Rozhovor s Ivy a Lištičkou

22. ledna 2009 v 8:00 | Standa |  Rozhovory
sarisek.blog.cz

Pro lednový rozhovor jsem vybral dvě blogerky, které jsem objevil díky jejich komentářům na našem blogu. Jejich blogy mě zaujaly na první pohled, věřím proto, že zaujmou i vás.


Ivy, autorka blogu ivy.blog.cz

Ivy

Lištička, autorka blogu foxy-girl.blog.cz

Lištička

 • Jaké je tvé jméno nebo přezdívka?
I.: Když jsem si kdysi vybírala přezdívku kvůli internetu, chtěla jsem něco anglického, ale přesto podobného mému skutečnému jménu. Ačkoliv mi učitelka na základce tvrdila, že ekvivalent pro jméno Iva prostě neexistuje, jeden jsem našla. A tak jsem už nějaký ten rok Ivy, občas i v reálném životě ;)

L.: Jmenuji se Kristýna, ale v blogovém světě jsem Lištičkou. Tu přezdívku mi vymyslel jeden můj kamarád a mně se zalíbila :)
 • O čem je tvůj blog?
I.: O všem a o ničem. Stejně jako je tomu v životě.

L.: Je o všem možném, co se mě nějak dotýká. To znamená, že zde najdete mé povídky, obrázky, názory, postoje k životu, postřehy, hudbu a filmy, které mám ráda... Je toho opravdu hodně :-)
 • Kolik máš roků?
I.: Už nějaký ten pátek devatenáct… dost na plnoletost, málo na podstatné životní zkušenosti ;)

L.: V prosinci mi bylo sedmnáct.
 • Odkud jsi?
I.: Ze západních Čech, víc nepovím :)

L.: Bydlím nedaleko Kladna - to je ve Středočeském kraji, kousek od Prahy.
 • Jak dlouho už bloguješ?
I.: Tady jsem začala už v roce 2005, i když jen na chvíli. Pak jsem se toulala všude možně a loni v září jsem se zase vrátila zpět ;)

L.: Před svým současným, který mám od října 2007, jsem již jeden blog měla. Nebyl nic moc a vyznačoval se velkým množstvím zkopírovaných článků. Fungoval jen půl roku. Pak jsem si uvědomila, že chci začít znovu, tentokrát originálněji.
Takže jak dlouho bloguji? Pokud počítám i své neslavné začátky, dává to dohromady necelé dva roky.
 • Kolik hodin týdně v průměru strávíš psaním blogu?
I.: To nejde zprůměrovat. Někdy nad ním prosedím i pár hodin, ale pak na něj klidně na dva týdny zapomenu.

L.: Nikdy jsem nad tím nepřemýšlela a mám velmi špatný odhad. Ale jsou to přibližně dvě hodiny denně, tak si to spočítejte ;-)
 • Neuvažovala jsi, že by ses na psaní blogu někdy vykašlala?
I.: Blog není povinnost, takže pokud se mi nechce, nic nenapíšu. Kdyby se do toho člověk nutil, dopadlo by to špatně. Jak jsem řekla, klidně se na něj třeba týden nepodívám - o to raději se pak vrátím.

L.: Ano, právě svůj první blog jsem opustila, abych mohla začít od píky. Se svým současným však končit nehodlám, ačkoliv mi nedávno jedna slečna v komentářích sdělila, že bych to měla udělat ;-)
 • Je pro tebe návštěvnost důležitá?
I.: Kdyby každé číslo na počítadle zanechalo svůj názor, pak by byla. Do té doby to budou pořád jen čísla. :)

L.: Ano i ne. Vážím si spíš pravidelných a věrných návštěvníků, kteří se ke mně vracejí, než těch, co se objeví jen jednou, dvakrát a zase tiše zmizí, aniž by po sobě zanechali nějakou stopu. Ale samozřejmě mě těší, že mě navštěvuje stále více lidí :)
 • Co si myslíš o kopírování na blozích?
I.: Kopírování (tak jak to provádí 95% lidí tady i jinde) je něco, co já prostě neschvaluji. Kopírovat jen proto, abyste na blogu něco měli, je prostě nesmysl. Chcete-li použít cizí obrázek jako ilustraci, zeptejte se nejprve autora. Cizí text jen citujte. A jeden důležitý dodatek - deviantART opravdu není skladiště volně stažitelného materiálu. Existují jednoduchá pravidla, která podle všeho zřejmě nejsme schopni dodržovat…

L.: Také jsem na svém prvním blogu několikrát zveřejnila text, který jsem nepsala. Je to hloupé, ubohé a neoriginální. Každý by měl zveřejňovat jen vlastní tvorbu a ne ji krást jiným. Kopírování pouze dokazuje vlastní neschopnost vytvořit něco svého.
S odbornými články či fotografiemi je to trochu něco jiného. V každém případě by však měl být autor textu/fotek o jejich zveřejnění informován. Je slušné se zeptat, zda s publikací na vašem blogu souhlasí a pokud ano, už vám nic nestojí v cestě :) Každopádně byste měli pokaždé uvést zdroj a nikdy si nepřivlastňovat cizí práci.
 • Kdo o tvém blogu všechno ví (kamarádi, známí, přátelé, rodiče.... )?
I.: Kamarádi přes internet o něm samozřejmě vědí a občas na něj i zabloudí. Rodiče také ví, ale nečtou, není důvod - stejně všechno ví a vidí jako první. A reálným známým je to úplně jedno.

L.: Adresu mého blogu zná jen můj bratr. Rodiče sice tuší, že svou tvorbu někde zveřejňuji, ale to je tak všechno, co ví ;-) Přátelům, kteří mě znají osobně, jsem také nic neříkala. Nemusí vědět všechno ;-)
 • Kterých je tvých pět oblíbených blogů?
I.: Opravdu oblíbené blogy jsou jinde. Tady většinou jiné blogy nevyhledávám - ale přesto: hopschoolka.blog.cz, query.blog.cz, davosblog.blog.cz, cipisphoto.blog.cz … no pět jich asi nebude.

L.: petrtylka.blog.cz - Dominika je velmi talentovaná kreslířka, zejména zvířata umí báječně. Znám jen pár lidí, jejichž díla by se dala rovnat s jejími.

ff-miraella.blog.cz - Miraella píše povídky a básničky zejména s tématikou Harryho Pottera. Je to člověk, který má mimořádné nadání psát poutavě a nenuceně. Její díla upřímně obdivuji stejně jako umění psát slash :)

pyriflegethon.blog.cz - Thanathos je rovněž mimořádně dobrý kreslíř. Jeho obrázky všelijakých nadpřirozených potvor doslova berou dech.

thomuv.blog.cz - Thomův blog navštěvuji jen velmi krátce, ale i tak mohu bez uzardění prohlásit, že se těší mé velké oblibě. Tomáš zde zveřejňuje hlavně své postřehy, názory a reakce na aktuální dění kolem sebe.

nelien.blog.cz - S Nelien komunikuji prostřednictvím e-mailů. Píše především HP fanfiction (byla to ona, kdo mě k ní přivedl) a já vám na ni prozradím, že jí na podzim vyšly první dva díly její trilogie Poselství jednorožců :-)
 • Co se ti líbí nebo nelíbí na blozích ostatních?
I.: Nelíbí…? Když opomenu ono kopírování, pak je to někdy až fanatičnost některých lidí a takzvané "hubnoucí blogy".
Líbí se mi originalita ;)

L.: Nenávidím třpytivé nebo jinak kýčovité pozadí, na kterém se nedá vůbec nic přečíst. To platí i o příliš temném podkladu v kombinaci s tmavým písmem. Také mi velmi vadí pravopisné chyby, nedodržování interpunkce, ale především prznění češtiny - záměrné zaměňování písmen, psaní W tam, kde nemá co dělat a podobně.
Naopak se mi líbí nápaditost, originalita a dobré postřehy s trochou nadsázky a humoru.
 • Propaguješ nějakým způsobem svůj blog? Prozradíš jak?
I.: Pokud jste čekali, že na sebe prásknu, jak všude spamuji, pak máte smůlu :D Jedinou propagací je malý odkaz schovaný na mých stránkách a kolonka Web u komentářů.

L.: Připadá mi hloupé svůj blog někomu vnucovat, takže ne, nepropaguji. Ale když mě zaujme nějaký článek, zanechám u něj komentář se svým názorem.
 • Co myslíš, že by mohl zlepšit tvůj kolega z rozhovoru na svém blogu?
I.: Jakožto krapet výtvarně založený člověk bych si rýpla do designu, na kterém ale stejně vůbec nezáleží. Důležitý je obsah, samozřejmě, a ten se zdá kvalitní. Jen tak dál ;)

L.: Ivin blog se mi líbí takový, jaký je. Články jsou zajímavé a bez chyb a celkově neexistuje nic, co bych autorce mohla vytknout. Zbývá mi jen popřát jí: Jen tak dál :)
 • Sedíš víc za počítačem nebo před televizí?
I.: Zhruba nastejno. Sedím u počítače a dva metry ode mne běží televize… přes den totiž bydlím v obýváku ;)

L.: Víc času trávím jednoznačně u počítače. A je to hlavně díky blogu :-)
 • Co posloucháš za hudbu?
I.: U všech podobných otázek většinou odkazuji na svůj last.fm účet. Ale jednou udělám výjimku ;) Téměř cokoliv, kromě dechovky a hip hopu. Asi jsem se minula generací, protože zatímco většina mých spolužáků vyrostla právě na hip hopu a podobné hudbě, já už od mala poslouchala s rodiči Queeny, Abbu atd. Kromě toho taky ujíždím Linkinech, Evanescence, starých Nightwish, Within Temptation, Maroon 5 a soundtracích ;)

L.: Všelicos. Je to různorodá směsice naprosto neslučitelných žánrů a interpretů. Pro představu je to z těch nejoblíbenějších například Totální nasazení, Jaromír Nohavica, Nerez, Wanastowi Vjecy, UDG, Lovex, Bratři Ebenové, soundtrack k muzikálům Vlasy a Jesus Christ Superstar, Elán, Avenged Sevenfold, Green Day a Offspring.
 • Jaký film se ti naposled líbil?
I.: Z posledních jednoznačně Sweeney Todd.

L.: Už před časem dávali v televizi Samotáře. Mám moc ráda Ivana Trojana a Jirku Macháčka a navíc jsou Samotáři filmem přesně splňujícím parametry humoru, který se mi zdá vtipný. Nenávidím trapné zahraniční filmy, kde se lidé smějí tomu, že někdo spadl ze židle nebo zakopl.
 • Jaké je tvá oblíbená knížka?
I.: Dříve jsem četla hodně. Teď už ne. Oblíbenou knihu nemám, jen autory - Stephen King, Barbara Erskinová, Stephenie Meyerová… Ráda čtu tajemno, horory a téměř cokoliv s upíry ;)

L.:Black Beauty od Anny Sewell a Haló, Jácíčku od Daisy Mrázkové. Obě jsou to knihy pro děti, ale mají obrovské kouzlo a já se k nim ráda vracím :)
 • Co nejčastěji děláš, když zrovna nebloguješ?
I.: Tvrdnu ve škole nebo spím, fotím a upravuji nebo prostě dělám něco jiného ;)

L.: Pokud je inspirace, píšu povídky a kreslím. Občas si s chutí pustím televizi a podívám se na nějakou pěknou britskou komedii. Miluji černý humor! Ze seriálů mě baví třeba Přátelé, Podfukáři nebo Dr. House. Dříve jsem i hodně četla, ale bohužel na to už není tolik času.
 • Speciální otázka pro Ivy: Ráda fotíš - jaký je tvůj názor na souboj analogu s digitálem, a co z toho preferuješ ty osobně?
I.: To jsem čekala :) Zažila jsem dobu, kdy u nás nic jako digitální fotoaparát neexistovalo. Pokud se chtělo něco vyfotit, musel se na to vzít analog.
Je fakt, že fotit jsem začala hlavně poté, co se mi do rukou dostal digitál. Pak jsem si koupila digitální zrcadlovku. A teď, světe div se, jsme vytáhli ze skříně starý Zenit a koupili ještě jednu kinofilmovou zrcadlovku.
Digitál nebo analog - obojí má své kouzlo a kvalitu ;)
 • Speciální otázka pro Lištičku: Na blogu máš svoje povídky. Neláká tě vydat je v nějakém časopise, případně knižně, nebo ti jenom stačí publikovat svou tvorbu na blogu?

L.: Mým největším snem je vydat knihu, takže ano, láká :) Prozatím se na sobě snažím pracovat a sbírat zkušenosti, ale třeba se mi někdy v budoucnu naskytne příležitost prezentovat svou tvorbu i jinde než na blogu.
Touto cestou děkuji všem, kteří mé povídky čtou a není jim zatěžko napsat mi, co si o nich myslí. I díky vám mám možnost stále se učit ze svých chyb a zlepšovat se :-) Díky.

Děkujeme za rozhovor.

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Kája Kája | Web | 22. ledna 2009 v 8:54

hezké :-) jdu s kouknout na jejích blogy :-)

2 ^^[M]ishelinQ_ua_*&*_[M]arQ_ui^^ © ^^[M]ishelinQ_ua_*&*_[M]arQ_ui^^ © | Web | 22. ledna 2009 v 9:29

Tak tohle byl opravdu suprovej rozhovor =)

Na blogu jak Ivy tak i Lištičky už jsme několikrát zavítaly (nevíme,jestli jsme zanechaly nějakej komentář,ale víme,že už jsme tam byly )  ;)

Jsou to opravdu krásné a zajímavé blogy.

3 Lisa94 Lisa94 | Web | 22. ledna 2009 v 10:54

blog ivy už jsem dříve procházela a musím uznaj¨t ¨, že mi vážně vyrazil dech. Hnede na první pohled mě úplně ohromil design, pak zjištění, že se taky zajímá o grafiku... nemám co dodat

a co se lištičky týče, tahle slečna je mi taky moc sympatická... i když píše povídky, které si sama sobě zakazuji číst, protože už tak nestíhám číst všechno co chci xD takže... jestli někdy bude příležitost a trochu času tak se jistě ráda začtu

4 Katka Katka | Web | 22. ledna 2009 v 11:23

Mě se líbí oba,ale ten druhý trochu víc

5 Kačenka Kačenka | Web | 22. ledna 2009 v 11:30

no mě je prece jenom 9let ale co i když ty blogy nechápu tak se mi moc líbní já mám spíše dětský a holčičí blog a byla bych ráda kdybyste se naň ho mrkli dík!!!

6 neslušná^^ neslušná^^ | Web | 22. ledna 2009 v 13:23

Super, ivy blog znám a je výborný!! Ted se tu juknout na Lištičku

7 David David | Web | 22. ledna 2009 v 13:37

Dobrý

8 Lijaw Lijaw | Web | 22. ledna 2009 v 13:55

Oba blogy mi přijdou opravdu zajímavé :) dobrá volba na rozhovor :)

9 eníí eníí | Web | 22. ledna 2009 v 13:57

Ivy vypada silne sympaticky, asi se k ni i juknu :)

10 (b)BbE (b)BbE | Web | 22. ledna 2009 v 14:52

Zdravím

Ivy blog je moc pěknej a líbí se mi design.

Zaráží mě ale postoj k ,,hubnoucím" blogům. Já si myslím, že jednou by tu mohl být rozhovor s anti-hubnoucím blogem a s blogem jako můj...

Spousta lidí odsuzuje, a neví o co jde...

S pozdravem

(b)BbE

11 ANET ANET | Web | 22. ledna 2009 v 15:10

:)

12 Guestka Guestka | Web | 22. ledna 2009 v 15:14

Ivy mě docela zaujala odpovědí, že čte ráda knížky s upíry. Mě to taky baví a zajímá. :)

13 Lenka Lenka | Web | 22. ledna 2009 v 15:34

Hm má dobrý sen taky by se mi líbilo vydat knihu. Ale já moc snim.

14 E. E. | E-mail | Web | 22. ledna 2009 v 16:26

Oba dva blogy znám a chodím na ně pravidelně :)

15 Sparkling Angel Sparkling Angel | Web | 22. ledna 2009 v 16:37

koukám že Ivy má podobný hudební vkus :)

16 anne anne | Web | 22. ledna 2009 v 16:55

Lištičku trošku znám, i když jsem nikdy nečetla její povídky už i tak toho mám hodně...

17 Annet Annet | Web | 22. ledna 2009 v 17:16

Lištička má zajímavý blog... a ten Ivy je takový tajemný čí jak to nazvat... Oba jsou moc povedené :)

18 Gazelka Gazelka | Web | 22. ledna 2009 v 17:52

Lištičku znám, zrovna včera jsem na jejím blogu byla..

A věru, nemá chybu, taky bych, Lenko, chtěla vydat knihu! Guestka, upíři.. Dobrá volba, zkrátka upíři.

A že by mohli vydat rozhovot s někým kdo vaří zdravou večeři? Dobrý nápad, není na škodu.. A Škodo, copak volných adres není dostatek? Ne, to bych se musela vrátit na začátek!

19 Bylinka Bylinka | Web | 22. ledna 2009 v 18:04

Obě dvě pisatelky působí nesmírně sympaticky, jejich blogy určitě navštívím :)

20 Roraito-chan Roraito-chan | Web | 22. ledna 2009 v 18:28

Lištičku znám z blogu moc dobře a je to jedna z mých nejoblíbenějších stránek. ;)

21 Werush Werush | Web | 22. ledna 2009 v 18:59

Ivy.blog.cz je fakt super. Líbí se mi jelikož čte Twilight a zabívá se fotografováním

22 Werika Werika | Web | 22. ledna 2009 v 19:06

Jů, tak to byla trefa =) Povídky miluju, fotografie jsou v pohodě, a i když jsou autorky o dost starší, než já, přijdou mi moc fajn.  

Mimochodem, co takhle udělat rozhovor s nevýrazným blogem, na kterém se ale přesto pracuje a je pěkný? Znám hned několik takových... (včetně toho mého, který ale není tak úžasný...)

23 T(h)om T(h)om | Web | 22. ledna 2009 v 19:17

Oba blogy znám už z dřívějška. Iva má opravdu cit pro grafiku a věřím, že to v tomto směru dotáhne daleko. Zvlášť když se dala i na analog. Její fotky jsou skutečně krásné.

Lištička je zase jedna z mála slečen, které vedou blog o něčem. Osobně povídky moc nečtu, ale líbí se mi její názory a postoj k životu. Umí to napsat tak, že se do liščího doupátka člověk rád vrací. Nezbývá než zvolat "Tak má vypadat blog! ". No a nakonec nesmím autorce zapomenout poděkovat, že jsem byl poctěn zařazením mezi její oblíbené blogery. Je to závazek držet tempo a nezlamat. Lištičko, do toho! ;)

24 Cj-adam (nyní Šeri) Cj-adam (nyní Šeri) | Web | 22. ledna 2009 v 19:32

Good interwiem.

Inak jsem teď na new adrese: www.seri.blog.cz

25 Gamepage Gamepage | Web | 22. ledna 2009 v 19:38

super rozhovor

26 Arty Arty | Web | 22. ledna 2009 v 20:01

Lištičku už čtu docela dlouho....o Ivy jsem ještě neslyšela ale vypadá to na zajímavej blog :o).

27 Zdenina Zdenina | Web | 22. ledna 2009 v 20:20

Docela zajímavé názory

28 nel@ nel@ | Web | 22. ledna 2009 v 20:34

Blog od Ivy mě zaujal díky jejímu stylu psaní a fotografiím. Inspirativní blog!

29 Leele [Lazy tiger] Leele [Lazy tiger] | Web | 22. ledna 2009 v 20:52

Mám ráda rozhovory ^^

30 Mishin/ka/* Mishin/ka/* | Web | 23. ledna 2009 v 0:39

superní..=)

31 Verča Verča | Web | 23. ledna 2009 v 11:03

Ty jo, paráda !

32 GuGluGi GuGluGi | Web | 23. ledna 2009 v 11:37

Zajímavý článek ;)

Oba blogy mají něco do sebe.

Nejsou to takové ty přeplácené blogy  a  blogy "o ničem"

33 Shyness Shyness | Web | 23. ledna 2009 v 11:56

Já žádný z těchto blogů nikdy nenavštívila, ale už jsem svůj hřích napravila.. ;)

První blog je obzvláště zajímavý, druhý ovšem taktéž..

Dobrý rozhovor, příjemné počtení, chválím. ;)

34 Naos Naos | Web | 23. ledna 2009 v 13:27

Úžasný rozhovor... :)

Tyto rozhovory zbožňuji a s radostí si je vždy přečtu ;)

Ano, taky moc nemám ráda když někdo češtinu komolí...

,,Wíš jaQ to myslim ne?,, :D

Nee... fakt to moc nemusim ;)

Máte obě krásný blog! A... jen tak dál :)

35 VeronicQa_45 VeronicQa_45 | Web | 23. ledna 2009 v 13:30

Obě dvě jsou hodně podobné mě xD Jsem ráda, že jsem našla zase někoho dalšího, kdo taky píše povídky a kdo miluje horory a ať žije Sweeney Todd =D

36 _Natálka :-* _Natálka :-* | Web | 23. ledna 2009 v 14:05

Určitě zajímavé odpovědi a blogy :) Líbí se mi

37 anýssek anýssek | Web | 23. ledna 2009 v 14:40

moc zajímavé.. Ivy blog znám, moc se mi líbí a ten rozhovor mě nalákal i na blog Lištičky =)

38 Lenka Lenka | E-mail | Web | 23. ledna 2009 v 15:04

Lištičky blog znám už delší dobu. Má zajímavý styl psaní a líbí se mi, že má svůj vlastní názor. ve svých článcích poukazuje na věci, kterým se spousta lidí vyhýbá, a za to má můj obdiv.

P.S.Ivy je rozhodně zajímavý člověk, určitě se k ní podívám.

39 yudith* yudith* | Web | 23. ledna 2009 v 15:12

No víte co já si myslím o rozhovorech :)Jsou užitečnější věci.Ale co...Zajímavý je hlavně blog Ivy,ale Lištičky je taky pěkný ;)

40 Liduska-T. Liduska-T. | Web | 23. ledna 2009 v 15:39

zajimavy rozhovor

41 homo sapiens tupiens homo sapiens tupiens | Web | 23. ledna 2009 v 16:40

teda....obě slečny mi vyloženě sednou=)...a kreslení a psaní-taky moje velká záliba,i když mi to vůbec nejde...

42 *L4c!k€ <3 *L4c!k€ <3 | Web | 23. ledna 2009 v 16:53

fakt skvelé blogy ! =)

43 Míša Míša | Web | 23. ledna 2009 v 17:28

Výborný!:)

44 Rue Rue | E-mail | Web | 23. ledna 2009 v 17:54

oba blogy jsou super.Ale asi se víc ztotožním z Lištičkou

45 Thea ;o* Thea ;o* | Web | 23. ledna 2009 v 18:27

Nwte náhodou, jak se jmenuje ta písnička?:o) Předem díky za komenty!;o)

46 Slečna X Slečna X | Web | 23. ledna 2009 v 19:00

Obě dvě slečny vypadají sympaticky a jejich blogy jsou fakt zajímavý. :)

47 Áďa Áďa | Web | 23. ledna 2009 v 19:58

pěknyy rozhovor

48 Tess Tess | Web | 23. ledna 2009 v 20:27

Ano blog Lištičky samozřejmě znám, myslím, že kdokoli se pohybuje v hp povídkovém světě už ho musel navštívit. Navíc si velmi rozumím s Nelien a ona na Lištičku nedá dopustit. Takže jedině chválím a vřele doporučuji udělat rozhovor i s nějakým dalším povídkářem.

49 žirafka žirafka | Web | 23. ledna 2009 v 20:30

Krásný blogy těch holek xD

50 Nikola Nikola | E-mail | Web | 23. ledna 2009 v 20:33

Ano ano, lištička, už jsem na ni někdy narazila :)

51 Liduška Liduška | Web | 24. ledna 2009 v 12:25

Bezva rozhovor a perfektní odpovědi 8-)

52 PrinCenSs_Verunka PrinCenSs_Verunka | Web | 24. ledna 2009 v 14:03

mě se vážně mooooc líbí blog Ivy má krásný a kvalitní design a hezké články

53 Benjiová Benjiová | Web | 24. ledna 2009 v 16:06

Zajímavý ale opravdu zajímavý rozhovor. Obě autorky blogů jsou něčím zajémavé stejně jako jejich články,blogy a designy.Hrozně mě baví takové rozhovory číst je to o lidech které (skoro) nikdo nezná , nejsou pokažení showbyznysem a neobjevují se denně na předních stránkách bulváru jako všechny dnešní star. Jsou to lidi které nikdo nezná a o to zajímavější je si přečíst s nimi rozhovor...Chci vás poprosit zda-li by jste neudělali rozhovor s nějakým člověkem od psů, co má blog o sobě a o svém psovi každý si totiž myslí že ti teenageři co mají rádi psi jsou exoti a trapáci. proto by  bylo dobré lidem ukázat že ti lidi od psů nejsou mentálně psotižení teenageři nábrž normální puberťáci co propadli psům za což je mnoho vrstevníků odsuzuje...

54 Tereska Tereska | Web | 25. ledna 2009 v 11:18

Obě autorky se mi zdají být moc sympatické a jejich blogy jsou super!!! Lištičky blog čtu už delší dobu a vždycky se tam ráda vrátím:)

55 Pawja aneb AfroGirl Pawja aneb AfroGirl | Web | 25. ledna 2009 v 13:34

Opět ste vybrali zajímavé blogery. Názory obou dívek byly vcelku zajímavé

56 clayra clayra | Web | 25. ledna 2009 v 18:56

super :)) mám ráda tyhle rozhovory, ikdyž se mi na nich třeba něco nelíbí... prostě si ráda počtu, většina blogerů na svym blogu nezvěřejňuje moc čtení :)))

57 K. K. | Web | 25. ledna 2009 v 19:56

Podnetny rozhovor:) Zejmena Ivy me zaujala.

58 "Verunka" "Verunka" | Web | 26. ledna 2009 v 8:58

ty kreslířské blogy jsou nádherné! vždycky mi bylo líto že já takový talent nemám:( jen když kreslím podle předlohy a to  není nic originálního:(

59 Jurášek Jurášek | Web | 26. ledna 2009 v 15:58

Moc pěkný blogy, sympatické slečny a pěkný rozhovor. :)

60 Ivu-schka Ivu-schka | Web | 26. ledna 2009 v 18:20

Krásný blogy, obvzlášt ten první !!Obdiv !!!

61 Jarek Jarek | Web | 27. ledna 2009 v 12:42

Pěknej rozhovor, hezký blogy. Jen tak dál umělci! :)

62 MA:TIN MA:TIN | Web | 27. ledna 2009 v 22:39

kdyby dělali rozhovor se mnou,nejspíš byl na pokračování.jsem totiž děsně ukecanej člověk XDD.

63 KIKISQUA KIKISQUA | Web | 27. ledna 2009 v 22:54

MA:TIN:Heč píšu z tvýho mobilu :)

blog.cz:mám napadík na dvojci: ma:tin(kolonka web) a toshi (toshi.blog.cz) mají podobnej styl,trochu se znají a mají podobný blog. užasná dvojice.

64 iGlue iGlue | Web | 28. ledna 2009 v 19:14

Tyto rozhovory jsou suprový

65 →Sweet-Girl← →Sweet-Girl← | Web | 4. února 2009 v 1:28

Ten rozhovor je strašně zajímavý!! Uplně jsem se začetla a nechtěla skončit :D Auu ale je už pozdě a já sedim u počíteče od tý doby, co jsem řpišla ze školy takže Orewuar (neím jak se to píše..Sice na hodiny francouzštiny chodím ale jsem nemocná už 3.týden a tohle si už nepamatuju XD Budu se na to muset zvona kouknout XDAchjo..)No nic..Pádím do hajan!Dobrou noc přeji!! :)

66 →Sweet-Girl← →Sweet-Girl← | Web | 4. února 2009 v 1:29

*Néé já napsala co sem si řikala ať nenapíšu..Nojono sem prostě tele..

OPRAVA:Sedim u počítače od té doby co jsem se vzbudila XD

67 sticl sticl | Web | 4. února 2009 v 21:31

jéééé já chci taky rozhovor:D:D:D:D:D

68 sticl sticl | Web | 6. února 2009 v 14:44

supr rozhovor,oba blogy sou moc zajímavý...hlavně http://foxy-girl.blog.cz/ ten mě moc zaujal

69 Miss.LindinQa Miss.LindinQa | Web | 10. února 2009 v 21:25

Taky pisu knizku ale radsi ji nezverejnuju. XD prece je mi jen 11 a nekdy to nema hlavu a patu. Ale od Listicky aj od Ivy jsou nadherne blogy.

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama