogy neaktivní, tak se po čase smažou a tak vzniknou další volná místa na pěkné a originální adresy.

250 Wen Wen | Web | 9. března 2010 v 16:59

Rozhodně neaktivní blogy rušit, ale ne hned po třech měsících, to mi přijde málo. Jak by k tomu pak přišel nějaký chudák, co například ležel půl roku v nemocnici / neměl z nějakých technických důvodů přístup k internetu? Mě by to v takový situaci dost naštvalo, protože si na blog už přez rok píšu všechny zážitky a ráda si je zpětně čtu a vzpomínám x)

251 prudent.wolf prudent.wolf | Web | 9. března 2010 v 19:38

podľa mňa by tu neaktívny blog mal zostať navždy ... predsa len je to spomienka a predstava, že by môj blog (aj keď by som ho už neprevádkovala) "vlastnil" niekto iný sa mi vôbec nepáči  8-O

252 maichaela maichaela | E-mail | Web | 9. března 2010 v 20:46

Ahoj, píšu tu poprvé. Blog by se podlo obsahu měl smazat a předat nějakomu jinému. Když by byl bez obsahu=tak smazat, když je třeba plný článků, fotografií, povídek=nechat jako archiv, určitě veškerá dřina na blogu dala dost práce, i já mnhody strávím hodiny spravování blogu a dessu.
Mai

253 ptj ptj | 9. března 2010 v 21:03

jsem proto aby se účet smazal ale došel
by e-mail uživateli s kodem který
by mohl zadat a blog by se obnovil
ale zmenšila se kapacita neaktiviy (místo 3 měsíců na 1 měsic)
pak by po porušení "druhé šance" byl opravdu smazán.

254 Majlík ツ Majlík ツ | Web | 10. března 2010 v 18:34

jsou i někteří lidé co si zabírají adresy jen proto aby někoho naštvali ... rozhodně by bylo lepší mazat blog které mají 0 až 2 články malou návštěvnost .. a aby se smazané adresy dali použít znovu protože je to blbé někdo ten blog zruší má doborou adresu blogu a třeba jí někdo chce ale hold jí někdo smazal a ta adresa se nedá použít

255 evi evi | 11. března 2010 v 14:38

[250]: souhlasím - a i se všemi podobnými komentáři, které jsem četla výše v diskuzi. Popravdě mě to už také napadlo. Na blog.cz jsem strávila psaním článků hrozně dlouhou dobu a hodně by mě mrzelo, kdyby se se mnou něco stalo a po pár měsících by to všechno zmizelo do propadliště dějin...:-(

256 Greatgirl3 Greatgirl3 | 11. března 2010 v 20:54

Podle mně by se blogy měly rušit, nepředávat - ale archivovat a na požádání obnovit. Vím jaké to je být najednou bez blogu, nějaká ehm.. mi blog ukradla a zrušila, takže jsem pro druhou šanci..

257 Aailyyn Aailyyn | Web | 12. března 2010 v 11:35

Mazet. Stejně tam jde o ten název. Nikoli o proces psaní blogu. Někdo na to náhodou kápne a název si zabere jen kvůli němu. Pak blog opustí. Někdo na ten opuštěný blog opět náhodou dojde a chce ho. Název se mu líbí a časem ho ale opět nechá ležet ladem. A furt dokola se taháme jen o blog s hezkým názvem. Proč mazat a předávat na žádost uživatelů ? Mazat všechno třeba po půl roce a kdo dřív přijde, ten dřív mele. Jako s doménama, kdo si ji registruje dřív, ten ji bude mít, kdo ne, má prostě smůlu.

258 Aailyyn Aailyyn | Web | 12. března 2010 v 11:51

Mazání nutný je. Jinak budou za chvíli všechny dobrý adresy zabraný a vzniknou patvary. Nechávat to nemá smysl.

Předávání nevidím jako fér. Že si někdo takhle napíše. Za šest měsíců smazat a kdo chce hezký název, ať prostě zkouší, co je volné. Kdo dřív přijde, dostane zkrátka lepší adresu.

Možná by bylo dobrý vymyslet lepší kritérium, než přihlášení se autora. Třeba návštěvnost. Jestliže někdo po třech letech opustí svůj blog tady, kam si poctivě psal deníček, je asi škoda mu to smazat jen proto, že dotyčný už tam nechodí, protože třeba má vlastní doménu. Určitě mu tam lidi dál chodí a čtou si, zatímco na bláboly se třema článkama typu "asdf" asi dejme tomu týdně moc lidí nedorazí.

259 Aria Aria | Web | 12. března 2010 v 20:44

Nesouhlasím s mazáním blogů bez souhlasu jejich právoplatného majitele. Sama nepatřím dvakrát k poctivým přispívačům článků a tím,že byste "nakazovali" chodit na blog jen proto abyste ho nesmazali,to mi přijde nefér. Může se stát každému že nemá čas nebo náladu psát a přesto má svůj blog rád. Co by asi tak dělali ti co se učí na státní maturitu? Napadlo vás to vůbec? myslíte si,že by se třeba kldině tři měsíce nemohli učit? Mně teda maturita ještě chvíli nečeká,ale jelikož dělám všechno na poslední chvíli,nejspíš to tak dopadne,to prostě blog smažete jen proto,že nebudu mít čas se dostat na net? Je to mírně uhozené,nemyslíte? No,každopádně si to nechte projít hlavou. Blogy na které nikdo nechodí a od jejich založení tam přibyly dva tři články myslím nikomu chybět nebudou,ale blogy,které prožili společných několik let,je opravdu škoda mazat. Proto bych mazala blog pouze se svolením jeho majitele.

260 Morell Morell | Web | 13. března 2010 v 20:45

Jsem pro mazání blogů po třech měsících, ale s jednou vyjímkou, tedy tu, když si majitel pošle e-mail, že se nebude moct dlouhou dobu přihlásit, pak bych neaktivní blog zachovala, protože staší blogy už toho mohou dost obsahovata to by mohla být velká škoda... Vzhledem k tomu, že předání názvu blogu s původním nastavením a smazání a opětovné vytvoření je to samé, tak mi to nevadí. :-D

261 Wampy Wampy | Web | 15. března 2010 v 16:11

Myslím si, že blogy by se rušit neměli. V žádném případě a za žádných okolností.
Jen si představte. Založila bych si dva nebo tři blogy do foroty (jen tak, kdyby se náhodou hodily) A pak bych na ně po půl roce chtěla zase přihlásit a napsat na ně článek.
A teď problém. Můj blog je smazaný, a nebo nedejbože k němu lacino přišel někdo jiný....

262 Wampy Wampy | Web | 15. března 2010 v 16:16

[259]: konečně zajímavý názor!!!

263 Blaidd Blaidd | 15. března 2010 v 17:49

Já myslím že zaprvé, pokud je blog hodně rozjetý a někdo na něm není třeba ty tři měsíce, ale lidi na něj pořád chodí tak by se neměl mazat. Nebo když někdo umře. A ještě že se souhlasem původního majitele blogu, polaným na blog@blog.cz by se mohl blog předat i s obsahem.

264 TerezkaXD, Antidisney TerezkaXD, Antidisney | Web | 18. března 2010 v 19:44

Myslím si, že neaktivní blogy by se novým majitelům měli předávat pouze se souhlasem zakladatele, nebo mazat.....  ten člověk který články píše asi nechce, aby je někdo vydával za své

265 Elizabeth Ranovská Elizabeth Ranovská | Web | 19. března 2010 v 21:09

Mě osobně neaktivní blogy vadí. Najedu na nějaký blog a kouknu se jaké má datum poslední článek. Když zjistím že poslední článek byl napsaný 3.5.2007, tak jsem pěkně otrávená. Ale když je na blogu spoustu zajímavích věcí co mě zajímá, kouknu se dál. Pokud se mi blog líbí, přidám si ho do oblíbených na mém internetu. :B

266 Kalipsó Eclipsis Kalipsó Eclipsis | Web | 21. března 2010 v 14:33

je pravda, že podle toho jaké blogy....když mají své kouzlo, tak opravdu naštve,když se smažou...ale některé na dva měsíce aktivní a jsou v nich jenom ashley tisdale a miley cyrus, tak ty bych mazala,ikdyž jsou aktivní...beztak se to vesměs nikomu nelíbí..není tam myšlenka... :-( ale to je věc autora....každopádně existuje pát blogů, které jsou doopravdy oblíbené, ale už bohužel neaktivní...

267 Kalipsó Eclipsis Kalipsó Eclipsis | Web | 21. března 2010 v 14:34

tak mažte neaktivní blogy podle toho, kolik měly celkem návštěv a přidaných komentářů...to vypoví o jejich "důležitosti.." :-)

268 lllleon lllleon | Web | 21. března 2010 v 17:04

[113]: Svůj názor už jsem napsala a pořád na něm trvám. 8-)

269 Brusi Lí Brusi Lí | Web | 21. března 2010 v 19:45

Já bych mazala blogy které si někdo založil, ale přidal na ně tak dva články.
Souhlasím totiž s názorem, že pokud se Vám rozbije pc nebo jednoduše nemáte čas ani náladu a po nějaké době sepodívate na svůj blog najednou ho má někdo jiny. Podle me by stačilo napsat majiteli blogu na e-mail a pokud by ho nechtěl předat musel by ten někdo chvíli popřemyslet a vymyslet název ktery by se mu libil a byl zaroven neobsazeny.

270 kerria kerria | 21. března 2010 v 21:20

Některé nápady jsou docela zajímavé: Kdo např. bude rozhodovat o tom, jestli je blog zajímavý a měl by zůstat zachován a který smazat?

K těm 3 měsícům: Před nedávnem jsem si prožila tzv. "Nejkrásnější období ženy" (=těhotenství), kdy jsem strávila celých 9 měsíců s hlavou v záchodové míse. Stěží jsem byla schopná fungovat cca 2 hodiny denně a to fakt nezbývá čas na nějaký blog. Dovedu si představit i spoustu jiných situací, kdy na blogování nějak nezbývá čas. Přesto jednou pominou a člověk by se třeba rád vrátil. Takže bych jako optimální dobu pro definitivní zrušení viděla minimálně 1 rok a určitě napřed upozornit autora.

271 TYNA TYNA | Web | 25. března 2010 v 17:04

Souhlasím s (20),(23),(29),(31),(36).
(259) máš naprostou pravdu. ;-)
Můj názor k tomu ještě je, že třeba  v nastavení blogu by byly funkce:
1.Pozastavit blog-NESMAZALI by ho,ale zrovna by tam nic nepřibývalo. Jakmile by tam ale majtel něco přidal,blog by se opět aktivoval.
2.Uzavřít blog-byl by v archivu blogů,ale už by nebyl využíván.Přesto by tam někdo mohl jít/chodit a třeba zavzpomínat.
3.Aktivní blog a Neaktivní blog-když by tam majtel chodil,tak v poho. Jak by tam ale po 3 měsících nic nepřibilo, tak by blog.cz zaslal možnost/návrh o zrušení blogu. Když by to majtel povolil, tak by ho v následující době mohli smazat,pokud ne tak by ho prostě nasmazali (nesměli by ho smazat).
4.Prázdný blog-blog, ve kterém je méně než 5 článků a víc jak 3 týdny se do něj nikdo nepřihlásil, by byl automaticky smazán.Nebyla by tak obsazená adresa.
CO VY NATO? DOBRÝ,NE? JEDNODUCHÝ A PRAKTICKÝ... ;-)  8-)  :-) :-D  :D

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama