Rozhovor s Bárou a Lucií

7. srpna 2009 v 8:00 | Standa |  Rozhovory
hanushkaa.blog.cz

Srpnový rozhovor představuje autorky dvou velmi originálních blogů. Tentokráte se zcela přepracovanými otázkami.


Bára, autorka blogu swampland.blog.cz

Bára

Lucie, autorka Blogu dopisywinstonovi.blog.cz

Lucie

 • Jaké je tvé jméno nebo přezdívka?
B.: "Bývám nazývána všelijak ;)... Ale má přezdívka na blogu je většinou Johnnie a jmenuju se Bára."

L.: "Většinou reálného světa jsem titulována jako Lucie, ve vodách interfernetických, převážně blogových, vyskytuji se jako Julie."
 • Prozradíš svůj věk?
B.: "Tak joo ;)... 21."

L.: "Za chvíli osmnáct, už se docela těšim, až nebudu muset stát před výčepem s provinilým výrazem..."
 • Odkud jsi?
B.: "Ze samoty u lesa, z luk, z hor, ze severu... ze samého středu Evropy (čemuž ale jednou věřili jen ti japonští turisté, kteří vyskákali z autobusu a málem se nechali přejet, když fotili nesmyslný bod zrovna vprostřed naší jediné hlavní silnice...), z krásné vesnice, která už je prý asi 100 let městem - ze Smržovky."

L.: "Stoprocentní Prágl, město hnusné leč velké."
 • Zkus nám přiblížit, jak jsi přišla na adresu svého blogu, a co vlastně znamená jeho název.
B.: "... Noo... Inspirovala mě má nejoblíbenější kniha - A uzřela oslice anděla od Nicka Cavea... blog se měl nejprve jmenovat "Psíhlavsko", podle místa, kde hlavní postava knihy Euchrid, přebýval... ale nakonec zvítězila Bažina - místo, kde se Hrabě Euchrid utopil... ;)"

L.: "Adresa blogu, ač značně krkolomná, přesně vystihuje vo čem to je, tzn. deníčkové zápisky formou osobní korespondence ku jistému neexistujícímu panu Winstonovi. Osvědčená forma, se kterou udělal díru do světa už třeba Goethe:)
 • Jak dlouho se už tomuto blogu věnuješ?
B.: "Asi rok a půl..."

L.: "Rok a nějakej kousek navíc. "
 • Je blog časově náročný koníček? Kolik času mu věnuješ, a jakou důležitost ve tvém životě pro tebe vlastně představuje?
B.: "Noo... možná mě ostatní blogeři zavrhnou :D, ale blogu opravdu moc času nevěnuju... ale ne že by mě občasné blogování nebavilo, jen prostě dávám přednost pobytu venku a s kamarády a tak, než celodennímu vysedání u počítače... a jak je pro mě důležitý?... kdybych chtěla, bez pláče ho smáznu... ale nechci ;)"

L.: "Věnuju mu odhadem tak, hm, půl hodiny tejdně? Někdy ani to ne, takže času mi to moc nežere. Blog má pro mě takovou funkci osobního psychologa šmrcnutýho památníčkem. Když mě něco drásá, tak místo toho, abych tim otravovala život svejm kamarádkám, vybleju to panu Winstonovi a hned je mi líp:) Navíc, na blogu má člověk šanci představit se světu jako trošku lepší, než ve skutečnosti je. Z vlastního vyprávění vždycky vyjdete buď jako hrdina, nebo ten chudáček, co je v tom nevině, nikdy ne jako ta svině."
 • Většina blogerů se někdy setkala s tím, že je blog omrzel a chtěli přestat. Stalo se ti to taky?
B.: "Myslím, že ne... když zrovna nemám co napsat, tak nepíšu, když nemám na blog náladu, tak na něj nechodím, ale za týden to může být jinak..."

L.: "Vzhledem k tomu, že můj blog, zdá se, stále funguje, tak asi nestalo. Ale už jsem si párkrát řikala, že už bych mohla z tohohle dětinskýho kňučení vyrůst a zabalit to. Nevyrostla:)"
 • Řada blogerů tvrdí, že jim nezáleží na návštěvnosti, ale na komentářích. Jak je to u tebe?
B.: "Noo vzhledem k tomu, že můj rekord v návštěvnosti je asi 20 lidí za den (a to na něj ještě někdo určitě omylem kliknul dvakrát), tak kdybych prahla jen po vysoké návštěvnosti, asi bych už blog neměla ;)... Ale je fajn, že do Bažiny někdo občas vleze a když zanechá smysluplný komentář ;) , mám radost..."

L.: " K čemu je, když tam vleze 30 lidí, co se jen mihnou a ani si nic nepřečtou? A vlastně ani ty komentáře nejsou nijak esenciální, jasně, že je super, když někdo napíše, že ti rozumí, nebo že se mu to líbí, ale taky těch lidí nepotřebuju mrak. Stačí třeba jen dva tři, aby člověk věděl, že to neřval do světa úplně zbytečně. "
 • Jedním z nejrozšířenějších nešvarů na internetu je porušování autorských práv. Jak se k tomu stavíš a máš s tím sama nějaké zkušenosti?
B.: "Osobně se k tomu nestavím, ale snažím se tomu vyhýbat ;)... a jsem docela flegmouš, ale asi by mě naštvalo, kdyby někdo na svém blogu zveřejňoval mé články a podepisoval se pod ně..."

L.: "Moc nechápu, jakej to má smysl. Mě teda nikdo nic "nekrade" a já nikomu taky ne, ale jakej má cíl to bezmyšlenkovatý přelejvání slovní hmoty netušim..."
 • Co přesah tvého blogu z internetu do reality - ví o tvém blogu někdo z tvého okolí, poznala ses díky blogu s někým zajímavým, apod.?
B.: "O blogu ví asi všichni z mého okolí- rodiče, přítel, bratr, kamarádi... nějak ho netajím ani necenzuruju, kdo mě zná dobře, je už na moje řeči zvyklý a moc si je nebere ;)... a ano, pár zajímavých jedinců;) jsem díky blogování měla to štěstí poznat, teda jestli se dá "kyberpoznání" považovat za poznání ;)"

L.: "Nikdo z okolí o něm, doufám, neví, věděl-li by, byl by to pro mě důvod to nejspíš zabalit. A co se týče toho druhého, no, jo, diky svému blogu jsem se nakonec nějakým způsobem ocitla s lahví rumu na jednom raftu s vašim šéfvývojářem a dalším kusem Jyxa v zádech. Svět je bizarní místo, no ne?"
 • Kterých je tvých pět oblíbených blogů na Blog.cz?
B.: "Moc blogů nečtu, ne že by jich bylo málo zajímavých, ale z časových důvodů... nejoblíbenější blogy, které čtu už dlouho, jsou asi smilinghippie.blog.cz, havranovokleni.blog.cz, dopisywinstonovi.blog.cz, tlamazjezera.blog.cz a ratuska.blog.cz."

L.: "Hmm, rozhodopádně krize (kriza.blog.cz), tady kolegyně z bažiny (swampland.blog.cz) a třeba poslední z rodu deníčkovitých mar-yeah.blog.cz, jinak můj hlubokej obdiv patří nihilist.blog.cz a diphusa.blog.cz ... Spousta mejch oblíbenců to ale v poslední době zabalilo nebo se přestěhovalo, a to je docela škoda, co má pak člověk číst, že jo..."
 • Blog.cz vnímáme jako komunitu uživatelů, kteří se navzájem navštěvují, komentují a hodnotí si články, a dokonce se i přátelí pomocí tzv. "spřátelování" známého z klasických komunitních sítí. Co si ty osobně myslíš o komunitě Blog.cz?
B.: "Osobně ;) jsem asi trochu mimo ni... ale je dobrý, že mezi sebou blogeři nějak komunikují nee, na co by jinak blogy měli... je sice rozdíl mezi komentářem, kde se dovíme něco o názoru komentujícího na daný článek a komentářem typu: "JaXe MaSH? Já DobřE, tFoje SB!", ale coo ;)"

L.: "Myslím, že komunita určitě funguje, ale ne na onom vynuceném "esbéčkovacím" principu s pravidly. Jasně, čti a bude ti čteno, a tak se na každého blogera tak nějak nabalí další, který si mají navzájem co říct a rozhazujou chapadla dál a je jich čim dál víc a víc se znají, tohle je komunita, tak jak by podle mě měla fungovat. Blogy nebude číst moc lidí co sami žádný nemají, je to do jistý míry "jen" výměnnej obchod."
 • Jak se ti líbí blog tvé kolegyně z rozhovoru?
B.: "Jéé ;) no líbí se mi moc, jak už sem psala, tento blog patří k mým nejoblíbenějším ;)"

L.: " Zaběhlejch oveček končinu mám mezi oblíbencema už hoodně dlouho, snad v tomhle případě mohu se opovážit mluvit o oné komunitě. Johnnie je taková správně nadšená a no... bažiňácká...:) A před její poezí nezbývá než smeknout."
 • Máš zkušenosti s jinou blogovací službou než je Blog.cz? Pokud ano, v čem ti Blog.cz nejvíce vyhovuje, co je např. tvá oblíbená funkce?
B.: "Nemám a Bažina je můj první blog i na Blog.cz... jsem pořád taková blogerka začátečnice a myslím, že dost funkcí blogu jsem ještě ani nevyzkoušela... mám jednoduchý design a jde mi spíš o písmenka, takže moc funkcí ani nepotřebuju... ale mám třeba ráda muziku, tak je super, že jdou ke článkům přidávat videa z youtube a tak... (no jo, jsem trošku "stoletzavopicema" :D)"

L.: "Mám zkušenosti se službou "tužka a papír" a mohu směle tvrdit, že oproti blogu má sice méně časté výpadky systému, ale zas vzhledem k mému rukopisu nemají informace zde zaznamenané tak trvalou hodnotu. Dále tento systém nemá tak silnou čtenářskou odezvu a o komunitě nemůže být vůbec řeč:) Moje oblíbená funkce je asi "hned zveřejnit", používám ji tak nějak nejčastěji a bez ní by to prostě nebylo ono:)
 • Co by si podle tebe naopak zasloužilo na Blog.cz ještě vylepšit?
B.: "Nějak mě nic nenapadá... vlastně, chtěla jsem si mezi názvy jednotlivých rubrik vynechat řádek, aby byly přehlednější... ale to určitě nějak jde, jen jsem líná to zkoumat :D"

L.: "Hmm, měla bych jedno takový skromný přání, jen takovej detail. Kdyby tak v profilu autora bylo možný používat perex, takže by se v menu nezobrazoval ten text celej ale jenom kousek, to by panečku bylo něco! Ale to je jen tak na okraj..."
 • V poslední otázce máš možnost stručně představit svůj blog a nějakým způsobem ho doporučit našim čtenářům.
B.: "Noo, náš blog (zakládaly jsme si ho s kamarádkou, která už na něj ale chodí jen jako občasný komentátor) je všehochuť našich zážitků, naší tvorby, oblíbený muziky a tak... prostě věcí, které nás zaujaly a máme je rádi... a budu ráda, když zaujmou třeba i někoho z čtenářů tohoto rozhovoru... Brána do bažiny je otevřená všem, tak se přijďte utápět s náma ;)"

L.: "Můj blog? Patetické, pseudo intelektuálské, zamotané, surrealistické, většinou nudné. No já nevim, kdybyste se chtěli stavit, ráda Vás uvidim, ale zouvejte se, ať tam moc nenašlapete...

Děkujeme za rozhovor.

 

57 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Eliška Eliška | E-mail | Web | 7. srpna 2009 v 9:08

Lenčin blog znám, ale o Bažině jsem neměla ani potuchy :-)
Takže mohu jedině pochválit výběr blogů ;-)

2 Eliška Eliška | E-mail | Web | 7. srpna 2009 v 9:09

[1]: tedy Luciin... Kurňa, ta probdělá noc se na mě začíná podepisovat ×D

3 Abunai Abunai | Web | 7. srpna 2009 v 9:42

Rozhodně zajímavé :-)

4 marepope marepope | Web | 7. srpna 2009 v 9:53

Dobrej rozhovor ;-)

5 AwW* AwW* | Web | 7. srpna 2009 v 10:00

Ta Luc je opravdu skvělá písařka :D

6 Nelili Nelili | Web | 7. srpna 2009 v 10:36

Tohle je asi nejzajímavější rozhovor ze všech. :) Obě autorky zajímavě a originálně odpovídají. Takové jsou přesně i jejich blogy. :)

7 Ráchell Wrathová^^ Ráchell Wrathová^^ | Web | 7. srpna 2009 v 10:39

Dopisy Winstonovi....tehle blog tiše obdivuji už dlouho^^

8 Zuzulin Zuzulin | Web | 7. srpna 2009 v 10:59

Skvělé, obě slečny jsou opravdu velmi originální :-)

9 kamilka kamilka | E-mail | Web | 7. srpna 2009 v 11:12

krásne a zaujímavé blogy  :-)

10 Bláznivá^^ Bláznivá^^ | E-mail | Web | 7. srpna 2009 v 11:44

Zajímavý rozhovor a supr výběr blogů ;)

11 martinka60 martinka60 | Web | 7. srpna 2009 v 12:08

jéééééééééééééééééééééé :D  :D

12 homo sapiens tupiens homo sapiens tupiens | Web | 7. srpna 2009 v 12:29

Zajímavý rozhovor s autory zajímavých blogů

13 Pawja aneb AfroGirl Pawja aneb AfroGirl | Web | 7. srpna 2009 v 12:53

My taky děkujeme :)

Mě se tahle akce, jak vyspovídáte určité osoby líbí. Propagace a také se člověk něco dozví o ostatních.

14 Kate Kate | E-mail | Web | 7. srpna 2009 v 13:52

Ráda bych taky udělala pro vás rozhovor, blog mám přes dva roky, je osobní, takže tam najdete můj deník, mnoho fotek a moje nákupy a další. Myslím, že je i oblíbený. Díky.

15 Matthias Matthias | E-mail | Web | 7. srpna 2009 v 13:58

Ó velmi pěkné :)

16 David-R92 David-R92 | Web | 7. srpna 2009 v 14:23

2. blog myslím byl i v nominaci že :-)

17 KaSSenka KaSSenka | Web | 7. srpna 2009 v 17:06

jeste sem tady nezazila blog s fakt peknym dessingem ..(moderním dessem)

18 Peťka;) Peťka;) | Web | 7. srpna 2009 v 17:41

obě autorky mají velmi zvláštní styl psaní, který rozhodně zaujme spoustu lidí ;) mají pěkné blogy, které jsou odrazem jich samých ;)

19 Crispy Crispy | Web | 7. srpna 2009 v 17:47

moc zajímavý blogy

20 Pavel M., Srdce blogu Pavel M., Srdce blogu | Web | 7. srpna 2009 v 18:02

"na jednom raftu s vašim šéfvývojářem a dalším kusem Jyxa v zádech."
Hehe. No to jsou veci. Kolegove ví jak delat marketing :-)

21 Gamepage Gamepage | Web | 7. srpna 2009 v 18:53

sper rozhovor

22 Ada Ada | Web | 7. srpna 2009 v 20:53

Bažina dneska trhla rekord :D Moc zajímavé příspěvky v obou blozích :D

23 Dia Dia | Web | 7. srpna 2009 v 21:24

Zajímavé blogy :-) Opravdu originální :-)

24 Cherees Cherees | Web | 8. srpna 2009 v 13:40

Tyjo tak tahle věta "na jednom raftu s vašim šéfvývojářem a dalším kusem Jyxa v zádech." mě dost pobavila. :D
Moc hezký článek o bloggařkách, ke kterým moc nechodím, ale možná si cestu najdu :-)mají osobitý, zvláštní styl psaní prostě svůj. A to se mi líbí
:-)

25 °°ßaby°BoO ^3^ and °°$cary°Baby ^3^ °°ßaby°BoO ^3^ and °°$cary°Baby ^3^ | Web | 8. srpna 2009 v 18:09

Úžasné rozhovory! A mají super blogy!

26 Lolla Lolla | Web | 8. srpna 2009 v 18:12

Ten rozhovor je fakt zajímavý:-)Podle mě jeden z nejlepších

27 Sayuri Emi さゆり恵美 Sayuri Emi さゆり恵美 | Web | 8. srpna 2009 v 18:52

No, tak ani jeden z těchto blogů neznám ale líbí s mi odpovědi obou blogerek... konečně sem dáváte rozhovory s normálními lidmi... už ten minulý rozhovor byl moc pěkný... Napadlo mě ale že by jste jednou mohli udělat rozhovor s blogy jejiž témata se naprosto liší... Když se pak zeptáte na názor těch blogerů na ten druhý blog, zajímaly by mě jejich odpovědi... :-)

28 Nikita Nikita | Web | 8. srpna 2009 v 18:58

nepoznám tieto blogi, ale mám takú maú pripomienku. Všetky zaujímavé blogy majú úplne jdnoduché dessi, možno keby si ich trochu zkrášlili viac by zaujali.  ;-)

29 _POppi_ _POppi_ | Web | 9. srpna 2009 v 11:12

Hóódně zajímavý!!!Vůbec ty adminky neznám :D ale jejich odpovědi se mi líbily!! :-)

30 pawla pawla | Web | 9. srpna 2009 v 16:33

Ty blogy vůbec neznám, ale rozhovor super :)

31 monyka monyka | Web | 10. srpna 2009 v 14:19

druhý blog znám,první vůbec,ale včera jsme se začetla do článků na obou blogách a moc zajímavý a kráásně napsaný.......
jenom mi přijde,že dřív byli otázky v rozhovorech trošku lepší....třeba s těma oblíbenýma knihama,atd...podle mě ty odpovědi víc vystihovali autora než tyhlety :-?

32 Kiqi Kiqi | Web | 10. srpna 2009 v 19:02

První rozhovor, který se zaobíral opravdu těmi blogy a jejich autorkami *směkám adminové, jste šikulové* :-)
Několikrát jsem na jejich blogy asi zavítala, ale nijak moc nekomentovala, ale asi to napravím.... :-)

33 Frýda Frýda | Web | 10. srpna 2009 v 19:57

Dopis Winstonovi jsem občas navštívila (ehm, asi 5x) ale přečelta ho celý celičký. Prostě krásné rozhovory...co říct, stejně se opakuju :-D

34 ×Mir-I-am™ ×Mir-I-am™ | Web | 12. srpna 2009 v 8:19

Holky, máte skvělé blogy. Obdivuju vás. Vaše psaní a to podání (někdy i vtipné)ve kterém píšete. Jste moc fajn. Určitě k vám na blgy ještě někdy zaskočím :)

35 encore encore | Web | 12. srpna 2009 v 13:53

Super blogy už sem tam byl

36 Aailyyn Aailyyn | Web | 16. srpna 2009 v 15:07

slečnu Julii znám, Dopisy Winstonovi jsou povedený blog

37 veruce veruce | Web | 18. srpna 2009 v 18:27

Dopisy Winstonovi jsou velice zajímavý blog, občas se tam mrknu. Swampland mě též zaujal, má zajímavě vymyšlené menu.

38 Marek Marek | Web | 25. srpna 2009 v 18:38

Dobrej rozhovor,zajímavé vybrání blogů :-P  :-P  :-P  :-P  :-P

39 vencca vencca | Web | 2. září 2009 v 9:18

Ha a já si mylsela, že jsem jediný člověk na světě, který četl tu haluz od Cavea  :-D

40 Jitka Jitka | Web | 4. září 2009 v 14:31

Tak nějak si představuji, že by měly blogy vypadat. Opět správná volba pro rozhovor.

41 sisi/ctenar sisi/ctenar | Web | 5. září 2009 v 15:08

Každý dokáže originálně spacifikovat své odpovědi do odpovídajících odpovědí tak aby to bylo zajímavé ne-li přehnaně zajímavé. ;-)  :-D

42 Clarett Clarett | Web | 6. září 2009 v 9:46

Hmm...zajímavý výběr blogů...Moc pěkný rozhovor. :)

43 goldschmidchen goldschmidchen | E-mail | Web | 17. září 2009 v 22:31

Zajímalo by mě, jakým způsobem vybíráte adepty na rozhovor...

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama