Návštěvnost je až na prvním místě

21. listopadu 2008 v 12:00 | Chiquitka |  Blogeři radí

V půlce prázdnin odstartoval náš seriál o propagaci blogů "Blogeři radí". Minulý týden doběhl poslední díl, a nyní už zbývá jen jedna věc. Slíbili jsme, že na závěr zveřejníme článek na téma návštěvnost blogu od jednoho z vás, který se nám bude nejvíce líbit. Takže, užijte si článek Chiquitky. ;)


Každý, kdo si založí blog, doufá v to, že bude mít co nejvyšší návštěvnost. Milí ostatní blogující - netvrďte mi prosím, že vás ani trošičku nezajímá, kolik lidí váš blog navštěvuje a čte.;) Přece jen, kdybych člověk nechtěl, aby ty jeho výtvory někdo četl, psal by si je do deníčku a schovával pod postel. Takže návštěvnost blogu je jakýmsi zrcadlem toho, jak na tom ten váš blog je.

Ale samozřejmě - když si čerstvě, plni nadšení, založíte svůj první (nebo třeba dvacátý..) blog, nenaskočí vám hned pět set návštěv za den. Proč? Hm hm hm...těžká otázka.. řekněme třeba, že to bude tím, že svět neví, že nějaký blog vůbec máte.;)

Ano, můžete si například pronajmout billboard u dálnice a umístit na něj odkaz na váš blog, návštěvnost vám to jistě zvedne, ale.. to už je trochu extrémní řešení.:) Pojďme se radši podívat na to, jak zvýšit návštěvnost normálními způsoby.:)

Existují dvě kategorii těchto způsobů - ŠPATNÉ a DOBRÉ. Oběma docílíte nějakého zvýšení, rozdíl je v tom, jakou cestou. Přirovnala bych to asi k tomu, jak si vydělat peníze - poctivou prací (kategorie DOBRÉ) nebo vyloupením banky (kategorie ŠPATNÉ). Stejně, jako v případě návštěvnosti, tak v otázce získání peněz, je ta DOBRÁ cesta pomalejší, ale za to si budete svých výsledků více vážit a ta ŠPATNÁ cesta rychlejší, ale bez záruky a s riziky.
No radši pojďme na ty kategorie...;)

DOBRÝ (a podle mě i správný způsob, jak poctivě zvýšit návštěvnost a vyvarovat se tak těch všeobecně rozšířených trapných pokusů) ZPŮSOB

1.Starejte se o svůj blog
Nejlepší vizitku vám vždycky udělá vlastní blog. Ať už se na něj lidé dostanou odkudkoliv, musí mít nějaký dobrý důvod, proč se vracet. A když budete mít blog, který nic nenabídne, nezaujme a bude stát za nic, ani sebevětší reklama vám návštěvnost nezvedne.;)

2. Piště ROZUMNÉ komentáře
Čtěte ostatní blogy. Nejlépe ty, které jsou navštěvované. Pište komentáře, ale k tématu. Snažte se, aby váš komentář byl zajímavý, upoutal a měl hlavu a patu. Komentář vás reprezentuje a když bude dobrý, člověk klikne na odkaz na váš blog se zájmem. Samozřejmě, nesmíte ho tam zapomenout uvést.;)

3. Řekněte o blogu svému okolí
Ano, občas to není nejlepší nápad. Pokud nechcete, aby si okolí četlo vaše niterné myšlenky nebo snůšku pomluv na jejich hlavy, radši jim ten odkaz nedávejte. Pravda je ovšem taková, že vaši nejbližší budou číst váš blog nejčastěji, protože vás znají a přirozeně je zajímá, co děláte. To je ta lidská zvědavost.;)

4. Spřátelování blogů
Tohle je trochu rozporuplné téma. Ano, link na váš blog v menu nějakého hojně navštěvovaného blogu vám sice návštěvnost zvýší, ovšem záleží na tom, jak si tento odkaz zasloužíte. Rozhodně nepište komentáře prosící o spřátelení blogísků.

5. Slov, slova, slova
A vyhledávače, vyhledávače, vyhledávače. Očekujte si žebříček nejvyhledávanějších slov a ty pak často v textu používejte. Když budete mít štěstí, bude to fungovat. Příklad? Poslední dobou ke mě chodí denně asi 50 lidí a hledají tu ke stažení film Obsluhoval jsem anglického krále. Nevím proč, ale nebyl to můj záměr.:D

6. Mějte trpělivost
Ze dne na den žebříčky návštěvnosti nezboříte.;) (leda byste zkusili ten billboard;)) Vydržte, vytrvejte a časem to prostě přijde.;)

ŠPATNÝ ( hodně rozšířený a bohužel občas i účinný) ZPŮSOB

1. Mějte hrozný blog
... aby se člověk, až otráveně klikne na jeden ze spamů, co jste mu zanechali na stránce, mohl nas**t ještě víc a usvědčit se v pocitu, že jste absolutní idiot, který všude zanechává odkazy na svůj nevkusný, zbytečný a naprosto trapný blog.

2. Piště komentáře
Nejlepší takové ty, kde se objeví jen odkaz na váš blog, nebo ty "Ahoj, máš moc krásnej blog, přijď se podívat ke mě, dík!" (ano, člověk zahřeje u srdce, když mu někdo řekne, že má krásnej blog... do té doby, než najde ten samý komentář na stovce dalších blogů). Také jsou dobré komentáře obsahující jen jedno písmeno, třeba "o" a mají délku dvaceti řádku a rozhodí celou stránku. To každého natolik potěší, že se půjde mrknout na váš blog, aby vám napsal, že jste idiot. To vám, ale nesmí zkazit náladu, vám jde přece o tu návštěvnost.;). Také můžete psát suché komentáře s lakonickým "hm" "lol" :D:D:D". Taky to každého potěší.;) Stejně jako řada infantilních slovíček ( "klásňoulinkej blogísek"), ničení češtiny ("tagže wšecky milaczky..."), podivné zaseknutí Caps locku ("aHoJtE vŠiChNi") a divní smjalíci (*/°-): Nejlépe všechno dohromady. Tím zaručeně každého navnadíte a jemu bude kolovat hlavou otázka "Co je to za jedince?" až do té doby než klikne link vašeho blogu. Pak se mu dostane vysvětlení - budete-li se držet zásady číslo 1.

3. Spřátelujte blogísky
Ano, všem nejdřív hlaďte ego, jak mají úžasný blog, skvělý, mocinky moc se vám líbí a v závěru komentáře nabídněte spřátelení vašich blogísků. Funguje to jako vzájemná reklama. A konec konců, přátelé se vždycky hodí, ne?

4. Pořádejte bleskovky a soutěže
Ano, dodnes nechápu význam bleskovek. Jediné, co mě napadá, že jde o chytrou formu zvyšování návštěvnosti. Jestliže se pár rybek na ty vaše bleskovky chytí, budou neustále kontrolovat váš blog, aby jim žádná bleskovečka a soutěžka neunikla a tím začne křivka návštěvnosti závratně růst. Ano, opravdu si nedokážu představit jiné vysvětlení bleskovek. Pokud tedy ovšem nejste nadšený sběratel nevkusných diplomů a ocenění za tu a tu bleskovku.

5. Vyvolejte hádku
Začněte na nějakém blogu někoho bezdůvodně napadat a nadávat mu. Nezapomeňte uvést link. Do hádky se začne přimotávat čím dál více lidí a hned máte návštěvnost jak vyšitou.;)

------

A to je asi vše. Možná jsem na něco zapomněla, ale třeba si to domyslíte sami.;) Je na vás, kterou cestou se vydáte. Jen mějte na paměti, že je dobré držet se nějakých pravidel a neznepříjemňovat zbytečně ostatním bloggerům jejich blogování, protože vám by se to taky určitě nelíbilo.:)

Keep blogging a když vám to s tou návštěvností nevyjde, pořád ještě můžete zkusit ten billboard.;)

Chiquitka, chiquitka.blog.cz

 

175 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Lady Rovena Lady Rovena | Web | 21. listopadu 2008 v 12:27

myslím, že ta DOBRÁ cesta ke zvýšení návštěvnosti svého blogu je rozhodně lepší než ta ŠPATNÁ :o) Nejsem tu moc dlouho, ale zanedlouho možná oslavím 1000 návštěv za jeden měsíc :o) na začátku to bylo "jen" 242 návštěv :o)  Pro mnohé blogy těch 1000 je určitě málo, ale pro mě to je hodně :o)

2 Lady Rovena Lady Rovena | Web | 21. listopadu 2008 v 12:28

jé :o) jsem první :o)

3 Limet.[Qa]* Limet.[Qa]* | Web | 21. listopadu 2008 v 13:25

jojo, mít tak 1000 za měsíc....mám asi 800, asi

jinak beru tu DOBROU....xD

........3. jůůů

4 KRiSTýNKHáá** KRiSTýNKHáá** | Web | 21. listopadu 2008 v 13:31

krásně napsaný. a se vším naprosto souhlasím.... ps: nechceš spřátelkovat ? :D:D:D:D

5 Marek Marek | E-mail | Web | 21. listopadu 2008 v 13:40

Super článe sem se u toho dost pobavil. A musim říct, že je to plný dobrejch nápadů.

6 Marek Marek | E-mail | Web | 21. listopadu 2008 v 13:44

A já tena určitě beru tu dobrou cestu protože já nechci vysokou návštěvnost, že mi tam bude chodit třeba 500 lidí deně ale jenom 20 z nic ten můj blog opravdu zajímá, a ostatní se tam dostali omilem, nebo mi přišli nadávat. Takže chci velkou návštěvnost, ale lidí, kterým se můj blog líbí, a pravidelě na nj chodí protože jinak je to k ničemu. To už si rovnou můžu do HTML menu zkopírovat počítadlo nějakého servru a něco si nalhávat x-)

7 Myzterig Myzterig | Web | 21. listopadu 2008 v 14:02

velmi zajímávý článek ;)

8 chiquitka chiquitka | Web | 21. listopadu 2008 v 14:04

Chtěla bych jen napsat, že ten článek jsem psala už před mnoha a mnoha týdny a proto bod

"5. Slova, slova, slova"

bych už teď nezařadila do těch DOBRÝCH způsobů, ale ani vlastně do těch ŠPATNÝCH. Spíše je to takový NEUTRÁLNÍ způsob, cílené psaní nejvyhledávanějších slov má totiž jen minimální účinnost. To jen kdyby se tady ohrazoval proti tomu, že to ve skutečnosti vůbec nefunguje - ano, nefunguje.:)

Jinak děkuji za uveřejnění, moc si toho vážím..:)

9 chiquitka chiquitka | Web | 21. listopadu 2008 v 14:06

+ ještě se omlouvám za ty všechny hrozné překlepy a chyby a chybičky těm, co to budou číst *blush*

10 Gamepage (známá osobnost) xD Gamepage (známá osobnost) xD | Web | 21. listopadu 2008 v 14:17

super článek =)

11 superauta.blog.cz superauta.blog.cz | Web | 21. listopadu 2008 v 14:20

Super článek. Dost s nim souhlasim. Blogy s hodně bleskovkama maj sice vysokou návštěvnost, ale lidi jim tam chodí jenom kvůli bleskovkám, což nemá žádný smysl. S tim spřátelováním by se to taky nemělo přehánět, protože spřátelit se s 50 blogy (někdy i více) je kravina. Pochybuji jak se na všechny blogy chodí dívat.

12 Mishel_&_Marki © Mishel_&_Marki © | Web | 21. listopadu 2008 v 14:38

TO je mOOOc hezkeY článeQ !!!

FAKT super !!! NěcO z tOhO zkusíme xD

13 Lenka Lenka | Web | 21. listopadu 2008 v 14:56

No je to dobrý článek:)

14 Autumn.Emily Autumn.Emily | Web | 21. listopadu 2008 v 15:08

mno nevím jak vám, ale MĚ  připadne HODNĚ divný, že i přesto že ten článek celkem dost jasně říká, k čemu asi tak jsou ty blbý y místo j apod. a AHoJ Ty MoJe LáSeNKo!!!... tak přesně lidi, který tyhle jrůzy používaj s tím souhlasej... divný ne?

ale myslim že bleskovky emaj nic společnýho s návštěvností, já ej dělám hlavně že se chci dozvědět něco novýho o mejch návštěvnících, abych věděla kdo ke mně chodí a tak... ani nevim jak by mohly přímo souviset s návštěvností...

pak je HODNĚ divný, že spřátelení blogů je v cestě dobré i špatné...:-/

15 Zuzík =) Zuzík =) | Web | 21. listopadu 2008 v 15:09

Wow,yslím, že to vystihla přesně :-))

16 Saskie Saskie | E-mail | Web | 21. listopadu 2008 v 15:42

Super článek doufám ,že na můj blog bude taky někdo chodit B¨)

17 jojobeny jojobeny | Web | 21. listopadu 2008 v 15:49

je to dos super vyskouším to a uvidím myslím že to bude fungovat

18 Eridani Eridani | Web | 21. listopadu 2008 v 15:58

jj, souhlas, zkouším

19 l... l... | Web | 21. listopadu 2008 v 16:17

"Jestliže se pár rybek na ty vaše bleskovky chytí, budou neustále kontrolovat váš blog, aby jim žádná bleskovečka a soutěžka neunikla"

---------NEPOZNÁM NIKOHO KTO BY TAKÉTO DAČO ROBIL...

A INÁČ BLESKOVKA JE VZÁJOMNÁ "VÝMENA NÁVŠTEVNOSTI", ALEBO JAK TO NAZVAT, PROSTE JEDEN PRíDE DRUHéMU NA BLOG, VYPLNí BLESKOVKU A DRUHý MU (VEčšINOU) PRíDE TIEž NA BLOG S KOMENTOM TYPU "Máš U MNA DIPLOM"... ALE INáč TO MOC NáVšTEVNOST NEZVýšI...

TO SKOREJ SONB (ROVNAKO AJ VGS, SONC...) Sú NA ZVYšOVANIE NáVšTEVNOSTI DOBRé, BO účASTNíCI ROBIA VLASTNE REKLAMU TOMU MAITELOVY BLOGU NA KTOROM Tá SúTAž JE...

20 homo sapiens tupiens homo sapiens tupiens | Web | 21. listopadu 2008 v 16:33

jojo tenhle článek už jsem četla=)...a přišel mi dost výstižný=)

21 Lenny Lenny | Web | 21. listopadu 2008 v 17:01

U mě vyhrává možnost DOBRÁ jednoznačně!!!!=))

22 kocickalea kocickalea | Web | 21. listopadu 2008 v 17:07

myslím, že to vystihla dobře, ale moc nesouhlasím s názorem na SB. Já osobně neberu SB jako reklamu, ale jako opravdové kamarády, se kterými se tímhle způsobem nějak sblížím. Proto jich nemám tolik. Ale taky moc nechápu, když má někdo tuny spřátelených blogů, ale asi je oblíbenej, no...

23 Deni Deni | Web | 21. listopadu 2008 v 17:22

Dobře napsaný článek, co na tom, že tam je pár chybek ;)

24 fayette fayette | Web | 21. listopadu 2008 v 17:23

já o návštěvu mého blogu nikoho neprosím, oni tam chodí tak nějak sami... a dodneška mě to nepřestává překvapovat^^

25 ♫ anýssek ♫ anýssek | Web | 21. listopadu 2008 v 18:50

no tak s tímhle článkem víc než souhlasím..  moje rada: být originální... na jaký blog se vrátíš??? no přece na takový, který nikdo nemá =)

26 Cj-adam Cj-adam | Web | 21. listopadu 2008 v 19:13

Teda chiq, skvěle si to napsala! :)

27 Tyger01 Tyger01 | E-mail | Web | 21. listopadu 2008 v 19:28

nejlepší je ta dobrá práce

28 Atisa Atisa | Web | 21. listopadu 2008 v 20:19

Skvělej článek ;-)

p.s. k těm bleskovkám - na svém starém blogu jsem je taky dělala, spíš to bylo pro to, abych se o lidech dozvěděla něco nového, snažila jsem se vyvarovat bleskovkám typu : 1) Ahoj, 2) Jak se máš? 3) Hlásni pro mě tady, 4) Tak papa ...

29 Guestka Guestka | Web | 21. listopadu 2008 v 20:55

Dobře napsaný postup. Já volím ten dobrý způsob. Nebo se o tom většinou snažím. :)

30 Svettram Svettram | Web | 21. listopadu 2008 v 21:06

Já nevolím žádný postup...

31 Slečna Maková Slečna Maková | Web | 21. listopadu 2008 v 21:14

Dost dobře napsaný..:)

32 dandelion-meadow dandelion-meadow | Web | 21. listopadu 2008 v 21:46

slečna velice hezky píše, moc pěkně napsané :)

33 výtlems.kissa výtlems.kissa | Web | 21. listopadu 2008 v 22:46

tj, a jsem ráda, že se na 100% držím dobrých mravů a způsobů :D

34 Luddy Luddy | E-mail | Web | 21. listopadu 2008 v 23:11

berem billboard ;))

35 anonym Hel anonym Hel | Web | 21. listopadu 2008 v 23:47

LoL xD

36 Blázen Na VodítkuO------------------O Blázen Na VodítkuO------------------O | E-mail | Web | 22. listopadu 2008 v 10:31

To vystihla skvěle:)Hlavně ty infantilní hlášky a slovíčka,lépe bych to nenapsala.

37 Kaejzi Kaejzi | Web | 22. listopadu 2008 v 12:12

XD LOL povedený....

38 Kaejzi Kaejzi | Web | 22. listopadu 2008 v 12:12

XD LOL povedený....

39 SimushineQ SimushineQ | Web | 22. listopadu 2008 v 13:36

Pěkný článek. My máme průměrně okolo té 400-500 za týden. Někdy i tá návštěvnost klesne pod těch 400 ale já si z toho nic nedělám. Mě de spíš o pravidelné čtenáře, né ty co si blog prohlídnou, odejdou a už se nikdy nevrátí. Ale jinak nepreferuji skoro nic z tohodle. SB máme sotva 10, zybtečné komenty blogům o spřátelení nepíšem... nic takového, tu návštěvnost co teď máme vlastně ani nevím kde se vzala :D

40 Ms. Revenge Ms. Revenge | Web | 22. listopadu 2008 v 16:02

Je to naozaj dobrý návod :D Keď som ja začínala s blogom, bola som celá ´Happy´, keď mi niekto napísal: sQelý blogísek, len tak ďalej :)´a pod. a samozrejme som hneď klikla na link s kolónkou ´web´.(Nenapadla ma hneď návnada na návštevnosť xD) Časom som ale také somariny prestala čítať. A reklamy mažem. Takže ja sa riadim podľa tvojich dobrých rád a potom len prekvapene čumím, koľko ľudí a odkiaľ sa tu doklikalo :) Pekný článok :)

41 Gazelka Gazelka | Web | 22. listopadu 2008 v 16:29

Hm, pravda. Mám nový krásný mladý blog .Všichni by rádi měli vysokou návštěvnost. I já. Ale lidi chodí právě tam, kde se jim líbí. A je těžké hned napoprvé vytvořit blog, superblog. Ale já doufám, že můj blog bude stát aspoň za něco. (nemyslím starou bačkoru...) :-)

42 Devereaux Devereaux | Web | 22. listopadu 2008 v 16:43

Blog mám také krátce, takže nějaké mety si nedávám. Zatím se spíš seznamuji s administračním prostředím. Pracoval jsem s různými redakčními systémy a v nich se to dělalo trošku jinak. :) V něčem lépe, v něčem hůř. Sám jsem zvědavý, co nakouzlím. :)

43 Tom!k Tom!k | Web | 22. listopadu 2008 v 17:46

Hmm zajímavý.

44 ScEne.GirL-13 ScEne.GirL-13 | Web | 22. listopadu 2008 v 18:31

Zajímavej a dobrej článek :D

45 li Ann li Ann | Web | 22. listopadu 2008 v 21:51

rady se hodí a tenhle článek jsem již dříve na blogu autorky četla, ale stejně je nejlepší cesta s blogem ta, kterou si každý najde sám - bez návodů od ostatních - jenom s vlastní prací. Docílila jsem zatím toho, co jsem požadovala a je mi jedno, jestli to je 11 lidí denně...(rozdíl by byl 0, že? :))

46 li Ann li Ann | Web | 22. listopadu 2008 v 21:53

no a jiank co se týče reklam, mám docela štěstí. Ale nejspíše to je tím, že už neobcházím tolik blogů jako dříve - spíše žádný, vyjma kamarádů. reklama u mě nebyla už pěkně dlouho... to je štěstí!

47 Lenjulenka Lenjulenka | Web | 22. listopadu 2008 v 22:14

Podle mě nejlépe zvýší návštěvnost blogu sám blog - zejména jeho obsah. Nemusí být extra vymazlený design ani člověk nemusí nechávat komentáře, kde se namane. Stačí zajímavé články, užitečné informace, studijní materiály... lidi si zvyknou na ně chodit. Ke mě si zvykli chodit v docela slušném počtu a to nikde neřvu do světa, že mám blog...

PS. Co se vlastně považuje za "vysokou" návštěvnost? 50 denně, 100 denně, 1000 denně?

48 Natyynka Natyynka | Web | 22. listopadu 2008 v 22:32

Nesnáším lidi co používaj ty špatný způsoby.. Jsou trapný :-!

49 RadusiQ.www.e RadusiQ.www.e | Web | 22. listopadu 2008 v 23:24

tento blog je fakt dobrý sposob ako sa porozprávat s ostatnými blogarmi :) je to super :P chcela by som vediet aku má návštevnost tento blog :D

50 Mike Mike | Web | 23. listopadu 2008 v 8:54

Je fakt, že člověka potěší když si lidi čtou jeho články. No, ale asi bych to psal i bez té návštěvnosti-jsem prostě maniakální grafoman :-)

51 Lenny Lenny | Web | 23. listopadu 2008 v 11:33

Mě potěší hlavně počet online lidí,tam jde vidět,jak dlouho se návštěvník zdrží=)

52 AxieS & BadieS AxieS & BadieS | Web | 23. listopadu 2008 v 11:55

No, pro mě je asi taky nejlepší online, ale myslím, že lidé na můj blog chodí, když přidávám články...x) Třeba včera jsem měla 100 něco lidí a potěšilo mě to!Tento článek byl velice super!x) Jsem ráda, že to aspoň NĚKDO chápe!x) I když cestuji blogama, a vidím třeba, že někdo nemá založenou návštěvnost...x( Jak jsem si založila svůj blog, tak jsem návštěvnost myslím že 3-4 měsíce neměla...x( A teď ho mám 10 měsíců, tedy o 6 více, a mám 11 000 lidí...I více!x) A jsem za návštěvnost vážně ráda!x) Někteří mají třeba jen 10 lidí, za celý den, a se srovnání s mojí, mi vždycky přeskočí žaludek...myslím, že moje návštěvnost je dobrá...x) Ale všimla jsem si, že třeba když mám i 10 lidí online, napíšou jen 3 lidi z toho...A to nemám ráda!x(

53 eva eva | Web | 23. listopadu 2008 v 14:05

Je to skvělý a ty rady se mi určitě budou hodit,protože já sama mám malou návštěvnost blogu...

TAK SE NA MŮJ BLOG PROSÍM PODÍVEJTE A NECHTE TAM KOMENTÁŘ!!!

54 Katka-katunka.blog.cz a rikki-rikki.blog.cz Katka-katunka.blog.cz a rikki-rikki.blog.cz | 23. listopadu 2008 v 15:35

Já mám DOBREJ způsob♥Přečetla jsem si to a je to opravdu zajímavý!

55 Terka Terka | Web | 23. listopadu 2008 v 15:42

Když jsem s blogem začínala, taky jsem se nejdříve vydala cestou těch špatných :(  - všude jsem psala jak se mi jejich blog líbí, i když byl úplně hroznej. Už jsem pochopila že to není zrovna dobré řešení malé návštěvnosti :D

56 Lu[Ss*]y Lu[Ss*]y | Web | 23. listopadu 2008 v 16:21

nj toe dobreee :D

57 janka janka | Web | 23. listopadu 2008 v 16:59

O ne ! Mám další spůsob, jak zvýšit návštěvnost a teď se mi to stalo :(

Někdo napíše: Slávím 1 000 návštěvníků a pod. a hned tam kliknu! Zlozvyk...

58 Nymonyrya Nymonyrya | Web | 23. listopadu 2008 v 17:21

Podľa mňa na návštevnosti záleží len v súvislosti s komentármi. Nie je návštevnosť, nie sú ani komentáre.

Aspoň pre mňa sú podstatné predovšetkým komentáre, vyjadrujú názor jedinca na daný článok, potešia či už kritikou alebo pochvalou a sú aj dôkazom o tom, že niekomu ten článok stál za komentár. Teda v prípade, že nejde o komentáre typu ":DD" ; "spriatelíš blogíššeek"; "máš good blogíšeek", no, a tie tomu podobné záležitosti.

Návštevnosť sú oproti komentárom len čísla ktoré v podstate toho zas až toľko nehovoria. Človek nemusí mať vôbec zaujímavý blog, stačí aby na ňom mal dostatočne veľa vyhľadávaných kľúčových slov a už má vysokú návštevnosť. Tie čísla nehovoria o tom či ten blog niekoho zaujal, či mu v niečom pomohol, či mu niečo dal... ale len o tom, že vďaka googlu na neho narazil keď čosi hľadal.

Správa z toplistu o počte návštev za týždeň nikdy nepoteší ani z polovice tak ako jeden čosi hovoriaci komentár.

59 Dave :) Dave :) | Web | 24. listopadu 2008 v 15:43

Hej, tj dobrej člááánek x)

60 APz APz | Web | 25. listopadu 2008 v 13:16

Výborně napsaný článek. Je vidět, že autorka soucití s "normálními" blogery :)

Jinak si myslím, že víc než návštěvnost opravdu potěší komentáře. Mám jeden blog, který je spíš takový "informační" o mém clanu a tam je návštěvnost  spolu s komentářema celkem dobrá ikdyž ho nijak nikde nepropaguju. zatímco na mém prvním blogu teď nepracuju vůbec a návštěvnost samozřejmě klesá a je mi tam každý komentář vzácný. Jistě, návštěvnost potěší taky, ale co potěší víc než pozitivní komentáře? :)

61 Noha Noha | E-mail | Web | 26. listopadu 2008 v 21:35

tak mě tak napadlo napsat sem komentář typu "lol"... :D Přiznávám, že když jsem so založila blog, tak jsem se ponížila k reklamám typu "hezhej blog"... Ale teda psala jsem to jenom na ty hezký blogy :D teď jsem vcelku spokojená... Nepotřebuju víc lidí a tak... Čekám na další vlnu chtíče po obří návštěvnosti, zatim je jen ticho před bouří :)

62 Noha Noha | E-mail | Web | 26. listopadu 2008 v 21:37

plus další zvýšení mě napadlo! Jak všichni pořádaj takotý ty "rekordy v komentářích"... Tim se chtěj vlastně zvýraznit :D

63 evi evi | Web | 28. listopadu 2008 v 12:26

Moc pěkný článek, u těch špatných způsobů jsem se opravdu hodně pobavila:-D Sama s blogováním teprve začínám, ale na cizí blogy už chodím dost dlouho a tenhle článek mi mluví z duše:-)

64 Tatra.nka Tatra.nka | 28. listopadu 2008 v 15:00

zvolila jsem si ten dobrej způsob  a myslím že mám na blogu i dost lidí co tam chodí rádo, statistiky tam mám necelej ro a za tu dobu m iblogem proslo 326 327 lidi.. to se mi zdá dobrý... ale hlavně že mi moje články alespoň někdo okomentuje a čte .

65 BlackGirl BlackGirl | Web | 29. listopadu 2008 v 10:32

právě zkončil můj testovací týden, ve kterém jsem zkoušela ten špatný způsob a musím říct že to něco do sebe má

66 kaj[uš]ka kaj[uš]ka | Web | 29. listopadu 2008 v 21:06

ahoj chtela bych rict ze to chiquitka napsala moc hezky a moc pravdive...nemam tomu slanku co vytknout...ja jsem zkousela jak dobre tak i ty spatne zpusoby a nic z toho nepomohlo tak nevim jestli to nemam zkusit s tim billbordem...xD myslim ze ani to by nezabralo...:)

67 mandarinka mandarinka | Web | 2. prosince 2008 v 21:59

Sice jsem se tam nedověděla nic nového... ale aspoň jsem se celkem pobavila a zjistila, že na to má plno lidí stejný názor, napsala bych něco podobného ale samozřejmě bych to nedokázala takhle hezky zformulovat... pěkný článek.

68 Katka-katunka.blog.cz a rikk-rikki.blog.cz Katka-katunka.blog.cz a rikk-rikki.blog.cz | 5. prosince 2008 v 20:07

No,zajímavý článeček,já bych řekla,ne,že bych se chtěla chválit,ale já mám dobrý způsob,až na ty bleskovky,bleskovky pořádám,no,ale ne proto,že bych si chtěla zvýšit návštěvnost,ale proto,že mně to baví :-)

69 Mandie Mandie | E-mail | Web | 6. prosince 2008 v 1:07

Klobouk dolů, jak výstižné :) Ale aby si to někdo, komu ty špatné způsoby přijdou vlastní, nevzal osobně. :D Přiznávám, ze záčátku blogaření (skoro před 3 rokama) jsem něco málo z toho taky praktikovala, ale teď už to ani sama nechápu. :D

70 Ria Kon Ria Kon | Web | 7. prosince 2008 v 14:20

... řekla bych že spousta lidí už tu ŠPATNOU verzi stejně ignoruje ... stejně jako já :)

71 bernardi bernardi | Web | 7. prosince 2008 v 18:57

co dodat

je to tak

72 Vembl Vembl | Web | 8. prosince 2008 v 7:12

Já si myslím, že je hlavně důležité to, aby člověk na svém blogu psal o něčem čemu rozumí a v čem je dobrý. Pokud se například zabývám podnikáním, mohu psát nějaké rady pro začínající podnikatele (co a jak dělat, apod.). Pokud jsem třeba bankéř, tak lidem mohu poskytnout srovnání hypoték a pomoci jim s výběrem té nejlepší (za podmínky, že nebudu slepě propagovat vlastní službu, ale přinesu skutečně hodnotné a nezkreslené informace). Jinak pro návštěvnost blogl je dobré sledovat počet lidí, kteří Vás mají v RSS čtečce. Na to existuje aplikace FeedBurner (www.feedburner.com).

73 alexander95 alexander95 | Web | 8. prosince 2008 v 19:39

Hej lidi ta fotka je uuuužasná

74 satty satty | Web | 8. prosince 2008 v 20:52

hmmm

75 Honza Honza | E-mail | Web | 11. prosince 2008 v 19:56

je to hezký docela sem se zasmál ale je to pravdivý sestra taky pořádala bleskovky a sama se do nich hlasila aby dala konkurenci a všichni ji chtěli dohnat no a kdyz si pak kazdej sezene 100 a vice hlasu....

76 Honza Honza | E-mail | Web | 11. prosince 2008 v 19:58

napadl me jeste jeden zpusob piste clanky pro blog.blog.cz

ja se na chiquitku taky kouk :D :D :D

77 Gaara-sama Gaara-sama | Web | 14. prosince 2008 v 18:36

Ja si nemyslim, ze poriadanie bleskoviek je nejak zle :D

Podla mna su blesky fajn, osobne ma desne bavi ich vytvarat aj vyplnat :D Ale ja uzanavam blesky typu "ukaz mi co vies, alebo sa ani nesnaz", nieco akokviz, na ktoreho otazky ked spravne odpoviete, dostanete diplom.

Bleskovka typu

1.) ahoooj

2.) ako sa maaas?

3.) co skolaaaa?

4.) kolko mas rokooov?

5.) aka je tvoja naj skupinaaa?

6.) co na iplooom?

je akurat tak iritujuca strata casu -.-"

A sutaze - preco nie ? :D Napriklad taka SONP alebo SONK :D Nie je samotny ten pocit ze mate naj poviedku alebo naj kresbu super? :D

78 Willynka Willynka | Web | 14. prosince 2008 v 23:14

zacinam tyhle clanky trosku nenavidet...uz z toho duvodu ze blog je kazdyho vec a jak si ho vede...nu dobra tedy

79 Wilima Wilima | E-mail | Web | 15. prosince 2008 v 17:37

Úroveň blogů na blog.cz mě dohnala k tomu založit si blog o tom jak blogovat tak aby to mělo smysl :) Začal jsem psát seriál "For Czech Blogers". Obden zde budou přibývat nové díly.

Případné názory, vylepšení pište do komentářů do článku "Kdy, proč, jak ?" nebo do jednotlivých dílů seriálu.

S pozdravem Wilima

80 allishka allishka | 16. prosince 2008 v 22:16

Já přišla na velice užitečnou funkci bleskovek.

Když jsem ještě pařila Bitefight, vyplňovala jsem desítky bleskovek denně... no a do Webu jsem hodila svůj kousací odkaz na Bitefight... fungovalo to úžasně. Když mi chtěla majitelka oznámit, že jsem vyhrála bleskovku, byla úspěšně pokousána... vrrrau XD

Vyzkoušejte to, fakt to funguje XD

81 Ája Ája | Web | 19. prosince 2008 v 22:15

Já jsem s blogováním začala asi před rokem. Musím říct, že mě to docela chytlo, i když občas mi dojde motivace co psát:-)

82 Zdeněk Pekař Zdeněk Pekař | E-mail | Web | 20. prosince 2008 v 12:16

Jedna z možností, jak zvýšit návštěvnost blogu je "být dobrý". To nejsem,  tak využívám jiných možností a doufám, že je to jen přechodné období, jak se stát "svým".

83 Edianka Edianka | Web | 22. prosince 2008 v 16:28

4,5: námitka!!

4: je absolutní blbost dělat bleskovky, když mám skoro žádnou návštěvnost. Maximálně bych musela psát reklamu na jiné blogy , že je na mém soutěž a to se nelíbí ani mě.

5:

vyvolávat hádky je další blbina. Pač možná vám přijde na blog víc lidí, ale všechny komentáře budou: ty trapko! ty seš ale pí**!!

a vás to tak akorát může dohnat k zrušení blogu, pokud se vás někdo nezastane. A pak vás to bude nadosmrti rozčilovat, že ste udělali taků kravinu.

A mít pak blog jen na to, aby se tam mohl někdo vynadávat, to je blbost...

Jinak je to fajn návod

84 Livien Livien | Web | 22. prosince 2008 v 21:22

Pěkný, trefný a výstižně podaný článek. Musím říct, že se mi jednak krásně četlo, ale docela mě to chvilkama i pobavilo, hodně způsobů reklam jsem už zažila, ale třeba ta hádka mě nenapadla. Nj jsem pozadu, ovšem také jen začínám :)

85 Lizadoon Lizadoon | Web | 23. prosince 2008 v 10:59

"ničení češtiny ("tagže wšecky milaczky...")" - já to nazvala stupidštinou :-)

A co se týče bleskovek, myslím, že bleskovky můžou být dobré. Nesmí to ovšem ale být bleskovka typu "1) Ahoj

2) Jak se ti líbí můj blogísek

3) Jak se máš

4) co říkáš na můj blogísek

5) Pápá

To mě přijdou jako trapné bleskovky.

No, a co se týče těch "Máš krásnej blog, podívej se i na můj" tak musím říct, že už se tyhle komentáře od pohledu zdají být  neupřímné.

A já radši menší návštěvnost s milými lidmi, než návštěvnost obrovskou kde bude hromada kokotů, která se mi bude snažit blog znepříjemnit.

86 Monique8 Monique8 | E-mail | Web | 26. prosince 2008 v 16:25

Naprosto souhlasim s Lizadoon... Ae jak řekla Chiquitka: "Milí ostatní blogující - netvrďte mi prosím, že vás ani trošičku nezajímá, kolik lidí váš blog navštěvuje a čte.;)" Jasně, že to zajímá asi každýho, ae je fakt, že bych fakt byla radši, kdyby mi na blog chodili milí lidi s normálníma názorama a komentířema....

A když mi někdo napíše ten komentář jako: "Ahoj... super blog... mrkni se na ten můj a připiš koment. Dík, Pp" Tak mě to vždycky hrozně naštve, na ten blog nikdy se na ten blog nepřijdu podívat a rovnou tenhle komentář přidám do "BlackListu"...

87 kovařík kovařík | Web | 29. prosince 2008 v 17:56

souhlasím s Lizadoon kde lidi píšou "Máš krásnej blog, podívej se i na můj". Mě lidi píšou: " hele na mim blogu je bleskova www.blog.blog.cz  taky dokáže naštvat

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama