Rozhovor s Chiquitkou a Marťasem

21. září 2008 v 8:00 | Standa |  Rozhovory
evzik.blog.cz

V září jsme se v souvislosti s naším seriálem Blogeři radí, kde se věnujeme především propagaci blogů, rozhodli vyzpovídat dva úspěšné blogery. Kluk a holka, oběma je 17 let a zdánlivě se ničím se neliší od svých vrtevníků. Až na jeden rozdíl - oba mají úspěšné blogy, jejichž celková návštěvnost se nedávno přehoupla přes číslo 300 000 návštěvníků. Možná nám prozradí, jak to dělají. :)


Chiquitka, autorka blogu chiquitka.blog.cz
chiquitka.blog.cz
Marťas, autor blogu martasdusek.blog.cz
martasdusek.blog.cz
 • Speciální otázka pro Chiquitku: Do zářijového rozhovoru jsme tě vybrali v souvislosti s naším aktuálním seriálem "Blogeři radí", který se zabývá propagací blogů, jako příklad úspěšného blogera. Prozradíš tajemství tvé vysoké návštěvnosti?
Ch.: Kdybych ho znala…xD Opravdu netuším. Možná za tím stojí tři roky psaní článků, možná jsem prostě měla štěstí…Tzv. úspěšným bloggerem se člověk sám od sebe nestane, jsou za tím především lidé, kteří navštěvují jeho blog a tím ho podporují.Takže rada: psát, psát, psát a ono to pak jednou přijde.xD A když ne zrovna davy lidí - není vlastně občas lepší psát jen pro okruhu stejně naladěných lidí?;)
 • Speciální otázka pro Marťase: Do zářijového rozhovoru jsme tě vybrali v souvislosti s naším aktuálním seriálem "Blogeři radí, který se zabývá propagací blogů," jako příklad úspěšného blogera. Prozradíš tajemství tvé vysoké návštěvnosti?
M.: Popravdě žádné tajemství nemám. Mám tak vysokou návštěvnost, protože můj blog si nejspíše oblíbilo tolik lidí. A noví návštěvníci stále chodí. Jen podotknu, jak si mnozí myslí, že já žádné navyšovače návštěvnosti nepoužívám.
 • Jaké je tvé jméno nebo přezdívka?
Ch.: V internetovém světě je mojí přezdívkou Chiquitka, zkráceně Chiq. Ve skutečném životě mi tak ale nikdo (naštěstí) neříká. Jmenuju se Charlota.:)
M.: Martin Dušek, přezdívku mám Marťas.
 • O čem je tvůj blog?
Ch.: Deníkové zápisy o tom, co dělám, jak se mám, kde jsem byla, co jsem jedla a pila, co kdo řekl, jaké co bylo, co si myslím a proč si to myslím + nějaké fotografie, které fotím. :)

M.: Můj blog je skoro o všem. Píši si občas i deník, ale hlavně se starám o to, aby moje články byly zábavné pro návštěvníky. Proto mám také název blogu SPRÁVNÁ ZÁBAVA.
 • Kolik máš roků?
Ch.: V říjnu mi bude 17.
M.: 17 let :)
 • Odkud jsi?
Ch.: Z tak akorát velkého (malého?) města na Moravě blízko Brna - Vyškov.
M.: Z Kladna, které se nachází nedaleko Prahy.
 • Jak dlouho už bloguješ?
Ch.: Brzy to budou tři roky. Jednou jsem si řekla, že budu blogovat celý život, abych pak měla na stáří co číst.;)
M.: Teď v listopadu to bude 2 roky, co jsem založil svůj blog.
 • Kolik hodin týdně v průměru strávíš psaním blogu?
Ch.: O prázdninách více, během školního roku méně. V průměru mi jeden středně dlouhý článek zabere hodinu. Dejme tomu denně. Náměty na článek mě většinou napadají přes den, takže večer pak akorát sednu a datluju.

M.: Kdybych to měl počítat, vyšlo by mi veliké číslo. Ale zkusím se alepsoň přiblížit. Cca 50 hodin.
 • Neuvažoval/a jsi, že by ses na psaní blogu někdy vykašlal/a?
Ch.: Hmm... vlastně ani ne. Tedy ano. Jednu dobu byl blog pozastaven z důvodu, že jsem neměla doma internet. Asi nikdy bych ale neskončila tak razantním způsobem, že bych prostě blog smazala. Mám k němu jistou citovou vazbu. xD Je to jako deníček, takže teď se třeba můžu podívat a budu vědět, že 10. září před dvěma roky jsem byla na seznamovacím týdnu primánu a ve stejném datu před rokem jsem zjistila, že ve Španělsku se vlastně o lamách moc nebaví. A jestliže dnes napíšu článek, zřejmě něm bude uvedeno, že ve stejném datu, ale v roce 2008 jsem dělala rozhovor na Blog.cz. :)
Jestli jednou skončím (což nejspíše ano), blog si předtím zřejmě někam zkopíruju a uložím. Mít téměř podrobně zaznamenaný den po dni tři roky života - to nemá každý.;)

M.: Ne, v žádném případě !
 • Je pro tebe návštěvnost důležitá?
Ch: Ano i ne. Když k vám chodí lidé a čtou si co píšete - to vás nakopne. Víte, že to neděláte zbytečně a dokonce se to i někomu líbí. Teď už snad můžu říct, že mám nějakou základnu čtenářů, kteří se ke mě (doufám že rádi :)) vrací. Nejde mi ale o čísla - spíše jsem ráda, když se někoho článek zaujme a třeba zanechá komentář.:)

M.: Přiznám se, že ano. Protože kdyby mi na blog nikdo nechodil, k čemu by to blogaření bylo - k ničemu.
 • Co si myslíš o kopírování na blozích?
Ch.: Když někdo dokáže jen kopírovat a sám nic nevymyslí, neměl by si zakládat blog.

M.: Na dnešním internetu je to normální věc, i já sem tam okopíruji nějaký článek. Důležitý je však uvést zdroj !
 • Kdo o tvém blogu všechno ví (kamarádi, známí, přátelé, rodiče.... )?
Ch.: Když jsem začínala, chodili ke mně na blog především spolužáci a kamarádi. V té době jsme měli totiž každý svůj blog. :) Rodiče o mém blogu samozřejmě vědí, dokonce i široké přibuzenstvo. To značně omezuje možnost napsat na blog ÚPLNĚ všechno, protože… Přiznejme si, je spousta věcí, které rodiče nesmí a ani o nás dětech, radši vědět nechtějí.;)

M.: O mém blogu ví půlka mojí třídy a z rodiny je to máma, teta a děda.
 • Kterých je tvých pět oblíbených blogů?
Ch.: Ajtakrajta, těžká otázka. Samozřejmě mezi mé oblíbené patří všechny blogy, které mám v odstavci "Čtu". A vy chcete JEN pět? Dobrá… Ráda čtu Hynka (dorablee.blog.cz), protože je (bohužel) jeden z mála dobrých klučičích bloggerů tady. Pak se mi líbí u KaT (kat.blog.cz) a Nikoleny (nikolena.blog.cz). Evikju (evikju.blog.cz) čtu kvůli jejím vtipným článkům a nesmím zapomenout na blog svoji kámošky Barush (retoska.blog.cz).

 • Co se ti líbí nebo nelíbí na blozích ostatních?
Ch.: Líbí se mi originalita, vlastní nápady, čtivé články. Obdivuju lidi, kteří jsou na blogu 100% upřímní a blogy s dokonalým designem. Nelíbí se mi, když někdo neumí psát pravopisně správně. Jasně, malé chyby se stávají každému, ale když někde vidím "tuška" "samozdřejmě" nebo "byli zme na praxy", divím se autorovi, že s tímhle vůbec vyleze na veřejnost. O komolení CzeŠtiiinY nemluvě. Když nemůžu článek souvisle přečíst bez luštění, nemám důvod číst ho. Také přeplácané blogy s obsahem zkopírovaným kdoví odkud - ne, děkuji.:)

M.: Přeplácené designy a články o celebritách se mi nelíbí. Naopak se mi líbí třeba blogy o grafice.
 • Propaguješ nějakým způsobem svůj blog? Prozradíš jak?
Ch.: Občas napíšu někam komentář, ale bohužel jsem hrozně líná. A představa, že bych někde spamovala "Máš pěQnej blogíís, jukni ke mně!" je pro mě docela tristní. xD

M.: Ne, už dlouho (více jak rok) blog nepropaguji, jen v nastavení svého blogu, pomocí vaší propagace.
 • Co myslíš, že by mohl zlepšit tvůj kolega z rozhovoru na svém blogu?
Ch.: Myslím, že u Marťase je vše v naprostém pořádku.:) Jeho blog má profesionální design a je orientovaný na všechno možné, ale přitom je veden velmi poctivě. Je vidět, že tento mladý muž je všestranný a má široký rozhled. :)

M.: Celkem nic, mě se líbí blog tak jak ho má. Je přehledný, autorka píše nádherné články, prostě deník jak má být. Vynikající příklad pro budoucí bloggery, jak blog má vypadat v podobě deníku.
 • Sedíš víc za počítačem nebo před televizí?
Ch.: Jelikož nám jde v televizi jen Nova, jsem spíše u pc.V televizi koukám jen na Dr.House, protož má sexy nadabovaný hlas a blankytně modré oči. Vrrr.

M.: Zaručeně vede počítač, na televizi jen někdy a to ve večerních hodinách.
 • Co posloucháš za hudbu?
Ch.: Rock, punkrock, indie rock, reggae - vlastně cokoliv, co sedne mému uchu jako hrnec na pr... zadek. Musím tady udělat reklamu mé oblíbené skupině The Kooks, zpěvačce Regině Spektor, světoznámým Gorillaz a Sum 41 (poslední dvě jmenované kapely sice reklamu nepotřebují, ale což;)). Moje srdcové záležitosti.:)

M.: Všechno možné, kromě klasiky. Vždy si najdu nějaký žánr nové písničky, která právě trhá hitparády.
 • Jaký film se ti naposled líbil?
Ch.: Hmm. Ta moje paměť. Poslední, co jsem viděla byl film Kokain s Johnnym Deppem a ten se mi hodně líbil. Pak mezi mé oblíbené patří seriál Futurama. V nejbližší době se chystám na Máj a Bathory.

M.: Myslím že to byl film Den poté, já katastrofální filmy prostě miluju.
 • Jaké je tvá oblíbená knížka?
Ch.: Ráda čtu cokoliv od R. Fulghuma a E. Colfera. Miluju Stopařova průvodce galaxií (D. Adams). Teď jsem dočetla O kráse od Z. Smithové a brzo se už konečně budu muset pustit do 30 povinných knih k maturitě.

M.: Žádná, protože já nemám rád čtení. Jedinou knížku co jsem kdy přečetl byl Harry Potter :D
 • Co nejčastěji děláš, když zrovna nebloguješ?
Ch.: Chodím do dramaťáku, do výtvarky, do školy… Občas nějaká akce, koncert, čajovna s kamarády. Nebo s Panem Emanem (vodní dýmka) chodíme na procházky. xD Hodně často a ráda spím, zewlím, piju čaje, melu blbosti, hraju basketbal, jsem se svým přítelem, hraju si v Photoshopu, fotím, myju si vlasy, poslouchám hudbu a hraju si s kočkou. Toť seznam mých nejčastějších činností.:)

M.: Chodím s kamarády ven, na bowling, do baru či hospody. A nebo si dělám radost pro sebe v podobě nakupování oblečení.

Děkujeme za rozhovor.

 

11 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

Zobrazit vše (130)
Zobrazit starší komentáře

101 Marťas Marťas | Web | 15. října 2008 v 18:43

[101] : Kdo je tady nevychovaný, jsi ty ! Spratku jeden...Nadávej si takhle doma !

102 eriqk eriqk | Web | 15. října 2008 v 18:43

Po přečtení těchto komentářů, jsem se pořádně naštval (to se nestává moc často). Přijde mi trapné se vyjadřovat k majiteli nějakého blogu s absolutně nemístními věcmi, typu: Proč děláš před vykřičníkama mezery?

Malá hitparáda >nejhloupějších< komentářů:

[38] olivie, 23.9.2008 10:54

Marťas je klasickou ukázkou arogantního a neskromného člověka. Hraje si na něco, co neni. Jeho hrubky a věty beze smyslu mně nutí minimálně k smíchu. Jeho blog je trapný a hrubě nevkusný!

[68] skouliiik, 28.9.2008 10:48

Já toho nadřazence taky nesnášim

[97] NONAME, 14.10.2008 17:12

DUŠKU VYLAĎ SI TUŽKU! PROČ DĚLÁŠ PŘED VYKŘIČNÍKAMA MEZERY? VYSVĚTLI TO!

Podle mě v tom velkou roli hraje závist. Dost lidí nemůže unést to, že má někdo blog s velkou navštěvovaností. Nadruhou stranu hájit svůj blog za každou cenu, i přes to, že půjde pod svou úroveň nevidím jako dobrý nápad.

Mějte se krásně, vidím to tak jasně.

                                                                 eriqk

                                                   http://eriqk.blog.cz

103 Marťas Marťas | Web | 15. října 2008 v 18:48

Tady je vidět jak každý závidí, není tu ani jeden komentář, který by nebyl závistivý.

104 Kryšpín Kryšpín | Web | 15. října 2008 v 23:14

Marťasu ty voe že se na to už nevykašleš...furt na někoho reagovat. Děláš ze sebe totálního krypla...neříkám že jím seš, protože tě neznám, ale působí to na mě i tím že musíš mít vždycky poslední slovo. Podle mě seš prostě jenom týpek, kterej tady ze sebe dělá největšího kinga. Přitom ve skutečnosti budeš asi nula se strašně malým seběvědomím a někde se tu frustraci snažíš ventilovat. Takže bych ti strašně rád poradil, aby ses konečně uklidnil a přestal číst tyhle dementní komentáře od lidí, kteří o tobě věděj kulový.

Ani nevim proč na tuhle debatu reaguju, ale jednoduše mě to nedalo.

105 YuMe YuMe | Web | 16. října 2008 v 8:16

Souhlasim s většinou....tý kritiky...Chiq ma klasnej blog ale ten Martasuv je hloznej!!!

106 mischka mischka | 16. října 2008 v 10:39

Dušek je vymetač zadků nejen jyxa

107 Mischka Mischka | 16. října 2008 v 10:45

A je strašně namachrovanej na to že je totální nula. Nevim co si o sobě myslí. A vzhledem je to hnusnej a protivnej kluk. Dušku Fůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůjjjjjjjjj. Vymaš ty fotky!!!!!!!!!!! Blllllllllééééééééééééééééééééé

108 Mischka Mischka | 16. října 2008 v 10:54

Dušku smaš si blog a zahrabej se deset metrů hluboko. Jsi trapnej a hnusnej. Nenávidim tě jako všichni. Nenavidim arogantni lidi jako jsi ty. A přestan nadávat mým kamarádkam o otravovat a vydírat je na jejich blogach! Rozumíš? Se divim, že si tě ještě nikdo nechytil

110 tOggi tOggi | Web | 16. října 2008 v 15:40

Arogantní, zlý, hnusný, ošklivý, seběvědomý, seběvědomý, sebevědomý, sebevědomý, seběvědomý - tak by se dal tento chlapec z integrovky s mezerou před vykřičkníkem charakterizovat. Udělám ti radost Dušku: Za touhle větou udělám pře vykřičníkem mezeru ! Nádhera!

Měj se, seběvědomá nulo. mezera a vykřičník

111 eriqk eriqk | Web | 16. října 2008 v 16:08

Trochu míň sebevědomí by neškodilo! Za každou cenu se objahovat a dělat ze sebe něco co nejsem je dost arogantní!                                                                                                                                   S pozdravem eriqk

                                               http://eriqk.blog.cz

112 Taky něco napíšu Taky něco napíšu | 16. října 2008 v 17:25

Na Duška jsem narazila když pořádal Soutěž o nejošklivější blog. Řikala jsem si, že je to snad nějaký vtip nebo tak něco. Když jsem si pak přečetla jeho namarované, sebevědomé, urážlivé články, tak se mi z tohodle člověka udělalo zle. A to doslova. Jeho povaha je ještě hnusnější než jeho fotka. A ty mezery před vykříčníkama. Jak ze sebe tenhle nýmand může dělat iteligenta? Vždyť to řve do očí. Nejlépe by udělal, kdyby přestal cokoli publikovat a byl by rád, že může dýchat. Jsem ráda, že to vidí i ostatní a tohodle aroganta prostě neberou. Jinak blog Chiq se mi moc líbí. Dobře, že ji sem dali vedle toho ubožáka. Krásná ukázka dobrého a děsného blogu. A vlastně i dobrého a ubohého člověka. Dušku, jako kopírka jsi docela dobrej, ale jinak se hoď mašli a ani nedutej, protože jsi minimálné trapnej a moc zlej.

113 eriqk eriqk | Web | 16. října 2008 v 18:26

Pořád se tady snaží o něco co nejde! všichni tě nezbožňujou, uvědom si to!

114 Anonymmmmm Anonymmmmm | 16. října 2008 v 18:40

Dušek=100% sebevědomí,100%arogance 100%hnusných narážek...

A kolik procent intelignece,vlídnosti a normálního jednání s ostaními občany??

Já nejsem v rovnicích moc dobrý/á,ale myslím si,že výsledek otázky je: 0%

115 Tak hele!!!! Tak hele!!!! | 16. října 2008 v 18:45

Víte,co si myslím?Napsala jsem sem už dva anonymní komentáře a myslím,že jsem se v obou mýlila.Marťase neznám,proto mu nebudu nadávat.Ale zároveň-když o něm někdo napíše,že je arogantní,nevychovaný...On hned reaguje,říká dotyčnému,že je "spratek,nevychovanec".....

A znáte to přísloví?Tohle:  "Pro pravdu se lidé nejvíce hněvají" Takže....

A nenadávej,každý může říct svůj názor,Dušku,od toho komentáře jsou,víš?!

116 wolf wolf | Web | 17. října 2008 v 7:30

Zajímavý rozhovor! Ale víc toho nenapíšu protože lertím do školy!

117 Martin Martin | 18. října 2008 v 9:16

Co ta mezera před vykřičníkem, Dušku? :)

118 niki niki | Web | 18. října 2008 v 10:23

Správná zábava. Tak tomu říkám pořádný název blogu, který člověka nakopne k tomu, aby se koukl do jeho obsahu. Já jsem jeden z těch čtenářů, kterej čekal hory doly, ale našel jenom velký NIC. Martine, měl bys přijat kritiku a trochu srazit tu svou aroganci, nemysli si, že tě všichni mají rádi. Většina tě spíš ráda nemá... A to, že budeš schovávat kritiku před ostatníma tím, že budeš mazat ty "škaredý" komentáře, tím si moc nepomůžeš... Lituju tě. Lez do prdele všem dál a třeba budeš jednou slavnej.

119 Miška (: Miška (: | 18. října 2008 v 16:29

Asi se budu opakovat, ale mám stejný názor jako většina lidí tady.

Marťasi, ty si myslíš, že ti tady někdo závidí? Ano, to je jedna z dalších ukázek toho, jak jsi namyšlený, arogantní a naivní. Většina těch, co to tady píšou, má zdaleka lepší blog, než máš ty sám.

Něco, co bych ti NIKDY neodpustila, je soutěž o nejošklivější blog. Jak se takhle dokážeš vysmívat začínajícím blogerům, to nikdy nepochopím. Jsi ubohej. Vždyť blog je o tom, že se líbí TOBĚ SAMOTNÉMU, AUTOROVI ... A ne nějakému Duškovi, který se každému vysmívá a myslí si o sobě, že je mistr světa. Sorry, ale začíná tě mít každý plné zuby. Takže být tebou si uvědomím, jak se chovám. Jenže ty jsi skutečně asi úplně mimo. Ale lézt do prdele blogu.cz - ano, to ti jde vskutku výborně! A nezapomeň reagovat na můj komentář a říct, jaká jsem nula, co se ti nikdy nevyrovná atd atd.

UBOHOST

120 Lady Sleet Lady Sleet | Web | 19. října 2008 v 14:18

Tajná "obdivovatelko" Marťase, úplně souhlasím .. =)

Zároveň si ale mylsí, že Martinův bog je dobrý pro ty, co nehledají nic extra a jen se chtějí pobavit, okopírovat ..

121 nechte toho aroganta duska bejt nechte toho aroganta duska bejt | 20. října 2008 v 12:01

asi mu dela radost kdyz ho vsichni nesnasi a co to tam ma za hnusnou fotku takhle vypada?

122 Domulka Domulka | 21. října 2008 v 16:12

Ráda bych přidala i svoji reakci na Martina. Duška bohužel znam i osobně. Je to protivný a arogantní kluk, jehož průhlednou internetovou hru na intelektuála musí prokouknout i pětileté dítě. Martina v podstatě nikdo nemá rád. Je to dáno především tím, že si o sobě strašně myslí. No řekněte, jak muže takový zjev o sobě například tvrdit, že je kdovíjaký krasavec? Martin je extrémní ukázka nejhorších lidských vlastností: arogance, namyšlenosti, sebechvály, nadřazenosti, lži a negramotnosti. Kdo neni hloupý a trochu si začte v jeho kopírovacím, nudném a trapném blogu, který si nepochopitelně řiká správná zábava, tak to pochopí sám.  Já Duška a jeho špinavej charakter nesnášim.

123 Marťas Marťas | Web | 21. října 2008 v 18:25

[120] Domulka : Velmi zajímavé je to, že já tě osobně neznám :D

124 skouliiik skouliiik | 21. října 2008 v 20:31

proč si ta nula duškojc furt myslí, že mu někdo závidí? proč si neuvědomí, že se prostě chová jako kkt a proto mu nadávaj? kdy už mu to sakra dojde? to je fakt tak dutej?

125 Janinka Janinka | E-mail | 22. října 2008 v 15:25

Krásná ukázka inteligentní dívky a naprostého dementa!

126 ten dusek je fakt vypatlanej ten dusek je fakt vypatlanej | 23. října 2008 v 14:33

http://martasdusek.blog.cz/0810/designy-vasich-blogu-sestavujete-na-zakladech-spravne-zabavy

neni mozny, ze tohle mysli vazne! proc takhle porat provokuje? asi si chce zvysit nastevnost kdyz mu tam budou chodit nepratele

127 Marťas Marťas | Web | 26. října 2008 v 11:14

[127]: Jenže já tě teď asi velice zklamu, tohle je opravdu pravda. To že vydám článek si zvyšuji návštěvnost? No svým způsobem ano, ale spíše ne. Jelikož ty jsi mě nazvala vypatlancem, já tebe nazvu blbkou.

128 skouliiik skouliiik | 26. října 2008 v 13:02

zajímalo by mě jestli tě už někdo chytil pod krkem? neni možný, že tě tohle prochází.

129 slečna slečna | 1. listopadu 2008 v 19:06

Jak se zbavit Duška? Postačí přeci puška! :D ! :D

130 skouliiik skouliiik | 2. listopadu 2008 v 12:46

dušku, dušku, rozbiju ti drž..

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama